Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45501) v2 válasza Tommy-1998 (#45499) üzenetére


v2
senior tag

A reverb G2 pontosan ugyan ilyen az assetto corsa competicione-ban

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#45502) Jinxb1rd válasza Jinxb1rd (#45500) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Közbe rájöttem, tyű... Sose volt erősségem a szerveroldali állítgatás :U

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#45503) Jinxb1rd válasza kiskuplung (#45498) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

A mikrós hirdetésem után már nem merek semmit csinálni. ;]

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#45504) fatal` válasza v2 (#45501) üzenetére


fatal`
titán

Mindegyik ilyen, de ACC-ben lehet bűvészkedni vele, találtam egy profilt, amivel jó, kicsit ugyan sötétebb, de nem vibrál.

DR2-ben is érezhető jelenség, valószínűleg az élsimítás (egyébként ez monitoron is megvan, csak ott kevésbé észrevehető).

(#45505) v2 válasza fatal` (#45504) üzenetére


v2
senior tag

Milyen profil, hol van? Kérhetem?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#45506) fatal` válasza v2 (#45505) üzenetére


fatal`
titán

engine.ini tweakem is van, meg állítgattam a fovon is és 5900 + 3080, 72hz-en, összeszedem majd a fájlokat, meg exportálom a saját beállításaim, mert már nem tudom honnan szedtem le.

(#45507) v2 válasza fatal` (#45506) üzenetére


v2
senior tag

Nekem i5 8600k+3070 60hz van, de menjünk majd át az ACC topikba.

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#45508) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Oké, meglepő, de úgy tűnik, hogy eddig hibátlanul működik a Quest 2. :Y

Nincs pixelhiba, fura működés, rossz hang vagy követés, eldobált guard stb...

De ez a lencse még mnidig okádék, hogy ennyire szétmossa a fényeket a Rift S-hez képest. Mikor jön a quest 3? :D

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#45509) fatal` válasza Jinxb1rd (#45508) üzenetére


fatal`
titán

Mikor jön a quest 3?

Valószínűleg jövőre.

(#45510) barcalaci84 válasza Jinxb1rd (#45508) üzenetére


barcalaci84
őstag

Ne aggódj! Majd bekavar egy update :))

(#45511) Bagoly81


Bagoly81
aktív tag

ki milyen felbontáson használja a q2 öt ? linken keresztül? 5408x2736 van 80 hz en beakadkat egy 5800x, 6900xt vel, pl az asgard csak high beálitás melett , azt vártam volna , hogy nemlesznek ilyyen problémáim.. ilyen géppel. muszály lejebb vini a felbontást, na de hova érdemes, mi a 2. legjobb pixelszámban... ?

(#45512) kiskuplung válasza a2d2 (#45493) üzenetére


kiskuplung
őstag

Azt áruld el nekem, hogy lehet feltámadni, ha meghaltam.

Ez a játék eszméletlen bugos, azzal kezdett, hogy kimentem a kezdővárosból, és keresztülestem a hídon csak úgy. Bejött a kis segítőgenyó, és elkezdte mondani ne izguljak, a halál nem végleges, és hogy Move your hands to.. és itt véget ér a mondat, amivel elmagyarázta volna, hogy hogy lehet respawolni :D

(#45513) kennystyle


kennystyle
tag

Sziasztok,

Egy Rift S -em van. ACC-vel jatszok kizarolag, mivel kicsit optimalizaltak mostanaban es beujitottam egy 3080 12gb valtozatot gondoltam hatha most mar ki tudnam hasznalni a Q2 nagyobb felbontasat, esetleg 120herzen.

Kolcsonkertem haver Q2-jet, airlinken csatlakoztatom, oculus sw-ben felbonas 3616x1840 (1x) es 120hertz (de az vegulis mindegy). ACC indit, az eredmeny eleg fos, sokkal elmosodottabb mint rift s -el.
A rift s a kisebb felbontas miatt 150 vr densityvel ment 80herzen stabilab. Feljebb raktam q2vel is a vr densityt de ugyanugy sokkal elmosodottabb.
Ha az oculus sw-ben novelem a felbontast ugyanez.

A kerdes, hogy ha link kabellel csatlakoztatnam (most nincs hozza kabelem) az adhat jobb kepet ?

[ Szerkesztve ]

(#45514) Raymond válasza kennystyle (#45513) üzenetére


Raymond
félisten

"oculus sw-ben felbonas 3616x1840 (1x) es 120hertz (de az vegulis mindegy). ACC indit, az eredmeny eleg fos, sokkal elmosodottabb mint rift s -el."

Azert elmosottabb mert kicsi a felbontas es gondolom a bitrate sincs az egekben. Allitsd 5408x2736-ra, eleg a 90Hz es a bitrate-et told fel ameddig birja a wifi-d. A jatekban a VR density-t hagy 100-on.

Link kabellel az ODT-ben max 960-ig tolhatod a bitrate-t, de ezt mar ugy kell copy&paste mert beirni csak 500-ig lehet. Eloszor probald meg 500-al ha kabellel tesztelsz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45515) a2d2 válasza kiskuplung (#45512) üzenetére


a2d2
addikt

Össze kell tenni a kezed, mintha imádkoznál.
Ezzel visszarak a legközelebbi spawn pointra.
Vagy vársz hogy arra tévedjen valaki és felélesszen.
Én pont most léptem ki a játékból. Mausoleum_us_east-en játszunk. Sword art offline a guild-ünk.

Megjelenés óta játszok vele, de minden nap meglepetésként ér valami. Pl ma jöttem rá hogy lehet varázslóval pajzsot elővenni, hogy lehet Tankkal magunkhoz láncolni az ellenfeleket és hogy lehet pajzsot felhúzni. Meg hogy az alkazt váltáskor is megmarad.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#45516) kiskuplung válasza a2d2 (#45515) üzenetére


kiskuplung
őstag

Aham, ezzel próbálkoztam, de nem jött össze :P Mindegy, a relog megoldotta, most szerdáig hanyagolom, akkor kipróbáljuk ismerősökkel.

(#45517) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Pfú, egész nap tesztelgettem, hogy hogyan lehet optimalizálni a Virtual Desktop, illetve az Air Linket, hogy melyik a jobb. Hát nem tudom... De a legjobban az az őrjítő, hogy eszméletlen gyorsan merül az Oculus. :o

We are only Stardust...

(#45518) fatal` válasza Jinxb1rd (#45517) üzenetére


fatal`
titán

Kb. 2 órát bír. Hogy gyors-e? Attól függ mit csinálsz. :D Expert/Expert+ beat saber folyamatosan, akkor elég az. :DDD :DDD

Elite strap battery vagy aggass ráá egy power bankot. :)

(#45519) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Alapesetben egyébként talán inkább az Air Link felé hajlok, mert egyszerű, és valahogy jobbnak tűnik a képe, viszont nálam 3-4 másodperceként ugrik egyet a kép. mintha a mosott képkockafolyamba egyszercska egy 100%-os minésgű képkocka bevillana és eltűnne

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#45520) Márton válasza Jinxb1rd (#45519) üzenetére


Márton
nagyúr

I frame-nek tűnik.
Nem kicsit ott a bitráta?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#45521) a2d2 válasza Jinxb1rd (#45517) üzenetére


a2d2
addikt

Ebből visszaküldés lesz ;]
Vagy powerbank. Enyémen van hátul 2db 5000-es.
Ebben a csodálatos színben 1000Ft volt darabja: [link]

@kiskuplung: gyere be ide, van neki külön csatornája [link]

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#45522) Márton válasza a2d2 (#45521) üzenetére


Márton
nagyúr

így tuti nem hagyod el :DD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#45523) gulasoft válasza Márton (#45522) üzenetére


gulasoft
őstag

Vagy pont ezért vletlenül ottmarad valahol :-)

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#45524) a2d2 válasza Márton (#45522) üzenetére


a2d2
addikt

Jaja. Nagyon remélem hogy a következő szériánál már hátul lesz a fő akksi. Úgy mint egyes fejlámpákon egy szimpla csavart vezetékkel. Szépen eloszlana a súly, nem lenne orrnehéz, lehetne 2x akkora akksit gyárilag hozzá adni, nem kellene mókolni, ...
Semmi értelme ennek a mostani kialakításnak.

Ja és szimplán cserélhető lenne az akksi ha netán beszarna évek múlva.
Ez a mágneses bekötés is nagyon bejött nekem. Már párszor beakadt volna valamibe, így csak simán leesett a fej, nem okozott semmi károsodást a csatlakozónak.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#45525) Raymond válasza Jinxb1rd (#45519) üzenetére


Raymond
félisten

Gondolom mert dynamic a bitrate. Allitsd fix-re vagy ha nagyon dynamic-on akarod hoagyni akkor legalabb az ODT-ben a bitrate offset-et tedd legalabb 40-re.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45526) Raymond


Raymond
félisten

Ez mar volt valakinel?:

Vagy van most?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45527) fatal` válasza Raymond (#45526) üzenetére


fatal`
titán

Nézd meg a Windowsban a szolgáltatásoknál, hogy fut-e a az Oculus VR Runtime Service.

[ Szerkesztve ]

(#45528) Raymond válasza fatal` (#45527) üzenetére


Raymond
félisten

Reboot kellett a Windows-nak igy 2 honap utan :) Eszrevettem hogy mas dolgok is kohogosen vagy sehogy nem mentek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45529) kiskuplung válasza a2d2 (#45524) üzenetére


kiskuplung
őstag

"Semmi értelme ennek a mostani kialakításnak."

Ez nem teljesen igaz, így lett elérhető 300 EUR-s headseted, hogy mindenen spóroltak, pl a gatyamadzag strappel.

De gondolom már várod a Project Cambriát, hogy megvehesd 1000 EUR-ért. Na, ott majd hátul lesz az akkupakk, garantáltan :)

(#45530) a2d2 válasza kiskuplung (#45529) üzenetére


a2d2
addikt

Szerintem az emberek 80%-a vett hozzá rendes fejpántot. Szóval ha így vesszük akkor csak egy felesleges pénzkidobás a sima olcsó strap. Nekem kb 10e volt a fejpánt meg az akksik. Ha célzottan így tervezik és nagy mennyiséget gyártanak belőle tuti kijött volna egy rendes gyári megoldás is ennyiből (úgy hogy elöl ugye nincs akksi egyáltalán).
De ha elém tettek volna alapból egy ilyen hátsó akksis megoldást egy jó féle gyári pánttal ami 20e-el drágább akkor sem gondolkoztam volna egy percet sem melyiket vegyem. Hát még nyugaton.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#45531) fatal` válasza a2d2 (#45530) üzenetére


fatal`
titán

De ha elém tettek volna alapból egy ilyen hátsó akksis megoldást egy jó féle gyári pánttal ami 20e-el drágább akkor sem gondolkoztam volna egy percet sem melyiket vegyem. Hát még nyugaton.

De ezért van az Elite Strap. Csak így megvan a lehetőség, hogy másmilyet vegyél (jobbat, vagy olcsóbbat), szerintem ez nem baj.

A baj, hogy a gyári Elite Strap törik, én emiatt vettem a Kiwit. Bár még powerbankot nem aggattam rá.

(#45532) gulasoft válasza fatal` (#45531) üzenetére


gulasoft
őstag

A baj, hogy a gyári Elite Strap törik
De bizos komposztálható :-)
Ráadásul rakhatsz rá bármilyen aksit, és azt könyebb cserélni is.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#45533) a2d2 válasza fatal` (#45531) üzenetére


a2d2
addikt

Nem, mert így egyrészt kifizettetik az első akksit is, másrészt meg orrnehéz az eszköz. Ráadásul nehezen is lesz cserélhető később az akksi.
Az Elite strap kb a mostani megoldásom csak 200%-osan túlárazva.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#45534) Márton válasza a2d2 (#45533) üzenetére


Márton
nagyúr

ki kell szedni a főakkut :))
ifixit

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#45535) Jinxb1rd válasza a2d2 (#45521) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

És hogyan rögzíted fel? Egyébként nem tudom, biztonságos akkumlátort a fejedhez kötözni? Vagy már nem robbanhat fel úgy mnit régen? :D

#45520Márton & #45525Raymond

Fix 100 Mb-ra van belőve. Én úgy látom nem a bitrátától függ, max annyiban hogy minél nagyobb a quality, annál kevésbé látszik. De hát 30 kisebben se kellene ennyire látszódnia...

- - - - -

Tudtok bármiféle tippet adni 3060-as szintű VD-zéshez Airlinkhez, amire rájöttetek az utóbbi hónapokban?
Csak mert összefoglalóban semmi hasznos és ahogy néztem 6000 hozzászólás született az Air Link óta, amit nincs időm átolvasni.

A TP-Link AC6 szépen be let lőve, Lanra, manuálisan access pointként, azon nem tudom lehet-e bármit finomhangolni a beállításaiban... :U

We are only Stardust...

(#45536) Márton válasza Jinxb1rd (#45535) üzenetére


Márton
nagyúr

az mit jelent, hogy "30 kisebben"? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#45537) Raymond válasza Jinxb1rd (#45535) üzenetére


Raymond
félisten

Akkor nem I-Frame mert 100Mbit-nel nem latsz ilyet. Biztos hogy akadasmentesen megy at a jel? Nezd meg a zold vonalat jobbra fent az ODT -> Performance HUD -> Oculus Link alatt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45538) Jinxb1rd válasza Márton (#45536) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Mármint kisebb bitrátán se kellene ennyire megakadnia a képnek, csak rosszabb minőségűnek lennie.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#45539) Raymond válasza Jinxb1rd (#45538) üzenetére


Raymond
félisten

Ha akad akkor az atviteli problema lesz. Nezd meg a Performance HUD-ot.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45540) kiskuplung válasza a2d2 (#45530) üzenetére


kiskuplung
őstag

Akkor újra : kihozzák egybe integrálva, rohadt olcsón, gatya madzag strappel.

Abba, hogy Te mit hiszel arról, hogy hányan vesznek még külön strapet, szerintem ne menjünk bele (én olyan 8-10 emberre sóztam eddig rá Q2-t, egy se vett külön, nagyon jól elvan a gyárival). De még ha így is lenne, akkor se érdekes, hiszen a Facebook már eladta az olcsó headsetet,igen, akksival egybe integrálva, és vagy megoldod official, szintén Facebook strappel, vagy cigánykodsz hozzá valami 3rd partyt.

Gondolhatod, ha az lett volna a költséghatékony megoldás, amit Te szeretnél, akkor azt választják. Ezt a Quest 2-t teljesen költségre optimalizálták, minden porcikáján látszik a spórolás. Ezt a nyugatozást meg tényleg be kéne már fejezni, én nem értem honnan van ez még mindig meg.

(#45541) Raymond válasza kiskuplung (#45540) üzenetére


Raymond
félisten

A kulon akkuval hatul az a gond hogy risk management szmpontjabol nem idealis mivel sokkal nagyobb esetleges problemak es RMA eselye mint a HMD-be beepitett akkuval. Jo lenne ha megcsinalnak de en nem lennek optimista.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45542) kiskuplung válasza Raymond (#45541) üzenetére


kiskuplung
őstag

Pontosan, lásd a kieső Riftek a fülesek hibája miatt, és ott is csak egy nyüves kábelhibáról van szó. Külön aksi, plusz zsinór, plusz hibaforrás.

(#45543) Jinxb1rd válasza Raymond (#45539) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Elvileg nincs, folyamatosan be volt nálam is kapcsolva a képernyő. Nem mozgatom a fejem, csak a padlót nézem, akkor is csinálja fix 3-4 másodpercenként.

Na mind1, akkor lehet maradok a VD vonalon. csak ott ha jól érzékeltem, nagyobb az input lag :U

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#45544) Dyingsoul válasza Jinxb1rd (#45519) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Neked és #45513kennystyle-nek:

A Link sharpeninget bekapcsoltátok?
Itt egy jó kis reddit poszt, kb minden benne van (felbontás, bitrate, sharpening). Persze nem biztos, hogy 500 MBps-t bírni fogja a ti WiFi-tek, finomhangoljátok a beállítást!

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#45545) Dyingsoul válasza kiskuplung (#45540) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Kicsit olyan érzésem van, mintha a semmiről beszélnénk. :U
Ahogy te is mondtad, van aki megelégszik a gyárival, akinek ez nem elég annak számos lehetősége van kényelmesebbé tenni a Questet de az akkuidőt is tudja növelni.
CV1-es időkben szerintem sokkal nagyobb problémáink voltak...

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#45546) a2d2 válasza kiskuplung (#45540) üzenetére


a2d2
addikt

1. igen, tudom, pont ezért mondtam hogy jó lenne ha a következőn változtatnának
2. nem lehet official megoldani hogy ne legyen elöl az a rohadék akksi
3. ezt meg végképp nem értem mit nem értesz. Az USA-ban magasabb jövedelem mellett is olcsóbban kapják meg a terméket mint ahogy mi az itthoni alacsonyabb jövedelmünk mellett be tudjuk szerezni. Az amcsi pont leszarná azt a 30-50 dollárt amennyivel többe kerülne egy hátsó akksis HMD mert 1-2 órás béréről van szó.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#45547) Márton válasza Dyingsoul (#45544) üzenetére


Márton
nagyúr

lemaradtam valamiről? már javították a V37-es túlélesítést? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#45548) fatal` válasza Dyingsoul (#45544) üzenetére


fatal`
titán

Airlinknél az 500 az nem fog működni, mert az eszköz max 200-at kezel, így ha 500-ra teszed a bitratet a debug toolban annak képszétesés lesz az eredménye. Air link esetén inkább az eszközön érdemes állítani a fix bitrátát.

200 felett nem is nagyon van értelme, mert H265 kódolást használ (ellentétben a linkkel, ami H264).

(#45549) kiskuplung válasza a2d2 (#45546) üzenetére


kiskuplung
őstag

Jaja, amúgy értem én, hogy mit mondasz, de a FB szemszögéből is nézd, hogy ez volt a legjobb megoldás, amit ki tudtak hozni.

A 3. ponton azt értem, hogy kb minden ujjamra jut 10 amerikai vagy német kollega akiket még érdekel is a VR, mérnökök, de legalábbis tech vénával, mégse vesznek, mert drága :) Illetve, de, most vettek először, mert a Q2 olcsó. Az, hogy az átlag csóró magyarhoz képest jobban keresel, nem jelenti azt, hogy automatikusan elszórod a pénzt. Szóval a nyugatozást szerintem el kéne felejteni.

Este megint beleugrok a Zenith-be, szoríts inkább, hogy ki tudjak jutni a kezdőpontról bug nélkül :D

@Márton: pénteken toltunk egy kis Karnage-t és nekem könnyek szöktek a szemembe, hogy milyen jó a V37-es link sharpening +. Valóban, ha nagyon messzire elnézek, akkor látszik némi artifact, de hol van ez ahhoz képest, hogy 2 év játék most is fedeztem fel részleteket egy játékban, annyira éles a kép?

[ Szerkesztve ]

(#45550) Márton válasza kiskuplung (#45549) üzenetére


Márton
nagyúr

háát, nekem is könnyek szöktek a szemembe, de a csalódottság könnyei..
Most vagy nem ugyanarról a sharpening-ről beszélünk (az első implementáció nekem is bejött, de a mostani valami szörnyű), vagy neked valamiért nem zavaró, amin igencsak csodálkoznék. Apró szövegeknél pl. nincs mellettük egy kis szellemkép?
Lehet te még nem kaptad meg a legújabb verziót, vagy én nem, és a tiedet már javították :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.