Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 20:29:43

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63751) zsozsa74 válasza bnorci71 (#63750) üzenetére


zsozsa74
senior tag

Igényes, de nem kéne, egyszerűen nekem a fa idegen a szimulátorozástól. :)

Automobilista 2 - www.justrace.net/ Steam: zsozsa74

(#63752) JulesTS válasza Revolit (#63730) üzenetére


JulesTS
őstag

Ahogy Laby is írja, Logotech Pro eszelősen túlárazott, ahhoz képest mit nyújt. A T818 úgyszintén és egyik se PS kompatibilis...

(#63753) jlaci74 válasza bnorci71 (#63750) üzenetére


jlaci74
tag

Ebbe amennyi munkaóra van … pffff…

Én itt tartok közben , eltértem az eredeti tervektől és valószínűleg építek egy másikat és ez eladó lesz , mert közben jött új ihlet és több kívánság a végtermékkel kapcsolatban… ,
a lányom még csak 160 cm és 12 éves :) , én 183,
azt akarom hogy neki is optimális legyen a beállítás,
ha már ő kapta karácsonyra … :D


(#63754) Találtgyerek válasza jlaci74 (#63753) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Jól néz ki. ;) Azt a gépet mindenképp ott akarod tárolni?

06-3o/9759I39

(#63755) bnorci71 válasza jlaci74 (#63753) üzenetére


bnorci71
addikt

hát az biztos, hogy nem kevés....
de te gyorsan összedobtad :C klassz a Pc elhelyezés is.
ez gyári készlet vagy te vágattad az anyagot?

Subaru :C
a héten nagyon gondolkodtam, hogy a Pc ház valami rallys téma legyen. Már nézegetem az 1:7 1:8 1:10 modelleket melyikbe fér bele a gép :U de rájöttem az 1:5 amibe a lap belefér már rohadt hosszú így elengedtem. Bár még mindig gondolkodok egy fekvő házon bubaru lököst nyomtattatni valakivel meg egy motorháztető buborékot
a lökösbe mehetne egy vízhűtés

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#63756) fatal` válasza JulesTS (#63752) üzenetére


fatal`
titán

A Proból van PS kompatibilis, nem?

(#63757) GalaHU válasza jlaci74 (#63753) üzenetére


GalaHU
őstag

Gratula, szép munka! Nagyon gyors voltál, vígasztaljon hogy TR cockpitet is órákig kell szerelni… :)

A ház a monitor mögött nagyon jó ötlet, én is oda fogom rakni ha Atesz végre felébred téli álmából és elkèszül az én tálcám is. Ezzel is lehet egy kis helyet spórolni, ha valakinek számít.

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#63758) -Solt- válasza GalaHU (#63757) üzenetére


-Solt-
veterán

Én nem vagyok benne biztos, hogy az olyan jó ötlet... átveszi a rezgést, rázkódást amit az alaplapi PCI-e foglalat a benne lévő téglányi VGA-l nem biztos, hogy hosszú távon tolerálni fog. Nem beszélve arról, ha esetleg víz, vagy játék víz is van benne.

Álló házat még alátámasztott VGA-l sem tennék cockpitre... talán egy vertikális átalakítóval, de nyugodt akkor sem lennék.

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#63759) bnorci71 válasza -Solt- (#63758) üzenetére


bnorci71
addikt

mondasz valamit :R

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#63760) RobbyJr válasza -Solt- (#63758) üzenetére


RobbyJr
őstag

Én sem merném felrakni a gépemet a cockpitre.
Bár ha masszív 120 / 160-as bosch profilból van csinálva, talán akkor, de valahogy akkor is bennem lenne a félsz, hogy nem-e lesz baja hosszabb távon a sok rezgéstől. :U

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#63761) jlaci74 válasza -Solt- (#63758) üzenetére


jlaci74
tag

Szóval az ötlet jó de mégse jó … :)
A FFB miatti rezonancia szétcseszheti a gépet?

(#63762) macy válasza jlaci74 (#63761) üzenetére


macy
addikt

Biztos hogy nem tesz jót neki, gondold el milyen finom cuccok vannak a gépben. Hajszálvékony forrasztások, sokmilliárd tranzisztor.

(#63763) jlaci74 válasza bnorci71 (#63755) üzenetére


jlaci74
tag

Én méreteztem , terveztem, vágattam ,
ill. a kötő lemezek és a DD tartó , monitor VESA konzol, pedál tartó-állító saját munka.

#mindenki
A gépet leveszem ok, a monitornak nem árt a rezonancia ?

[ Szerkesztve ]

(#63764) Találtgyerek válasza jlaci74 (#63761) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Raksz a lábak és a gép közé gumilapot és megvan oldva.

06-3o/9759I39

(#63765) JulesTS válasza fatal` (#63756) üzenetére


JulesTS
őstag

:R
Valóban van Logitech Pro-ból PS és Xbox kompatibilis is, nem emlékeztem rá. :W
De akkor is túlárazott, pereccel pedállal együtt közel 1500euro. A GT DD Pro 5Nm bundle 700euro amihez egy LC fék és Tomi táp kell csak. De az 1500euroba belefér egy DD Extreme bundle CSl LC pedállal is.

(#63766) GalaHU válasza -Solt- (#63758) üzenetére


GalaHU
őstag

Igen, ezeken én is töprengtem, de arra jutottam hogy egy rezgéselnyelő lappal csillapítom ezeket a hatásokat. Mosógépek alá raknak gumiőrlemény lemezeket, abból tervezem kivágni.
Mondjuk a vinyó-korszakban tuti nem kezdtem volna bele, de mostanság nincs mozgó alkatrèsz a gèpben. A hűtèsem klasszik lèghűtès, egyedül a VGA kérdéses, oda valami pöpec alátámasztás kell.
Mindenesetre még van időm agyalni, de valamit ki kell találnom, mert marhára helyszűkében vagyok a motion-höz… :F

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#63767) Moby válasza -Solt- (#63758) üzenetére


Moby
addikt

Egy custom loop jobban bírja a gyűrődést, ha nem merevcsöves. Ott ráadásul a féltéglányi vga-ból lesz egy kártypakli vga :)

(#63768) Moby válasza GalaHU (#63766) üzenetére


Moby
addikt

A motionnek amúgy is van a pécétől jeletősen nagyobb doboza a tápokkal, vezérlőkkel, azon biztos elfér a pc is :)

(#63769) mgy válasza jlaci74 (#63763) üzenetére


mgy
senior tag

Nekem is tetszik, amit csináltál!
A vágást hol intézted? Mit kellett nekik vinni? Úgy értem, a terveket milyen formában kérték?
---
Nálunk hasonló a helyzet gyerekügyben, én a pedálok alá akarok rakni egy állítható üléssínt, azzal tényleg bárki kényelmesen magára tudja állítani az egész szettet.

[ Szerkesztve ]

(#63770) Pista0001 válasza Moby (#63767) üzenetére


Pista0001
addikt

Azért nem vennék mérget rá, hogy könnyebb lesz az a vga... ;]

(#63771) -Solt- válasza jlaci74 (#63761) üzenetére


-Solt-
veterán

Nekem 40/40 és 40/80-s aluprofilból van a cockpit-m, a Fanatec javasolt beállításaihoz közeli FFB-t használok a CSL Elite bázissal, de így is érzem a seggemen a rezgést, rázkódást. Mondjuk ralizás közben amikor sokat dolgozok az FFB ellen akkor rendesen mocorog alattam minden, ott már nem csak rezgések vannak, hanem méretes rángások is.

Ezek a mozgások már biztos, hogy ártalmasak hosszútávon! A legérzékenyebb pont a PCI-e foglalat amiben a VGA van... hiába van a VGA egyik vége a házhoz csavarozva, a másik vége lóg a levegőben és feszül az egész. Nagyobb VGA-k esetében a stabilan álló házakban is előfordul, hogy vagy a PCI-e foglalat sérül a nagy súlytól, vagy maga a VGA nyák vetemedik el. Képzeld el, ha még mozog is... főleg akkora erőkaron ahogy nálad van!

Amennyiben ragaszkodsz ehhez a verzióhoz, akkor először is támaszd alá a másik végén is a monitor és PC tartó profilt, hogy ne a levegőben lógjon! Az sem baj, ha még egy helyen merevíted keresztben... Tegyél rezgéscsillapítót a bázis és a PC ház alá is, illetve vegyél egy olyasmi vertikális átalakítót amit linkeltem, vagy egy VGA alátámasztót. [link]

Én ezek után sem lennék nyugodt, de így talán nem lesz gond... :)

www.smart-bus.hu

(#63772) Moby válasza Pista0001 (#63770) üzenetére


Moby
addikt

Egy asus 4090 (nemtudom Galának milyen van), simán 2,5 kiló. Egy rávaló alphacool blokk meg nincs 1. De ttől többről van szó, a vga-k általában a pci express sarkában törnek a rohadt nagy feszítés miatt. Ez a blokkal nincs, mert épp csak akkora az egész kb, mint a PCIe sín. De ez vga függő is. Az én 6900XT-m nyákja is dögnagy, így a rávaló blokk is az. Így nálam is ki van támasztva a blokk, biztos-ami-biztos alapon.

[ Szerkesztve ]

(#63773) bnorci71 válasza macy (#63762) üzenetére


bnorci71
addikt

az még talán bírja is, hisz az autókba is van ilyen, de ezek a VGA-k a maguk 1,5-2Kg-al még statikusan is kérdőjeles ha rossz a VGA kialakítás.

#63763 jlaci74
lézer vágtad a lemezeket ?
mennyiből kel majd alkudni ha eladod,

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#63774) -Solt- válasza GalaHU (#63766) üzenetére


-Solt-
veterán

Mozgó cockpitre végképp nem tenném fel a PC-t... előbb lógatnám le a plafonról! :) Egyszerűen túl drágák ezek a cuccok már ahhoz, hogy megérje a kockázatot...

@Moby: Épített vízzel nem vagyok képben, de gondolom a pumpa ott sem rajong ezekért rezgésekért, rángásokért! :)

www.smart-bus.hu

(#63775) Moby válasza -Solt- (#63774) üzenetére


Moby
addikt

Hát egy gokartba nem tenném, de annyi rezgést bőven elvisel egy ilyen cucc, amit egy merev alucucc átvisz. Meghát az sem mindegy mekkora bázisról meg erőkről beszélünk. Egy ilyen 8Nm-es CSL nem csinál semmivel semmit, ott ez a kérdéskör ismét túl van táncolva. Nekem az asztalon van felcsavarozva a bázis, azon van a gép, meg a monitor, meg sem mozdul semmi. pedig a monitor hajlamos lenne lobogásra, de azt nem egy ekkora bázis fog átvinni. Egy nagyobb bázis már problémásabb lehetne, de az én gépemet nyugodt szívvel tenném fel egy alu rigre egy Simucube Ulti mellé is :D

/de persze nem motin rigesre. Arra semmilyet.

[ Szerkesztve ]

(#63776) Gigi01 válasza GalaHU (#63766) üzenetére


Gigi01
őstag

Milyen motion van tervben?,ha szabad kérdeznem.
Én 1,5 misinél húztam meg a határt,így nem sok variációm van,kb. 1. :DDD

(#63777) RobbyJr válasza Gigi01 (#63776) üzenetére


RobbyJr
őstag

Az brutál olcsó, vagy tudásban nem tud annyit?
Én amiket néztem, az mind 3.5-4 misi közt volt, amiről írták hogy jó.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#63778) Pista0001 válasza Moby (#63772) üzenetére


Pista0001
addikt

Tény, kártyafüggő is a sztori.

bnorci71: 5 perce a létra/rádiótorony mászásos témán röhögök, hogy a 3 pontos szabályban az arc nem játszik. :DD

(#63779) biker válasza Gigi01 (#63776) üzenetére


biker
nagyúr

1,5misinél a határ? Ugye nem az NLR féle székmozgatón gondolkozol?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#63780) bnorci71 válasza Pista0001 (#63778) üzenetére


bnorci71
addikt

5 perce a létra/rádiótorony mászásos témán röhögök, hogy a 3 pontos szabályban az arc nem játszik.

ezt kifejtenéd mert nem igazán értem. mi az az "arc"

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#63781) GalaHU válasza Gigi01 (#63776) üzenetére


GalaHU
őstag

A svédek felé kacsingatok, mire odaérek közelebb lesz a kettőhöz mint az egyhez… :)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#63782) jlaci74 válasza -Solt- (#63771) üzenetére


jlaci74
tag

#63771-Solt-
Köszi, nekem is ezekből a profilokból épült de hallgatok rátok és biztosra megyek, helyem van így inkább már le is vettem a PC-t a cockpitról.
Nem egy q.drága cucc de vigyázzunk arra amink van...

#63769mgy
A vágásnál a profilok hosszát adtam meg,
a tervezés és a többi anyag ahogy írtam is fentebb:
a kötő lemezek, a DD tartó , monitor VESA konzol, pedál tartó-állító saját munka.

#63773bnorci71
Átrágom magamban a témát és privátban folytatjuk.

Lézeres cuccokból szinterezve van még egy szett, előre gondolkodok általában , viszonylag gyorsan tudok még egy ilyet-hasonlót összerakni, akár egyedi igények szerint is, akár gurítható lábakkal vagy bármi-akármi, szárnyaljon a képzelet ... :)
de a többi munkámnak is haladni kell és ez egyenlőre hobby,
de ha van igény ilyenekre keressetek privátban...
Az utolsó csavarig új minden, ülés is,
ennek megfelelően nem olcsó pakk, de azért egy TrakRacer belépő cucc ára alatt marad ami nem is rendelhető,
szóval álmodozók kíméljenek ... :)

A következő amit építek az főleg abban fog módosulni, hogy az ülés ha előrébb csúszik az állítható sínen akkor emelkedni is fog, így a gyerek magasságát kompenzálja majd és a kormány nem lesz neki túlságosan magasan, így felnőtt-gyerek kompatibilis(abb) lesz...

Közben felkerült a váltó-kézifék tartó elem is, de még nincs mit rátenni és elkezdtem a billentyűzet tartó tervezését is...

(#63783) Gigi01 válasza biker (#63779) üzenetére


Gigi01
őstag

DOF Reality H3

(#63784) Pista0001 válasza bnorci71 (#63780) üzenetére


Pista0001
addikt

A fej eleje? Nem nézted meg a videot, amit linkeltél? kb 4 percnél mondja... :)

[ Szerkesztve ]

(#63785) bnorci71 válasza Pista0001 (#63784) üzenetére


bnorci71
addikt

néztem vagy 2-3 hete, illetve felirattal mert nem érteni angol.

De mi a gondod azzal a létrás példával?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#63786) Pista0001 válasza bnorci71 (#63785) üzenetére


Pista0001
addikt

Oh, nem tudtam, hogy nem érteni angol, a feliratot nem csekkoltam. :B

Nincs baj, sőt! Kifejezetten vicces, hogy kitér rá, hogy a 3 kapcsolatba ember és létra között nem számít bele az arc, csak a 2 kéz, 1 láb vagy az 1 kéz, 2 láb. :) Ezzel vezeti fel, hogy a vga-nak is kéne a 3 alátámasztás a foglalat és a hátlap kettőse mellett. Nálam szerencsére nem szempont, egyrészt csak rx6650xt a kártya, másrészt az is függőlegesen van. :)

(#63787) bnorci71 válasza Pista0001 (#63786) üzenetére


bnorci71
addikt

na így már értem, feliratba a poén sajna nem jött át

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#63788) Gomez86


Gomez86
őstag

Bédobom ide is a TR120 alap összecsavarozásáról készült videót.
Max arra jó hogy elriassza azokat akik azt hiszik hogy ez egy fél órás mutatvány. Főleg ha először csinál ilyet az ember, meg ha egyedül van...
[link]

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#63789) shteer


shteer
titán

(#63790) Találtgyerek válasza shteer (#63789) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Nem rossz az árához képest. Jobban tetszene nekem, ha kicsit hosszabb lenne a karja.

06-3o/9759I39

(#63791) shteer válasza Találtgyerek (#63790) üzenetére


shteer
titán

:K Engem nem győzött meg, hogy kézifékbe kell LC
nálam még mindig a Moza a kiszemelt fele ennyiért

..szerintem jónak tűnik

(#63792) jlaci74 válasza Gomez86 (#63788) üzenetére


jlaci74
tag

Szuper cucc, gratulálok hozzá!
Az ülés szerelésnél jót nevettem, én is azzal xxoptam a legtöbbet,
a sín miatt kétszer szereltem ...

(#63793) fatal` válasza shteer (#63791) üzenetére


fatal`
titán

Szintúgy (most Fana van, de le fogom cserélni). Biztos nem rossz a load cell, mert itt is igaz, ami a fékpedálnál, de nem éri meg a dupla pénzt szerintem.

(#63794) camaro79 válasza GalaHU (#63766) üzenetére


camaro79
aktív tag

Nehogy a rigre rakd a pc-t, pláne, ha motiont tervezel!

(#63795) Lanash


Lanash
aktív tag

Sziasztok!
Tavaly vettem a Fanatec CSL DD szettemet, azóta folyamatosan tanulom még a beállításokat. IRacing-ben ha versenyzek akkor jobbra, balra érzek lökéseket, mintha egy fekvőrendőrre mennék csak sokkal gyakrabban (folyamatosan). Ha elengedem a kormányt és csak gurulok akkor jobbra, balra 45 fokokat mozog, de valami brutális gyorsan és erősen. Mindegy, hogy milyen pálya és autó ezt csinálja.
Ez valami beállítási gond vagy ilyen?

(#63796) Találtgyerek válasza shteer (#63791) üzenetére


Találtgyerek
addikt

Moza elsőre kicsit gyengébb szerkezetnek tűnik.

06-3o/9759I39

(#63797) shteer válasza Találtgyerek (#63796) üzenetére


shteer
titán

Fele ár, fele anyag ;]

..szerintem jónak tűnik

(#63798) Gomez86 válasza jlaci74 (#63792) üzenetére


Gomez86
őstag

Ja... Azt szerintem újra szét fogom szedni én is, mert lehetne jobban. Meg ami nincs rajta hogy A bázis meg minden felszerelése is volt egy másik 2-3 órás mutatvány, és azóta vagy 2 délutánt töltöttem csak azzal hogy állítgattam (pedáltartót, váltót átszereltem, etc). Jó kis buli ez :DDD

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#63799) bnorci71 válasza fatal` (#63793) üzenetére


bnorci71
addikt

szerintem tök felesleges a load cell egy kézifékre.
1 dologra kel a kézifék megállítani a hátsó kereket, hogy tapadásvesztés jöjjön létre és az eredő irányba meginduljon a kocsi segge.
De aki szerint kell győzzön meg miért :K

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#63800) JulesTS válasza bnorci71 (#63799) üzenetére


JulesTS
őstag

Azért kell, mert a hall-os, USB-s, alis kéziféket át tudom alakítani loadcelles Fanatec kompatibilisre és már megvan hozzá minden szükséges alkatrész...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.