Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29993) macilaci78 válasza f4lcon (#29991) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A csapágyas rugóvezető természetesen előfeszíti a rugót, mert elvesz a rugó helyéből. A csapágyazott dugattyúfej is, viszont nem a csőtorkolati energia növelése a célja.
A spirálrugó összenyomáskor csavarodik is valamelyest és ezt a forgatónyomatékot, súrlódást, deformációt előzi meg, ha legsalább az egyik végén könnyen el tud forogni. Az autó lengéscsillapítója körül is azért van tányér kar helyett, hogy a spirálrugó tudjon mozogni.

A gyors rugócserés gearbox lényege, hogy a rugóvezetőt a GB seggéből úgy tudod kivenni, mint egy bajonetzáras izzót. Ehhez persze az adott fegyvert valamennyire szét kell szedni, például egy G36, vagy M4 esetében jón le a tus, válltámasz. Egy AUG esetében ez is egyszerűbb...
Ahogy az előttem szóló írja, így nem kell a gearboxban lennie ennek a rugónak, mikor összerakod. Ettől függetlenól a tappet plate előszeretettel húzza le a hézagolót a felhúzó fogaskerékről, a visszaforgásgátló löki kifelé a meghajtó fogaskereket, a biztosítót is épp a héj peremére nyomja a rugója és az elsütőbillentyűnek is van egy erős rugója, ami Ver3 GB esetén külön öröm...

blackrulz: az előző mondatom alapján csak azt tudom mondani, hogy a fő rugó már nem oszt, nem szoroz. Egyszer volt egy nehéz szülésem: egy M150 rugót paszíroztam egy megerősített Classic Army ver2 gearboxba. Egyszerűen le kellett csavaroznom a gearboxot az asztalhoz, nem bírtam megtartani. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.