Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 20:29:43

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63601) Amantius válasza Találtgyerek (#63589) üzenetére


Amantius
senior tag

Nekem a HE Sprinttel volt bajom. Többször szétszedtem, max 1 hét után újra elkezdett rettenetesen nyekeregni a kuplung. De csak az. Az alábbi kenőanyagot használtam, elméletileg jónak kellett volna lenni, de csak nam akart csendben lenni:
[link] (ha valaki ismeri és szerinte nem az igazi, akkor meg van a bűnös)
Elfogyott a türelmem, vettem lítiumos zsírt. Szétszedtem újra darabjaira, tisztítás után bazi finoman bekentem mindent ami mozog, azótta síri csend van. Szerintem szétszedem ezt is félévente, mint a V3-at, ezt legalább gyerekjáték szétszedni, meg összerakni ahhoz képest.

Nagy gáz, kis szerencse!

(#63602) shteer válasza fatal` (#63598) üzenetére


shteer
titán

Bundle esetében nem ajánlja fel a lite qr-t, 50€-ért választható a QR1
McLaren GT3 esetében felajánlja a lite qr-t, ugyanúgy választható QR1
szóval én ebből nem tudom eldönteni, hogy jár-e hozzá és pluszba mehet a fém, vagy helyette - persze, ha lenne normális kommunikációjuk..

..szerintem jónak tűnik

(#63603) dino_m válasza shteer (#63602) üzenetére


dino_m
senior tag

Felugrik egy ablak, amiben felhívják a figyelmedet, hogy a kormánynak megfelelő QR-t válassz. Ha nem választasz akkor hozzáadja a rendeléshez a QR1 Lite-ot. Szóval, igazából járna hozzá csak mivel külön csomagonként kezelnek mindent, így szerintem a bundle-ban szereplő kormányokhoz elfelejtettek hozzárendelni egyet-egyet. Ezért kell most hónapokat várni arra, aminek alapból lennie kéne. Ez olyan, mintha az autószalonban nem lehetne alapfelszereltségű autót, mert eladták belőle a kormányokat. Anélkül meg használhatatlan. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy férfi sosem nő fel, csak drágábbak a játékai.

(#63604) zozek válasza dino_m (#63603) üzenetére


zozek
tag

Nézegettem most több p1 v2 wheel unboxing-ot és ott preinstalled a kormányon a qr lite

(#63605) Találtgyerek válasza Amantius (#63601) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Megpróbálom ezt a teflonos WD-40-et amit a gyártó ajánl. Ha nem jön be akkor jön a te megoldásod. Nagyon gyorsan megvagyok vele egyébként. 1-2 perc az egész folyamat, csak jó lenne csak havonta szétszedni. :D

06-3o/9759I39

(#63606) fatal` válasza shteer (#63602) üzenetére


fatal`
titán

Egy-két hete az volt a gond, ha jól emlékszem, hogy in stocknak jelölte a QR1 liteot, aztán amikor fizettél és bekerült a rendeléshez akkor láttad, hogy március.

Nem lehet, hogy ClubSport pereces bundlet nézel, ahol nem ajánlja fel a lite QR-t?

#63604 Azt hiszem van, amelyik perecen preinstalled, van amelyiken külön van. A fém QR és a QR2 meg mindig külön van.

(#63607) shteer válasza fatal` (#63606) üzenetére


shteer
titán

Tuti nem, próbáld ki :K de az is lehet, hogy a P1 preinstalled míg a GT3-hoz külön csomagolt - akkor a P1 bundle várakozós

..szerintem jónak tűnik

(#63608) shteer válasza dino_m (#63603) üzenetére


shteer
titán

Autóiparban is előfordult ez már :)

..szerintem jónak tűnik

(#63609) mmdms


mmdms
addikt

Totál megkeveredtem, a 455-ös fanalab az a jó verzió?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#63610) shteer válasza mmdms (#63609) üzenetére


shteer
titán

455 a jó driver igen, de nem fanalab

..szerintem jónak tűnik

(#63611) RobbyJr válasza shteer (#63610) üzenetére


RobbyJr
őstag

Akinek CSDD-je van, az ne rakja fel inkább, mert rengeteg bázist haza vágott.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#63612) bence1885


bence1885
tag

zsozsa74 : Rezgőmotoroknak szüksége van az utólag megvásárolható tápegységre ? Valamint azon gondolkozom, hogy csak fékre veszek motort. Gázra van értelme ?

[ Szerkesztve ]

(#63613) Melorin válasza bence1885 (#63612) üzenetére


Melorin
addikt

Nekem több haszna van a gázon mint a féken. Ahogy elkezd kipörögni egy kanyarban a kerék, tudok rá reagálni valahogy mielőtt még nagyobb lenne a baj :)

(#63614) JulesTS válasza mmdms (#63609) üzenetére


JulesTS
őstag

Az F1 perec firmware frissítésbe (minden óvintézkedés ellenére) belefagyott egyszer, szerencsére második próbálkozásra jó lett. A button module nélküli Podium hub-ra néha írta a bázis, hogy fw upgrade szükséges (nem volt hozzá új), ez bázis újraindítással kezelhető volt. Szerencsére nem jelentkezett ez a hiba amióta fent van a Rally modul. Csak akkor tenném fel, ha új eszköz van aminek szüksége van rá: Rally modul, CS DD(+), különben maradnék a 451-en...

(#63615) JulesTS válasza bence1885 (#63612) üzenetére


JulesTS
őstag

Van értelme gázpedálon is.
Nekem (igaz shakeren, de rezgető motorra is vonatkozik) a következő effektek vannak a pedálokon:
Fék: ABS
Gáz: TC, váltás jelzés (95..97%-os fordulatszám felett)
Ha nincs a rigen shakered, akkor a fékre lehet még kerék blokkolást, a gázra meg kerék megcsúszást rakni.

(#63616) fatal` válasza RobbyJr (#63611) üzenetére


fatal`
titán

Frissül a WQR és szerintem nem szedik le a kormányt, amikor kéri és úgy frissítenek. Ez hazavágott Podiumokat és CSL DD-ket is, csak korábbi verziónál (azokon talán 452-vel frissült a WQR). De csak tippelem.

Mindenesetre nekem gond nélkül felment minden. Bár igaz, hogy én 454-et raktam először, az frissítette a bázist, WQR-t és a Formula perecet és utána tettem 455-t és az már csak a bázist frissítette.

@JulesTS CSL DD nekem is 451-en van, stabil, szerintem sem hoztak az újabbak semmi olyan pluszt a régebbi cuccokhoz, ami annyira érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#63617) JulesTS válasza fatal` (#63616) üzenetére


JulesTS
őstag

Új Fanalab-ban van Rally modul támogatás:

Meg nem tudom, hogy melyik drivertől van CS DD (talán 454-től).
Ha nincs CS DD, vagy Rally modul, akkor tényleg nem érdemes a 451-es drivernél frissebbet felrakni (fiam CSL DD-jén is az van).

(#63618) fatal` válasza JulesTS (#63617) üzenetére


fatal`
titán

CS DD 454-től van. De nem tudom milyen fw-vel jöhetett a bázis, mert a 454 az első driver, ami támogatja, de máris frissül vele a bázis és a WQR is. Legalább a gyárból valamelyik stabil firmware-rel kéne kijönnie szerintem. :D De végülis mindegy, legalább le lett tesztelve nálam is, hogy HUB-on keresztül is gond nélkül frissül a firmware. :D

[ Szerkesztve ]

(#63619) RobbyJr válasza fatal` (#63616) üzenetére


RobbyJr
őstag

Én sosem szedtem le eddig a kormányt frissítéskor, nem is írta nekem a telepítő hogy szedjem le mielőtt folytatom. Mindenesetre ez érdekes, majd utánanézek ennek.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#63620) JulesTS válasza RobbyJr (#63619) üzenetére


JulesTS
őstag

Régebben perec nélkül kellett bázis fw-t upgrade-elni. A Firmware manager már egy ideje nem szól, hogy ne legyen rajta perec...

(#63621) bence1885 válasza JulesTS (#63615) üzenetére


bence1885
tag

Már csak azért is, mert a valóságban sem a gázpedálon érzed ha megcsúszik az autó. Egyenlőre nincsenek shakereim de tervben van azokat nagyon jók lennének de egyenlőre egy DIY rigem van azokra kicsit melósabb felszerelni őket. A jővőben úgy is szeretnék majd alu rigre váltani 3 monitorral meg mindennel.

(#63622) Melorin válasza bence1885 (#63621) üzenetére


Melorin
addikt

Egy simben sokmindent nem úgy érzel ahogy egy valódi autóban. De valamivel érdemes helyettesíteni, hogy visszajelzést azért kapjál a kocsi viselkedéséről. Az pedig kézenfekvő, hogy egy visszajelzést ott érezz ami kiváltja azt a hatást: túl sok gáz(pedál) = kipörög a kerék.

[ Szerkesztve ]

(#63623) fatal` válasza RobbyJr (#63619) üzenetére


fatal`
titán

WQR-hez nagyon ritkán van új firmware (CSL DD-hez konkrétan egy sem volt a 452, 453 közül valamelyikig) és annak a flashelése előtt ki is írja, hogy szedd le a perecet.

#63620 De Wireless Quick Release FW frissítésnél szól, hogy vedd le a perecet. Szerintem ezt nem olvassák el sokan. Elképzelhetőnek tartom, hogyha rajta marad, akkor tégla lesz a WQR firmwareből, mert a fórumon sok ilyen hiba van, hogy 0.0.0.0 lett a verziószám. Mindenesetre ezzel kezdeniük kellene valamit, hogy ne fordulhasson elő. Aztán persze lehet, hogy tök más a probléma, ami miatt néhány bázis tégla lesz. Az sem túl egészséges, hogyha ilyen történik és már nem garis a bázis, akkor pénzért javítják...

[ Szerkesztve ]

(#63624) mmdms válasza shteer (#63610) üzenetére


mmdms
addikt

Akkor ezért nem találtam róla infót. :DDD

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#63625) RobbyJr válasza JulesTS (#63620) üzenetére


RobbyJr
őstag

Akkor ezért nem láttam, köszi!

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#63626) RobbyJr válasza fatal` (#63623) üzenetére


RobbyJr
őstag

Pódiumra jött ki valamelyik driverrel 454, vagy 55, ott lehet levettem a perecet, de tuti hogy ott ki kellett hogy írja, máskülönben nem vettem volna le. Eleve én úgy csinálnám meg a programot, ha rajta a perec, akkor véletlenül se tud flashelni.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#63627) zsozsa74 válasza bence1885 (#63612) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Hali! Igen kell a külön táp. Szerintem van értelme a gázra is, kipörgésgátlós verdákánál jelzi a TC-t. Meg én csak úgy rátettem a váltásnak a "kattanását". Mondhatni, hogy ezek hangulatfokozó elemek. De persze fő szerepe inkább a féken van nyilván. ABS, meg blokkoló kerék jelzéssel.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#63628) bence1885


bence1885
tag

Melorin : Lehet akkor inkább kettőt veszek, GT autóknál szerintem kigyorsításnál nem tudok elég bátor lenni(ez ugye időveszteség), mert nem tudom mikor kezd el menni a segge ezért óvatos vagyok.

zsozsa74: Köszönöm ! Akkor tápot is kell vennem.

(#63629) RobbyJr válasza bence1885 (#63628) üzenetére


RobbyJr
őstag

Az hogy mikor megy a hátulja, egyértelműen érzed a kormányon. Én ACC-vel játszom, és ott nagyon jól lehet érezni. :K

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#63630) shteer


shteer
titán

Végre sikerült lőnöm egy dobozos red momo-t :C

..szerintem jónak tűnik

(#63631) PapírVilla válasza shteer (#63630) üzenetére


PapírVilla
tag

Ez valami limitált verzió? Furcsa a pedál.

(#63632) shteer válasza PapírVilla (#63631) üzenetére


shteer
titán

Tudtommal nem volt limitált csak egy jó drága kormány a kezdeti időkben - fém és bőr kormány, 270 fokos szerkezet, FFB. A pedál viszont nem méltó említésre :)

eBayen rendszeresen van, 100$ @US

Egyetlen gyenge pontja a műanyag tengely ami idővel eltörik - szerencsére ma már nyomtatható bele másik

Az olcsó szürke momo (240 fok) előtt volt piacon

..szerintem jónak tűnik

(#63633) shteer válasza shteer (#63632) üzenetére


shteer
titán

egy review 2001-ből

..szerintem jónak tűnik

(#63634) #214 válasza shteer (#63632) üzenetére


#214
tag

Gratula a zsákmányhoz, menő retro darab.

Erről jut eszembe, pakolásnál került elő egy Snap PS2-es kormány + pedál és egy Logitech PS3-as kormány (mindkettő játék kategória, dobozuk megvan) régről. Emlékeim szerint anno jobbra váltás miatt kerültek a polcra, tehát működtek is. Ha valaki lát bármelyikben fantáziát, vagy ismer kisgyermeket, aki esetleg örülne neki, annak szívesen odaajándékozom, amúgy sajnos kuka lesz a sorsa pár héten belül.

Adminok, megköszönöm, ha maradhat. :R

(#63635) JulesTS válasza #214 (#63634) üzenetére


JulesTS
őstag

GalaHu gyűjti a kormányokat én is neki adtam (igaz azok nem működtek).

(#63636) bence1885 válasza RobbyJr (#63629) üzenetére


bence1885
tag

Érezni, de sokszor nehezen tudom már csak megfogni nyilván ezzel időt vesztek. Plusz tényleg jól jönne egy plusz infó az autó viselkedéséről. Aztán kanyarkijáratoknál nem merek odalépni neki.

(#63637) RobbyJr válasza bence1885 (#63636) üzenetére


RobbyJr
őstag

Értem, akkor te csak akkor érzed, mikor már elindult a hátulja, ami késő.
Szerintem ez gyakorlás kérdése, mert én is csak a kormányból érzem ha ez történik, viszont gyorsan tudom korrigálni, és nem jár nagy veszteséggel.
Mindenesetre jó dolog ez, nem beszélek le róla. Nekem majd ha lesz is ilyen rezgő motor, szerintem az csak a féken lesz.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#63638) shteer


shteer
titán

CS DD+ megkapta a Sony approvalt, indul a szállitás

..szerintem jónak tűnik

(#63639) zozika84 válasza shteer (#63638) üzenetére


zozika84
őstag

El sem hiszem :DDD :DDD

PSN:d3xter19841205 ; Xbox GT: D3xter1098405

(#63640) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Van egy ezer éves Trust kormányom, ami szekrényen hevert 10+ évet, viszont pár napja megtalálta a kisfiam, és tökéletesen működik. pl a GT legendssel.
Ennek elég nagy baja, hogy öntapadós, nincs rendes felfogadása se a pedáloknak, se a kormánynak, se a kézinek, váltónak.

Mit javasoltok, mert nagyon nagy élmény lenne, ha nem csúszkálna.
Úgy kell megcsinálni, hogy egy mozdulattal lehessen átpakolni (neki kisasztal tetején vannak pl a pedálok), illetve ez az én gépem, amin gépelni is kell.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#63641) Bandit21 válasza bajnokpityu (#63640) üzenetére


Bandit21
addikt

Ha semmilyen gyári felfogatási pont nincs rajta, akkor valami szíj/heveder. Vagy fából körbe építed és azt csinálod meg kisaszalhoz rögzítősre.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#63642) fatal`


fatal`
titán

Új FanaLab beta (2.01.26) is jött.

EA WRC, Forza Motorsport support, ACC GT2 kocsik, AMS2 új kocsik meg talán iRacing telemetry javítások.

[ Szerkesztve ]

(#63643) KnightDave válasza shteer (#63638) üzenetére


KnightDave
tag

Ha mukodne vegre a kuponom, ujra megrendelnem lol.

Pedig alapbol CSDD-t akartam, mert van stockon. Ugy latszik mire ide jutottam, megjott az approve is :U

Burn the rubber, not your soul.

(#63644) nyaxi


nyaxi
csendes tag

Sziasztok,

sikerült összerakni mindent, már scak a kábelek összedugása van, és a driversek installálása. Már nem akarom a facebook csoportot széthányni a kezdő tudatlanságommal... ezért ha esetleg volt már részletes leírás, hogy a telepítések lépésről lépésre hogyan, melyik driver, stb... látom van legalább 5 elérhető driver fana oldalán, de azt is láttam, hogy nem mind jó... előre is köszi, ha valaki dob egy ilyet, hátha már volt magyarul, angol sajna nem perfekt, aztán nem akarom eltúrni a sokszázezres szettet, ha nem muszáj.
Fanatec CSL DD, Fanatec váltó, és fanatec V3 pedál, brake performance és damper kittel (egyelőre ezek még nincsenek beszerelve). Clubsport RS kormány.

(#63645) szacsee válasza nyaxi (#63644) üzenetére


szacsee
nagyúr

451-et tedd fel, az tuti jó.
Fanalabot később is ráérsz felrakni hozzá.

(#63646) JulesTS válasza nyaxi (#63644) üzenetére


JulesTS
őstag

451-es drivert tedd fel az jó.
Leírást meg megpróbálom megkeresni...

(#63647) JulesTS válasza nyaxi (#63644) üzenetére


JulesTS
őstag

Meg is van:
https://prohardver.hu/tema/a_nagy_kormanyos_topik/hsz_53237-53237.html
Az az egyik legfontosabb, hogy a pedált a bázisból húzd ki mielőtt a gépre csatlakoztatod USB-n, mert különben tönkre megy.

(#63648) JulesTS válasza JulesTS (#63647) üzenetére


JulesTS
őstag

Ja és amit ír a firmware manager azt csináld meg (szedd le a kormányt, akkor szedd le, tedd fel, akkor tedd fel...

(#63649) biker válasza fatal` (#63642) üzenetére


biker
nagyúr

ezt külön kell letölteni? nekem azt mondja a fanalab no update available :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#63650) zsozsa74 válasza biker (#63649) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Ez béta, ahogy írták. Szóval külön letöltős, ha van kedved szívni a bugokkal.

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.