Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45901) camaro79 válasza fatal` (#45897) üzenetére


camaro79
aktív tag

itt a fixen volt a hangsúly.

(#45902) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

A 60 hz konkrétan láthatóan vibrál... Nem tudom hogy bírjátok.

We are only Stardust...

(#45903) bci22 válasza luikay (#45895) üzenetére


bci22
csendes tag

Na ez nem hangzik túl jól, de még bizakodom, hátha mégis meg tudnám szokni. Nálad nem merült fel pl. egy TrackIR fejkövető rendszer ha már ilyen hosszú ideje nem sikerült megszoknod a VR-t? Én legszívesebben azt is kipróbálnám, csak arra meg még annyi módom sincs, mint a HTC Vive-ra volt. Meg persze azért csak a VR lenne az igazi megoldás. Nem véletlen az émelygés, ez tényleg elég realisztikus érzékelést tesz lehetővé ha képes ilyen szinten megzavarni az érzékszerveket. :D Egyébként te milyen headsettel próbálkozol és milyen gyakorisággal?

@Raymond: Azt tudom, hogyha nem online venném akkor bukom a 14 nap elállást, de ha kellően jó áron hozzá tudnék jutni, akkor akár hajlandó vagyok kis bukást benyelni és eladni majd inkább ha nagyon nem jönne be. Akkor legalább több időm is lenne a szokásra, mert lehet 2 hét úgysem lenne elegendő. És igyekszem bizakodó is lenni, hogy ha ennyi embernek nem fordul fel a gyomra benne, akkor csak megszokom én is. :DDD Hétfőn majd utánanézek mi lenne a leggazdaságosabb opció számomra.

[ Szerkesztve ]

(#45904) sheep válasza Jinxb1rd (#45902) üzenetére


sheep
addikt

Na ez azért érdekes mert pl. DCS töltőképernyő vibrál, de a játékban már nem. Ugyanez MSFS alatt , játékban semmi probléma.
Sajnos a 1080ti 90hz módban el sem indul nálam, épphogy 20 fps-t ki tudok hozni belőle de engem nem zavar.
De biztos vagyok benne hogy van aki instant behányna tőle.
Remélem egyszer nekem is lesz egy olyan kártyám amivel akár a 30 fps-t is elérem, normális grafikával :)

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#45905) macy válasza Jinxb1rd (#45902) üzenetére


macy
addikt

Évek óta 60Hz-es tv-n játszok, nem vibrál az semmit :D

(#45906) kiskuplung válasza bci22 (#45903) üzenetére


kiskuplung
őstag

A TrackIR-rel én még kb 10-12 éve bohóckodtam, egy IR LED-ekkel tűzdelt baseball sapival és egy Wii-kontrollerrel, mint IR kamera. Kb 30 másodpercig használtam, pedig hibátlanul működött. Viszont az volt a halála, hogy az a mozdulat, hogy a fejemmel balra nézek, de a szememet jobbra forgatom (hisz' a monitor az asztalon marad), a legtermészetellenesebb dolog volt, amit valaha csináltam.

Akkor az volt a konklúzióm, hogy de jó lenne, ha a fejemre lenne szerelve a kijelző, és akkor a fejemmel együtt tudna mozogni. Várjunk csak... :B

[ Szerkesztve ]

(#45907) luikay válasza bci22 (#45903) üzenetére


luikay
tag

Quest 2-vel tolom, elég sok játékot próbáltam. Minden olyan játék, amiben az analóg karral kell mozogni (pl. FPS lövöldözős cuccok), behányatós. Autó szimulátorok szintén, mert nem érzem a gyorsulás/lassulást és az agyam kiakad tőle. :D
Érdekes módon a hullámvasutas cuccokkal semmi bajom. :U
Majd veszek valami gyömbéres nyalókát, amit anno lányomnak is vettünk, mert ő meg az autós utazást nem bírja.

(#45908) Enton válasza Jinxb1rd (#45902) üzenetére


Enton
addikt

Ez teljesen egyénfüggő, vagy hogy szebben szokták mondani "fejben dől el".
Pl nálam 1.5-2 év rift után rögtön feltünt a 60hz szaggatása a 90hz képest és ezt nem igen tudtam feladni, kb 1-2 órát ment eddig nálam 60hz-en.
Aztán ment is vissza 90hz-re mert így sokkal simább minden mint riften is volt(már csak egy jól árasított 3090 kéne mellé, de egye fene egy 3080ti is jól jönne), de ez ugyanaz mint monitorok esetében a 60hz vs 120 vs 144 vs bármennyik is vanak már manapság téma.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#45909) macy válasza barcalaci84 (#45865) üzenetére


macy
addikt

Nálam nincs semmilyen vr on. Mindegy, akkor hanyagolom.

(#45910) Márton válasza macy (#45905) üzenetére


Márton
nagyúr

Csakhogy ez nem ugyanolyan 60 Hz..
google

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#45911) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Hát ez az ALVR megmentette most számomra a Quest 2-őt.

Jók a színek, jó a felbontás ingame és encode szintjén is, nincsenek dropok, jó a latency (Walking Deadbe lehetetlen volt megdobni bárddal a zombik fejét Airlinken keresztül, most lazán megy).

Emellett most a tesztelés végén, lemerülés előtt kpróbáltam a foveated encoding-ot, ami 25%-kal tovább tehermentesítette a wifi kapcsolatot megtartva gyakorlatilag az eredeti minőséget, szóval 100Mb-os bitrátán csak 75 Mb-ot kell küldjön.

Azt nem értem egyedül, hogy HEVC miért nem működik jól, izmosan akadozik még alacsony bitrátán is, használhatatlan, pedig azza lelvileg mégsmoothabb lehetne. 264-es kódolással tudom csak turni a streamet...

Bár igazából nekem mind1 így, hogy minden műkszik. Bár jó sok mindent át kellett állítgatni hozzá. :DDD

Kábeles stream már nem is izgat... majd ha nagyon unatkozok.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#45912) luikay válasza Jinxb1rd (#45911) üzenetére


luikay
tag

Fura... amiket néztem róla teszteket, abszolút nem volt meggyőző, széteső kép és társai. Lehet én is adok neki egy esélyt.

(#45913) Jinxb1rd válasza luikay (#45912) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Először nálam se volt jó, a default beállításokkal. pl már az sokat segített hogy az UDP-ről átraktam TCP-re a kapcsolatot. Ha érdekel, összegyűjthetem miket állítottam be.

Most már neki fogok állni az Alyx-nak így, eddig nem akartam, mert az élmény nem lett volna az igazi...

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#45914) macy


macy
addikt

Na a Fallout 4 egy elhibázott vétel volt részemről, akad mint a bánat, a kontroller kezelés se igazán tetszik.

(#45915) kiskuplung válasza macy (#45914) üzenetére


kiskuplung
őstag

Szerintem kb 100x leírtuk már itt, lehetetlen belőle értelmes teljesítményt kihozni... :(

Témában hasonlót tudok ajánlani : Into the Radius , bár ez inkább a STALKER-re hajaz. Én még tavaly toltam végig, remek játék. Azóta kijött egy 2.0 update, amivel kapcsolatban viszont nem tudok nyilatkozni, úgy látom elég megosztó.

(#45916) Tommy-1998 válasza Jinxb1rd (#45913) üzenetére


Tommy-1998
tag

Kábelel is működik?

(#45917) Jinxb1rd válasza Tommy-1998 (#45916) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Elméletileg igen, de azt nem próbáltam még ki, mert így nekem már megfelelő a minőség. talán este még teszek vele egy próbát. :D

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#45918) stfx válasza macy (#45864) üzenetére


stfx
aktív tag

A hitman demoja nem megy vr-ben, csak a teljes verzio.

(#45919) macy válasza stfx (#45918) üzenetére


macy
addikt

Ahhoz képest, hogy 65GB a demo, kapják be.
Köszi az infót.

(#45920) Csavez™ válasza stfx (#45918) üzenetére


Csavez™
veterán

Majdnem elkezdtem tölteni. :R
Akkor marad a refund-os demo.

Decemberben ragadt az avatarod? :)

[ Szerkesztve ]

(#45921) gulasoft


gulasoft
őstag

Kijött a Bean Stalker multi béta aki megvette (megveszi) az automatikusan megkapja. Ki kéne próbálni 1-4 player szerintem coop.
Ha valaki jönne írjon rám a discord csatinkon.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#45922) Gigi01 válasza gulasoft (#45921) üzenetére


Gigi01
őstag

(#45923) Jinxb1rd válasza Gigi01 (#45922) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Ezt oculus touch-al nem lehet játszani?

We are only Stardust...

(#45924) gulasoft válasza Gigi01 (#45922) üzenetére


gulasoft
őstag

I
en csak a patreonos havi előfizetés idióüta módon a hónap első napján indul, azaz február 28.-án 1 egész napot kapnál a havidíjért és 1-én vonja a következőt, úgyhogy ma kipróbálom, ezért kellett volna valaki tegnap a beanstalker multihoz.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#45925) gulasoft válasza Jinxb1rd (#45923) üzenetére


gulasoft
őstag

Nem, ez kontrolleres mint a subnautica de az nagyon jó volt.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#45926) pacni120


pacni120
tag

Sziasztok!
Van egy Sima Oculus szemüvegem, de nincs hozzá kontrollerem... Quest 2 kontival nem működik, esetleg van más alternatíva? Sima Quest kontrollert hivatalosan már nem lehet venni, ahhoz, hogy használtan találjak, gondolom nagy mázli kell... Külföldről be merjem vállalni (ha egyáltalán találok)? :F
Köszi!

(#45927) Raymond válasza pacni120 (#45926) üzenetére


Raymond
félisten

Leirhatnad hogy melyik tipus pontosan, mert "Sima Oculus" nem mond semmit.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45928) pacni120 válasza Raymond (#45927) üzenetére


pacni120
tag

Szia!
Oculus Quest 1. Elnézést a pongyola megfogalmazás miatt, azt gondoltam, hogy a kontextusból ki lehet venni.

(#45929) 6absbulldog válasza Gigi01 (#45922) üzenetére


6absbulldog
tag

Még vannak vele azért gondok. Kipróbáltam és várom a "patcheket".
VR-ban a fegyver túl közel van a "szemedhez", kitakarja a képernyő nagy részét (Rift S-en legalábbis), illetve ha elő van véve a fegyver, akkor az addig fix hud elemek (minimap pl) nem lesznek fixek többé és a fejeddel együtt elmozognak. Ez azért gond, mert harc közben hiába akarsz felnézni a map-ra mondjuk, az is elmozdul még feljebb a fejeddel együtt.

De jó az irány, megvan a hangulat miközben sétálsz a városban, de pár javítás még kelleni fog , mint ahogy a GTV 5 esetében is kellett.

(#45930) Raymond válasza pacni120 (#45928) üzenetére


Raymond
félisten

A Quest 1 es a Rift S kontroller egyforma. Ha talalsz barmelyikbol akkor az jo lesz. Hivatalosan nincs mar forgalmaza es raktaron se az Oculus-nal igy venni nem lehet. Gariztatasnal szokott lenni ha szerencseje van valakinek. Ezen kivul mar csak a hasznalt piac marad, de az arak eleg durvak (100EUR+), nem eri meg igazan, tobb ertelme van egy uj Quest 2-t venni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45931) kiskuplung válasza gulasoft (#45921) üzenetére


kiskuplung
őstag

A Zenith-et toljátok még? Nálunk úgy érzem kezd kifogyni a lendület így a 15-ös szint környékén. Én nem tudom, hogy ez a műfaj sajátja-e, de ez nem túl lelkesítő, hogy minden fő küldetés után meg kell állni 1-2 órán át püfölni a kisebb szörnyeket, hogy felfejlődjünk annyira, hogy mehessünk a következő küldetésre. Még rosszabb a helyzet, ha néha egy-egy ember nem tud jönni, akkor ő egyedül kénytelen húzni magát, és hát ez azért nem az a játék, amit jó egyedül játszani.

(#45932) Gigi01 válasza 6absbulldog (#45929) üzenetére


Gigi01
őstag

Én most tolom simán pc-n BR moddal,vr még várat magára.

LE2 milyen lett az első részhez képest?Mostanában nem vr-eztem.

(#45933) pacni120 válasza Raymond (#45930) üzenetére


pacni120
tag

Nagyon köszönöm a választ! Most böngészem a hardveres hirdetéseket. Találtam CV1 kontit. Az esetleg játszhat, vagy fixen csak az általad említett 2 típus kompatibilis?

(#45934) Raymond válasza pacni120 (#45933) üzenetére


Raymond
félisten

Nem, a Rift CV1 controller mas, csak Rift S es Quest 1 a jo.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45935) a2d2 válasza kiskuplung (#45931) üzenetére


a2d2
addikt

A másik csoportban is elfogyott a lendület. Én heti egyszer felnézek még mert azért végigvinném a mapot de én is beragadtam most 18/17/16-os szinten. Most már csak egyet fogok vinni.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#45936) JoolsNOS válasza 6absbulldog (#45929) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Gta5 ben nálad milyen a "mozgás"? Mert elvileg megvan a fix 80 fps, ha a fejemet forgatom és séta közben előre nézek akkor teljesen smooth a mozgás, de ha kontrollerrel forgok vagy oldalazok akkor szellemképesen kissé recegve megy a kép.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#45937) pacni120 válasza Raymond (#45934) üzenetére


pacni120
tag

Szuper vagy, nagyon köszi :R

(#45938) 6absbulldog válasza JoolsNOS (#45936) üzenetére


6absbulldog
tag

Ez a kép recegés nálam olyankor van, mikor gyors autóval megyek. Ha csak sétálok vagy lassan megyek autóval, akkor néha a perifériás látásomnál érzékelem ezt a recegést.
Azt tudom, hogy sokat tudtam javítani a helyzeten, mikor játszogattam a grafikai beállításokkal. De teljesen megszüntetni nem tudtam a jelenséget.

(#45939) animatrix11 válasza Jinxb1rd (#45911) üzenetére


animatrix11
őstag

Szia

Pontosan mire is jó az alvr? nekem is vannak gondok az olyan gamek-el amihez kell steam
Köszi!

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#45940) Raymond válasza animatrix11 (#45939) üzenetére


Raymond
félisten

Ugyanaz mint a VD es az Air Link.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45941) gulasoft válasza kiskuplung (#45931) üzenetére


gulasoft
őstag

Van aki már 40-es én most 24-en (a másik kettő meg 17 körül van) megálltam, raktak be új mellék questeket, de eléggé kiürült a dolog. Hétvégén biztos lesz, írni kell, hogy mikor ki lesz, és aszerint menni. Sajnos tényleg gond, hogy a főkarival sem ad annyi xp-t hogy a következő quest adóhoz elég legyen, és jön az üres püfölgetés míg eléred a szintet.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#45942) Jinxb1rd válasza animatrix11 (#45939) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Opensource, tehát közösség által fejlesztett, ingyenes cucc.

Tegnap nem nyugodtam, tesztelgettem tovább a beállításokat és alvás előtt kipróbáltam valamit, ami megdöbbentő minőséget produkált, egyelőre nem értem, miért van. Mindenesetre nagy sávszél lesz miatta, este játszok még a Fixed Foveated Rendering-el és jövök a beállításokkal, amit javasolok majd kipróbálni. :)

Nevetséges milyen minőséget hoztam ki, a kezdeti, akadozó default beállításokból.

We are only Stardust...

(#45943) kiskuplung válasza gulasoft (#45941) üzenetére


kiskuplung
őstag

és a2d2 : igen, nekem is ez jött le, hogy úgy a 12-ig szintig csomó emberrel találkoztunk, jó poén volt, hogy németek találgattak, hogy ez biztos valami orosz nyelv, amin beszélünk, aztán felvilágosítottam őket, hogy magyarok vagyunk, és tök jó beszélgettünk németül, aztán meg jött egy srác franciás angollal, hogy felmérést végez, hogy ki milyen belgian waffelt szeret, stb, szóval vicces volt.
Ezzel szemben tegnap meg ezen a 15ös részen 2 óra alatt egyetlen emberrel találkoztunk.

(#45944) a2d2 válasza Jinxb1rd (#45942) üzenetére


a2d2
addikt

De a latency is jó?
Mert minőségre soha nem volt baj vele, de régebben duplája volt a latency a VD-hez képest.
ALVR anno 60ms-ot tudott amikor a VD már 30-at.
Mondjuk ez tavaly előtti info.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#45945) animatrix11 válasza Jinxb1rd (#45942) üzenetére


animatrix11
őstag

nekem van hozzá fasza gép és router, de hihetetlen mit művel a steam, nagyjából amihez kell, az nem indul el, vagy egyszer elindul aztán soha többet, a gépen meg amúgy fut, kipróbálom én is este

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#45946) Jinxb1rd válasza a2d2 (#45944) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Hát az nem ma volt. :D

Ma csinálok sceenshotokat az adatokról meg jövök a beállításokkal és aki érez rá affinitást, kipróbálhatja. Csak azért haladok ezzel lassan, mert a beállításokat követően kb kétszer is újraindul a SteamVr és számítógépen külön rá kell klikkelni egy gombra, hogy ok 2x is a felhőben tárolt beállítások különbözősége miatt. Értelemszerűen állítgatás nélkül nicns probléma, rögtön indul a cucc.

Megpróbálom kikapcsolt Steamfelhővel, hátha gyorsabb...

Egyébként most 40-50 körül változik a Latency a kiírt adatok szerint, de mégis a VD féle 40-et többnek érzem ennél...

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#45947) a2d2 válasza Jinxb1rd (#45946) üzenetére


a2d2
addikt

Én legjobban a robotujjak mozgásánál láttam pl a Talos Principle-nél hogy ha megnyomtam a a gombot akkor később mozdultak az ujjak. Szóval nem ilyen Dance Collidernél meg hasonlóknál.
Nekem szerintem 30-at mutatott a VD ha jól emlékszem, de lehet hogy a végére már 20 is volt, nem tudom. A 60ms-hoz képest láttam a különbséget egyből mikor váltottam rá.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#45948) Raymond válasza a2d2 (#45947) üzenetére


Raymond
félisten

De ez meg akkor volt amikor egyertelmuen hulyesgeket mutatott a VD, nem? Azota valamit csiszoltak rajta, talan mar kozelebb all a valosaghoz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45949) a2d2 válasza Raymond (#45948) üzenetére


a2d2
addikt

Passz, ilyen 19-22ms is rémlik nekem.
De utána átálltam az Airlinkre.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#45950) Raymond válasza a2d2 (#45949) üzenetére


Raymond
félisten

Ja, az egy agyrem volt, a CV1 csinal jobb esetben 21-24-et jatektol fuggoen, a VD meg azt irta hogy az encode-xfer-decode hozzaadasaval az alaphoz kevesebb a latency mint a nativ :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.