Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9601) ffodi válasza Rivaul (#9599) üzenetére


ffodi
veterán

Ez jó mókának ígérkezik, én tavaly tisztítottam az EGR környékét. Nem is kell mondanom, de ráment egy délután mire azt a vastagon felrakódott kemény dzsuvát letakarítottam.

Lehet, hogy ez okozza egyébként a problémádat, de nekem akkor volt ilyesmi hibakódom az S60-on, amikor leköpte a turbócsövet. Menj vele egy kicsit és hallgatózz. Ha gázadáskor olyan hangot hallasz az utastérben, mintha fel-fel pörögne az utastér ventilátora, akkor telitalálat.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#9602) haxxika válasza ffodi (#9601) üzenetére


haxxika
senior tag

Ha sziszegő hang van és kormol mint állat gyorsításnál, valamint érzed hogy 0 erő van, akkor a turbó csőnek annyi. Vagy ledobta, vagy valahol elszakadt, nálam utóbbi volt már egyszer.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#9603) Rivaul válasza ffodi (#9601) üzenetére


Rivaul
addikt

Szinte alig hallom a turbót. 3000-nél vált nagy nehezen föl és csak ömlik a füst. A motor hallom hogy pörögne de turbóhang alig van. Nagy szívás lesz, látom már :/

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9604) ffodi válasza Rivaul (#9603) üzenetére


ffodi
veterán

Ne klasszikus turbóhangot "keress" hanem inkább süvítős/sziszegős hangot. Nem tudom nálad az XC90-nél (ha jól rémlik) hogyan férsz hozzá a legkönnyebben a turbócsőhöz, de nálam elég volt a haspajzsot levenni, és már látszott is a probléma.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#9605) Rivaul


Rivaul
addikt

Egy napos sz..son vagyok túl és nem esett jól. Elkezdtem szisztematikusan haladni. Végignéztem a csöveket, minden rendben. Akkor kivettem a nyomásszabályzó szelepet. Aztán levettem az egrt, az összes csövet stb. Mindent darabokra és elpucoltam még az egr összes lamelláját is, kemény retek volt mindenbe. Mikor kezdtem volna összerakni, elhúztam a jobb oldali intercooler csövet és beesett az ujjam. Látszatra nem volt látható és pont úgy fordult hogy alul a hűtő felőli részen volt, esélyem nem volt észrevenni. Cca 5 centis hasadás... Viszont sehol az ég adta világon nem találok ilyet csak a bal oldali rövidet, még Harangozó Gábort is kérdezetem... Már holnap este kéne az autó. Faxa...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9606) BigBlackDog válasza Rivaul (#9605) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Márkaszerviz (Méhész utcai Ivanicsnál elég sok minden szokott lenni raktáron)? Gondolom nem lenne olcsó, de ha esetleg van, akkor legalább gyorsan megkapod.

[ Szerkesztve ]

(#9607) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Ide is bedobom ezt. Elkezdtem gondolkozni. Ugye tud kb. mindent, amit Volvóka, csak automata. Csak van két kérdés;
- Volt-ettörve, vanerejtettbaja, stb. ?
- Megéri-e vajon? :U

Mondjuk a "Lejárt magyar okmányokkal" nem túl bíztató. Ha tényleg csak februárig volt műszaki rajta és azóta áll, akkor azért már állt egy ideig egy helyben.

[ Szerkesztve ]

(#9608) r.levente75 válasza BigBlackDog (#9606) üzenetére


r.levente75
addikt

5 hónapja lejárt a műszakija de azt írja, hogy napi használatban van az autó. Azt hogyan...?

(#9609) BigBlackDog válasza r.levente75 (#9608) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mindenesetre érdekes ez szerintem is. Vagy lehet, hogy ennyire régi már a hirdetés is? :D

(#9610) Rivaul válasza BigBlackDog (#9606) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszi csak az a baj hogy 160km-re vagyok onnan és csak egy robogóm van jelenleg :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9611) r.levente75 válasza BigBlackDog (#9609) üzenetére


r.levente75
addikt

Egy telefont megér a dolog.

(#9612) molnarpeter válasza Rivaul (#9605) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szilikon csővel nem helyettesíthető? Esetlleg toldani lehetne, vagy ha enged annyit, akkor levágni a repedésnél és ideiglenesen bilinccsel feltenni.

(#9613) BigBlackDog válasza Rivaul (#9610) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hupsz, akkor rossz tipp, bocsi! :D

Viszont molnarpeter ötletéhez hasonló jutott nekem is eszembe; kerti slaggal nem helyettesíthető átmenetileg?

(#9614) Johnny_vT válasza BigBlackDog (#9607) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Az én Volvómnak (jaj de fura ezt még így kimondani :Y :DDD ) elírták a hirdetését. Benézte a hirdető, azt hitte a "HU" rovatba a műszaki készítésének idejét kell írni, nem a lejártát.

De amúgy a múltkor te már akartál mindenféle más autót is, mostmeg vennél egy kvázi ugyanolyat, mint ami van? :D

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#9615) molnarpeter válasza BigBlackDog (#9613) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

IC cső kicsit nagyobb azért :) esetleg belső oldalon lehet próbálkozni Tip-top ragasztóval, és gumival vagy nagy folttal lefedni. Esetleg még lyukasztani is lehet a hasadás két végén.

(#9616) BigBlackDog válasza Johnny_vT (#9614) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...kvázi ugyanolyat, mint ami van"

Az S60-al nincs sok bajom, eléggé az a típus, ami szinte minden szempontból ideális. Egy apróság van, ami még nincs meg benne; az automata. :B Elviselem a hiányát, de azért keresem az utódot.

(#9617) haxxika válasza molnarpeter (#9615) üzenetére


haxxika
senior tag

Elég vastag azért az a cső, duct tape-el ideig óráig eltart. Ha leveszed a helyéről el lehet még vele járogatni, csak kormolni fog az autó rendesen... 2 hónapig így jártam, aztán szereztem bontott csőt.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#9618) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Téli gumihoz keresek Volvo felniket az acél helyett. Valahol régebben láttam egy szkennelt képet, amelyen az összes gyári Volvo felni képe rajta volt névvel, de most a Gúgli nem találja nekem. Van ilyesmitek esetleg?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#9619) BigBlackDog válasza Johnny_vT (#9618) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Itt vannak fent régebbi brossúrák, amikben benne van az akkori alufelni választék.

Illetve ennek a 6. oldalán, alul van szintén egy adag.

(#9620) Johnny_vT válasza BigBlackDog (#9619) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

:R

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#9621) Rivaul válasza molnarpeter (#9612) üzenetére


Rivaul
addikt

Én is gondoltam szilikonra, meg saválló csövet bele. Elég nagy cca 8cm hasadás van rajta és olyan helyen ahol nem tudom "kivenni belőle". Volvonál van 30k de az annyira nem esik jól hó végén... Itt Siófok közelébe meg sajna elég korlátozottak a másfajta lehetőségeim...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9622) aneda válasza Rivaul (#9621) üzenetére


aneda
aktív tag

A Lángnál van Starline HS 1428 cikkszámú turbó cső, ami a gyári
OEM 30636856
OEM 8624886
cikkszámoknak felel meg.
Ha ezt keresed 26k a lista(!)ára, a többi már csak rajtad múlik... :)

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#9623) aneda válasza molnarpeter (#9615) üzenetére


aneda
aktív tag

A belső oldalon nem próbálkoznék semmivel, hátha beszívja a motor... ;)

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#9624) molnarpeter válasza aneda (#9623) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Túlnyomás miatt gondoltam belülre, inkább kinyomná talán, tubeless foltok is belső oldalra mennek :)

Az említett cikkszám alapján 14,7k

[ Szerkesztve ]

(#9625) Rivaul


Rivaul
addikt

Köszönöm de ezek a rövidek, ez valamiért van mindenhol. Nekem ez kell a képen. Az Ivanicsnál végül lerendelték 29700ft-ért hogy rohadna meg... Már mint az alkatrész nem az Ivanics :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#9626) Johnny_vT válasza BigBlackDog (#9342) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Rábukkantam az egyik facebook csoportban egy emberkére, aki elvileg tud Bluetooth-csatlakozást kialakítani az autótelefonnal. Tudom, neked nincs benne telefon, de a "kihangosító" kulcsszóra keresve ez volt az egyik első komment, így erre reagálok :)

Szóval azt mondja, hogy beépít egy egyedi Bluetooth chipet magába a telefonkészülékbe. Ez a telefonnal együtt kapcsol ki-be és bekapcsolt állapotban automatikusan csatlakozik a párosított készülékhez. Délután beszélek vele részletesebben. Az alábbiakon kívül ti mit kérdeznétek még meg tőle?

- Van-e kivezetett gombja a chipnek?
- Hogyan zajlik a párosítás, ha a chip rejtve van és nincs kivezetett gombja?
- Bluetooth zenelejátszásra is használható-e a megoldás? (Nem gáz, ha nem, mert úgyis van 3.5 mm-es Jack AUX IN a könyöklő alatt)
- Mennyi ideig tart a szerelési művelet?
- Mennyibe kerül?
- Hol van helyileg?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#9627) BigBlackDog válasza Johnny_vT (#9626) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Jól hangzik. Én még kérdeznék egy témában;
- Mennyire stabil és bevált megoldás?
- Korábbi beépítések után mik a felhasználók tapasztalatai, mennyire problémamentes?

És igen, azért az ár is kérdéses. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9628) Johnny_vT válasza BigBlackDog (#9627) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Referencia nélkül nem engedem szétbontani a középkonzolt, még a végén letörnek egy-két klipszet és zörögni fog. De mivel elég korlátolt ideig leszek Magyarországon augusztus végén, ezért lehet, hogy nem is lesz belőle semmi.

Szerk.: Csomagtartó ajtó belső kárpit rögzítéséből hiányzik egy szürke bepattintós klipsz. Olyat érdemes netről keresgélni, vagy ugorjak be egy bontóba és próbáljak magamnak kioperálni egyet?

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#9629) BigBlackDog válasza BigBlackDog (#9607) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Végül kiderült, hogy mégsem járt le a műszaki, már frissült a hirdetés is. Viszont így azért felmerült a kérdés, hogy már február óta fent lenne? :U

A kevés kilométer meg városi futásból jött össze. Ha minden igaz a DPF egyszer már tisztíttatva lett, az automata szépen vált. Viszont 10 éven keresztül márkaszervizbe járt csak, így tippelnék, hogy a váltóolaj még nem volt cserélve. Eddig mondjuk nem túl biztató.

(#9630) Johnny_vT válasza BigBlackDog (#9629) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

DPF tisztítás ide vagy oda, egy szinte cska városban használt nagy dízel időzített bomba. A váltóolaj-cserére érdemes lenne rákérdezni, ha mégis megcsináltatták, akkor talán van rá esély, hogy az még bírja.

Minden esetre az Orestes felnik baromi jól néznek ki rajta, ilyen van az enyémen is.

Apropó ugyanitt: nem akarsz véletlenül megválni az Eurus felnijeidtől? Pont ilyet keresek a 16-os téli gumikhoz :DD
Adok helyette acélfelnit ilyen gyári dísztárcsával ;)

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#9631) Johnny_vT válasza BigBlackDog (#9627) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Találtam egy videót, asszem ugyanerről lesz szó :)
https://www.youtube.com/watch?v=O1UShHSkFSs

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#9632) Johnny_vT válasza Johnny_vT (#9631) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Megtaláltam a forrását:
https://www.volvoforums.org.uk/showthread.php?t=261575

Közvetlenül tőle már nem rendelhető, a két viszonteladóból pedig a cseh nem él, a holland meg csak írogat róla, de nem árulja közvetlenül. Kis guglizás után meglett más forrásból:
http://www.v-parts.nl/vdash-bt-phone-p2.html

363 euró, inkluzíve beépítési költség. Elég húzós. Kíváncsi vagyok az otthoni muksó árajánlatára...

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#9633) 6120 válasza BigBlackDog (#9627) üzenetére


6120
tag

illetve, h iphone-nal próálta-e már? :R

(#9634) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

(#9635) BigBlackDog válasza FeRRaR1 (#9634) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Kezdődik a pályaprogram? :C

[ Szerkesztve ]

(#9636) BigBlackDog válasza BigBlackDog (#9607) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szóval nem meglepő módon arra jutottam elég gyorsan, hogy Volvóka marad a háznál. :(((

Sajnos a városi "harcok" látszanak rajta kívülről. Első-hátsó lökösnek is már a rögzítése sérült és szerintem mindegyik elemre jutott egy-egy meghúzás, vagy közepesen csúnyának tűnő sérülés. Fényszóró búrák teteje már érdes és matt. Sajnos csak egy mélygarázsban tudtam megnézni és khmm... nem voltak túl jók a fények. Ráadásul még meleg volt a motor. :F Fedélzeti irodalom pakk megvolt, csak a szervizkönyv maradt otthon (mondjuk utóbbi nem gáz, márkaszerviztől ki lehet kérni az első 10 év történéseit). Az utolsó két év szervize viszont ismerősnél volt, szóval papír nincs róla. :(
Kicsit azért foglalkozós, egy két apróság feltűnt; cserés a motorháztető teleszkóp, és a csomagtérajtó teleszkóp is már a végét járja. Indításkor kellett 2-3 lassú tekerés, mire életre kapott (tippre akkumulátor is cserés lesz, nálam ez volt a jele). Motorleállítás végén rendesen megrázkódik a kasztni, gondolom tartóbak sem új már.

DE, jöjjenek a pozitívumok;
- Alja egész tűrhető, középső kipuff csövön volt csak feltűnőbb rozsda.
- Olajbetöltő nyílásba betekintve jónak tűnik a helyzet, nem láttam trutyit
- Motortér relatív száraz, egy-két apróbb szivárgás van csak (pl. olajbetöltő nyílás tövénél).
- Hűtőfolyadék ok, fékfolyadék is frissnek tűnik. (mondjuk a szervótartályban krémleves színű lötyi volt)
- Belseje egész szép(nek tűnt a sötétben). Bőrön elől nem láttam szakadást, egy tisztítással szerintem újszerű lenne. És a fullos vajbőr nagyon meglepett, érzésre sokkal jobb minőségű és vastagabb, mint Volvóka félbőre! :C

Mondjuk nem értem, hogy miért is ringattam magam álmokba. Jó, jó, hogy csak 160k km, ez látszik is a beltéren, de bevallottan városban használták (ez látszik a külsején) és valahogy félek a műszaki következményeitől. :(
Szóval 1-1.2M Hufért még be is vállalnám, ha csak közlekedésre kellene az autó. De valahogy mániákusan próbálom jó bőrben tartani, ahhoz meg túl sok munka lenne vele. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9637) Johnny_vT válasza FeRRaR1 (#9634) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Hajrá, csapassad! :D

(#9633) 6120

Beszéltem az emberkével. Igazából nem győzik az alkatrésszel, azért nem is hirdetik sehol. Két Volvo Szervizt visz emberünk, egyet Tényőn, egyet Fehérváron (vagy lehet, hogy nem "viszi", csak ott dolgozik Tényőn, de ez most lényegtelen), így a szakértelem megvan a műveletekhez.

Pontosan azt csinálja a műszer, mint ami a korábban linkelt videóban és a fórumbejegyzésben is szerepel. Tehát teljes értékű kapcsolatot létesít a fedélzeti telefon és a mobilod között, így a kormányról (vagy a középkonzolról) úgy tudod kezelni a hívásaidat, telefonodat, mintha csak a beépített telefonnal babrálnál. Plusz, ha zenelejátszást kezdesz a telefonról, akkor automatikusan a kocsi hangrendszere szólal meg. Welcome to the 21. század :DDD
iPhone-nal is abszolút működik (a felesége használja vele).

1-1,5 óra az egész művelet, jelenlegi áruk nem éri el a 70 ezer jó magyar pengőt. Ez a neten talált 370 euróhoz képest minimum baráti, úgyhogy én már foglaltam is időpontot magamnak :)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#9638) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

(#9639) Johnny_vT válasza FeRRaR1 (#9638) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Ejj azt a leborult szivarvégit neki! :Y :))

Fotózz sokat, menjen a car spotting :D

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#9640) aattys2005


aattys2005
újonc

Üdv Mindenkinek!

Segítségre lenne szükségem!
2011-es évjáratú 1.6 benzines V60-asom olajcsere után "motordiagnosztika" lámpát gyújtott, egyéb hibakód nélkül. Volvo szalonban közölték, hogy vezérlés pozíció hibát találtak, majd ezt állították, mely után kb. 2 hétig minden rendben volt. Ez után újra világítani kezdett a motordiagnosztika...Újra VOLVO szerviz, ahol átmeneti hibaként a tárolóban valamilyen fékjeladó hibát találtak, amit töröltek...Majd mai napon újra hiba jelent meg, ezúttal U200586 hibakóddal "Sebesség" hibaleírással hozott hibát...
Mindeközben az autón magán nem veszek észre hibát, rendesen indul, szépen jár...

Ebben kérném a segítségeteket, vagy Nyíregyháza környékén megbízható VOLVO-s szerelő elérhetőségét!
Köszönöm előre is!

(#9641) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Volvo 400-as szériájáról mi a vélemény? Pl. 480 1.7 turbóval mennyire "nyugalom szigete" autó napi használat mellett?

(#9642) xEon1337 válasza BigBlackDog (#9641) üzenetére


xEon1337
őstag

Szerintem 15 év felett már semmi sem nyugalom szigete, mindig van valami szöszölni való.

"Less but better" - Dieter Rams

(#9643) haxxika válasza BigBlackDog (#9641) üzenetére


haxxika
senior tag

Nagyon sokszor olvasom, hogy betegágy az egész autó. Tetszik azért kinézetre nekem is, de ez az autó használhatatlan minden napra.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#9644) BigBlackDog válasza haxxika (#9643) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na jó, most végigolvastam ennek a leírását és elsírtam magam nevetés közben. :DDD Asszem lemondtam a 480-ról.

(#9642) xEon1337: Valami tanulóautónak valót keresünk, aztán csak úgy felmerült a típus. Értelemszerűen egy 15-20 éves autóval már foglalkozni kell, ezt tudom. Csak annyi az elképzelés, hogy ne legyenek visszatérő típushibák és végére lehessen érni egyszer a nagyobb bajainak.

Egyébként a 440 és a 460 is ilyen bajosnak számít?

(#9645) haxxika válasza BigBlackDog (#9644) üzenetére


haxxika
senior tag

Tanulónak vennék egy twingo/yaris kisautót, aztán utána jöhet egy nagyobb darab. En is anno a citroen berlingo puttonyoson kezdtem, aztán ültem át az S60ba.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#9646) lorcsi válasza haxxika (#9645) üzenetére


lorcsi
veterán

vagy egy 2000 körüli puntót

(#9647) xEon1337 válasza BigBlackDog (#9644) üzenetére


xEon1337
őstag

Én is valami Yarist, béka lámpás Polot (9N), stb. néznék első autónak. Ezeket csak azért írtam, mert a közvetlen környezetemben ilyeneket használnak ilyesmi árban és korban, a kopókon kívül még nem volt velük soha semmi probléma.

"Less but better" - Dieter Rams

(#9648) BigBlackDog válasza xEon1337 (#9647) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Polo erősen be van célozva, 600e Huf környékén már szépnek tűnő darabok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#9649) Johnny_vT válasza FeRRaR1 (#9638) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Most olvastam a Suzuki Swift Sport nürburgringi bemutatóját (fizetett hirdetését). Kajak ennyire sok Swift-et tartanak a helyi kölcsönzők? Persze, pici, olcsó méregzsák, de azért egy ekkora pályára ezer másik, nem sokkal drágább, cserébe sokkal jobb alternatívát tudnék kigondolni akár "hazai piacról" (VW) is :)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#9650) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Apropó, valaki vágyik még fasza acél kulcstartóra? 2000 Huf+posta
Eskü nem kapok belőle százalékot, de a srác aki árulja baromi segítőkész volt és 4 nap alatt megjött a cucc ajánlott levélként Németországba is :D

Az S/V/XC-sorozattal kezdve minden típushoz (azaz 850, 740 és társai nincs sajnos).

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.