Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) zoo8800 válasza hroberto (#1700) üzenetére


zoo8800
veterán

A kormány bőrözés kopása alapján nem lehet következtetni sok mindenre. Legalábbis a Bravonál pl. elég változatos a felhasznált "bőr" minősége, van akinél nagyon hamar szarráment, és van, akinél elég jól tartja magát. (indexes Bravo topikban olvastam)
Az enyém szerencsére az utóbbi csoportba tartozik :)

rip and tear, until it is done

(#1702) alázógyík válasza zoo8800 (#1701) üzenetére


alázógyík
őstag

Az enyém a nagyon hamar szétment csoportba. :K
Teljesen lejött a "bőr" felső rétege, elég gusztustalan sajna.
Hamarosan megyek is bőröztetni Kadafalvára a Fell Serr-hez.

(#1703) hroberto válasza zoo8800 (#1701) üzenetére


hroberto
veterán

Az én Grandémon nem bőr bevonatú volt a kormány.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1704) zoo8800 válasza alázógyík (#1702) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem semmi hámlás nincs a bőrön. Pici festékkopás van ott, ahol általában fogom.
Az alsó kormányküllőnél neked is rosszul van felragasztva a bőr?

hroberto
ja, bocs :)

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#1705) alázógyík válasza zoo8800 (#1704) üzenetére


alázógyík
őstag

Gőzöm sincs. :DDD

(#1706) hroberto válasza sagesz93 (#1652) üzenetére


hroberto
veterán

Engem az Alfa MiTo-m ráz meg állandóan kiszállás után. Már azt sem tudom, hogy zárjam az ajtót. :P
Előtte Grande Puntóm volt, azzal nem volt ilyen sosem.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1707) sagesz93 válasza hroberto (#1706) üzenetére


sagesz93
addikt

Én azóta már megtaláltam a megoldást, úgy csukom be, hogy a légterelőnél érintkezek az autóval. :DD
Valaki tud esetleg Győr / környékén fiat puntóhoz eléggé hozzáértő szerelőt? Múltkor láttam puntoclubon valaki írta hogy tud Győrben, ilyet, de azóta se találom :(

(#1708) alázógyík válasza sagesz93 (#1707) üzenetére


alázógyík
őstag

Hévíz messze lenne?

(#1709) hroberto válasza sagesz93 (#1707) üzenetére


hroberto
veterán

Ezen még ajtókeret sincs, nemhogy légterelő... :DDD

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1710) Gergello válasza mokus1 (#1696) üzenetére


Gergello
addikt

Nehéz megmondani. Nekünk 0 - 60/70k km alatt kopott sok minden a plüss kárpitos (+ bőr kieg.) Emotion verzióban:

- kormányon a bőr megráncosodott
- vezetőoldali könyöklő kikopott
- pedálok széle eléggé lekopott (a kuplung vagy a fék, meg nem mondom)
- váltógomb tetejéről lemálott a bőr (ennek katasztrófa a minősége amúgy)

Összességében a drágább verziónak még gyöngyébb minőségű volt a beltere mint az alapnak, viszont csak ahhoz volt az erősebb diesel motor.

(#1711) Winne válasza hroberto (#1709) üzenetére


Winne
nagyúr

Ablakot fogva becsukva?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#1712) ACAB95


ACAB95
tag

Készülök venni 1.9 JTD -s Fiat Mareát. Mire kell odafigyelni? Honnan veszem észre hogy esetleg tekert a km állás? 200e km fölött kormolnak? Mikor kell otthagyni az autót? Előre is köszönöm!

"Ami nem öl meg, az megerősít."

(#1713) hroberto válasza Winne (#1711) üzenetére


hroberto
veterán

Az üveget nem szeretem fogdosni, mert rögtön látszik rajta minden. Meg szerintem hosszú távon nem is tenne jót neki ha folyamatosan így zárnám az ajtót.
Az ajtó tetején ahol becsúszik az üveg, van egy kis gumis rész, ahhoz hozzáérve nem ráz, és így próbálom zárni az ajtót. ;]

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1714) j.bravo


j.bravo
addikt

Szép napot, Urak (és Hölgyek, ha vannak jelen)!

Igaz-e, hogy üzemanyagszűrőt csak akkor muszáj cserélni, ha vacak, ellenőrizetlen naftát tankol az ember?
Vagy ha nem tesszük, akkor az nagyobb gond és nagyobb kiadás eljövetelét siettetheti (mint mondjuk ha az olajcsere túl ritka, vagy nem megfelelő az olaj, vagy mittudomén) ?
Reális-e huszonpárezer egy ilyen mókáért?
Melyik gyártmányú/márkájú szűrőt érdemes választani?

2008-as Punto 1.3 multijet, nagyrészt Agip/ÖMV sima dízelt tankolva. Ki van néha kormolva pályán, de alapvetően városi üzem.

Most van benne 95k km, nem tudom mikor volt cserélve (asszony lehet tudná, vagy meg tudná nézni a szervizkönyvben).

Whatever.

(#1715) alázógyík válasza j.bravo (#1714) üzenetére


alázógyík
őstag

Sima Punto v. Grande?

Mert a sima Puntoba a gázolajszűrő 1200-tól indul de a jobb minőségű is 4-5K.

Ha Grande Puntoról van szó, akkor egy kicsivel több, de nem vészes.
Pláne nem annyira, mint amit írtál árat.

Feleségem Grande Puntojában 72K km van, de már 4x cseréltük a szűrőt, jobb a békesség alapon.

(#1716) j.bravo válasza alázógyík (#1715) üzenetére


j.bravo
addikt

Köszi!

Grande. Volt még 2008-ban sima? :Y

ez könnyen cserélhető dolog, vagy nagy melóval jár, mindenképp szerviz kell hozzá?
Ha szerviz, akkor nagy/hosszadalmas meló, érdemes egybekötni mással amikor úgyis a szervizben pihen, vagy gyorsan megoldják, mint egy olajcserét?

Melyik márka számít jobbnak?

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#1717) alázógyík válasza j.bravo (#1716) üzenetére


alázógyík
őstag

Ez pont olyan művelet, amit otthon el lehet könnyen végezni.

3 v. 4 csatlakozót kell lehúzni, úgy, hogy az oldalán benyomod a műanyag gombokat.
Ha kint van a szűrő, akkor egy vödör felett csavard ki az aljából a vízérzékelőt, és tekerd be az újba.

Ha vissza raktad az üzemanyagszűrőt, csatlakoztasd rá mindegyik csövet.

Ha készen vagy, akkor be kell ülni a kocsiba, és legalább 7-8 alkalommal rá kell adni a gyújtást, hogy légteleníts, de ne indíts rá.. Hallani fogsz szép gurgulázást.

Max. 10 perc az egész.
Ennyi.

Denckermann alkatrészt vettem már, soha nem volt semmi bajuk. De szétnézhetsz a Bárdinál is.

[ Szerkesztve ]

(#1718) j.bravo válasza alázógyík (#1717) üzenetére


j.bravo
addikt

:R Köszi! Tényleg könnyűnek tűnik (miután írtad, kerestem videót is) Akkor veszünk megbízható helyen szűrőt, és megcsináljuk magunk.

Whatever.

(#1719) alázógyík válasza j.bravo (#1718) üzenetére


alázógyík
őstag

Szívesen.
Hajrá. ;)

(#1720) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sziasztok. Van egy 2002-es 3 ajtós 8v-s Puntom.
Mostanában gondok vannak az ablaktörlővel, a probléma az, hogy néha működik, néha nem. Van olyan, hogy indítás után bekapcsolom, de csak percek múlva kezd el törölni (ha egyáltalán elkezdi), és olyan is, hogy egyből elindul, de valamennyi idő után megáll magától, és ismét csak vagy elindul egy idő után, vagy nem.
A vezetékek rendben vannak, ablaktörlő motor cserét javasoltak a szervizben, de hátha volt már valakinek ilyen gondja, és tudja a megoldást....
Találtam egy rövid leírást a puntoclub.hu-n, hogy az érintkezőket kell újrazsírozni, nem tudom, hogy ez erre a hibajelenségre is vonatkozik e.

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#1721) alázógyík válasza hülyegyerek (#1720) üzenetére


alázógyík
őstag

Cseréld a motort. Nem bonyolult, és közben ránézhetsz a mechanikára is. Az is megszokta magát adni, azt kell rendszeresen bezsírozni.

(#1722) HussarF

Sziasztok!
Ma reggel, mikor mentem a kocsihoz és ki akarnám nyitni, nyitás után egyből visszazárt. Csak úgy tudtam kinyitni, hogy elfordítottam az ajtóban a kulcsot és abban a pillanatban húztam is a kilincset. Gyújtás ráadása után belül is égett a lezáró gomb a középkonzolon. Hiába nyomtam, ahogy kattant a nyitás, egyből kattant, a visszazárás is.
Valaki tapasztalt már ilyet? Mi lehet az oka?

(#1723) mokus1 válasza HussarF (#1722) üzenetére


mokus1
addikt

Milyen autó?

(#1724) HussarF válasza mokus1 (#1723) üzenetére

Alfa 147

Közben megoldódott a probléma :) Talán nem volt jól becsukva a jobb oldali ajataja, mert kinyitottam, becsuktam újra, és utána már újra rendesen működött a zár, hajlandó volt nyitott állapotban maradni.

(#1725) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Ha esetleg valakit érdekelne a 17-es felnigarnitúra, eladó. Laptopot/számítógépet/mobiltelefont beszámolok, akár 1:1-ben is. :)

(#1726) alázógyík válasza .:Kristian:. (#1725) üzenetére


alázógyík
őstag

Milyen az élet 18"-on?

(#1727) .:Kristian:. válasza alázógyík (#1726) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Jó, kicsit keményebb a futómű, de nem bántóan. Nem bántam meg a cserét, fogyasztásom sem ugrott meg, pedig rendszeresen figyelem a compot sőt számolom is. :)

(#1728) sagesz93


sagesz93
addikt

Sziasztok

Kettes punto classicomba vennék akksit, úgy látszik és úgy olvasom ebbe más formaju akksi kell, tudtok ajánlani konkrét típust? Most egy perion van benne, de az akksi teszter azt jelzi ez már nem tudja a gyári értékeket, és ha álló helyzetben ráadom a tompitottat, akkor elkezd ingadozni az alapjárat. Többen azt mondják hogy a generátor terhelodik le a gyenge akksi miatt ilyenkor. Mit gondoltok?

:R

(#1729) McAdam6 válasza sagesz93 (#1728) üzenetére


McAdam6
tag

Le kell vágni az akksitartó oldalát, akkor befér a normál méretű, nagyobb kapacitású is.

(#1730) sagesz93 válasza McAdam6 (#1729) üzenetére


sagesz93
addikt

De én nem feltétlenül akarok kokányolni, nekem a gyári méret / gyári kapacitás untig elég, csak valami jó fajta akksi legyen benne.

(#1731) McAdam6 válasza sagesz93 (#1730) üzenetére


McAdam6
tag

Pedig amióta így van nálam, azóta nincs akksi-gond (Varta).

(#1732) sagesz93 válasza McAdam6 (#1731) üzenetére


sagesz93
addikt

Milyet vettél bele, ha szabad megkérdezni?

(#1733) Exian


Exian
őstag

Sziasztok!

Fiat Ulysse-t vettem nem olyan rég, EuroVan1 családból. Mivel a Lancia is gyártotta Zeta néven, így még az is befér ide. Van e itt valakinek valamelyik?

(#1734) Winne


Winne
nagyúr

Ha valakinek egy nagyon szép vas kell, amihez garantáltan nem kell nyúlni, akkor ide tessék! :K

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#1735) hroberto válasza Winne (#1734) üzenetére


hroberto
veterán

Nem drága ez egy kicsit?!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#1736) alázógyík válasza Winne (#1734) üzenetére


alázógyík
őstag

Ez nagyon sok ennyiért. Nehezen fog elmenni. :U

(#1737) Winne


Winne
nagyúr

Én csak láttam hogy néz ki, az árakat nem tudom, de az autó hibátlan és garantáltan nem kell hozzányúlni. :K

Ha nem tudja eladni gondolom enged majd belőle, mert akármilyen jó, ha annyit kér érte, amit senki sem ad meg érte. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#1738) zoo8800 válasza Winne (#1734) üzenetére


zoo8800
veterán

Erről jut eszembe, tavaly-tavalyelőtt láttam egy hirdetést, 2,5 milláért árultak egy bő 10 éves, régi Bravot. Semmi különös, csak megkímélt, és költségmentes. Vannak, akik álomvilágban élnek, vagy csak simán várnak a palimadárra? :D

rip and tear, until it is done

(#1739) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Azért a "garantáltan nem kell hozzányúlni" kijelentés kicsit erős egy közel 10 éves autónál. Az én Puntom 13 éves, és annyi minden volt már cserélve benne, hogy inkább bele se gondolok a végösszegbe...
Amikor az ember azt hiszi, hogy na most már tényleg minden új, minden működik, akkor szokott valami addig teljesen ismeretlen hibát produkálni.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#1740) Winne válasza zoo8800 (#1738) üzenetére


Winne
nagyúr

Majd lenyomja, ha nem megy el, mindennek annyi az ára, amennyiért megveszik. :DDD

Én pont ezért nem adom el az autómat, csak hogy egy újabb, vagy erősebb legyen. Amennyit nekem ér, annyit nem adnak érte, így marad a seggem alatt, elvitt eddig mindenhová. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#1741) alázógyík válasza .:Kristian:. (#1727) üzenetére


alázógyík
őstag

Látom, beregeltél az Indexes totyikba is! ;)

Szerk.: Ha látsz tempomat kart, nekem is vehetnél 1et. :K :R

[ Szerkesztve ]

(#1742) Prime110


Prime110
aktív tag

Nem dobbant meg a szívem a látottak alapján, sajnos... :(

Minden porcikáján üvölt kívül is és belül is sajnos, hogy mindezt már láttam valahol.
Az eleje már-már Audi-Seat-os orrot kapott, a hátulja nekem egyöntetűen a Chevrolet Epica (az utolsó) segge lett (nem csoda persze, a Fiat tervezte azt is...), a belseje meg egy felhízott Fiat 500-at idéz.
De legalább nem konkrét Fiat 500-klón, az ára még elviheti, vagy majd lehúzza a jól felszerelt - egyébként még mindig több egyediséget felvonultató - Linea-t.

(#1743) mokus1 válasza Prime110 (#1742) üzenetére


mokus1
addikt

Nem csúnya az eleje. Viszont a hátulja tényleg nem szép. Nekem egy dacia jutott eszembe róla.

(#1744) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Nekem szemből a 6-os Mazda ugrott be, oldalról-hátulról meg az Octavia.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#1745) alázógyík válasza hülyegyerek (#1744) üzenetére


alázógyík
őstag

Szintén ezek ugrottak be.

De én úgy gondolom, hogy ebben az árkategóriában ez remek vétel lesz. :K

(#1746) .:Kristian:. válasza alázógyík (#1741) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Jaja, kicsit jobban él ott a topik is. :)
Tatán hívtam a bontót, azt ígérte a hölgy, hogy megnézi és pár percen belül visszahív egy árral, megkérdezem, hogy van-e nekik még egy pluszban. :)

szerk: 18k, azt hiszem nem tőlük fogom megvenni... :D

[ Szerkesztve ]

(#1747) hülyegyerek válasza alázógyík (#1745) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nem rossz, de a kupéforma nekem nem jön be. Inkább valami épkézláb utódot kaphatna a Punto, meg a Bravo.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#1748) nesa válasza Prime110 (#1742) üzenetére


nesa
veterán

Nem rossz ez, en a 128 ast is latom benne :D

(#1749) Stylewars_kp válasza Prime110 (#1742) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nekem piszkosul bejön. :))

(#1750) Land


Land
veterán

Van köztetek Amores?:)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.