Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32251) dugynok válasza Alg (#32250) üzenetére


dugynok
senior tag

Persze, petéket is. Nekem 5 helena az 54-es medencében kb. 3 hét alatt rendet rakott, pedig nagyon sok csiga volt. Viszont garnikkal nem tudom mit művelnek.

(#32252) Eugene Roe válasza Alg (#32250) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nem bántják a garnélát, a holtakat megkoóstólják de ez takarításnak minősül ;]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32253) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Használ valaki Dennerle Osmose Remineral+-t?

Hány gramm anyag fér az adagolókanalába?

(#32254) Eugene Roe válasza kaposznyak (#32253) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Ha ilyenekkel játszol, kénytelen leszel venni egy ékszerész mérleget ebayről :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32255) kaposznyak válasza Eugene Roe (#32254) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Köszönöm, van.

Még nem vettem meg a sót, mert a leírásokban csak az szerepel "egy adagolókanál 2 nk-t emel"--csak nincs odaírva, hogy 1 gramm vagy 10 gramm az az 1 kanál?


Jó lenne előre tudni, hogy lássam, mire elég egy doboz.

(#32256) Eugene Roe válasza kaposznyak (#32255) üzenetére


Eugene Roe
őstag

A weboldal 10g-ot ír egy kanálra.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32257) kaposznyak válasza Eugene Roe (#32256) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Kösz!

(#32258) bringasisti válasza kaposznyak (#32255) üzenetére


bringasisti
őstag

Írd meg mennyi kell és grammos mérlegen kimérem és csinálok egy képet

BENEFON DELTA--------N8

(#32259) Alg


Alg
veterán

Kikeltek a (valószínűleg) cory ikráim :)

Arra jövök ma haza hogy valami lóg az üvegre tapasztott ikráról, mondom csak nem planária? Felszívtam pipettával és akkor láttam hogy ivadék. Mire visszatettem a mellette lévő másik ikrából is kikecmergett egy apróság.

Valószínű a neonok levadásszák őket mondjuk, de érdekes volt ilyet is látni.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32260) bringasisti válasza Alg (#32259) üzenetére


bringasisti
őstag

Ha kezdeni akarsz velük valamit akkor egy 5-6 milliméter vastag műanyag csővel le kell szívni mikor rezgő lárva állapotban van az ivadék és inkubátorban nevelni míg elúsznak

BENEFON DELTA--------N8

(#32261) kaposznyak válasza bringasisti (#32258) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Kösz a lehetőséget, megerősítésre került a 10 gramm.

Aztán még se olyat vettem...

(#32262) Eugene Roe válasza kaposznyak (#32261) üzenetére


Eugene Roe
őstag

A shrimplandos a legjobb minőségű és legolcsóbb is :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32263) Alg válasza bringasisti (#32260) üzenetére


Alg
veterán

Annyi nincs, legalábbis látható helyen, hogy érdemes lennee foglalkozni vele. Ha a dzsungelben túlélnek ok, ha nem nem.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32264) Eugene Roe válasza Alg (#32263) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Én egyszer találtam a semmiből törpesügér-porontyokat :) de sajnos nem voltak meg a technikai feltételek a felnevelésükhöz.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32265) kaposznyak válasza Eugene Roe (#32262) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

[link]
Erre gondoltál?

(#32266) Eugene Roe válasza kaposznyak (#32265) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Igen, mondjuk én 2 hónapja. 1500-zal olcsóbban vettem tőlük :P ha van garnélád, akkor az a difi, hogy ebben nem csak az olcsó 4 alapanyag van, hanem más mikroelemek is (persze picúrka mennyiségnem, de állítólag, mint a természetben). Legalább is a marketing szerint.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32267) bringasisti válasza Eugene Roe (#32266) üzenetére


bringasisti
őstag

Gazda boltban árulnak permetezhető lombtrágyát. Egyszer próbáljátok ki, kiváncsi vagyok hogy mi lesz az eredmény

BENEFON DELTA--------N8

(#32268) kaposznyak válasza Eugene Roe (#32266) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Kösz.

Már megrendeltem. Figyelni fogom az akcióit, bár a 750 gramm nekem 2 évig elég.

(#32269) Eugene Roe válasza bringasisti (#32267) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Az egy másik témakör :) én tervezem hadználni, csak rengeteg bennük a foszfor. NPK 15:2:15 lenne a cél, vagy 20:2:20 de bolti cuccokban nem ez van, ezért le kell adni, vagy ebből, vagy abból. Az említett termékben az extra a garnik páncéljához kellhet, de igazából nincs kutatási eredmény.

Az elmélet az, hogy az alap cuccokban csak 2-3 alap vegyület van nagy mennyiségben. Ezek meg kimentek a természetes élőhelyre, mintát vettek, és "kiderült" hogy ott nem csak kalciumból és szódabikarbónából áll a víz, hanem elszórtan de sok más elem is megtalálható (Jagermeister). Ennyi. És mivel nem drágább, mint a nagy márkák ócskább termékei, ezért elterjedt :P

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32270) Kislabda


Kislabda
csendes tag

Sziasztok!

Két neonhalamon mintha gomba, penész jelent volna meg. Szájukon és farokúszójukon lévő vattaszerű pamacs. Egy harmadiknak mintha úszórothadása lenne. Igyekeztem jobban figyelni a vízminőségre, vízcserekor mindig porszívózni, hátha ez segít. A többi hal teljesen oké, szépek az úszóik, úgy tűnik jól vannak.

Akvárium: 200 liter, relatíve sűrű növényzettel. Heti 30% vízcsere. 10 db tetra, 6 db szumátrai márna, 8 db neonhal (11-ről redukálódtak), 2 db molly és 1 db anci a populáció. Szerencsétlen neonhalak mióta megvannak csak bujkálnak a növények között, pedig senki sem bántja őket, igazából fajok közötti civakodás nincs. Gondoltam, hogy jó lenne tovább adni rajtuk, csak nem tudom hogy tudnám kipecázni őket a sűrű növényzetből, valamint betegen nem akarok tovább adni rajtuk, szóval ki kellene kúrálni őket.

Vettem ún. metilénkék szert, gondolom leghatékonyabb és mindenkinek legjobb az lenne, ha a betegeket kiszedném, de tartok tőle, hogy a sok hajkurászás jobban ártana, mint a gyógyszer alkalmazása az egész akváriumban. Tanácsok? Mennyire teszi tönkre a flórát, faunát?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#32271) mephi666


mephi666
nagyúr

üdv!

most nézem, hogy lassan 7éve jártam itt először és utoljára (akkor mocsári teknőssel kapcsolatban kérdeztem: el is felejtettem már, hogy annyi ideje van nálunk a teknős és még nem sikerült "megdögleszteni" :DDD ...igénytelen egy jószág)

...most szeretnénk bővíteni az állatkertet egy pici akváriummal (még karácsony előtt megsérült a teknős akváriuma, beugrottam itt a helyi kisállatkereskedésbe és ott láttam a pulton kirakva ilyen mini, kb 15x15-ös akváriumot 1 hallal) ...most hétvégén kitaláltuk, hogy a srác 3. születésnapjára beszerzünk egy ilyet (amúgy is hal a jele a bölcsődében és szereti az állatokat :D ) ...tudnátok adni pár tanácsot, hogy mire kell ennél figyelni? néztem, hogy nem nagy összeg a hal, de nem szeretnénk hetente megölni egyet :) ekkora vízhez nem kell semmi szűrő/vízmelegítő, hanem tökéletes, ha 24fok körüli szobahőmérsékleten van mindig és párnaponta/hetente cseréljük a vizet alatta?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32272) Alg válasza mephi666 (#32271) üzenetére


Alg
veterán

Ennél a cuccnál egy dologra kell figyelni: ott kell hagyni a boltban.

Bettának is kell minimum 30 liter, törvény szerint is. 14. §/ 5. d)

Ilyesmi pl. már kezdésnek jó lehet: [link] vagy szebb üvegből, jobb szűréssel, jobb design-al (elrejthető szűrés/fűtő, semmi technika nem látszik az akváriumban) [link]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32273) pjen válasza Alg (#32272) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos akkor nem is lesz olyan szép.

(#32274) _stick_ válasza mephi666 (#32271) üzenetére


_stick_
őstag

Szia!
Én karácsonyra vettem egy bettát ugyan ilyen akváriumba. Kb 1 hétig tartottam benne, aztán rá kellett jönnöm, hogy szerencsétlen halat csak kínzom benne. A vize nagyon hamar (1-2 nap) koszos és büdös lett és az akvárium doboz fala is bebarnult. A hal is tiszta depis volt, amíg benne lakott.
Aztán vásároltam egy 54L-es Eheim akvárium szettet és így ugrottam bele az akvarisztikába. A betta sokkal jobban érzi magát: aktív, bujkál a levelek alatt, "ráfekszik" a kövekre, ha mozgást lát egyből előjön, stb..
Szóval nekem, de biztos vagyok benne, hogy a többieknek is az egyetlen tanácsa, hogy felejtsd el ezt a műanyag dobozt.

(#32275) mephi666 válasza Alg (#32272) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, közben megtaláltam a jogszabályt :( ...csak azt nem értem, hogy hogyan értékesíthetik akkor? vagy nézegesse benne a vizet az ember? esetleg tartson benne medúzát, ami nem gerinces?

...ár miatt akkor ez (egyelőre) kihúzva, mert a 4-5ezres költség első ránézésre minimális időráfordítással (takarítás, stb) elég vonzónak tűnt, de így 10-20szorosáért húzós lenne

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32276) Alg válasza mephi666 (#32275) üzenetére


Alg
veterán

Pár garnélának gondolom jó lehet... amúgy biztos ilyen hozzád hasonló helyzetből induló "halat akar a gyerek de olcsón kéne" szülőkre melegítik rá ezeket - aztán majd visszajárnak hozzájuk halért is a megdöglöttet cserélgetni.

Próbálj nézelődni aprón, szoktak lenni fillérekért használt dolgok.

Viszont ha már most úgy álltok hozzá hogy nem akartok foglalkozni vele akkor inkább bele se kezdjetek mert előbb-utóbb ott lesz hagyva algásodni, koszosodni, megdögleni.

A minimum a heti egyszer fél óra, vízcseréhez, takarításhoz kell ennyi, és ez nem lehet kihagyni.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32277) mephi666 válasza Alg (#32276) üzenetére


mephi666
nagyúr

még alszunk rá párat... gondolom itt is úgy van, hogy boltban szetteket rendesen túláraznak, ha pedig rakatnék össze egy 35x35x35 centis kockát, vennék bele szűrőt és berendezést, akkor töredékéből meglehetne?

átbeszéljük még otthon, mi legyen: az a gáz, hogy kecsegtető volt nagyon az a 2literes kocka, de továbbra sem értem hogy miként reklámozhatnak ilyet kimondottan haltartásra? :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32278) Alg válasza mephi666 (#32277) üzenetére


Alg
veterán

Mindenképpen olcsóbban kijössz ha egy jó üvegessel összerakatod, főleg ha a második verziót próbálod lemásolni a hátsófalas szűréssel - ahhoz csak egy olcsó kis pumpa kell meg egy nagy darab szivacs.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#32279) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Seachem Tidal 75-t használ valaki?

(#32280) djsixty


djsixty
csendes tag

Sziasztok!

"Újra"kezdőként szeretnék egy-két dologban tanácsot kérni. Gyerek koromban volt egy egyszerű 20 literes akváriumom, de akkoriban nem igazán tudtuk úgy megoldani az elhelyezését, hogy mozgássérült kerekesszékesként én is megfelelően hozzáférjek, így leginkább csak nézegettem és etettem a halakat. :D
Nemrég ismét belevágtam, saját lakásban, saját akváriummal, saját elképzelésekkel. :)
Egy alacsonyabbra épített akvárium szekrényen van, hogy kerekesszékből is tudjam karbantartani. Mindent a saját két kezemmel raktam össze. :N Egy Tetra AquaArt LED 30L [link] akvárium van rajta, EHEIM Pickup 60 szűrővel [link] , Tetra HT-75 fűtővel.. ...benne pedig egyelőre egy-két kerámia díszen kívül egy kisebb Cryptocoryne wendtii ’green’ (ami lassan 3 hete rendben van, nem sárgul, nem hullanak a levelei :) ) , két "nyugodt", "békés", """nem harcias""" :DD serpalazac, ill. egy sisak- és egy hagymacsiga.

A csigák négyen voltak, miután egy komolyabb zöld alga hullám után sikerült nagyjából megfelelően belőni a világítás időtartamát és általánosan kezelhető szintre csökkent a probléma, csigákhoz képest is elkezdtek belassulni, aztán nem igazán mozogni, aztán napokig egyáltalán nem mozdulni. Ez még nem is lenne baj, viszont egyik nap az egyiket az akvárium alján találtam, háton fekve "napozott" az 5W-os LED fényfürdőben :DD , félig kinyílva, mozdulatlanul. 1-2 napig hagytam, majd mivel továbbra is ugyanebben a pozícióban volt, kiraktam kis műanyag akváriumba. Több mint 1 hét teljes mozdulatlanság után meggyászoltam szegényt. Kb. 2 hétre rá ugyanezekkel a tünetekkel egy újabb csiga távozott az élők sorából. Ennél pont szemtanúja voltam, amikor szegény félig kilógott a házából, majd "lefolyt" az üvegről és a talajra hullva úgy is maradt.
Szerintetek is attól lehetett, hogy halálra zabálták magukat? Van még kettő, azok még mozognak, de sok mindent nem csinálnak, nem érzik úgy hogy ösztönösen algát kellene keresni és enni... :D ...hagyjam őket, amíg még mozognak, vagy váljak meg tőlük?

Természetesen a heti 1/3 vízcsere megvan, a halaknak semmi bajuk. :) Alga is kevés van, kezelhető (...vagy még annyi se lenne, ha a csigák tennék a dolgukat... :D )

(#32281) twi452 válasza kaposznyak (#32279) üzenetére


twi452
senior tag

Nekem az 55-ös üzemel az egyik 40 literes garnis akváriumon. Miben segíthetek?

(#32282) mephi666 válasza djsixty (#32280) üzenetére


mephi666
nagyúr

kb 25-30 éve voltak vízicsigáink: nem tudom már milyen fajták voltak, de olyan igénytelen jószágokat nem láttam még :D 5literes dunsztosüvegben tartottuk őket, időnként cseréltük alattuk a vizet, enni meg mindenféle zöld növényből dobtunk nekik (plusz ott volt az alga) ...azok nem hogy nem döglöttek: zabáltak és szaporodtak ész nélkül :D ...adtuk mindenkinek a vízicsigát és végül elpasszoltuk a teljes állományt... emlékszem érdekes volt látni, ahogy végigpetéztek az üveg falára, majd szépen fejlődtek a kis csigák

pörög most az agyamban, hogy mit kellene és hogy: ez a heti 1/3 vízcsere annyit takar, hogy minden héten pl 30 literből kimersz 10-et és azt frissíted? (meg mellette a szűrőt tisztítod?) csigákat meg telepítesz az algákat pucolni? ...1-2 havonta meg teljes vízcsere, vagy az ritkábban is elég? (ha ennyi, ez egyáltalán nem tűnik macerásnak)

...összegben kb mennyiből jönne ki össze egy 30liter körüli akvárium? ha első körben nem a dizájn a lényeg, akkor egy sima téglalap alakú 6-8ezer, bele egy belső szűrő 4-5ezer, plusz pár random dizájnelem párezerért? ha állandó a 23-25fok a szobában, akkor külön fűteni nem nagyon kell? ...ja és egy ilyen 30-35liter körülibe kb mennyi/milyen hal/csiga van el kényelmesen?

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32283) kaposznyak válasza twi452 (#32281) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Kösz!

Kissé Kissé hangosnak találom a motorzajt. A tied milyen?

(#32284) twi452 válasza kaposznyak (#32283) üzenetére


twi452
senior tag

Nálam a nappaliban van egymás mellett a két akvárium egy szekrénysoron és egy minimális búgás van de nem nyomoztam még ki, hogy a tidal vagy a dennerle akasztósa csinálja. Plusz lehet, hogy a szekrény is erősít rajta kicsit és azért lehet hallani közelről.
Zavarni ott senkit nem zavar ezért nem is foglalkoztam vele. Egészségtelen motorzajt nem hallottam még tőlük.

(#32285) kaposznyak válasza twi452 (#32284) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Igen, valószínűleg teljesen normális a zajszint, végül is elég nagy a szűrő.
Nekem a folyosón van, ott sem zavar senkit.

Te milyen sebességgel üzemelteted? A skimmer rész tekerőjét minimumra állítva is jónak tűnő áramlást generál.

(#32286) twi452 válasza kaposznyak (#32285) üzenetére


twi452
senior tag

Általában háromnegyedre van tekerve a felső tárcsa, a skimmer részét beszivacsoztam, hogy ne másszanak be a garnélák. Nem tudom mennyire van nyitva mert nehezen mozdítható és macerás menet közben állítani 😄

(#32287) kaposznyak válasza twi452 (#32286) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Ja, nekem is lesz garnéla, mondjuk én csak apró szemű hálót akarok tenni a befolyónyílásokra.

(#32288) Eugene Roe válasza twi452 (#32286) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Az egyetlen dolog amiért megéri kifizetni az extra dellát a seachemért, az a beépített skimmer :D nem értem minek vettél olyat, ha aztán lezárod.

Jó, jó, előnyös, hogy a pumpa az aksin belül van, így kizárt, hogy eleressze a vizet meg, hogy sok média fér bele, de cserébe bumpszli is mint az állat, illetve relative nagy teljesítményű pumpa van bennük, úgyhogy a rezgését nem lehet megúszni.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32289) djsixty válasza mephi666 (#32282) üzenetére


djsixty
csendes tag

...ilyenekre gondolsz? [link] :D ...igen, ezek zabálnak és szaporodnak ész nélkül. A nagyobbak, amik jóval több algát zabálnak, akváriumban nem szaporodnak. Hónapok óta megvan (ill. volt :D ) a 2 db hagymacsiga és 2 db sisak csiga... ...nem lett belőlük több.

Vízcserét kb. így csinálom, ahogy leírtad, de nem csinálok teljes vízcserét, mert azzal buknám a hasznos baktériumokat (ha jól tudom), max 50%-ot cserélek, de ritkán. ...ill. nem "merek" :D , mert egy nagyobb kancsót, vödröt, stb. mozgássérültként nehezen tudok felemelni... ...én ezt egy egyszerű USB-s vízpumpával oldom meg. :)

A "Milyen olcsón lehet akváriumot összehozni?" verseny is egy jó ötlet... :DD ...de nem ez volt a célom. :) Ebben a 30 literesben volt már együtt 4 db serpalazac, 2 db guppi (irodai halak, amik nálam voltak a karácsonyi szünetben :DD ) és 4 db hagymacsiga... ...ez érezhetően sok volt. Jelenleg a 2 db saját lazacom mellé 4 db guppit tervezek és kb. ennyi lesz a halállomány. ...esetleg még 2 db ancit...

[ Szerkesztve ]

(#32290) twi452 válasza Eugene Roe (#32288) üzenetére


twi452
senior tag

Nem zártam le csak vágtam bele nem túl sűrű szivacs csíkokat úgyhogy átmegy rajta a víz de a garnélák is megkapaszkodnak és ugyanúgy matatnak rajta mint az alsó szívócsonk szivacsán 🙂

Eredetileg pedig a másik akváriumra szántam ami növényes co2-ős de hamar kiderült, hogy sokkal többet kell adagolnom mert kihajtja a széndioxidot a vízből.

[ Szerkesztve ]

(#32291) kaposznyak válasza twi452 (#32290) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Úgy érted, túl erős a sodrása?

(#32292) Eugene Roe válasza kaposznyak (#32291) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Nem, csak ahogy visszamegy az akvába, az a vékony ~vízréteg a levegőben nem kedvez a co2 megtartásának.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32293) kaposznyak válasza Eugene Roe (#32292) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Mekkora akvában próbáltad?

(#32294) Eugene Roe válasza kaposznyak (#32293) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Semekkorában, elhiszem másoknak, akik igen, ez egy ~fizikai jelenség, vagy nem értem a kérdést.

Nekem fodrozódik az akvám felszíne rendesen, de úgy van kialakítva az áramlás, hogy látszatra nem befolyásolja túlságosan a co2 fogyasztást. (Pusztán a fodrozódás. Ha kiemelem a lily pipeot a víz felé, és csobogni kezd a víz, az már igen, de maga az örvénylő vízfelszín az nem vészes.)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32295) twi452


twi452
senior tag

Ahogy említette a kolléga valószínűleg akkor megy ki sok co2 a vízből amikor széles sávban visszafolyik és ott végig szabad levegővel találkozik és szellőzik mintha egy patak lenne.
Úgy teszteltem le, hogy egy hétvégén az előtte üzemelő zárt dennerle-s szűrőt leszedtem és ráakasztottam ezt. Semmi más nem változott de másnap amikor már rég zöldnek kellett volna jeleznie a drop checkernek ez még mindig bőven kékes volt.
Csobogni nem csobogott, direkt tovább is töltöttem az akváriumot, hogy a legfinomabban nyomja vissza a vizet de ez sem segített.
Az áramlás szuper volt az akváriumban az tény mert erő az van a szűrőben és így szélesen visszanyomva nagyon pöpec csak nem szeretem pazarolni a co2-őt annyira mert nálam sodastream-es palackról megy 🙂

(#32296) kaposznyak válasza twi452 (#32295) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Köszönöm.
CO2 beoldásom nincs, emiatt alapból kevéssé co2 igényes növényeket választottam.

(#32297) mephi666 válasza djsixty (#32289) üzenetére


mephi666
nagyúr

emlékeimből kis guglival szerintem ilyen postakürt csigák voltak :) nem nőttek nagyra és brutál módon szaporodtak

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32298) Eugene Roe válasza twi452 (#32295) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Szegény, 450g 2900ft-ért nem egyszerű, nekem az 5kg-ot valami 7000-ért töltik, de lehet le fogok váltani 2kg-ra, aminek a töltése 4-5000 ft.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#32299) szabolcs77 válasza Eugene Roe (#32298) üzenetére


szabolcs77
tag

2kg-os Veszprémben 3.500 Ft a töltése, a 0,5kg-os meg 1.500 Ft (decemberi ár)
sodastream az bazi drága mulatság

(#32300) Eugene Roe válasza szabolcs77 (#32299) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Budapesten ennyi :D soda nem is erre lett kitalálva. Arra jó, hogy aki sajnálja az egyszeri 10+10k+20k-t felszerelésre az 10-15 ezerből belekoóstolhat a co2 bizniszbe, de az első töltés után dönteni kell, és menni legalább 2kg-ig.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.