Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57401) Raymond válasza a2d2 (#57400) üzenetére


Raymond
félisten

Kinat ismerve nem lep meg igazan hogy ide fajult a dolog. A Bytedance azt hitte hogy mivel ok a TikTok igy megveszik a Pico-t es a TikTok hullamot meglovagolva van rengeteg kuncsaft akinek eladhatjak a Pico-t. Dicseretes egyebkent hogy a szoftverbe is invesztaltak, sokat fejlodott az egy ev alatt a standalone store is, jottek nagy cimek, a sima Quest 2 cimeknel volt jopar ahol javitottak a grafikai beallitasokon hogy kihasznalja az erosebb hardvert stb.

A terv mukodott is volna szerintem de sajnos az idozitessel problema volt mert az USA piacra nem tudtak bekerulni az akkor dulo TikTok "haboru" miatt. Aztan perszehogy az van hogy "nem jottek be a szamok amikre szamitottunk".

Ha igaz lenne hogy inkabb hosszutavon szeretnenek a AVP-val versenyezni azt nem igazan tudom hogy szeretnek elerni ha nincs meg a brand recognition hogy magas aron tudjanak ertekesiteni termekeket plusz latva a P4-nel a hardver minoseg szorast nem tudom hogy akarnak sokkal dragabb termeknel valamit is elerni. Hullamos lencse vagy problemas distortion correction irritalo egy 400EUR termeknel de egy 1500-2000-3000 termeknel egyenesen katasztrofa.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57402) Busterftw válasza a2d2 (#57400) üzenetére


Busterftw
veterán

Ez mar varhato volt, sot irtak rola miota a gamingbol is kiszalltak.

(#57403) gulasoft válasza jilian (#57389) üzenetére


gulasoft
őstag

Modem vagy router? Ha kaptál egy + routert, akkor használhatod, de ha az lesz a modem, azon fog lógni mindenki akkor szerezz egy másikat ami csak a questé. Az hogy most a net mobilon, rézen, optikán jön, 10 megabit, 100, vag 1 giga az teljesen lényegtelen az airlink számára.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#57404) fatal` válasza fraser22 (#57394) üzenetére


fatal`
titán

512-est rendeltél?

Azt érkezési időnél azt írja, hogy: December 11-28. Standard szallítást választottam.

Ezzel a dátummal szerintem normális, a szállítás pár nap összesen, valószínűleg nincs készlet a Q3-ból (ha 512-est rendeltél), mostani rendeléshez már januári szállítást ír.

De ha biztos akarsz lenni benne, akkor kérdezz rá a supportnál.

(#57405) Tyrone89 válasza fraser22 (#57394) üzenetére


Tyrone89
tag

Még örülj is ha megjön akkor, amikor én rendeltem, a drága UPS szállítócég olyan jól végezte a munkáját, hogy 3 nap alatt megérkezett az országba, Olaszból indult Németországi átutaztatással...majd ezután pontosan 1 hetet ültek a csomagomon Vecsésen miután minden előzetes értesítés nélkül kiszállították volna...

(#57406) fatal` válasza Tyrone89 (#57405) üzenetére


fatal`
titán

Azért nincs értesítés, mert az Amazon a legolcsóbb módot választja a szállításhoz és semmilyen adatot nem adnak át.

Így a trackingen kívül nem is lesz semmi info.

(#57407) fraser22 válasza fatal` (#57404) üzenetére


fraser22
lelkes újonc

128gb-osat rendeltem mivel főleg PCVR érdekel. Írtam már a supportnak, nem tudom mennyire adhatok a szavukra. Megkérdeztem, hogy karácsony előtt még ide ér-e. Olyasmit válaszoltak, hogy 'it will be delivered on priority' hát meglátjuk.

(#57408) a2d2 válasza Tyrone89 (#57405) üzenetére


a2d2
addikt

Ezt tanúsíthatja az összes fórumtag ;]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#57409) fraser22 válasza fatal` (#57404) üzenetére


fraser22
lelkes újonc

Kicsit türelmetlenkedtem, megint felvettem a kapcsolatot a supporttal és ezt a választ kaptam: "Sometimes there is a technical error, basically a catalog error, that you have ordered these items from your side, but it has not been registered to us or received to us."

"So, I can solve this error for you, and you can have the item at your doorstep. In this case, I can release the shipment of these items and you will receive the items in the next 5 days."

"I have successfully released the shipment for your products. . Now, as the order is received, it will take a normal time of 48 to 60 hours for the order to get shipped, and in the next 7 days, you will receive the item."

Ami tök jól hangzik és most minden happy de az előző support akivel beszéltem ezt nem látta?

(#57410) a2d2 válasza Raymond (#57401) üzenetére


a2d2
addikt

Igen, az Amcsi piac kihagyása nagy bukta, kíváncsi lennék hogy a 20 millió Quest 2-esből mennyi landolt az USA-ban.
Metánál ennyi eladás után iszonyatos pénzeket tudtak ráfordítani a fejlesztésekre, ha belegondoltok hogy az első Quest is folyamat fejlődött, a második még több időközben befutott fejlesztést kapott, remélem a harmadikkal is ez lesz a helyzet.
Ehhez képest amit írtatok itt a Pico 4 eléggé fapados volt.
Meg belegondolva árban sem nagyon tudtak varázsolni, a Pico 4 200e felett nyitott, ugyanúgy mint most a Quest 3, és több volt a hibás egység is ahogy írod mint a Metánál.
Rájöttek sajnos hogy nem képesek így versenyezni velük amit nagyon sajnálok. Jó lett volna egy hibátlan Pico 5-öt látni jövőre hogy pár év múlva jöjjön a válasz a Quest 4-el, így most ülhetnek Metáék egy kicsit a babérjaikon. Mondjuk szerintem teljesen kiérdemelten mert bárki bármit mond hogy mennyire szar a mobil VR, forradalmat indítottak el a Quest szériával. Nekem kb már most 3 évre megvan a játékom ha nem veszek már semmit (de) :DDD

Na tessék, most futott be az email hogy akciós a Valheim. Mit mondtatok erre, ez most végülis játszható gamepaddal gép előtt ülve vagy nem?

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#57411) Raymond válasza fraser22 (#57409) üzenetére


Raymond
félisten

Ez support, van aki be tudja kotni a saja cipokotojet es van aki nem. Szerencse kerdese kire akadsz ra. Aranylag jo szabaly a megitelesben az hogy ha valaki semmitmondo de elmeletben megnyugtato valaszokat ad ("don't worry, it will be there", "we will send it in time" es hasonlok) akkor ott nem jutottal semmire.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57412) jilian válasza gulasoft (#57403) üzenetére


jilian
addikt

Hmmm most hogy említed, lehet tényleg át kéne konfigolnom a hálózatot. :U

(#57413) a2d2 válasza Raymond (#57387) üzenetére


a2d2
addikt

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#57414) Raymond válasza a2d2 (#57413) üzenetére


Raymond
félisten

0118 999 881 999 119 725 ... 3 :))

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57415) a2d2 válasza Raymond (#57414) üzenetére


a2d2
addikt

Anno a karácsonyi barkács projekt és ajándék a munkatársamnak "Az Internet" volt :))

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#57416) Raymond válasza a2d2 (#57415) üzenetére


Raymond
félisten

Attallithattad volna a vibralas erosseget is a telefonjaban :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57417) nimfas


nimfas
addikt

Mennyi az átlagos szállítási idő az Amazon.de-ről?
Rendeltem egy Aubika head strap-et december 8-án, kézbesítésre dec 19.-jan 2.-t ír, de még fel sem adták. Komolan mondom Kínából hamarabb ideér mint innen a "szomszédból". :))

(#57418) Raymond válasza nimfas (#57417) üzenetére


Raymond
félisten

Ezt? [link] Ha most rendelnem akkor holnap jonne.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57419) section9 válasza nimfas (#57417) üzenetére


section9
őstag

Amazonos tökölés (napokig ülnek rajta mire feladják) és UPS miatt kb egy-másfél hét. Ha eléred az összeghatárt Aliexpressen, akkor tényleg gyorsabb Kínából. :)

(#57420) Raymond válasza kiskuplung (#57398) üzenetére


Raymond
félisten

A Lone Echo-t lehuzta normalis sebessegel, a kovetkezot (Ultrawings 2) mar megint csak docog.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57421) bali777 válasza Raymond (#57420) üzenetére


bali777
aktív tag

Ne rontsátok már el mindig :)

Meta Quest 3

(#57422) bali777


bali777
aktív tag

Virtuális alapbillentyűzet, amit mondjuk a browserben használunk nálatok is meghülyült? Ha nyomva tartom speciális karakterért, mindig beviszi az alap betűt is.
És gondolom a v60-ban nektek sincs Layout utility app

Meta Quest 3

(#57423) kiskuplung válasza bali777 (#57422) üzenetére


kiskuplung
őstag

Virtuális alapbillentyűzet, amit mondjuk a browserben használunk nálatok is meghülyült? Ha nyomva tartom speciális karakterért, mindig beviszi az alap betűt is.

Nekem jól működik, bár még életemben nem nyomtam még így meg, csak most teszt kedvéért :D

És gondolom a v60-ban nektek sincs Layout utility app
Nincs, azt hittem esetleg store-ból letölthető, de nem.

(#57424) bali777 válasza kiskuplung (#57423) üzenetére


bali777
aktív tag

Mondjuk nekem nem a v60-tól furcsa a billentyűm, már előtte is csinálta. Van valami tippetek, hogy mi állíthatódott el?

Meta Quest 3

(#57425) Chris78


Chris78
aktív tag

A quest 3 - nál amikor a "valós világot" látom akkor az normális, hogy meglehetősen szemcsés pixeles a kép? Vagy lehet valahol állítani a minőségen?

[ Szerkesztve ]

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#57426) Márton válasza Chris78 (#57425) üzenetére


Márton
nagyúr

- ha szemcsés, zajos, kapcsolj több fényt a szobában
- ha pixeles, nem elég éles, akkor várj még pár évet a Quest 4-re

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#57427) BusinessGuy


BusinessGuy
őstag

Asgards 2 10 pontot kapott a fő ign oldakon, az azért komoly. :R

(#57428) Hiei555 válasza Márton (#57426) üzenetére


Hiei555
tag

Ezt èn is akartam kèrdezni. Van aki eltudja olvasni a telót a kameran keresztül,meg netezni monitoron? Mert mikor be kellett üzemelni akkor is kèrte ugye a telos appot de nem láttam jól, alul kellett kukucskálni a telot h mit is akar.

(#57429) bali777 válasza Hiei555 (#57428) üzenetére


bali777
aktív tag

Ha a telón le van húzva a világítás, akkor el tudom olvasni

Meta Quest 3

(#57430) kresz2


kresz2
tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek.
Tavaly rövid időre volt már oculus quest 2 szemüvegem,főleg a half-life alyx miatt.
Egy rtx 3050 kártyával felszerelt laptoppal próbálkoztam,de eléggé kiábrándító volt az élmény,pár óra után abbahagytam.

Psvr2 is volt,de az sem jött igazán be.
Mindig homályosnak láttam a képet,párásodott is.

Most egy erősebb laptopom van,egy legion 5,rtx 3060 kártyával.
Ez vajon elég lenne már alyx szintű játékokhoz?

A quest 3 képe mennyivel szebb?
Néhány játék érdekelne,és filmeket néznék rajta.

Nem akarok megint pofára esni,a psvr2 első napos vétel volt,és nem mondanám,hogy tetszett.

De a téma továbbra is érdekel,és az Asgards wrath 1-2 is jónak tűnik.

(#57431) -Rolika-


-Rolika-
senior tag

Használ esetleg valaki xiaomi routert?
Megjött az ax6000-es routerem és azt hittem majd milyen frankó lesz. Aztán tegnap összeraktam és a VD 760-1083Mbps között ugrál 5ghz-es wifin.
A régi Telekomos Sagemcom routerrel fix 1200Mbps-em volt, pedig annál sem állítottam semmit. Valami esetleg állítanom kellene a routerben?:F

(#57432) BusinessGuy válasza -Rolika- (#57431) üzenetére


BusinessGuy
őstag

Állítás lehet de kár volt arra annyi pénzt kidobni ha Alot Ax6000-et vettél, annyi pénzért már rendes router is kapható jóval megvízhatóbb gyártótól nagyobb supporttal pl Asus...
Nézd meg esetleg az 5ghz jelerősség a beállításokban fullon van-e és nincs e belőve valami energiatakarék mód.

(#57433) -Rolika- válasza BusinessGuy (#57432) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Köszi, megnézem. Aliról jött 35-ért. Úgy gondoltam, hogy annyiért jó ajánlat. Így utólag kicsit már bánom, mivel a Telekom cserélte a routert egy újabb wifi6-osra. Elég sok xiaomi kütyüm van, amik viszont tökéletesen működnek. Remélem sikerül megoldani, mert ennek a routernak ki kellene szolgálnia a Pico 4-emet.:(

(#57434) Chris78


Chris78
aktív tag

Ok. Köszi. 😊
Nálam az airlink a PC-vel tökéletesen működik. Telefonon is össze lehet kapcsolni, hogy láthatom ami a headseten megy? "oculus quest 3"

[ Szerkesztve ]

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#57435) nimfas válasza Raymond (#57418) üzenetére


nimfas
addikt

Szia, nem, az akksis verziót rendeltem. Ez többek szerint sem produkál "akksis hangot" mint a Bobo.

Hol lehet rájuk írni hogy mi a csöcs van már? Nem találtam semmi komtaktot.

[ Szerkesztve ]

(#57436) Raymond válasza nimfas (#57435) üzenetére


Raymond
félisten

A fiokodban. Kattints jobbra fent a nevedre es ott van az oldalon hogy "Contact Us".

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57437) BusinessGuy válasza -Rolika- (#57433) üzenetére


BusinessGuy
őstag

Müködni müködnek de egyik sem prémium, persze olcsóbb. A Xiaomi-val is azt kezd lenni mint sok más gyártóval. Mindent IS gyártani akarnak. Routerben én biztos nem szórakoznék vele, volt vele tapasztalatom idestova 5 éve mikor egy (fizetett) tesztekben nagyon ajánlott xiaomi routert hazavittem...Többet szenvedtem vele mint a szolgáltató szarjával. Azóta ez lehet némileg változott de összességében a routeres topikban nem véletlenül nem ajánlgatják ha rákérdezel mit vegyél, egy AX6000 pedig annyi pénzért több mint gyanús. :) Sejtheted milyen tudásbeli különbség van ha ugyan ez a többi routerekkel komolyan foglalkozó gyártónál közel 2X áron van... Én is AX6000-et nyúzok ASUS-éktól és amellett hogy 160mhz-t is tud 2.4gbps-el megy rajta a cucc, lakótelepi panelfal is épphogy megfogja,akkor 1.8gbps-re esik.

Ha magyar nyelvü a router menüje célszerü angolra állitani és azokat a dolgokat amiket nem tudsz micsoda - opciók,kapcsolók,stb - rákeresni angol nyelven, több dolog iks lehet ami energy saving-re van és csökkenti a jelerőt akár időszakosan is.

[ Szerkesztve ]

(#57438) a2d2 válasza kresz2 (#57430) üzenetére


a2d2
addikt

A homályon sokat segít a pancake lencse!
De ha a Quest 2 + 3050 + HL Alyx-et kiábrándítónak találtad akkor én várnék még pár évet a helyedben.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#57439) kevike576 válasza a2d2 (#57400) üzenetére


kevike576
senior tag

https://mbucchia.github.io/OpenXR-Toolkit/index#eye-tracking-feature

Pico devices do not support eye tracking for PC applications. Pico does not provide the necessary tools to implement it. The marketing of Pico devices is misleading for the consumers, and hurts the developers community: a) Pico marketing claims support for eye tracking without mentioning that this feature is only supported for standalone mode (Android apps) and not available to developers on PC; b) This practice makes us developers look bad for not supporting eye tracking, in spite of the shortcoming being on Pico’s side

Azért így más a leányzó fekvése a Pico headseteknél...

[ Szerkesztve ]

(#57440) nimfas válasza Raymond (#57436) üzenetére


nimfas
addikt

Kipanaszkodtam magam a török ügyeletesnek.
Leírtam hogy a Föld túloldaláról szoktam rendelni, az itt van 2-2,5 hét alatt, most rendeltem 1000 km-ről és 1 hét alatt még "Not yet dispatched" státuszban áll a termék.

Válaszolt, hogy több helyről szállítják a dolgokat, ami legközelebb van. Lehet ők is Kínából rendelik. 🤣

(#57441) jilian


jilian
addikt

(#57442) -Rolika- válasza BusinessGuy (#57437) üzenetére


-Rolika-
senior tag

Na kikapcsoltam valami wifi 5 kompatibilitás módot és így beállt a fix 1200mbps-re.
link wifi analyzer szerint 160Mhz-en megy, viszont így ha jól gondolom többnek kellene lennie 1200-nél? Na mindegy ha ez marad, akkor már elleszek vele.
Megnéztem és minden más energia takarékossági dolog ki volt kapcsolva.

(#57443) kevike576


kevike576
senior tag

Akkor bő 4 óra, és lehet tölteni Asgard's wrath 2-t ? :)

(#57444) a2d2 válasza jilian (#57441) üzenetére


a2d2
addikt

Aki pedig Questre venne: [link]

Basszus hogy én mennyit filóztam hogy megtartsam-e Into the Radius-t 20$-ért pár hete, most meg már az ember után dobálják.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#57445) ToMy_ válasza a2d2 (#57381) üzenetére


ToMy_
tag

Van benne játék is, nem csak a "deszkánvégigsétálokésbeleugrokazlcdtévébe"... :D
Kézben tartott jetpack-kel lehet a város fölött repkedni meg tüzet oltani a toronyházak tetején, meg pár hasonló egyszerűség. Legalábbis a Pico4 verzióban.
Demózni jó, meg behúzni embereket a VR-ba.

(#57446) Raymond válasza kevike576 (#57439) üzenetére


Raymond
félisten

Azt hiszem az a 4 user akinek van Pico Neo 3 Pro Eye valahogy tuleli majd :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57447) Márton válasza ToMy_ (#57445) üzenetére


Márton
nagyúr

és decemberben Santa claus is :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#57448) -Solt-


-Solt-
veterán

Nem emlékszem, hogy lett volna róla szó, de 24-ben jön az Into the Radius 2...

Azt esetleg tudja valaki, hogy ez a duplázás miért van? [link] Friss telepítés...

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#57449) Márton válasza -Solt- (#57448) üzenetére


Márton
nagyúr

bal szem - jobb szem :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#57450) -Solt- válasza Márton (#57449) üzenetére


-Solt-
veterán

;]

www.smart-bus.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.