Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33951) oszy válasza hyundaikia (#33950) üzenetére


oszy
veterán

Jól tetted! :) Remélem sikerrel jártál!

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33952) Alg


Alg
veterán

Most fogyott ki a 2 literes CO2 palack...

60l akvárium, ~50l víz, március vége felé voltam tölteni valami 20 euróért. Ez így azért nem rossz.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33953) oszy válasza Alg (#33952) üzenetére


oszy
veterán

Milyen szetted van? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33954) Eugene Roe válasza oszy (#33953) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Mosr gobdolkodom a co2 elhagyásán :) szenvedek a szakálltól, és annyi szép low techet láttam, hogy csak na :P időm pedig van bőven.

Nagy tragédiám, hogy nem sikerül lehűteni az akvát, a panelben minden radiátor ki van kapcsolva (kivéve a fürdőben a kád alatti) és most is 24,1 fok a vízhő...

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33955) oszy válasza Eugene Roe (#33954) üzenetére


oszy
veterán

Ahhoz kell igazítani a dolgokat. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33956) Alg válasza Eugene Roe (#33954) üzenetére


Alg
veterán

Diszkoszt kell tartani akkor meg ramirezit :P

Szakáll az jön low techben is, tapasztalat ;]

oszy: 2 literes palack, valami generic egybeépített reduktor-mágnesszelep-bubiszámláló-tűszelep(ilyesmi), és up aqua in-line atomizer.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33957) Danecay válasza Eugene Roe (#33954) üzenetére


Danecay
őstag

Mennyire kellene lehűteni? Nem mintha kínálni tudnék rá megoldást de nálam folyamatosan 24-26 között van. Mondjuk nyilván halfüggő a dolog.

(#33958) hyundaikia


hyundaikia
csendes tag

Na most úgy beindult a co2,hogy csak na.. :D Viszont nagyon habosodik a víz felszíne..gondolom ez nem sok jót jelent. Részleges vízcsere? Az ertékek kb jók, az no3 icipicit magas talán,meg a gh is kezd elcsúszni nagxon magasba... JBL 7in1 tesztes eredmények,szóval messze vannak a pontosságtól..de a habosodás nem tetszik,meg a víz "szaga" is fura..
Ha részleges vícsere,akkor utána muszáj világítani és növénytápozni is,vagy az ráér holnap a szokásos időben?

Hátha ma még olvassa egy szaki.. :D

(#33959) bringasisti válasza hyundaikia (#33958) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem kívánom bántani az elképzelést! De miért nem fokozatosan építkezel? Megszerzed a jogosítványt és másnap F1 autóval akarsz a belvárosba munkába menni!

BENEFON DELTA--------N8

(#33960) Eugene Roe válasza Danecay (#33957) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Növényesről volt szó :P ott 22 alatt kellene lenni, ha a cél a versenyakvák szintje heti 100-200% alatti vízcserével.

Kicsit bánom most, hogy ez nem volt elég transzparensen kommunikávla :D akkor inkább 400l lowtechre mentem volna, nem 180l high, és még pénzem is maradt volna :D

Mondjuk a co2 kit legalább tartja az árát.

Hyundaikia: szegény halak :D nem kegyelmezel nekik!

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33961) hyundaikia válasza bringasisti (#33959) üzenetére


hyundaikia
csendes tag

Jogos.. Ez regi nagy hibám. Mindig a lehető legmagasabb szintet szeretném elérni a lehető leghamarabb és ezért harmasával próbálom venni a lépcsőfokokat. :U

(#33962) hyundaikia válasza Eugene Roe (#33960) üzenetére


hyundaikia
csendes tag

Halak még nincsenek :) Majd csak januarban jönnek.. Addig meg a növényekkel elszórakozom,hátha szépen fejlődnek addig és tuti frankó közegbe költöztethetem a kis razbórákat es garnélákat :))

(#33963) Eugene Roe válasza hyundaikia (#33962) üzenetére


Eugene Roe
őstag

+1

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33964) hyundaikia


hyundaikia
csendes tag

Sziasztok! A képeken látható növényeket a hosszú fehér "kapaszkodók" alatt ha elvágom és a leeső darabot elültetem,akkor jól csináltam? Csak mert nagxon gyorsan nőnek a növények, negpróbálnám bokrosítani kicsit.. meg amúgy esztétikailag sem a legszebb ennyi hosszú fehér izé.. :D

(#33965) Alg válasza hyundaikia (#33964) üzenetére


Alg
veterán

Azok gyökerek :DDD

Ezt csinálják mikor felérnek a vízfelszínre - vágd el és dugd le a teletjét nyugodtan.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#33966) Tv


Tv
senior tag

Sziasztok,

Szükségem volna egy kis segítségre, utóljára gyerekkoromban (kb 20 éve) volt akváriumom.

Szeretnék egy kisméretűt most. A helye egy 36x30(ez lehet max 35)x45(ez lehet max max 50) centiméter lenne. Azért írom így mert ez egy ilyen polcos asztalnak egy "rekesze" az asztallap felett. A 36 cm szélesség az több nem lehet mert annyi hely van a két lap közt, oda be kell férjen. Ha előre kicsit kilóg az nem baj. Magasság is inkább 45 mint 50.

Tudtok ajánlani valami használható szettet légyszi?

Növényt szeretnék bele, meg pár garnélát. Illetve 2-3 pici páncélosharcsára gondoltam. Ez is kérdés lenne, hogy ez a térfogat (30-35 liter), illetve hogy inkább ilyen (inkább magas mint széles) kialakítás nem-e kínzás a halaknak.

Köszönöm előre is.

(#33967) Tocsman


Tocsman
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék CPO rák ügyben.
2 hete került egy a halas akváriumba (kedveljük őt), de úgy tűnik kis rákjai lesznek (farka alatt fehéres peték, farka maga alá hajtva).

Mi a teendő vele, ha a kis rákokat nem haleledelnek szeretnénk? Szülőszoba mint az elevenszülő halaknál?

Nem volt cél a szaporítás, de pont beleválasztottunk a vásárlásnál. :)

Köszi a segítséget előre is! :R

(#33968) oszy válasza Tv (#33966) üzenetére


oszy
veterán

Külön-külön vegyél mindent! :) Majd ne közvetlenül a asztalra rakd. ;)

Nekem nem 35 liter jött ki azokkal a méretekkel. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33969) Tv válasza oszy (#33968) üzenetére


Tv
senior tag

Köszi a választ :)

Akkor az ilyesmi szettek felejtősek?
https://www.nanoplanet.hu/hailea-q-40-nano-akvarium-szett

Bár jóformán csak azt néztem hogy ez méretben kb optimális.

(#33970) oszy válasza Tv (#33969) üzenetére


oszy
veterán

Attól is függ mennyi és milyen növényt tervezel. Ha ilyen kockát akarsz, akkor csak garnikat vagy csak egy bettát ajánlanék. Semmilyen más halat nem tennék bele! Növényeket igényteleneket válassz. De a fényt kevésnek tartom.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33971) hyundaikia válasza Alg (#33965) üzenetére


hyundaikia
csendes tag

Köszi :DDD

Minden növénykém jól érzi magát,fejlődik, kivéve a Pogostemon Erectust. Már másodszorra telepítettem,de most is kezdenek elhalni a levelek és a szárak..nem értem az okát,mert kellőképpen lenyomo. A gyökerét a talajba,kapja a növénytápot,a világítást napi 10 órában és haldoklik.. mi lehet a gond? Ha nem tér magához,inkább másik növénykével próbálkozom és talán inkább zseléssel..mert arra is gondoltam,hogy nem mostam ki rendesen a gyökerek közül azt a szivacsos anyagot és emiatt berohad a talajban..ez lehetséges? (Bar a többinél akkor miért nincs ilyen gond..)

(#33972) oszy válasza hyundaikia (#33971) üzenetére


oszy
veterán

Eddig nem volt baj vele? Amúgy ez lassan növekszik.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33973) hyundaikia válasza oszy (#33972) üzenetére


hyundaikia
csendes tag

Másfél hete indítottam az akvariumot. Az első növenyek majd egy hétig vartak a betelepítésre,az Erectuson kívül mindegyik jól viselte. Arra gondoltam,hogy biztos emiatt nem bírta,így rendeltem másikat. Teljesen jól nézett ki az új is megérkezéskor,de 3 nap után az akvárimban a haldoklás jeleit mutatja ez is.. elhaló levelek,vékonyodó,barnuló szár.. A többi növényt meg nem győzöm visszavágni..

Felmerült egy kérdés még. El fogunk utazni és csak 3-4 naponta tud valaki ránézni az aksira. A zselés co2 száműzve lett egyelőre,és átálltam az easy carbora. De az önmagában elegendő lehet,vagy mindenképpen érdemes lenne beszerezni co2 rendszert? Sajnos vannak fonál algák és a jávai mohára is telepedett valami fehéres alga..a zöld levelek kifehérednek tőle helyenként.. Azt olvastam,hogy easy carbo+ co2 segíthet az alga problémán (később meg algaevők). De most csak zselés co2 jöhetne szóba,viszont az menne éjjel-nappal (mivel nem leszek itthon), akkor azzal több kárt okoznék,mint hasznot?

(#33974) oszy válasza hyundaikia (#33973) üzenetére


oszy
veterán

Az algának az okát kell megszüntetni. Az ec csak úgy hatásos, ha közvetlenül az algára fecskendezed. Ha most indítanád a CO2-t, akkor inkább ne tedd. Majd ha visszajössz.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33975) Tv válasza oszy (#33970) üzenetére


Tv
senior tag

Köszi a választ,

Inkább kicsit nagyobbat vettem végül.

Ilyet vettem (a szűrőt majd kicserélem később lehet, de összességében nem tűnt rossznak ennyiért):
https://akvariumplus.hu/~akvariu1/gyari-szettek/2113-aquadream-60.html

Még annyi lenne a kérdésem, hogy az ilyen alsó kerettel ellátott alá is kell polifoam? Ha igen, milyen vastagságú?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#33976) oszy válasza Tv (#33975) üzenetére


oszy
veterán

Mutasd már meg a világítást. :)

kb. 6 mm! ;)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33977) Tv válasza oszy (#33976) üzenetére


Tv
senior tag

Köszi :)

Küldök képet amint kicsit letisztult a víz ;) Egyébként T8 15w ha jól értelmezem.

(#33978) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok! Kb 2 hónapja üzemel 54 literes akváriumban egy eheim biopower 160. Ma vettem észre, hogy a kiáramlás jelentősen csökkent. Ilyen sűrűn kellene takarítani? Tudtok tanácsot adni, hogy ezt a típust hogy lehet kis ferfoldulással kitakarítani?
Másik kérdésem, hogy sztem az új szúrő miatt megjelent az alga. Mi ilyenkor a teendő? Vagy csak a szokásos alga támadás ellen?
Köszi

(#33979) bringasisti válasza _stick_ (#33978) üzenetére


bringasisti
őstag

Szivacsot kimosni az akváriumból leszívott vízzel, és a szűrő rotor szívó nyílást megpucolni. Alga ellen anci , aymonieri

BENEFON DELTA--------N8

(#33980) Eugene Roe válasza _stick_ (#33978) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Egy bővítőkosarat még vehetsz arra a szűrőre, ha jól látom, akkor elfér még. Én gyakrabban tisztítom a szivacsot rajta, 2-4 hetente nyomkodom ki belőle a halkakit.

Illetve átalakítottam a szűrőt úgy, hogy az alsó két kosár nyitott szivacsos, a felső kettő pedig zárt "kavicsos".

Más: Budapesten valaki nem fogadna be egy kakadusügér párt? Még csak fél évesek, az indok az, hogy a felnőtt garnikat is elkezdték enni, miközben én azzal kalkuláltam, hogy csak a kicsiket és közepeseket fogják.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33981) Whynot?


Whynot?
aktív tag

Sziasztok!
Annak van jelentősége, hogy az akvárium világítás közvetlenül az akvárium tetején van, vagy fölé lógatva 10-30 cm távolságban?

(#33982) Eugene Roe válasza Whynot? (#33981) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Hát figyelj :D használd a józan észt.

A lámpából egységnyi fénymennyiség jön ki, ha annak harmada az akváriumon kívülre megy, akkor annyival kevesebb megy az akváriumba, ergo számít. Mivel általában falnál van az akvárium, az akvárium mögötti falon meg tudod nézni, hogy mennyi megy mellé.

Ha túl erős lett a világítás (boltinál ritkán fordul elő), akkor alga esetén érdemes lehet megemelni 10-20cm-t, ezzel csökkentve a fényerőt ~10-20%-kal.

4 csőnél egyszerűbb kivenni a negyediket, de lednél ez nem így működik, 2 cső pedig szerintem sose sok.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33983) bringasisti válasza Whynot? (#33981) üzenetére


bringasisti
őstag

Lényeg hogy a víz tudjon szellőzni

BENEFON DELTA--------N8

(#33984) _stick_


_stick_
őstag

Köszönöm a segítséget!

(#33985) hyundaikia válasza Eugene Roe (#33980) üzenetére


hyundaikia
csendes tag

Én nagyon szívesen befogadtam volna őket,bár Sopronban laltak volna,de pont megyünk haza Pestre 2 hétre,így el tudtam volna hozni őket visszafelé. De.. nálam is vannak garnélák. Pedig nagyon regóta kinéztem őket,csak aztán rájöttem,hogy nem valók talán 64 literesbe.. :(

Más: Nálam beköszöntött az alga bumm. Szerintem amelyik alga nálam nincs,az nem is létezik.. :/ ha jól azonosítottam be,akkor van zöld szakáll,zöld pont,barna folt (vagx mi a neve) meg fonálalga is,már ha a jávai mohán durván tömegesen megjelenő izé az..de a növények leveleiről is csak úgy lógnak fölfelé tömegével.. Most megyünk ugye haza. Ha a világítást az eddigi adagról harmadára csökkentem erre az időre és 10 óra helyett 6 óraban világít majd,az segíthet legalább szinten tartani az alga állapotokat? Saját led világításom van és 80 lumen/l kb amit tud maxon. :U

(#33986) bringasisti válasza hyundaikia (#33985) üzenetére


bringasisti
őstag

Az alga nem a fény függvénye elsősorban hanem a víz bomlástermék terhelése

BENEFON DELTA--------N8

(#33987) hyundaikia válasza bringasisti (#33986) üzenetére


hyundaikia
csendes tag

Igazából egy nagyon amatőr hibát követtem el. Co2 nelkül maxi gázon toltam a világítást napi 10 órában és növénytápoztam (1,8 ml/ nap) , később carboval (2 ml/nap) kiegeszítve.
Azt olvastam,hogy ebben az esetben beüthet könnyedén az alga bumm,mivel co2 nelkül nehezebben tudják felvenni a növenyek a tápanyagot,ellentétben az algákkal,akik köszönik szépen a könnyen jött kajcsit.. Most kb nem tudom mi a jó megoldás.

A világítást ha 70 %-on tolnám tovább napi 6 órában, a növények megkapnák a szükséges fényt..de a növénytápozást és/vagy carbot hagyjam el egy darabig?

A vízparameterek amúgy tökéletesek+ tetra ex600 szűri a vizet. A növények vadul fejlődnek.. Csak sajnos az előbb említett co2 nélküli növénytáp+carbo nagyon visszaütött.. Arra is gondoltam,hogy a telelésből visszajövet csinálok egy 3-5 napos elsötétítős "kúrát", ha nincs más megoldás.. :F

(#33988) hyundaikia válasza hyundaikia (#33987) üzenetére


hyundaikia
csendes tag

Ja és a heti 40 %-os vízcsere is megvan..

(#33989) bringasisti válasza hyundaikia (#33987) üzenetére


bringasisti
őstag

Mikor a Balaton alga tenger lett a sok Keletnémet nyaraló miatt csináltak egy felmérést és következőt rendelték el: Kis-Balaton visszaállítás, vízparti település csatornázás, állattartás korlátozás, ha befagy a tó akkor a nád kitermelés mert rengeteg foszfort vesznek ki a vízből vele. Tehát ha algád van akkor vagy vegyél palackot, vagy kevesebb táp amit vizcsere alkalmából a lefolyóba engedsz, vagy UV-C lámpa + anci + aymonieri

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#33990) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok! 150 literes akváriumba mekkora levegőpumpát javasoltok?

(#33991) bringasisti válasza Misi1980 (#33990) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem használunk levegőt mióta a modern szűrő elérhető anyagilag és halk és a nembrant nem kell évente cserélni, és tiszta a víz a szűrő kapacitás miatt

BENEFON DELTA--------N8

(#33992) hyundaikia válasza bringasisti (#33989) üzenetére


hyundaikia
csendes tag

Köszi :) akkor növénytápozás leállítva egy darabig.. a palackos co2 anyagilag még nem fér bele..

(#33993) bringasisti válasza hyundaikia (#33992) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen a CO2 lényege hogy a kis palack töltés nem sokkal olcsóbb ezért nagyot érdemes venni még a reduktor sok pénz. Azt ne feledd hogy hegesztők használnak ilyesmit!
Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek

BENEFON DELTA--------N8

(#33994) Eugene Roe válasza bringasisti (#33993) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Hát igen, 30k palack, 20k reduktor (van 8k-ért is) 10k inline diffúzor :) egyetlen előnye, hogy viszonylag tartja az árát, minden más a vétel után egy órával már csak a felét éri :P

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33995) hyundaikia


hyundaikia
csendes tag

Lassan esedékes a vízcserém. De Pesten vagyok még. A kollégám holnap ránéz az akvariumra. Ha holnap feltölti a vödröt csapvízzel,ami egészen szerdáig,tehát 3 napig állni fog,az már túl sok lenne az elszaporodó bacik miatt,vagy ilyesmitől nem kell tartanom és nyugodtan állhat ennyit?
3 ioncserélt +1 csapvíz az arányom Sopronban..

Köszi! :)

(#33996) turbulencia8 válasza hyundaikia (#33995) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ha tiszta a vodor, nem lesz vele gond.

(#33997) oszy válasza Eugene Roe (#33980) üzenetére


oszy
veterán

Megmutatod az átalakított szűrőt? :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33998) Eugene Roe válasza oszy (#33997) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Csak vettem eheim előszűrőt és az kompatibilis a biopowerrel, ugyanaz a cikkszáma. A zöld biopower kosarakat is használhattam volna, de az elég gagyin nézett volna ki :)

Így most 2 teli kosár van, illetve két likacsos, a 3+1 vagy csak likacsos helyett. De valójában egy teli van meg két likacsos, és így egyszerűbb cserélgetni a purigent. 2 hetente nyomkodom ki a szivacsokat, és 4 hetente cserélem a purigent.

[link]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33999) oszy válasza Eugene Roe (#33998) üzenetére


oszy
veterán

Köszi! :) Jó megoldás, bár nekem nem férne el az akvába. :/

Nekem is van purigen, de nincs regenerálóm. :/ Bele tettem hipós vízbe, de nem lett teljesen fehér.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#34000) bringasisti válasza oszy (#33999) üzenetére


bringasisti
őstag

Semmilyen gyanta nem regenerálható végtelen mértékben. Tehát ha csinálod akkor nem lesz olyan mint amikor a boltba vetted

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.