Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) teratti válasza 101Petya (#1500) üzenetére


teratti
senior tag

Úgy elviszi a hangot pl. a váz + ez-az. A Sprinternél voltam meggyőződve, hogy a jobb első futóműtől jön a hang mire kiderült, hogy hátulról jön előre, a difi kardáncsapágya makkant meg....

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#1502) alázógyík válasza 101Petya (#1500) üzenetére


alázógyík
őstag

Én ilyen hangot már egy éve hallottam asszony autójában.
Az utóbbi 1-2 napban nyikorgássá, majd csörgéssé változott. Vízpumpa csere után teljesen csönd lett a gépben.

(#1503) Stylewars_kp válasza 101Petya (#1500) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ha a hátsó kerékcsapágy megadja magát az intenzív fékezéskor hallatszik erősen vagy olyan kb 70 km/h sebesség felett. Aki hátul ül annak meg rázza a popóját. :)

Ha be van kapcsolva a cityservo (punto 2/b) akkor Én is szoktam hallani kis nyöszörgést a műszerfalból. Főleg amikor tekerem a kormányt. Nagyon halk kis búgás. Dolgozik a villanymotor. :)

Nagyon erős ez a hang amúgy?

(#1504) nesa válasza Stylewars_kp (#1503) üzenetére


nesa
veterán

Anno zastavan nekem a bal elso csapagy annyira razott/zugott mar hogy 15km utan elzsibbadt a labam:D
csere utan mintha uj auto lett volna.

(#1505) sagesz93


sagesz93
addikt

sziasztok

Ki mit gondol erről a két autóról így elsőre:
egy
kettő
Punto vásárláson töröm a fejem. Szabad?

:R

(#1506) lorcsi válasza sagesz93 (#1505) üzenetére


lorcsi
veterán

nekem puntom van (2000, 1.2, 16 v, 5 ajt.)..egy éve..imádom :)
szerintem jók
de ennél is az előző tulajoktól függ az állapot

a másodiknak az óránál nagyon fura, mintha el lenne csúszva
és azok drágábbak szoktak lenni, nem ? :F

(#1507) xigris válasza lorcsi (#1506) üzenetére


xigris
őstag

+1

(#1508) sagesz93 válasza lorcsi (#1506) üzenetére


sagesz93
addikt

Nekem az első kell amúgy is :) Pénteken megyek megnézni. Valaki el tudná mondani, hogy mik azok amiket érdemes megnéznem ennél a 3 ajtós példánynál?

(#1509) Stylewars_kp válasza sagesz93 (#1505) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Mindkettő pengének tűnik. Áruk is jó.

Én szerintem semmivel sem kell többet meglesni rajtuk mint egy átlagos autónál... :) :

-Minden működjön rajta. Mindent végig kell próbálni rajta.
-Cityservo ha van az működjön, mert az drága.
-Gumik egyenletesen legyenek elkopva.
-2/B puntónál nézd meg az első rugók állapotát.
-2/B puntónál nézd meg a kipufogó állapotát.
ugyanis szeretnek rozsdálni (utóbbi kettő jó alkualap)
-Kéziféket ellenőrizd, szeret elgyengülni.
-Ha ki lehet próbálni akkor egyenesen fusson az autó.
-Hátsó ajtók szorulni szoktak...az nem nagy baj. :)
+1 a fékje akkor jó ha vad. :)

-A feketét lehet boyracer használta...fekete, három ajtós, sportos külső...
-Különösen ellenőrizd azt, hogy nem lettek-e felcserélve az ülések. Ha az anyósülés bal oldala kopott akkor kicserélték és máris nem 100 egykét kilóméter van benne.
-Persze tegyük fel, hogy tényleg hétvégi második autóként használta a nagyon elfoglalt munkája mellett. Akkor is ellenőrizd a váltót. Oda-vissza összes fokozatot lesd végig. Ezekbe össze szokta magát kakkintatni a váltó.
-Kuplung is dolgozzon jól. Ha egészen fent fog akkor jó. Ha becsutkázod és még reccsen kettesbe akkor gyanús.

Többit le sem írom csak címszóba:
-Hűtők ne eresszenek.
-Klíma működjön.
-Rétegvastagságot nézzél rajta.
-Nyúlványok rendbe legyenek.
-Ha volt törve akkor minőségi cuccokból lett e felújítva?!
+1 ha valamelyik rendszámtábla nem eredeti vagy egyik se akkor lehet, hogy "csak" eltörte, de lehet, hogy bele szaladtak hátulról vagy nyulat ne adj isten őzet fogott az elejével.

Esetleg keress rá totalcaron a csekk listára. Mit érdemes nézni egy eladó autón?! :K

[ Szerkesztve ]

(#1510) sagesz93 válasza Stylewars_kp (#1509) üzenetére


sagesz93
addikt

A három ajtós szépség egy hölgy tulajdonában van! 9 éve ő használja. Nekem az nagyon tetszik, KELL. A friss műszakihoz tartozó állapotfelmérő lap is megvan.
Köszönöm szépen a listát, ez hatalmas segítség számomra! Egy autókereskedő ismerősömmel fogok menni pénteken meglesni, szerintem ő is nagy segítségemre lesz.
Totalcar csekk list megvan természetesen, köszi azért :R
Majd még jövök beszámolni a dolgokról. :K

[ Szerkesztve ]

(#1511) szőröscica válasza sagesz93 (#1510) üzenetére


szőröscica
addikt

A műszakin bármi átmegy, abból ne indulj ki. A női tulaj sem feltétlenül remek dolog.

[ Szerkesztve ]

(#1512) sagesz93 válasza szőröscica (#1511) üzenetére


sagesz93
addikt

Persze, a földön élek, de azért egy személyes megtekintést mindenképpen megér a masina. :K

(#1513) szőröscica válasza sagesz93 (#1512) üzenetére


szőröscica
addikt

Igen, pofás kis gépnek tűnik.

(#1514) Winne válasza szőröscica (#1513) üzenetére


Winne
nagyúr

A belseje az enyémnek is majdnem tök ugyanez, jól mutat élőben is és ennek az autónak szép a fénye is, nyilván mosás után van fotózva, de akkor is. Mindenképpen megér egy próbakarikát. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#1515) .:Kristian:. válasza SLYM (#1468) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Sorry, nem sok időm volt mostanában. Szóval ami eszembe jutott és amiről van számla összeszedtem, azonban ez nem a teljes.

Vásárlás utáni motorfelújítás: 300.000.-
Olajcsere 2 alkalommal: 70.000.-
Féktárcsa, fékbetét, váltóolaj, fékolaj, munkadíj: ~90.000.-
Futómű állítás (kétszer kellett): 19.000.-
Fényezési hibák és küszöbök javítása: 150.000.-
Futómű felújítás: ~100.000.-
Vezeték szakadás (nem indult) + kézifék bowden csere: 45.000.-
Fényszóró polír: 8.000.-
Törött hátsólámpa cseréje: 10.000.-
Klímatöltés: 15.000.-
Klímacső jav: 12.000.-
ABS,EBD elektronikai hiba feltárása, javítása: 15.000.-
2db tolatóradar szenzor csere: 15.000.-
Ablakemelők javíttatása, összes alkalmat összeszámolva, kb: 12.000.-
"Olajnyomás hiba" jelzés feltárása, kijavítása: ~10.000.-
Új aksi: 21.000.-
Tartalék (2.) kulcs másolása, utazással: kb. 55.000.-
Előző tulaj által kilopott bose mélyláda helyettesítése: 12.000.-
Gyújtótrafók: 18.000.-
Szétszakadt szövetszőnyegek cseréje: 10.000.-
Gyújtógyertya: 10.000.-
Beltéri elemek javítása, pótlása: ~10.000.-

... és akkor még nem beszéltem olyanokról, hogy a 18-as felnik fényeztetése, toldat vásárlás/fényeztetés, fóliáztatás, összes gagyi izzó cseréje, mp3-usb fejegység, bőrápoló szerek. Bár ezek nyilván a saját szórakoztatásomra készültek, illetve hogy még csinosabb legyen az autó, ezért ezt nem is számolom, de megközelítőleg 70-80k körül lenne.

Üzemanyag része: 25e km-t mentem vele a 21 hónap alatt. Átlagban nekem egy tank 650km-t jelentett. 25000/650= 38.46 tanknyi üzemanyag. 1 tankolás alkalmával sacc. 24k-t hagytam ott, (60lx400ft). 24.000x38.46 = 923040Ft

Ezek fényében:
1.007.000 + 923040= 1.930.040
1.930.040 / 21= 91906Ft/hónap

Üzemanyag nélkül: 47952Ft/hó

Illetve a kuplung is volt cserélve, azt így nagy hirtelen nem lelem, de az sem 2ft. :)
Sok esetben a munkadíjat sem írtam oda, mert nem tartottam számon.

Mindent összeadva (üzemanyagot nem) jóval több lenne mint 50k/hó.

[ Szerkesztve ]

(#1516) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Jópofa Fiat reklám [link] :))

(#1517) Stylewars_kp válasza .:Kristian:. (#1515) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Huhbakker. Ez durva. Az árak is durvák. Javíttattam már ezeket több autón is de nem kerültek ilyen sokba. Ez hülye megállapítás és nagy reprezentatív tudom. De ez durva. Hol szervizelsz? :U

(#1518) .:Kristian:. válasza Stylewars_kp (#1517) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Melyik ár a durva? Mindig az olcsóbbat kerestem, de nem a leggagyibbat. Ár/érték arány...

(#1519) Stylewars_kp válasza .:Kristian:. (#1518) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Olajcsere 2 alkalommal: 70.000.-
Futómű állítás (kétszer kellett): 19.000.-
Futómű felújítás: ~100.000.-
Ablakemelők javíttatása, összes alkalmat összeszámolva, kb: 12.000.-
Új aksi: 21.000.-
Tartalék (2.) kulcs másolása, utazással: kb. 55.000.-

Ezekre gondoltam. (nem kötekedésből írom csak érdekel)
Milyen olaj került ennyibe?
Futóművet itt a környéken 4-5 ezerért állítanak.
Szerk.: futómű felújítás mit takart ilyen olcsón?
Ablakemelőnek mi volt a baja?
Milyen akkut vettél?
A kulcsot meg keveslem. Sima másolás volt vagy elektronikával együtt ennyi?

:)

[ Szerkesztve ]

(#1520) SLYM válasza .:Kristian:. (#1515) üzenetére


SLYM
veterán

köszönöm, jó drága kör volt akkor és ebbe még nincs benne az amortizáció, amivel olcsóbban adod el a gépet. én ennyire részletesen nem tartom számon, csak amit tudtam összeadogattam, így jött ki csak szervízre és gumikra 2 év alatt a 2.4-es 159-re 790.000. az 1.9-es 159-re pedig 2.5 év alatt 390.000. ebben nincs benne az átírás, a vizsga, a biztosítás, plusz az üzemanyag, éves matrica, büntetések, meg persze a mosatás meg ilyesmik se. szóval ez havi 33k és 13k. a 2.4-es 45000-et az 1.9.es 65000-et ment ennyi idő alatt, de üzemanyaggal mindenki tud számolni

[ Szerkesztve ]

(#1521) Stylewars_kp válasza SLYM (#1520) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Drága dolog ez az autózás barátaim. :( Bár azt mondják, hogy a szerelem még drágább! :)

(#1522) .:Kristian:. válasza Stylewars_kp (#1519) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Persze, egyáltalán nem veszem kötekedésnek.

-Selenia 10W60 Racing 5L + 2x1L utántöltéshez + szűrők. 35k körül volt egy ilyen pack rendelése.
-Futómű állítás itt a legolcsóbb 6-7k, viszont 18-as felnire nem tudták rárakni a gépet, nem volt már másik garnitúrám, így máshová vittem, ott drágább volt.
-Futóműnél lengőkarok, stab. rudak, kerékcsapágy lett cserélve.
-Akkumulátor Bosch 70Ah (hozzáteszem akciósan volt ennyi) :)
-Kulcs az pedig komplett, elektronikával, másolással, programozással. Csak az autót kellett odavinni, minden mást ők adtak. Márkaszerviz 110k körüli árat mondott, pápán megcsinálták mindezt 39k-ért (plusz ugye az út) [link]

SLYM: Még ezek fényében sem bántam meg, akkor jó volt, ma már másra is kell gondolni, így annyira nem engedhetem meg magamnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#1523) SLYM válasza Stylewars_kp (#1521) üzenetére


SLYM
veterán

ezen gondolkodtam egyébként valamikor, hogy miért van az, hogy az ipar nem termel ki olcsóbb autót magából. miért kerül a legolcsóbb új autó is 2 millába? ma voltam tescoba vettem 1700 forintért orrszőrnyírót (1 kiló csirke ára lol). azt megcsinálják kínában, gyártó ráteszi a hasznát, idehozzák, nagyker+kisker haszon, adók, stb nyomja felfelé az árat, míg el nem éri kemény 1700 forinton a végét. mennyibe kerül ezt előállítani? 200 forint? használható, 3 éve még csúcsközeli telefont lehet venni 30-40-ér, 120-ért használható laptopot kapsz, sőt, ismerek olyan 50.000-es várost, ahol 2 millának a duplájáért összkomfortos 40 nm-es lakást lehet venni. miközben egy fos kisautóért elkérnek 2 millát. vagy csak én érzek az 1 millás ársávban új autók terén egy igen komoly betöltetlen piaci rést?

[ Szerkesztve ]

(#1524) SLYM válasza .:Kristian:. (#1522) üzenetére


SLYM
veterán

akkor vazze te egy majdnem új autót adtál el, ahogy nézem nem nagyon maradt sok minden amit nem cseréltettél ki rajta. remélem a vétel és eladás közt már nem volt nagy bukó, ha ezt olcsón megúsztad, akkor még a végén kiderülhet, hogy nem volt pénznyelő a gép

(#1525) .:Kristian:. válasza SLYM (#1524) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Igen, a tulajjal leveleztem egy darabig, és hát nem volt túl lelkes a vásárlás után 1 hónappal. Elmondása szerint többet állt szervizben addig az autó mint amennyit használta.
1.6 és 1.7 között adtam el félúton, 1.4-be volt vásárláskor, itthoni fogalomba helyezéssel.

(#1526) SLYM válasza .:Kristian:. (#1525) üzenetére


SLYM
veterán

úgy már más. innentől akkor megint más a leányzó fekvése, 25000 km-t menni ennyiért már nem vészes :)

(#1527) Stylewars_kp válasza .:Kristian:. (#1522) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Aha. Így már értem! :)

(#1528) Louies


Louies
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, hogy tud-e valaki megbízható leinformálható Alfa 156 1,9 JTD kombit a környezetében? Ilyen vásárlását tervezgetem, de eddig mindig valami rosszba futottam bele.

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#1529) zoo8800 válasza .:Kristian:. (#1515) üzenetére


zoo8800
veterán

Aztaqrva.
Én az elmúlt 3,5 évben (62.000 km) karbantartás és javítás alatt összesen 310 ezret költöttem a kocsira. Ennek egy része mondjuk saját munka volt. A kocsi most 7 éves, és 117.000 km van benne.

rip and tear, until it is done

(#1530) Winne válasza zoo8800 (#1529) üzenetére


Winne
nagyúr

Ugyan az én autóm nem túl drága fenntartású, de a kötelezőkön kívül én is csak egy kuplungszettet kellett, hogy vegyek, 50k volt szereléssel együtt és 2008 óta van nálam az autó. Mondjuk sokat nem megyek vele és nő kezébe nem engedem, ha tehetem. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#1531) .:Kristian:. válasza zoo8800 (#1529) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Es szerintem ez lenne a normalis... :) na hat ezert adtam el.

(#1532) HussarF válasza .:Kristian:. (#1531) üzenetére

Én olyan 500ezernél tartok és még 600 km-t mentem vele. Az olyan havi 250ezer. Cserélnék veled szívesen ;)

(#1533) zoo8800 válasza .:Kristian:. (#1531) üzenetére


zoo8800
veterán

Idén lesz gyertyacsere. Na meg 2 szett gumi, ez majd megdobja egy kicsit a költségeket :DDD

rip and tear, until it is done

(#1534) HussarF

Elvileg 134 ezer km van a kocsiban, Így néz ki a törött hajtókarcsapágya:

(#1535) xigris


xigris
őstag

Akkor ne is szóljak(vagy mégis) 2 év alatt 500 ezer punto 2 igaz 400-ért vettem

(#1536) .:Kristian:. válasza HussarF (#1534) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Gondos volt az előző tulaja...

(#1537) NagyTessoka


NagyTessoka
csendes tag

hallo

amatőrként eme kis videót késztettem a kocsimról kb 1 éve gagyi kamerával sajnos :( idén újra próbélkozok ötletek mi legyen benne?

[link]

[ Szerkesztve ]

Vicces de tényleg mindent meg lehet oldani

(#1538) zoo8800 válasza HussarF (#1534) üzenetére


zoo8800
veterán

Kb. szarráment.
Az olajcsere fontos dolog ám :)

rip and tear, until it is done

(#1539) HussarF válasza zoo8800 (#1538) üzenetére

Hát igen, sajnos az előélete teljesen ismeretlen :)

(#1540) SLYM válasza HussarF (#1539) üzenetére


SLYM
veterán

és még mindig él benned az elhatározás, hogy felújítod, majd utána adod el a gépet? :)

(#1541) HussarF válasza SLYM (#1540) üzenetére

Hát az eredeti elhatározás úgy szólt, hogy veszek bele egy motort és úgy adom el. De mivel buknék egy csomót plusz kocsim sem lenne, ezért meggondoltam a dolgot. Veszek még bele egy kuplungot is, és bízok abban, hogy ez után jó lesz már a kocsi.

(#1542) 101Petya válasza alázógyík (#1502) üzenetére


101Petya
újonc

Hali! Biztosan nem a vízpumpa,mivel ha leállítom a motort,és csak gurulok,akkor is hallani...lehet hogy a menetszél képzi ezt a hangot....?

Fiat Bravo T-Jet

(#1543) 101Petya válasza Stylewars_kp (#1503) üzenetére


101Petya
újonc

Nem túl hangos,meg legtöbbször úgy is szól valami zene,és az elnyomja,de ha kikapcsolom a zenét akkor viszont hallatszik rendesen...... :(

Fiat Bravo T-Jet

(#1544) alázógyík válasza 101Petya (#1542) üzenetére


alázógyík
őstag

Gumi nem adhatja ki?

(#1545) SLYM válasza HussarF (#1541) üzenetére


SLYM
veterán

sok szerencsét hozzá, az biztos, hogy ez már nem tűnik hülyeségnek, mint az első terved ;) :B

[ Szerkesztve ]

(#1546) Stylewars_kp válasza SLYM (#1523) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Daciák két milka körül mozognak az alapáras Loganra gondolok itt. Fapados egy autó, de strapabíró.
Van amúgy 1 millió körüli autó is a világban csak azt nem engedi be azúnyió! Nem únyiós!
Tata meg a régi Dévú sevi is gyárt ilyen kicsiket. Meg biztos van még sok ilyen márka.
De az új autó sem biztos garancia. Azon is buksz. Mihelyst a neveden van.
Sok a teher egy autón. De ezt tudja mindenki. Egy lakáson kevesebbet buksz. Ha kiadod albiba is jól jársz. Orosházán már 5-5,5 körül felújított, klímás, szigetelt, új nyílászárós, új fürdőszobás lakást kapsz.
Miről beszélünk? :)

Éled a totyik! :)

[ Szerkesztve ]

(#1547) Winne válasza NagyTessoka (#1537) üzenetére


Winne
nagyúr

Szia!

Mi a célja a videónak? Csak szórakozás/unaloműzés, vagy valahova szánod? Mindenképpen hosszabb snitteket lökjél bele szerintem, legyen benne rendes belső kamerás gyorsulás mondjuk műszerfalat véve, ha goproval veszed, akkor rögzítsd kívül valahol és olyan felvételt is csinálj menet közben és ami a legfontosabb, várd meg a tavaszt, amikor már minden szép színes, akkor vidd ki szabadba, vagy valami olasz találkozóra. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#1548) lorcsi válasza xigris (#1535) üzenetére


lorcsi
veterán

huha..ez sem lehetett egyszerű téma :(

hány éve vetted ?
és hány km-t tettél bele azóta ?

(#1549) NagyTessoka válasza Winne (#1547) üzenetére


NagyTessoka
csendes tag

Szia köszi a választ!
Cél : ismerkedtem a klippes videó vágással azért rövidek a snittek.. bár sokat rontottam :(

Köszönöm a tippeket valami olasz autó vagy Fiat találkozó az elkövetkezendő időben nem Dunántúlon?

Vicces de tényleg mindent meg lehet oldani

(#1550) SLYM válasza Stylewars_kp (#1546) üzenetére


SLYM
veterán

hát ezaz, azt mondom, hogy bármihez képest drága az autó, akármihez viszonyítod

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.