Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Diablo 3 topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107451) reelc válasza SQX_Barto (#107450) üzenetére


reelc
veterán

Úgy a jó, ha van komolyabb cél a Season Journeynál, úgy van értelme tovább maradni. :)

(#107452) SQX_Barto válasza reelc (#107451) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Marmint ns-ben ertettem, seasonban 150-et elerni seasonban eleg komoly teljesitmeny lenne meg most is :)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#107453) reelc válasza SQX_Barto (#107452) üzenetére


reelc
veterán

Értettem hogy arra gondolsz, én meg konkrétan a játékra. A folyamatos játékra: az jó ha van cél, nem csak a Journey lezavarása. :)

[ Szerkesztve ]

(#107454) Sirandrish válasza SQX_Barto (#107450) üzenetére


Sirandrish
legenda

"Ha mondjuk ennyi az endgame, akkor szep lassan sokaknak vege a jateknak"

Egy 7éve piacon lévő játéktól nem olyan rossz ez :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#107455) reelc válasza Sirandrish (#107454) üzenetére


reelc
veterán

Igen, ezt sem szabad elfelejteni.
Bármilyen rosszul is esett korábban.

(#107456) czpitti válasza Attix82 (#107449) üzenetére


czpitti
senior tag

Kövi szezonra visszajovunk bee-ékkel.Legalábbis ugy néz ki.

Diablo III CZPITTI#2239 http://hu.twitch.tv/czpitti

(#107457) ProEvoFan válasza Sirandrish (#107454) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

A viccet félretéve, még finoman is fogalmaztál.Mondjuk a "tökéletes" a jó szó. :K
Anno szarrá játszottam PCn, talán még veled is nyomultam nem keveset.Erre ps4en nem gyengén két hónapig megint behúzott a játék.
Ezt a hatást nem sok videójáték éri el nálam.

(#107458) Sirandrish válasza ProEvoFan (#107457) üzenetére


Sirandrish
legenda

Jaja toltuk együtt rendesen. :)
Most én is visszatértem, és elég sokat toltam megint... :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#107459) Attix82 válasza czpitti (#107456) üzenetére


Attix82
őstag

Helyes, nem tudom marad e ez a meta ha igen olyan legyen a wiz aki gyógyszerezi magát :D

(#107460) SQX_Barto válasza Attix82 (#107459) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Szezonban a LoN bonusz miatt megint kicsit valtozik, de annyi, szerintem, hogy kicsit erosebbek lesznek a LoN-os karik, mivel plusz ket gyuru befer majd, mind wizardnal mind necronal jol fog esni az. Tuzetesen nem neztem at a patch notes-t, de valoszinuleg nincs mas oriasi valtozas, ami miatt valtozna a meta.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#107461) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Patch valtozasok
Hivatalos hir

Inarius buff. Meg jobb lesz a lazymancer remelhetoleg :)

Ja es van PTR elvileg, fel is ugrok mindjart.
Nincs / meg nincs.

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#107462) Sirandrish válasza SQX_Barto (#107461) üzenetére


Sirandrish
legenda

1000%ot feltolták 3K+-ra majd 10K-ra?
Jézusom...ezek még mindig nem tudják mi az a finomhangolás...

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#107463) SQX_Barto válasza Sirandrish (#107462) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Szokasosan tultoljak, aztan majd felezik/harmadoljak. :)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#107464) Sirandrish válasza SQX_Barto (#107463) üzenetére


Sirandrish
legenda

Jah hát nagyon nem lepődtem meg, mert már a megjelenéskor is ezt csinálták :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#107465) DjDanee87 válasza Sirandrish (#107462) üzenetére


DjDanee87
addikt

Ez a finomhangolás a D3ban. Magas GRben úgy el vannak szállva a számok, hogy bár soknak tűnik az emelés első ránézésre, de valójában ez a változás "csak" pár GR szintel tolja majd magasabbra a buildet. Ez pedig ráfér, le volt maradva bőven a sebzése a többi sethez képest.

(#107466) Sirandrish válasza DjDanee87 (#107465) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah ez a másik amit nem értek. Miért kell a mobok hp-ját is tíz meg százmilliószorozni?
Ha 3-4 nullával kevesebbel dolgoznának, nem lenne ennyire feltűnő 1-1 ilyen változtatás.

Persze a lényegen nem változtat de akkor is poén hogy ilyen "balance"-ra van szükség hogy 10szereznek, meg feleznek, meg ilyenek :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#107467) persil válasza Sirandrish (#107466) üzenetére


persil
nagyúr

Pedig tudjak, hogy hogy kell a wow-ban is volt ilyen number crunch. Meg lehetne lepni itt is. Semmi nem valtozna, csak mondjuk nem 13 ezer milliard lenne a mob hp-ja, hanem 130 ezer.(csak mondtam valamit... Persze a sebzeseket is aranyosan csokkentettek)

Sokkal atlathatobb, ertelmezhetobb minden. A skilleknek is eleg furak itt a 20 ezer %-os sebzesnovelesek :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#107468) reelc válasza Sirandrish (#107466) üzenetére


reelc
veterán

Szerintem felesleges a rengeteg lvl70 alatti gemszint is.
Meg a rengeteg nehézségi szint. Inkább összébb kellene húzni őket, ritkítani.
Nem azt mondom hogy Normal-Nightmare-Hell :) De mondjuk 5-6 egymástól igen eltérő erősségű szint. Akkor talán a "balanszolás" sem így zajlana.

(#107469) Sirandrish válasza persil (#107467) üzenetére


Sirandrish
legenda

Meg mikor repültek a 26M, 36B és 12T-s számok felfele oszt hirtelen azt sem tudom melyik a nagyobb :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#107470) Sirandrish válasza reelc (#107468) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah..hát a Blizzard inkább hozzátesz még gyorsan 3at :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#107471) _drk


_drk
őstag

lvl1-től van scaling. Ott ügye 1-3 dmg az alap, majd ez megy 1700-2000-ig weaponra lvl70ig. De ez ügye nem is lesz magasabb, legnagyobb legendary itemek is 2500dmg mondjuk. most rákeresve első találatnak ezt dobta nagy sebzésnek: 2900dmg
és ezeket kell felszorzózni a billiókra.
De a fegyvert nem is nézzük, csak azt hogy adja a +200%dmg-et ami kell a buildbe. Régebben játszottam noname primal fegyverekkel amik nem a buildbe valók, csak sebzésnek betenni, de többségében nem jött be. Vagy nagy nehezen jött egy Ancient ami már egyértelműen jobb lett.

Szerintem ebbe már bele se tudnának nyúlni. Túl bonyolult a balansz, meg a számítási rendszernek az alapjai.
Legjobb példa amire rá is kérdeztem jó múltkorában, gyűrűben a 100-150 sebzés ér a valamit, de a nagy felszorzás miatt számít a billiókhoz az a +100dmg.
Ezért most a legegyszerűbb csak a set-eteket felnyomni, ami az első szorzást adja meg egyáltalán mivel érdemes szórakozni.

(#107472) persil válasza _drk (#107471) üzenetére


persil
nagyúr

"gyűrűben a 100-150 sebzés ér a valamit, de a nagy felszorzás miatt számít a billiókhoz az a +100dmg."

Ott valamit, valaki borzasztoan elszamolt ;)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#107473) reelc válasza Sirandrish (#107470) üzenetére


reelc
veterán

Igen, ezekkel lesz 20. Szerintem akkor is túlzás egy sztori módhoz/ farmolási módhoz.
Persze ez a legegyszerűbb, ha már annyira erősítenek mindent. Egyszerűbb, mint áttervezni.

(#107474) DjDanee87 válasza persil (#107472) üzenetére


DjDanee87
addikt

Pedig tényleg nem elhanyagolható a gyűrűn, amuleten található extra damage. Sok esetben nem az a legideálisabb affix amit gyűrűn/amun szeretnénk, de egyáltalán nem rossz. Ha példának vesszük az által linkelt DHt, az ancient Yang's fegyverének a sebzése 1554-2593 tehát számoljunk lövésenként 2074-el, mint átlag. Ha van gyűrűjén mondjuk 100-150 damage akkor máris átlag 2199 a sebzése lövésenként. Az 6% növekedés, ami nem jelentéktelen. Pár százalék chd sem ad ekkorakülönbséget. Ez a szám nyilván rengetegszeresére van felszorova, hogy megkapjuk végül a valós sebzést (skillek és a különböző sebzésnövelő dolgok, pl set bonusok után).

(#107475) persil válasza DjDanee87 (#107474) üzenetére


persil
nagyúr

Kozben rajottem, hogy felreolvastam es ugy ertelmeztem, amit fentebb irtak, hogy "az ekszeren levo +150-200 dmg a vegen a nagy felszorzasok utan alig er 100 sebzest"... :D
Szoval mea culpa, csak en voltam barom, persze, hogy rengeteget szamit! :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#107476) _drk válasza persil (#107475) üzenetére


_drk
őstag

De ez a poén, hogy aki nagyon benne van az látja,tudja vagy mint egyik haverom kiszámolja magának excel táblán.
De ilyen matekba belemenni, ahol a +100 is a végére nem 5B hanem 10B sebzést ad.
De ehhez már nem hiszem hozzá nyúlnak.

[ Szerkesztve ]

(#107477) Peppo válasza _drk (#107476) üzenetére


Peppo
őstag

Nincs ez túlbonyolítva? Egyszerűen hozzá kell adni a fegyver alapsebzéséhez, és megnézni, hány százalékos a növekedés, ill. mennyi lett így az alapsebzés.

A set bónusz, a main stat, a skillek meg legendaryk már ezt az összeget fogják felszorozni csilliárdos nagyrágrendbe.

(#107478) persil válasza Peppo (#107477) üzenetére


persil
nagyúr

Azert nem ennyire egyszeru, mert van olyan novekmeny, ami multiplikativ es van, ami additiv.
Egyebken, ha csak ugy parasztra ranezel, akkor ki sem jonnek ilyen multicsilliardos sebzesek, szoval vagy matekolsz, vagy elfogadod, amit kiir a jatek, de ennel bonyolultabb.(mondjuk nem lehet belehalni, teny :) )

Szrk.: Meg ugye az is baromira nem mindegy, hogy a skilled 200% sebzest fog okozni, vagy 200%-kal tobb sebzest. Mindkettore van jocskan pelda, nem egysegesen mukodnek a %-os novekmenyek.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#107479) Peppo válasza persil (#107478) üzenetére


Peppo
őstag

Tisztában vagyok vele, de most a plusz damage cuccokról volt szó. Azok szerintem simán hozzáadódnak a fegyver alapsebzéséhez, és csak utána következnek a műveletben a különféle szorzók.

Persze, el kell olvasni rendesen, mit is ad az adott tárgy vagy skill. És megérteni olyan dolgokat, hogy ha pl. van több element sebzés%-ot adó cuccod, akkor azok összeszorzódnak vagy összeadódnak. De pl. a CoE gyűrűről is olvastam már mindenféle matekolást, vagy személyes kedvencemről, a Focus-Restraint párosról. Valakinek már ez is problémás. És akkor még szó sem volt olyanokról, hogy area damage. :)

De mindez még így sem bonyolult. Igazából általános iskolai matek. Csak sokan már elfelejtettük. :)

(#107480) mikromanus válasza Peppo (#107479) üzenetére


mikromanus
veterán

Az azonos típusú sebzésformák additívak, a különböző kategóriák multiplikatívak. Azaz ha több itemen van fire skill bónusz %, akkor ezek összeadódnak és az összegük adódik az alap 1-hez a szorzóban. Azaz: ha van 15% és 10% fire damod két itemen, akkor a sebzésszorzó x1,25 lesz (azaz nem 1,15*1,1=1,265). A különböző sebzések szorzódnak. Azaz ha van 15% fire dam és 15% elite dam, akkor elitre ez így 1,15*1,15=1,32 (és nem 1,3).

Így jöhetnek össze olan agyament milliárd-billió sebzések végül. A specializáció nem adja a maximumát a "függvénynek". (kevés a primarí roll, sok a különböző sebzésfajta). Persze ez build függő. Van gondolom olyan is ahol letisztultabb a formula. Pl a zdps buioldekben. ;]

És igen. A +dam az alap sebzéshez adódik. Korábban volt olyan, hogy fegyvernél csak a physical damnál működött így, de azt azt hiszem már javították.

Kivéve persze ha bármi idevágó változott az utóbbi két évben. Mert akkor kissé elavult vagyok. :DDD

[ Szerkesztve ]

Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

(#107481) Peppo válasza mikromanus (#107480) üzenetére


Peppo
őstag

Köszi, ezeket tudom! De emlékszem, mikor még sokat játszottunk ismerősökkel, nem mindenkinek volt tiszta, hogy is mennek a dolgok. Akkor elég alaposan utánanéztem, és néhol még számoltam is, hogy tényleg úgy van-e, ahogy gondoltam.

Az már tényleg jó rég lehetett. Én mondjuk csak a RoS megjelenésekor kezdtem el vele játszani, hogy előtte mi volt, azt nem tudom.

Nem nagyon változott itt semmi mostanában. Épp ez a probléma. :)

(#107482) psycroptic


psycroptic
őstag

Van olyan täbläzat valahol, amiböl kideríthetem, hogy egy adott tärgyból milyen értékekkel eshet? Teszem azt esik egy fegyver egy adott szettböl és tudni szeretném, hogy eshet-e még jobb? :R

PSNID: Tomy83PS

(#107483) persil válasza psycroptic (#107482) üzenetére


persil
nagyúr

Jatekon belul is meg lehet nezni. Ctrl a targy folott.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#107484) Sirandrish válasza psycroptic (#107482) üzenetére


Sirandrish
legenda

Amíg nem Primal Ancient addig lehet jobb. Azt meg gondolom vágod hogy melyik statra van szükséged :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#107485) Edge válasza psycroptic (#107482) üzenetére


Edge
veterán

mindig van jobb... :)

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#107486) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Legutóbbi PTR patch javította a Dagger of Dartsot, így már kapnak a fetishek is extra sebzést és életképesnek tűnik ez a LON build.
Talán eddig 1 szezonban WDztem összesen, LoN-t pedig soha ki sem próbáltam, szerintem ezt tűzöm majd ki célul S17ben. Ez alapján bejövős.

(#107487) philoxenia válasza Sirandrish (#107484) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Primálnál simán jobb némelyik anci, sőt akár set is, jó statokkal.... (zöldben)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#107488) Edge válasza DjDanee87 (#107486) üzenetére


Edge
veterán

attól még elfognak akadni bármiben, olyan kontroll kéne a fétisheknek mint amilyen a necronak van a skeleton command.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#107489) DjDanee87 válasza Edge (#107488) üzenetére


DjDanee87
addikt

Lőnek darttal, nem annyira lényeg ha elakadnak. Ha mégis akkor bizonyos távolság után teleportalnak, addig meg ellőnek amíg közel vagy.

[ Szerkesztve ]

(#107490) Sirandrish válasza philoxenia (#107487) üzenetére


Sirandrish
legenda

Pont ezt írtam.
Mármint hogy a legmagasabb statok a Primalba vannak...onnan meg már csak az számít mi van benne.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#107491) psycroptic válasza persil (#107483) üzenetére


psycroptic
őstag

PS-en nincs controll gomb... :B

Többieknek is köszi! :R

PSNID: Tomy83PS

(#107492) ProEvoFan válasza psycroptic (#107482) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

PS4en mikor megnézed vagy cseréled az itemet, akkor d-pad jobbra vagy balra, utána mutatja a statok értékénél zárójelben a max értékeket

(#107493) persil válasza psycroptic (#107491) üzenetére


persil
nagyúr

Dpad jobbra a targy felett, de nem irtad, hogy ps-ed van :)
Amugy konzolon alul ki van irva, hogy mikor melyik gombbal mit lehet csinalni.

Szrk.: Csak negyed orat kestem a batman-hez kepest, mea culpa :P Csak olvasom, es egybol valaszolok, altalaban nem veszem eszre, ha 1-2 kommenttel kesobb mar ott a valasz :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#107494) reelc válasza Edge (#107488) üzenetére


reelc
veterán

A Diablo 3-ban nem igazán jöttek be a petes buildek.
Furcsamód a Grim Dawnban igen, van külön pet attack skill, bármilyen karid is van.

(#107495) psycroptic


psycroptic
őstag

De tudatlan vagyok! Köszi az infót! :R

PSNID: Tomy83PS

(#107496) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Most nezem PTR-en a Challange-eket....
Campaign 1 ora alatt
50M Gold
Solo 45 set bonus nelkul (a LoN bonuszt kiveve, igy ez eleg egyszeru lesz)
Solo 55 6 set bonusszal
8 Set Dungeon Mastery

Ha az ember csak egy karit akar inditani, a solo 55 es a Set Dungeon kilove.
Campaign 1 ora alatt, parszor nekifutottunk 4-es partiban, nem igazan jott ossze...

Lehet kivetelesen fogok inditani egy HC karit....
Solo 45 set bonusz nelkul most nem lesz nehez.

Ha a Challange riftet szezonban megcsinalom, azt HC-ban kulon meg tudom csinalni, vagy hogyan mukodik?

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#107497) DjDanee87 válasza SQX_Barto (#107496) üzenetére


DjDanee87
addikt

Heti 1 reward van. Kérheted hc vagy normál karakterre is, mindkettőre nem. Én azt szoktam ha indítok hct is, hogy pénteken szezonkezdéssel normál kari kapja. Aztán hct úgyis később szoktam kezdeni, a hétfői már mehet neki, mert addigra úgyis fullos a normal.

(#107498) SQX_Barto válasza DjDanee87 (#107497) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Koszi, en is erre gondoltam, hogy 1-2 hettel kesobb csinalni a HC karit, es az kapja a masik rewardot.
Haedrig gift csak egyszer kerheto, akar HC-n akar siman
ha jol tudom.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#107499) proci985 válasza SQX_Barto (#107498) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

lehet egy alt huzas gyorsabb, 55 6 settel kb wcpapirba csomagolva kategoria.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#107500) reelc válasza proci985 (#107499) üzenetére


reelc
veterán

Én is erre gondoltam, a szokásos DH mellé befér egy monk is ebbe a kis szezonozásba.
55-höz még agyonhúzott gemek se kellenek, 25-ig elég.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.