Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33551) bringasisti válasza Yushchenko (#33542) üzenetére


bringasisti
őstag

#479 felvetődött korábban hogy rosszindulatú vagyok! NEM! Csak segíteni akartam. Öntöd bele a drága szart, aztán csiga bele, aztán csiga irtó bele, alga pusztító bele. Azt tudni kell hogy ahol megjelenik bármilyen élőlény ott nem lehet tudni hogy amit nem látsz hány féle van. Csináld úgy ahogy az említett Hsz- ben írtam, ugyanolyan szép növényeid lesznek mint másoknak csak 2 hónap kell hozzá és nem egy hét, és ezt a rémálmot hogy öntöd a pénzt és ez az eredmény magad mögött hagyhatod.

BENEFON DELTA--------N8

(#33552) _stick_ válasza oszy (#33550) üzenetére


_stick_
őstag

Nekem is kap carbot. Azóta, hogy adagolom nincs barna alga, de az ecset alga rendre megjelenik. Kézzel szoktam lecsipegetni, de ahogy írtam egyszerűbb a blackout.

(#33553) oszy válasza _stick_ (#33552) üzenetére


oszy
veterán

De blackout-ot nagyon megsínylik a növények. Nem?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33554) _stick_ válasza oszy (#33553) üzenetére


_stick_
őstag

Az igényesebbek biztosan, de nekem low tech növényeim vannak.

(#33555) bringasisti válasza oszy (#33553) üzenetére


bringasisti
őstag

Aki ebben utazik az vagy szenved, vagy UV-C . Nincs harmadik lehetőség!

BENEFON DELTA--------N8

(#33556) oszy válasza bringasisti (#33555) üzenetére


oszy
veterán

Így gondolom én is. Ajánlottad a lámpát már! Én most kb. "szenvedek", de a kolléga, aki fentebb írt, ő sajna még jobban.

Még azt sem döntöttem el, hogy mi legyen a cserével. Tervben van, hogy átköltöztetem a csigasügéreket a 128-asba, az 50-eset meg meghagyom "növényesnek". :) De... nehéz a döntés. :D

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33557) Yushchenko válasza bringasisti (#33551) üzenetére


Yushchenko
őstag

Nekem ok, alapvetően teljesen igazad van, csak kb. 40eFt-nyi cucc megy a kukába, és jó lenne, ha tudnám, legközelebb hogyan kerüljem el ezt a helyzetet. Elvileg mindent úgy csináltam, ahogy a könyvben írták, meg a boltban mondták. Az mondjuk már nekem is nyilvánvaló, hogy ehhez a szűrőhöz, ezek az apró levelű növények nem lesznek sosem jók.

Szóval szűrőanyagokat kimosom, minden mást hipózok, de a fával mit csináljak, hogy semmi ne maradjon rajta. Azt csak nem lehet hipózni.

Illetve, ha legközelebb veszek növényt, hogyan tudom megelőzni, hogy ne jöjjön csiga meg planária?

(#33558) Eugene Roe válasza Yushchenko (#33557) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Kisütöd sütőben vagy kifőzöd, a főzés a tapasztalataim szerint jobb, de nem szabad ott hagyni 30-45 percre, mert szétfő.

Légmentesen zárt növényeket veszel csészékben, vagy belemártod hidrogén peroxidos vízbe 30 másodpercre.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33559) oszy válasza Eugene Roe (#33558) üzenetére


oszy
veterán

Nekem neomagnol tablettát javasoltak. Bár az drága. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33560) bringasisti válasza Yushchenko (#33557) üzenetére


bringasisti
őstag

Az volt a gond hogy azt csináltad amit a könyv ír és amit a bolt mond! Gondolj bele. Vettél egy növényt vagy csigát és kaptál mellé egy marék fehér kukacot. Ha valakinek sok vize van a összes víz rendbe tétele 50 ezernél kezdődik. Miért történt meg? Én olyan halat tenyésztettem ami 10 évig él. Megveszi valaki a boltban és ha van esze akkor 10 évig nem megy a bolt közelébe mert humán kajával etet. Ezért a boltos érdeke hogy BETEG legyen a növény és a hal! Mert akkor veszel gyógyszert, baci indítót és új halat.

BENEFON DELTA--------N8

(#33561) Darksool válasza bringasisti (#33560) üzenetére


Darksool
kezdő

... ezzel nem mondtál újat, közismert tény, hogy minden halas leköhögi a halakat, amikor senki nem figyel :)

(#33562) Yushchenko válasza Eugene Roe (#33558) üzenetére


Yushchenko
őstag

Koszi ez jó. A mostani növényekkel is működne? Nem dobnam mindet ki.
illetve milyen arányú legyen a hidrogén peroxit?

[ Szerkesztve ]

(#33563) bringasisti válasza Yushchenko (#33562) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem kell semmit kidobni. Én a sütő híve vagyok, talaj fa mehet bele és mikor a gőz jön ki rendesen akkor tudod hogy wellness van bent a bacik és a girnyok számára. A növényt azt ahogy mondtam vagy a peroxid de annak nem tudom az arányát bár sok helyen írják . Más minden tömény hipó, öblítés, de utána nagy adag nátrium tioszulfát majd így járatni a medencét, teljes vízcsere és utána csak az előírt clortakanító mennyiség és mehet minden vissza.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#33564) twi452


twi452
senior tag

A talajjal annyi gond lesz csak ha jól láttam rakott alá táptalajt. Na azt ki kell mosni belőle különben algabomba lesz az akváriumból újra.
Valószínűleg amikor elkezdted átrendezni utólag a dolgokat akkor felkavartál belőle és ettől simán bedurranhat a víz. Nem véletlenül javasolják a 4 centi vastag fedést a táptalajtra.

Nagyobb karbantartásnál főleg ha ilyesmi előfordul szerintem a ga-sok is nyomnak egy majdnem 100 százalékos vízcserét, sőt láttam már olyat, hogy egyik oldalon friss víz be, másik oldalon meg kifelé folyamatosan.

Ha amazonia-t használsz az még pluszban ereget tápanyagot a vízbe, az első időszakban elég rendesen erre is kell figyelni.
Ez arra lett kifejlesztve, hogy gyorsan "készre" lehessen csinálni egy akvakertet. Ezért is pakolják tele ezeket az akváriumokat kezdéskor már fullra növényekkel.

Hagyományos akváriumnál is lehet nyilván használni de több odafigyelést/általában vízcserét/ igényel az első időszakban amíg ontja magából az anyagot a vízbe.

[ Szerkesztve ]

(#33565) Yushchenko válasza twi452 (#33564) üzenetére


Yushchenko
őstag

Én is biztos vagyok benne, hogy a táptalajjal rontottam el. Ezért gondoltam, hogy kimosom belőle, de ennyi mindenhez nincs kedvem, elég lesz a fával szenvedni. Ha csak simán lelocsolom 100 fokos vízzel, az nem elég?

(#33566) Eugene Roe válasza Yushchenko (#33565) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Az nem elég, mert a pórusaiban is van alga,a repedésekben kukac.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33567) Yushchenko válasza Eugene Roe (#33566) üzenetére


Yushchenko
őstag

Meg tudnátok pontosan mondani, hány fokra állítsan és kb mennyit süssem. Ne nézzetek hülyének, de ez nekem most komolyan egy kicsit meleg. (alsó-felső sütés, légkeverés? :D)

(#33568) Yushchenko válasza Yushchenko (#33567) üzenetére


Yushchenko
őstag

Illetve még egy: szűrő anyagokat mivel tudom átmosni?

(#33569) Eugene Roe válasza Yushchenko (#33567) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Én retróban nyomom, szerintem 160fol + légkeveréssel próbáld.

Ha ~kavicsos a szűrőanyag, akkor sima víz + sütő az is szerintem.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33570) Yushchenko válasza Eugene Roe (#33569) üzenetére


Yushchenko
őstag

EHEIM Substrat Pro van benne, az nem tudom minek számít. Szivacs klóros viz ugyancsak?

(#33571) Eugene Roe válasza Yushchenko (#33570) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Én megfőzném egy fazékban :D

De még nem próbáltam, teszteld egy marékkal, és ha nem esik szét (szerintem nem fog) akkor mehet a többi is.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33572) bringasisti válasza Yushchenko (#33567) üzenetére


bringasisti
őstag

NEEEE légy már ennyire esetlen! Berakod a sütőbe max a gáz vagy villany megvacsorázol és kiveszed a steril talajt és a fát. Egy percet foglalkoztál vele!

BENEFON DELTA--------N8

(#33573) Darksool válasza twi452 (#33564) üzenetére


Darksool
kezdő

+1

#Yushchenko A fehér szemcsék azok valószínűleg infuzóriumok voltak, új aksinál előfordul, amíg a szűrés nem állt be.
Barna alga megint csak típikusan az új aksik algája. Elmúlik, ha beállt a víz.
A fehér féreg planária lehetett, de kép sokat segítene. Sok vízet nem zavar, Mollyk megeszik :) A csigás kérdésre... azok postakürt csigák, kézzel kiveszed és ennyi. Ha sok van, akkor helena. Ha 26-28 fokos a vízed, vhol írtad, akkor ne is indítsd újra amíg ezt nem tudod levinni tartosan 22-re. Sütés-főzés, hipózás után is, algásodni fog, ha a szűrés, tápozás, fény nincs rendben.

(#33574) bringasisti válasza Darksool (#33573) üzenetére


bringasisti
őstag

Ne adj olyan tanácsot ami kárt okoz!

BENEFON DELTA--------N8

(#33575) Darksool válasza bringasisti (#33574) üzenetére


Darksool
kezdő

Ez elég viccesen hangzik tőled... Nem én javasoltam UV szűrőt, belső szűrő mellé ...(33497)

(#33576) oszy válasza Yushchenko (#33565) üzenetére


oszy
veterán

NEM értelek! Először még kidobtál volna mindent, most, hogy javaslatokat kaptál az üveg megmentésére ilyeneket írsz: "de ennyi mindenhez nincs kedvem, elég lesz a fával szenvedni."

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33577) bringasisti válasza Darksool (#33575) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem emlékszem rá hogy valahol azt írtam volna hogy haszontalan! Én csak arra mondtam hogy káros a tanácsod hogy a girnyok nem veszélyesek, a víz 22 ° meg még a többi.

BENEFON DELTA--------N8

(#33578) Yushchenko válasza oszy (#33576) üzenetére


Yushchenko
őstag

Ezt most én nem értem, miért dobnám ki az üveget?

(#33579) oszy válasza Yushchenko (#33578) üzenetére


oszy
veterán

Erre gondoltam, de nem pontosan fogalmaztam. :)

https://logout.hu/tema/akvarisztika/hsz_33536-33536.html

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33580) Yushchenko válasza oszy (#33579) üzenetére


Yushchenko
őstag

Ja hát volt egy olyan opció is, hogy a csúcson abbahagyom. De azért még egy próbát tennék előtte.

Nagyjából most már minden tiszta, csak egy dolgot nem tudok. Honnan fogok steril növényeket venni? Mert GA is csak néhány fajtát árul így, anubias pl. egyáltalán nincs is.

(#33581) Darksool válasza bringasisti (#33577) üzenetére


Darksool
kezdő

Hogyan kell a belsőszűrőre rákötni az UV-t? Vegyen még hozzá egy külső szűrőt is vagy egy pumpát? Mennyi legyen a víz hőmérséklete? Csak kérdéseim vannak feléd mester :R

(#33582) oszy válasza Yushchenko (#33580) üzenetére


oszy
veterán

Aki keres, az talál! ;) :) Budapesten van egy rakás üzlet. Csak lesz valahol. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33583) pjen válasza Yushchenko (#33580) üzenetére


pjen
félisten

Steril növényeket sehol.Viszont ha tiszta a talaj,megfelelő a fény,van szűrés,nincs túltelepítve,túletetve a medence előbb utóbb megtalálja a saját természetes egyensúlyát.

(#33584) oszy válasza pjen (#33583) üzenetére


oszy
veterán

Rákerestem (igaz ez Debrecen, de webshop van). Itt árulnak.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33585) Darksool válasza pjen (#33583) üzenetére


Darksool
kezdő

Zselésre gondolt szerintem, azt lehet kapni pár helyen

(#33586) Yushchenko válasza oszy (#33584) üzenetére


Yushchenko
őstag

köszi

(#33587) bringasisti válasza Darksool (#33581) üzenetére


bringasisti
őstag

Ami veszteség volt annak az árából már lehetett volna csinálni egy komoly medencét ha nem kap sok jótanácsot!

BENEFON DELTA--------N8

(#33588) bringasisti válasza Yushchenko (#33580) üzenetére


bringasisti
őstag

Steril növényt nem lehet kapni. Aki természeti az 1/4 és 1/5 áron adja el mint ahogy Te veszed. Hírből nem ismeri azokat a csoda talajokat amiket használsz. Kimegy a patak partra és szed 5 vödör iszapot, meg egy kis parazitát és egy kis bacilust. Ezt adják a boltban mikor vásárolsz.

BENEFON DELTA--------N8

(#33589) Eugene Roe válasza bringasisti (#33588) üzenetére


Eugene Roe
őstag

A zselés, zárt csészében árult növényekre gondol. A mi szempontunkból az ~sterilnek számít.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#33590) bringasisti


bringasisti
őstag

Aki teheti Budaörs Auchan halas volt. Kirakatban egy akvárium. Meg kell nézni, és mindent másképp fog látni mindenki

BENEFON DELTA--------N8

(#33591) pjen válasza bringasisti (#33590) üzenetére


pjen
félisten

:) Tehetnél be egy képet,én a 17,ker ben lakom,pont szemben.

[ Szerkesztve ]

(#33592) bringasisti válasza Eugene Roe (#33589) üzenetére


bringasisti
őstag

Az miért steril? Nem éri meg azt az 5 forintot hogy vegyen a kétfajta katyvaszból egy szimpatikusat és biztosra menjen?

BENEFON DELTA--------N8

(#33593) bringasisti válasza pjen (#33591) üzenetére


bringasisti
őstag

Lényeg hogy öklömnyi alga csomó nem olyan mint itt a képen volt hanem * 10- el és aymonier csak 10-15 darab

BENEFON DELTA--------N8

(#33594) pjen válasza bringasisti (#33593) üzenetére


pjen
félisten

:R

(#33595) Darksool válasza bringasisti (#33587) üzenetére


Darksool
kezdő

A kérdésre tudsz válaszolni vagy nem?

(#33596) bringasisti válasza Darksool (#33595) üzenetére


bringasisti
őstag

Tudok válaszolni. Eldöntöm hogy két földrész között kívánok autózni és veszek egy sport kocsit, vagy horgászni járok és akkor egy terepjáró a vétel tárgya. De ezt az elején már megbeszéltük.

BENEFON DELTA--------N8

(#33597) oszy válasza bringasisti (#33590) üzenetére


oszy
veterán

http://diszallatkutsera.hu/?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33598) oszy válasza oszy (#33584) üzenetére


oszy
veterán

Egyébként én "termelőtől" vettem növényeket. Ugyanazokat kaptam mint boltban, csak épp töredék áron! Mindegyiket lefertőtlenítve tettem az akváriumba.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#33599) bringasisti válasza oszy (#33597) üzenetére


bringasisti
őstag

Hát én nem is tudom

BENEFON DELTA--------N8

(#33600) bringasisti válasza oszy (#33598) üzenetére


bringasisti
őstag

Ezt így kell csinálni. 20 forint befektetés, 2 perc munka és nyugodt alvás esténként.

BENEFON DELTA--------N8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.