Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-07 20:29:43

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63301) fatal`


fatal`
titán

Elvileg fel is adták a Fanatec csomagjaimat, referencia alapján (ország és irányítószám is) hétfőre írja az érkezést. Tegnap lett csak warehouse processed.

Érdekes, hogy UPS appban nem látom, tracking number meg sehol.

(#63302) DonShade válasza Marci112233 (#63300) üzenetére


DonShade
csendes tag

Én is ugyan ezt a kettőt néztem :D . TM 100 körül van kompletten, de vonz ez a direct driver technológia.

(#63303) szacsee válasza JulesTS (#63225) üzenetére


szacsee
nagyúr

Grat!
Gombok nyomáspontja, forgó kapcsolók ellenállása milyen?

(#63304) JulesTS válasza mgy (#63228) üzenetére


JulesTS
őstag

Itt a fórumon egy valakinek volt CSL hub, de vissza is küldte egyből (ha jól emlékszem még az első verzió). A CS hub már jó, de nekem a Podium hub-on volt 2x3-as button cluster ami a CS hubhoz is van, de az is tud hajlani, pedig fémből van a fül ami tartja a gombokat.

(#63305) JulesTS válasza szacsee (#63275) üzenetére


JulesTS
őstag

Tőcsavarok mennek át a műanyag testen a perec felfogatótól a QR-ig:
https://youtu.be/-hz9LT1Wm1Y?si=Tjvru9byWTW6ViJo&t=1452
Driftre, F1 Spa-ra nem használnám, de ETS2-höz jó lehet. A gombok és a konzoljuk rajta szerintem csak szükségmegoldásnak jók.

(#63306) JulesTS válasza Cyborg (#63290) üzenetére


JulesTS
őstag

Köztük a T-GT/T-GTII van árban, de inkább GT DD-t választanám drágábban...

(#63307) Cyborg válasza JulesTS (#63306) üzenetére


Cyborg
őstag

Köszi Neked is, és RobbyJr-nak is :R

(#63308) JulesTS válasza DonShade (#63299) üzenetére


JulesTS
őstag

Helyedben maradnék a Fanatec vonalon. Pedál már van, akár bázisra csatlakoztatva is lehet használni. CSL Elite vagy CSW V2.5-ös bázis és egy CSL P1/BMW/WRC perec pont beleférne a keretbe.
Most van egy CSW V2.5:
https://hardverapro.hu/apro/fanatic_clubsport_wheel_base_v2_5_szimulator_korma/hsz_1-200.html
25..30 körül szokott lenni CSl P1...
Most csak szacsee jegeltje van fent (gondolom már meg van rá a vevő)...

(#63309) JulesTS válasza szacsee (#63303) üzenetére


JulesTS
őstag

Köszi. A gomboknak határozott a nyomáspontja és a forgó kapcsolók is ilyenek. Moza perec volt a kezemben, azon is hasonlóak voltak a gombok, (akár vastagabb) kesztyűben is jól érezhetők. A két 4 irányú is aránylag határozottan kattan (mindkettő digitális), a kialakítása is olyan, hogy kesztyűben is jól használható.
A 35cm-es pereccel annyi hely van mellette, hogy driftnél, rally-nál nem zavar, viszont gombnyomáshoz el kell engedni a kormányt.

(#63310) #214


#214
tag

Közben FedEx meghozta a szerda késő délután(!) rendelt SRM emulátort a gomb mentes kormány projektemhez. Elsőre csak megtapogatva nagyon profi munka az átalakító, illetve a csomagolása is 10/10, egy-egy marék QR és perec csavart pl. kis vászonzsákban kaptam hozzá. Volt pár email váltásom is előtte a tulajjal, abszolút segítőkész, szóval ajánlom Simont mindenkinek, aki nála talál meg valamilyen kiegészítőt.
A korábban már ajánlott Runsco 330-as perec még úton van, de legrosszabb esetben is fém QR1-gyel a BMW GT2 és P1 V2 súlya között lesz, amivel a CSL DD-nek meg kell tudnia birkózni tisztességesen. :B

JulesTS: nagyon jól néz ki "élőben", felszerelve is ez a Rally Module, gratula hozzá.

(#63311) Moby válasza #214 (#63310) üzenetére


Moby
addikt

QR2-re nagyon drága. 110 euro az emulator, és még egy százas hozzá a QR2, míg a LEOXZ-nél az egész 120 euro, és mindenhol azt olvasom, hogy simán fanatec minőség a saját QR2-jük.

(#63312) #214 válasza Moby (#63311) üzenetére


#214
tag

Igen, szóba jött ez az irány is, azonban nekem ehhez QR2 base side is kellett volna.
Aztán amíg SRM-nél a weboldalon fizeted a végső árat, addig a Leoxz Kínából szállít, áfa/ vám bejöhet szállításnál (gyakorlati tapasztalatot erről nem találtam).
Illetve ami végleg eltántorított, hogy a Leoxz manualja szerint perec oldalon a 6x70-es lyukosztásból valójában csak 4 lyukat tudsz effektíven használni. [kép] Szerintem ez így nagyon bazárin nézne ki, hackelni pedig nem akartam elkezdeni (lett volna ötletem).

(#63313) mmdms


mmdms
addikt

Ennyi, fanatol tobbet nem rendelek, vicc ez a ups. 45 € t kicsengetek ket miniatur csomagra, es meg se probaljak kiszallitani, mitobb a varos masik felen levo abholstazionra kell mennem erte, ami ha epp nem szopom be alaphangon 2,5 ora. Ha itthon lennek, de nem leszek, elsejen visszakuldik a csomagot. Vissza is kerem a penzem basszak meg mindenbol veszek simucubot, negyed eve varok erre a szarra es most megy vissza. Rohejes, szanalmas, feladom.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#63314) zozek


zozek
tag

Sziasztok,
Kellene nekem egy stabilabb kormány állvány. Jelenleg egy wheel stand pro-m van TM-TX-el. Összecsukható kell hely hiány miatt.GT Omega apex és next level wheel stand 2.0 között vacillálok. Valakinek volt tapasztalata esetleg mindkettővel? Ikea poang fotellel használom

(#63315) RobbyJr válasza mmdms (#63313) üzenetére


RobbyJr
őstag

Sajnálom, de egyúttal meg is tudom érteni. Ugyanezt tettem volna a helyedben.
Andrásnak pont van eladó Simucube ;)

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#63316) biker válasza mmdms (#63313) üzenetére


biker
nagyúr

az a baj, ez nem a fana sara, hanem a ups-é

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#63317) RobbyJr válasza biker (#63316) üzenetére


RobbyJr
őstag

Több hónapja várt a rendelésre, az nem az UPS sara, hanem a Fanatecé, mivek sok mindenből kifogyott. UPS hülyesége az már más tészta.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#63318) bnorci71 válasza mmdms (#63313) üzenetére


bnorci71
addikt

Azért egy telefont megpróbálnék a UPS felé

Emag BF rendelés, 2hét után az automatába, de csak 2 napra, a berakás napján nem tudtam érte menni másnap délután vitték volna vissza. Szerencsére el tudtam menni érte.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#63319) speter33


speter33
aktív tag

Srácok, lenne egy kis gondom a McLaren GT3 V2 kormányommal.
Vagyis igazából nem is gond, csak feltűnt, hogy ACC-nél a kormányon nincs semmi a kijelzőn, se sebesség, se sebességfokozat.
AMS2-nél csak a sebességfokozat van kijelezve.
Raceroomnál pedig kijelzi mind a kettőt.
Tudok élni ezek nélkül, úgysem a perecet bámulom, csak érdekelne, hogy ez most kormányhiba, vagy programja válogatja hogy mit jelez ki?
Vagy én állítottam el valamit :DDD
Bocs ha bugyuta a kérdés :)
Előre is köszi a segítséget :R

(#63320) biker válasza RobbyJr (#63317) üzenetére


biker
nagyúr

a konkrét hiba a ups-é, hogy nem vitte ki, hanem lerakta egy random pontra. És ezért nem lesz cucca, és harcolhat a pénzéért.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#63321) fatal` válasza zozek (#63314) üzenetére


fatal`
titán

Ez a két legjobb állvány, nekem NLR 2.0 volt. Az Apex kicsit könnyebb, de majdnem hasonlóan stabil és olcsóbb.

(#63322) mmdms válasza biker (#63316) üzenetére


mmdms
addikt

Hat azert ha valami informaciot szolgaltattak volna h egyaltalan osszekeszitettek a rendelest, de a upstol kapott smsen kivul h elhozhatom acsomagokat, meg semmit se kozolt velem a fana. Az oldalon meg mindig ubergabe ans lager az allapota a rendelesnek. Hozzatennem a 2 evvel ezelotti rendelesem is meg mindig ebben az allapotban van…ez sokmindent elmond.
Bosszus vagyok mert nekem eddig bevaltak a termekeik.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#63323) RobbyJr válasza biker (#63320) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ja így már értem. :DDD

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#63324) JulesTS válasza speter33 (#63319) üzenetére


JulesTS
őstag

Az hogy mi kerül ki a kijelzőre és a ledekre, az a Fanalab-tól és/vagy a szimulátortól függ. A Raceroomban két gombra lehet programozni a LED-et és az LCD-t hogy mit jelezzen ki (Raceroom irányítsa, vagy a Fanalab). ACC ha jól emlékszem alapból nem csinál semmit, talán a ledeket lehet bepipálni valamelyik menüben. Fanalabhoz viszont van Maurice-nak jó ACC profiljai, azokban az összes autóhoz a gyári led konfigja van. A topik összefoglalóban van egy link az FFB beállításról, azt olvasd el...

(#63325) speter33 válasza JulesTS (#63324) üzenetére


speter33
aktív tag

Szuper, felrakom a Fanalabot, aztán mókolok :)
Nagyon köszönöm az infókat :R

(#63326) mgy válasza JulesTS (#63304) üzenetére


mgy
senior tag

Sikerült ma kézbefognom egy CS Hub-ot, nincs igazából kérdés több! :)
Nagyon komoly darab.

(#63327) DonShade válasza JulesTS (#63308) üzenetére


DonShade
csendes tag

Köszönöm, jövőhéten már érkezik is :D

(#63328) JulesTS válasza DonShade (#63327) üzenetére


JulesTS
őstag

Milyen perecet veszel hozzá?

(#63329) RobbyJr válasza JulesTS (#63328) üzenetére


RobbyJr
őstag

"Sósat, sósat, jó ropogósat... ";]

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#63330) PapírVilla


PapírVilla
tag

Látom az ilyen GT Omega apex-féle állványokat és értem, hogy bele lehet illeszteni a gamer szék két (első) kerekét, de attól még a szék forog. Erre mi a megoldás?

(#63331) RobbyJr válasza PapírVilla (#63330) üzenetére


RobbyJr
őstag

Jelenleg nálam is beakasztós forgó szék van. Megoldás, próbálj meg benne nem mocorogni annyit, én egyenesen ülök benne, és nem forog. Ha forog, akkor vagy túl messze ülsz a kormánytól, vagy a pedál van messze.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#63332) szacsee válasza JulesTS (#63308) üzenetére


szacsee
nagyúr

Már átvette a leendő tulaj, várok a visszajelzésére, hátha nincs ideje kipróbálni, de archiválom. Kösz, hogy megemlítetted. :R

(#63333) DonShade válasza JulesTS (#63328) üzenetére


DonShade
csendes tag

Amit javasoltál, CSL P1 az ára miatt.

[ Szerkesztve ]

(#63334) mgyalu


mgyalu
csendes tag

Ha rendelek a Fanatec oldaláról, akkor a postán kívül kell még valami plusz költséggel számolni? Erősen elgondolkodtam egy GT szetten.

[ Szerkesztve ]

mgyalu - 1 nap kitiltás - warezre valo felbujtas (iGO for android)... Ki érti ezt!?

(#63335) Moby válasza PapírVilla (#63330) üzenetére


Moby
addikt

Én forgószéket használok bekaasztóval, de ha nem teszel alá motion rendszert, és még a tektonikai törésvonalakat is sikerült elkerülnöd a lakóhelyeddel, akkor az nem forog el magától :)

(#63336) JulesTS válasza DonShade (#63333) üzenetére


JulesTS
őstag

Az egy jó alap kormány, az egyik legjobb ár/érték arányú.
Kíváncsi leszek, hogy a DFGT után mi lesz a véleményed...

[ Szerkesztve ]

(#63337) JulesTS válasza mgyalu (#63334) üzenetére


JulesTS
őstag

A webshopban látott árakra csak a szállítási díj jön rá, amit checkout-nál ki is számol.

(#63338) mgyalu válasza JulesTS (#63337) üzenetére


mgyalu
csendes tag

köszi

mgyalu - 1 nap kitiltás - warezre valo felbujtas (iGO for android)... Ki érti ezt!?

(#63339) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok!
Akinek Atesz féle váza van és kért hozzá billentyűzet tartót, megkérhetem, hogy fényképezze körbe hogy milyen maga a tartó és hogy van felszerelve?

(#63340) PapírVilla válasza Moby (#63335) üzenetére


PapírVilla
tag

(#63341) Moby válasza PapírVilla (#63340) üzenetére


Moby
addikt

Nekem már semmilyenem nincs, fel van csavarozva a bázis az asztalomra. Korábban Atesz-féle wheelstandet használtam.

(#63342) RobbyJr válasza Moby (#63341) üzenetére


RobbyJr
őstag

Miért tértél vissza az asztalra?

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#63343) Moby válasza RobbyJr (#63342) üzenetére


Moby
addikt

Asszem írtam róla korábban. Nem fértem el rendesen. A gépet nem tudtam igazán másra használni, mert nem volt normális hely az asztalon a keyboardnak sem. Most fel van csavarozva a bázis, alatta kihúzható fiókon a keyboard, ha nem vezetek, akkor is teljes értékű az asztalom, lehet normálisan használni a pc-t.

[ Szerkesztve ]

(#63344) RobbyJr válasza Moby (#63343) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ja értem. Hát nem mindenki tudja megoldani, hogy külön helye legyen a cockpitnek.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#63345) Moby válasza RobbyJr (#63344) üzenetére


Moby
addikt

Hát nem sajnos. Így viszont elférek rendesen akkor is ha vezetek, meg akkor is, ha csak használom a gépet bármire. A székem két kerekét beakasztom abba a gumi bolcsőbe amit linkeltem korábban, így nem tolom el magam LC fékkel sem. Az ülés sem forog el, minden használható bárhogy is.

[ Szerkesztve ]

(#63346) Gomez86


Gomez86
őstag

összelegóztam addig ezt amíg várok a többi cuccra... Jópár óra belement. Tudtam hogy nem egy pikk-pakk dolog, de így is meglepett.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#63347) GalaHU válasza Gomez86 (#63346) üzenetére


GalaHU
őstag

Pláne mikor majd próbàlod belőni a pedálpozit meg bepaszírozni a kormányt! :D Egy jótanács: a plate-en minden csavart lazíts meg, akkor fog egy picit jobban mozogni és az elemekről se húzod le a festèket…

Egyébként szép munka, ezzel a piros üléssel nagyon jól néz ki! :C

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#63348) fatal`


fatal`
titán

Na úgy látom változtatott a Fanatec a rendszerén, jött egy e-mail tőlük (benne az összes nyomkövetési számmal és egy Fanatec logos tracking oldallal (Paqato vagy mi biztosítja nekik), hogy ma hozzák a csomagokat.

Viszont a hatból egy (súly alapján a bázis) meg a követés szerint elakadt Nürnbergben... Remélem csak a tracking szar.

[ Szerkesztve ]

(#63349) Naccsy


Naccsy
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék beújítani egy új Fanatec szettet, Asetto corsa lenne a fő csapásvonal. Logitech szettjeim voltak régebben, illetve Fanatec Porsche 911 GT3 RS V2, clubsport v1 pedálokkal.
Az itt olvasottak alapján az alábbi alkatrészekben gondolkozom, a lehető legoptimálisabb ár-érték arány elérése érdekében:

- CSL DD bázis
- CSL steering wheel
- CSL elite v2/Clubsport v3
- Next lvl racing GT-LITE cockpit (fontos lenne, hogy összehajtható legyen, azért erre esett a választás)

A pedálnál dilemmám, hogy érdemes-e +100Eurt elkölteni a Clubsport pedálszettre?
Váltóból SHH shifteren gondolkozok, van hasonló árban jobb alternatíva szerintetek?

Köszönöm előre is a segítséget!

when money say jump you say how high

(#63350) biker válasza Naccsy (#63349) üzenetére


biker
nagyúr

nálam a v3 kizáró tényezője az lett, hogy a pedálok távolsága sehogy nem állítható! a csl elite v2 esetén igen, de az elasztomerek elég érdekesek, én végül vettem utángyártott szettet hozzá

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.