Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32851) oszy válasza turika86 (#32845) üzenetére


oszy
veterán

Nekem egy 50 literesben vannak csigasügérek.
De most azon gondolkodom, hogy a 128 literesbe is kis méretű sügéreket rakok, mert kezd elegem lenni a növényesből. :D Abba egyébként milyen sügérek valók a csigasügéren kívül?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#32852) Eugene Roe válasza oszy (#32851) üzenetére


Eugene Roe
őstag

A hightechből kicsit nekem is :D túlságosan szeretem a halakat. Van nagynyomású co2 meg minden, de csak lowtech növényeim és algám van :D de még kitartok.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32853) oszy válasza Eugene Roe (#32852) üzenetére


oszy
veterán

Én már egyre kevésbé. :)
A kicsi csigasügérek is sokkal jobban tetszenek már, mint a növényes egésze. Bár most vettem 6 db bohóccsukát. Jópofák amúgy. :)
Azért is írok, hogy sígtséget kapjak melyik irányba, fajtába induljak el, ha mégis elhatározom magam a váltásra. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#32854) Eugene Roe válasza oszy (#32853) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Amelyik irány tetszik, nekem a sima ramirezi sügeres fajta akvárium is nagyon tetszik. De ugyanez tiger barbbal is jó, igazából 4 db 180 literes kellene egymás alá / felé / mellé, 4 biotóp verzióban.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32855) bringasisti válasza Eugene Roe (#32854) üzenetére


bringasisti
őstag

Az egy nagyon szép és hálás sügér, de ott azért lényeges bár nem kizáró ok hogy csinált vízben úszkáljanak.

BENEFON DELTA--------N8

(#32856) Eugene Roe válasza bringasisti (#32855) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nekem 13 gh / kh mellett is boldogak voltak, illetve 4 gh / kh mellett is (kevert ozmó). Se viselkedésben, se színben nem volt differencia. Gödörásás is volt mindkettőben, illetve kis sügér is, de az már a 7-8 gh / kh-ban. Lehet lett volna csapvízben is, de akkor jött a co2 armageddon :(

Vicces volt, hogy készültem nekik barlangokkal, de ezek gödröztek (én voltam felkészületlen).

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32857) oszy válasza Eugene Roe (#32856) üzenetére


oszy
veterán

Nekem a csigasügérek csapvízben vannak. Olyan boldogok. :) Most lett kb. 8 kicsi is. Állandóan terepet rendeznek.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#32858) bringasisti válasza Eugene Roe (#32856) üzenetére


bringasisti
őstag

Olyant nem lehet csinálni ami jó nekik. Csak amit Ők csinálnak.

BENEFON DELTA--------N8

(#32859) dani980


dani980
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni.
Van egy 60l akváriumom az alábbiak az adatai:
Odyssea lámpa amiben 4x24w világítás (de ebből csak kettő megy) mert a 4 sok lenne egy kicsit :)

2db plant red 24w 6500kw
2db sima fehér fényű 24w 6500kw fénycső.
szűrés eheim professional 3
halak kb 15 db van benne
Talaj JBL manado
Jelenlegi tápozás amit nekem mondtak de szeretnék biztosra menni nektek mi a vélemyényetek!
Tápozás: 1nyomás TF Planter, 1 nyomás Micro és Carbo folyékony táp most kezdeném el a tápozást de előtte csinálnék egy restartot új ,jobb elrendezéssel.
csatolok egy képet is ahol látható az aksi is!

Szeretném kikérni a véleményeteket,tanácsaitokat.

Köszönöm,
Bence

(#32860) oszy válasza dani980 (#32859) üzenetére


oszy
veterán

Képet nem csatoltál. :)

Nekem a tf tápokból mindig sok a papíron feltüntetett mennyiség. Én egyébként fecskendővel adagolom. Csapvizet használok.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#32861) Alg válasza dani980 (#32859) üzenetére


Alg
veterán

Sokat nem lehet rá mondani...
Fény elég, tápokat először adagold a gyári ajánlás szerint, aztán majd ha jön alga vagy hiánytünetet mutatnak a növények lehet változtatni. Vagy tesztelgetsz folyamatosan és úgy lövöd be a tápot.

Alapvetően az elején érdemes kevesebb táppal kezdeni amíg nem erősödnek meg a növények.

Viszont: a planter is egy mikrotáp, én nem adnám mindkettőt semmiképpen, sőt, co2 nélkül inkább csak valami egyszerűbb macro tápot (tropica zöld pl.) + carbot.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32862) dani980 válasza oszy (#32860) üzenetére


dani980
csendes tag

(#32863) Eugene Roe válasza Alg (#32861) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Szerintem kezdje 50% táppal, aztán ha kevés, akkor 75%, stb 100%-ig

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32864) Skillet


Skillet
addikt

Köszönöm a segítséget. Hosszú huzavona után csak összeállt
KATT
KATT
Noé Gábor rendesen megcsinálta az akvát. Az előző formát inkább hagyjuk, de ha egyből Noé Gábort választom, nem húzódik hetekig a móka, nem rohad el a növények fele stb stb.
Mindegy. Összeállt. Ma vettem fénycsövet is. Sylvania Luxline Plus 39W T5. 6500K.
Véletlenül kettőt vettem. Ha az egyik kell valakinek, elboltoljuk.
Régen 2 volt bekötve az előtétbe, de már régóta csak 1. A közel 80W szerintem nekem nagyon sok lenne co2 nélkül. Jól látom? 120L.
A crypto-t nem féltem. Szegény kereste a fényt, a levelei ugyanarra állnak, mint a gyökerei, de észhez fog térni. Cabomba 2 kis szál maradt, de szerintem azzal sem lesz gond. Pár hét.
Demersum kb 1 pici 3cm-es darabka maradt :DDD
De az sem teljesen halott ügy.
Anubias. Hát sok volt, sok elrohadt, azért maradt is.
Az a legnagyobb érvágás. Lassan nő. Pár év biztosan kell, mire újra ugyanolyan lesz.
Nagyjából ennyi. Jó móka volt.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32865) oszy válasza Alg (#32861) üzenetére


oszy
veterán

Szerintem macrot akart írni. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#32866) MrChris


MrChris
nagyúr

Üdv! Van egy kisebb akváriumom 50*20*30 cm mély (lányomé lenne...) benne egy teknőccel, kérdésem az lenne, hogyan lehet ezt tartósabban tisztán tartani? A teki kb. halként viselkedik, soha se jön ki a vízből így akvárium szerűen a vize kb 15cm magas. 2-3 hetente vizet cserélek, szűrőt tisztítom, 5-6 hetente pedig alaposan átmosom a kavicsokat. Olyasmin gondolkodtam, hogy egy lyuggatott (d:5-6mm) plexi/üveg lapot raknék az aljától 1cm-re így lehullana a dzsuva oda és a tisztító valahogyan onnan dolgozna, de tartok tőle, hogy annyira nem gyors az áramlás és a kavicsokon/közte ott marad a nagy része. Másik ötletem a konyhai víztisztító, ebből van két poharas tartályom egy 10micronos és egy szén szűrő, de még nem kötöttem rá. Ennél attól tartok, hogy hamar el is dugul, valamint a gané ezzel is ott marad.

(#32867) bringasisti válasza MrChris (#32866) üzenetére


bringasisti
őstag

Már be haragudj, de ekkora hely egy teknős számára? Állatkínzás a köbön! Ha kimosod a medence minden porcikáját a baci kultúra is megy a lefolyóba és a víz öntisztulása nulla. Kell egy 600 liter/ h külső szűrő legalább és egy akkora medence ami méltó egy élőlény tartásához

BENEFON DELTA--------N8

(#32868) MrChris válasza bringasisti (#32867) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem haragszom, nem értek hozzá. Másfél éve vettem a kereskedésben, ezt javasolta hozzá a boltos. Egy 320L/h-s tisztító van hozzá, meg egy fűtőtest és egy hüllöknek szánt fénycső. Szemre kb 10cm hosszú a páncélja, elvileg nem nagyon nő már nagyobbra. Ennél sokkal nagyobb akváriumot nem tudnék kialakítani, kb 80x40 alapterületűt.

(#32869) bringasisti válasza MrChris (#32868) üzenetére


bringasisti
őstag

Volt egy ismerős nem tudom milyen teknős volt neki ő követte egy papírra tette etetés alatt és állítólag megvárta míg oda piszkit és utána tette a medencébe. Semmit nem mosunk csapvíz segítségével, csak a medence vízzel hogy a bacik ne pusztulnak. Hetente a víz felé csere, és mielőtt a medencébe öntöd vagy pihentetni kell vagy klórtalanító. Nem csak az a lényeg hogy hány l/h a szűrő teljesítmény, hanem hogy külső szűrő legyen aminek nagy a szűrő anyag tartalma

BENEFON DELTA--------N8

(#32870) Alg válasza MrChris (#32868) üzenetére


Alg
veterán

Ha ekszerteknos akkor siman megno 2-3szor akkorara...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32871) bringasisti válasza Alg (#32870) üzenetére


bringasisti
őstag

A boltos elmeséli hogy kifejlett példány 1-2 centi amit még nő esetleg

BENEFON DELTA--------N8

(#32872) MrChris válasza bringasisti (#32869) üzenetére


MrChris
nagyúr

Bizony én rendszeresen kitakarítottam, bár nem vegyszerrel, vízzel mostam át alaposan és fordított ozmoziós tisztított vizet teszek bele.
Egyszerű belső szűrős a keringető, maréknyi szivaccsal.
Próbáltam kint etetni de eddig még nem volt kedve másik vízben és szárazon se enni. Meg aztán úgy is beleüríti magát a vizébe, így folyton képződik szmötyi, az ételét mind megeszi.
Az akvárium cserén gondolkodom, csak akkor nagyon fix lesz, mostanit fürdőszobába könnyen beviszem, hogy ne csináljak nagy pancsot meg a hely is véges.
Biológiai szűrőt kéne vennem/építenem?

Alg: szerintem valami pézsmateknős lehet. Ennek a leírásnak eléggé megfelel. Állandóan a barlangban ücsörög, nem sütkérezik. Kb ünnepnap ha felmászik a tetejére 'sütkérezni'. Éjjel.

(#32873) bringasisti válasza MrChris (#32872) üzenetére


bringasisti
őstag

"fordított ozmoziós" ezt nem igazán értem. A mezei csapvíz miért nem jó neki? Ahol él ott se lágy a víz. Talajt nem kell kimosni mert az a jó ha benne a sok baci el tud szaporodni. Külső szűrő kerámia gyűrű vagy esetleg van drágább szúrőanyag. 600 l/h minimum és nem kell szétszedni csak negyed évente.

BENEFON DELTA--------N8

(#32874) Alg válasza MrChris (#32872) üzenetére


Alg
veterán

Baromi szakszerű ez a leírás :DDD Ilyenek után én nem tudom ezt a cikket komolyan venni (alapból nem értek egyet azzal hogy minél sivárabb akvárium legyen, csak mert azt egyszerű tisztítani):

Az élő vizinövényzet nagyszerű és természetes módja lesz annak, hogy teknősöd számára oxigént biztosíts. :F
Aljzatként használhatsz homokot, nagyobb méretű kavicsokat vagy iszapot, :Y

Illetve (a fentiekhez képest apróság):
A teknős majd megpróbálja megenni ezeket a növényeket,
vs.
A legtöbb kereskedelmi teknőseledel megfelelő ezeknek a húsevő állatoknak.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32875) MrChris válasza bringasisti (#32873) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez tiszta, amúgy nem lágy, a forralókban keletkezik vízkő, ízre se olyan mint a desztillált. Engem csak a sima csapvíz szaga és íze zavart, PET palackozni meg nem akartunk. A különbség nagyon kicsi, de hozzászoktunk és szűrőkarbantartáskor tűnik fel leginkább, hogy a sima vizet hiába 'pihentetem' nem olyan.

Alg: Hát ja. :D Én halat adok neki meg vitamint, mindenevő. Növényekről azt olvastam, hogy megcsócsálják idővel elpusztítják, megeszik, valamint hogy különösebben nem igényük ami a mi szemünknek szép. Itt azt írja, hogy 80x40x40-es akvaterrárium elég akár egy párnak. Itt is említi, hogy a talaj sem annyira lényeges, pedig az enyém éjjelente szereti túrni a kavicsot, pedig talán még sok kajszit is adok neki.

(#32876) bringasisti válasza MrChris (#32875) üzenetére


bringasisti
őstag

Én is szűrőm a csapból jövő vizet egy 20 mikronos szűrő segítségével hogy a hálózat és a panelház vízmelegítő bojler álltak produkált szennyeződést eltavolítsam. De ez nem fordított ozmozis. Az említett eljárás lényege hogy sejtmembrán rendszer a folyadékból mindent eltávolit csak a " desztillált víz" marad meg. ( Az űrhajó fedélzetén minden nedvességet kivonnak mindenhonnan így tisztítják és isszák meg amit tegnap kihugyoztak! )

BENEFON DELTA--------N8

(#32877) MrChris válasza bringasisti (#32876) üzenetére


MrChris
nagyúr

Elvileg úgy van, de a miénk és bratyóm háztartási tisztítója mégis hagy némi vízkövet, bár töredékét. Talán olyan ez mint a reklámban a szuper mosószer ami egyetlen törlésre eltávolítja az üvegedény faláról az ödasült paprikás zsírfoltot. :D Feloldott konyhasóval, cukorral le kéne egyszer tesztelni egy ilyen oz szűrőt.
Egy hónapja elromlott a készülék, ezért csak egy szénszűrő, 10 és 5 mikronos részecskeszűrőn jön a víz, ízre szagra teljesen okés, szénszűrő kiveszi a kellemetlent.

(#32878) bringasisti válasza MrChris (#32877) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem tudom hogy pontosan hogy működik amit írsz, de egy dolgot azt figyelembe kell venni. Azok a szűrők amik fordított ozmozis technológiát használnak H2o állítanak elő. Ezt laborban, akvaristak használják. Ami emberi fogyasztásra megy ott van egy + oszlop ami a víz keménységét egy patron segítségével visszaállítja. Mert a H2o mérgező az ember számára, a tenösnek se jó

BENEFON DELTA--------N8

(#32879) pjen válasza bringasisti (#32878) üzenetére


pjen
félisten

Nem H2o t,hanem lágy vizet. :)

(#32880) bringasisti válasza pjen (#32879) üzenetére


bringasisti
őstag

Bocsi, de ez nem helytálló. Ha lágy vizet csinál az akkor más rendszer.

BENEFON DELTA--------N8

(#32881) pjen válasza bringasisti (#32880) üzenetére


pjen
félisten

Akkor viszont valamit én nem értek.A h2o a víz,ezt nem kell csinálni,és ha nem lágy nem is mérgező.Vagy valami másra gondolsz? :)

(#32882) bringasisti válasza pjen (#32881) üzenetére


bringasisti
őstag

[link] A rendszer amiről beszélünk a űrhajó fedélzetén a pisiből csinál ivóvizet. Mivel a desztillált víznél olcsóbb megoldás elkezdték a földön is használni. Elmész valamelyik kaland túrára és a pocsolyából iszol vizet. Vírus baci minden kiszűrve. Ez egy sejt membrán megoldás csak a H2o megy keresztül rajta. Utána egy hydraffinszén . Teljesen mindegy hogy H2o vagy lágy víz mindkét megoldás mérgező! Ezért van hogy állóképességet igénylő sportolok speciális só keveréket esznek verseny alatt.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#32883) Eugene Roe válasza pjen (#32881) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Lágy víz hétköznapi értelemben két dolog lehet:

1. ozmózis, mely során gyakorlatilag tiszta h2o lesz, 1-5ppm közötti oldottanyag tartalommal. 1 millióból 1-5 db másfajta elem / molekula.

2. vízlágyítás gyanta segítségével, mely során az oldott anyagok reakciókészségét csökkentik azzal, hogy a szabad ionokat a gyantából érkező ellentétes ionokkal lekötik. Így benne marad a vízben a 200-300ppm oldottanyag tartalom csak 1 millióból 200-300db molekulának nem lesz kedve, és lehetősége kikristályosodni az acél fűtőszálon.

A "lágy vizet" igénylő halaknak és növényeknek az általános vélekedés és tapasztalatok szerint nem elég a gyantás ~lágyítás, hanem egyszerűen 150ppm alá kell vinni a teljes oldottanyag tartalmat, amit csak ozmózissal tudsz elérni. Diszkoszhoz inkább 100ppm alá, ami olyan 4-5 gh/kh.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32884) bringasisti válasza Eugene Roe (#32883) üzenetére


bringasisti
őstag

+1

BENEFON DELTA--------N8

(#32885) pjen válasza Eugene Roe (#32883) üzenetére


pjen
félisten

Vagy valódi desztilálással.De nem erről volt szó.
"Azok a szűrők amik fordított ozmozis technológiát használnak H2o állítanak elő."Nem előállítják a vizet csak kezelik."Mert a H2o mérgező az ember számára, a tenösnek se jó"Ha ez így lenne nem győznénk meghalni-
A H2O konkrétan a legtisztább víz,változatos táplálkozásnál,méregtelenítéskor még a valódi deszt víz is fogyasztható.

[ Szerkesztve ]

(#32886) bringasisti válasza pjen (#32885) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem akarlak meggyőzni! De hogy véletlenül valakit félre ne vezessen ez a vita, egy orvosi oldalon a " vízmérgezés" keresőszó környékén nézz körül!! Még ott ahol állóképességet igénylő sportról van szó

BENEFON DELTA--------N8

(#32887) pjen válasza bringasisti (#32886) üzenetére


pjen
félisten

Ezzel nincs gond,de Te egyértelműen a H2O t irod mérgezőnek,pedig a H2O a víz.Az, hogy mi van benne egy másik dolog."Vízmérgezés akkor léphet fel, ha valaki olyan sok vizet iszik, hogy a szervezetében lévő tápanyagok oly mértékben felhígulnak, hogy már nem tudják ellátni a feladatukat a szervezetben. A vízmérgezés akkor alakul ki, mikor a szervezet nátriumháztartása felborul a hirtelen történő nagy mennyiségű víz fogyasztásának hatására. Ez gyakori a sportolást követő folyadékvesztés pótlásánál, de valamilyen háttérben meghúzódó egészségügyi probléma is okozhatja.

Részletek: https://www.webbeteg.hu/cikkek/elsosegely/4541/a-vizmergezesrol"

[ Szerkesztve ]

(#32888) bringasisti válasza pjen (#32887) üzenetére


bringasisti
őstag

Én nem azt mondtam hogy aki H2o- t iszik az 1 pohár és dobja a bakancsot! Én azt mondtam és nem kívánok tovább reagálni a dologra hogy életszerűen ha valaki ezt fogyasztja akkor az káros! A sógorom tudna erről beszélni mikor a telekre mentünk kicsit melózni és földhöz vágta magát és olyan pózban görcsöket mutatott be hogy alig tudtuk ketten a kocsiba tuszkolni. Tapolcai kórházban az orvos 3 méterről ránézett, nem kérdezett semmit csak annyit mondott magnézium hiány.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#32889) pjen válasza bringasisti (#32888) üzenetére


pjen
félisten

Hagyd már ezt a H2O t-.A H2O a VIZ.Ha nem iszik vizet meghal,szomjan.Az ártalmakat az okozza amit tartalmaz,vagy amit nem.Vannak kemény és lágy vizek,kemény sok helyen a vezetékes víz és az ásvány vizek.Lágy a desztilált,ioncserélt víz.Ezek a lágy vizek okozhatnak egészség károsodást mert nem tartalmazzák a szervezetnekszükséges ásványi anyagokat.Ca,Mg stb.

(#32890) bringasisti válasza pjen (#32889) üzenetére


bringasisti
őstag

:U :( :Y

BENEFON DELTA--------N8

(#32891) Skillet


Skillet
addikt

Schego légpumpa vélemények?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32892) bringasisti válasza Skillet (#32891) üzenetére


bringasisti
őstag

Mire vagy kíváncsi? Szerintem szükségtelen, hangos ezért át kell fúrni a falat és az előszobába telepíteni. Kapni hozzá pót membránt, szelepet ?

BENEFON DELTA--------N8

(#32893) Skillet válasza bringasisti (#32892) üzenetére


Skillet
addikt

Vízoszlophoz kellene. És a schego-ra illetve az eheim-re mondják, hogy baromi halk. A schego olcsóbb. Mindkettő márkához kapni felújító készletet. A schego amúgy német, elég nagy ásznak van beharangozva légpumpa téren.
Veszek egyet, aztán majd írok róla.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32894) fjudors válasza Skillet (#32893) üzenetére


fjudors
aktív tag

ha felakasztod a légpumpát, pláne pl gumival, akkor nem ad át rezonanciát

(#32895) bringasisti válasza Skillet (#32893) üzenetére


bringasisti
őstag

"Vízoszlophoz kellene" nem igazán értem.

BENEFON DELTA--------N8

(#32896) Skillet válasza bringasisti (#32895) üzenetére


Skillet
addikt

Pedig egyszerű :B
Vízoszlop

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#32897) Eugene Roe válasza fjudors (#32894) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Rezonanciát nem, de az eheim doboza vastagabb, és így léghangból is kevesebb jut :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32898) bringasisti válasza Skillet (#32896) üzenetére


bringasisti
őstag

Jól van na. Ilyent még nem láttam, azt hittem a halaknak kell.

BENEFON DELTA--------N8

(#32899) oszy válasza bringasisti (#32898) üzenetére


oszy
veterán

Ami nem is meglepő ebben a topicban! ;)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#32900) Skillet válasza oszy (#32899) üzenetére


Skillet
addikt

Hja, logikus... hátha olyan is van ebben a topikban, aki nem látott még TV-t :C
Aki ebben a topikban van, az csak akváriumot látott? :DDD
Vagy én értelmezem rosszul?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.