Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9501) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Jut eszembe hó végére foglaltam hotelt és instruktort Nürburgring Nordschleife-re. Ez egy top 3-as élmény a bakancslistámon, igaz eredetileg mikor felkerült 2 éve R-es Volvóval terveztem. Mondjuk ez legyen a legnagyobb baj, hogy helyette V8 lesz a kiválasztott :)

(#9502) BigBlackDog válasza FeRRaR1 (#9501) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Videót mindenképp hozz, ha van rá lehetőség! :) Egyébként a V8 S80 mennyire "hajós" mozgású egy ilyen kalandhoz?

[ Szerkesztve ]

(#9503) FeRRaR1 válasza BigBlackDog (#9502) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Szépen tapad, meg jól lehet gyors irányváltásokat csinálni. Pöpec gumi is van rajta, 1 éves Pilot Sport 4. Igazából a féktávok a legrosszabbak a nagy súly miatt, a többi egyáltalán nem gáz. Atombiztos az íven, remekül gyorsít, szépen kanyarodik. Lassulásnál már nem tudja elrejteni hogy mennyi is az annyi svéd acél :DDD

Persze nem pálya gép... Az a fránya súly és fék nem annyira partner benne. Sőt odáig merészkednék hogy sz@r féket tettek alá. Nincs hozzá méretezve a teljesítményhez és a súlyhoz. (gyári 2 éves betét és tárcsa) Persze hétköznapi használathoz tökéletes, de ha nagyon nyomod érzed hogy az a gyenge láncszem és nem bíznád rá vakon az életedet, inkább ráhagysz mindenhol kicsit a féktávokon.

lorcsi

Azért fizetek instruktort az első körre :) Utána még magyarba is el kéne vánszorognom a géppel, nem lenne jó megcsukni :N

A hírhedt YouTube kanyar ;]

Már gyakorolok tavaly óta, Assetto corsával. Lézer scannelték a pályát, egy az egyben az igazi van benne.

[ Szerkesztve ]

(#9504) lorcsi válasza FeRRaR1 (#9501) üzenetére


lorcsi
veterán

aztán ésszel ;)
nem úgy mint ők

(#9505) Johnny_vT válasza FeRRaR1 (#9501) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Ejha, szép cél! Előre is sok sikert hozzá és videót mindenképp csinálj (vagy legalább hangfelvételt :DDD ).

Ha szabad kérdezni, mennyi euróba kerül a mutatvány szállással, pályabérlettel, instruktorral együtt? Elég ha 100-asra kerekíted.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#9506) FeRRaR1 válasza Johnny_vT (#9505) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Egy kör jegy ára 25-30 euro
Szállás 900 méterre a pálya bejáratától 130 euro/éj
Instruktor 49 euro/kör
Ezt nem akartam mondani de nem bírom bent tartani: Egy McLaren 720S kör: 300 euro ;)

Van fotósuk a pályán, elvileg lesz egy képcsokor a saját autóról a pályán, dashcam videó, illetve videó és kép a 720S körről.

De ezek nem a legolcsóbb árak, úgy értem kicsit messzebb, szomszéd településen fele ennyiért is lenne szállás. Akikhez megyek, őket már évek óta követem youtube-on. (Apex) És mindent megkapsz egy helyen, kocsi, instruktor, videó, kép, szállás, taxi kör vagy autó bérlés, parkoló, stb...

(#9507) molnarpeter válasza FeRRaR1 (#9506) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Apex már az elején meg akartam kérdezni, de mikor írtad a 720S-t, egyértelművé vált :D have fun!

(#9508) Johnny_vT válasza FeRRaR1 (#9506) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Így már értem. Elég lett volna annyit írni, hogy Apex :D

Azért remélem bedumálod magad, hogy 5 másodpercnél több ideig szerepeljetek a kocsival az aktuális epizódban ;)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#9509) FeRRaR1 válasza molnarpeter (#9507) üzenetére


FeRRaR1
őstag

& Johnny_vT

Nem tudtam hogy mindenki nézi őket itt :DDD

Régóta követem őket, kb 1 évvel az Apex előtt a Ring Garage korszakban kezdtem el nézni Mishát. Egyébként őt kértem instruktornak :D

Szereti a Volvókat, ha lesz ideje biztos megnézi majd :K

[ Szerkesztve ]

(#9510) Def26


Def26
félisten

Aki esetleg új volvoban töri a fejét, annak mondanám, hogy minden földi halandó 13% kedvezményt kap új autóra. Voltam bent árajánlatra és ekkor mondta az értékesítő. V40 -re kértem amúgy (t3 momentum, és d3 momentum).

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#9511) jozsi252


jozsi252
veterán

Volvo V60 T6 Inscription AWD teszt Nem túlzás azt mondani hogy egy álomkocsi.

iPhone 13 Pro Max

(#9512) aero. válasza jozsi252 (#9511) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Teljesen rendben van. Egy dolgot nem értek. Az S90-et mindenki fikázza, holott az S60 ugyanúgy néz ki, amit mindenki istenít. :F:F;]

[ Szerkesztve ]

(#9513) FeRRaR1 válasza aero. (#9512) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Én fikázom mindegyiket ;]

Formailag az XC60 és V60 bejön, de ennyi. Legalább egy rendes 5 hengeres motor lenne benne. Tegnap ment el mellettem az utcában egy V90 D4 meg egy XC90 D5 (újak) hát az a hang amit az emelkedőnél produkáltak, mint egy traktor és turmix gép szerelem gyermeke :DDD

Nem illik prémium termékhez és ennyi, meg 2 tonna felett 2 liter... Ez a 3 és 4 hengeres motor kínálat szégyen. Kettő 5 hengeres dízel, kettő 5 hengeres benzines és 2 V8 után egyszerűen nem tudsz vissza ülni egy ilyenbe.

Ezek mellett jól néz ki képen, élőben sem rossz, de olcsónak hat. Mindenhol ez a kikönnyített műanyag érzés fog el. Kardánbox mint ha pappírból lenne úgy mozog oldalt. Ugyan ez kintről, pont ismerősömmel röhögtünk tavaly a szalonba. Mind a kettőnknek XC90 volt akkor, kintről néztük körbe az újat, horror vékony anyag, egy ujjal megnyomtam pár helyen úgy hajlott hogy hangosan felröhögtünk. A mi XC-nket tenyérrel nem tudtad úgy benyomni. Nyilván biztonságos, a merevítések egyszer megvédenek aztán kuka. Alváz védelem persze egy csepp sincs már... Ezek, és a hasonló dolgok miatt nem. Nagyon nem nekem...

(#9514) jozsi252 válasza FeRRaR1 (#9513) üzenetére


jozsi252
veterán

Tavaly mikor vettem a Yarist akkor még volt 1 kósza gondolatom hogy megnézem a Balenot de az pl. 150kg-al könnyebb mint a Yaris. És nagyságra nagyjából hasonló a 2 kocsi, sőt a Baleno még pár cm-el hosszabb is mint a Yarisom. Szóval a súlycsökkentés nem csak a Volvo-nál megy hanem minden más gyártónál, de ettől függetlenül pl egy XC60-at bármilyen más kocsinál jobban elfogadnék. Nem izgatna hogy mi hol van könnyítve, hol próbáltak spórolni a súlyon, tetszik a kocsi és kész.

iPhone 13 Pro Max

(#9515) Def26 válasza jozsi252 (#9514) üzenetére


Def26
félisten

attól függ melyik xc. 2 éve még tök modern kocsinak tűntek az utakon.
Manapság a nagy ledes és szűkített autós formavilágban iszonyatosan elöregedtek a 4-5 éves autók is.

Én is gondolkodtam xc -ben de aztán az utakon döbbentem rá (amióta jobban figyelgetem), hogy réginek hatnak. Persze lehet, hogy azokban még "volt anyag" de akkor sem kéne már. :)

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#9516) Weareus


Weareus
addikt

[link]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#9517) lorcsi válasza Def26 (#9515) üzenetére


lorcsi
veterán

"a nagy ledes és szűkített autós formavilágban "

Pl mikre gondolsz ?
Milyen autókra, modellekre ?

(#9518) FeRRaR1 válasza Def26 (#9515) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Én azon gondolkoztam hogy néha két alkalommal is szemügyre kell vennem hogy ez most XC90 vagy 60. (kivéve hátulról)

Az MK1 XC90 az egy hihetetlen időtálló forma és karakter. 2002-ben jött ki és ma is megnézek egy szép Executiveot. Ilyenkor kicsit hiányzik az enyém :O Ehhez képest a mostani jobban beleolvad a mezőnybe, kevésbé lóg ki, és biztos nem fogom megnézni 15 évesen.

[ Szerkesztve ]

(#9519) lorcsi válasza FeRRaR1 (#9518) üzenetére


lorcsi
veterán

szerintem ez inkább csak ízlés kérdése
kinek ez kinek az -azért jó h nem vígyunk egyvormák ;)

v60 -pistáék-yt

def26-
"hogy réginek hatnak"
ez is full ízlés kérdése

[ Szerkesztve ]

(#9520) belaazallat válasza FeRRaR1 (#9518) üzenetére


belaazallat
addikt

Minden csak viszonyítás kérdése!

Neked "full extrás" V8-as gépek után nem nagyon tudnak újat mutatni. De ha valaki az olcsóból ülne bele egy ilyenbe, el lenne ájulva.

Sajnos a szabályzott káros anyag kibocsájtás miatt búcsút mondhatunk a régi motoroknak. :(

Én pl egy új autóba nem szeretnék automata váltót, jó pár elektronikai kütyüről lemondanék

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#9521) lorcsi válasza belaazallat (#9520) üzenetére


lorcsi
veterán

+1
egy átlag embernek egy közepesen felszerelt 5-10 éven belüli volvó full elég
kényelem és kihasználhatóság szempontjából

(#9522) Def26 válasza FeRRaR1 (#9518) üzenetére


Def26
félisten

jah, a szalonban nem is nagyon dicsérik az xc90 -et. Nem sok fog belőlük gond nélkül közlekedni 10 év múlva (motorok).

Egyébként 2021 -ig biztos nem jön új v40.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#9523) aero. válasza FeRRaR1 (#9518) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Az elsőt osztom, főleg abban a barnában elég kívánatos ....
Sajna minden 4 henger már, ezzel kell élni. :(
Nézd meg az új 508-at is. A legtüzesebb, paprikásabb középkat szedán, milyen jól mutatna egy V6-tal. :(

(#9524) aero. válasza aero. (#9523) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

[link] Így azért annyira nem rossz.

(#9525) FeRRaR1 válasza aero. (#9524) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem rossz nem rossz, kicsit mű illetve nem gyárilag ilyen. Ami még gond lehet az ilyen rendszerekkel hogy elveszi a nyugalmat is, sokszor búgnak alacsony fordulaton is, és hosszú távon az nagyon idegesítő.

Erre megoldás hogy sok rendszeren már van megkerülő szelep amit vagy a gyári sport gombbal, vagy egy sima kis távirányítóval lehet állítani. Nem néztem utána, de a korábbi Heicokon nem volt.

Ha annyira moduláris az új motorcsalád, 3-4 hengerrel akkor igazán csinálhatnának 5-öt is :K

lorcsi

Ezzel egyet értek, akartam én is írni, hogy a változatosság gyönyörködtet, ami nem is baj, illetve ezért jó hogy van nagy választék.

belaazallat

Értem, de akkor sem jó érzés amikor a több mint 10 éves kocsijaidba úgy szállsz vissza hogy áldod az eget amiért nem egy újban ülsz. Amikor kijönnek a márkakereskedésből tesztvezetés után, és rákérdeznek 2-3 dologra hogy az mi a kocsimon, illetve kapok 3 telefonszámot ha el akarnám adni... Meg persze egy olyan tesztautó sem volt ami akár fele ennyit tudott volna, se hűtött ülés, se radaros tempomat, se kulcs nélküli indítás... Tesztvezetés után én is elvittem a srácot egy körre a kereskedés körül, úgy szállt ki hogy soha ne add el. Legjobb volt amikor egy másik V8 tulajjal találkoztam a váróban, és vagy 40 percet beszéltünk hogy mennyire jó a kocsink, és mennyire nem kéne a szalonból semmi. Valószínűleg ezért nem lesz több Volvóm, és sajnálom hogy a szeretett imádott márka nem tud megtartani ennyi kocsi és év után. PErsze nem akarom eladni az S80-at marad még jó darabig de akkor is.

lorcsi

Mi az hogy átlag ember? A Volvo nagyon prémiumnak írja le magát pedig a mostani motorkínálat nagyon nem az. Illetve akkor is tartom magam a fentiekhez, 10+évvel későbbi autóból nem csalódottan kéne kiszállnia az embernek.

Def26

Ismerem a vezető szerviztechnikust a márkakereskedésben, kérdeztem milyenek az új Volvók csak szitkozódott.

--------------------------------------------

Vissza olvasva most olyan mint ha leszólnám a márkát, pedig nem. Még mindig hozzájuk kötődök a legjobban, és fáj hogy csalódnom kell bennük, illetve véget ért egy korszak számomra. Amennyiben eladom valaha az S80-at nem Volvo lesz a következő.

[ Szerkesztve ]

(#9526) belaazallat válasza FeRRaR1 (#9525) üzenetére


belaazallat
addikt

Teljesen megértelek. Többször olvastam az írásaidat ezekről az esetekről.

Más:
99-es V40-ben, mi adhat ki olyan hangot, mintha egy vékony lemez darab rezonálna, jobboldali kerékjárati ív felől hallani a legjobban. Egyszer menet közben is hallatszott.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#9527) Def26 válasza belaazallat (#9526) üzenetére


Def26
félisten

Lehet a féktárcsa mögötti védő lemez. Néha nekem is csinálja.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#9528) belaazallat válasza Def26 (#9527) üzenetére


belaazallat
addikt

Megütögettem a kereket, de nem változott a hang.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#9529) Def26 válasza belaazallat (#9528) üzenetére


Def26
félisten

a féktárcsa mögött van egy porvédő lemez. Kicsit nyomkodd meg befelé.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#9530) belaazallat válasza Def26 (#9529) üzenetére


belaazallat
addikt

Majd ráállok az aknára és megnézem.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#9531) FeRRaR1 válasza belaazallat (#9530) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem tudom milyen felnid van, de eddig a legtöbb Volvónál el lehetett érni simán a küllők közül. Illetve elöl megoldható kitekert kormánnyal is.

(#9532) belaazallat válasza FeRRaR1 (#9531) üzenetére


belaazallat
addikt

Ilyen.

Mindenképp alá akarok nézni, mert pár csöpp olajat találtam a garázsban, megnézném honnan jön.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#9533) belaazallat válasza belaazallat (#9532) üzenetére


belaazallat
addikt

Na meg van a bűnös! A kipufogó védőlemezből elhagytam egy csavart. Ezért zörög.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#9534) lorcsi válasza FeRRaR1 (#9525) üzenetére


lorcsi
veterán

szerintem a magyar autóparkot elnézve az új volvók motorja még mindig full elég egy magyar átlagnak
a belső térről nem is beszélve

nyilván aki már megszokta 2005 magasságában a summum-ot , neki más érzet
de ez nem az átlag magyar
viszont amit a Pista is mond..a volvo dízel kimaradt a botrányból..

és valahogy nekem is úgy tűnik , mintha az össze prémium német gyártó ugyanazt adná ki már évek óta(10+)
a volvónál meg van valami új...cool

[ Szerkesztve ]

(#9535) Def26 válasza lorcsi (#9534) üzenetére


Def26
félisten

2014 -től vannak újból volvo motorok az autókban (pl. a d2 már 2 lieres motor nem pedig 1.6), előtte ford volt. Majd picit később derül ki, hogy lesz e valami bajuk.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#9536) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

185 lovas D5 , 6-os automatával milyen átlagot produkál 140 tempomattal? Egy V70-ben mondjuk.

MK3 V70 megéri amúgy a felárat az MK2-höz képest?

(#9537) BigBlackDog válasza Atomgeszi (#9536) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerelőtő szerint a MK3 V70-nel azért már kicsivel több a nyűg, mint egy kései, FL MK2-vel. Saját tapasztalatom viszont nincs a témában.

Nálam az S60 a 185 lovas D5-el, de kézi váltóval szokott 6.5-7 liter között enni 130-140-es tempó mellett. Mondjuk ez nem sík terepen, általában dimbes-dombos pályákon.

(#9538) Atomgeszi válasza BigBlackDog (#9537) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az MK2-es robosztus hátulja egyre kevésbé szimpi, mióta több MK3-asat látok az utcán..

Mondjuk egy 2007-es fekete 6-os automata minden földi jóval már kielégítené a vágyaim..

(#9539) TheMarci válasza Atomgeszi (#9536) üzenetére


TheMarci
addikt

Holnap megyek vele nyaralni, megnezem neked, varosban jo, ha 550-600 km-t tudok menni egy tankkal.

Do You Dream?

(#9540) BigBlackDog válasza TheMarci (#9539) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...varosban jo, ha 550-600 km-t tudok menni egy tankkal"

Ez 70 literes tank mellett? :Y

(#9541) TheMarci válasza BigBlackDog (#9540) üzenetére


TheMarci
addikt

:K Autopalyan azert jobb a helyzet, de ugy nez ki, a rovid varosi utakat nem szereti.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#9542) Atomgeszi válasza TheMarci (#9539) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát ennyit a benzinesem is bezabal városban. :DDD

(#9543) kelekyle


kelekyle
őstag

Még januárban megjött a cucc, most vettem a fáradtságot és beszereltem a tolatóradart... Hát nem volt egyszerű menet, de a végeredmény szerintem magáért beszél. Szerintem jobb mint a gyári rendelhető :)

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#9544) 6120 válasza Atomgeszi (#9536) üzenetére


6120
tag

Nekem pont ilyenem van: olyan 7,2-7,5 között.
Nyáron voltunk a fricceknél nyaralni; 950-nél már inkább megálltam tankolni. Igaz ott meg volt benne pár óra 160-170 is...

A többieknek: úgy tűnik hogy az én mostani helyzetemre sincs megoldás volvóból.
Nemrég költöztünk vissza Bp-re az agglomerációból. A hétköznapi futkosásokat meg tudnám oldani BKV-val (vagy car sharingel) viszont a feleségemnél az ovi/bölcsi járatra is kell gondolni. Ő most egy 1.6 benzines Fusiont használ. Hétvégeken sokat utazunk/kirándulunk ehhez meg kellene egy csendes és nagy utazóautó.
Szerintetek mi lehet a megoldás? Gondoltam egy zoldrendszamos v60-ra de az meg nem túl nagy.
Következő amit néztem az meg az outlander phev, annak meg suzukis a bele...
Új xc90-re meg nincs 20 mió itthon...

(#9545) aneda válasza 6120 (#9544) üzenetére


aneda
aktív tag

Most jól bezuhant a villanyos V60 ára, én olyat vennék.
Különösen ha számít az adó mentesség.
A V60 nem túl nagy, de ahogy nőnek a gyerekek egyre kevesebb cucc kell...

[ Szerkesztve ]

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#9546) lorcsi válasza aneda (#9545) üzenetére


lorcsi
veterán

menynire zuhant be az ára?
van erről valmi infó ?

(#9547) 6120 válasza lorcsi (#9546) üzenetére


6120
tag

5-6 között már van szép.

(#9548) aneda válasza lorcsi (#9546) üzenetére


aneda
aktív tag

Tavaly, mikor az XC70-et vettem, 8mFt volt itthon a legolcsóbb, kintről ÁFA nélkül (lízing) lett volna ~6mFt.
Ehhez képest kint most nettó 12e.EUR-tól indulnak, itthon meg 5mFt-től.
Ráadásul eltűntek a kínálatból a facelift előtti példányok, a fl után sokat javult a kinézet, és mivel csak nyugat európában forgalmazták őket, nem nagyon vannak mezítlábas példányok.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#9549) #03969024 válasza Atomgeszi (#9538) üzenetére


#03969024
törölt tag

BC szerint 6,6, ami inkább 7, meg egy kicsi.

(#9550) haxxika válasza Atomgeszi (#9536) üzenetére


haxxika
senior tag

S80 MK2 (2010) - 8.3 6os automata és AWD. 130-140 átlaggal megy, de néha megvan a 160-170 is pályán.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.