Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45151) fatal` válasza macimeister (#45150) üzenetére


fatal`
titán

A kézbe való kontrollert adják hozzá. PCVR-nél játékfüggő, hogy kötelező-e, nyílván autoszmulátorhoz nem, beat saberhez igen :D

PC hez van valami extra igény vagy egy alap szettben benne van minden?
Ha kábellel akarod használni, akkor egy jó minőségű USB3-as kábel (Alza premiumcord pl.), lehetőleg L csatlakozóval vagy a gyári link kábel (drága).

Működik vezeték nélkül is, a PC és a router között kábeles kapcsolat kell, a router 5ghz-es legyen (ajánlott AX, de jobb AC-val is megy) és nem árt, ha a Questen kívül nem lóg rajta semmi.

Van ilyen is, olyan is. A Quest saját platform is, Eleven Table Tennist pl. azon játszom, mert PC-n keresztül nem elég gyors a tracking. Vannak külön VR-ra fejlesztett játékok és van, amibe utólag raktak supportot (vagy éppen szimulátorok esetében mindkét dolog támogatott).

Milyen PC-d van? Csak mert a Quest natív felbontása 5408x2736 (persze lehet lejjebb is húzni), amihez azért kell a kraft.

(#45152) Jinxb1rd válasza kevike576 (#45145) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Uhhh.... na ez nekem kell!!! :)

A másik részre is van Vr mód esetleg?

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#45153) Admir80 válasza qqzs (#45144) üzenetére


Admir80
csendes tag

Örülök, hogy segíthettem :)

(#45154) savoo válasza barcalaci84 (#45137) üzenetére


savoo
addikt

Így-így.

(#45155) macimeister válasza fatal` (#45151) üzenetére


macimeister
aktív tag

I5-10400, 16gb, rtx 3060. Köszi az infót. Oculus régebbi cuccaiban mi a hátrány? Itt aprón találni pár hirdetést.

(#45156) gulasoft válasza macimeister (#45155) üzenetére


gulasoft
őstag

Az jó már pcvr-ra némi kompromiszumokkal (szimulátoroknál leginkább). A régebbi cuccokban mi a hátrány? Komolyan kérdezed. Talán az hogy régebbi. Kisebb felbontás, kevesebb tudás, kábeles megoldások a q2 kábelmentességéhez képest. Garancia teljes hiánya a q2 2 éves garijával szemben.....

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#45157) fatal` válasza macimeister (#45155) üzenetére


fatal`
titán

Kisebb felbontás, frissítések hiánya, garancia hiánya, csak vezetékkel megy, csak PC-vel megy.

(#45158) s:zozo válasza Jinxb1rd (#45152) üzenetére


s:zozo
aktív tag

Ha jól olvasom akkor a VR mod a:
Life Is Strange: Before the Storm játékhoz (epizódhoz van). Előzmény az alapjátékhoz.
Ez persze nem von le a fontosságából, mert imádom a Life Is Strange világát, menetét.

(#45159) JoolsNOS válasza macimeister (#45155) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Itt mindeni Q2 mániás. Ha jó áron találsz Rift-s-t nyugodtan vegyél azt. Ott a gari az igazi probléma. A kisebb felbontás egyénfüggő. Engem nem zavar. Úgy se hogy pl reverb2-t leveszem és 1 óra múlva rift-s akkor sem. És a gépigéyne jóval kisebb a többi cuccnál. Q2 legfőbb előnye a kábelmentesség.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#45160) HatalmaGalus válasza JoolsNOS (#45159) üzenetére


HatalmaGalus
kezdő

Nekem pont a kábelmentesség volt a vízválasztó, ezért lett Q2. Viszont a képminőséggel nem vagyok megelégedve... a szélek felé haladva progresszíven szétesnek a színek. Értsd: a fehét szín ugye piros-zöld-kék-ből áll és ezek ha közel világítanak egymáshoz akkor fehérnek látod. Namármost, a szélek felé nekem ezek pozíciója széttartó. Középen, kb 1/3 átmérőig még ok, azon kívül húznak szét. Van rá még némi reményem, hogy a V37-es update miatt ilyen (az enyém 1 hetes, alapvól ez a FW ment fel rá kibontáskor, nincs viszonyítási alapom).

Valve index-es élményem van. Ott nem volt ilyen... csak az egy nullával drágább fejszett.

Abszolút nem használhatatlan a jelenlegi állapot, de koncentrálnom kell, hogy lehetőleg inkább a fejemet mozgassam a szemem helyett, amikor csak lehet.

[ Szerkesztve ]

(#45161) Raymond válasza HatalmaGalus (#45160) üzenetére


Raymond
félisten

" Van rá még némi reményem, hogy a V37-es update miatt ilyen (az enyém 1 hetes, alapvól ez a FW ment fel rá kibontáskor, nincs viszonyítási alapom)."

Jo eselyel attol van mert ezt tobben is jelentetek. A chromatic aberration correction mukodik rendesen mar az elso CV1 ota, meg a Go-nal is implementaltak hardveresen (teljesitmenyvesztseg nelkul).

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45162) camaro79 válasza fatal` (#45151) üzenetére


camaro79
aktív tag

A felbontás helyesen nem 1832 x 1920 szemenként?

(#45163) fatal` válasza camaro79 (#45162) üzenetére


fatal`
titán

De, de mivel nem egy sík kijelzőt nézel ezért a torzításá miatt nem kapod meg a natív felbontást, ha összeadod őket. Egész pontosan a renderelési felbontásnak kell magasabbnak lennie, hogy a torzítás/lencse miatt 1:1 arányt kapj.

Ebben a videóban elmagyarázzák.

[ Szerkesztve ]

(#45164) camaro79 válasza fatal` (#45163) üzenetére


camaro79
aktív tag

Jaja, igen értem.

(#45165) Kaci84


Kaci84
őstag

Filmnézésre és egyéb médiatartalmakra kirpóbálnám a VR szemüveget. Játékra annyira nem kivéve ha végül olyan lesz nekem a megelelő ami amúgy is tudja. 3080Ti VGA-m van talán ez nem lesz gond. PC-től 2-3m-re használnám csak. Játékból ha úgy alakul esetleg Flyght simulatort próbálnám ki vagy valami lövöldözést. Ezektől fügetlenül is nem hiszem, hogy pro felhasználó leszek vagy hosszutávon megtartanám.
Az Oculus Quest 2 170e ára emészthető, de ha jól tudom a játékot bukom, mert tuti a játákért pluszba már nem fizetek, szóval azzal marad a filmezés ha lehetséges. Ha nagyon megéri árban tudok feljebb menni. Ebben az esetben jó lenne a pár hónapos értékesésről valami infót kialakítani, mert ez alapján tudnám megemészteni, hogy bevállalom-e.
Az olcsóbb megoldások nem tudom mennyire adják vissza az élményt. Telefonos változatot Iphone 13 Pro/Galaxy S21 tudnám kipróbálni.
Használtra is nyitott vagyok, bár elbizonytalanít, hogy nem tudom mennyire sérülékeny a cucc és ha van vele valami gond azt hogyan veszem észre.
Remélem tudtok segíteni, hogy merre induljak el vagy miben gondolkodjak!

(#45166) Raymond válasza Kaci84 (#45165) üzenetére


Raymond
félisten

Csak filmnezesre ilyet venni ertelmetlen.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45167) fatal` válasza Kaci84 (#45165) üzenetére


fatal`
titán

Film és médiatartalom fogyasztáshoz értelmetlen VR-t venni szerintem.

(#45168) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Mit nem adnék egy jóféle kábelmentes Rift-S féle fejszettért... :(

We are only Stardust...

(#45169) Márton válasza fatal` (#45167) üzenetére


Márton
nagyúr

Kinek az, kinek nem...
Nekem 5db van, ami kevés is volt, mivel hosszú sorok álltak mikor bemutattam rajta munkáim egy építkezésről..

Mit nem adnék egy 3 dofos, oledes, nagyfelbontású HMD-ért, amiben nincs hiperszuper gpu a komplexebb appokhoz, csupán szimplán meg tud jeleníteni (kadenciahelyesen) egy 8k-s videót például.. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#45170) barcalaci84 válasza HatalmaGalus (#45160) üzenetére


barcalaci84
őstag

V37 előtt nem volt ilyen , most meg elég sokan panaszkodnak a chromatic aberrationre...
Szóval van remény h el fog múlni nálad is :)
Állítolag dolgoznak az ügyön oculusek...még hétvégén is dolgozniuk kellett :))

(#45171) HatalmaGalus válasza barcalaci84 (#45170) üzenetére


HatalmaGalus
kezdő

Hát nagyon remélem, nincs kedvem cserélni. Méginkább nincs kedvem várni az újra, ami lehet a V37 miatt ugyanolyan és akkor sok értelme az egész folyamatnak.

(#45172) macimeister válasza gulasoft (#45156) üzenetére


macimeister
aktív tag

Nyilván. De első élménynek, ha hobbiból néha az ember használja nem feltétlen a felső polcos kell. Muternak se a legdrágább telefont veszem Facebookozni. Bocs, de tényleg semmi konyításom a témához. Viszont köszi a válaszokat. Alakul a kép.

(#45173) Raymond válasza macimeister (#45172) üzenetére


Raymond
félisten

A Quest 2 a legolcsobb es legjobb ar/ertek arannyal biro HMD. Plusz az Amazon-os rendelesnel 30 napon belul visszakuldheted ha tenyleg nem jonne be.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45174) fatal` válasza Márton (#45169) üzenetére


fatal`
titán

mikor bemutattam rajta munkáim egy építkezésről..

Igen, munkát. Ő filmnézésről beszélt.

Mit nem adnék egy 3 dofos, oledes, nagyfelbontású HMD-ért, amiben nincs hiperszuper gpu a komplexebb appokhoz, csupán szimplán meg tud jeleníteni (kadenciahelyesen) egy 8k-s videót például.. :U
Én a jelenlegi eszközökről írtam, nem a jövőről. Szerintem egy VR sima filmnézéshez nem túl nagy élmény, már csak a fejeden lévő súly miatt sem. Ha lehetne sporteseményt nézni úgy, hogy megváltod a virtuális helyet, már más lenne. De ilyen egyelőre tudtommal nincs (legalábbis nálunk). Sima 2D filmet nézni pedig nem akkora élmény egy TV-hez képest, hogy egyáltalán a kiadást megérje.

[ Szerkesztve ]

(#45175) Márton válasza fatal` (#45174) üzenetére


Márton
nagyúr

"médiatartalom fogyasztáshoz értelmetlen VR-t venni szerintem."

erre reagáltam

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#45176) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok.

Én Valve Indexen játszom Alyx-et, nálatok is van olyan h tök jól megy a játék (80FPS+)(80HZre van beállítva) és csak úgy egyik pillanatról a másikra elkezd akadni a játék és csak mentés újratöltésével vagy játékújraindítássál javul meg.

Nagyon idegesítő tud lenni, mivel van hogy percenként csinálja és így nem tudok normálisan haladni a játékkal...

i7 7700k 32GB RTX 2060 6GB a gépem.(stock)

Tök mindegy hogy lowon vagy ultrán játszom, ugyan ez történik.
Tapasztalataim szerint a játék vége felé többször előfordul.

Valaki tapasztalt hasonlót akár már fejszettel, esetleg valami megoldás? Mert lehet még egyszer végigjátszanám annyira bejött. :DD

Amint végigviszem a játékot eladó lesz megint a Valve Indexem mert én csak a HL miatt vettem mert fan vagyok. Érdeklődni privátban.

[ Szerkesztve ]

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#45177) kevike576 válasza Jinxb1rd (#45152) üzenetére


kevike576
senior tag

Ahogy s:zozo kollega írja én is úgy tudom. Csak ehhez a verzióhoz van a vr mod.

(#45178) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Lassan érik, hogy ténylegesen meg is rendelem. Már csak egy kérdésem van:

Aki netalántán Franciaországból rendelte meg, az onnan is kapta meg a terméket?

Mert ano én is rendeltem onnan egy Quest 2-őt, direkt el akartam kerülni Olaszországot, ahonnan több selejt is érkezett. Hát természetesen végül onnan szállították ki nekem. Tehát ki rendelt onnan, és kinek jött meg onnan? :U

We are only Stardust...

(#45179) HatalmaGalus válasza Jinxb1rd (#45178) üzenetére


HatalmaGalus
kezdő

Nekem 1 hete érkezett Amazon.frről. Onnan is jött. Péntek délután rendeltem, szerda délben már itt volt.

(#45180) Chal válasza nesh_019 (#45176) üzenetére


Chal
addikt

Sajnos nálam is pont ilyen, eddig azt hittem Air Link gondjaim vannak, de abba nagyon belemásztam, is sikerült is megoldani, azóta tök jó minden, az Alyx mégis ugyanezt adja elő amit nálad. Akár 120hz-en is csodálatosan hasít nagy nyílt tereken (5800X + 3070), de nem tart túl sokáig, fél óra és dadogni kezd, van hogy kevesebb. Pont ma terveztem ebbe is belemerülni jobban, ha van bárkinek tippje, jöhet. Az eddigi tesztek alapján nem tudom mihez kötni, nem fogy ki semmiből a PC, felbontástól, frekitől is tök független a dolog, és az is mindegy hogy low vagy ultra minőség van beállítva a játékon belül.

(#45181) Kaci84 válasza fatal` (#45174) üzenetére


Kaci84
őstag

Írtam az egyéb médiatartalmat és játékot is. A telefonos verziók mire jók? Nem hinném hogy játékra. Igen szép dolog TV-n nézni csak a TV/ nél helyhez és üléspozicióhoz is kötött. Értem nehéz. Miért játékhoz nem az?
Mindegy is igazából tanács jobb lett volna hogy melyiket nézegessem…

(#45182) barcalaci84 válasza Kaci84 (#45181) üzenetére


barcalaci84
őstag

A telefonos semmire se jó:)
Ha érdekel a dolog , akkor Quest 2 ...

(#45183) Jinxb1rd válasza HatalmaGalus (#45179) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Akkor lehet megpróbálok tenni vele még egy próbát, meg írni valami plusz megjegyzést, hogy nem Olaszból kérem a készüléket ha lehet... :R

Egy másik kérdés: jelenleg hogyan érdemes a Quest 2-őt kábel nélkül összekötni a géppel? Gondolok arra, hogy mely programra van szükség, illetve hogy mi a legolcsóbb külön dedikált wifi-s router, ami ajánlott hozzá? AX-es wifire van szükség vagy jobb egy régebbi is?

We are only Stardust...

(#45184) HatalmaGalus


HatalmaGalus
kezdő

Az Oculus SW alapból tud airlinket. Az ingyenes. Én részemről egy Virtual Desktopot használok, ez beszerezhető az oculus store-ból, egy D-link 853 AC Routerrel:
https://www.oculus.com/experiences/quest/2017050365004772

Ezzel az összeállítással 30ms körüli delay-t tudok elérni. Nekem megfelelő.

(#45185) Admir80 válasza Chal (#45180) üzenetére


Admir80
csendes tag

Én első körben megnézném Oculus Debug Toolban a számokat, mi változik ahhoz képest, amikor jól működik. Ebből kiderül, hogy a renderrel van baja vagy a compositor dobálja el a frame-eket. Esetleg a Link/Air Link is lehet a hibás, bár ezt nem gondolnám az eddigiek alapján.

Egyesek szerint érdemes kikapcsolni minden overlayt, a steam-ét is beleértve, az OVRserver_x64.exe folyamatnak pedig "Magas" prioritást adni.

(#45186) Chal válasza Admir80 (#45185) üzenetére


Chal
addikt

Köszi a tippeket ránézek mindenképpen. Overlayből csak az nvidiát kapcsoltam ki, de logikus hogy a többi is beleszólhat (Steam van még, meg Xbox gamepass, de az nem fut ilyenkor).

FpsVR-t használok még, lehet hogy az is bekavar, megpróbálom majd kikapcsolva is, bár nem találtam rá ilyen jellegű panaszt, ugyanakkor jó dolog benne csekkolni az értékeket, az is azt mutatja, hogy veszettül beesik az fps, de nem látni az okát (vmem van még, proci is jól bírja, gpu 80%-on vagy inkább alatta). Előtte meg random ideig (akár fél órán át) tökéletes minden.

Air Link szerintem is jó már, de teszek egy próbát kábellel is.

[ Szerkesztve ]

(#45187) Admir80 válasza Chal (#45186) üzenetére


Admir80
csendes tag

Még egy tipp eszembe jutott:

Nem tudom, melyik API-t használod, DX11 vagy Vulkan, de érdemes lenne megpróbálni a másikkal, hogy annál mi a helyzet.

(#45188) barcalaci84 válasza Chal (#45180) üzenetére


barcalaci84
őstag

előbb azt kellene tisztázni h ez csak ALYX specifikusan jön elő , vagy más játéknál is..
pl előjön -e oculus sdk-t használó játéknál is ?

(#45189) Chal válasza barcalaci84 (#45188) üzenetére


Chal
addikt

Csak az Alyxban volt. És nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki megoldódott. 50 percet ment most Air Linken, 120fps-el, medium profillal, de high texturákkal, meg se röccent :) És amit eddig jónak ítéltem (szaggatás előtti 20-30 perces időszak), szerintem ahhoz képest is jobb lett, de lehet, hogy ez csak placebo, az fpsvr nem támasztja alá.

Két dolgot változtattam: steam overlay off (eddig csak az nvidiás volt kikapcsolva), és az OVRServer_x64.exe priorítását high-ra állítottam a taskmanagereben. Szerintem az előbbi jött be, de majd holnap kipróbálom az utóbbi nélkül. Köszönöm a tippeket!

Ez a játék annyival magával ragadó, hogy ha nincs benne a stutteringtől totális hányinger és fejfájás, akkor igen nehéz levenni a hmd-t, és játék helyett guglizgatni hogy hogy lehetne jobb, így aztán az előző (teljesen szar) állapotban eltoltam a feléig. Nincs mese, újra végig kell majd játszani :)

[ Szerkesztve ]

(#45190) Admir80 válasza Chal (#45189) üzenetére


Admir80
csendes tag

Örülök, hogy működik :) Rohadt jó játék, valóban. Én simán feltettem a kezeimet, mikor először fegyvert fogtak rám Combine-ék :)

(#45191) gulasoft válasza Kaci84 (#45181) üzenetére


gulasoft
őstag

Egyszer belenézel, rájössz, hogy ez nagyságrendekkel jobb mint amit a videók visszaadnak, és lehet beszippant mint engem is. 2,5 éve nem ültem le flat játék eklé, pedig napi átlag 3 órát biztos tolom.
VR termekben ki tudod próbálni, bár ott fligt szimulátort nem biztos hogy tudnak mutatni.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#45192) gulasoft válasza Kaci84 (#45181) üzenetére


gulasoft
őstag

Csak nézd meg ezt. Semmit nem ad vissza abból, hogy igazából, benne vagy a világban, nem egy kulcslyukon (monitor) kukucskálsz be, hanem valóban körbevesz.
[link]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#45193) HatalmaGalus


HatalmaGalus
kezdő

Pupblic Test Channelre feljelentkezve érkezett új firmware Quest 2-höz. Nálam sokat javított az említett kromatikus aberráción. Így már szerintem használható lesz.

(#45194) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

na végül tp link archer x10 1500 lesz a befutó routerek közül. Bár azon gondolkozom, hogy ezt már lehet nem is lenne kötelező külön dedikáltan használtan, jó annyira már nem?

We are only Stardust...

(#45195) barcalaci84 válasza Jinxb1rd (#45194) üzenetére


barcalaci84
őstag

a tp link ax-es routereivel gond van airlinken...Nem ajánlott...

(#45196) gulasoft válasza Jinxb1rd (#45194) üzenetére


gulasoft
őstag

vegyél egy huawei ax3prot. Gyorsabb is bizonyítoot is a2d2-nél is nem csak nálam. Ár érték arányban a legjobbak között van.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#45197) Raymond válasza Jinxb1rd (#45194) üzenetére


Raymond
félisten

Dedikalt routert hasznalj ehhez maskepp barmikor problema lehet az atvitellel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#45198) a2d2 válasza gulasoft (#45196) üzenetére


a2d2
addikt

De abból csak a kínai jó az meg macerás lehet már vámoltatás miatt.
Valamilyen 20e-es Asus-t is ajánlottak itt a csoportban, lehet azzal jobban járna már.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#45199) gulasoft válasza a2d2 (#45198) üzenetére


gulasoft
őstag

Mi a különbség a kiából jött kína és az eurübá jött kínai között, a magyarított(angolított) firmware-t kivéve?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#45200) Raymond


Raymond
félisten

Ultrawings 2 (megjelenes Feb 3) [link]

Ket dolog miat vagyok igazan csalodott:

1) A bejelentett 25EUR eleg borsos ar erte, az elso resz baratsagosabb volt ebbol a szempontbol
2) Rengeteg a lovoldozes a trailerben, nagyon ugy nez ki egy shootert csinaltak a jatekbol peg az elso reszben pont az volt a jo hogy nem egy shooter volt

Bonusz - ugy nez ki nem jon Quest 1-re :(

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.