Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9701) rbalint88 válasza BigBlackDog (#9700) üzenetére


rbalint88
addikt

1: szürke 50 árnyalata
2: ha már a hirdetésbe beleírják, hogy vannak hibái, az általában azt jelenti, hogy be kéne tolni a bontóba
3: főleg egy olyan autónál, ami ha kicsit szar csak, akkor a duplájába kerül... és arra is még ráugrik a vételár, amíg jó lesz.

ez sztem csak annak éri meg, akinek jó így fos állapotban is, egy fillért nem költ rá, aztán műszaki előtt bontóba adja.

(#9702) molnarpeter válasza rbalint88 (#9701) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Alternatív életút: kap még egy okos műszakit, aztán otthon elbontják :DDD Ha útbaesik, megnézni érdekes lehet.

(#9703) BigBlackDog válasza rbalint88 (#9701) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem gondoltam megvenni. Csak elképzelni sem tudom, hogy mi minden lehet szar benne, ha már ilyen olcsón adják :D Végül is majdnem egy év műszaki még van rajta, az sokat érhet.

[ Szerkesztve ]

(#9704) rbalint88 válasza BigBlackDog (#9703) üzenetére


rbalint88
addikt

ha van egy ilyen színkombinációjú és motorú angolod, akkor jó lehet a papírja miatt, egyszerűbb átdobálni abból mindent, mint azt bepapírozni és átépíteni balosra. műszakin kell kicsit pingvinezni, hogy hát a motorszámot megmarhatta valami, legyenmá' kódos, de az se nagy truváj.

(#9705) molnarpeter válasza rbalint88 (#9704) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Felnit mostam, ráfröccsent a sósav ;]

(#9706) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

Sziasztok!

A következő problémám adódott a 2007-es 2.4-es s60-ommal. Pár napja a klíma bekapcsolása után arra lettem figyelmes hogy a vezető oldal (zóna) nem hűt. Viszont kb. 2-3 óra klímahasználat után, már az anyós oldal is csak hűvös levegőt fújt, így kikapcsoltam. Bekapcsolt klímánál egyfajta "sziszegést" hallottam a műszerfal alól, mostanában szinte mindig, régebben csak néha. Mit ajánlotok? Simán töltessem újra vagy itt valami nagyobb baj van?

Köszi

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#9707) BigBlackDog válasza neil_mullen (#9706) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nálam ugyanilyen tünetek voltak, egy klímatöltés segített. Két hónappal ezelőtt történt, azóta nem éreztem változást. Mondjuk előtte egy UV lámpával végignézném az első hűtőt, hogy nem ereszt-e valamelyik kavicsnyomnál (vagy akár szabad szemmel is lehet látni a zöldes nyomot, ha durva).

Mikor volt utoljára töltetve?

[ Szerkesztve ]

(#9708) neil_mullen válasza BigBlackDog (#9707) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

Nem tudom sajnos, májusban vettem az autót...

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#9709) Luck Dragon

Sziasztok, érdeklődni szeretnék , hogy V50 esetében milyen motorral szerelt ajánlott? Legfőbb szempont a megbízhatóság, tartósság.
Köszönöm szépen előre is.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9710) xEon1337 válasza Luck Dragon (#9709) üzenetére


xEon1337
őstag

Benzin: 1.6, 2.4, T5
Dízel: 2.4, D5, később D3, D4 (mindenképpen 5 hengeres legyen).

"Less but better" - Dieter Rams

(#9711) BigBlackDog válasza xEon1337 (#9710) üzenetére


BigBlackDog
veterán

+1, annyival kiegészítve segítségképpen, hogy a két literes dízelnél az öthengeresek 1984 ccm-es hengerűrtartalommal rendelkeznek.

(#9712) Luck Dragon válasza xEon1337 (#9710) üzenetére

Benzines egyenlőre kieső, ugyanis 40-50-10% - pálya, főút, város a felhasználási terület, még ha rövid táv kell arra ott a H Astra 1.6/116 erejű kombi.

Ez a kétezres dízel amit ajánlatok az a 136 pacis?

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9713) BigBlackDog válasza Luck Dragon (#9712) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Inkább nem szóltam, a kétliteres, öthengeres dízelből kettő darab van fent, azok is 2.5M Huf felett. :((( És most jut az eszembe, mintha futott volna már valaki egy kört pár hete és akkor sem nagyon volt öthengeres dízel V50-el. :(

(#9714) Luck Dragon válasza BigBlackDog (#9713) üzenetére

Hát nem lesz egyszerű, magyar használt autópiac pedig pont az a csatamező ahol a legkitartóbb emberek maradnak talpon és akkor szerencse is bőven elkél ha a megfelelő kiszemelt típusú autót szeretné megkaparintani.

Az Opel pont ilyen volt, hiába volt elképzelésem Astra és Vectra fronton és szemezgettünk egy éven keresztül, általában többsége mind nem fedte a valóságot. Mint műszakilag vagy felszereltségben, vagy épp hovatartozását illetően. Ezért is tágítottam ki a keresést , lehet nekem van ízlés fiacamom de az S40 &V50 formavilága mindig is tetszett főleg az R- szettel. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9715) varsam válasza BigBlackDog (#9713) üzenetére


varsam
őstag

Igen, én voltam :)

Sajnos tényleg nincs D3/D4 fent, alig pár darab, mind PSA amik vannak.

Ezekről most találtam egy cikket, leírnak pár dolgot, hogy milyen bajok lehetnek a motorokkal:
Mitől döglik a HDi/TDCi?

"1997 cm3 RHR motorkód, 136 LE
Ez a változat Siemens befecskendezőrendszerrel készült. A turbón van egy geometria-szögállás érzékelő potméter, ami szereti elfelejteni a valóságot, ettől erőtlenné válik a motor. Cserélni lehetséges, de szakértelmet igényel, illetve már külön nem is kapható. Váltóproblémák is jelentkeznek főleg a nyomaték miatt: kidobálja a fokozatokat, vagy reccsen. A befecskendező résolajcsövek is szivároghatnak, ezt nagyon nehéz jól összeszerelni, van hogy sokadik próbálkozásra sikerül, mert elég silány a csatlakozó kialakítása. Érzékeny a vákuumrendszere, ami a turbóra is hat, és tud gondokat okozni, pedig van, hogy csak apró csövek repednek ki. Ezek is hajlamosak a már említett olajfolyásra, illetve nehéz jó kuplungot találni, van hogy csere után is csúszik/ráz."

Szóval jól át kell nézetni a motort és félretenni egy kis pénzt...

(#9716) Luck Dragon válasza varsam (#9715) üzenetére

Hát ez remek...
Köszönöm szépen a segítő tájékoztatást.

Remélem sok mindent kiszűrnek a Volvo szakszervízben.
Bár az sem 100%.

Majd megírom mire jutottam.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9717) varsam válasza Luck Dragon (#9716) üzenetére


varsam
őstag

Én spec nagyon kíváncsi lennék rá mit mondok, hova viszed stb...

(#9718) sasa134


sasa134
addikt

Sziasztok, lennétek szívesek véleményezni nekem ezt a V70 D5-öt? [link]

Nagyon megtetszett, képek alapján egyben van, nem leélt. Szerintem 11k Eur-ért el lehetne hozni (persze lenne egy utam Hamburgba).
Ami aggaszt, az az automata váltó. Ez a 6 sebességes mennyire problémás?

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#9719) aneda válasza sasa134 (#9718) üzenetére


aneda
aktív tag

Kicsit drága, ahhoz képest hogy még a régi műszerfalas illetve a régi D5 (205LE).
Telefonon nézem, de nem volt törve a jobb oldala?
Nekem is automata van, nagyon fasza, 240k km-nél lett olaj cserélve, de az már picit későn volt.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#9720) sasa134 válasza aneda (#9719) üzenetére


sasa134
addikt

Köszönöm a reagálást.
Mit értesz "régi D5" alatt? az a 185 lovas volt, nem?
Sztem nem volt törve, persze meg kéne nézni ( ha erre gondolsz: először nekem is furcsa volt a jobb oldalán az index felett a sárvédő és a motorháztető találkozásánál lévő "rés" de elnézve több másik autót, mindegyik ilyen)

A drága meg relatív, ha megkímélt és rendben volt tartva, nem bánom (tudod: "ami drágának tűnik, vedd meg").

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#9721) molnarpeter válasza varsam (#9715) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ezer éves motor a psa 2.0 HDI, minél újabbat veszel belőle, annál jobb. Inkább akkor jönnek ki rajta problémák túl korán, ha valaki elszórakozik a km számlálóval ;) Kiforrott konstrukció, szvsz a jobbak közé tartozik. Az, hogy a D5 még jobb, megint más kérdés, de nem elvetendő.

(#9722) molnarpeter válasza sasa134 (#9720) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Van azóta 215 lovas biturbo D5 is.

(#9723) varsam válasza molnarpeter (#9721) üzenetére


varsam
őstag

Lehet kicsit negatívra sikerült a kommentem... én nem zárkózom el előle, többen is ajánlották nekem ezzel a motorral, de csak a 2.0-t. Az 1.6-ról több rosszat írnak.

(#9724) molnarpeter válasza varsam (#9723) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

1.6 hdi pár évvel újabb, korai példányok esetén volt néhány nyűg. Turbó halt le az olajpumpa szívókosár eltömődése miatt, ezt ki szokás dobni (volt talán visszahívás is, valamelyik évjárattól ki is javították a konstrukciót), egyben kádat tisztítani, illetve az turbó olajzó csövet érdemes cserélni (nehogy eltömődjön). Esetenként az injektorok csavarjai kilazulnak, emiatt meg lett növelve az átmérőjük. Kisebb motor, jobban terheli a kasztni, stb, eredendően kevesebbet bír.

(#9725) Luck Dragon válasza molnarpeter (#9721) üzenetére

Ez a kétliteres dízelmotor megközelítőleg mikortól nézhető a legkiforrott technikának? Itt első sorban évszakra gondolok.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9726) molnarpeter válasza Luck Dragon (#9725) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jövőre tölti a 20-at a DW10, közben 8 helyett 16 szelepes lett, illetve kapott részecskeszűrőt. A korai példányokat sem hallani, hogy különösebben nyűgösek lennének.

[ Szerkesztve ]

(#9727) Luck Dragon válasza molnarpeter (#9726) üzenetére

Szóval amit néztem és a szervíz azt mondja hogy oké na meg megkapná elsősorban a nagy szervizelést akkor igazából nagy gondja nem lehet ahogyan kiveszem az írásodból.

Van valamilyen leírás amit el lehet olvasni ezekről a PSA motorokról ami a Volvokban van ,vagy a V50-ről. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9728) Weareus


Weareus
addikt

Üdv. Volvo-fanok!

Segítséget szeretnék kérni. :B

2002-es S80 D5-öm van (hatodik Volvo kocsikám...) és vezérléscsere után (Conti szíjat kapott, adagolón is le lett cserélve a segédvezérműszíj) azt csinálja, hogy két tizeddel feljebb ment a fogyasztás, valamint hidegen nehezen indul és ilyenkor - ha végre beköszörülöm - füstpamacsot dob.

(Természetesen nem a 2 tizedes fogyasztás-emelkedés zavar, sokkal inkább a nehezen indulás...)

Egyébként nem füstöl.

EGR-szelep hibakód van, de a vezérléscserén azt mondták, hogy az előtöltésre érdemes ránézni.

Ez is megtörtént, egy másik, új szerelő által, ill. állítólag jó is volt, de nem ismerem ezt a szerelőt, aki az előtöltést állította.

A baj az, hogy azóta is nehezen indul és ma akkora füstöt dobott, hogy a buszpályaudvaron éreztem magam.

Vigyem el egy Bosch-szervizbe?

Mit csináljak?

Volvo Ivanics messze van Szigetvártól...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#9729) r.levente75 válasza Weareus (#9728) üzenetére


r.levente75
addikt

Gyere el a pécsi szervízbe az nincs olyan messze.

(#9730) aneda válasza Weareus (#9728) üzenetére


aneda
aktív tag

Miért nem viszed vissza, ahol a vezérlés csere történt?
Ha ilyen határozott a változás, csak ott történt valami.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#9731) molnarpeter válasza Weareus (#9728) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kellett volna rendes vezérlés rögzítő szett... Másrészt az előtöltés beállítása kötelező része egy cserének. Valószínű utána jó is lesz. Kereshetsz végső soron VW-Audi szerelőt is, akinek van diagnosztikai felszerelése, elvégre VAG motor. Talán a Bosch szerviz is jó, univerzális diag minimum lesz...

[ Szerkesztve ]

(#9732) BigBlackDog válasza molnarpeter (#9731) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Tippre az övé már Volvo blokkos D5. Az Auditól származó, 140 lovas 2.5-ös TDI S80-ban szerintem csak 2000-2001-ig volt.

[ Szerkesztve ]

(#9733) molnarpeter válasza BigBlackDog (#9732) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az adagolón lecserélt vezérműszíj miatt gondolom csak. Mármint, ha D5, nincs adagoló :D

(#9734) BigBlackDog válasza molnarpeter (#9733) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na basszus, én azt meg pont nem értelmeztem, csak a számadatokból okoskodtam. :B :R

(#9735) rbalint88 válasza molnarpeter (#9733) üzenetére


rbalint88
addikt

és a CR-punpát mi hajcsa?

(#9736) molnarpeter válasza rbalint88 (#9735) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fogaskerék azt is ;] Na de ha előtöltést akarnak állítani adagolónál, és mindennek alanya egy D5 motor, talán inkább a liszt okozhatott dugulást :DDD

Évjáratra nekem nem volt egyértelmű, modorban amúgy is csak pónik vannak :F

[ Szerkesztve ]

(#9737) Bspeeed


Bspeeed
csendes tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni.
Egy Volvo C30 1.6D-ről lenne szó, 2009-es évjárat.
Először azt vettem észre, hogy menet közben elment az autó ereje, de az autó semmilyen hibát nem jelzett, újraindítás után pedig megint minden rendben volt. Eközben a motor nem tudott 3000-as fordulat felé forogni.
Majd az autón a turbót felújították (szivárgott) de/és a hiba ismét előjött.
Most már azonban gyorsításkor 3000-as fordulatot elérve lekapcsol az autó.(Nem mindig, időszakos jelleggel produkálja a hibát), illetve továbbra is, szintén időszakos jelleggel erőtlenné válik az autó.
Újraindítással nincs gond, azonnal indul, és a hibajelenség is megszűnik.
Szervizben a kipufogó nyomásszenzort cserélték hibakód alapján, de nem segített.

Jelenleg a FAP folyadék hiánya és/vagy részecskeszűrő a gyanúsított.

Volt esetleg valakinek hasonló esete, tapasztalata?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#9738) xEon1337 válasza Bspeeed (#9737) üzenetére


xEon1337
őstag

Fateromnak ugyen ilyen anomáliái voltak a V50-el, szintén 2009-es évjárat 1.6D motorral.

Mivel egyszer előzés közben csinálta főúton, ezzel elég necces helyzetbe hozva a családot, marha gyorsan el is lett adva a p*csába. Ezért próbálok mindenkit lebeszélni erről a motorról azóta is. :)

Jó persze ez csak az utolsó csepp volt a pohárban, előtte is voltak gondok a DPF-el meg még ki tudja mivel ehhez kapcsolódóan.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#9739) Weareus


Weareus
addikt

Köszi mindenkinek, közben visszavittem az adagolón előtöltést állító második szerelőnek és végül rendesen megcsinálta.
Ráállított még az előtöltésre kicsit.
(A vezérlést cserélő szerelőnek nincs olyan eszköze, amivel előtöltést tudna állítani, ezért nem ott történt az állítás, de ő ezt előre mondta is.)

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#9740) molnarpeter válasza Bspeeed (#9737) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Javaslok egy normális szerelőt, aki nem a legdrágább dologgal kezdi a javítást, hanem kipróbálja élő adatokat figyelve, melyik érték miatt lesz vészmód.

[ Szerkesztve ]

(#9741) molnarpeter válasza Weareus (#9739) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hány köbcentis pontosan? Amúgy lehet megy így is, de remélem, nézte gépen is, miközben állította.

(#9742) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Haver berelt egy v40 t3-mat tegnap. Hat, meglatszik mennyit fejlodtek a valtok (automata volt) , egy centivel se tudtam ledolgozni a kulonbseget, megha fordulatrol indultam se. Allobol kesz eselytelenseg, es - 30 lo pedig. Ez azt is jelenti hogy a 193 loeros bmwje se tudna megverni, mert o meg tolem nem tud elmenni. Sulyra stimm. Ovvonal alatt kritikan aluli a belter, de egyebkent egesz egyben van. Viziom szerint 10-15 evesen szepen fog zorogni az a sok bovli muanyag.

[ Szerkesztve ]

(#9743) molnarpeter válasza aero. (#9742) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Magyar utakon meg minden Volvo nyekereg szerintem :D pedig XC60-70-90 a mintavételi halmaz, V40-re nem emlékszem.

(#9744) todd321


todd321
újonc

Sziasztok!

XC60 2010 D3 163LE autómat szeretném szoftver frissíteni, mik a lehetőségeim?
Klíma kompresszorra (36002585) lenne szükségem, hol érdemes nézni (használt is jó lehet)?

Köszi.

(#9745) kadam93


kadam93
csendes tag

Sziasztok!

A családban van egy 99-es Volvo v40 1.9TD 90 lovas motorral.
Olyan kérdésem lenne, hogy a mostani Lucas adagolót, le lehetne-e cserélni/átalakítani Boschra. Ha kivitelezhető, abban az esetben tudnátok-e segíteni, hogy hogyan lehetne megvalósítani?

(#9746) Weareus válasza molnarpeter (#9741) üzenetére


Weareus
addikt

2.5, tehát az 5 hengeres (automata). (A 2.4-esek a hat hengeresek, ha jól tudom...).
Most, hogy meg lett csinálva az előtöltés, pöcc-röff és az átlagfogyasztás is szépen ballag lefelé.
5,6-ról már visszament 5,2-re, ennyi is volt vezérléscsere előtt.
Viszont most úgy érzem, hogy fog még lejjebb is menni, monjuk nem is hajtom: 2000-es fordulatnál megállok a gázpedállal és hagyom elváltani.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#9747) BigBlackDog válasza Weareus (#9746) üzenetére


BigBlackDog
veterán

2.4-es dízel és benzin is sor5. ;)

(#9748) Weareus válasza BigBlackDog (#9747) üzenetére


Weareus
addikt

Valóban, görög van a falóban.
(Benéztem). :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#9749) mody123


mody123
tag

Sziasztok

S60-80 volvoknál automata váltótól mennyire kell tartani? ( 2000-2006 évjárat )

Illetve hanyas motorral ajánlott? amivel nem lehet mellényúlni?

Válaszotokat előre is köszönöm :)

Remélem nem robbantok ki háborút a kérdésemmel :D

(#9750) kelekyle válasza mody123 (#9749) üzenetére


kelekyle
őstag

Szia!

Automata váltónál egy hosszabb próbakörnél kiderülhet turpisság, vagy dokumentált előéletnél váltóolaj cserék voltak-e. Ha váltóolaj csere mindig volt, akkor nem nagyon lehet baj. Ha van, akkor 200-600ezer forintig terjedhet a javítása.
Ha veszel egyet, úgyis szervizeled, akkor egy váltóolaj csere is szükséges.

Motorokból 2.4i 140 és 170 lovassal szinte semmilyen baj nincs, csak a pillangószelep (ETM) lehet bibis, de azt potom pénzért fellehet újítani egy olyanra (contacless), ami már soha nem fog tönkre menni.
Még a PCV rendszer nagy ritkán eltömődhet, de ez nem gyakori.
Turbós benzinesek sem vészesek, ott nyilván a turbóval és a hozzá kapcsolódó csövekkel lehetnek galibák, illetve olajfogyás jelentkezhet.

Dízelből meg a régi jobb, ott nincs hengerfej probléma, illetve részecskeszűrő sem. Az újabb D5-öknél már előfordulhat.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.