Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12001) troll81 válasza FeRRaR1 (#12000) üzenetére


troll81
addikt

Már szedem az életmentő készletet össze hozzá. És remélem jobb lesz mit új korában és erősebb. A mai főtengely vadászat mellett
egy v8 xc90 re is akadtam :D olcsó de nem merek új projektbe fogni erre sok zseton lesz locsolva. Nem tudnál dobni angol bolt linkeket ahol árulnak rendes jó cuccokat st hez? Meg koszonnem :R

Motul olajból 5w30 bol mi lenne a favorit?

[ Szerkesztve ]

(#12002) aneda válasza Viktor8. (#11998) üzenetére


aneda
aktív tag

Nekem ugyan a lyukas coolert erős fújó hang jelezte, de a leírt helyen megjelenő olaj egyértelműen jelzi, hogy coolert kell cserélj.
Jó bele a benzinesé is.
A füsttel én nem foglalkoznék, szerintem belefér, de lehet megszűnik ha a turbónak nem kell szétforognia magát a cooler végett.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#12003) FeRRaR1 válasza troll81 (#12001) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Hmmm, igazából nem vagyok annyira otthon turbós motor alkatrészekben, tuningban, azon belül meg hogy mit érdemes. Nekem ugye a szívó V8 van és ahhoz csak gyári Volvo alkatrészeket veszek, kivéve ha fejlesztek valamit mint kipu, fékek... De motortérbe még nem kellett semmihez hozzá nyúlni. Idén kapott egy új generátor / klíma szíjat, feszítőket, görgőket, gyári gyertyákat. 13 éves volt mind, de keveset futott, oda adták az eredeti szíjat meglepően jó volt, semmi repedezés vagy bármi hiba.

Pistonheads vagy egyéb ford / Volvo fórumokon indulnék el, ott hihetetlen mennyiségű infó van. Angol ebay mindig tele tuning cuccokkal. Illetve amit én itt csinálnék az az hogy keresnék egy szervizt akik versenyautó felkészítéssel, motor építéssel, turbós motorok tuningolásával foglalkoznak. Akár tanácsért, akár a munka egy részének elvégzéséért. Így most pl a Perfect touch performance-nál voltam. Amik ott voltak a garázsban a Volvóval együtt az Lamborghini Aventador, Mustang Shelby GT350, Porsche GT2 RS, Nissan Skyline, Ariel Atom V8... Építenek és tuningolnak motorokat, van 2 saját dyno-juk. Olyan munkát végeztek a Volvón is hogy le a kalappal. Még megyek hozzájuk idén ;)

(#12004) syIex válasza FeRRaR1 (#11983) üzenetére


syIex
veterán

Ezek milyen felnik pontosan? :Y

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#12005) Kelecar válasza troll81 (#11999) üzenetére


Kelecar
aktív tag

Nálam 10, max 15 a megfelelő intervallum, pláne nagy teljesítményű autónal, nem 25 :D

(#12006) Kelecar válasza troll81 (#12001) üzenetére


Kelecar
aktív tag

Motulból a 8100 ECO-nergy tudja a Volvo szabványokat ha jól tudom, én legalábbis azt rakok bele :)

(#12007) FeRRaR1 válasza syIex (#12004) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Volvo Polestar performance wheel. Van 19" és 21"-ben, bár utóbbi SUV-okra.

(#12008) syIex válasza FeRRaR1 (#12007) üzenetére


syIex
veterán

Gyönyörű, de nekem ennyit nem ér meg! :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#12009) FeRRaR1 válasza syIex (#12008) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Volvónál 3000 font volt opcionális extra. Én találtam egy messzi Volvo kereskedőt aki 600-ért árult 3 szettet, ami rajta volt azt meg eladtam 400-ért. Így kemény 200 fontomba került a váltás, és végre feltehettem a Pilot Sport 4 helyett a 4 S-t ami csak 19-től felfelé van :K

Most nem látok akcióban sehol, de ha nyitott szemmel jársz, néha ránézel ki lehet fogni.

[ Szerkesztve ]

(#12010) syIex válasza FeRRaR1 (#12009) üzenetére


syIex
veterán

Úgy már más tészta nyilván. :Y
Annyit én is adnék érte neked! :P
Köszi majd figyelem, mert amúgy nagyon tetszik! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#12011) Ad@m válasza nesa (#11979) üzenetére


Ad@m
tag

Sikerult szétszedni :)
Az alsó műanyag engedett éppen annyit törés nélkül, hogy hozzá lehetett férni a zárhoz manuállisan.
A motor van elgyengülve benne, honnan lehet ilyen csomagtér zár motort venni ? Lehetőleg nem bontottat? Bárdinál és Unixnal nem láttam hozzá.

I am more than a fish, I am more than a man, Death will rise, from the tide! I am murloc!

(#12012) nesa válasza Ad@m (#12011) üzenetére


nesa
veterán

Ezek szabvány motorok nézd meg a típusát, én egyszer cseréltem ilyet más kocsiba ott jó volt bele az új 800ft centrál motorja.

Fotózd nekem jól körbe mert érdekel hogy ez milyen is.

[ Szerkesztve ]

(#12013) Viktor8. válasza aneda (#12002) üzenetére


Viktor8.
tag

Rendben, köszi a segítséget, remélem megszűnik a hang ha cserélek coolert.[Ezt a hangot adja a turbó]

[ Szerkesztve ]

"Amerre járok lebegnek kavicsok, kövek, sziklák, nyílnak virágok és visszafelé folyik a víz."

(#12014) molnarpeter válasza Viktor8. (#12013) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Azért cooler csere előtt nem árt végignézni az összes csövet a turbó és a szívósor között, csak a biztonság kedvéért :)

(#12015) troll81


troll81
addikt

Egy kérdésem lenne
Jzda rs motor
Huba Hyda Huwa Hydb Hydc
Ez mind a b5254t block bol van és ezek változatai ami 2521ccm3 tehát volvo motor konkrétan.. Hosszas keresgélés után össze írtam melyik mikortol miben van..
Akkor a t2 t4 t6 t7 t10 t11 ezek mind negegyzhetnek a motor törzsben?
Akkor a hengerfej passzol ezek barmelyikehez? HYDA HUWA HUBA 8642289007 igazából ezt találtam ebből a indulok ki. A fotengelyek is passzolhatnak a b5254t block bármelyikén? Ott tartok olcsóbb elbontani egy volvo-t mint alkatrészt venni.. És itt a difi. A különböző motorkodok árban sokat befolyásolnak.
Nem feltétlen vennék akkor bontott főtengely ha az 7 800 eu az egész világ t5 s60 meg 1200 EU és abból meg ugye lehet pénzt csinálni.
Jó lenne ezt az információ t meg szerezni. Nem hiszem h ennyi felé motorkod mind más nem és más legyartott blockot takar.
Köszönöm a segítséget még kutakodom én is. :R

(#12016) Ad@m válasza nesa (#12012) üzenetére


Ad@m
tag

Szia,

nagyon feszegetni nem akartam, így nem jött ki. (ha meg véletlen eltöröm akkor a hátsó világítást is ki kellene valahogy kötni mert ez a szerkezet jelez vissza, hogy nyitva vagy csukva van a csomagtartó.)
Nekem úgy tűnik hogy a motor érintkezői nem forrasztottak hanem lapkák és azok végett merev ahhoz hogy szét tudjam könnyen szedni.

így néz ki:
[kép]
[kép]

I am more than a fish, I am more than a man, Death will rise, from the tide! I am murloc!

(#12017) molnarpeter válasza Ad@m (#12016) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] például (cikkszám alapján)

(#12018) nesa válasza Ad@m (#12016) üzenetére


nesa
veterán

Ez egy standard 18x24 es motor szerintem amit mondtam abban is ilyen volt, ez annyiban különbözik ránézésre hogy hátsó kihajtású.

Kicsit több infó és ha megvannak a paraméterek cserélhető, a fogaskereket kell átraknod az új motorra.

Szerintem ez lehet az.

[ Szerkesztve ]

(#12019) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Valaki magyarázza el, hogy ezt miért kellett?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#12020) nesa válasza belaazallat (#12019) üzenetére


nesa
veterán

Mi a baj, a gázpalack zavar?

(#12021) belaazallat válasza nesa (#12020) üzenetére


belaazallat
addikt

Az is. Minek vesz V8-as motorral autót, ha zavarja a fogyasztás? Vegyen dízelt. ezt nem tudom megérteni.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#12022) Peti78 válasza belaazallat (#12019) üzenetére


Peti78
őstag

V8-at akarok venni. Megörültem amikor felrakták jó a szín, a hangrendszer, és bár sok a km, de az nem érdekel.
De megláttam, hogy gázos... Sírni tudtam volna, mostanra feldolgoztam.

nesa simán meggyalázták az autót. Úgy kuka az egész ahogy van. Az 5 liter benzint nem éri meg amivel felgyújtanám.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#12023) belaazallat válasza Peti78 (#12022) üzenetére


belaazallat
addikt

Ki tudja hogy nyúltak a motorba hardveresen és szoftveresen, ezek milyen károkat okoztak, a kiszerelés és a helyreállítás kitudja mennyit emésztene fel. Nem értem a logikát.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#12024) FeRRaR1 válasza belaazallat (#12019) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Mire gondolsz? A horror felnire, gáz gázszettre vagy a kiherélt lekopott remus matricás kipura? Az apróságokat most nem emelem ki ;]

Elvileg jövő héten jövök a frissített képekkel.

(#12025) Peti78 válasza belaazallat (#12023) üzenetére


Peti78
őstag

Igazi fillérbaszó "logika". Sose érdekelt mennyit kell tankolni az autóba. Premium autónál, legyen az akármennyi idős, nem illik ezt nézni. Ha nem lesz belátható időn belül egy jó V8, veszek egy 5.7-es Dodge Ram-et. Az is egy élmény :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#12026) Peti78 válasza FeRRaR1 (#12024) üzenetére


Peti78
őstag

Engem a felni nem zavar, ahogy a kipigogó szett sem, mert ezeket amúgy simán lehet cserélni. EZektől sokkal többet ér a dynaudio hangrendszer ami benne van. A többi amivel szerelték, egy kalap szar. Elmentem volna megnézni ezektől függetlenül, de a gázszett nem need.

APróság: mi az a ködlámpa szín? Kuka. Jobb első sárvédő máris mehetne javításra. A beltér gyászos színe cseréért kiált, az ülések borzasztóan el vannak hanyagolva. A motorháztető is tiszta lyuk, ahogy a lökhárító is. A grillrács viszont kifejezetten jól bírja.

Ami ebben az autóban tetszik, az a szín, és a hangrendszer. De a motortól eltekintve is túl sok a kompromisszum.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#12027) FeRRaR1 válasza Peti78 (#12026) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Vezető ülés kb cserés, Executive-nak hirdeti pedig nem az csak ráaggatták a jeleket. Még első parkradar sincsen benne. Nem is láttam még ilyen V8-at. Se holttér figyelő. Égeti a ködlámpát a képekhez mer' az menő. Valószínűleg sárga izzók vagy besárgult búra / foncsor.

Engem zavarna a felni mert a gyári nagyon szép és 18-as, V8-on nem volt 17-es szóval nem gyári, és a téli szettet pozitívumnak írja, szóval ez valószínűleg a téli felnije volt és a másikat megtartotta / eladta külön. Ez egyéni preferencia de nekem a bézs / fekete belső sem tetszik, főleg az ajtókon. Akkor inkább full bézs vagy full fekete, de nem egyszerre. Ekkora futásnál már cserélve volt a Haldex ha működik az AWD, és cserélve / felújítva volt a váltó. Ezeket jó lenne leinformálni.

Az nem az a V8 amit itt keresnétek szerintem. 3 misi meg egyenesen vicces egy lefingott átalakított kitudja meddig érvényes tartályos, félmilliót futott 13 éves autóért. Én is majdnem egy évig kerestem mire megtaláltam a tökéletes példányt, azóta sem láttam jobbat.

Szerintem ez egy végeláthatatlan pénztemető lenne, és nagyon sokat kérne minden évben. Futómű, haldex, diff, szöghajtás, váltó, csapágyak, kormánymű, folyások, itt már minden játszik.

Sőt tegnap kerestem valakinek, és nem volt egy darab se eladó Angliában.

(#12028) Peti78 válasza FeRRaR1 (#12027) üzenetére


Peti78
őstag

A mobile-n volt egy 60 ezer km körül futott példány 16 ezer euroért, de talán 3-4 napig. Végig márkaszervizben foglalkoztak vele. Tip-top volt a képek alapján. Volt benne minden szép és jó. Csak a fekete szín ami rontotta az összképet.
Ha eltekintünk a gázosítástól, és a felszereltségtől, az általad említett szervizeket elvégezve nem lenne ez annyira rossz vétel mondjuk 2 misiért. Akkor legalább tudod, hogy ezek rendben vannak. De nyilván ezekre számítani kell. :K

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#12029) troll81 válasza Peti78 (#12028) üzenetére


troll81
addikt

Szia itt akad [link] meg xc 90 is..gondolod keresek meg pár helyen. :R

(#12030) Peti78 válasza troll81 (#12029) üzenetére


Peti78
őstag

Nagyjából ugyanezek vannak a mobile-n is, de köszönöm az időt amtt rászánsz. XC 90 nem jöhet szóba. Vagy s80, vagy Dodge Ram.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#12031) FeRRaR1 válasza Peti78 (#12030) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Érdekes, mert én is gondolkoztam Dodge Ram-on mikor váltottam az XC90 V8-at :)

https://www.autotrader.co.uk/classified/advert/202007171347138

Azon belül is egy ilyen Longhorn editionnel amiben valami brutális a bőr minőség és mennyiség. (Természetesen Hemi V8-al)

(#12032) troll81 válasza Peti78 (#12030) üzenetére


troll81
addikt

Szívesen minden nap durom a szemetet :D t5 alkatrészek után ez mellé csapom és annyi.

Általános kérdés

A Vida 2014d Ben benne van az összes volvo cikkszama az alkatrész hez
Mondjuk csak cikkszam miatt nem vennem meg de megkönnyítene az életem.azt csak meg veszem és megy? Valami csináld magad abras verzió is van benne? :F

(#12033) molnarpeter válasza troll81 (#12032) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egy alternatív módszer jutott eszembe amúgy neked. Első, hogy ccm és furat, löket egyezzen. Aztán Autodoc vagy hasonló helyen kéne nézni pár kapcsolódó dolgot, hogy azonos cikkszám vagy sem, gondolok itt az utángyártott dolgokra, nem gyári cikkszámra. Lendkerék, nyugvó és hajtókar csapágyak, ékszíjtárcsa, esetleg maga a hajtórúd/dugattyú ha lehet találni... Ha teszem azt LuK saját cikkszámra ugyanolyan kuplung cucc kell, stb, akkor gyanús a főtengely egyezés. Ha ép a Ford blokkja, akkor át lehetne fűzni, és úgy papíron minden rendben :D

[ Szerkesztve ]

(#12034) troll81 válasza molnarpeter (#12033) üzenetére


troll81
addikt

Igen éppen 2 ilyen blokkot vadászok össze nem kis projekt sajnos... Jó még nézek mindent

(#12035) belaazallat válasza FeRRaR1 (#12024) üzenetére


belaazallat
addikt

Majdnem jó a sorrend. :D Most miért kellett betenni a tiedet, olyan kontrasztos a két autó. Csorog a nyálam a tied láttán.

(#12025) Peti78
Jelenlegi verdával ('99 V40) évi 7000km-t sem megyek. Mondhatni hobbi autó. Alacsonyabb benzin árnál beletankoltam a 100-as prémiumot. Egy tanknál kb 2500Ft volt különbség.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#12036) molnarpeter válasza troll81 (#12034) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Olvasgattam a dolgokat, hajrá :K Józan paraszti ésszel ezek a dolgok jutottak eszembe az átjárást illetően. Neten körülnézve minden jel arra mutat, hogy különösebb módosítás nélküli white block B5254T3. Talán az RS esetén nyúlt bele a Ford? Mintha rémlene valami.

Ford rebadged the engine as the 'Duratec ST' and applied variable valve timing to both camshafts, applied a lighter flywheel and performed a throttle recalibration. [link] nem egy tudományos forrás, de a semminél több :D emiatt meg kéne nézni, ugyanolyan lendkereket és szíjtárcsát be lehet-e rakni, vagyis egyezik-e a főtengely mindkét vége - kellemetlen volna, ha más lenne a furat/menet, stb.

(#12037) FeRRaR1 válasza belaazallat (#12035) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Azért tettem be hogy lássátok milyen amikor nincs kész, meg amikor kész lesz jövő héten ;)

(#12039) Peti78


Peti78
őstag

Vettem egy front grille-t, de első genes s60-hez nem találok videot arról, hogyan kell cserélni. Esetleg van valakinek info-ja?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#12040) haxxika


haxxika
senior tag

Haver eldöntötte, hogy kell neki egy S60. Hétvégén megyünk megnézni az egyiket.
Szerintem nem riasztó, hogy már fel volt újítva az automata meg a motor, gondolom a vezérléssel előzőleg megkéstek. Előző tulaj Ivanicshoz hordta, mostani valamelyik Volvo szakihoz Pesten.
Nincs sok kép a hirdetésben, viszont itt meg itt azért írtak róla.

Érdemes beleugrani? Egy megnézést szerintem mindenképp. Saját S60-om és a mögötte lévő 400e km (plusz családban másik kettő D5-el eddigi összesen 1M km alapján) nem félnék ettől.

#12039 Peti78
Ez? [link]

[ Szerkesztve ]

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#12041) Peti78 válasza haxxika (#12040) üzenetére


Peti78
őstag

Aha néztem ezt is, csak nem tudom vajopn s60 nál is így van-e annak ellenére hogy oda van írva. :)

nincs sok kép? :D Egy van :DDD Meg kell nézni, át kell vizsgáltatni és megvenni ha úgy érzitek. :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#12042) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Utolsó előtti köröm, lökösök és tükrök fényezése gyári minőségben.

Augusztus 11-13 az utolsó megálló. (programozható ECU ;) )

(#12043) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

Nagyon tetszenek a Saab-ok, főleg a régebbi modellek.(egyszer már jártam itt ez ügyben).
A kérdésem az lenne, hogy alacsony költségvetéssel érdemes e a márkába "belevágni"? (500-600 ezer ft.). Vagy inkább engedjem el?

Előre is köszönöm!

(#12045) molnarpeter válasza #05304832 (#12044) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bőrös megcsinálja még a szakadtat is, ez nem is vész :D Elit car cosmetics bevált.

(#12047) belaazallat válasza Oposzumtoszó (#12043) üzenetére


belaazallat
addikt

Szia!

Melyik évjárat, melyik motorral. a múltkor általánosságban kaptál infókat, azok még most is érvényesek, konkrétum hiányában, mi sem tudunk konkrét választ adni.

Mennyi ideig szeretnéd használni?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#12048) Oposzumtoszó válasza belaazallat (#12047) üzenetére


Oposzumtoszó
senior tag

Szia!

2001-től néztem a modelleket. A 9-3 és a 9-5 is nagyon tetszik.
A fogyasztás miatt inkább dizelt vennék, mert ha jól láttam 2.0 körül vannak a benzinesek.
Meddig szeretném használni? Ameddig bírja. :)

(#12049) belaazallat válasza Oposzumtoszó (#12048) üzenetére


belaazallat
addikt

Emlékeim szerint 9.5-öt nem ajánlották.

Dízelben nem vagyok otthon.

Viszont van egy 20 éves Volvo-m, ami megkímélt volt motorikusan, 6 évig alig használták előttem(6 év alatt ment 7500km-t), aminek következménye, sok kopó alkatrész most lett csere érett(6 éve van nálam). Egy ilyen idős autónál mindig számítani kell arra hogy valami elromlik. Ha vissza osztom 6 évre, akkor még mindig évi 100 E Ft alatt marad a szervizköltség, de én csak évi 7000-ret megyek vele.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#12050) aero. válasza Oposzumtoszó (#12048) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Én csak annyit kérdezek, hogy van-e felesleges pénzed rá? Mondjuk 3x annyi, mint amennyiért veszed. Mindig van valami nyűgjük, lazán lehet szórni rá a százezreket. Én vettem egyet 5 éve, de már akkor is elég szar példányok voltak ennyiért. Egyik motorja sem kifejezetten atombiztos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.