Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-12 11:19:32

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73351) zsoltzsolt válasza Borsó96 (#73350) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Meglepődnék, ha ebben a keretben -40.000 - lenne ilyen. Vagy használt vagy 8-as, vagy 1 GB Ramos, de tán még így is necces.

(#73352) Sgr_A válasza Borsó96 (#73350) üzenetére


Sgr_A
addikt

Samu t560 1,5gb ram 48k
Huavei t1 10.0 2gb ram 50k
Huawei t3 10.0 2gb ram 58k
És most akciós a samu t580 a médiában 73k

[ Szerkesztve ]

(#73353) dunc válasza Borsó96 (#73350) üzenetére


dunc
nagyúr

40 ért valóban nincs ilyen

(#73354) Borsó96


Borsó96
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket! :R

(#73355) t3tv3s


t3tv3s
tag

Sziasztok!

Most 150dollárért(+behozatali költség) elérhető 2 napig egy Lenovo 8' gép Snapdragon 625,16gb rom, 3gb ram, 4250mah-os akksi és FHD kijelző kombóval ami papíron jól hangzik. Kérdésem az lenne, hogy Lenovo tabokba mennyire tesznek időtálló akksit? Nem lenne jó ha fél év után nem bírná a nyúzást, mert ajándékba menne. /Lenovo tabot használók véleményét várom/.
Köszi.

(#73356) A Zéé


A Zéé
addikt

helló!

Használtan/felújítva vennék 25-30k környékén 8-10" közti tabletet. Nagy elvárásaim nincsenek, net, messenger, instagram, amire kb. használva lenne olyan alkalmakkor, amikor laptopot nem akarok/tudok vinni, vagy nincs kedvem leülni a pc elé. De amúgy az is előfordulhat, hogy hetekig be sincs kapcsolva,ezért se szánnék rá többet.

Ahogy elképzelem (nem vagyok nagyon jártas az ilyen hardverekben, csak felületesen) 2GB RAM, 4 magos proci és 5.0 android alá menni nem igazán érdemes, de cáfoljatok meg.

Ebay, hardverapró, megbízható használtcucc árustól származó dolog is jöhet.

A kérdés az lenne, hogy mik azok a típusok, amik szóba jöhetnek, esetleg kinél keresgéljek?

Köszi!

Just a simple Lineman...

(#73357) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

MTK chipsetes tabletem van, amikor a gyerek youtube-ozik, némely videó igen hangos.
MTK Engineering Tools-ban melyik hangerő szabályzót kell lecsökkentenem, hogy halkabb legyen a hangerő?
MTK Setting / Hardware Testing / Audio / Normal vagy Loudspeaker mód, és ezen belül Sph, Sph2, Media közül melyiket csökkentsem?!
Már régen csináltam ilyet :) köszi.

(#73358) Velence01


Velence01
újonc

Sziasztok! A véleményeteket szeretném kérni erről a tabletről: ALCATEL Onetouch Pixi 3 10". Amire használnánk: mese nézés, zene hallgatás és internetezés. Esetleg valami más fajta ebben az árban (35 e)? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#73359) junkpod válasza tpeter77 (#73357) üzenetére


junkpod
nagyúr

A yt videók hangerő szintje különbözik, erre a tablet oldalan lévő hangerő gombok is elegek.

Box's don't touch!

(#73360) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

Sziasztok, van egy lenovo yoga pro 3 tabletem beepitett projektorral. A digi online alkalmazas mukodik kivetitve tokeletesen, viszont a upc horizon go es az hbo go nem engedelyezi, mert streamelesnke veszi... A lenovo azt mondja az alkalmazasban van a blokk amit en is tudok, a upc meg azt mondja ha nem tudom elsodleges kijelzonek allitani nem is fog menni... Ez egy sima kivetito... Nem igaz, hogy nem lehet megoldani. Kerlek segitsetek. Koszonom szepen.

(#73361) #72487936


#72487936
törölt tag

Tisztelt fórumtársak,

Édesanyámnak, aki 70 éves, szeretnék venni ajándékba egy tabletet.

■ Hány hüvelykes legyen a kijelző? 10

■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? Mindenképpen újat.

■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről ? Csakis itthonról.

■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? Internetezés, képnézegetés. Játék kizárva.

■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? 30 k körül.

Ami, eddig szimpatikus volt az a Alcatel ONETOUCH PIXI 3 (10) WIFI.
Márka és szín mindegy.

Tisztelettel,

firecrest

(#73362) cidalain válasza #72487936 (#73361) üzenetére


cidalain
veterán

Nincs mas opciod. Csak az alcatel, es fontos hogy ebben csak 1 gb ram van, emiatt nem lesz egy furge masina.

(#73358) Velence01
Detto. Nincs olcsobb 10-es. 2 gb rammal ertelmesebb verzio 55 korul kezdodik.
Huawei T3 10" a kovetkezo minosegi ugras.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73363) #72487936 válasza cidalain (#73362) üzenetére


#72487936
törölt tag

Köszi.

Remélem, azért youtube-os videókat le tudok játszani rajta. :R

(#73364) cidalain válasza #72487936 (#73363) üzenetére


cidalain
veterán

Arra azert eleg, bar a 4k biztos nem fog menni, fullhd azert azt gondolom elmegy akadas nelkul.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73365) Aske


Aske
aktív tag

Sziasztok,

szeretnék egy tabletet magamnak leginkább netezésre, fényképnézegetéshez ill. filmnézéshez.

Bázis a Teclast x98 plus, ami már ha jól látom nem kapható.

10" körüli, minimum atom 8300 de jobb lenne valami erősebb inkább 8500-as, FHD feletti felbontás, min. 64 GB tárhely ill. 4GB RAM. Olyan kellene, amit billentyűzettel lehet dokkolni.

Jó lenne, ha dual bootos lenne.

Kínai egyáltalán nem akadály. A droidos topic jobban pörög, azért ide.

Tudtok mondani valamit?

(#73366) junkpod válasza cidalain (#73364) üzenetére


junkpod
nagyúr

Sima hd képek jelző miert kellene fhd yt videót játszani, a 720p módban a is jó, sőt jobb lesz.
Viszont én meggondolnam erősen ezt a távot, gondolom ha anyukájának veszi, néha egy videó hívás jó lenne, csak hát a 0,3 mpixles előlapi kamera nem biztos, hogy sikerélmény lesz.

Box's don't touch!

(#73367) Kloden


Kloden
senior tag

Sziasztok, tudtok segíteni választani? :R

■ Hány hüvelykes legyen a kijelző?
7-8
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
új
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről (pl. eMAG, Expansys, Amazon, kínai webshopok stb.) való beszerzés is opció?
itthonról
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
egyszerűbb játékok, böngészés, TELEFONÁLÁS, email.
■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? Lehetőleg konkrét összeget adj meg, ne rébuszban írd körül.
35.000,-Ft max.

[ Szerkesztve ]

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#73368) cidalain válasza junkpod (#73366) üzenetére


cidalain
veterán

Mert jo sok tartalom van hd-ben a yt-on. Es ha le akarsz valamit jatszani, rakeresel es az elso talalatot lejatszod, nem foglalkozol felbontasokkal...

(#73367) Kloden
Huh, ez kemeny dio. Eloszor a Lenovo tab3 8" tipusra gondoltam neked, de az kicsit a kereted folott van. Aztan meglattam hogy telefonalni is kellene tudni.
Na ahhoz sim kartyasnak kellene lennie, ennyibol ez eselytelen 2 gb rammal.
Ez marad a szuron csak
Lenovo TAB3-710I (ZA0S0006BG)
Csak 1 gb ram, csak 8 gb hattertar. 3G modem. Annak azonban utana kellene jarni, hogy biztosan lehet e vele telefonalni (de az ilyenekkel altalaban lehet)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73369) coff1975


coff1975
csendes tag

Sziasztok,
tabletek között vacillálunk, illetve csak én. Először tanulásra, jegyzetek olvasására lenne- útközben is, ez a fő ok, mert erre az e-olvasóm nem alkalmas. Ez egy év, biztosan jegyzetelnék is, a szakdolgozatot nem gondolom, hogy ezen írnám :-D
Én a fejembe vettem, hogy elég a 8', férjem szerint legyen 10'.
Szerintem elég a wifis, legfeljebb, ha égetően szükséges megosztos a telefonról. Szerintem lehet, hogy jobb lenne sim-es, és vennék bele a telefonomhoz tartozó másik kártyát.
8-asból ajánljátok a Len tab3 a8-at, én sem találtam jobbat.
10-eknél megakadtam. Párom a len tab2 a10-30-at nézte, túl sok dolgot nem találtam magyarul, tegnap még a szemembe ötlött, hogy valakinek az asus z300m-et írtátok, ebből a wifisre néztem rá.
De ebben a méretben elakadtam. 60-ig melyeket ajánljátok?
S ha a tab kikerül a lakásból, utcai használatra, akkor méretben melyik az előnyösebb?
Egy törött 10-est fogdodok napok óta, persze klassz, hogy nagyobb, de az 500+grammal nehéz.

Ja, ha már lerakom a kezemből, biztos lesz itthon olyan személy, aki felkapja játékra, YouTube - ra.
Köszönöm a segítséget!

(#73370) cidalain válasza coff1975 (#73369) üzenetére


cidalain
veterán

Azt a 10-es Lenovot mar nem vennem meg, regebbi tipus. Az asus sem mai csirke.
Most ennek van jo ar-ertek aranya, es friss vas:
Huawei mediapad T3 10"
Van 8-as verzioja az is veheto, ugyanaz a bele
Mindketto meretben van SIM kartyas LTE verzios is
(A 7-es verzio viszont kerulendo, az gyengebb)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73371) coff1975 válasza cidalain (#73370) üzenetére


coff1975
csendes tag

Köszi, a huewei-jel kapcsolatosan: szeretem ezt a márkát, telefonban is bizonyított, nekem is ilyen van. De a 10-ben irtó kicsinek tűnik az aksi.

A 8'-sal kapcsolatban : inkább ez a hua mint a len tab3? (nagyobb a hua akku)
Árérzékeny vagyok, vennék én drágábban is, ha tehetném. De amit veszek, valamennyire legyen jó /megalapozott.

(#73372) hati


hati
addikt

Tabot keresek, az alábbi paraméterekkel:

- min 2GB RAM
- min 16GB belső tárhely
- min 4 magos cpu, de elsősorban játékra kell, így azért az a 4 mag sem mindegy, hogy milyen :)
- 8-10"-os kijelző, HD vagy fHD
- min 6-os Android
- és végül, root-olható legyen

(#73373) cidalain válasza hati (#73372) üzenetére


cidalain
veterán

nézegesd meg a Huawei-eket
Mediapad T3
Mediapad M3
szériákat, keret nagyságától függően.
hogy rootolni lehet e azt nem tudom.

(#73371) coff1975
a T3 8" mindenképpen jobb szerintem mint a Lenovo tab3 8"

(#73365) Aske
Kapható még az x98 plus. például itt
ha kínai játszik, mindenképpen, Teclast, Chuwi, Onda, Cube márkákból válogatnék.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73374) Kloden válasza cidalain (#73368) üzenetére


Kloden
senior tag

Köszönöm, ez lesz akkor! :)

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#73375) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Nem értek a tabletekhez, kollégám kért meg, hogy mondjam meg neki, hogy melyik a "legjobb androidos" tablet 120-150 E Ft környékén.

■ Hány hüvelykes legyen a kijelző? 10
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? új,
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről (pl. eMAG, Expansys, Amazon, kínai webshopok stb.) való beszerzés is opció? Itthon, MM, ED, és társai
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) JÁTÉK
■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? Lehetőleg konkrét összeget adj meg, ne rébuszban írd körül.
120-150

Köszönöm

(#73376) junkpod válasza cidalain (#73368) üzenetére


junkpod
nagyúr

Még szerencse, hogy a youtube foglalkozik a felbontásokkal és minden video multi-felbontásban érhető el és alap esetben a YT app/html lejátszó az adatátviteli sebesség és a kijelződ függvényében automatikusan választ az elérhető felbontások közül:)
Tehát egy hd kijelzőre alapból nem fog a YT fhd felbontású tartalmat lejátszani, ami még lejátszóból is fölösleges, mert jobban dolgoztatja a procikat és így jobban merül.

Box's don't touch!

(#73377) cidalain válasza junkpod (#73376) üzenetére


cidalain
veterán

nemááá. ilyen tényleg van a yt-ban?
mióta?
ez most meglepett.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73378) nyisziati válasza cidalain (#73377) üzenetére


nyisziati
veterán

Elég régen. Szerintem már vagy 5 éve biztos.

(#73379) Mr Officer


Mr Officer
csendes tag

Sziasztok!
A Lenovo TAB2 A10-30-nak keresem a SIM-kártya foglalattal rendelkező változatát? Ha kitartóan keresem, megtalálom? :DDD Esetleg tudnátok linkelni egyet? Köszi!

(#73380) tybsen válasza tybsen (#73185) üzenetére


tybsen
addikt

Kis kiegészítés a korábbi Samsung t580 tapasztalattal kapcsolatban.

Nagyon kicsi a választék tabletekben, nézegettem jobb felbontású tableteket de kevés van ilyen képaránnyal jobb felbontással.

Egy yoga tab plus 299 ppi felbontása összehasonlítva a Samsung kijelzőjével nem tűnt lényegesen jobbnak, Sőt a yoga kijelző minősége például sokkal gyengébb, fakó. Illetve maga az eszköz és egy nagyon rosszul kézbe vehető cucc a vastag oldalsó akkumulátornak köszönhetően.

Időközben volt egy újabb akció és vettem megint egy Samsung t580 és ennél is maradok. YouTube videókra teljesen jó, látva a konkurenciát meg pláne.

Csak gondoltam hogy írok róla egy rövidet hogy esetleg aki ebben még gondolkodik akkor hátha segít neki. Most néhány napja nyüstölöm, de teljesen jól használható, gyorsan megnyílnak az alkalmazások ahogyan az végül is korábban is volt. Csak az embernek talán fontos tudnia hogy mire akarja használni és hajlandó-e bizonyos kompromisszumokra. Összehasonlítva például a Yoga Tab Plus sokkal jobb felbontású kijelzőjével és jobb hangszórójával mégis a Samsung mellett döntöttem mert olcsóbban hoz nagyon jó ár érték arányt.

iPad lett volna még alternatíva de egyrészt nem szeretem magát a rendszert másrészt nincs Micro SD bővítés illetve a képernyő arány sem annyira meggyőző, videókra jobb szerintem ez. Ráadásul jelentősen drágább és egyszerűen nem éri meg szerintem az én felhasználásommal azt a többletet amit fizetni kellene érte.

(#73381) ElektrikusDE válasza Mr Officer (#73379) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Pl.:

https://edigital.hu/wifi-3g4g-tablet/lenovo-tab2-a10-30-x30l-za0d0074bg-16gb-wi-fi-lte-tablet-midnight-blue-android-p472320

tudom hogy nem katinthato, bocsi.

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#73382) kispéé


kispéé
aktív tag

Sziasztok.

Feltúrtam a netet, de nem találtam olyan droidos tabletet, amely kimondottan autóba készült, kb. 7" colos méretű, SIM foglalatos és nem túl drága. Ezek a kritériumok szerint tud valaki ajánlani nekem egy tab-ot?

(#73383) cidalain válasza kispéé (#73382) üzenetére


cidalain
veterán

egyik itt ajánlott tab sem készül kimondottan autóba. mindegyik kimondottan kézbe készül ;)
na ezek viszont kimondottan autókba készülnek. neves gyártó nem nagyon foglalkozik ilyesmivel, itthon, ha van is, akkor horror ára lesz, szóval csak kintről érdemes ilyeneket beszerezni.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73384) kispéé válasza cidalain (#73383) üzenetére


kispéé
aktív tag

Ja igen, elfelejtettem írni, hogy DIN-es nem jó, az autóm gyári rendszerű, de már elavult,így csak tablet jöhetne szóba, hogy bonyolítsam a dolgot :))

(#73385) cidalain válasza kispéé (#73384) üzenetére


cidalain
veterán

ennél olcsóbban nem fogsz használhatót kapni
Lenovo tab3 710i

és akkor még ebben az esetben jön még egy nagyobb gond. a tartó. eddig én nem találkoztam normális tartóval 10 alatt, ami fent is maradt volna a szélvédőn. 10 fölött meg nem veszek tartót, ha 30 a tab ugye.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73386) A Zéé válasza A Zéé (#73356) üzenetére


A Zéé
addikt

Mivel nem jött válasz a kérdésemre, így megpróbálom kicsit máshogy feltenni. :)

Szóval: milyen paraméterekre figyeljek, amikor használtan szeretnék tabletet venni?
1.) Ahogy nézem a 2 GB memória szűk paraméter az általam felsorolt elvárások közül. Mennyire gáz az 1 GB teljesen alap (netezés, youtube, messenger) felhasználásnál? Elég az 1 GB, ha mondjuk ez a három program fut is egyszerre?

2.) Processzor sebesség mennyire számít? Teszem azt, egy 4x1,0 gHz sokkal gázabb, mint a 4x1,3 gHz?

3.) A régebbi android (4.4) mennyire korlátozó tényező manapság? Érdemes frissebb verziót használni?
(gondolom igen)
Van valahol egy rendesen összeszedett lista, ahol fel van sorolva, hogy melyik tabra melyik verziót lehet felszuszakolni? Mert én nem találtam ilyent.

Köszi!

Just a simple Lineman...

(#73387) dunc válasza A Zéé (#73386) üzenetére


dunc
nagyúr

1,2,3 : Igen

(#73388) ElektrikusDE válasza cidalain (#73385) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Van 19999 Ft.-ért is, Navon Predátor 3G, Nougát-tal találtam.

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#73389) BBéci válasza cidalain (#73385) üzenetére


BBéci
titán

Aliról rendeltem tartót, bő két hónapja tapasztottam a szélvédőre, azóta meg sem moccan, pedig megtettem közel 7000 kilométert. 2800 Ft volt az ára.
Linkelni nem tudom mobiltelefonról.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#73390) air válasza ElektrikusDE (#73388) üzenetére


air
nagyúr

Egyrészt ezen biztosan nem Nougat van, max. Lollipop.
Másrészt ez nem igazán használható eszköz.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#73391) cidalain válasza BBéci (#73389) üzenetére


cidalain
veterán

Nem surgos, de az utokornak nagyon hasznos lenne ha belinkelned majd, ha gepkozelben leszel :D

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73392) MM


MM
őstag

Sziasztok!

Szeretném meglepni a feleségem egy tablettel a születésnapjára, ami 2 hét múlva esedékes. (addigra mindenképpen szeretném megvenni)

Egy I5s-t használ, nagyobb telefont nem akar, és otthon ezen sokat netezik. Emiatt a kisebb, 8" tabletekben gondolkozom, de a 10" sem vetettem el. Látom, hogy az elmúlt időszakban a Huawei T3 sokszor felmerült.

Mivel az Emui menü nagyon hasonlít az almáéra, és van Safari is Androidra, így ebből a szempontból is szimpatikus.

M3 Lite 8" megjelent-e már itthon, van-e már itthoni ára? Ez tűnne a legjobb verziónak, vagy mit ajánlanátok helyette?

T3 alacsony felbontásától félek, és hosszabb távon a 2GB RAM-tól, ami az M3 Lite esetében 3GB.
Ha jól gondolom, a Snapdragon 425 ezzel a felbontással kb ugyanúgy megbirkózik, mint a 435 a FullHD-val. (T3 kontra M3 Lite) M3 Lite 10" pedig már árban ugyanott van, mint a "rendes" M3 8...

(#73393) cidalain válasza MM (#73392) üzenetére


cidalain
veterán

Sajnos a 8 lite-ot meg nem lattam sehol a kinalatban itthon.
60-65 korulre arazva igazan jo ajanlat lenne pedig.
Nem olyan rossz a hd felbontas azert, felni nem kell tole. Nezd a pozitiv oldalat, kevesebb energiat is eszik. Szemelyesen less ra egy mediaban, vagy edigiben, ott szoktak kiallitva lenni. 2 gb ram elegendo, csak azoknak nem akik egyszerre 45 alkalmazast hasznalnak, es 23 bongeszotabot, es nincs idejuk varni 2 masodpercet a valtasok kozott, mert az mar akadasnak szamit naluk (az ilyeneknek egyebkent mindig a leheto legtobb az etalon, ami alatta van az szar. Tehat manapsag a 4 giga alatt ne vegyel szoveget nyomjak, es sajnalkoznak, hogy a 8 gigas verzio meg nem jott ki, pedig milyen jo volna ugye...)
Meretnel nekem a 10 mar nagy, es sokat tartom kezben. Ha a parod inkabb fotel/asztal kornyeken hasznalja akkor jo, de munkahelyre hurcolaszni szerintem mat nagy. Bootban ezt is meg tudod nezni, osszehasonlitani.

T3 8 egy koltseghatekony megoldas,
M3 8 a eleg fullos
M3 10 lite most van akcioban, 10-zel olcsobban 90-ert mar lehet venni ertelmes boltbol (igy mar elgondolkodtato az M3 8-cal szemben)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73394) Mr Officer válasza ElektrikusDE (#73381) üzenetére


Mr Officer
csendes tag

Köszi! :C

(#73395) #72487936


#72487936
törölt tag

Tisztelt fórumtársak,

Valamelyik nap már kérdeztem és kaptam is választ de változtak az igények.

Szóval, továbbra is édesanyámnak szeretnék vásárolni egy tabletet és ő elmondta a plusz elvárásait.

■ Hány hüvelykes legyen a kijelző? 10

■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? Mindenképpen újat.

■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről ? Csakis itthonról.

■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? Internetezés, képnézegetés és fényképezés is. Játék továbbra is kizárva.

■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? 40 k körül.

Az Alcatel ONETOUCH PIXI 3 (10) WIFI című gépnek, amit kinéztem, viszont nagyon gyengusz a kamerája.
Valami más kellene. Eredetileg 30 k-t szántam rá de fel kell vinnem 40-ra. Esetleg várjak még valami akcióra?

Tisztelettel,
firecrest

(#73396) cidalain válasza #72487936 (#73395) üzenetére


cidalain
veterán

Elsokent, mivel kiemelt a fenykepezest arrol irnek.
A 40k-ert kaphato kompakt fenykepezok is kalap szarok, igy egy ilyen aru tablet aminek az optikaja egy 1 centi atmeroju, 5 milimeter mely helyre van bezsufizva, aranyosan sokkalfosabb kepet keszit. De megnyugtatlak, hogy a 100k tablete is, nem ezen mulik. Lehet kepet csinalni vele, de bizonyos ertelemben mar a facebookon is ciki lesz a minosege.

Kuldok ket mintakepet
[kép] [kép]
Borzaszto zajosak. A pc alkatresz nappali fenyben kozelrol, a homogen piros dobozon latszik a zaj. A masik kep rendesen kivilagitott szobarekivilages hidd el nincsenek pottyok festve a falra igazibol, egyszinu :)

Igen, ezert az osszegert meg mindig nincs jobb tab ebben a meretben, mint az alcatel. Ha a 8-as meret vallalhato kompromisszum, akkor 40-ert a Lenovo tab3 8 minosegi ugras az adott Alcatelhez kepest.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73397) soldi3r


soldi3r
veterán

'estet!
Nezegetnek egy tabletet. Az osszefoglaloban latom ajanlott a Zenpad Z170 es Z370. Nem frissult csak vagy a Z380 nem annyira javasolt? Ezt nezegetem illetve a Linx win-es verziot. Bongeszesre, olvasasra, filmnezesre hasznalnam.

E30 (oo=[][]=oo)

(#73398) #72487936 válasza cidalain (#73396) üzenetére


#72487936
törölt tag

A Lenovo valóban jó kis gép lenne...... ha nekem kellene. Édesanyám koránál fogva gyengébben lát, sajnos a 10-es jöhet szóba csak.

Akkor marad az Alcatel vagy várok még. Mindenesetre köszönöm a gyors és szakszerű választ. További kellemes hetet kívánok neked. :R

(#73399) cidalain válasza soldi3r (#73397) üzenetére


cidalain
veterán

Az ofi eleg regi, nem frissul.
A z170, es 370 ma mar inkabb felejtos.
Z380 mehet, de inkabb az M (mediatek soc), vagy a KNL (snapdragon soc 4G verzio) Z380C inkabb nem, az intel soc gyengesege miatt

Hasonlo arban Huawei Mediapad T3 8 meg nagyon jo opcio

(#73398) firecres
Anyam is 60 feletti, szemuveges, es vigan elvan a 7-es tabijaval.
A telefonja meg nyomogombos 2 colos kijelzovel, es latja.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73400) soldi3r válasza cidalain (#73399) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszonom! En pont az Inteleseket neztem. Nagyon egy arban fut nalunk a ketto. £100-110 kozott.
Mi alapjan erdemes donteni? A Huaweiben ha jol latom 1GB memoria van csak.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.