Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46351) Raymond válasza Sirandrish (#46350) üzenetére


Raymond
félisten

A router-ed modelljere rakeresel az interneten vagy beirod ide.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46352) Sirandrish válasza Raymond (#46351) üzenetére


Sirandrish
legenda

Oh ez az ezer éves Telekomos szutyok...kétlem hogy jó lenne. :D
Speedport W724V

De ez a legkevesebb...ha a net nem számít, max veszek egy routert..

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#46353) Raymond válasza Sirandrish (#46352) üzenetére


Raymond
félisten

Az wifi6-os, lehet jo lesz. Azt hiszem van itt a topicban is aki hasznalja. Kulon legyen a 2.4Ghz es 5Ghz SSID, a Quest-et rakd az 5Ghz-re minden mas pedig mehet a 2.4Ghz-re.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46354) fatal` válasza Sirandrish (#46352) üzenetére


fatal`
titán

A net nem számít, helyi hálózaton megy a forgalom.

Én egy Asus AX58U-t használok dedikáltan a Q2-nek, de AX55 is elég, utóbbi 25 ezer körül van.

(#46355) Sirandrish válasza Raymond (#46353) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah majd ha beszerzem a Quest 2-t, akkor ezekre még visszatérünk :)
Köszi előre is :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#46356) Sirandrish válasza fatal` (#46354) üzenetére


Sirandrish
legenda

Komoly kis routered van :Y

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#46357) luikay válasza Sirandrish (#46355) üzenetére


luikay
tag

Nálam egy ilyen van beüzemelve Q2-nek, teljesen jó. 4-500 mbitet simán átküld a PC-ről Wifin.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#46358) proci985 válasza Raymond (#46347) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

gondolom egy Asus XT8 AX6600 mar megfelel a Quest2hoz, ugye?

nezegetem, hogy az talan jo lenne valtani, de mindenkeppen vezeteknelkuli megoldast akarok a CV1es tapasztalatokbol okulva

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#46359) Raymond válasza proci985 (#46358) üzenetére


Raymond
félisten

Ahogy olvastam reddit-en a mesh megoldasok nemigen ajanlottak. Nekem csak egy kuka ac-s TP-Link van de eleg a transfer latency szamok alapjan, nalam a Quest 1 a szuk keresztmetszet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46360) gulasoft


gulasoft
őstag

Most játszottam végig a Moss-t (jó tudom, kicsit megkésve, de hát ez van). Lesz pc-re a moss2 vagy a sony kisajátította magának?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#46361) barcalaci84 válasza kevike576 (#46334) üzenetére


barcalaci84
őstag

Pc - re csak a demó és eltolták ,mert voltak vele gondok :)
Q2 -re viszont megjelent a teljes játék.. Vélhetően application spacewarpot használnak ,mert meglepően jól néz ki és jól is fut ,pedig elég nagynak tűnik a nap és a fizika is igencsak rendben van.

(#46362) HatalmaGalus válasza Sirandrish (#46350) üzenetére


HatalmaGalus
kezdő

Szia!
5GHz-en üzemelő WIFI kell hozzá. AC és AX (WIFI 5 és WIFI6) mindegyik ott üzelem. A telegonod kiírja pl. a WIFI kapcsolatodnál, hogy 2.4 vagy 5Ghz.

(#46363) Sati1984 válasza Sirandrish (#46355) üzenetére


Sati1984
tag

Amikor megvettem a Q2-t, egy darabig a szolgáltatótól kapott ZTE routerrel próbáltam megoldani a PCVR-t is, ami ráadásul nem is tudott 5 GHz-et, és hát... nagyon nem ajánlom, eleve le kellett venni 30 MB/s körülre a stream minőségét, és még úgy is akadozgatott néha - nem egy jó élmény.

Pár hét után meguntam ezt, és bekötöttem egy nagyon alap 5GHz-es modellt a hálózatba, én a PCX-től rendeltem ezt a modellt, mert tökjó áron volt (meg van most is szerintem), a setupja viszonylag egyszerű, én csak azért küszködtem egy darabig, mert az én gyakorlati hálózatos ismereteim eléggé alacsony szinten mozognak :) Röviden a lényeg, hogy AP-ként működjön az új router, tehát magát a routingot ki kell rajta kapcsolni - ehhez gude-ot meg lehet találni a neten. Így lesz egy olyan 5 GHz-es wifid, amire csak a Quest 2 tudja a jelszőt (mert csak annak adod meg :D ), és a végeredmény tényleg minden várakozásomat felülmúlta - rögtön fel tudtam venni bőven a stream minőségét (meghagytam 65MB/s-on, mert ha feljebb veszem, én már nem látom a különbséget, de bőven megy afelett is) és minden suhan, semmi akadás, alig van késés, a Beat Saber-es rekordok csakúgy záporozn... na jó, nem záporoznak, de az nem a stream minősége és latency-je miatt van :D :D :C

Szóval amint megvan a Q2 és PCVR játékot akarsz rajta próbálni, mindenképp tedd meg, jobb, ha nem szenvedsz már az akadozós verzióval... Ha szerencséd van és a jelenlegi routered tudja mindkét frekvenciatartományt, akkor lehet, hogy nem kell másik router, és elég egy 5 GHz-es wifit belőni és dedikálni a Q2-nek, ez majd kiderül, de semmiképp ne azon a wifin PCVR-ozz, amit a többi eszköz is használ.

Intel Core i5-9600K | 56 GB RAM | RTX 4070 12GB | Oculus Quest 2 | Beat Saber magyar csúcs pár pályán :-)

(#46364) kevike576 válasza barcalaci84 (#46361) üzenetére


kevike576
senior tag

Ah tényleg, most már emléxem, hogy volt egy ilyen hír. Thx az infót !
Enjoy the game !

(#46365) gulasoft


gulasoft
őstag

Jól láttam, hogy a greenhell vr megjelent a quest2-re de nincs meg pcvr-ra?
Mi van már itt, a mosst lenyúlta a sony, a greenhell nincs pcvr-on. Ez valami összeesküvés hogyan csináljuk ki a pc vr-t?
Ne adjunk ki rá címeket és akkor majd megdöglik magától?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#46366) Busterftw válasza gulasoft (#46365) üzenetére


Busterftw
veterán

NIncs osszeeskuves, feedback utan eltoltak a PC-s verziot, majusban jon.
Plusz ha jol tudom a ket verzio nem 1:1 ugyanaz, szoval lehet eltero kiadasi datum.

(#46367) Raymond válasza gulasoft (#46365) üzenetére


Raymond
félisten

A jatek Steam oldalan [link] ott van:

Green Hell VR will be OFFICIALLY released on STEAMVR in MAY 2022.

Egy hete jelentettek be.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46368) gulasoft válasza Raymond (#46367) üzenetére


gulasoft
őstag

Tehát a csirkébb q2 hardverre előbb jön ki mint az erős pc-re. Azért ez elég elszomorító. Csak remélni tudom, hogy erősen optimalizálják azért tolták el a megjelenést.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#46369) fatal`


fatal`
titán

Rengetegen panaszkodnak, hogy a v39-es frissítésben a PC appból eltűnt a képfrissítés beállítás, csak 72hz van.

Ismét egy jól sikerült frissítés.

(#46370) Busterftw válasza gulasoft (#46368) üzenetére


Busterftw
veterán

Igen, mert a Quest 2 verzio is csirkebb, a PC-s komplexebb.
A PC-s demo utani feedback miatt csusztattak egy honapot.

(#46371) Raymond


Raymond
félisten

Kivancsi vagyok mik lesznek meg bejelentve a GTA-n es a Boneworks keszitojenek uj jatekan kivul ma este 7kor.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46372) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Nah hát úgy fest hogy egyelőre mégsem ruházok be erre a Quest 2-re.
Használtan (garival) már elég jó áron beszerezhető, én simán megvettem volna hozzá egy routert is, de ahogy olvasom/nézem, szemüvegeseknek eléggé ajánlott az a plusz lencse ami nálam még 90 dollár lenne.
Pont most várom az új szemüvegemet, szóval tökéletesen tudom hogy milyen kellene, és mindenféle plusz réteg nélkül is 30K lenne a lencse a Questhez :(

Ráadásul ha nem jönne be a VR élmény, akkor ezek a lencsék kb kukába mehetnének, mert elég nehéz lenne olyan embert találni, akinek pont ilyen szar a szeme, és pont ilyen masinája van :D

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#46373) macskajancsi


macskajancsi
aktív tag

Ahoj!

Htc Vive Pro kontrolleren cserélt már valaki akksit?

Találtam egy leírást, de az csak a sima kontrollerről szól, nem a 2.0-hoz, és kíváncsi lennék, hogy az abban leírt típusszámú akku jó-e az újabb kontrollerhez?
BOPLH100 (vagy B0PLH100?), ill. 35H00244-00M

Tudtok esetleg valami diag alkalmazást, ami megmondja hogy a gyári 950/960 mAh kapacitás helyett aktuálisan mennyi most neki? Mert érzésre szarok, de szeretném ezt tudományosan is alátámasztani. :)
(2-3-szori 1-1,5 óra (=2...4,5óra) Beat Saber után tölteni kell, holott elméletileg 8 órát bírniuk kellene)
Mobiloknál, notebookoknál már találkoztam ilyennel, de itt a 4db virtuális LED (és a SteamVR ikonok) helyett nem tudok értelmes megoldást.

coito ergo sum...

(#46374) fatal` válasza Sirandrish (#46372) üzenetére


fatal`
titán

Ráadásul ha nem jönne be a VR élmény, akkor ezek a lencsék kb kukába mehetnének, mert elég nehéz lenne olyan embert találni, akinek pont ilyen szar a szeme, és pont ilyen masinája van :D

Jah, ilyen nem igazán van. Én megvettem a Quest 2-t és a próba után 1-2 héttel rendeltem csak a lencsét. Addig jó volt a szemüveg is a gyári spacerrel (ez a lencse mellé is kell különben beleér a szempillám :D), csak oda kell figyelni mikor le- meg felveszed, de nem akkora nagy szám. Azért nem lesz minden alkalomtól karcos a lencse.

Viszont valóban majdnem 30e, 76 euro volt szállítással (VROptician).

(#46375) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Láttátok már a VR Bridge manualt?

(#46376) luikay válasza kiskuplung (#46375) üzenetére


luikay
tag

Na de hol lehet ilyet kapni? :D
Csak az X1850-et találtam eddig, ami mondjuk ugyanígy néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#46377) kiskuplung válasza luikay (#46376) üzenetére


kiskuplung
őstag

Szerintem most jelentik be kb 40 perc múlva aztán rendelheted az Oculustól közvetlen.

(#46378) luikay válasza kiskuplung (#46377) üzenetére


luikay
tag

Gondolom horror áron...

(#46379) Busterftw válasza luikay (#46378) üzenetére


Busterftw
veterán

Hat ha azonos vagy olcsobb lesz mint egy router, en lehet inkabb ezt valasztanam.

(#46380) fatal` válasza luikay (#46376) üzenetére


fatal`
titán

Még sehol.

#46379: Ha annyi, mint egy router, akkor szerintem a világon semmi értelme.

(#46381) luikay válasza fatal` (#46380) üzenetére


luikay
tag

Ha optimalizálják kimondottan streamingre, alacsony latency mellett, akkor lehet értelme.

(#46382) Raymond válasza fatal` (#46380) üzenetére


Raymond
félisten

Ahogy a multkor irtam, annak akinek mar van egy mukodo router setup annak ez nem kell. Viszont annak akinek nincs es nem akar keresgelni, probalgatni, konfiguralni stb. annak jo lehet. A Meta supportnak pedig szinten midel nem kell azt nezegetni milyen lehet az illeto hallozati konfiguracioja otthon.

Az ara meg a kerdes mert az ax-es D-Link stick 50EUR alatt van.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46383) Raymond válasza luikay (#46381) üzenetére


Raymond
félisten

Carmack beszelt errol meg 2019-ben az OC6-on:

"WiFi streaming - could make a dongle with custom firmware to get around some standard AP limitations and get great streaming experience"

[link]

Akkor beszelt arrol hogy a standard protokolnal es iomplementacioknal sok az overhead, re-transmission es egy rakat dolog amire figyelni kell mig egy sajat firmware ami csak egy funkction lat el egy eszkoznek ledobhatna a ballasztot. Hogy mennyi latency-t lehet sporolni a mostani 5-10ms-bol majd kiderul.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46384) fatal` válasza Raymond (#46383) üzenetére


fatal`
titán

Mondjuk ebben lehet valami.

Nekem semmiképpen nem megoldás, mert másik szobában játszom, de sokaknak jó lehet. Bár, aki nem tud beállítani egy routert, az szerintem eleve a PCVR-t sem tudja beconfigolni, mert az még mindig nem a bedugom és működik kategória.

(#46385) luikay


luikay
tag

Na.. Moss Book II mégsem lesz PS exkluzív, sőt jön Q2-re is.

(#46386) Raymond


Raymond
félisten

Jo volt a showcase, semmi sallang, a cringe is minimumon es jo cimek. A GTA-bol nem lett semmi es hat a dongle is egyelore sehol :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46387) kiskuplung válasza Raymond (#46386) üzenetére


kiskuplung
őstag

Hát, én asszem megyek leporolni az Asgard's wrath-et.

Nekem ez csalódás volt. Se GTA, se Assassins creed vagy Splinter cell amit tavaly beharangoztak. Értem én, hogy még évek kellenek ezekhez, de akkor mint a PC-s showkon, mutassanak valamit, aztán írják ki, hogy majd egyszer.

Talán ez a Ghostbusters nézett ki valahogy, de ide a bökőt h egy üres multiplayer szar lesz ez is, mint az After the Fall.

(#46388) Raymond válasza kiskuplung (#46387) üzenetére


Raymond
félisten

A Ghostbusters nekem is co-op multinak nez ki, az pedig nem nekem valo. Az Esper1-re fujtak a megjelenes utan meg egy jo ideig mert tele volt bugokkal, nem hiszem hogy az Esper2 jobb lesz. Az hogy a Cities Skylines nagyon megcsunyult az elso bemutato ota mer tudtuk, az nem meglepetes. A tobbi szerintem jo, orulok hogy a Red Matter keszitok menetelnek tovabb, az nagyon szep munka volt es az uj is jol nez ki. A Schell Games pedig ugyszinten, az I Expect You To Die jatekok jok.

Business szempontbol pedig az hogy nagy mainstream brand-ek jonnek VR-ra az szinten jo. NFL, Ghostbusters, a Walking Dead is folytatodik (nem egy nagy meglepetes) es az Among Us is ott van ami persze multui igy nem nekem valo :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46389) luikay válasza kiskuplung (#46387) üzenetére


luikay
tag

Ghostbustersre írták, hogy nem gameplay, hanem előrenderelt cucc.

(#46390) kiskuplung válasza Raymond (#46388) üzenetére


kiskuplung
őstag

A Cambriara meg ezek szerint várni kell őszig..

(#46391) Raymond válasza luikay (#46389) üzenetére


Raymond
félisten

Az, de eleg jo munka, a motion blur minosege volt csak az igazan arulkodo a kameramozgas mellett. A grafika es kinezet eleg Quest-es volt, persze ott nem lesznek ott azok a dinamikus fenyforrasok amik ott a csarnokban ropkodtek ossze vissza :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46392) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok. Ki milyen battery-t használ a controller be? Eddig nekem tölthető Duracell volt, de még 1 hétig se bírta. KB 1 hónapja vettem bele Energizer Ultimate Lítium batteryt, 1nhonapjabvan benne. De mind a két controller 100% on van. Semmit nem merül.

(#46393) fatal` válasza motown5l (#46392) üzenetére


fatal`
titán

Én Eneloopot. Sokáig bírja.

(#46394) Busterftw válasza fatal` (#46380) üzenetére


Busterftw
veterán

Van a szolgaltatoi routerunk, nem akarok megegyet. Szerintem ez egy realis igeny.
Ellenben ez a dedikalt cucc jo lenne, mert kicsi es 100% mukodni fog, mert Oculus cucc.

(#46395) fatal` válasza Busterftw (#46394) üzenetére


fatal`
titán

Jogos, ez is egy nézőpont. Én a másik szobában játszom, nekem ez eleve kiesik (illetve szimulátor megy a közelből, de ahhoz meg jó a kábel is).

A routert azért tartom jobbnak, mert másra is használható. Persze, ha optimalizálnak rajta és kisebb a latency, akkor megérheti.

[ Szerkesztve ]

(#46396) s:zozo válasza Raymond (#46388) üzenetére


s:zozo
aktív tag

Igaz, de lehet egyedül is csapatni, az oldaluk szerint.
[ghostbustersvr]
Quest 1 (még?) tulajdonosként, nem is tudom minek örüljek :)

(#46397) gulasoft


gulasoft
őstag

Questen hány szemcsinek lehet ugyan az az adminja 2 vagy 3?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#46398) motown5l válasza fatal` (#46393) üzenetére


motown5l
senior tag

Következőt akkor az lesz amit ki próbálok. Köszi a választ

(#46399) fatal` válasza motown5l (#46398) üzenetére


fatal`
titán

Pontosítok: eneloop pro, bár nem tudom a sima rosszabb-e.

De igazából valószínűleg mind egyforma, kapacitásfüggő, hogy meddig bírja.

(#46400) -Solt- válasza fatal` (#46399) üzenetére


-Solt-
veterán

[link]

www.smart-bus.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.