Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) fifi_addict


fifi_addict
tag

Még nem adatmentés, de azért talán ideillik: vinyóvizsgáló progit keresek, lehetőleg grafikus felülettel, mert látni is szeretném, amit talál... van ilyen, valami elérhető is? Gyanakszom a régebbi (rendszer)lemezemre... ;] SMART még nem rossz, de chkdsk után már volt rossz szektor... szóval, felkészülnék... :D

...........................???

(#131) darijoci válasza darijoci (#128) üzenetére


darijoci
csendes tag

Éjjel még ráküldtem egy chkdsk-t a maxtorra, de még szarabb lett. A samsunghoz nem sok lövésem van. megpróbáltam már a legfrissebb driverrel is telepíteni, de ugyanaz. Megfordult még a fejemben, hogy a bios lenne a bűnös, és azért nem látja a particiókat rendesen, mert 160 gigás a merevlemez... szal ha valaki erre ár és van ötlete, akkor plíz help!!!

(#135) darijoci válasza liksoft (#134) üzenetére


darijoci
csendes tag

Szia! Tápegység egy coolink AP 400X, sztem megbízható. Arra valami tipped nincs, hogy a samsungra hogx tudnám a rendszert átpakolni? Vagyis valahogy láthatóvá lehet tenni azt a két partíciót?

szerk: a chkdsk-t /f kapcsolóval futtattam.

[Szerkesztve]

(#239) toM517


toM517
aktív tag

Hello !!

Van egy 120as Maxtorom PATA es nem hajlando megnyitni az XP mar napok ota. Ezt irja nekem ki: Thedisk structure is corrupted and unreadable.
CHKDSK ezt flasheli: Corrupt Master Table

Elegge fontos adatok vannak rajta es a winyo eppsege sem utolso szempont.

GetDataBack ezt irja nekem: Index Allocs es sok van belole. Ugye nem azt jelenti Bad Sector? Ugyanis ilyen, hogy ''Bad Sector'' ilyen eshetosegre nem is figyelmeztet a program, legalabbis nincsen kiirva.
Pls probaljatok meg rajtam segiteni valahogyan! Pls Pls

(#617) liksoft válasza gergo0007 (#616) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A hiba forrása valószínűleg a 48 bites LBA üzemmód használatának hiánya. A következő topic ad választ a problémádra [link]. (Az 1. hsz-ben találod a lényeget.) Az adatok mentése már másik dolog, de ahhoz már korrektül kell kezelni a winyót.

Vigyázz, a boot során az XP a chkdsk-et ráküldi a hibásnak vélt partícióra! Van 10 másodperced, hogy a space-szel megállítsad. NE FUSSON !!!! A maradék információkat is összekuszálhatja!

Egy kis winyóra telepíts SP2 XP-t, majd formázz meg a rendszerrel egy célwinyót (értelem szerűen 200 GB-ost), és csak ekkor tedd melléjük a sérültet. Az előzőleg (!!!) telepített GDB-vel a sérültről a célwinyóra tudod másolni az adatokat (amik még nem sérültek). Nagyon figyelj arra, hogy honnan hova másolsz! A sérült winyó NEM LEHET CÉLDRIVE !!! Ugyanis akkor mentés közben felülírod a mentendő adatokat!!

Sok sikert hozzá. Ha valami nem világos, akkor csörögj.

Szerk: Kábel, adatátviteli hiba, memória, SP, táp, stb... Több hibaforrás lehet.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#673) Organist


Organist
csendes tag

Hello!
Segítséget szeretnék kérni a problémám megoldásához. Ma, amikor elindítottam a windowst, automatikusan lefutott a chkdsk, és a merevlemez második partícióján, ahol csak adatokat tárolok (a rendszer az elsőn van), elkezdett hibákat javítani. Hosszú perceken keresztül csak szaladtak a sorok, de valami olyasmit láttam, hogy ''sérült attributum bejegyzés javítása'', aztán meg ''árván maradt fájlok helyreállítása''. Az eredmény: a partíción, amelyik eddig teljesen hibátlanul működött, 59 gigát hibás sectorként tüntet fel. A fájlstruktúra a könyvtárakkal együtt tökéletesen megmaradt, de 95 százalékban 0 byte helyfoglalással. Mindkét partíció NTFS formátumú. Esetleg fontos lehet, hogy emellett a vinyó mellett (partíciók betűjele c: system, és e:) használok még több vinyót, amelyeket rendszeresen cserélgetek. De mivel erről bootol a rendszer, ez mindig bent van. Fontos fájlokról volna szó, amelyek szinte kivétel nélkül több tízmegás hangfájlok. Meggyőződésem, hogy még minden a lemezen van, de fogalmam sincs, hogyan csalogassam elő onnan. Minden segítséget hálásan elfogadok. Köszönettel: Organist

[Szerkesztve]

(#918) ALI_G


ALI_G
veterán

Indítottam egy chkdsk c: /R -t és leválasztottam véletlen. A fájlok ellenőrzését végzi marha lassan. Ha kiikszelem mi lesz? vagy restart? :F

(#920) ALI_G válasza mr_ricsi (#919) üzenetére


ALI_G
veterán

igaz, túlhajtott, de világéletében 3,2+ on ment a barcim. ráadásul ez egy NF7 S V2.0, ezek elég jól bírják a tungot is. Északi híd-on passzív Zalman van.

p.s.: chkdsk megugrott 39%-ra. lehet még ma befejezi :DDD

[Szerkesztve]

(#1671) tuskooo válasza liksoft (#1670) üzenetére


tuskooo
addikt

Hmm, akkor lehet, h annyi volt. Most már mindegy. Megint össze-vissza szállnak el a partíciók, mi a francot kezdjek vele? :( A másik vinyón lévő xp is össze-vissza látja/nem látja őket. Néha chkdsk rendbehozza, néha nem.

(#1676) tuskooo válasza liksoft (#1670) üzenetére


tuskooo
addikt

Erre visszatérve: hiába mentem GDB-kel a a fájl, így is csak 4 gigás lesz, pedig már ntfs-re mentem...mondjuk legalább hibaüzenet nincs már. Közben egy kérdés, csak nem akarom külön hszbe írni: mi az a RAW fájlrendszer? Csak mert chkdsk ezt írja a legnagyobb elszállt partícióra.

(#1727) liksoft válasza szepsuti (#1726) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nekem inkább a tuninggal és az SP1-el van gondom.

Nem írtad, hogy CHKDSK futott-e induláskor. Az alaplap látja-e a 200-as winyót. Lemezkezelőben látható-e fizikai egységként.

Ugyanis több dolog lehet:

1. SP1 kevés volt, és hazavágta a 200-as winyó elejét. (28/48 bites címzés)
2. Tuningot nem szerette, hibásan írt az OS adminisztrációs területre.
3. Elhalálozott a 200-as.
4. Dinamikus kötetek voltak a 200-as winyón. (Ekkor az új XP-vel a kötetet csatlakoztatni kell. Addig nem látható. Viszont illik ugyanazt az SP-t használni !!! )

Hirtelen 4 a lehetségesek közül. Pontosabb találathoz több szakmai info kell.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1732) liksoft válasza szepsuti (#1731) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Remélhetően igen, de más-más hiba esetén máshogyan kell.

Arra viszont még mindig nem válaszoltál, hogy CHKDSK futott-e?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1881) liksoft válasza nyávogi (#1880) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Neked is!

Partícionálás nélkül nem lehet Win alatt adatokat tárolni. Inkább egyben volt.

Az induláskori CHKDSK futása sokszor képes hazavágni az adminisztrációt. Ez letiltható a reg-ben. Vagy kézzel kell beállítani (valahol volt erre leírás itt a Fórumon), vagy a Hard Disk Sentinel is tudja tiltani.

A további lehetőségek miatt hívj fel telefonon. Az adminisztráció nagyon meg lett gyalázva, valószínűleg csak ''kézi'' mentés fog segíteni (szakember). Programot erre az esetre jó szívvel nem tudok ajánlani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1915) liksoft válasza Elf11 (#1914) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ha lehetne egészen pontos, kronológiai leírás kellene. (Ez inkább anekdotikus.) Futott chkdsk? Eredetileg mekkora partíciók voltak?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1916) Elf11 válasza liksoft (#1915) üzenetére


Elf11
csendes tag

Sajnos pontos leírást nem tudok adni, mert én sem tudom, hogy mi történt és elkeseredésemben mit csináltam.
A lényeg 80 gigás Maxtor (valami 6Y080L0) ezen 1 partíció teljes egészében valami hetven-egynéhány gigár partícionálva - rajta a Win XP
A rendszer olyan szinten omlott össze, hogy az indítóképernyő win logo bejött-töltött-majd egy pillanatra kék ablak beugrott rajta valami szöveg, de ezt követően olyan gyorsan újraindult a gép, hogy esélyem sem volt megnézni, hogy mi a bibi.
Próbáltam ezután utolsó helyes konfiguráció - csökkentett mód - stb... mindent, hiába: kék halál és autómatikus újraindulás.
Ekkor más esélyt nem láttam, csak az xp újratelepítését.(most jön az a rész, amire már nem emlékszem konkrétan). A telepítő csak úgy akarta újratelepíteni a wint, ha újrapartícionálok, de arra felhívta a figyelmemet, hogy attól minden adatom elveszik. Ezt nem akartam. Ekkor tudom, hogy beléptem a telepítőlemezről egy dos-szerü környezetbe, ahol kiadtam valami lemezkezelő parancsot, amit már nem tudom, hogy mi volt... A végső eredmény hogy a telepítő felismert egy 17Gb-os partíciót és a többi 63-at mint particionálatlan területet. Gondoltam a particionálatlan-ra feltolom az xp-t, de akkor is figyelmeztetett, hogy ha folytatom minden adat elvész, ezért visszaléptem, ennek ellenére mégis adott a 63-as résznek betüjelet és már mint partícionáltat ismerte fel.
Másik rendszerbe betolva a lemezen látszik két meghajtó D: és E:. Az e: a nagyobb (63G) tök üres. A kisebb (d: 17G) ebből 10 szabad. Mint írtam látszódik benne az összes könyvtár és file, de a többség mérete nulla!
Végül a win indítólemezzel a nagyobb particiót töröltem,(hátha visszafelé haladva eljutok az eredeti állapothoz) de ezzel koránt sem oldódott meg semmi sem.
Azóta csak a Getdataback -et használtam , más nem futott. Chkdsk képességeit nem ismerem,ezért nem futattam (kellene?).

Kb ennyi. Kicsit hosszú és kicsit (nagyon) ködös, de ha van valami ötlet vagy hasznos gondolat reménykedve várom.

Kösz.

(#1918) liksoft válasza Elf11 (#1916) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Úgy tűnik, nagyon sokszor sikerült beledöfnöd a kést. Szerintem adminisztráció alapján már semmit nem hozol vissza róla. Ezen többször futhatott a CHKDSK (a rendszeradminisztráció rendberakó progija) ami megadta neki a kegyelemdöfést. Ugyanis az általa jónak ítélt partíció mérete és elhelyezkedése alapján korrigálja a hibásnak ítélt bejegyzéseket. Ezek meg a 80-ról 17-re csökkent partíciónál hibásak voltak. Így legyilkolta azokat, hiszen láthatóan hibás, sérült bejegyzések voltak (csak az a gond, hogy csak az ő számára, hiszen valójában korrektek voltak). De ez az apróság a CHKDSK-t nem zavarja.

Logikai mentésre az első újraindulás után másik winyóra telepített Win és GDB esetén lett volna jó esélyed. Bármilyen eredeti MS program csak ront a mentés esélyein, a CHKDSK meg nagyon sokszor lenullázza.

Akkor mi ami menthető még? A típusos állományok (jpg, doc, xls,...), amennyiben a felületen sértetlenül és összefüggően helyezkednek el. Erre több free progi is létezik. Az egyik: [link].

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1929) liksoft válasza Elf11 (#1928) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Az átpartícionálással fals partíciós adataid lettek, amit a rendszer automatikus hibajavítója (CHKDSK) csak tovább rontott. Így már egyértelmű, hogy a felületen fellelhető adminisztrációs töredékek nem használhatóak. Csak adattartalomra lehet ''vadászni''. Az ajánlott programot évekkel ezelőtt más verzióban használtam, így ennek használatához sok segítséget nem tudok adni (azóta van saját másik progi ami viszont cég belső használatú - tudod adatmentéssel keresem a kenyerem). Vagyis csak olyannal tudsz adatokat kinyerni, melyek nem veszik figyelembe a könyvárneveket, file-bejegyzéseket, és a felületről csak és kizárólag adattartalom alapján keresik a még menthetőt. Ennek a cégnek is van ilyen másik progija (vagy ezt kell másik üzemmódban futtatni ?). Egyébként a neten több free ilyen típusú program van. Google! ;) A manipulációk során (esetleg hibás ide kábel használatával) felülírások is történhettek. Onnan adatok már nem fognak visszajönni.

Ötleteket, gondolatokat tudok adni. Ha viszont az kell, hogy fizikailag is segítsek, akkor az már fizetős munka lesz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2110) zentus


zentus
csendes tag

Hali
következő a gondom... van egy maxtor 250Gb-s sata2 vinyóm ntfs...
Ment a gép egyszer megállt... restartoltam a windows elkezd bootolni egy darabig megy azt kék halál... kíirja rossza a partició újra telepitem a telepitési összetevők másolássánál 10%ig jutt el azt megáll...
Átvíttem a vinyomat egy másik gépre, hogy a másik partición lévő adatokat átmásoljam... és elkezdi másolni hosszan áll és kiírja, hogy a (total commander), hogy ''hozzáférés megtagadva''

Amit probáltam: chkdsk talát hibákat és a második lépésben megszakad...

Sejtésem az, hogy a vinyó az jó csak a pertició valamiért megsérült, mert (ext3 az jó és a swap is ''linux'' itt is probáltam kimenteni de nem ment)...

5leteket várok, mert sok munkám van rajta........

"A világon 10 fajta ember létezik. Az egyik érti a bináris számokat, a másik nem."

(#2111) liksoft válasza zentus (#2110) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Túlmelegedés esetén az íróáramkör a fejszerelvényen nem egyszer tönkremegy. Ilyenkor lehet olvasni (ext3 korrekt olvasásra), viszont minden írás újabb hibát generál. Az ilyenkori CHKDSK futtatása sokszor a meglévő hibátlan adminisztrációt is hazavághatja. Vagyis hibás, anomáliákkal küszködő drive esetén ha fontos adat is van rajta, az első az adatok mentése, nem a javítás és helyreállítás. Ugyanis nagyságrenddel több adatot lehet veszíteni hibás ''matatással''.

Nem tudok jobbat, mint lementeni a menthetőt másik drive-ra erős hűlés mellett.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2213) MarcL


MarcL
tag

Sziasztok!

Vettem egy sima p5b alaplapot.
Eddig am2 m2n-e volt.
Hát ez a jmicronos cucc eléggé szívás az amd-s lapok után
De nem ez a fő gondom.
Van 3 db sata vinyom.
Feltelepítettem a windows , majd azt vettem észre , hogy az egyik sata vinyomról eltüntek az adatok (samsung 120gb sata).
EasyRecovery-vel vissza tudtam állítani az adatokat, de ahogy elinítottam a strongdc++ megint eltünt minden egy hibaüzivel , hogy rosszak a könyvtárak.
chkdsk után pedig eltünt minden adat , de kiírja , hogy használatban van már 100gb , de aq total commanderben tök üres a vinyo.
Találkoztatok ilyennel már?
Eddig ez a vincsi hibátlanúl ment a másik alaplapomban.

üdv

MarcL

(#2400) mr_ricsi válasza mr_ricsi (#2396) üzenetére


mr_ricsi
veterán

- NTFS javítva, adatok látszanak. (Már a chkdsk is átment rajta,és túlélte. :) )

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#2441) mordon1 válasza liksoft (#2440) üzenetére


mordon1
csendes tag

A DFT-t nem engedtem javítani, viszont sajnos a chkdsk ráfutott ...
Tkp sokáig nem akart bebootolni a gép, ha rajta volt ez a hdd, hát magára hagytam...
Nem kellett volna...

(#2461) liksoft válasza Macilaci457 (#2460) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A Get Data Back megfelelő változatát (FAT - NTFS) használva tudod lemásolni róla ami név alapján nem érhető el. A többiről normál módon is tudsz másolatot készíteni. Ha megvan a mentésed, akkor chkdsk XP-nél, 98 alatt csak win-ből indított lemezellenőrzés (scandisk).

Nagy valószínűséggel jó lesz a chkdsk, de ha téveszt, a GDB sem tud utána menteni. Ezért nem mindegy a sorrend.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2462) Macilaci457 válasza liksoft (#2461) üzenetére


Macilaci457
őstag

Ha chkdsk-et eresztek rá, az a fájlként látható adatokat is rongálhatja, vagy csak azokat veszíthetem el, amit most nem látok? (amúgy FAT32 a fájlrendszer)

(#2465) liksoft válasza Macilaci457 (#2462) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A chkdsk túl egyszerű algoritmust használ. A FAT két kópiás. Ha az első olvasható, szentírásnak veszi, még akkor is, ha véletlenül egy txt file-t írt oda a rendszer. Elképzelhető, milyen anomáliák adódnak egy adóbevallás txt listájától, ha azt FAT láncolatként értékeli ki. Katasztrofális! :O

Vagyis a sérülés mértékétől és típusától függ a chkdsk futásának kimenetele. Mivel a rendszer sérült, hibás adatokat tartalmaz. Ezek korrigálása (főleg FAT esetén) sokszor kézimunkával hozza a legjobb eredményt. Vagyis amit tökéletesen csináltál, az adatok visszanyeréséig tilos írni a winyóra, hiszen ronthat a helyzeten bármilyen módosítás. (A fenti példa esetén a txt file értelmezhető adatait fogja a FAT 2. kópiájába is másolni. Tehát az ott lévő hibátlan adatokat felülírja.)

98 alatt a scandisk DOS üzemmódban csak file-okat hoz vissza, ráadásul a töredezetteket sokszor több darabban, míg win alatt felismeri a könyvtárakat, és sokkal kisebb mértékben szabdalja a file-okat is. Vagyis a korrekció hibája sokkal kisebb a grafikus felület alól.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2590) liksoft válasza Cyberslider (#2588) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Az ilyen típusmódosítás, partíció összevonás adatterület átmozgatásával, az adminisztráció átszámításával és átírásával jár. Ez egy megszakíthatatlan folyamat, hiszen menet közben nem konzisztens a rendszer. A sok ''ügyeskedés'' eredménye, hogy valószínűleg már az adminisztrációt is módosította a CHKDSK. Így érdemi név alapján történő mentésre házi módszerekkel nem látok reményt. Itt kézzel kéne belenyúlni a rendszerbe, és én legalábbis három különböző változatot készítek, aminek végén ezekből kell a tulajnak összeszednie ellenőrzéssel a valódi állapotot. Megközelítőleg 90% fölött van a sikeressége (nem ennyire ügyeskedett rendszer esetén, hanem a hiba után azonnal megállva).

Nálad inkább a tartalom alapján a felületen való kereséssel lehet adatokat ''összevadászni''. Sajnos ennek a módszernek akkor van erednénye, ha a file-ok folytonosan helyezkednek el. Vagyis defrag nem régen futott.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2796) liksoft válasza sirdond (#2795) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A másodikat nem ismerem, az első jó. De előbb legyél túl a hagyományos eljáráson. Ugyanis ha helyreállítod és elindul egy automatikus chkdsk esetleg ami "helyrerakja" az adminisztrációd, utána már valóban sokszor a temetés az utolsó művelet. Vagyis előbb biztonsági másolat, majd megpróbálhatod helyre állítani. Így a biztonságos.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2832) liksoft válasza tbm (#2830) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A 32GB teljesen úgy néz ki mintha kapacitás limit jumpert használnál. Ha nem, akkor az elektronika sérült valamilyen szinten. Ha jumper akkor annak levételével vagy tudsz mentést készíteni, vagy a GDB segít Neked. VIGYÁZAT! Semmit ne engedj írni rá! A CHKDSK-t főleg ne! Ha viszont egyéb gondja van, akkor keress meg adatmentéses szakembert. Több cég is van a piacon aki tud segíteni. Előzetes egyeztetést ne felejts el Velük.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3121) liksoft válasza CSZSG (#3120) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Egy CHKDSK után igencsak lecsökken a mentés esélye. Létezik, hogy (gondolom a nagy winyót adtad kölcsön) SP2 előtti XP volt Nála? Ugyanis akkor felülírás történt, amit újra felül írt a CHKDSK, és adminisztráció alapján szinte alig van esély a mentésre. Hasonló, ha sérült adatkábelt használt.

Típusos mentést tudsz végezni (RAW recovery), az ismert file-okra (DOC, JPG, stb...).

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3272) maybebor


maybebor
csendes tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Új rendszert akartam fel telepíteni, amit egy újra írható dvd-re írtam ki. Ahogy azt szoktam, töröltem a régi partíciót, megformáztam a vinyót, és elkezdte a fájlokat másolni. Miután újraindult, kék halál, és kiírta, hogy a számítógép védelmében a Windows telepítése leáll, ellenőrizzem a vinyót, hogy nem e vírusos, meg chkdsk, stb. Kezdtem az egészet újra, és megint ezt csinálta. Hát ilyen nincs gondoltam. Telepítésnél hallottam, hogy kicsit akadozva forog a lemez, de alőtte műltkor filmet néztem rajta, és nem volt gond. Elő kapartam egy régi windows xp telepítőmet, és amikor odaértem a partíciválasztáshoz, akkor a 3 partícióból ( 500 gigás Western Digital a vinyó) csak egy darab 100 akárhány gigás partíciót láttam. Agybaj. Előzőleg lehúztam a másik MAxtor 250 gigás vinyómat, és gondoltam akkor arra felteszem a rendszert, és majd megnézem a nagy vinyót, hogy mi lehetett vele. Ezen a vinyón meg a 3. partícióm tűnt el, holott ez a vinyóm nem is volt rádugva a gépre( legalábbis tápkábel nem, csak adat kábel), amikor a nagy vinyó telepítéskor elszaródott. Most ott tartok, hogy a kis vinynak 3-ból látok 2 partíciót, a 3. at is, de azt formázatlannak írja, a nagy 500 gigás vinyót meg nem is látja. Próbáltam aPartition Table doctor-t megnézni, mert annak idején egy Partition Magic-es akció során hasonlóan jártam, de akkor szó nélkül vissza állította a partíciókat. Most semmi Látja a partíciókat, a régieket, de nem tudom hogy kénbe vissza hozni, el is felejtettem annak idején hogy csináltam. Annyi, hogy a nagy vinyó középsőő partíciójánál a fix boot nem tudott valami miatt végig menni.
Megköszönném a segítségeteket a probléma megoldásában.

[ Szerkesztve ]

Egéralátét diver-t tud valaki szerezni?

(#3735) liksoft válasza Davids (#3733) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Vidd szakemberhez. A CHKDSK nem volt jó ötlet. Ha az íróáramkör hibásodott meg, akkor minden "javítás" csak rontott a helyzeten, és az adatok mentésének esélyén.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4601) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Sziasztok!

Az egyik HDD-m éppen most mondta fel félig a szolgálatot. A rajta lévő 300GB-nyi adat egyszerűen eltűnt és most formázatlanként látja a rendszer.

Lemez modelszám: WDC WD3200AAKS-00L9A0
A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 5366 alkalommal. A múltkori alkalommal még csak 4999 volt ez az érték és csak a mostani indításnál ugrott fel 5366-ra. Valószínűleg a SATA kábel okozta, de már kicseréltem.
Indításnál először nem indult a gép (a kérdéses meghajtó csak adattárolásra volt használva, a rendszer másik HDD-n van), aztán újraindításnál mesterfájltábla hibára hivatkozott és nem futtatta le a chkdsk-et. Próbáltam visszanyerni a partíciót (azt az egyetlen egy darabot) Partition Recovery-vel, vagy az adatokat Get Data Back-kel visszanyerni, de mindkét program csak egy 16MB-os partíciót lát (a PTTD lát egy másik 1,5MB-os DOS partíciót is). Az adatok pedig sehol nincsenek...

Visszanyerhetem a partíciómat és az adataimat valamilyen programmal, vagy búcsút inthetek nekik?
Szar ez a mai nap...

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#4605) liksoft válasza Ndruu (#4604) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Másolás.

Nem lehet tudni, hány helyen és hogyan sérült a file-rendszer. Hányszor van, hogy a PM vagy hasonló partíció összezuhan? Pedig futott rajta chkdsk is. Nem. A legbiztonságosabb, ha másolsz, formázol, visszamásolsz.

FONTOS!

Ne csak név szerint, hanem tartalmi ellenőrzést is végezz mielőtt elkezded a sérült drive inicializálását. Ugyanis ha látszólag jól, de tartalmilag sérülten mentesz, és visszamásolod, onnan már nincs visszaút!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4745) liksoft válasza pocokxx (#4744) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Aha. Azt a "fogalmam sincs"-et kéne valahogy megfogni. A CHKDSK meg miért futott rajta?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4761) liksoft válasza zsolti0430 (#4759) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Lehet felület, vagy elektronika is. A chkdsk sajnos csak ront (nem is kis mértékben) a helyzeten. Csak szakembert tudok javasolni ebben a helyzetben.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4832) lii


lii
csendes tag

Helló! Elkelne egy ki segítség. Tegnap sikeresen lellenőríztettem a chkdsk nevű programmal a winchesteremet és mire végzett csak meglepődve látom, hogy kb. 140Gb-nyi adatot letörötlt mert, hogy rossznak látta. Gyakorlatilag rossz is volt, nem tudtam megnézni sem a képeket sem mást. Elindítottam egy floppy-s alkalmazást a corrupted sector repair-t, ezután indítottam el a chkdsk-t. Hogyan állítható helyre az eredeti állapot? Indítottam már GetDataBack NTFS, DiskInternals NTFS Recovery, most Recovery My Files scannel de nem hozzák vissza az összes adatomat.
A windows alatt készült egy found.000 könyvtár ami kicsivel több mint 4Gb, és 140Gb-t törölt. Hol a többi file? Mivel lehet előbányászni? Meg ha ez meg van mivel állítom helyre mivel a HDD regenerator meg Spinrite semmit nem csinált, ugyanúgy maradt a winyón (250Gb) kb. 37Gb-nyi rossz szektor. Ezért kezdtem el bűvölni de most megszivattam magam, sok családi kép egyebek eltűntek. Segítséget kérek!!!!!

(#4833) lii


lii
csendes tag

Az a szívás még az egészben, hogy a nem túl rég másolt adatok fenntmaradtak a chkdsk akciója után a régebbiek meg eltűntek. Parancssorban ez volt amit tettem: chkdsk /f, elvileg ez csak filrendszert kellett volna ellenőrízzen, nem töröljön. :O :o :W

(#4834) liksoft válasza lii (#4833) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Csak RAW recovery programokkal (tartalom alapján keresve a felületen), ugyanis a CHKDSK a keresztbe linkelt állományokat törli, így az adminisztráció sérülése olyan, hogy a névtöredék alapján sem állapítható meg hol volt a felületen. Ha RAW recovery nem segít, akkor annyi.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4853) lii válasza liksoft (#4834) üzenetére


lii
csendes tag

Kösz a választ.
Az általam használt programok:

GetDataBack
Easeus Data Recovery Wizard Professional
DiskInternals NTFS Recovery
JPEG Recovery Pro
Restoration
RecoverMyFiles

Szóval adtam a winchesternek olvasásra feladatot bőven de hihetetlen hogy az elveszett adataim amit a chkdsk letörölt nem találja meg egyik sem!!!
Van más program ami még beválhat?

(#4854) liksoft válasza lii (#4853) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szerintem mindet a név szerinti visszaállításban használtad. CHKDSK után név alapján sokszor SEMMIT nem találunk, csak a felületi analízissel (RAW recovery), ahol tartalom alapján mentenek programok. Sajnos ilyenkor ha egy file töredezett volt, akkor az elveszett, hiszen csak az egyben lévőek menthetőek adminisztráció nélkül.

Én sajátot használok, de van sok a neten. Érdemes a RAW, jpg, doc, stb.... -re keresni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4921) mr_ricsi válasza Kezdő vagyok (#4905) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"És hogy lehet észrevenni,hogy sérültek rajta a fájlok?"
CHKDSK

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#4924) mr_ricsi válasza liksoft (#4923) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Jó, de egy "átlagos" windows user nem úgy veszi észre, hogy valami gond van a meghajtójával, hogy időnként lefuttat rajta egy CHKDSK-t?

Amikor a hsz-omat írtam ez nem jutott eszembe, de most gyorsan félreállok a hozzászólásod elől: a CHKDSK grafikus változatában külön ki kell pipálni, hogy ne csak ellenőrizze, de javítsa is a hibákat. :)

"Külső ház:"
Egy fekete műanyag műszerdobozt képzelj el, ami dupla olyan vastag, mint a 3.5-es HDD, és a másik 2 kiterjedésében 4-4 cm-rel nagyobb. Ezért a HDD nagyon kényelmesen elfér benne. (Az ITX-es házban csak 2.5"-os HDD-nek van hely, ezért hirtelen ki kellett találnom valamit.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5120) liksoft válasza Miki67 (#5118) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A vírus miatt több variáció (sérülés) történhetett. A CHKDSK nem túl jó ötlet, mert vasalja amit ír, és ha hibásan detektál valamit, akkor hibásan is fog javítani. Innen nincs visszaút a nevekhez. Két utat tudok javasolni.
1. Get Data Back program.
2. RAW recovery.
Mindkettőt kiveséztük, a kereső segítségével sok ötletet kaphatsz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5180) liksoft válasza asuspc96 (#5179) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A könyvtár szerkezetét a CHKDSK amikor még rámehetett "helyretette". Én csak adatgyilkosnak hívom, mert ha nincs mentésem, 50% eséllyel gyalul valamit (Murphy faktor).

Írni tilos rá! A GDB-vel próbálkozhatsz, de vigyázz, a hűtése, tápellátása (mentés során felesleges alkatrészeket (DVD, alaplapi video esetén a kártyát) szedd ki a konfigurációból - legyen tartalák a tápellátásban) közben jó legyen. A found.000 könyvtár alatt lehet esetleg megtalálni a hiányzó adatokat. A CHKDSK oda teszi. Ha ott nincs meg, akkor kérdéses, más módszerrel lehet-e menteni még plusz dolgokat.

Azt azért még célszerű eldönteni, mennyire fontosak az adatok, hiszen nem lehet tudni, a drive tovább romlik-e, vagy stabilizálódik az állapota. Adatmentők ezért szoktak fizikai másolatot készíteni, és utána azon dolgozni. Egyszer döntsd el, mennyit érnek az adatok. Olyan nincs, hogy ma 5, holnap 500, egy hét múlva 50ezer, egy hónap múlva félmillió! Akkos az az első nap is félmillió. Ennek tudatában dönts, Te kísérletezel, vagy szakemberre bízod.

Én a fenti GDB-t ajánlom otthonra. Lehet, hogy a gyors beolvasás nem jó, és az egész felületet végig kell analizálnia, ezért írta djculture, hogy hosszú lesz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5252) oneiros


oneiros
tag

Üdv!

Adott egy Maxtor 120GB IDE vinyó a régi gépemből 2 patrícióval.Csak adattárolásra volt használva.A Sentinel jelezte, hogy elég szar kondiban van, ezért kivettem a gépből, jumperellenőrzés+ új XP-t raktam az elsődleges Samura.
Mikor viszzaraktam a Maxtort mind a 2 patríciót unformatted-nek írta ki, a gépet lelassította és a CHKDSK is órákig futott.
A rendszerviszzaállítást próbáltam, nem segített.
Vissza lehet hozni valahogy a 2 patríciót és az adatokat?

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oneiros/index.html

(#5254) liksoft válasza oneiros (#5252) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

CHKDSK után minimális az esély. Az ugyanis ha hibát észlel kérdés nélkül, és visszaállítási információ nélkül gyalul. Az igazi fűnyíróelv érvényesül nála.

Mivel a drive rossz állapotban van, NEM nyaggatni kell, hanem másolatot készíteni róla. Azt sem mindegy milyen programmal (ne kérdezz, sajátot használok, mást nem ismerek), mert nagyon gyorsan a semmiig lehet eljutni.

Valószínűleg már csak a típusos (RAW recovery) mentés lesz járható út. A CHKDSK miatt.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5399) liksoft válasza Ájvi (#5398) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Mivel a Get Data Back nem segített, és a CHKDSK még ha valamennyire is de lefutott, csak szakember segítségét tudom ajánlani. Lesz ott még valami ami hibázik, és így távolról ez a legtöbb esetben kideríthetetlen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5494) vanhalen válasza liksoft (#5493) üzenetére


vanhalen
senior tag

Nekem a windows-os chkdsk is tetszik, nem köll Pistike szakavatott keze sem :DDD
Az "Y" kábelt csak jobb híján nevezem annak, nem tudom mi a helyes megnevezése :)

(#5525) liksoft válasza Brian_RL (#5523) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A képekhez RAW recovery programokat próbálhatsz. Sajnos a CHKDSK adatgyilkosként visszavonhatatlan változásokat okoz a partíció adminisztrációjában. Így név és adminisztráció alapján már esélytelen a mentés.

A CHKDSK rejtett könyvtárba teszi az általa talált adatokat. Ott még megnézheted mit talált, de írni, módosítani TILOS a drive-on, ha bármilyen adatot szeretnél még róla.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5705) liksoft válasza SimonYana (#5703) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:R :R :R

Van rajtuk kívül más cég is (én sem ott dolgozom). Ezen kívül több mint 20 éve adatmentéssel foglalkozom. Vagyis a megjegyzésem stílusát kérdőre vonhatod, a tartalmát majd akkor, ha Te is a szakmában töltesz el ennyi időt.

A szakmai részre viszont:

A Get Data Back csak olvas a mentendő drive-ról, így az adatmentés alapszabályát (miszerint nem írunk a lemezre) betartja, a Testdisk viszont visszaír. Utána a rendszerrel tudod megnézni az adataidat, ahol elindulhat automatikusan egy javító program (direkt nem CHKDSK-t írtam, mert más OS alatt máshogy hívják), ami hazavághatja visszavonhatatlanul az addig elért eredményeket, sőt a mentendő adatot is. Ugyanúgy, mint amikor a sérült drive-ra ráengedik a HDD Regenerátort.

A GDB-nek nem csak ömlesztve, hanem struktúrájában is korrekt módon kéne tudnia visszaállítani az adatokat, ha megtalálja és egyértelműen azonosítani tudja a partíciót. Ha nem, akkor ömleszt, illetve ha nem a hibához tartozó algoritmusát használod. De van, amikor más program lesz a nyerő. Van ilyen.

Pont a fentiek miatt nincs univerzális adatmentő program! Csak olvashat a drive-ról, és jól kell felderítenie a töredékekből a rendszert. Na ez az a pont, ahol minden program más, így egymást kiegészítik, és nem azért mert ez vagy az jobb, hanem mert más hibák alapján írták, így más a detektálási algoritmusa.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.