Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32151) Baltazár123


Baltazár123
senior tag

Kicsit tovább gondoltam az akvárium dolgot és sajnos beleszaladtam a helyhiányba. A magasság nem gond, de hosszúság max 70cm lehet, inkább kevesebb.
Ezeket az akváriumokat néztem, ha van róluk vélemény, szívesen meghallgatom.
juwell primo 70
eheim 84

illetve van, helykihasználásban talán a legjobb, de nem tudom, hogy nem fájdulna-e meg a fejem a hajlított üveg nézésétől meg eléggé börtön kinézete van. Mondjuk apró halak mennének bele, neon pl. van ilyen vagy hasonló valakinek, tudja ajánlani?

tetra 60l

kösz előre is.

(#32152) Eugene Roe válasza Baltazár123 (#32151) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Hajlítottat ne vegyél. Esetleg választhatsz nyitott tetős legós megoldást, amihez mélyítheted az akváriumot.

A halaknal jobb lesz, szebben is lehet berendezni. De keresned kell bútort, stb-t. Budapesten ez nem gáz, és így mehetsz 70*50 / 70*60 cm-re is akár.

Ha ez nem megoldható, akkor jó bármelyik nagyobb márka. Szűrés mindegyikhez gyenge :)

Itt egy magas.

Itt egy kocka.

Itt egy mély.

Nyitottról azt kell tudni, hogy sok halat kilő a választékból. Algázógéb, oto, betta, razbórák... de törpesügér és neonhal pl mehet :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32153) Eugene Roe válasza Eugene Roe (#32152) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Bocsánat, ha merevítéssel kéresz egyedi méretet, akkor üvegtetőt tehetsz rá, de kevésbé lesz mutatós, mint a gyári megoldások.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32154) Baltazár123 válasza Eugene Roe (#32152) üzenetére


Baltazár123
senior tag

hm, egész jók ezek. A Juwel Lido 120 határozottan tetszik, mert akkor még 4 kisebb testű gurámit is bele lehetne rakni. Azok úgyis főleg a felszín közelében tanyáznak emlékeim szerint.
Nyitottat nem akarok, mert alulra lehet rakok pár harcsát és amennyire emlékszem azok szeretnek ugrálni, meg a gurámik miatt is jobb, ha a hőmérséklet különbség kisebb.

(#32155) Danecay válasza Baltazár123 (#32151) üzenetére


Danecay
őstag

Lehet érdemes szétnézni a használt piacon is már amennyiben ez lehet opció. Én a 100L-es akváriumomat EHEIM külső szűrővel és vízmelegítővel 15e Ft-ért vettem.

(#32156) Eugene Roe válasza Danecay (#32155) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Egy márkásat még én is bevállalnék, de a többit meg kell nézni alaposan

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32157) dobolan válasza Eugene Roe (#32156) üzenetére


dobolan
senior tag

Főleg az akváriumot meg a külső szűrőt. Előbbi, ha szétcsattan, utóbbi, ha el kezd ereszteni, mindezt hajnal 2kor, az elég kellemetlen látvány lesz reggel 100+ liter víz esetén. :B

(#32158) _stick_ válasza _stick_ (#32127) üzenetére


_stick_
őstag

Sziasztok!
Az Eheim márkát és ezt az akváriumot kezdő szettnek ajánljátok?

(#32159) Eugene Roe válasza _stick_ (#32158) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Azzal a "szűrővel" csak néhany pici hallal. De maga az akva az jó, csak vegyél mellé egy eheim biopower-t.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32160) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

T8 18 wattos fénycsőből mit ajánlanátok, ami a növényeknek is jó? JBL SOLAR NATUR 18W-t néztem ki, esetleg más?

(#32161) Eugene Roe válasza JHONNY 79 (#32160) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Ehhez több infó kellene.

Hány literre, hány cső jut? Sima 6500k csőből vehetsz bármilyet is, nem kell 4*-es árú JBL. De ha több cső is van, akkor 2-ből 1, 4-ből 1-2 az legyen rózsaszínes.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32162) Danecay válasza Eugene Roe (#32161) üzenetére


Danecay
őstag

Miért legyen rózsaszínes?

(#32163) JHONNY 79 válasza Eugene Roe (#32161) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

100 literes az akvárium és csak 1 db cső van a tetőben.

(#32164) Eugene Roe válasza Danecay (#32162) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Növények szeretik, és nekem is tetszik :P

De igen, ha pirosas halak-növények vannak, én bepróbálnám, ha nem, akkor nem fontos.

Jhonny: jó az a cső, amit említettél. Ha érdemi különbséget szeretnél, akkor 2 cső kellene, de ahhoz új tető kell.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32165) JHONNY 79 válasza Eugene Roe (#32164) üzenetére


JHONNY 79
aktív tag

Vagy esetleg ez: https://lumenet.hu/syl-aquastar-t8-18w?

(#32166) fjudors válasza Eugene Roe (#32161) üzenetére


fjudors
aktív tag

khm..
rózsaszínes?
ne már...

szóval:
aranyáras: daylight és plant
szaküzletben: 865 és 840

A teljes spektrumú, háromsávos csövek.A 65 a 6500K (daylight), míg a 40 a 4000K (plant).

tengerihez meg magasabb, 8-10e K.

(#32167) fjudors válasza Danecay (#32162) üzenetére


fjudors
aktív tag

mert a növénnyek növekedéséhez más színhőmérséklet az ideális, mint az emberi szemnek..
ha van több cső, érdemes keverni

a hentesnél is a legszebb húsok a 4000 K cső alatt vannak :DDD

(#32168) Danecay válasza fjudors (#32167) üzenetére


Danecay
őstag

(#32164) Eugene Roe

Egyik korábbi (#32122) kérdésemet én is ilyen megfontolásból tettem fel:

"Ilyen vagy ehhez hasonló világítást vásárolt már valaki? Tudom, hogy ez elsősorban növényes akváriumokhoz szükséges és sokan még a növényes akváriumot gondozók közül is csak sima fénycsöves világítást alkalmaznak, de ez így ebben a formában teljesen megfizethető az itthon erre a célra használatos eszközök árával szemben."

Ez egy nagyon rövid, nem egészen szakmai válasszal le is lett zárva. Félreértés ne essék, nem (#32125) Alg hozzáértését kérdőjelezem meg csupán a válasz jellegét :) Természetesen én sem fő világításként gondoltam hanem kiegészítőként amit feltehetően a fővilágítás nagyrészt elnyom. Gondolom igénytelenebb növényekhez felesleges, bár gondolom ártani azoknak sem árt. Nekem is pár db. igénytelenebb növényem van, így feltehetően nálam sem lenne jelenleg indokolt. igazából tippnek szántam de az első és egyetlen válaszra az jött le, hogy hülyeség, most pedig azért is reagáltam mert más által újból felhozódott a téma :)

(#32169) Alg válasza Danecay (#32168) üzenetére


Alg
veterán

Kifejtem kicsit :)

Az akváriumot dísznek veszi általában az ember, tehát szeretné ha jól nézne ki. Ezeket a növénynövesztő lámpákat meg azért hogy nőjenek alatta a növények a pincében vagy a garázsban.

Valószínű a növényeknek jó lenne, de tényleg szeretnél egy full lilára világított akváriumot amiben semmi színt nem látni? Nem véletlen hogy mostanában a magas CRI-s LED-ekre esküsznek a legtöbben, egyszerűen azért mert ez adja vissza a laegjobban a növények/halak színét. (meg a széles spektrumú fénycsövek, ahogy lent írták)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32170) Eugene Roe válasza Alg (#32169) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Igen, de azért kell a magas cri, mert az alacsony cri-ből jellemzően a piros hiányzik :P és így sápadt lesz, úgy a piros növény, mint a kardinális tetra :)

4 csőből egybe biztosan növényes "lilás" csövet tennék, 2 csőből 1 lilát pedig már láttam nagyon szépet. 2 csőnél lehet egy 6500+4000k kombó is, ha piros halaid, növényeid vannak, és szereted is a pirosat.

1 csőnél nyilván 6500k kell, ezen senki se gondolkodjon sokat.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32171) Danecay válasza Alg (#32169) üzenetére


Danecay
őstag

(#32170) Eugene Roe
Nekem egy 100L-es akváriumom van egy 1 csöves 6500K-s sima villanyaszati boltban kapható fénycsöves világítással. Mivel új vagyok még a témában továbbra is leginkább kérdéseim vannak. Tehát az egész kérdéskör számomra abból alakult ki, hogy próbáltam utánajárni a dolgoknak, hogy lehetőség szerint jól csináljam a dolgot a nélkül, hogy feltétlenül a nappali dísze lenne az akvárium. Tehát ott tartok a, hogy a 100L-es akváriumhoz van egy korábban említett 1 csöves 21W-os 6500K-s világításom viszont ha helyes dolgot olvastam az ajánlott arány a literenkénti 0.5W amihez viszonyítva én elég rosszul állok még ha csak 80-85L vizet számolunk is. Ezért is gondoltam, hogy valamivel tuningolni kellene a világítást még miközben teljesen véletlenül belefutottam a linkelt és hozzá hasonlatos növény világításokba teljesen elérhető áron, vált kézenfekvővé számomra a dolog, hogy valami ilyesmi lehet jó lenne hiszen megint csak ha nem tévedek a világítás elsősorban a növények miatt fontos, akkor miért ne alkalmaznék egy direkt nekik szán világítást is. Ezek után jöttem kérdezni ide. Aztán elgondolkodtam azon is, hogy amennyiben nem algásodik az akváriumom biztos, hogy szükséges e a teljesítménynövelés a világítás terén? Néztem az egyik srác videóját a Youtuben-on ahol éppen átalakította az akváriumát melynek következtében a világításon is tuningolt, aztán elkezdett algásodni amit végül úgy szüntetett meg, hogy addig csökkentette a pluszban beépített világítás erejét, hogy végül normalizálódott a helyzet. Az nem derült ki, hogy végül mennyire érvényesült a pluszban beépülőt új világítás, lehet végül ugyanoda jutott mint ahonnan elindult.
Végül talán a legamatőrebb kérdés. Az akváriumtetőnek mi az igazi funkciója? Én tető vagy fedő nélkül vásároltam használtan az akváriumomat de csináltam rá nikecell-ből mert láttam, hogy szokott rajta lenni. Elsődlegesen azért az tiszta volt, hogy itt szokott elhelyezve lenni az a tükröződő felület ami visszaveri és némileg erősíti a világítás fényerejét valamint megakadályozza, hogy elvakítsa az embert az akvárium világítása amennyiben valamilyen takaró nélkül nézegeti az akváriumot :) Félmondatokból az is kiderült, hogy gyárilag talán itt van rögzítve a világítás. Én ezeket így oldottam meg:

(#32172) Alg válasza Danecay (#32171) üzenetére


Alg
veterán

Kevés fénnyel is lehet szép akváriumot csinálni, a kérdés inkább az hogy mennyire szeretnéd erőltetni a növények fejlődését.

CO2-es, erős fényes akvárium viszonylag kevés növénnyel indítva is hamar dzsungel lesz, szóval többet kell vele foglalkozni.

Lehet a mostani fényeddel, anubiasokból és hasonlókból is tök szépet építeni, csak ott sokkal több növénnyel kell indulni (jobban jársz ha nem boltban veszed a növényt hozzá hanem próbált ritkításból keresni Anubiast, Microsorumot, mohát esetleg).

El kell dönteni mit szeretnél és ahhoz igazítani a technikát. Szerintem abba a tetőbe egy diy ledes kiegészítés elég lenne.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32173) Alg válasza Alg (#32172) üzenetére


Alg
veterán

De betehetsz +1 fénycsövet is ha az kényelmesebb.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32174) fjudors válasza Danecay (#32171) üzenetére


fjudors
aktív tag

az a 0,5 W/l régi szabály. igazából hagyományos izzóra szól...nem mindegy, miyen az a világítótest, hiszen más-más a fényhasznosítás...

a tető előnye:
hőszigetel
nem ugranak ki a halak/garnélák
csökkenti a párolgást
elrejti a technikát

amit nem értesz:
az akvarisztika az egyensúlyról szól.irányelvek vannak, amit szem előtt tartva megfigyeljük az akváriumot, és folyamatosan igazítunk rajta. hiszen folyamatosan változnak a körülmények
sokféleképp lehet pl világítani az akváriumot.cakk a többi változót is hozzá kell igazítani.
pl egy 80 cm-s akváriumot van, aki egy csővel világít meg, van, aki hattal.mindegyik működik/működhet, de az egyensúly miatt a többi változót is igazítani kell.
azt már halkan jegyzem meg: növények szempontjából fontosabb a vízmélység, mint a vízmennyiség. jó dolog a w/l arány, csak nem mindegy, hogy 30 vagy 60 centi a vízmélység...

ha azt várod, hogy valaki leírja pontosan, mit hogy kell csinálni, és mi a 100 éves tuti recept, akkor ez nem a te hobbid.

[ Szerkesztve ]

(#32175) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Én most tervezek egy 70 literes garnélásat, ott egy db 6500k fénycső lesz. Igénytelen növényekhez (anubias, microsorum, jávai moha) egy is elég.

Fénycsővel 40cm feletti vízmélységnél jönnek a problémák, mivel kevésbé irányított, mint a led, és így 50cm vízmélységhez már aránytalanul sok cső kell. Akár 6db is.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32176) skeli


skeli
tag

Sziasztok! Eheim 2011 szűrőhöz kompatibilisak a 2211 alkatrészek? Konkrétan a rotor és kerámiatengely?

A vízen is lehet járni, csak nem szabad ránehezkedni.

(#32177) Eugene Roe válasza skeli (#32176) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Eheim oldalán meg lehet nézni anparts listnél. De ha csak a fűtés a difi, akkor szerintem igen

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32178) skeli válasza Eugene Roe (#32177) üzenetére


skeli
tag

Köszönöm, rálesek, de sztem a 2211 sem fűtős..

A vízen is lehet járni, csak nem szabad ránehezkedni.

(#32179) oszy


oszy
veterán

1. Van egy ilyen aquael akasztós szűrőm, ami tegnap elég hangos lett. Szétszedtem, kitakarítottam, de ugyanaz. :( Mit lehet vele házilag kezdeni?

Használtan vettem és szivacs helyett (már elég régi) siporax van mindkét kosárban. Abból gondolom, hogy régi, mert már van, amiből le van törve. Milyen szivacsot lenne érdemes bele venni? Vagy hagyjam benne ezt?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#32180) Eugene Roe válasza skeli (#32178) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Igen, az sem fűtős :) weboldalon ott a parts list.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32181) Danecay válasza Alg (#32172) üzenetére


Danecay
őstag

Köszönöm a választ! Sajnos nem olyan helyen élek ahol túl sok akváriumtulajdonossal, főleg nem ismerőssel, baráttal lennék körbevéve így ez a ritkításból származó növénybeszerzés jó ötlet lehet és gondolom működik is de szerintem nem itt nálunk falun. A képeken látható hosszúkás növény is ami Tropica Microsorum-ként is lett már itt azonosítva, egy tőlem 50Km-re lévő városból származik egy kereskedésből, mert itt már legalább növényt is lehetett vásárolni de pl. szűrőtöltetet már nem tudtam. Hogy mit akarok magam sem tudom, legyenek megfelelő körülmények az akváriumban, érezzék jól magukat a halak, stb. Mondhatnám, hogy nem a nappali dekorációként üzemel, sőt a nap túlnyomórészében nem is látja senki mert a gyerekszobában van ahová a gyerekek is jellemzően csak aludni járnak. Persze a gyerekeknek ettől függetlenül kell és szeretik.

(#32174) fjudors

Jól gondolod, ez nem a hobbim, mint korábban írtam ez egy örökölt akvárium, ill. ennek az elődje ami később eltört, ahol eleve pusztulásra voltak ítélve a halak így vagy az lett volna vagy az ami végül lett, hogy hozzánk kerültek. Köszönöm a válaszodat, és azt is értem, hogy egy egyensúlyi helyzet megteremtéséről szól a dolog, de nekem ezt kitapasztalni se időm se kedvem, se türelmem és lehet képességem sincs, így ha nem gond akkor inkább kérdezek, szerintem az gyorsabb és célravezetőbb. A mellett, hogy nem hobbim igyekeznék azért a lehetőségek szerint jól csinálni a dolgokat és szerintem nem lehet azt mondani, hogy nem próbálok így tenni, több 10e Ft-t költöttem már rá úgy, hogy valójában nem is én akartam akváriumot, világítástartót találtam ki rá, terveztem meg és nyomtattattam ki hozzá 3D-ben, tetőt fabrikáltam rá, takarítom tisztességesen, láthatóan utánaolvasok, kérdezek stb. tehát nem lehet azt mondani, hogy teszek rá, viszont annyit nem fogok tudni vele foglalkozni vele mint akinek ez valóban a hobbija így engedjétek meg nekem a kérdezés lehetőségét még akkor is ha lehet én vagyok az aki az utóbbi időben a legtöbbet kérdez.

KÉRDÉS, vagy SEGÍTSÉGKÉRÉS

Egyik legrégebbi még az akváriummal örökölt és eddig a legszívósabbnak mutatkozó Algaevő harcsánk (Ancistrus temminckii) nem túl egészséges viselkedést produkál, leginkább az aljzaton fekszik hol féloldalasan, hol pedig majdnem háton. A tünetek alapján ez lehet úszóhólyag betegség is aminek utánaolvasva az volt a javallat, hogy sekély vízbe szeparáljuk el a halat legalább egy hétig és ha helyrejön akkor mehet vissza a többi hal közé, amennyiben nem sajnos végezni kell szegénnyel. Jobb híján egy ételtárolóba különítettük el, kapott enni, a párom csepegtetett bele egy kis parakill-t is, beüzemeltünk mellé egy használaton kívüli kis teljesítményű szűrőt is és meglátjuk mi lesz. Mondjuk a sekély víznek nem tudom mennyire kell sekélynek lennie, jelenleg legalább 3x 4x ellepi a halat. Esetleg egyéb ötlet, meglátás, tapasztalat, jótanács?

Előre is köszönöm!

(#32182) bringasisti válasza Danecay (#32181) üzenetére


bringasisti
őstag

Anci kérdéshez szöknek hozzá . Amit a betegségről olvastál az nem helytálló!!!! Ha egy hal beteg akkor azt az élőhelyén kezeljük mert ami miatt beteg az bent marad a vízben és két nap után más hálón jelentkezik !!! Olyan hogy alacsony vízszint mint gyógymód az .....) Az úszó hólyag gond ha egyáltalán az, azt nifurpirinol gyógyítja a parakill az parazita de abból is csak a külső megjelenésű.

BENEFON DELTA--------N8

(#32183) Silentfrog


Silentfrog
Topikgazda

Boldog új évet kívánok mindenkinek! :)

(#32184) bringasisti válasza Silentfrog (#32183) üzenetére


bringasisti
őstag

Csatlakozom én is mindenkinek

BENEFON DELTA--------N8

(#32185) Danecay válasza bringasisti (#32182) üzenetére


Danecay
őstag

Köszönöm a választ! Szerencsére az akvárium többi lakójánál nem vettünk észre semmilyen rendellenességet csak ennél az egyébként túlélő alganyalónál. Rajta kívül még van 2 kisebb is, szerencsére ők is elég élénkek. Sejtettük, hogy a parakill nem megoldás de nem is volt más itthon, gondoltuk azért kárt nem tesz, más gyógyszer beszerzése a fentebb leírtak alapján még hétköznapokon sem biztos, hogy egyszerű, nemhogy szilveszter napján. Reggelre egyébként sajnos elpusztult :(

Ettől eltekintve

BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK!!!

(#32186) oszy válasza oszy (#32179) üzenetére


oszy
veterán

A rotoron mit kell nézni? Z ki lehet lopva? Lehet ehhez csak rotort venni vagy cserés a szűrő? :/

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#32187) Danecay válasza oszy (#32186) üzenetére


Danecay
őstag

Szerintem a szűrőtöltet nem sokat befolyásol a hangján. Nemrég hasonló cipőben jártam én is egy külső EHEIM szűrővel amit én is használtan vettem ami az első általam végzett alapos takarítás után lett hangos. Végül a javasolt alkatrészcserék helyett a szintén javasolt impeller lapát szétszedés nélküli takarítása vezetett eredményre ahol a megtapadó algának szintén zajcsökkentő hatása van amíg egy alapos takarítás során az eltávolításra nem kerül. Amennyiben valóban nem alkatrész meghibásodás okozza a problémát akkor érdemes ebbe az irányban tapogatózni. Amióta nem szedem ki a lapátot csak összerakott állapotban tisztítom át megszűnt a hangja pedig azt gondoltam, hogy költeni kell rá. Ellentmondásos ugyanakkor az is hogy van egy belső szűrünk is aminek minden alkalommal ki van szedve a lapátja, ki van takarítva, összerakás után mégsem válik hangossá, zajossá. Ezzel egy időben természetesen a megfelelő légtelenítésről is gondoskodni kell.

(#32188) Eugene Roe válasza Danecay (#32187) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nincs ellentmondás. A hangos már sérült, csak a nyálkás szmötyi gépzsírként funkcionálva korlátozza a ~kotyogást, ennyi.

A másik meg az, hogy takarításkor (nálam jó az előszűrő, ezért kb 3 havonta egyszer) nem kell patyolat tisztára pucolni mindent. A tömítést is egy vizes mosogatószivaccsal (puha oldal), vagy vizes pamut ronggyal kell megtörölni, majd rá a szilikon, és kész. Én eheimnél a nagytömítést ki is veszem félévente, hogy mindkét oldalát bezsírozzam, de amik a fejen belül vannak kicsik, azokat még nem vettem ki egyszer sem. Ahogy néztem, nem is tudnám sérülés nélkül. Ja igen, egy teljes tömítésszett nyugodtan lehet a fiókban gyári csomagolásban, egyszer úgy is kelleni fog, és 3-4 nap is szívás szűrés nélkül.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32189) Danecay válasza Eugene Roe (#32188) üzenetére


Danecay
őstag

Szia! Megoszthatnád, hogy milyen tömítéseket tisztítasz meg és zsírózol meg időnként! Mondjuk a zsírzással kapcsolatban mások véleményére is kíváncsi lennék. Már csak azért is mert magad is leírtad, hogy a "szmötyi gépzsírként funkcionál". Nem meghazudtolni szeretnélek csak megtudni, hogy mi a jó megoldás. Mondjuk elsőre számomra az algásan hagyott alkatrész szimpatikusabb a szilikonízsírral szemben.

[ Szerkesztve ]

(#32190) fjudors válasza Danecay (#32189) üzenetére


fjudors
aktív tag

nem is a legjobb választás a szilikon.
vazelin.az nem mérgező az élővilágra, ha bekerül a vízbe.

(#32191) rigoberto


rigoberto
őstag

Én márvány sügereket szeretnék tartani, van valakinek ilyen halakkal tapasztalat? Esetleg tart ilyeneket valaki?

[ Szerkesztve ]

(#32192) Eugene Roe válasza fjudors (#32190) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Akvarisztikai sprayt használok, de szilikonból van élelmiszeripari tisztaságú is többek között élelmiszergyártáshoz :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32193) skeli válasza Eugene Roe (#32180) üzenetére


skeli
tag

A weboldal szerint a 2211 rotor kompatibilis a 2011be, viszont a kerámiatengelynél nincs erre utalás... Ment nekik egy levél.. :)

A vízen is lehet járni, csak nem szabad ránehezkedni.

(#32194) bringasisti válasza rigoberto (#32191) üzenetére


bringasisti
őstag

600+ liter esetén , de ha megnő akkor nincs színe

BENEFON DELTA--------N8

(#32195) rigoberto válasza bringasisti (#32194) üzenetére


rigoberto
őstag

Köszi. Márpedig elég nagyra megnőnek..mindegyiknek eltűnik a színe ha nagy lesz? :F

(#32196) Baltazár123


Baltazár123
senior tag

Észak pesten tudtok valami jó boltot, ahol szép bettákat lehet kapni? Rokonomnak venném, de őneki kéne kiválasztani, mert válogatós nagyon. Úgyhogy az a tervem, hogy elmegyünk együtt és kiválasztja én meg megveszem neki.
Láttatok esetleg valahol szép halakat, ahova érdemes lenne elmenni? Kösz előre is.

(#32197) bringasisti válasza rigoberto (#32195) üzenetére


bringasisti
őstag

Élőhelyén piaci hal mint egy retur ponty. Elege fakó ha nagy

BENEFON DELTA--------N8

(#32198) Eugene Roe válasza Baltazár123 (#32196) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Greenaquában láttam eddig egyedül teljesen egészséges felhozatalt, de az meg dél-buda :)

Vadvilág + Aquafauna nem nagy eresztések bettában. Szerintem viszont megéri az utatázst a greenaqua, látszólag nagyon egészségesek az ottani betták. Az összes szép 1400-tól 5000 ft-ig.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32199) Baltazár123 válasza Eugene Roe (#32198) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Kösz a tippet, ha nem találok szép bettát, akkor kimegyünk oda, bár eléggé kiesik, de a weboldaluk igényes és tippre a bolt is az. Jó eséllyel ott tényleg szép halak vannak. Eddig sajnos csak nagyon csapzott bettákat láttam errefelé.

[ Szerkesztve ]

(#32200) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Vettem egy Eheim Prof. 4+350 szűrőt amiben van Substrat pro, Biomech és Mechpro. Ajánlották, hogy az utóbbit cseréljem le. Mit ajánlanátok helyette?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.