Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30251) emre válasza Csokishurka (#30250) üzenetére


emre
veterán

Jó ha kettő van. De én mindent túl akarok biztosítani, meg játékon sem voltam még. :B
Majd megmondják a veteránok.
BB-vel kapcsolatban, szerintem kültérre 25-ös izés...... oda 30-32-est vennék, kalibráláshoz meg otthonra bohóckodni jó a 20-as.

A pláza 5k rendelés felett ingyen szállít, ha BB kell, ez sem annyira drága, és 1-2 nap alatt megérkezik a csomag, illetve ha out of box nem használható alkatrész is van rendesen.

Midcap tárhoz töltő?

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#30252) DNReNTi válasza Csokishurka (#30250) üzenetére


DNReNTi
őstag

Egynek siman elegnek kell lennie. Nekem meg soha nem merult le akkum jatekon. Jo ha van tartalek, ha a masik tonkremegy (a gyariakra jellemzo inkabb), de nem tartom elsodleges fontossagunak.

BB-bol en inkabb 0.28-ast vennek, BLS-t vagy G&G-t, ezt a tipust en is hasznaltam eleg sokat, nem panaszkodom ra. A 28-as BB jobb lesz, mert valszeg a rendberakas utan ~385-390 FPS korul fog lonni a replika, nekem az a tapasztalatom, hogy batran lehet etetni ezeket nehezebb BB-vel. En pl 0.32-0.36-ost adok az enyemnek, de az messze van mar a gyari allapottol. :D

A BB-n ne sporolj, az a legolcsobb tuning. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#30253) Csokishurka válasza DNReNTi (#30252) üzenetére


Csokishurka
őstag

emre:
Hát otthon max gyakorolgatásból fogok lövöldözni az elején biztos többet, amúgy meg amit irtam egy kis tanyán 6-7-en esünk egymás torkának.
Töltő? :F Annyit láttam mindenki öntibele aztán jólvanazúgy.
Persze ha már meglesz a fegyó, akkor itthonról rendelem a bb-t, de most elfér a csomag mellé :D

DNReNTi:
Akkor lehet csak egy akksi lesz, spórolás céljából. Aztán majd max később még egy tartaléknak. Oksi akkor majd rendelek 0,28at.
Persze ha már meglesz a fegyó, akkor itthonról rendelem a bb.t
Nah igen itt lett volna még egy fontos kérdés. Rendberakás alatt mit értesz? Egy szakinak odaadni vagy én itthon szétszedem bezsirozom, olajozom ahol kell?
Illetve ez a mosfet valami nem kellenne a fegyóba?

[ Szerkesztve ]

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#30254) emre válasza Csokishurka (#30253) üzenetére


emre
veterán

Hát, mid-cap tárba nem öntöd az tuti. Az a Hi-cap.

Airsoft mid-cap magazine transperent insert load & unload slow motion

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#30255) Csokishurka válasza emre (#30254) üzenetére


Csokishurka
őstag

Oks már ez is kosárban :D
Köszi erről semmi fogalmam nem volt. Ezek szerint mindenki high-cap tárral volt.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#30256) N€T0X|N válasza Csokishurka (#30250) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Ha Specna bogyót veszel, akkor csak Edge-et, mert a Core elég szutyok. Az shotiba való, meg gránátvetőbe, meg esetleg otthoni bohóckodásra. Ha tanyán lődöztök majd, akkor érdemes Bio BB-t venni, hogy ne árasszátok el 1000 évre műanyaggal a területet.

Sent from my keyBoard

(#30257) Csokishurka válasza N€T0X|N (#30256) üzenetére


Csokishurka
őstag

Azóta lecseréltem G&G-re. Igen biot szeretnék majd rendelni.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#30258) DNReNTi válasza N€T0X|N (#30256) üzenetére


DNReNTi
őstag

Igen, azzal csak 300 ev mire lebomlik. :DDD :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#30259) N€T0X|N válasza DNReNTi (#30258) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Tudtommal a bio bb hazai átlagos körülmények közt a szabadban 2-3 év alatt teljesen le tud bomlani. Vagy akár előbb is, de ez hőmérséklet és páratartalom függő. A PLA-nak ideális 60+ fok az ritkán van, hogy pár hónap elég legyen, de azért nem kell neki 300 év. :D

Sent from my keyBoard

(#30260) DNReNTi válasza N€T0X|N (#30259) üzenetére


DNReNTi
őstag

Kajak?! Nem gondoltam volna, hogy ennyire. Amugy en is bio BB-zek ha csak lehet, de ugy voltam vele, hogy amig en eleg az nem bomlik el. Ma is tanultam valamit. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#30261) macilaci78 válasza Csokishurka (#30255) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Be lehet szállni pár aprósággal a rendelésbe? :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#30262) emre válasza macilaci78 (#30261) üzenetére


emre
veterán

Hát a múltkorival mi történt? :DDD

Lehet nálam is lesz egy kisebb csomag, de még nem merem megrendelni, mert a héten is jött négy zacsi kínából, meg egy fogaskerékszett és még néhány apróság az Aisoftplázából. És mindet az asszony vette át. :B

A mosfet programozással mi újság?
Lehet kellene valami olcsó fékes cucc.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#30263) macilaci78 válasza emre (#30262) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Na, a hozzá való akku pusztult el. Kb 2 hét Hobbykingről.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#30264) DNReNTi válasza Csokishurka (#30253) üzenetére


DNReNTi
őstag

Mindenkepp szerelot javasolnek, hacsak nincsenek ilyen barkacs, esetleg elektonikai tapasztalataid. En anno neki estem, nert youtubeon olyan egyszerunek tunt ... volt vagy 8 ora mire ossze tudtam szerelni a gearboxot. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#30265) macilaci78 válasza DNReNTi (#30264) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Már első alkalommal, vagy működőképesre? ;]

Nekem az első M4 volt vagy 1,5 óra úgy, hogy Alien576 tanított be. Az első önálló szerelés vagy 2 óra ugyanúgy M4-en. Az utolsó, amit a Nowarban szereltem, 27 perc.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#30266) emre válasza DNReNTi (#30264) üzenetére


emre
veterán

Ha van érzéke hozzá első körben akkor sem fogja tudni mi hogyan jó, mit érdemes módosítani és mit nem.
Én sem tudnám megszámolni hányszor szedtem szét meg raktam össze.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#30267) Csokishurka válasza DNReNTi (#30264) üzenetére


Csokishurka
őstag

MAjd megnézem van e berény környékén valami szerelő.

Találtam egy vidit a fegyóról:
[link] Most a fószer két rugót használ. Egyikkel 320 fps a másikkal 450 :D Nem pont a kettő kozott kéne lennie? :D

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#30268) emre


emre
veterán

Ja, szombaton volt kedvem a szakmámban dolgozni és nekiálltam a Vintorez javításnak, miután legutóbb ledaráltattam vele a dugattyút.

Kapott egy SuperShooter 100:300-as fogaskerékszettet, 130-as SuperShooter rugót, SHS alu dugattyút, meg SHS pom dugattyúfejet. A rugóból levettem 1,5 kanyart, de lehet hogy a rossz végéről, és lehet a dugattyú is cseréve lesz, de a készleten levőkből egyedül ebben ültek fel rendesen a sector gear fogai. A műanyag SHS dugókat el fogom felejteni, ezzel az aluval eddig nincs gondom.
Ezek az eredmények születtek, a gyorsabb 11V-os lipo-val, a lassabb meg a gyári 9,6Nimh akkuval.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#30269) DNReNTi válasza Csokishurka (#30267) üzenetére


DNReNTi
őstag

Igen, epp ezert irtam korabban, hogy itt majd egy rugocsere bejatszik, vagy vagni kell az erosebb rugobol. Bar en annak nem vagyok hive. :K :K

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#30270) Csokishurka válasza DNReNTi (#30269) üzenetére


Csokishurka
őstag

Hát mivel kis területen játszunk oda sztem elég lesz az 310es, nagy terültremg majd másik, vagy az már túl op?

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#30271) macilaci78 válasza DNReNTi (#30269) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én se szeretem a rugóból vágást, okkal van eldolgozva gyárilag.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#30272) DNReNTi válasza Csokishurka (#30270) üzenetére


DNReNTi
őstag

A masik OP lesz, mert kb minden rendes jatekot MASZ szerint szerveznek, ami tobbek kozott azt is jelenti, hogy ezeknek a replikaknak az FPS maximuma 400. E folott mar DMR kategoria lenne, de az nem lehet, mert tud sorozatot. Az M90-es rugo, akkor lenne jo ha csak belteren jatszanal, rovid ralovesi tavolsagokkal. Kimeli a replikat es az ellenfelet is. :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#30273) #56573440 válasza N€T0X|N (#30259) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nope. A bio nem bomlik el, komposztálódik. Sima pla nyomtatott cuccok se esnek szét kültéren hónapok alatt...

Nyomás, hő, nedvesség kell neki, pl egy szemetlerakoban elfolgozva a föld alá. Ha így a földön kiszorod az pár hónap után nem tűnik sehova sajnos.

(#30274) N€T0X|N válasza #56573440 (#30273) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nem vagyok a téma szakértője, de én azt olvastam több helyen, hogy márpedig biológiailag lebomlik. És nem csak üzemi környezetben, hanem 25-30 fokon is be tud indulni a lebomlása, amivel ugyan nem pár hónap alatt (ilyet nem is írtam), de pár év alatt le tud teljesen bomlani, de legalábbis egy nagyságrenddel kevesebb idő alatt, mint a sima műanyag. Lehet, hogy nem igaz, kipróbálni nem volt alkalmam, bio bb sem rég óta van itthon, de majd átnézek a szomszéd üres telekre nyár végén, hogy mi a helyzet. :D (Bár akkor még semminek nem kéne nagyon látszódnia.)

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#30275) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Jön a tavasz, lassan megint beültetjük a balkonládát. Elvetek egy fél marék BIO BB-t próbaképp. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#30276) Csokishurka válasza DNReNTi (#30272) üzenetére


Csokishurka
őstag

Akkor egy 100 110 es rugot erdemes lenne hozza rendelni?

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#30277) DNReNTi válasza Csokishurka (#30276) üzenetére


DNReNTi
őstag

Egy M100-as rugoval, rendberakas utan, jo tomitessel ~360 FPS korul meg kellene legyen. Szerintem. Az M110 mar belenyalhat a 400-ba is, ha minden tokeletes, de meg lehet kockaztatni aztan hatha megall ~390 korul. Az enyem is 390-et lo ugy remlik, de fogalmam nincs milyen rugot tettem bele. :U

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#30278) Csokishurka válasza DNReNTi (#30277) üzenetére


Csokishurka
őstag

ez a fajta megfelelne a célnak?

[link]

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#30279) DNReNTi válasza Csokishurka (#30278) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nincs tapasztalatom Specna rugokkal, biztos ellatja a feladatat, max nem olyan konzisztens mint mondjuk egy Guarder. Egyebkent lehet en ezt nem is vennem meg elore, rabiznam a szerelore majd. Valszeg van is nekik a fiokban, majd ok tudjak mit tesznek bele.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#30280) #56573440 válasza N€T0X|N (#30274) üzenetére


#56573440
törölt tag

Elég sok az infó, mert az egyik alap 3d nyomtatható anyag is:)

[link] pl

Nyilván lebomlik, igazából komposztálódik, de csak megfelelő hőmérséklet nyomás etc mellett, magától elég sokáig megmarad a földön vagy a talajreteg alá táposva, majd szép lassan aprózódik el.

Nyilván sokan a biomuanyagok szekerét tolják, így érdekük hogy azt mondják hogy pikkpakk lebomlik. Sajna nem. Nyilván nem lőnek földre kiszort bioval fel év után, de nyugodtan tegyél a viragfoldbe párat aztán meglatod. ;)

(#30281) f4lcon


f4lcon
őstag

nem bírtam magammal, végül csak vettem egy chrono-t
lövöldözök itt a kert végében, legalább lássam mit tud a szerkezet ha cserélgetem a belsejét :)
sima Xcortech X3200 netes review-k alapján megbízhatónak tűnik

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#30282) Csokishurka


Csokishurka
őstag

Valaki tudna segiteni? Paypal lehetőséget nem dobta fel ezért marad banki utalás.
Alapból az érrdekes betűk miatt ilyen hülyén illesztette csak be.
De a második cimhezmit irjak be?
Valaki rendelt már tűlük OTP-n keresztül? Többi helyesen van kitoltve?

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#30283) DNReNTi válasza Csokishurka (#30282) üzenetére


DNReNTi
őstag

Kartyaval szoktam fizetni, az neked nem opcio?
Sokkal egyszeubb, nulla hibalehetoseg.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#30284) emre válasza Csokishurka (#30282) üzenetére


emre
veterán

Ha euróra állítod engedi a kártyás fizetést.

(#30276) Csokishurka
Nem kéne, én a plázából vettem hirtelen SuperShooter rugókat, amire azt mondják jobb mint az SHS, de megfizethető kategóriában a Guarder az ajánlott termék.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#30285) Csokishurka válasza emre (#30284) üzenetére


Csokishurka
őstag

Bakker akkor az volt baj hogy nem Euron volt.....picsába már mindegy...max ha nem fogadják el akkor megrendelem megint úgy. Kényelmesebb forintba látni az árakat és úgy hagytam.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#30286) Csokishurka válasza emre (#30284) üzenetére


Csokishurka
őstag

Tornado M110 rugot vettem végül. Nagyon sok pozitív visszajelzés volt.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#30287) emre válasza Csokishurka (#30286) üzenetére


emre
veterán

Amennyiben a szervizelésbe is bele szeretnél merülni kellene fog még más is.
Körmöskulcs, hop gumi, lenyomó, dugattyú, nózi, O gyűrű, dugattyúfejhez, hengerfejhez, nózihoz.
BB-ből is ki akarsz majd próbálni több fajtát ahogy rugóból is.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#30288) macilaci78 válasza emre (#30287) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A körmös kulcsra rá kellett keresnem. Az M-széria Delta-ring levételén kívül mihez lehet/kell használni?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#30289) emre válasza macilaci78 (#30288) üzenetére


emre
veterán

Én meg nem néztem utána, de örülök hogy figyelsz.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#30290) macilaci78 válasza emre (#30289) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem kötözködni akartam, csak azért kerestem rá, mert még sosem használtam. Csőfogóval és egy bőr kesztyűvel mindig sikerült sérülés nélkül megoldanom a feladatot. :K

Meg azért a frontok cserélgetése nem egy jellemző hobbi. Olcsóbb egyből a kívánt fronttal megvenni a replikát. Gyakoribb ok szerintem, hogy az upper sérül, például nálam is a tus felőli végén a perem le van törve az egyik fegyómon. :(

Nem is tudom, más replikánál van-e szükség erre a szerszámra.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#30291) Csokishurka válasza emre (#30287) üzenetére


Csokishurka
őstag

Hat a szervizelésbe csak később vagyis remelem minel később lesz ra szükség. Egyelore csak majd Illyés alap dolgokat mint zsirozni olajozni ahol kell.

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#30292) macilaci78 válasza Csokishurka (#30291) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Autós példával élve: semmi komoly, csak a dugattyú gyűrű cseréje.
A kenéshez, hézagoláshoz ugyanúgy darabokra kell szedni, mint egy precíz tuninghoz. Nem lehetetlen, de szűz kézzel nem is triviális.

Mindig eszembe jut, mikor anno a Nowarba behoztak egy AK-t, szatyorban. Szétszedni sikerült, összerakni már nem.

Szóval hajrá, amíg nem törik össze, addig legó. :K Majdnem minden alkatrésze kapható külön.

Kenés, tömítések, hop up gumi az, amivel időnként foglalkozni kell, ha amúgy rendben van a replika. Közben meg kell nézni a fogaskerekek, dugattyú fogait, nem kopott-e, a kapcsolókés felületét, a test, front csavarjait időnként meghúzni. Tényleg mint egy autónál.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#30293) Atke


Atke
senior tag

Kár hogy nájlon a ríszíver, elég korrektnek tűnik ez az M90XX széria

(#30294) emre válasza macilaci78 (#30290) üzenetére


emre
veterán

Nem is annak vettem.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#30295) Atke


Atke
senior tag

VSR-be (G-spec,de jó a 430 is) melyik lenne jobb választás?

-MADBULL BLACK PYTHON 6.03
-MODIFY HYBRID 6.03mm
-MODIFY HYBRID 6.01mm

Vagy ha tudtok más Magyar(leginkább bp-n) boltot ahol van jobb, készleten,esetleg 15-ből kijön EU-n belül postával, az is érdekelne...

Esetleg megéri-e, a 6-9000+ pénzt,add-e Annyival többet (+1 élet meg ilyenek) ?
Poseidon Air Cushion

(#30296) DNReNTi válasza Atke (#30295) üzenetére


DNReNTi
őstag

A Modify-t tapasztalatbol tudom ajanlani, de VSR-be lehet az ML csovek kozott is szetneznek.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#30297) Atke válasza DNReNTi (#30296) üzenetére


Atke
senior tag

Köszi! A 430-as ML cső 20+ (+posta) szinte mindenhol,annyiért azért lehet már szerintem jobbat is venni. Vagy legalábbis nevesebbet :)

(#30298) DNReNTi válasza Atke (#30297) üzenetére


DNReNTi
őstag

Egy EdGI meg 30k+ :DDD Ahhoz kepest ez meg egeszen barati.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#30299) Csokishurka


Csokishurka
őstag

Nah megjött a kicsike :) Hát hangtomptóval eleggé hosszú :D
[kép]
És volt egy kis baleset :D Nem tudom érdemes e jelezni a webshopnak. Nem azért nem reklamáció miatt csak, hogy na figyeljenek oda mást ne szvjon egy órát kiszedni a dobozból+kiszedni a kis paprdarabokat a BB-k közül.
[kép]
[kép]

És egy kérdés, ilyen töltőt vettem:
[link]

Ugye jól értem, hogy ez nem tölti túl a Lipo akksit?

:R

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#30300) macilaci78 válasza Csokishurka (#30299) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én reklamálnék a BB miatt.

Az a töltő megfelelő a LiPo-hoz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.