Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Stylewars_kp válasza LaptopSystem (#1599) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Hello.

Fogyasztás csökkentő guruknak biztos számít valamit...Én nem szeretem. Az ilyen autókba magasabb teherbírású önindítókat szoktak rakni.
Kettős tömegű lendkeréknek mi nem árt? :D Jóformán minden.
Ha ilyenbe gondolkodsz vegyél nyugodtan, de Én erre nem adnék ki több pénzt esetleg. Nem hiszem, hogy azon a pár mililiteren sok minden múlna. Károsanyag kibocsájtás miatt alkalmazzák ezeket szerintem. :K

(#1602) szőröscica válasza Stylewars_kp (#1601) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez így van, nagyobb önindítókat tesznek bele, komolyabb akkut, de nem lennék meglepve, ha a lendkerék is ehhez lenne méretezve. Igazából két dolog miatt jó: egyrészt a gyártónak a fogyasztásmérésre, illetve arra, hogyha állsz a pirosnál, ne okádd tele a várost kipufogógázzal. Szerintem jó dolog.

(#1603) HussarF válasza szőröscica (#1602) üzenetére

Mondjuk erre szerintem a számlálós piros lámpák a legjobbak. Látod, hogy mennyi időd van és akkor le tudod te is állítani és tudod, hogy mikor kell újraindítani.

(#1604) Cartmenn válasza NagyTessoka (#1593) üzenetére


Cartmenn
tag

Ez ilyen? http://auto-motor.vatera.hu/szemelygepkocsi_alkatresz_felszereles/kulso_autofelszereles/optikai_tuning/csr_tuning_morcosito_szemoldok_spoiler_fiat_bravo_1978913684.html Könnyű felrakni?Fényeztetted? Nézem én is ,csak mikor a kocsin néztem a helyét ahová lenne felrakva nem sok helyet láttam.Nem dudorodik ki nagyon?A képen nekem tetszik. köszi

(#1605) NagyTessoka válasza Cartmenn (#1604) üzenetére


NagyTessoka
csendes tag

Nem innen rendeltem de ez ugyan az! Anyagában színezett (Matt fekete) nem fényeztem felrakni nem bonyolult csak sokat kell méregetni hogy szimmetrikus legyen kidudorodik persze de nem gáz ha gondolod lövök róla még képet :D

Vicces de tényleg mindent meg lehet oldani

(#1606) NagyTessoka válasza Winne (#1595) üzenetére


NagyTessoka
csendes tag

övé az anyós ülés :D

Vicces de tényleg mindent meg lehet oldani

(#1607) NagyTessoka válasza footy (#1597) üzenetére


NagyTessoka
csendes tag

köszi a tippet ha valaki tudna ami kellene nekem első hátsó logó + kormányon a logó lehetőleg nem horibilis árban :D

Vicces de tényleg mindent meg lehet oldani

(#1608) Cartmenn válasza NagyTessoka (#1605) üzenetére


Cartmenn
tag

Kép az jó lenne,köszönöm. :DD

(#1609) sagesz93 válasza sagesz93 (#1588) üzenetére


sagesz93
addikt

Sziasztok

Nos, úgy érzem most már én is a csoport tagja vagyok, mivel egy olasz autó tulajdonosa lettem!! :))
Nemrég beszámoltam 1-2 autóról amiket megnéztem, hát ezeket mindet hagytam a franca, várva a jobb példánya(egyik se tűnt atom biztos tuti vételnek), azóta megnéztem jó pár autót, leginkább magánszemélyek által árult kocsikat, amik mindennapi használatból kerültek volna át hozzám, hát 1-2 esetben megdöbbentő volt milyen igénytelenséggel használják az emberek a kocsijaikat.
Már ez alapján kihullott jó pár autó.
No de végül sikerült kifogni az ízlésemnek is igényeimnek megfelelő példányt!!
3x mentem "érte" el 55km-re, de megérte!
Ízelítőként itt van két kép a járműről: [1] [2]

Sajnos időhiány miatt nem igazán tudok hétköznap foglalkozni az autóval, így még kiismerni se nagyon tudtam, csak annyit tudok, hogy nagyon bírom ezt a kis tragacsot :K

[ Szerkesztve ]

(#1610) nesa válasza sagesz93 (#1609) üzenetére


nesa
veterán

Grat!
Az egyik punton nekunk is ilyen felni van:)

(#1611) Winne válasza sagesz93 (#1609) üzenetére


Winne
nagyúr

Grat, legyen sok balesetmentes kilométered vele! :K :K

Az enyémet amivel vettem, talán uez a felni, jól mutat rajta szerintem ahhoz képest, hogy kicsinek tűnik. :K

Anno az enyémen:

Szerintem idén erre veszek téli gumit már, nem a lemezre, talán fogja bírni a strapát...

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#1612) alázógyík válasza sagesz93 (#1609) üzenetére


alázógyík
őstag

Gratulálok!

(#1613) alázógyík válasza Winne (#1611) üzenetére


alázógyík
őstag

Ez 14-es v. 15-ös?

(#1614) Winne válasza alázógyík (#1613) üzenetére


Winne
nagyúr

15.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#1615) alázógyík válasza Winne (#1614) üzenetére


alázógyík
őstag

Bakker, tényleg kicsinek tűnik. De nagyon tetszik. :K

(#1616) sagesz93 válasza sagesz93 (#1609) üzenetére


sagesz93
addikt

Alig tudtam megtankolni az új járgányt :Y :DD marha érdekes az egész művelet. Vagy lehet kút függő is?

Masik: egyre jobban zavar a plasztikus, és egy csöppet nyikorgó kuplung pedál. Lehet ezen valahogy javítani?

Meg valami: könyöklőt vett már valaki ebbe a puntoba? Ill uleshuzatot? kormanyt/valtot bebőröztette már valaki? Tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

(#1617) nesa válasza sagesz93 (#1616) üzenetére


nesa
veterán

Konyoklot ne vegyel bele, hugomeba volt mikor vettuk, nagy orom volt megszabadulni tolle, annyira idegesitett az ovet nemlehetett csak szenvedve becsatoni a kezifek se alt tobbet kezre, szerintem felejtos.
En meg a tipoba se raknek peddig az nagyobb, a masik kocsimba meg olyan van hogy az ulleshez tartozik es lehajthato, de ott nagyon messze van egymastol a 2 elso ulles.

Kolegamnak a ladaba is volt ilyen szar agyfaszt kaptam mire bekotottem magam, mert az a szar kurv@ fontos volt bele.

Ulleshuzat egyeni izles kerdese de mar a tipo karpit is olyan hogy 330k es meg a vezeto ulles se feslik total egybe van.

[ Szerkesztve ]

(#1618) sagesz93 válasza nesa (#1617) üzenetére


sagesz93
addikt

Ezelőtt ignist hajtottam, az se valami nagy autó, de abban úgy megszoktam a könyöklőt, (abba is én intéztem), aztán most baromira hiányzik.

(#1619) Winne válasza alázógyík (#1615) üzenetére


Winne
nagyúr

Nagy felette a tér, sztem azért fura. Ezért is dob sokat ezen a fajta Punton az ültetés, de M.o.-ra értelme nincsen az biztos, ráadásul nekem bele is érne szerencsére a gumi, úgyhogy nincs is kísértés. :DDD

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#1620) SLYM válasza Winne (#1619) üzenetére


SLYM
veterán

na erről tudnék mesélni, volt itthon 2 ültetett BMW is, mikor még tized ennyit vezettünk jó poén volt (igazából lófaszt volt poén). szerintem öcsém még írogatott is a BMW topicba mikor eladó volt egy egyik. csak annyit ezzel kapcsolatban, hogy ha nem akarsz azon agyalni egy kör előtt, hogy most akkor éppen hova tudsz bemenni a kocsival és hova nem, ha pl mennél pestre is, nem csak a kertvárosok jó minőségű útjain közlekedsz, esetleg nincs kedved évente kerékagycsapágy cseréhez, dupla áron gumikat venni, felnit javítgattatni ha ráadásul olyan hülye vagy, hogy 19-es felniket veszel, vagy csak szereted a kényelmet, akkor felejtsd el az ültetést. és akkor az olyan finomságokról, mint amikor koppra ki kell tekerni a kormányt, akkor a gumi beleér a kasztniba már ne is beszéljünk. az meg már csak a bónusz, hogy ha 25 körül vagy, akkor egy ültetéstől az autódat egyből apád vette, ha meg fölötte, akkor a pöcsöd lesz kicsi. MO-on se az emberek mentalitáta, se az utak minősége nem való az ültetett autókhoz, szóval ha valakinek egyáltalán eszébe jut ilyesmi, még akkor is jobban jársz, ha elégeted a rá szánt pénzt, úgy legalább a szopás részét a dolognak megúszod

[ Szerkesztve ]

(#1621) alázógyík válasza sagesz93 (#1616) üzenetére


alázógyík
őstag

Kattog a pisztoly, mikor teljesen beletoltad a nyílásba? :DDD

A Punto kuplung nyikorgását a motortétben lévő kis "könyökre/csatlakozóra" kell fújni.
Valakit kérj meg, hogy nyomkodja a pedált, és látni fogod, hogy mi mozog. Oda kellene fújnod egy kis zsírsprayt. Ha a motorral szemben állsz, akkor a jobboldalt alul/hátul.

Üléshuzat szvsz. nagyon tré, bőröztetni a kormányt én a jövőhéten próbálok elmenni Kecskemét mellé Kadafalvára a Fell-Serr Kft.-hez.

(#1622) alázógyík válasza SLYM (#1620) üzenetére


alázógyík
őstag

:C :C

(#1623) sagesz93 válasza alázógyík (#1621) üzenetére


sagesz93
addikt

Kattogott ez a pisztoly össze vissza, aztán a kutas segített, de neki is kattogott párszor.... :))

A kuplungnal én úgy érzem hogy a pedál nyekereg. Tisztán hallom hogy a belterbol jön a hang a labam alol.

A kormány borozesrol légyszi számolj majd be, nagyon érdekel.

(#1624) alázógyík


alázógyík
őstag

Tegnap nekem is ki lett glancolva a gépállat :

(#1625) 101Petya válasza alázógyík (#1621) üzenetére


101Petya
újonc

A Bravo kormányát bőrözteted?

Fiat Bravo T-Jet

(#1626) alázógyík válasza 101Petya (#1625) üzenetére


alázógyík
őstag

:K

(#1627) 101Petya válasza alázógyík (#1626) üzenetére


101Petya
újonc

Majd csinálj már képet légyszi a végeredményről! Csak a kormányt csináltatod,vagy a váltógomb-kézifékkart is? Illetve mi a koncepciód? Gyári kinézet,vagy valami egyediesebb...? Köszi :)

Fiat Bravo T-Jet

(#1628) 101Petya


101Petya
újonc

Én is tervezem ezt a bőrözést,mert a kormányon már kicsit meggyűrődött a cucc :)

Fiat Bravo T-Jet

(#1629) alázógyík válasza 101Petya (#1627) üzenetére


alázógyík
őstag

Semmi különös, a gyári kinézethez hasonlót szeretnék.
A váltószoknya és váltógomb marad, az teljesen szép állapotú. :K

(#1630) 101Petya válasza alázógyík (#1629) üzenetére


101Petya
újonc

Mikorra tudnak időpontot adni? Mennyivel a bejelentkezés után?

Fiat Bravo T-Jet

(#1631) Winne válasza SLYM (#1620) üzenetére


Winne
nagyúr

Pontosan jól összefoglaltad, hogy miért nem mentem bele én sem, pedig lett volna ingyen cucc hozzá. :K

@(#1624) alázógyík: szép verda! :K Ha újat vennék én is, akkor tuti fehér lenne. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#1632) sagesz93


sagesz93
addikt

Valaki van itt esetleg aki győri, és fix emberhez viszi a kocsiját szervizelni? Valami jó szakembert keresek, sose lehet tudni mikor lesz rá szükség!

Olyan gondom van amúgy az autóval(már a vásárláskor is tudatában voltam), hogy a két első ajtó kattog. Ezzel a problémával küzdött már valaki? Annyira nem zavar, csak hát a tudat... jó lenne ha nem kattogna.

(#1633) alázógyík válasza sagesz93 (#1632) üzenetére


alázógyík
őstag

Az ajtó határolóid kattognak, nem túl bonyolult.

(#1634) sagesz93 válasza alázógyík (#1633) üzenetére


sagesz93
addikt

Igen, arra én is rájöttem nagyjából, de nem vagyok autós szaki, de mi lehet a megoldása ennek? Ajtóhatároló csere, és le van tudva?

[ Szerkesztve ]

(#1635) footy válasza sagesz93 (#1634) üzenetére


footy
addikt

A csavar meg van huzva rendesen? Van kenoanyag a csuszo reszen?

(#1636) nesa válasza sagesz93 (#1634) üzenetére


nesa
veterán

amikor nyitod nezd meg az eknel, az az enyhen kupos ureges ek elszokott torni ekkor kattog,nekem mar mind 2 elso ropira tort es kiesett, mivel ilyen kupos ekem nemvolt 6 csavart dugtam bele, ami kicsit szinten lotyog, igy megjobban kattog viszont ez mar nemtud szetesni.

Nemi kenoanyag tudja a tompitani

(#1637) Cartmenn válasza sagesz93 (#1632) üzenetére


Cartmenn
tag

Nekem az bravo1-ben is akkor kattogott nyitáskor az ajtó, ha az ajtóhatárolót a karosszériához rögzítő csap törött vagy deformálódott volt--lötyögött a helyén."filléres" dolog olyat kell belerakni nem csavart---mert akkor is kattogni fog.Felfelé kell kiütni--befelé fordítva :) (ha az ajtóhatároló megy tönkre az ajtó csak úgy lengedezne)

(#1638) Cartmenn válasza sagesz93 (#1634) üzenetére


Cartmenn
tag

Ja és mikor az ajtó határolóm(bal odal,csak ez nyílik a legtöbbet) ment tönkre ---úgy emlékszem akkor nem is a "rugózott elem" hanem belül az egyik felfogatásnál tört el--így csak egy csavar fogta--akkor is kegyetlenül kattogott.Bontásból volt 3000ért---csak a bravón az ajtó borítás megbontásával-levételével(ez a melósabb,és vigyázósabb!! a feszegetés miatt) féhető hozzá,kívülről fogja 2 imbuszos csavar.(de vigyázni kell arra mert 2féle képpen is be lehet rakni--mert ha 180fokkal eltérően rakod akkor is bele mennek a csavarok---csak mikor a kasznival kötnéd össze nem illene,nekem elősször rosszul sikerült,nem néztem mikor szétszedtem.Persze ez bravo nem punto ott nem tudom milyen.

(#1639) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

Sziasztok!

Múlt hétvégén családunkba került egy Fiat Stilo 1,9JTD 80Le... Eddig úgy tudtam, hogy kettős tömegű lendkerék van benne, de most azt olvastam, hogy csak a 115lovasban van... Tud valaki igazságot szolgáltatni?

Unix szerint van hozzá kettős tömegű... :DDD

www.dongosofor.hu

(#1640) sagesz93


sagesz93
addikt

Sziasztok

Lenne egy olyan furcsa észrevételem, hogy akármikor megyek a kis puntómmal, utána ha kiszállok, és kívűl hozzáérek az ajtóhoz, elég emberesen megráz. Ez mindig van, ha megyek vele, majd utána kiszállok és be akarom csukni az ajtót. Miért lehet?

Másik: Ki milyen fejegységet használ a puntójában, hogy lehet a legszebben megoldani? Hogy ne üssön el a műszerfaltól. A hangszórók is érdekelnének, az enyémnek a kalaptartójában van 2 macaudio, nem szólnak rosszul, de nem tetszenek... lehet lecserélném valamire ami jobban illik a kocsihoz, az se baj ha jobban szól :)
Most a gyári van benne, még ami zavar, hogy ha leállítom az autót, egyből kikapcsol. Nem lehet megoldani, hogy csak akkor kapcsoljon ki, ha kihúzom a kulcsot? (az ignisnél így volt, ezért furcsa, hogy itt meg más, és szerintem így rosszabb.)

(#1641) nesa válasza sagesz93 (#1640) üzenetére


nesa
veterán

Cserelj ruhat amibe nincs muanyag, PL tetotol talpig borszerkoba nemfog razni, zokni nelkul veszko:D

(#1642) szőröscica válasza sagesz93 (#1640) üzenetére


szőröscica
addikt

Akkor is leáll a zene, ha nem teljesen fordítod el a kulcsot, hanem "Acc" állásban hagyod?

(#1643) SLYM válasza sagesz93 (#1640) üzenetére


SLYM
veterán

ma engem is megrázott a verda, lol :D. mondjuk nekem nem folyamatosan csinálja ezt

(#1644) footy válasza sagesz93 (#1640) üzenetére


footy
addikt

A kalaptartóra kalapot tegyél ne hangszórót. Az első ajtóba kell egy normális szett ha fejleszteni akarsz.

(#1645) Tonyo


Tonyo
őstag

Sziasztok!

A napokban kipróbáltam egy 1.9 es multijet fiat bravo-t. Sokáig állt, így a kuplung be is ragadt egy kicsit minden kinyomásnál.

A kérdésem az, hogy normális, hogy 2-esben padló gázzal, 2-2300 fordulatnál semmit nem húz? Csak a kis utcában tudtam menni vele, így nem tudom mit csinál 40 felett.

(#1646) szőröscica válasza Tonyo (#1645) üzenetére


szőröscica
addikt

Nem normális, már 1500-tól érezhetően kellene mennie, kétezer körül padlózva pedig az ülésbe kellene tolnia.

(#1647) Tonyo válasza szőröscica (#1646) üzenetére


Tonyo
őstag

27 ezer van a kocsiban valós, mi lehet a gond? Szervizes srác azt mondta, hogy 3 ezertől kezd a dízel húzni :/

(#1648) szőröscica válasza Tonyo (#1647) üzenetére


szőröscica
addikt

3 ezer felett már inkább kifulladni kezd, nem húzni. Én nem tudom, sok baja lehet, lehet, hogy a sok állástól beállt a turbó geometriája, elképzelhető, hogy a turbónyomásszabályozó szelep nem működik rendesen, stbstb. Menet közben gyári diagnosztikát kellene ráengedni, szakértő segítségével, nem pedig szervizes sráccal.

(#1649) zoo8800 válasza Tonyo (#1645) üzenetére


zoo8800
veterán

1800-2000 körül már igencsak húznia kellene.

rip and tear, until it is done

(#1650) Tonyo


Tonyo
őstag

Köszi szépen! Én se találtam normálisnak, az 1,4 -es benzines focusommal úgy ott hagytam volna...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.