Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9451) Atomgeszi válasza FeRRaR1 (#9445) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"A Volvo Részvénytársaság 1999-ben eladta személygépkocsigyártó-részlegét az amerikai Ford Motor Companynak, de a Volvo svéd márka maradt. Az ágazatot 2010-ben a Fordtól a kínai Geely autóipari csoport vette meg, amely ígéretet tett a márka identitásának megőrzésére. A megállapodás értelmében a gyártást és a fejlesztést az új tulajdonos Európában tartja, de Pekingben is létesít egy évi 300 ezer Volvo-gépkocsi kibocsátására képes gyárat. A Volvo AB a világ második számú teherautógyára, megszerezte a francia Renault Trucksot, az amerikai Mack Trucksot és a japán Nissan Dieselt, és egy amerikai vállalat felvásárlásával útépítőgép-gyártásba is kezdett."

Érdekes, hogy megvette a Ford, a saját autóikkal csaltak, a Volvo-val meg nem. :D

(#9452) FeRRaR1 válasza Atomgeszi (#9451) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Ez a Fordos csalás most volt, illetve a Volvo nem hiszem hogy meg merné kockáztatni hogy csorbuljon a hírneve biztonság téren. Akkoriban is inkább a C30 S40 V50 volt enyhe fordos beütésű, felette szerintem nem. És azok sem rossz autók.

(#9453) Peti78


Peti78
őstag

Tegnap egy debreceni parkolóban volt lehetőségem megvizslatni egy új hibrid xc90 T8 R design-t. Mellette egy négykarikás suv állt. Mindkét autó gyönyörű volt, de a T( sokkal masszívabb hatást keltetté, és na... szebb is volt. :)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#9454) Johnny_vT válasza Peti78 (#9453) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Én tegnapelőtt bicikliztem el egy lámpánál álló példány mellett. Attól eltekintve, hogy a kocsi egy hegyomlás, nem látszik meg rajta a 2,3 tonna :D

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#9455) haxxika


haxxika
senior tag

S80 MK2 2009
Édesanyám beül az autóba, indítana de nem engedi a rendszer. Fék felkeményedve, és kiírja hogy húzza meg a kézifék gombját / kézifék nincs benyomva. Sose használja a kéziféket, eljátszottuk ezt a történetet, de nem enged semmi, továbbra sem indul. Van esetleg ötlet, hogy hol lehet a gond? Akkusarut mondtam még, hogy vegye le, aztán várjon egy 10 percet, ez lesz a következő lépés egyelőre.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#9456) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok!
Pár hónapja van nálam egy S80 D5, öt hengeres csodamasina, kisebb hibákkal.
Engedi a hűtővizet, a ludas az egyik fűtőradiátor lesz, szvsz, a lábam alatt tocsog a víz, amikor vezetek.
Próbáltam borsot és spec. szivárgásgátló adalékot is a rendszerbe adagolva megszüntetni a jelenséget, de sajna túl nagy lehet a lyuk.
Mekkora xopás maga a csere?
Van rá valakinek tippje?
Alkatrészek hét közepére megjönnek (vezérlés és motortartó bak csere is lesz).
Gondoltam, ha már meg lesz bontva kicsit, nem hagyom ki a fűtőradiátor-cserét sem.
Előre is köszönök szépen minden tippet.
Néhány kép:

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#9457) aneda válasza Weareus (#9456) üzenetére


aneda
aktív tag

Jó esetben elég csak egy tömítést cserélni a bemeneti csőcsonk alatt.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#9458) david199801


david199801
tag

Helló!
Volvo S60 2007-esnek a szivargyújtó biztosíték az merre van és melyik számú az? Azt mondták hogy a pedálok felett van. De ott melyik az?

(#9459) BigBlackDog válasza david199801 (#9458) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha jól látom, akkor itt a 13-as számmal jelölt lesz az.

(#9460) Weareus válasza aneda (#9457) üzenetére


Weareus
addikt

Köszönöm.
A próféta szóljon belőled.
Ismerősömnél fogjuk/fogják karban tartani, akik előre közölték, hogy lyukas fűtőradiátor esetében a bontást nem garantálják (részben baráti alapon megy a történet, és hát ugye az idő...).
Maga a motortartó bak csere is xopás (nem csak a hely hiánya miatt, de az egyik motortartó bakot csak ebay-ről lehet beszerezni...).

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#9461) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Először a PR-rendezvények és menzák műanyag evőeszközeit cserélik le papírra és fára, most meg ez.

Bár több gyártó átvenné a mentalitást!

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#9462) Def26 válasza Johnny_vT (#9461) üzenetére


Def26
félisten

Hát én díjaznám, de cserében igazán lehetne új volvo autó 5.000.000 körül. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#9463) haxxika


haxxika
senior tag

Offisöl képek az új S60-ról.
Kicsit fura a hátulja, picit Audi beütése van, de jobban tetszik, hogy kisebb mint az S90. Ebből lehetne egy 3 ajtós kupé féleség.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#9464) Def26 válasza haxxika (#9463) üzenetére


Def26
félisten

A hátsó lámpa alsó részét nyugodtan elhagyhatták volna.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#9465) Johnny_vT válasza haxxika (#9463) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Nem mondom, hogy csúnya :D

Viszont kicsit tényleg mintha elfáradtak volna a tervezők, nem sok egyénisége van az S90 után. Igaz, az aktuális S60 és S80 is mindig úgy hasonlított egymásra mint két tojás :)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#9466) Johnny_vT válasza haxxika (#9463) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Itt van kicsit több szögből + mozgás közben :)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#9467) Def26 válasza Johnny_vT (#9466) üzenetére


Def26
félisten

ez nagyobb lesz int az előd? közben elolvastam, nagyobb. Az ára 10 millió alatt lesz. Nem is drága, ahhoz képest, hogy 7 körül van v40.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#9468) haxxika válasza Johnny_vT (#9466) üzenetére


haxxika
senior tag

Engem megvettek, nagyon tetszik.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#9469) r.levente75


r.levente75
addikt

Néztem ma egy fogyasztást.
S40 2007
Négy fő tele cuccok csomagtartóba, klíma, táv 1000km autópálya átlag 135-140km/h.
7.5l

[ Szerkesztve ]

(#9470) Johnny_vT válasza r.levente75 (#9469) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Naja, de milyen motor?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#9471) r.levente75 válasza Johnny_vT (#9470) üzenetére


r.levente75
addikt

Jogos 1.6 benzines :B

(#9472) kalmanchris


kalmanchris
tag

Sziasztok!
97-es v40 1.9 td, minden indításnál nullázódik a műszerfalon az idő és a napi km számláló. Mi a trükkje?

[ Szerkesztve ]

(#9473) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Újabb észrevétel, egyelőre remélem csak "kisebb" probléma. Miután beálltam a céges parkolóban, pont rásütött a nap a hibajelző lámpasorra és gondoltam megnézem, hogy mindegyik ikon mögötti lámpa rendben világít-e. Ráadtam a gyújtást, de nem gyullad fel az olajnyomás visszajelző lámpája (felső sor, jobbról második lámpa). Viszont ezt 30 perces út után, a motorleállítás követő 30-60. másodpercben próbáltam (tehát bőven bemelegedett), ha számít. Pont tegnap néztem hideg motornál, az olajszint maxon volt (5e km-el ezelőtt volt olajcsere), az olaj nem égett szagú, furcsa zörej, hang nem jött a motorból eddig soha.

Ha jól látom, az óracsoport kiszedése nem nagy feladat, de a visszajelző már jó eséllyel SMD LED lesz, tehát nem egy egyszerű izzócsere a megoldás, ha esetleg kiégett.

Kérdés, hogy mit tegyen ilyenkor az ember? Ha jól tudom, akkor probléma esetén azon a visszajelzőn kívül kigyullad középen is a piros felkiáltójeles probléma, illetve szövegesen is megjelenik az olajnyomással kapcsolatos hibaüzenet. Most így visszagondolva nem rémlik, mintha az elmúlt fél évben láttam volna ezt a visszajelzőt égni valaha. Előfordulhat, hogy esetleg olajnyomásszenzor halálozott el?

UPDATE: Most néztem ezt a videót. Ugyan 2 évvel fiatalabb, 2009-es S60, de itt sem világít az olajnyomás visszajelző gyújtáskor.

[ Szerkesztve ]

(#9474) kelekyle válasza BigBlackDog (#9473) üzenetére


kelekyle
őstag

VIDAban van egy funkció, amivel az óracsoporton mindent felvillant. Úgy meg lehet tudni.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#9475) molnarpeter válasza kalmanchris (#9472) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Új akku

(#9476) Johnny_vT válasza BigBlackDog (#9473) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Vagy ereszd le az olajat. Ha úgy se világít, akkor tényleg kaka :DDD

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#9477) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Van itt egy átfogóbb videó az új S60-ról :)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#9478) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Klímával volt valakinek problémája S60-ban? Tavasszal is már feltűnt, hogy nem túl acélos, de így a melegebb idő beálltával kifejezetten érezhető, hogy nem tud sok mindent. Ráadásul az elmúlt 2-3 hónapban a bekapcsolást követő néhány másodpercben hallom is a halk szörcsögést (ami a kis mennyiségű gázra utal, ha jól tudom). Az elmúlt 11 évben, ha jól tudom, nem kellett javítani, csak évente ki volt tisztítva.
Jövő héten viszem nyomáspróbára és töltetni. Ha minden jól menne, akkor ennyi lenne a megoldás. De ugye ami gyárilag belekerült, az már nincs bent teljes egészében. Ha meg kijött a gáz, akkor valószínűleg van "lyuk" is.

Kérdések;
- Ivanicsnál mondtak az egész folyamatra egy 30e Hufos árat (ha nincs tömítetlenség a rendszerben). Átlag szerviz 15-20e közötti összeget mond egy sima nyomáspróbára + töltésre. Megéri a márkaszerviz a felárat, vagy egy normális szerviz is meg tudja ezt oldani úgy, hogy mást nem ront el?
- Félek, hogy nem csak tölteni kell, hanem valami cserés is lesz a rendszerben. S60 van valami tipikus gócpont a klímánál, ami ki szokott lyukadni, vagy nem jellemző, hogy eresztene? Egy klímahűtő csere mennyi lehet pl. márkaszervizben?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#9479) Def26 válasza BigBlackDog (#9478) üzenetére


Def26
félisten

Én otthoni klíma szerelőhöz vittem (Vál). 13k -ért csinált nyomáspróbát + gázt töltött bele meg valami uv színezőt is, ha ne adj isten valahol lyukas lenne a rendszer. Alapos volt a csávó, mert kb. 20 percet tartotta nyomás alatt. Semmit nem csökkent így tolta is bele a gázt. Én ezért tuti nem vinném márkaszervizbe. :)

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#9480) molnarpeter válasza BigBlackDog (#9478) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kérj UV festéket a töltetbe, aztán ha valahol van szivárgás, könnyebb lesz megtalálni, de ezen felül nem kell túlbonyolítani az ügyet szvsz :) Olaj miatt nem mindegy, hova viszed, nehogy vmi nem belevalót kapjon (bár ennek inkább D6 esetén van jelentősége, abba jelölő adalékot nem is érdemes tenni).

[ Szerkesztve ]

(#9481) BigBlackDog válasza molnarpeter (#9480) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Az olajat mire érted? A hűtőközegben lévőre (vagy esetleg motorolajra)? Elvileg sima R134a kell bele. Gondolom ezt használják a legtöbb helyen.

És még egy kérdés; ha netaláltán szivárgás lenne és nem tartaná a nyomást a rendszer a nyomáspróbán, akkor is fel lehet tölteni (értelemszerűen fogyni fog utánna)? Sajnos a szerelőm a következő 3-4 hétben nem dolgozik, viszont komolyabb javítással nem biztos, hogy a márkaszervizt szeretném terhelni.

(#9479) Def26: :R Nem akarom túlbonyolítani. Eddig mondjuk nem tudtam, hogy UV jelölőt is lehet kérni, bár azt láttam, hogy a gyáriban van a matrica szerint. A váli klímást ajánlanád, mennyire volt megbízható? Milyen kocsival voltál nála? Ők lennének azok? Ha megbízható, elgondolkozok, kb. ugyanolyan messze lenne, mint egy budapesti.

[ Szerkesztve ]

(#9482) Def26 válasza BigBlackDog (#9481) üzenetére


Def26
félisten

Igen, ők voltak. Úgy alakult, hogy itthon ők kötötték be a klímát és megkérdeztem foglalkoznak e vele. Nagyon lelkiismeretes volt a srác de az tény, hogy most nagyon ritkán, csak estefelé ér rá, mert sok a házi munkájuk. Hívd fel őket, azt kérdezz rá.

volvo s40 2.0D

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#9483) molnarpeter válasza Def26 (#9479) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Grammra töltött, vagy ráengedte a nyomást?

[ Szerkesztve ]

(#9484) molnarpeter válasza BigBlackDog (#9481) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Matricán rajta kéne lenni az olajnak is, de ezt is csak D6 alapján mondom :B

Szerk: Volvo légkondi olaj táblázat

[ Szerkesztve ]

(#9485) Def26 válasza molnarpeter (#9483) üzenetére


Def26
félisten

szerintem grammra. Egy matrica van a kocsi elejében , az alapján töltött.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#9486) BigBlackDog válasza molnarpeter (#9484) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hmmm... A matricán 700g szerepel, a táblázatban meg 1000g gáz + 180g olaj. Az olaj típusnál írt "PAG 46" mennyire általános? Vagy ez valami spéci, Volvo specifikus dolog?

[ Szerkesztve ]

(#9487) molnarpeter válasza BigBlackDog (#9486) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#9488) BigBlackDog válasza molnarpeter (#9487) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, ez már közelít. Pontos, 700 grammos értéket ebben a táblázatban találtam. Szóval 700g R134a + 180g PAG46 kell bele. :R

(#9489) BigBlackDog válasza BigBlackDog (#9488) üzenetére


BigBlackDog
veterán

*180g helyett 180ml akart lenni. :B

(#9490) kalmanchris válasza molnarpeter (#9475) üzenetére


kalmanchris
tag

Az került bele, hiba továbbra is fennáll.

(#9491) lorcsi


lorcsi
veterán

(#9492) FeRRaR1 válasza lorcsi (#9491) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Szép is igényes, kicsit kár hogy FL előtti, és nagyon kár hogy 5-ös automata. Ennek ellenére ritka jó példánynak tűnik.

(#9493) kelekyle válasza lorcsi (#9491) üzenetére


kelekyle
őstag

Jó a szöveg, kérdés, hogy valós-e. Ha német autópálya használatban volt, a 170e km igen kevés...
Imádom ezt a 90%-os gumik szöveget... A pontos mérési metódusra kíváncsi lennék... ;]

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#9494) lorcsi válasza kelekyle (#9493) üzenetére


lorcsi
veterán

volvo forumon találtam, de nem közvetlen a hirdető tette be
a magam részéről nem szeretem az iylen tuning megoldásokat
csak a gyári
a kis magyar valóságból kiindulva, amit iylen szinten megbontanak..ott bármit lehet buherálni

(#9495) BigBlackDog válasza lorcsi (#9491) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ezt már egy ideje látom fent. Mondjuk nem túl olcsó... :D

(#9496) lorcsi válasza BigBlackDog (#9495) üzenetére


lorcsi
veterán

jah, akkor nincs is mit hozzátenni :D

(#9497) FeRRaR1 válasza lorcsi (#9494) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Általában engem is a hányinger kerülget a nem gyári külső / belsőtől, de ez valahogy ízlésesnek hat nekem, bár a váltó körüli kék kicsit sok.

Aki ennyit rá költ újra bőröztetni meg ilyen állapotban tartani, csak nem gányolta össze a többi részét sem. Inkább az ára nagyon magas ahhoz képest hogy nem keveset futott, FL előtti, és a 3 váltó közül amit az R-hez kínáltak ez a legrosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#9498) BigBlackDog válasza lorcsi (#9496) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egyébként mintha kora tavasszal találtam volna rá először. Az biztos, hogy már megvolt Volvóka, de elmélkedtem már, hogy kéne egy benzin + AT kombó.

(#9499) lorcsi válasza FeRRaR1 (#9497) üzenetére


lorcsi
veterán

igen, pont amit a második bekezdésben írtál amiatt bukta az egész, jobb váltóval valószínűleg el is kelt volna már..de ez a 4 milla..háttööö..nem igazán érinti meg a magyar piacot :DDD

valamint ..felmerült bennem, h 2004-ben volt e már polestar..? :U

(#9500) Johnny_vT válasza lorcsi (#9499) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Nem :D
Nekem is a Polestar logó csípi a csőröm. Vagy oda nem illő dizájnelem (a belsőt elnézve simán lehet, hogy túlbuzgó volt a tulaj), vagy mókoltak a motorjával.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.