Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10501) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

S40 2003 1,6 benzines Volvo-ra 195/55 R16-os gumi méret jó lehet még?

Netes gumi méret kalkulátor 195/50 R16-ot ír, és nem 195/55 R16-ot.

Kumho ECSTA HM KH31 195/55R16 gumi szerintetek milyen minőség?

Köszönettel: Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#10502) sfdrakex válasza Veriakilis (#10501) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

9mm eltérés, az még belefér, többet mutat az órád mint a valós tempó. Láttam a prividet is, csak most értem haza.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#10503) Veriakilis válasza sfdrakex (#10502) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Köszönöm. :R

Nekem Uniroyal RainExpert volt előzőleg (195/65 R15 ez sem gyári méret), és nagyon szerettem, mert esőben nagyon stabil volt, még véletlenül sem csúszott meg.

És a Kumho ECSTA HM KH31 gumival megér ennyit?
Gondolom a gumi mélysége kb 8 mm kell hogy legyen, ha 500 km van benne...
Ezt tolómérővel ellenőrizni tudom.

Mire kell még figyelni főleg a felniknél?
Miből veszem észre, ha hegesztve, vagy görgőzve volt?

A tulaj azt írta, hogy jók a gyári csavarok.
A helyszínen fel akarom szerelni, és egy próbakörrel kipróbálni, hogy tényleg simán futnak, és nem ráznak.

A legfontosabb kérdésem az lenne, hogy tényleg jók a sima lemezfelnihez való csavarok az alufelnihez is?

Köszönettel: Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#10504) Veriakilis válasza sfdrakex (#10502) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Hajlok rá, hogy csak a felniket vegyem meg, és Uniroyal 205/50 R16...
40-ért adná a felniket.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#10505) aero. válasza Veriakilis (#10503) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

En rainsport 3-at tettem a volvora tavaly, nagyon megvagyok elegedve vele:)

(#10506) r.levente75 válasza Veriakilis (#10503) üzenetére


r.levente75
addikt

Nekem 2007-es van, ugyanaz a gyári csavar alura és acélra.

[ Szerkesztve ]

(#10507) Veriakilis válasza aero. (#10505) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Igen, nagyon jók vizes úton, majdnem(!) úgy lehet vele menni, mint száraz úton.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#10508) Veriakilis válasza r.levente75 (#10506) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Köszönöm.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#10509) voyager4.4 válasza Weareus (#10499) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Valószínűleg elektronika hiba (volt is már javítva, ezek szerint sikertelenül) már elvállalta egy szerviz, én egyébként sem tudnám megcsinálni. Azért köszönöm az ajánlatot :))

no fate but what we make

(#10510) tarantawla


tarantawla
csendes tag

Sziasztok. Egy Volvo xc70 (2007, P2, D5 AWD automata) típusú gépjárművem van, az alábbi jelenség szokott előjönni: elkezd remegni az egész autó menet közben, ha lelassítok vagy meg is állok, elmúlik és minden megy tovább a rendes kerékvágásban. Eddig háromszor vagy négyszer jött elő (az elmúlt 1-2 hónapban), próbáltam winter módba kapcsolni az összkereket, majd vissza, de nem múlt el, próbáltam váltogatni felfelé vagy lefelé, de ettől sem múlt el. Legutoljára már csak lelassítottam, és meg is szűnt. Nem tudom, hogy ezek a "tesztek" elegendőek-e ahhoz, hogy kizárjuk a váltó vagy az összkerék szerepét a dologban. A motor ugyan úgy viselkedik, teljesítménycsökkenést sem tapasztaltam, és volt már, hogy 100-150km megtétele után jelentkezett, és volt, hogy indítás után 1-2 km-rel. Vezérlés 40k km-rel ezelőtt volt cserélve, olajak-szűrők egy hónapja (ugyan ekkor volt teljes átvizsgálás is + egy-két dolgot cseréltek - Volverk Diósd). Esetleg találkozott már valaki ezzel a problémával, vagy van ötletetek további "tesztekre", amikkel leszűrhető lenne a probléma forrása, vagy szaladjak azonnal a szervízbe, mert ez olyan komolyan hangzik? Álló helyzetben sajnos nem kereshető a dolog, tekintve, mire megállok, elmúlik :)

Köszi előre is.

(#10511) BigBlackDog válasza tarantawla (#10510) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egyáltalán nem vagyok biztos a dologban, de nálam is volt hasonló nemrég. A hibajelenségről itt számoltam be, itt már sikerült behatárolni a problémát és néhány mondatban a megoldásról is írtam.

Amit megnéznék a helyedben, hátha... Egy ilyen remegés előjöttekor megpróbálnék megállni valami biztonságosabb helyen (buszmegálló öböl, autópálya pihenő) és infrahőmérővel rámérnék az első-hátsó féktárcsákra. Ha valahol kiugróan magas (80-100 fok, vagy felette) hőmérséklet van, akkor ott befog a fék jó eséllyel szerintem. Vagy esetleg egy darabig mellőzheted a kézifék használatát is, ha olyan helyen tudsz megállni, ahol nem kell. Ha ez idő alatt nem jelentkezik a remegés (legfeljebb egyszer, a legelején), akkor tippre ott lehet a gond.

[ Szerkesztve ]

(#10512) Weareus


Weareus
addikt

Üdv.
A 850-es Volvo gyári könyv SAE 10W/40-es vagy 15W/50-es motorolajat ír a kocsimhoz.
Az előző tulaj feljegyezte az olajcsere-periódusokat és a beletett olaj minőségét is. (Turbós, benzines autó).
5W/30-as olajat használt.
Ez a gyári ajánláshoz képest elég híg, ami azért előnyös - gondolom -, mert jóval előbb eljut a legtávolabbi kenési pontokhoz is.
Szerintetek milyen olajat tegyek bele? :F

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#10513) haxxika válasza Weareus (#10512) üzenetére


haxxika
senior tag

Ami előtte volt/gyári ajánlás van rá. Pontosan milyen motor, mikori évjárat?
https://www.total.co.uk/lub-advisor
Én itt kalkuláltam eddig.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#10514) lorcsi


lorcsi
veterán

jó ez a tippelős műsor :)--yt
ezek alapján nekem az jön le, h elég jó motort sikerült a volvonak gyártani :)

(#10515) Weareus válasza haxxika (#10513) üzenetére


Weareus
addikt

1994, sor öt, 2.3 turbó benzin.
Megvan a gyári könyve, de mivel most csak rá kellett tölteni pár decit és 5w30-as volt benne, ezért ugyanilyet tettem rá.
Jártam már úgy, hogy másfajta olaj rátöltésekor (előző Volvo-nál) kicsit meghabosodott.
Amúgy most Liqui Moly került bele.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#10516) Weareus válasza lorcsi (#10514) üzenetére


Weareus
addikt

Hehe, épp tegnap néztem és küldtem át ismerősnek.
Azért az öt henger szebben szól...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#10517) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

sziasztok

valami nagyobb utazó autót keresek, néztem pár régi volvo-t is. Az lenne fontos hogy minimális legyen a menetzaj 140-es tempónál. Csak pályán használnám, benzines jöhet csak szóba.

S70/850 hogy áll ilyen szempontból? esetleg s60 ? bár inkább a kocka forma tetszik...

[ Szerkesztve ]

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#10518) Peti78 válasza Elektrosokk (#10517) üzenetére


Peti78
őstag

minimális legyen a menetzaj 140-es tempónál Akkor S60-at ne vegyél

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#10519) N0rthF4c3 válasza Elektrosokk (#10517) üzenetére


N0rthF4c3
tag

Szerinted egy kocka formánál hogy lesz minimális a menetzaj?:D

(#10520) Elektrosokk válasza N0rthF4c3 (#10519) üzenetére


Elektrosokk
addikt

nem tudom, azt gondolnám hogy ezek a nagyobb autók jobban szigeteltek vastagabb üvegekkel. Pl Lancia Kappa fele annyi menetzajt engedett be mint az én 156 alfám.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#10521) Peti78 válasza N0rthF4c3 (#10519) üzenetére


Peti78
őstag

Sehogy, de amit az S60 produkál, az katasztrófa :DDD

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#10522) Weareus válasza voyager4.4 (#10509) üzenetére


Weareus
addikt

Megvan!
Azért, ha kell:
[link]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#10523) kemalboy01


kemalboy01
tag

Sziasztok!

2003 Saab 9-3 2.0TS aero (211le.) motorja mennyire ajánlott? illetve a sima 2.0t 175le?

[ Szerkesztve ]

(#10524) aero. válasza kemalboy01 (#10523) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hello

Jó konstrukciók, bírják a strapát. A blokk ugyanaz, az 1.8t, 2.0t és az aeronál is. Az 1.8t is 2 literes, kisnyomású turbóval, csak ezt a nevet adták neki. Előbbi kettő Garrett turbós, az aero Mitsubishi, ha találsz jó aero-t, nyugodtan megveheted.

Stage 1-et bőven bírják, ha húzni akarod
1.8t 150-ről 180 lóerő
2.0t 175-ről 225 lóerő, aero injektorokkal és turbóval 245-250 ló, maptun intercoolerrel 275 a vége.
Az aero-nál 211-ről 250-re írják első fokozatban, 335 a vége.

335-re mindegyiket meglehet írni, de oda már performance cuccok kellenek, módosított váltó, üzemanyag pumpa, olaj és vízcsövek, módosított légszűrő, kipufogó, leömlő és spéci kovácsolt dugattyúk.

(#10525) mody123


mody123
tag

Sziasztok,

2005-ös s80-ra vennék 17-es felnit.

Mekkora gumit ajánlanátok ami még nem okoz problémát a kocsinak?

Most ami rajta van 205/55 r16

(#10526) aero. válasza mody123 (#10525) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szia, itt vannak a gyari mereteid. link

(#10527) Xmodule válasza Xmodule (#10387) üzenetére


Xmodule
őstag

Téli kerekek lekerultek nyáriak fel. Sajnos ez a kalapáló hang még mindig fennt áll. Továbbra is 75-80km/h között lehet a legintenzivebben hallani. Csapágyat kizárnám mert kanyarba nem hallani erösebben. Kereket akkor most már kizárom. Most mar csak a fektre tudok gondolni. Nincs beállva egyik kerék sem viszont arra tudok tippelni hogy a féktárcsa/csák vetemedtek meg. most már 100ezer km -t raktam a tárcsákba és a pofákba is. Pofákat cserélem jövö honapba mert mar lattam eléggé elkoptak. Szoval lehet a tárcsa lesz az mert bevallom nem a legdrágábbat vettem belöle...

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#10528) Weareus


Weareus
addikt

Megvolt a 850 T5 dyno-mérés. A 240 lóból 209.5 van meg, nyomaték 324,6 Nm, ez meglepő módon majdnem a gyári.
Láttam pár mérést, általában a lóerő szokott közelíteni a gyári értékhez, a nyomaték pedig elmarad.
Itt pont fordítva van.
A szakember azt mondta, hogy szerinte nagyobb fordulaton elszegényedik a keverék, ezért nincs meg a lóerő.
Első körben veszek egy üzemanyag-nyomás mérőt, a motortérben ki tudom mérni a nyomást és összevetem a gyárival.
Az üzemanyagszűrő-csere az alap, a régit szét is fogom fűrészelni, hogy mennyire van elszennyeződve.
Ha a filtercsere után nem lesz jobb az üzemanyag-nyomás, akkor ac-revízió, ill. injektortisztítás következik.
Még az üzemanyagpumpa relé jutott eszembe, de az vagy jó vagy nem.
Van továbbá egy üzemanyagnyomás-szabályzó, az a kérdés, hogy ezzel lehet kezdeni valamit?
(Szoktak eltömődni, meghalni, tisztítani kell/lehet őket?).
[link]

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#10529) voyager4.4 válasza Weareus (#10522) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Köszi. Ránézek mindenképpen. youtube-on találtam videót is a kiszerelésről.
A szerviz nem tudta akarta megcsinálni, 2x is ígérték pedig. (Knecht Auto).
Egy jó Volvo bontóst kéne igazából találnom.

no fate but what we make

(#10530) Weareus válasza voyager4.4 (#10529) üzenetére


Weareus
addikt

Nincs mit.

To all:
Közben megrendeltem az üzemanyag-nyomás mérőt.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#10531) jozsi021


jozsi021
újonc

Sziasztok!

Szeretném a szakavatott Volvos társak segítségét kérni.

Jövő hét hétfőn napra pontosan 6 éves lesz a V60as d2-es Volvom, és segítsetek légyszi, hogy van-e bármi kötelező 6 év vagy 170e KMnél.

Előre is köszi mindenkinek.

Ja és még egy apróság. Tegnap a csomagtartóban lévő 12V-os csatlakozót szerettem volna használni, de arról nem ment a ketyere (soha nem próbáltam). A többi szivargyújtóval működött. Ötlet, hogy mi lehet az oka, és hova vigyem?

Üdv
Józsi

(#10532) N0rthF4c3 válasza jozsi021 (#10531) üzenetére


N0rthF4c3
tag

Biztosíték?

(#10533) Weareus válasza Weareus (#10528) üzenetére


Weareus
addikt

Innentől nincs más hátra, mint előre...

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#10534) jozsi021 válasza N0rthF4c3 (#10532) üzenetére


jozsi021
újonc

Köszi a választ. Jövő héten úgy is viszem a 170es szervizre, ott majd mondom ezt is.

(#10535) N0rthF4c3


N0rthF4c3
tag

Nálam, megvolt az új váltó óta az első váltóolaj csere - inkább nevezzük frissítésnek:) Plusz még a hátsó difibe is új folyadék került. Eddig minden oké, mintha precizebben működne a váltó is, de lehet csak placebo.

Következő körben, májusban jön a haldex szűrő és folyadék, plusz két hátsó lengőkarszilent - ez okozhatja még esetleg a félre kopást, ha terhelés alatt (fék, vagy hirtelen gázadás) mozdulni tud akár csak egy kicsit is a kerék.

(#10536) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

(#10537) Weareus válasza FeRRaR1 (#10536) üzenetére


Weareus
addikt

Oké, hogy szereted az autódat, de nem túlzás ez egy kicsit? :Y

Amúgy respect. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#10538) FeRRaR1 válasza Weareus (#10537) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem, nem túlzás. Még polír meg kemény wax sem volt benne :DDD
Egyébként ez nem csak autó takarítás ha nem komoly hobbi is.

(#10539) troll81 válasza FeRRaR1 (#10536) üzenetére


troll81
addikt

szep munka. :R

nehezen tudom ossze hozni a helyet es az idot egy normalis takaritasra :((( sajnos,de jo hogy valakinek sikerul

(#10540) FeRRaR1 válasza troll81 (#10539) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Köszönöm. Nekem is már tervben volt 3 hete folyamatosan, szerencsére össze jött szombaton.

(#10541) david199801


david199801
tag

Hali!
Volvo S60 2007-es évjáratban a hátó ülés fejtámláit hogy tudom előrehajtani?

(#10542) neil_mullen válasza david199801 (#10541) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

középkonzolon, a ventillátorszabályzó alatt van a gombja.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#10543) david199801 válasza neil_mullen (#10542) üzenetére


david199801
tag

Akkor az nem alapfelszereltség? Mert nekem ott csak 2 gomb van.

(#10544) neil_mullen válasza david199801 (#10543) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

milyen gombok azok? nekem a fejtámla, tolatóradar illetve riasztó kikapcsoló gombjai (3) vannak ott.

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#10545) david199801 válasza neil_mullen (#10544) üzenetére


david199801
tag

Tükör behajtó, meg a riasztó

(#10546) neil_mullen válasza david199801 (#10545) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

Sajnos akkor nincs jobb ötletem. Talán a fejtámla körül van egy gombja neki. Ha sikerült akkor megírhatod, kíváncsi vagyok rá.

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#10547) TheMarci válasza david199801 (#10541) üzenetére


TheMarci
addikt

Nekem 2008-as V70-ben az ülés előredöntő kallantyút ha egyszer meghúzom, akkor csapja le a fejtámlákat.

Do You Dream?

(#10548) r.levente75


r.levente75
addikt

Pécsett tud valaki ajánlani megbízható szerelőt?
11 év után most nem biztos, hogy szakszervìzbe vinném kötelezőre.
Előny ha volvora van specializálva a szerelő. ;)

(#10550) Weareus válasza FeRRaR1 (#10549) üzenetére


Weareus
addikt

Hehe, aranyos.

Én az Index fórumon is szoktam Volvo-totyikozni. Ott azt mondták (benzines Volvo kapcsán), hogy leginkább a gyári Volvo gyertyák az ajánlottak.
NGK, Bosch márkákára viszont sokkal nagyobb "barátságot" tudok kapni a Bárdiban.
Szerintetek megérheti a Volvo márkájú gyertya egy turbós benzinesbe vagy jó lesz a Bosch, ill. NGK?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.