Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6628) Sokimm válasza liksoft (#6627) üzenetére


Sokimm
senior tag

Törölt partíció alól már mentettem le testdisk-el adatot, bár az nem volt hibás, csak elbénáztam, és töröltem a partíciót "véletlen". Természetesen jól látod, kezdő vagyok, ezért is szeretnék pár kérdésre "választ kapni", mégpedig ezek azok:

1. Raid-et lehet két külső hdd, usb csatlakozással csinálni? (és a raid-hez használt második vinyó lehet nagyobb, mint az "elsődleges"?) Ha igen, hogy, ha nem, akkor hogy lehet raid-et (csak raid kezelő nas féleséggel, vagy asztali pc-be dugva, (ami kezel raid-et)?)

2. Vírussító miként tehet láthatatlanná file-okat? Töröl, karanténba helyez, stb... (melyikből lehet visszanyerni a file-t, és melyikből nem?)
A visszanyerhető verziót miként? Vírusirtónként változó, vagy van univerzális "backup"?

3. Szektorhibát miként lehet megállapítani?
Egy file esetleg látható, de nem tudja teljesen megnyitni? Vagy ha nem látható a file, akkor tuti az a baj?
Ugye külső jele, hangja nincs még a vinyónak, csupán elszálltak róla adatok.

A forrás nem lesz azonos a mentési tárhellyel, erre már odafigyeltem múltkor is, köszönöm a tippet! :)

A legutolsó lehetőség úgyis az lesz, hogy ha nagyon fontos adatokról van szó, hogy szakemberhez küldöm, mert azért az a tuti, de ha nem muszáj, akkor megpróbálnám én menteni a menthetőt. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.