Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-12 11:19:32

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73551) cidalain válasza Digidroid (#73549) üzenetére


cidalain
veterán

kéne tudnia fogadni.
de mivel nekem nincs ilyen, nem tudom megnézni, és a netes leírások nem kielégítőek ezügyben, az való igaz.
ugyanaz a HW van egyikben, mint a másikban, a memóriakártyának nincs köze a modemhez, így azt gondolom hogy tudnia kell a wifisnek is a microSD kártyát fogadni. (nem jellemző, hogy ugyanannak a tabletnek a wifi/4G verziója alapjaiban másféle)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73552) Digidroid válasza cidalain (#73551) üzenetére


Digidroid
tag

Hát igen, de például itt azt írják: Memory Card slot: No
És a tesztekben is úgy látom, hogy a sim tálca osztozik a memória kártya foglalatával, ezért tartom elképzelhetőnek, mivel a sima wifis nem tartalmaz sim foglalatot, ezért erről egész egyszerűen lehagyták ezt a bővítési lehetőséget, és nincs külön a memória kártya számára hely.

(#73553) rrobi


rrobi
aktív tag

Sziasztok, tudnátok abban segíteni, hogy az Overmax Stream DVB-T tuneres tablet külső antenna csatlakozójának mi a neve? Milyen csatlakozójú antennát tudok használni a kütyühöz? Köszönöm!

(#73554) cidalain válasza Digidroid (#73552) üzenetére


cidalain
veterán

De ez az LTE verzio adatlapja, ott meg lattad hogy van a tesztvideoban.
Ezeknek a leirasoknak az ertelme sok lenne, de mindenki szarik bele. A gyartok sem foglalkoznak vele, magyar Huawei oldalon konkretan nincs fent az M3 10, es a T3 egyik verzioja sem...
Edigital leirasaban irjak hogy van. Bar a webshop is kopipaste-eli valahonnan, szoval merget erre sem lehet venni. El kell ballagni egy boltba, es megnezni a dobozt. Vagy neten megvenni, es ha nincs akkor visszakuldeni (mondjuk pl olyan helyen vennem, ahol irjak hogy van, mert akkor lehet arra hivatkozni elallaskor. Na nem mintha kellene indokolni)
Manapsag egyebkent androidosoknal mar alap szokott ez lenni

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73555) keszo válasza rrobi (#73553) üzenetére


keszo
őstag

Talán
SMA csatlakozó lehet de,
Lehet még MCX is
Nem a legjobb a kép

[ Szerkesztve ]

Attila

(#73556) cidalain válasza keszo (#73555) üzenetére


cidalain
veterán

Biztosan nem SMA. Ott a lukas kozepu resz a kiallo, kulso menetes.
Ez meg besuppedo, belso menetes anyas.

Jo lenne tudni a menet atmerojet.

Update:
Van az SMA-nek forditottja is, RP-SMA a neve. Az viszont pont ilyen felosztasu. Az apas a kulso menetes (bar a kepen pont mintha forditva lenne az apa-anya felirat az RP-seknel) Mar csak az atmero a kerdes, hogy ez az e.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73557) littledon


littledon
tag

Sziasztok,

50 ezer ft körüli áron mit ajánlatok? Elsősorban 9" érdekel de jöhet kisebb is a lényeg a minél időtállóbb hardver és támogatottság...

Előre is köszönöm!

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#73558) Digidroid válasza cidalain (#73554) üzenetére


Digidroid
tag

Pont erre gondoltam én is.. Már voltam is ma a MM-ban, persze nem volt belőle kirakva (csak webshop), esetleg megnézem még a laptop.hu-nál hátha, csak gondoltam egyszerűbb itt megkérdezni, mint ilyen kellemes tavaszias időben a boltokat járni.
Sok helyen egyébként még a sima MediaPad m3 képe is van hozzá kitéve.
Viszont ahonnan venném ott ez van kiírva:
Bővíthetőség: Bővíthető tárhely
Bővíthetőség: Bővíthető

(#73559) cidalain válasza littledon (#73557) üzenetére


cidalain
veterán

9" nem jellemzo meret, 8 es 10 van.
Ezert az osszegert szerintem a Huawei Mediapad T3 8" lenne a legjobb vetel. Hetvegen akcioban 43 korup volt, de alapara is 50 alatt van. 2 GB ram, Android 7 rendszer az idotallosagert, 2 ev gari a tamogatottsagert.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73560) littledon válasza cidalain (#73559) üzenetére


littledon
tag

8-10" tökéletes... megnézem, köszönöm a tippet. ;) További véleményeket várom szeretettel... :R

"Whether you think you can or whether you think you can't, you are right!" - Henry Ford

(#73561) csurgoi


csurgoi
aktív tag

Ha tudtok olyan szervizet ahol vállalják a TECLAST X16 Plus tabomba a micro SD foglalat cseréjét azt szívesen megköszönném.
Yt-on láttam 1-2 videót, ott nem tűnik túl bonyolultnak, de én nem merek neki állni.

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#73562) udi24


udi24
tag

Sziasztok !
Segitsegre lenne szüksegem.
Apukamnak kéne a kocsiba egy tablet .
Amire hasznalná filmnézés ,navigació,netezés .

Ar max 60 e

Segitseget előre is köszönöm.

Üdv: udi24

(#73563) outdoor


outdoor
aktív tag

Térkép nézegetéshez vennék nagyképernyős, olcsó modellt (a felbontás lényegtelen). A méret 7" és 30" lenne kezelhető.

Előny, ha napfényben is jól látható, kitartó az akku, és legalább wifi van rajta. Memóriakártyahely muszáj.

Milyet tudnátok javasolni? A várható törés és cserék miatt fontos, hogy olcsó legyen.

A proper digital assistant could be my best friend

(#73564) cidalain válasza outdoor (#73563) üzenetére


cidalain
veterán

ha más funkció nem kell, akkor erre akár 1 GB rammal szerelt modell is elegendő.
a legolcsóbb értelmes 10-es: Alcatel Onetouch Pixi 3 10"
eléggé elavult már, de térképet nézni elég lesz, cserébe viszont olcsó, 35 körül van
nagyobb tabok ára itthon exponenciálisan nő, kínából azonban szerezhetők be 12-14" körüli gépek.
(a 30"-t ugye nem gondoltad komolyan, az akkora mint egy tévé... nem igazán kézi eszközméret)

(#73562) udi24
huawei mediapad t3 8" vagy 10" attól függ mekkora méret preferált

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73565) rrobi válasza keszo (#73555) üzenetére


rrobi
aktív tag

Szia, ha lehet hinni ennek a linknek, akkor MMCX. Elvileg a linken pont ilyen tablethez árulnak átalakítót, csak az a kérdés, ilyet Magyarországon hol kapok? Illetve létezik MMCX csatlakozós antenna, amihez nem kell átalakító? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#73566) fradi81


fradi81
veterán

Hali

A termékkód világosan megmondja hogy milyen felszereltségű a tablet? Épp néztem edigital-nál 1GB RAM-ot írnak, máshol meg 2-t. Ha megvenném extreme-ből, és tényleg csak 1GB lenne benne, akkor hivatkozhatnék a kódjára ami szerint 2GB-os változat jól sejtem?

moto g72, Ninebot d28e

(#73567) #72487936


#72487936
törölt tag

Tisztelt mindenki,

Két napja vettem meg az itt ajánlott Alcatel ONETOUCH PIXI 3 (10) WIFI című tabletet és eddig nagyon meg vagyok vele elégedve. Böngészéshez és videó illetve fénykép-nézegetéshez teljesen jó a játékot kivéve.
Persze, az idő majd megmondja mennyire tartós. :)

Ha valakinek minimalista igényei vannak, annak bátran ajánlom. :C

(#73568) cidalain válasza rrobi (#73565) üzenetére


cidalain
veterán

Ha az atmeroje 2,4 mm akkor az.
Lomex.hu, tme.hu oldalon nezegetnem hogy van e.

(#73566) fradi81
Netes vasarlas eseten indoklas nelkul elallhatsz a vasarlastol 14 napig. Meg magyarazkodnod sem kell. Koszonom megse tetszik. (Arra ugyelni kell hogy ez ido alatt ne hasznald agyon, mert vonhatnak le erte zsetont...)

Igen, jol gondolod, ugyanaz a termekkod (ZA090082BG) ugyanazt a termeket kell, hogy jelentse. De persze ez is lehet hibas kiiras, es mint ilyenekre nem vallalnak felelosseget, stb blabla...

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73569) keszo válasza rrobi (#73565) üzenetére


keszo
őstag

[link]

Attila

(#73570) pixelblondie


pixelblondie
aktív tag

Sziasztok.

Nem tudjátok véletlen hol tudnék venni egy Huawei T3 tabletet? A 3GB verziós erdekelne.

Mindenhol csak a 2gb van.
:R

as good as it gets

(#73571) cidalain válasza pixelblondie (#73570) üzenetére


cidalain
veterán

Itthon még nem láttam. Szerintem hivatalosan nem is lesz forgalmazza. Így marad a külföldi beszerzés (ebay, amazon...) esetleg szurkeimportos boltok.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73572) junkpod válasza milkabrams (#73520) üzenetére


junkpod
nagyúr

Teclast T98 MTK procis androidos 30khuf, netezesre, gyerek jatekprogramokra, halozatrol fhd videó lejatszasra tökéletes eddig.

Box's don't touch!

(#73573) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Sziasztok

10 " körüli tabot vennék Samsung s vagy s2, esetleg air 2.Az sem baj ha nem zsír új, de azért szép állapotú és garanciális. Vegyes használat net, média, book,. Olyasmit keresek ami ár érték arányban best. Köszi

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#73574) gyuszmó


gyuszmó
őstag

De a 8 is jó lehet, médiára a méret?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#73575) junkpod válasza gyuszmó (#73573) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha meghataroztad a típust, akkor milyen tanácsot vársz még? :)

Box's don't touch!

(#73576) abridabri


abridabri
veterán

Adott egy Alcatel one touch tab7 dual core tablet . Erre kellene telepiteni valami PDF olvaso progit (e-bookok olvasasahoz). Mit ajanlotok ?

(#73577) Viktor0610 válasza abridabri (#73576) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Moon+ Reader
Aldiko Book Reader

Samsung Galaxy A54

(#73578) gyuszmó válasza junkpod (#73575) üzenetére


gyuszmó
őstag

A méret inkább a kérdés, hogy 10 vagy 8?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#73579) cidalain válasza gyuszmó (#73578) üzenetére


cidalain
veterán

erre nehéz jó választ adni.
8 és 10" méret is megfelelő arra, amire használni szeretnéd. amennyiben fontos a mobilitás akkor a kisebb kényelmesebb, könnyebben pakolható. nekem pl a 10 már nagy, nehéz, de én általában ölben, kézben fogom a tabot. ennél a méretnél alap a kétkezes használat, és lesz olyan területe a kijelzőnek amit nem érsz el hüvelykujjal normál fogás közben, tehát egyik kézzel el kell engedni, így viszont egy kézzel kell addig tartani. és egy 10-es gép közel fél kiló, míg egy 8-as inkább 300g körül van.
ha van lehetőséged, menj el egy boltba ahol vannak kiállított tabok, és tapogasd meg mindkét méretet.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73580) gyuszmó válasza cidalain (#73579) üzenetére


gyuszmó
őstag

Köszi, tegnap megnéztem a 8 szerintem elég. Pláne a kb 40 e ft különbség nem ér annyival többet nekem
Olyan kell ami nagyobb mint az 5,2"telo de azért még elég kompakt. Anno pár éve egy 7colos volt, az nem volt elég nagy számomra.

Érdemes gyári tokot venni 14 körül, vagy 6,7 e ft ért is adnak jót? Ér annyival többet?

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#73581) cidalain válasza gyuszmó (#73580) üzenetére


cidalain
veterán

a gyári flip tok általában "SMART", azaz van benne egy másgnes, így ha kinyitod, akkor felébred egyből a tab.
bár ezt már az utángyártottak is tudják. semmi extra egyébként, tényleg csak egy mágnes.
simán vehető átlag tok, sőt akár kínából is rendelhetsz, meglepően jók azok is. lehet hogy nem bír annyi időt mint a gyári, viszont töredék áron van.
ha meg csak bújtatós tok kell, abban tényleg semmi okosság nincs. bármilyet vehetsz, úgyis csak akkor lesz a tokban, ha épp nincs használatban a tablet.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73582) gyuszmó válasza cidalain (#73581) üzenetére


gyuszmó
őstag

thk

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#73583) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Lenne egy olyan gondom,hogy nem rég csináltam egy rendszer vissza állítást és a billenytűzet azóta másként műkodik ha kicsit nyomva tartottam,fel jott egy buborék benne a választható betűk és ott is maradt míg nem válashtottam. Most meg meg nyomom hosszan akármelyiket és elengedem a billentyűt akkor el tűnik a szoveg buborék és nem tudok betűt választa i max macerásan. Szóval be leheg e úgy állítani mint régen volt?
Tablet samsung sm-t113

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#73584) aprokaroka87 válasza Pityu. (#73583) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nyelv és bevitel-ben nincs beállitás lehetőség a billenytűzetben?

A Központi beállitásokban keresd

(#73585) cidalain válasza Pityu. (#73583) üzenetére


cidalain
veterán

ugyanaz a szövegbuborék jelenik meg? ha igen, akkor valami billentyűbeállítást kell nézned.
egyébként ilyen esetben, ha előjön az adott betűre az opció, akkor oda kell csúsztatnod az ujjad, és úgy tudod választani az opciós karaktereket. ha elengeded a képernyőt, eltűnik a buborék.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73586) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Igen ugyan az mimt a vissza állítás előt,de akkor nem ilyen csúsztatósan működött ahogy írod

#aprokaroka87

Mimdjárt megnéze

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#73587) fradi81


fradi81
veterán

youtube kirakása teljes képernyőre megoldható egyszerűbben? Idősebbeknek nem egyszerű arra a kis négyzetre rábökni elsőre.

moto g72, Ninebot d28e

(#73588) junkpod válasza gyuszmó (#73578) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szvsz sétálj be egy boltba és próbáld ki mi esik kézre neked. Én az 5-6 incses telefonok mellé 8-ast nem éreztem volna elégnek, ezért vettem 10est.

fradi81: ha elforgatod fekvore akkor nem ugrik ki teljesre?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#73589) gyuszmó válasza junkpod (#73588) üzenetére


gyuszmó
őstag

Ok köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#73590) dunc válasza junkpod (#73588) üzenetére


dunc
nagyúr

+1 kell az a 10, egy mai telefon mellé

(#73591) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Halihó!

Szeretnék egy tabletet vásárolni a kocsiba. Lehetőleg nagy kijelzőjű legyen, mert rajzfilmet szeretnénk rajta lejátszani a kisfiamnak. A felbontás annyira nem lényeges, de azért élvezhető képe legyen. Mit tudnátok nyugodt szívvel ajánlani 35e Ft környékén? Pár éve akartam már venni egy 10" körüli tabletet 30k körül, és az eladó lebeszélt róla, hogy nagyon sokat visszavisznek belőle. Az ALCATEL Pixi 3 10.1" 8GB mennyire jó választás? Nem problémás széria?

Illetve még egy bónusz kérdés: Én ugye elöl vezetek. Kisfiam jobb hátul. Menet közben mivel tudom azt megoldani, hogy rajzfilmet/zenét váltsak anélkül, hogy hátra kelljen nyúlnom és matatnom a kijelzőn vakon? :D
Létezik valamilyen bluetooth vezérlő hozzá? vagy telefonról tudom valahogy irányítani? :D

(#73592) tybsen válasza dunc (#73590) üzenetére


tybsen
addikt

+1

5,5" mellé nekem sem lenne elég 8".

(#73593) cidalain válasza tonermagus (#73591) üzenetére


cidalain
veterán

Nincs mas ertelmes ajanlat, csak az Alcatel.
Regi gep, keveske 1 GB rammal. A celnak megfelel, olcso, ennyi. Egy memoriakartya elkel hozza, a 8 gigabol tobb mint a felet viazi az android.
Vezerles szerintem nem fog menni ugy ahogy irtad.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73594) gyuszmó válasza tybsen (#73592) üzenetére


gyuszmó
őstag

Viszont fontos szempont, hogy ki hol használja, én leginkább tömeg közlekedésen ki be hátizsák, estleg állva, olvasni + kapaszkodni ez a 10es el elég gázos.

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#73595) dunc válasza gyuszmó (#73594) üzenetére


dunc
nagyúr

simán szokható egy jó tokba

(#73596) nyisziati válasza gyuszmó (#73594) üzenetére


nyisziati
veterán

+1

Nekem 5,5 collos teló mellé nem volt kicsi a 7 collos tablet. A 10-es valahogy furán nagy nekem kézbentartva. Most is a 7-8-asok közt nézelődöm. Egyszerűen azt érzem kényelmesnek.

(#73597) frewwy


frewwy
tag

Sziasztok!
Van egy régi Beex e2 tabletem, amit elfelejtett kód miatt hard resetelni szeretnék. A probléma az, hogy a tableten nincsen hangerő gomb, illetve nem hajlandó micro-usb segítségével sem a gépemen észlelődni. Tudnátok segíteni? Egy lyuk van rajta, amit egy tűvel be lehet nyomni, egy home feliratú gomb, illetve a powergomb. Azt vettem észre, hogy a tablet a powergomb és a home gomb közös benyomásával nem kapcsol be, illetve ha egyszer bekapcsolom, akkor is hiába valóak a gombkombinációk a system logo előtt, egyszerre a rendszert hozza be, de sajnos ott nem tudok mit kezdeni. Van valami ötletetek? Köszönöm! :)

(#73598) tybsen válasza gyuszmó (#73594) üzenetére


tybsen
addikt

Persze leginkább az a meghatározó, nem olvastam a legelső hozzászólást, hogy hol akarod használni.
7-8" útközben sokkal praktikusabb persze. :R Annak idejen en pl. egy 7" p1000 galaxy tabot használtam a céges telefon mellett privat mindenesként, telefonálni is alkalmas volt, imádtam. Volt később egy ipad minim is de az már kevésbé volt kompakt, persze még hurcolható volt, de a 7 nekem jobban bejött. Mindenki megbámult mert akkoriban keveseknek volt nagy telefonja, talán 4" körül volt az átlag. De 7" befért a nadrág hátsó zsebébe is :) később volt 6,44" sony is de az meg telefonnak túl nagy volt tabletnek meg kicsi.

Most útközben 5,5 plusz a táskámban van a 10" tablet ha lenne valami illetve itthon pedig szintén kényelmesebb ez a 10, de ezzel biztosan nem tomegkozlekednék.

[ Szerkesztve ]

(#73599) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Úgy néz ki, hogy az Alcatel Pixi 3 lesz a befutó. Kicsit keveslem az 1GB RAM-ot, de olcsó :D

Az ilyen típusú fejtámlára szerelhető konzolról mi a véleményetek? Használható? Sajnos a sima ülés mögé szerelhető verzió nem jöhet szóba, mert ha beleteszem a Pixi3-at, a kisfiam tuti szétrugja :D

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.