Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33351) bringasisti válasza Alg (#33348) üzenetére


bringasisti
őstag

Fénycső is szabályozható

BENEFON DELTA--------N8

(#33352) freelanced válasza Eugene Roe (#33350) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm!

Ebben az esetben mi az ami megvalósítható akkor? Tehát hol a határ? A sűrű, összefüggő gyep a problémás, de sok más nem gyep jellegű növénnyel például kivitelezhető lenne hasonló?

Igazából a lényeg az lenne, hogy valamilyen letisztult akvárium készüljön, mondjuk nem lenne rossz gyeppel, de annak nincs sok értelme, hogy belevág az ember első akváriumként aztán csak szenved vele, mert nagyon macerás, időigényes a folyamatos karbantartása.

Nyilván nem pont ilyeneket mint a képen csak azt nézem, hogy itt inkább a köveken van a hangsúly, így elkerülhető az összefüggő gyepréteg, mint szükséges látványelem.

Egyébként a növényeknél ti milyen mérce alapján vásároltok? Tehát egy-egy projekthez mennyi növényt vásároltok vagy van valami útmutató? Gondolom azért terjednek, tehát ha nem türelmetlen az ember nem kell feltétlenül az egészet beültetni. :F

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33353) Eugene Roe válasza freelanced (#33352) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Hát a felsőben csak egyetlen kevésbé igényes növény van, az egyszerű, és kevésbé fog kiszúrni veled az aktív talaj is.

Az alsó az 4 növény legalább, de sok benne a moha, ami egyszerű, de mutatós.

Felsőnél számold bele, hogy az a kő nagyon drága, 54l felett pedig méginkább az :)

Meg az elején alig legyen benne hal mutatóba 1-2, garnéla viszont legyen.

[link] innen szerezz inspirációt. Elvileg tele kellene ültetni, 54 literre az első az 3, a második 5-6, harmadik-negyedik 4-5 dobozka. Esetleg +1 mindenhol.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33354) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Nem azért kell feltétlen mert ~szemnek kevés, hanem mert ha EI-t tartod, akkor ha a növények nem szívnak fel elég tápanyagot, akkor az algák fognak. Ezért ültetik tökig a friss akvát. De ha nagyon frissbe kezded, akkor csak steril növényeket vegyél, ezzel egy rövid ideig javíthatod az esélyeidet, bár az állatokkal úgy is fog jönni alga-molekula :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33355) Alg válasza Eugene Roe (#33354) üzenetére


Alg
veterán

Az algaspórák szerintem inkább a levegőből jönnek.

Amúgy igen ha tele van tolva növénnyel akkor könnyebb elidítani, de kevesebb növénnyel is megoldható, csak ott fogyelni kell a tápra meg a világításra amíg be nem növik az akvát kicsit.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33356) skeli válasza Alg (#33294) üzenetére


skeli
tag

Ugyanezt játsszák nálam is a zöld neonok.. Csak távolról látom, hogy megvannak még, közelébe megyek az akváriumnak huss mind iszkol bozótosba és csak pislognak onnan kifelé..
Kéne erre valami megoldás.. 15-en vannak..tehát nagyon magányosak se lehetnek..

A vízen is lehet járni, csak nem szabad ránehezkedni.

(#33357) freelanced válasza Alg (#33355) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek ismét. Meg tudod esetleg becsülni, hogy a fenti akváriumban mennyi kő van nagyjából kilóra? Csak hogy tudjam mivel kéne számolni egy 60x30x36-os akvárium esetén.

Úgy gondolod, hogy a Tropicás link amit küldtél megvalósítható? Ott minden felhasznált elem le van írva, vagy erre is érvényes, hogy túl nehéz?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33358) freelanced válasza Alg (#33312) üzenetére


freelanced
addikt

"De akkor már inkább [link] - mágnesszeleppel időzítve kapcsolható, csak egy rendes porlasztó kell hozzá meg időzítős konnektor és kész, a fél literes palack egy 30 literes akváriumot fél évig elvisz minimum."

Tudsz esetleg porlasztót ajánlani hozzá?

Remélem nem árasztom el a topikot túl általános kérdésekkel, megyek visszaolvasgatok közben meg böngészem a netet, videókat is azért :K :B

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33359) Eugene Roe válasza Alg (#33355) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Előbb utóbb mindenképpen, pláne a zöldek, de szakállal ritkábban találkozok a környéki vizekben.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33360) Alg válasza freelanced (#33358) üzenetére


Alg
veterán

[link] - én ezt használom, ez a szűrő nyomóágára van kötve a szekrényen belül, így semmi nem látszik a CO2 rendszerből, csak a pici buborékok az akváriumban
[link] - ez meg akváriumba lógatós verzió, kicsit kevésbé hatékony és egy extra dolog amit a szekrényből az akváriumba kell vezetni

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33361) Danecay válasza Darksool (#33341) üzenetére


Danecay
őstag

Nem Te válaszoltál a Low Tech csoportban is? :) Valójában csak azért mert ez elvileg nem optimális. A válasz tehát az ioncserélt víz lenne ha jól értem. Nagyon sok helyen üzemeltetnek akváriumot ország szerte fordított ozmózis nélkül, olyan helyeken is ahol ihatatlan minőségű a csapvíz, szemben nálunk mint ahogy írtam, kimondottan fogyasztásra alkalmas és jó minőségű ivóvíz jön a csapból ami gondolom a halaknak hasonló módon minőségibb vizet jelent mint az előbb felhozott példában. Ennek értelmében ha nekem fordított ozmózisra lenne szükségem, úgy az ország nagy részében üzemelő akváriumok esetben ez szintén indokolt lenne. Ez persze az én gondolatmenetem ami nem biztos, hogy összevág a valósággal de itt a helyi vízminőségi kimutatás. A számok nekem nem sokat mondanak, azt viszont látom, hogy nagyon sok minden a határérték alatt van, sokszor nem is kevéssel, de másnak lehet mást mond majd.

(#33362) Darksool válasza Danecay (#33361) üzenetére


Darksool
kezdő

Nem én voltam. Próbálkozhatsz ioncserélt vízzel is, praktikusság miatt javasoltam az RO-t.
Régebben én is cipeltem haza az ioncseréltet, de egyszerübb ha csak a csapot kell megnyitni. Vannak ph/KH csökkentő/növelő szerek is, de szerintem ár/érték arányban RO-val jobban jársz. :)

(#33363) Eugene Roe válasza Darksool (#33362) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Kh csökkentés praktikusan csak RO-val oldható meg, a szerek a rossz vicc kategória, meg többnyire 3-4-5-6 KH csökkentésre vannak, nem 10-20-ra :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33364) Darksool válasza Eugene Roe (#33363) üzenetére


Darksool
kezdő

Köszi a megerősítést! ;)

(#33365) Eugene Roe válasza Darksool (#33364) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Csak az a baj, hogy 380literes membránommal is fél nap, mire lejön 150 liter :D

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33366) Alg válasza Eugene Roe (#33363) üzenetére


Alg
veterán

...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33367) freelanced válasza Alg (#33366) üzenetére


freelanced
addikt

Egyébként az ABC-ZOO, hogy hogy szállít CO2 palackot? Szinte semelyik eddig amit néztem nem szállít mert tilos, de ők igen, hol a turpisság :DDD :F

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33368) oszy válasza freelanced (#33367) üzenetére


oszy
veterán

Lehet SK-ból küldik és így elképzelhető, hogy megtudják oldani.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33369) bringasisti válasza freelanced (#33367) üzenetére


bringasisti
őstag

Megveszed hegesztő bolt, vagy volt itt valaki aki házhoz szállítással kérte vendéglátó ellátó cégtől

BENEFON DELTA--------N8

(#33370) Eugene Roe válasza freelanced (#33367) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Igazából mindegy, mert hivatalosan talán te sem vihetnéd haza, se tömegközlekedéssel, se közönséges személygépjárművel, talán gyalog igen :))

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33371) Alg válasza Eugene Roe (#33370) üzenetére


Alg
veterán

Ezt mondjuk nem értem, mert a Sodastream utántöltőt meg simán árulják az élelmiszer-áruházak, és nyilván nem gyalog viszi mindenki haza :U

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33372) Eugene Roe válasza Alg (#33371) üzenetére


Eugene Roe
őstag

"talán" :) maga a co2 nem indokolja, bár nem örülnék, ha valaki a villamoson fejjel lefele ejtené el mellettem a teli palackot. Most olvasom, valszeg specifikusan csak nekem mondta az ember az üzletben ezek szerint.

"Szállítás, tárolás és kezelés során a palackok rögzítését biztosítani kell (paletta, lánc vagy heveder segítségével). Palettás szállításkor a palettát a gépkocsi platójához kell rögzíteni. A palackokat eldőlés, szétcsúszás ellen a palettán belül is hevederrel kell rögzíteni."

"A tele és üres palackokat lezárt szeleppel és szelepvédővel kell tárolni, valamint szállítani." 5kg-os palackon egyértelmű a szelepvédő én kaptam is hozzá, 2,5kg-ra van, hogy csak a keretet adják, ott nem egyértelmű számomra.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33373) bringasisti válasza Eugene Roe (#33370) üzenetére


bringasisti
őstag

Írnak minden faszságot. Auchan pénztár: fickó áll előttem szatyorban egy kompozit oxigén palack, és műanyag csövön szívja a levegőt!

BENEFON DELTA--------N8

(#33374) jegenye77 válasza bringasisti (#33373) üzenetére


jegenye77
addikt

:Y :DD :)
Jó de műtős maszk volt rajta!?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#33375) bringasisti válasza jegenye77 (#33374) üzenetére


bringasisti
őstag

Volt egy ismerősöm kinek a mamája szintén. Megy egy olyan műanyag cső amit mi is használunk, tarkónál ketté ágazik és a füle fölött az orrát érinti és ott van két 5 milliméteres csonk ami a nózija felé lóg.

BENEFON DELTA--------N8

(#33376) bringasisti válasza bringasisti (#33375) üzenetére


bringasisti
őstag

Bejegyzésem erős dohányosok figyelmébe ajánlom

BENEFON DELTA--------N8

(#33377) freelanced


freelanced
addikt

Köszönöm annak aki válaszolt!

Jelenleg a tapasztalataitok alapján hol érdemes használt termékeket nézni? A facebook csoportokért annyira nem vagyok oda de ha nincs jobb ott is kutakodom...

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33378) Eugene Roe válasza Eugene Roe (#33372) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Teli 5kg palackra gondoltam, nem sodastreamre az elejtésnél :P

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33379) Alg válasza freelanced (#33377) üzenetére


Alg
veterán

FB csopik, Lófogás, Akvakertész fórum (ez a GA fóruma). Utóbbin azért inkább minőségibb, megvigyázott dolgok vannak.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33380) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget! Mutatom hol tartok most (még zavaros a víz és nincs háttér, ma raktam össze):

Ezek lettek:
Akva: Juwel Primo 60+még egy NovoluxLED 60 (így is elég gyenge a világítás 20lm/l, valószínű még egyet rakok bele)
Szűrő: Eheim Biopower 200

Tropica Substrate táptalaj
Dennerle Scaper's soil aljzat
Seiryu Kő+Red moor fa

Növények:
Rotala sp. Vietnam Hra
Bucephalandra sp. "Red"
Alternanthera reineckii "Rosavernig"
Pogostemon erectus
Anubias nana Bonsai
Microsorum pteropus Petite
Ludwigia spec. Super Red

Táp:
Egyelőre Green aqua micro+macro (mert ott vásároltam), de lehet, hogy lecserélem, ha nem jó a tapasztalat
Seachem Flourish Excel

Elvileg ezek a növények bírják a low-tech környezetet is, de majd meglátjuk.

Mit gondoltok?

(#33381) Eugene Roe válasza Yushchenko (#33380) üzenetére


Eugene Roe
őstag

A két pirosra leszek kíváncsi, azok a lowtech határa. A jobb első magas növényt én hátra tenném, de csalóka a kép. Én a microsorummal takarnám a szűrőt. Milyen hal lesz majd benne? :) Esetleg amanó garnéla?

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33382) Yushchenko válasza Eugene Roe (#33381) üzenetére


Yushchenko
őstag

Megesküldtek, hogy ezek igénytelen növények :D Persze, én is kíváncsi vagyok, hogy mi lesz ebből. Azt a növényt azért tettem oda, mert a feleségem szólt, hogy takarja el azt a ronda nagy izét ott... De most így nem igazán tetszik pont az a növény, gondolkodom, hogy kiszedem.

Egyébként megmaradt növényes talajjal lehet valamit kezdeni? Rendes virágot bele lehet ültetni?

Vízcserénél a feltöltést hogyan lehet okosan megoldani? Mert most 1L-es kancsóba öntögetem a vizet a 20l-es kannából.

(#33383) Eugene Roe válasza Yushchenko (#33382) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Tedd el a talaj befőttes üvegbe, mert ez 2 év alatt egészen degradálódik, és jól fog jönni fél évente szórni egy kicsit az első sövényre frissítésként.

Én ilyesmit használok: [link] pont ilyet, csak aliexpressről 1500 ft-ért. Zuhany kiállással kompatibilis. (Igen, én nem pihentetem a vizet, de tangerine tiger garnélák is kibírnák egy 60%-os cserét hidegvízzel is)

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33384) Yushchenko válasza Eugene Roe (#33383) üzenetére


Yushchenko
őstag

Ez nálam sajnos nem opció. Valahogy a 20l-es kannából varázsolnám ki a vizet, de nyilván nem tudom a tank felé emelni.

(#33385) Eugene Roe válasza Yushchenko (#33384) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Én emelgettem fél évig :D

Két másik ötlet:
Van olyan kanna aminek az alján van egy csap, ha van háztartási létra, akkor felteszed a legfelső fokra, kis cső az alsó csapra, és mehet

Vagy kishordó, és bele egy akvárium vízpumpa, amivel átnyomod a vizet. Az emelési magasság miatt kell vagy 1000 liter / perc teljesítmény, ami olyan 10 ezer ft + 2m cső.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33386) freelanced válasza Alg (#33379) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm!

Vízcseréhez szükséges eszközöket hol érdemes beszerezni? Akár egy egy tároló / hordó / kanna?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33387) bringasisti válasza freelanced (#33386) üzenetére


bringasisti
őstag

Közvetlenül a csapból és OBI 1/2" cső és a zuhany menet hollander

BENEFON DELTA--------N8

(#33388) oszy válasza Yushchenko (#33380) üzenetére


oszy
veterán

A növényeket szerintem is úgy kellene átrendezni, ahogy a kolléga írta. A fát én úgy raknám, hogy ne látszódjon a vége az üvegből. De ez csak az én szemem "zavarja". :)

Egyébként elárulod a teljes költségét az akváriumnak?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33389) freelanced válasza bringasisti (#33387) üzenetére


freelanced
addikt

Nem úgy volt, hogy nem javasolt egyből klórosan tölteni az akváriumba a vizet? Vagy túl van lihegve a dolog?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33390) Eugene Roe válasza freelanced (#33389) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Van külön szekta minden iránynak, vannak az nullások az 1-2 órások, az 1 naposak és a 2 naposak :)

Átlag halnál, átlag növénynél max a hősokkra kell ügyelni a tapasztalataim szerint (bár nálam van annyi esze a társaságnak, hogyha nagyon hideg, akkor nem mennek oda, 200 literben elférnek).

CRS, CBS garnélák és értékesebb diszkoszhalaknál + 1-2 egzotikumnál figyelnék erre csak, ha nagyon aggódsz, löttyincs egy kis Seachem Prime-ot minden cserénéln.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33391) oszy válasza freelanced (#33389) üzenetére


oszy
veterán

Haverom az 500 literesébe közvetlenül csapból engedi a vizet és algának még nyoma sincs. A halak vidáman úszkálnak. :) Én mindig pihentetem és szellőztetem is. Hiába. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33392) pjen válasza freelanced (#33389) üzenetére


pjen
félisten

A klór rögtön távozik a vízből amint kiszabadul a nyomás alól,azért van klór szag.

(#33393) bringasisti válasza freelanced (#33389) üzenetére


bringasisti
őstag

Volt mikor heti 1 köbméter. Az egész lakás tele lenne vödrökkel. Nátrium tioszulfát a kulcsszó

BENEFON DELTA--------N8

(#33394) oszy válasza bringasisti (#33393) üzenetére


oszy
veterán

Amúgy a klórmentesítőt, hol lehet beszerezni? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33395) bringasisti válasza oszy (#33394) üzenetére


bringasisti
őstag

Budapest József körút, Vegyszerbolt.2 deci víz tö rzsoldat és 1 ml/50 liter víz

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#33396) freelanced


freelanced
addikt

Köszönöm a válaszaitokat!

[link]

Eugene amit itt linkeltél (növények terén legalábbis) arra is érvényesül, hogy átlagos növényes?

Illetve ez az első napokra is igaz? Mert ugye heti egy vízcserénél lehet, hogy elenyésző de mondjuk az első pár hét mikor még napi / kétnapi stb a vízcsere ott sem borul fel az egész attól, hogy klóros víz kerül bele? No ne értsétek félre, én örülök ha elég egy csövet vennem és a csapból töltenem, nem vagyok a magam ellensége, de tudom hogy itt elég klóros / kemény a csapvíz (BP) sajnos a konyhai eszközökön is hamar meglátszik, mondjuk ez nem tudom, hogy egy akváriumban hogy hat, hiszen nem egy statikus rendszerről beszélnük mint egy vízforraló, tudom, hogy vannak élőlények melyek kimondottan a keményebb vizet kedvelik.

_________________________

Más:

Vásároltam egy CO szettet használtan, a fém stb eszközöket eltisztogattam, bár nem voltak különösebben leharcoltak tán kissé poros:

Ellenben az üveg eszközökkel nem tudom mi legyen, hogy érdemes ezeket tisztítani? Ti mivel szoktátok? Illetve az akril dolgokat, pl buborékszámláló, drop checker, porlasztó és visszafolyás-gátló kell-e takarítani ( hiszen ezekben víz kimondottan nem megy a porlasztót kivéve) vagy elég csak a külsejét áttörölni stb.

A porlasztót az előző tulaja domesztoszban áztatta például, nem tudom ez javasolt megoldás, bevált nektek? Illetve a porlasztó maga nem porózus, hogy beszívja az ilyesmit?

Még egy kérdés: A kérésemre volt olyan kedves az eladó és cseréltette a palackot egy töltöttre, ha minden igaz egy hegesztéstechnikai boltban cserélték neki. A kérdésem annyi, hogy ettől független például a greenaqua szintén cserélné ahogy bármelyik halas bolt is a környéken nem? Tehát lényegtelen, hogy honnan van a palack amíg rendes CO palack, igaz?

A palac így néz ki, "lejárati dátum" nincs rajta, alumíniumnak tűnik.

Köszönöm! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#33397) oszy válasza freelanced (#33396) üzenetére


oszy
veterán

Nagyon belefogtál! :) Jó a domestos. Utána alapos mosás!

(#33395) bringasisti: Budapest messze van...

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33398) Alg válasza freelanced (#33396) üzenetére


Alg
veterán

A 13/7/7 lehet a nyomáspróba végdátuma, de majd úgyis kapsz másikat ha cseréled telire ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33399) bringasisti válasza freelanced (#33396) üzenetére


bringasisti
őstag

Miért kész klóros a víz ha csapból engeded és követed amit leírtam?

BENEFON DELTA--------N8

(#33400) bringasisti válasza oszy (#33397) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem csak Pesten van vegyszer bolt

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.