Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57851) barcalaci84 válasza nimfas (#57850) üzenetére


barcalaci84
őstag

az app sharingről beszéltünk...
Te a azt nem használod :) te csak felraktál egy secondary profilt ( a haverét) és így használod az ő profilját...
az app sharing az , amikor a megosztott játékokat fel tudod rakni úgy h a saját profiloddal vagy bejelentkezve...

Sevcsenko -nak van egy profilja amire vette az összes játékát és a fiának van egy acc -amire nem vásároét játékot .
Fontolgatja h vesz egy q2 -t a fiúnak.
A q2-n sevcsenkonak kell lenni a főaccnak , ahhoz h a fiú a saját accjában lássa a játékokat.
Ha nem lényeg a a saját acc a fiúnak , akkor persze nyílván lehet mindkettőn csak sevcsenko és még megosztani sem kell.. :)

[ Szerkesztve ]

(#57852) s7evcsenko válasza barcalaci84 (#57851) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Igen, így van, ahogy írod.
Nem lényeg a fiúnak a saját acc, csak pl ha mindketten játszunk az asgarddal, akkor ne egymás mentéseit folytassuk.

Vagyis akkor a kérdés az, hogy a mentés helyi vagy felhő?

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#57853) Márton


Márton
nagyúr

Van vhol egy lista arról, mely multit támogató appok mennek
- csak app share-rel, tehát kell secondary account
- és melyek app share nélkül is, tehát ugyanaz az acc lehet mindkét eszközön, mégsem reklamál mikor elindítod másodjára az appot (pl. WMG)

Továbbá mi van, ha pl. Brink travelert 3-an szeretnénk használni a családban? 2 secondary accot hozzak létre?
Így?
hmd1: fő acc, hdm2: secondary1, hmd3: secondary2?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#57854) barcalaci84 válasza s7evcsenko (#57852) üzenetére


barcalaci84
őstag

secondary accon úgy tudom nem működik a felhő mentés csak a helyi.... ( ezt le tudjátok ellenőrizni h a beléptek PC-n böngészőben a meta accjába és megnézitek h van-e neki cloud mentése Asgardhoz)

de a lényeg : ha veszel neki egy q2-t , akkor a fő acc legyél te azon is és engedélyezzétek az app share-t és add meg secondary profilt

így tudtok a multizni is egymással anélkül h 2x kellene megvenni a játékokat

Asgard : ha nem lenne a fiúnak clud save , akkor a q3-don biztos h ott van a helyi mentése és sidequesttel át tudjátok majd rakni a q2-re és akkor ott folytartja ahol most jár

(#57855) Hiei555


Hiei555
tag

Filmek/3Ds filmek headseten tortènő lejátszása Pc ről mivel cèlszerű? Jó lenne ha nemkène a 30 gigás filmet a Q3ra átmásolni... Simán valami mèdia server elèg az 5ghz wifin keresztül?

(#57856) Danecay válasza gulasoft (#57843) üzenetére


Danecay
őstag

Köszi! Zöméről egyébként is tudtam, másrészt ha végiglapozom a Quest applikáció legfelső sorában ajánlott játékokat, kab 10 sec. alatt szembejön az összes általad felsorolt. Egyébként én inkább valamilyen technikai, technológiaai újdosnságra gondoltam, nem arra, hogy milyen újnjáték jelent meg.
Nem tudom, hogy mi az oka, lehet az év vége teszi, de több topikban is tapasztalom, hogy elég furcsa stílust vesznek fel az emberek, és őszintén szólva az Általad tanusított is eléggé az, és nem értem, hogy mi szükség erre a kötekedő vagy incselkedő hangvételre! :U

(#57857) Márton válasza Hiei555 (#57855) üzenetére


Márton
nagyúr

De miért pc-ről akarod lejátszani?
Ott a Pigasus, a Skybox, vagy a Moon VR, mind tud SMB megosztásról lejátszani.
(nálam pl. routerre kötött hdd, így PC még a tárhely miatt sem kell)
A Moon és a 4XVR meg pendrive-ról is olvas.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#57858) Raymond válasza Márton (#57857) üzenetére


Raymond
félisten

"De miért pc-ről akarod lejátszani?"

:F

"Ott a Pigasus, a Skybox, vagy a Moon VR, mind tud SMB megosztásról lejátszani."

Ezt akarja - a PC-n vannak a filmek es onnan akarja lejatszani ugy hogy ne kelljen atmasolni a Quest-re. Tehat SMB vagy DLNA.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57859) Apollyon válasza Danecay (#57856) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ne vedd magadra, és ne törődj a negatívumokkal. Én se tudok mindig VR-ozni, vannak időszakok, amikor kimarad. Eddig a leghosszabb 3 hónap kihagyás volt, de van, hogy mindennap belépek.

Q3 most a bestbuy, azonkívül egyelőre nem történt nagy előrelépés, max. annyi, hogy most már biztosan nem éri meg kábellel szenvedni, wifi az abszolút ajánlott. Illetve kitárgyalásra került, hogy a PCVR most már eléggé halott, és a standalone VR a jövő... Ezenkívül nem maradtál le semmiről a topikból.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#57860) kiskuplung válasza a2d2 (#57675) üzenetére


kiskuplung
őstag

Egy ismerősöm nem hajlandó mással játszani csak Resident evillel, ezért most kipróbáltam megint ezt a Praydogos modot. Pontosan 2 éve próbáltam, és akkor is játszhatatlan volt, de látom, hogy már van benne OpenXR támogatás, és a VD szerint működik is, szóval adtam neki még 1 esélyt.

Eláruljátok, hogy mi a titka, hogy egy I7-7700K+RTX3070-nel ez elfogadhatóan menjen? Mert emlékeim szerint neked ennél rosszabb géped van.

Jelen formában választhatok a 30 fps és elfogadható kinézet és a max 70 fps és pixeltenger közt. :D Kipróbáltam még azt is, hogy a VD-ben low-ba kapcsolok, és tényleg mindent, de mindent lekapcsolok, de akkor is játszhatatlanul szaggat és még ronda is.

A fejem pontosan 5 perc után megfájdult és még most is káprázik a szemem, és VBK-kal kezelem a hányingerem, amit a "VR" élmény nyújtott :D

(#57861) Hiei555 válasza Márton (#57857) üzenetére


Hiei555
tag

Azèrt mert a routerbe nincs usb nemtudok sem pendrivot sem hddt hozzákötni. Pc re leszedem a filmet aztán ennyi, onnam szeretnèm halózaton keresztül lejátszani a questen.

(#57862) Sugi2009 válasza barcalaci84 (#57846) üzenetére


Sugi2009
tag

Huuu …. Mennyire új vagyok a VR világban…. Nincs vmi gyorstalpaló ahol utolérhetném magam ?
Pl ez :- “felraksz egy Edge böngészőt sidequesten keresztül”
Ez hogy is van?
eeees… nem tudok pendrive-ot rádugni és rámásolni?

[ Szerkesztve ]

(#57863) a2d2 válasza kiskuplung (#57860) üzenetére


a2d2
addikt

Nem tudom volt-e bármi trükk. Néztem pedig tray tool-al és minden rendben volt. Arra emlékszem hogy még valami ambient lightningot is be tudtam kapcsolni amitől a beltéri világítás is tök szép lett.
Amúgy nem lehet hogy processzor limited van? Mert annál a 7700k-nál azért erősebb a procim.

Na, egy ilyent találtam még, hátha feltetted ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#57864) Hiei555 válasza Sugi2009 (#57862) üzenetére


Hiei555
tag

A Sidequest egy program a Pc-re. Mikor megnyitod ott vannak applikációk. Kiválasztod amit szeretnél ès az felmásolja meg feltelepíti a Quest3ra. Viszont ahhoz hogy mindezt meg tudd csinálni aktiválni kell a Developer modot a Questen amihez Developer kell hogy legyèl, legalábbis azzá kell alakítani az accountodat. Ha ez megvan a telós meta quest appban is engedèlyezni kell. De egyszerűbb ha felmèsz a Sidequest oldalára ès ott találsz leírást,videót vagy keresőbe beírod.
Gondolom nagyjából ilyen kicsit rèszletes válaszra vártál mivel írtad h nemrèg vetted ès fogalmad nincs...
Nekem is csak 2 hete van nem sokat használtam ismerkedek vele mèg èn is de ezen a rèszèn túl vagyok, viszont ha valamit nemjól írtam bocsi, csak próbáltam összefoglalni h legyen valami elkèpzelèsed.

[ Szerkesztve ]

(#57865) nimfas válasza Hiei555 (#57855) üzenetére


nimfas
addikt

Skybox programmal simán megy a smb megosztás hozzáférés.

Nálam a NAS-on vannak a filmek, én beállítottam egy VPN szervert a NAS-on, a Quest3-on pedig egy VPN klienst. Így nem csak otthon tudom nézni a filmeket Skybox-al hanem bárhonnan ahol van normális net. (Telefonomon korlátlan net, megosztom és kész, mehet a videó)

Más:
Nekem ez a developer mód bekapcsolás nem sikerült, kéri hogy a hitelesítéshez adjam meg vagy a bankkártya adatokat, vagy a kettős azonosítást. Megadtam, de nem lép tovább.
Másik leírás alapján a Sidequest-et sikerült feltenni a Q3-ra pc nélkül, úgyhogy nem tudom kell-e nekem a developer egyáltalán még.

[ Szerkesztve ]

(#57866) Danecay válasza Apollyon (#57859) üzenetére


Danecay
őstag

Köszi szépen az összefoglalót!

(#57867) kevike576


kevike576
senior tag

(#57868) Apollyon válasza Danecay (#57866) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ja a legnagyobbat elfelejtettem, megjelent a Steam Link nemrégiben, ami alternatíva az Air linkre vagy a VD-re, és ofc ingyenes. [link]

Illetve még a végén izommannek volt igaza, és a Steam Link lehet az előjele, hogy tényleg lesz nemsoká Index 2. ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#57869) Hiei555 válasza nimfas (#57865) üzenetére


Hiei555
tag

Köszi úgy nèz ki sikerült a Servio-val (az már volt a tv is arról megy ha filmezek csak nemtudtam h a Quest is látja) megoldani 4xvr nevű questes appal, elinditom a progit aztán látja a filmeket kipróbáltam egyet azt le is játszotta. Nemtudom a Skybox jobb mint ez a 4xvr vagy mindegy ugyanazt tudják kb?

(#57870) nimfas válasza Hiei555 (#57869) üzenetére


nimfas
addikt

4xvr elvileg jobb, de sajnos drágább is. Amire nekem egyelőre kell a Skybox is elég. ;-)
4xvr tudja pl. az usb-ről is a lejátszást, de ahogy fentebb olvastam lehet hogy a Sky is fogja tudni. Továbbá a képminősége jobb a 4x-nek, bár nem láttam igazán eltérést, 4x-ből próba verzióm van csak.

[ Szerkesztve ]

(#57871) Márton válasza Hiei555 (#57861) üzenetére


Márton
nagyúr

Jól van, késő volt, az utolsó mondat nem jött át.
Úgy értelemeztem, hogy pc-n játszod le, Q3-ra meg tükrözöd pl. VD-vel. Hiszen van sok pc-s vr lejátszó is. Én elgondolkodnék egy nas-on vagy usb-s router cserén, így nem kell a hosszú filmek miatt zörögnie a pc-nek is.

4xvr-t akkor megvetted? Az tud olyat, amit a többi nem (pl. 3d mvc), a Moon meg tud olyat, amit a 4xvr nem. Skybox meg tud olyat, amit a Moon nem... Ilyen ez a popszakma :)

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#57872) YAKEN


YAKEN
aktív tag

Valaki találkozott már olyan hibával a Resident Evil 2 remake VR modnál, hogy a bal lencsén minden frankó de a jobb lencsén az ember keze, teste nem látszik csak a fegyver. Így elég zavaró tud lenni mert félig áttetsző az ember.

(#57873) nimfas válasza kevike576 (#57867) üzenetére


nimfas
addikt

Behúztam mindkettőt.... ennyiért bőven megéri!
Half Life Alyx is 20 euró, ha valakinek nincs meg.

(#57874) Hiei555 válasza Márton (#57871) üzenetére


Hiei555
tag

Azt nem mondom h megvettem csak hogy működik :) Egyenlőre többet nem szeretnèk költeni rá meg amúgy a router jó, ez az egy hiányossága van az usb, nas meg felesleges emiatt az egy dolog miatt szerintem, a gèpet meg úgysem hallom ha megy a film. Egyenlőre akkor próbálgatom ezt a servio-val.

[ Szerkesztve ]

(#57875) kiskuplung válasza YAKEN (#57872) üzenetére


kiskuplung
őstag

Jah, nekem is ez volt tegnap, de mivel amúgyis pixeles volt és szaggatott, nem nagyon foglalkoztam vele.

Gyors guglizás után úgy tűnik, hogy a default skinre kell váltani és akkor jó lesz.
" the problem is with Leon's default skin. Change his skin in the game menu and that'll fix the problem"

[ Szerkesztve ]

(#57876) kevike576 válasza nimfas (#57873) üzenetére


kevike576
senior tag

Egészségedre, UE mindkettő ! A Grip-hez még a combat racing dlc-t is hozzá csapták :)
Ja és 2 € vásárlás után még küldtek egy 5%-os kupon kódot is, kb ki van nyalva a s*ggem :P

[ Szerkesztve ]

(#57877) Sugi2009 válasza Hiei555 (#57864) üzenetére


Sugi2009
tag

Nagyon Köszönöm ezt a sok infót….nekiülök…nem vagyok elvesztve az IT világban DE Quest (VR) most van először, igy minden új….a játék része engem annyira nem érdekel, inkább a médiát figyasztanám…
Telekom Tv , pendrive-ról filmet lehet másolni rá vagy csak és kizárólag PC-ről?

(#57878) s7evcsenko válasza barcalaci84 (#57854) üzenetére


s7evcsenko
addikt

:R
Csak az én mentéseim lényegesek, ő még csak most ismerkedik a játékokkal, szóval ez így nekem tökéletes.
Közben meg is jött a Q2, sikerült is beállítanom, pont úgy megy ahogy az xbox, ami nekem meg is felel.
Az app sharing csak 1 eszközön lehet aktív, így a Q3-on ki kellett kapcsolnom, hogy be tudjam kapcsolni a Q2-n.
Ez a multi dolog jól hangzik, majd teszünk vele egy próbát. :))

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#57879) Submarine


Submarine
senior tag

Sziasztok!

Elképzelni sem tudtam volna, hogy ennek az Eleven Table Tennisnek ilyen élethű a fizikája.
Kimerülésig lehet tolni a pinyót. Azt külön csípem, hogy ki lehet gyakorolni a különböző ütéstechnikákat.

Nálam még mindig él a bal kontroller probléma, és arra jutottam, hogy ami játék/alkalmazás Q2-re lett kitalálva, azzal rendben működik, ami Q3-as azon meg folyton megszakad a kontakt. Érthetetlen.
Szóval megvárok egy rendszerfrissítést, és ha nem javul meg visszaküldöm.
Lehet tudni mikor esedékes, vagy teljesen random szokták adni?

(#57880) Danecay válasza Apollyon (#57868) üzenetére


Danecay
őstag

Na látod, pontosan ilyen dolgokra gondoltam! :R

(#57881) fatal` válasza kevike576 (#57867) üzenetére


fatal`
titán

:R :R

A Grip már megvolt, a Golf Itet behúztam.

(#57882) Sugi2009 válasza barcalaci84 (#57846) üzenetére


Sugi2009
tag

A Sidequest-en nem találtam meg az általad kínált “Edge” nevű appot. A gyári böngészőben nem megy a Telekom Tv Go mivel vki API hiányzik. Tudnál segíteni h hol is találom ez az EDGE nevüt? Jó lenne ha életre tudnám kelteni a Telekom Tv-t Quest3-mon…

(#57883) barcalaci84 válasza Sugi2009 (#57882) üzenetére


barcalaci84
őstag

apk mirrroron stb találsz Microsoft Edge böngészőt androidra....
pl: [link]

a sidequest ahhoz kell , hogy fel tudd telepíteni az apk-t a questre

[ Szerkesztve ]

(#57884) Sugi2009 válasza barcalaci84 (#57883) üzenetére


Sugi2009
tag

Letöltve minden ami kell. Sidequest telepitve a lapira és mindent megcsináltam ahogy kell. Minden zöld amikor radugom a Q3-at a lapira. Installáció es kész. Megkeresem a lapin a letöltött apk-t majd betallozom h hova másolja fel. A download nevű mappaba raktam. Fájlkezelőben a VR-on látom is h ott van a fájl de amikor megnyitom a mappát tök üres. Hol hibázok?

(#57885) barcalaci84 válasza Sugi2009 (#57884) üzenetére


barcalaci84
őstag

nem rámásolni kell a questre az apk-t , hanem installálni....
sidequestben a wifi jel melletti jel "Install APK file from folder on computer"

(#57886) Sugi2009 válasza barcalaci84 (#57885) üzenetére


Sugi2009
tag

Az első hibám. Az Easy installer-t töltöttem le :) Sorry a tudatlanságomért de haladok a morzsáid után :DD :C

(#57887) jilian


jilian
addikt

Megjött az AMVR 3in1 v2....de lehet meg is válok tőle..
Mintha túl sovány lenne a fejem, egyszerűen oldalt a szemem mellett beszúr a fény. Ha meg csutkára szorítom a bobot nem kapok levegőt. Nyomja az orrom.
Nem értem a koncepciót. Mert ugye az állíthatósàg / szellőzés / fov miatt vettem meg első sorban, de mégsem tudom kihasznalni.
Holnap teszek még egy próbát.
A Controller Grip viszont nem rossz... :U
De!
A Q2-höz vett vrcover tartozékok fényévekkel verik komfortban mind a kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#57888) fatal` válasza jilian (#57887) üzenetére


fatal`
titán

Köszi, akkor várok a VRCover-ra, én is gondolkodtam az AMVR-on.

Bár meglepő módon KiWi strap-pel nekem kényelmes a gyári facepad is, ellentétben a borzalommal, ami a Quest 2-n volt alapból.

(#57889) ericdrawen74 válasza Sugi2009 (#57886) üzenetére


ericdrawen74
senior tag

Ha teszel fel egy Es File Explorert, akkor q3-ról is telepíthetsz majd apk-t közvetlenül. Nekem is így van fent a COD MOBILE :).

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#57890) Márton válasza ericdrawen74 (#57889) üzenetére


Márton
nagyúr

vagy total commandert :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#57891) mmdms


mmdms
addikt

Raymond ajánlotta korábban a Propagation vr játékot. Ehhez mindenképpen 2 pc kell ha ketten akarunk vele játszani?
Barátom kiprobálta, és nagyon tetszik neki, venne is egy szemcsit de ilyen esetbe pc is kellene hozzá amit meg biztos nem fog venni. Ez egy lepkepuki gépigényű játék, simán tudna két szemcsinek is streamingelni, nincs erre vmi okosság?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#57892) Raymond válasza mmdms (#57891) üzenetére


Raymond
félisten

Ha rakotsz arra a PC-re es GPU-ra meg egy bill+eger kombot es meg egy monitort akkor tudsz egy jatekot ugy jatszani hogy te az egyik bill/eger/monitor kombot hasznalod a baratod pedig a masikat? Na latod ;)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#57893) Aki21


Aki21
aktív tag

Hali. Storeba van a Mondly:Practice Languages VR nevű app. Azt próbálta valaki? Lehet azzal angolt tanulni kezdőként? 😃

(#57894) jilian válasza fatal` (#57888) üzenetére


jilian
addikt

"Sikerült" olyan beállítást találni ahol nem jön be a szemem mellett a fény.
Viszont ugye vannak a szellőzők körben, nos hát ott bele lehetne kötni, hogy ha épp úgy forgolódsz akkor pici fény be-be szűrődik....cserébe ami nagyon pozitívum az tényleg a szellőzés.
Épp kipróbáltam a Creed-et ( ami mellesleg egy 💩) hát folyt minden honnét a víz de a HMD-ben szépen "cirkulált" mert nem kellett benyúlnom az ujjammal, hogy a szemem alatt törölgessem.

Azt hiszem én a jövőben mellőzni fogom az össze akciót, és megveszem full áron az összes "kiszemelt" játékot.
Szerintem jobban járok ha megveszem-> kiprobalom-> refundolom, mintha megvenném ~ -"40%" -> nyakamon marad mert egy 💩 az egész.

(#57895) fatal` válasza jilian (#57894) üzenetére


fatal`
titán

Engem a fény nem zavar, megszoktam. Jobban idegesített, amikor az orromat baszkurálta a fényvédő :D

(#57896) Hiei555 válasza jilian (#57894) üzenetére


Hiei555
tag

Attól hogy akciós lehet refundolni szerintem v nem?

(#57897) kevike576


kevike576
senior tag

UEVR - Már csak 1 nap !

(#57898) kiskuplung válasza Hiei555 (#57896) üzenetére


kiskuplung
őstag

Persze, hogy lehet.

(#57899) jilian


jilian
addikt

Nem lehet, hisz csak akkor engedi megvenni ha kipipálod, hogy lemomdasz az igényről...

"
By ticking this box and clicking the Confirm button, you agree that the content will immediately begin downloading onto your device, and you acknowledge that you will thereby lose any statutory right of withdrawal (EU/EEA) or cancellation (UK).

[ Szerkesztve ]

(#57900) Sugi2009


Sugi2009
tag

Sziasztok!
Quest 3-at használok kb 1 hete … nagyon tetszik,elvarázsol az ahol tart ez a VR szekció … tudnátok ajánlani app-okat amiket mindenképp érdemes kipróbálni? Ami nekem elsőre szájtátóállleseő volt az a Bigscreen. Megvásároltam a Skybox-ot,4XVR-t. Ilyen és hasonlókra gondolnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.