Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-12 11:19:32

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73951) fordjee


fordjee
aktív tag

Sziasztok!

20ezer, max 25 a keret, van ennyiért valamilyen ajánlott tablet? Internet menne csak rajta, édesanyámnak lenne. Más kritérium nem nagyon van. Tescoban látott valamit 25 körül, de én ott még normálisat nem nagyon láttam.

Köszi előre is.

fordjee

(#73952) cidalain válasza fordjee (#73951) üzenetére


cidalain
veterán

Van azert olyan, amivel el lehet potyogni. Mvel anyukad gondolom nem hardcore user, igy egyszerre vagy net, vagy facebook menne.

Lenovo Tab3 A7-10F Andy lite (ZA0R0018BG) 8GB
Lenovo Tab3 A7-10F Andy lite (ZA0R0089BG) 16GB

A ketto tok ugyanaz, leszamitva a hattertar meretet. Ha esetleg tartogatna kepekt, akkor celszerub lehet a nagyobb.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73953) Gordon32


Gordon32
tag

Sziasztok!
Anyumnak szeretnék venni egy tabletet de total nem értek a dologhoz.
Legalább 10" meretre gondoltam nem kell semmi extra csak netezesre kell max egy ket egyszeru jatek.
Max 20k ertekben tudnatok ajanlani valamit?
Johet uj es hasznalt is.
Köszönöm!

Üdv! Gordon

(#73954) Al Capone


Al Capone
tag

Sziasztok!

Mit gondoltok, Galaxy Tab S3 LTE 130-ért egy hónapos használt jó árú lenne? Minden tartozék, S Pen, dobozos. Igazából nem most akartam venni, de ennyi pénzért szerintem kihagyhatatlan. Hosszú távú befektetést akarok, erős hardvert.

(#73955) VD válasza Al Capone (#73954) üzenetére


VD
őstag

Hülyének is! Még ha bolti garanciás akkor is. :K

(#73956) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Sziasztok!

Rendletem GeekBuying.com-ról egy Chuwi Hi8 Pro tabletet szombaton. Azt honnan látom, hogy honnan jön, hogy kell-e VÁM-ot, vagy ÁFA-t fizetni? Termék alatt, az szerepel, hogy Free Shipping, ebben az esetben is kell? És mennyi idő, mire megjön, ha DHL Economy szállítást mód van megadva?

(#73957) cidalain válasza Al Capone (#73954) üzenetére


cidalain
veterán

az ára jó, de óvatosan!
ha mobilos cégtől hozták ki 2 év hűséggel, akkor előfordulhat, hogy a tablet még nincs kifizetve. ha a vétel után az eladó nem fizeti tovább a havidíjat, akkor a szolgáltató le fogja tiltani az IMEI-t, körözési listása teszi, így az LTE része használhatatlan lesz. nem mellesleg ez jogilag más problémákat is felvet, amiből rendőrségi ügy is lehet.

szóval, azt ajánlom, ha ilyen a tablet, akkor az eladó féllel együtt ballagjatok be a szolgáltatóhoz, ahol állíttasson ki egy pappert, hogy a tablet tehermentes már, és 100%-ban az ő tulajdona. ellenkező esetben elég gázos a szituáció.

ugye 0 forinttal kihozza a 200k-s tabletet havi 10000 forintos 2 éves hűséggel. 1 hónap után (amikor ő még csak 1 részletet fizetett be) eladja 130-ért, akkor nettó 120k nyereséget kap ő. ha a tabletet ki tudta hozni fake személyazonossággal, hajlékony nevére, vagy tökmindegy, akkor az illető nem lenyomozható, a hiányzó havidíjak nem behajthatók. elég gyakori eset. egyedül a vásárló, azaz te járhatsz rosszul.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73958) fordjee válasza cidalain (#73952) üzenetére


fordjee
aktív tag

Oké, köszi, akkor ezek közül választ egyet. Az 1 giga ram azért elég lehet netezéshez ugye? Meg a 8 giga tárhely is elég a rendszernek?

fordjee

(#73959) cidalain válasza fordjee (#73958) üzenetére


cidalain
veterán

persze, a csak netezéshez elég lehet az 1 GB, és a 8GB tárhely is elég a rendszernek, kb a felét viszi. a maradék 3-4 giga meg bőven elegendő az egyetlen böngészőnek. amennyiben belejön, és egy-két program is felcsúszna pluszban, arra is elég. az én anyukám hasonló paraméteres tablettal vígan elvan.

ha szintet akarnánk lépni, hogy pl legyen 2GB ram, akkor már 40-45 körül kellene vásárolni tabletet.
igaz, hogy az 1 GB ram kompromisszumos, de idősebb embernek csak netezni teljesen vállalható ez az olcsósággal együtt.

(#73956) Is-tee
az azért látszik az oldalon egy terméknél, ha lehet raktáráruházat választani. ha nem, akkor jó eséllyel kínából jön. ha EU-n kívülről jön akkor kell plusz költséget fizetni: a tablet és a szállítási költség után áfát, ami 27%. ezen felül van még egyszeri fix eljárási díj is, ami ha a posta vámolja akkor 2500, hamás, akkor 6000 forint körül alakul. ettől függetlenül előfordul hogy átcsúszik a vizsgálaton, és semmit nem kell fizetni, de inkább arra készülj, hogy kell, és akkor nem érhet kellemetlen meglepetés.

a free shipping csak arra vonatkozik, hogy nem kérnek pénzt azért hogy onnan hozzád elküldjék, de a helyi adók, stb-k alól a küldemény nem mentesül.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73960) fordjee válasza cidalain (#73959) üzenetére


fordjee
aktív tag

Szuper, köszi a segítséget.

fordjee

(#73961) Is-tee válasza cidalain (#73959) üzenetére


Is-tee
aktív tag

Nem volt ilyen opció, hogy bármilyen raktárat kijelöljek, mert, akkor nyílván az EU-t választottam volna, az oldalon meg nem látom feltüntetve[link]:

(#73962) Is-tee válasza Is-tee (#73961) üzenetére


Is-tee
aktív tag

Közben a másik fórumban segítettek, hogy nem EU raktárból jön. Szóval ezt bebuktam :(

(#73963) Al Capone válasza cidalain (#73957) üzenetére


Al Capone
tag

Nagyon köszi a részletes leírást és figyelemfelhívást!! :) :R

(#73964) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok a jövőbeli munkám megfogja kívánni, hogy legyen egy picit porgosebben használható mobil eszközöm, mint egy telefon

kérdésem az lenne, hogy olyan minimum 3g tudó és billentyűzet csatlakoztathatósági lehetőséggel bíró, új tablatet milyen érdemes venni? oprendszer mindegy (ezért nem szeretnék külön írni a Windowsos topikba)

illetve az a kérdésem még, hogy érdemes-e ilyesmire befektetni?

rendelések leadása, információ folyam biztosítása lenne a fő cél ami miatt jobbnak vélném, mint egy telefont

az még esetleg szóba jöhet, hogy billentyűzet nélküli példány is bekeruljon a körbe, csak nem tudom mennyi előnye lenne egy billes példánynak, ha lenne egyáltalán

az összeg nagyjából 100 110 k lenne rá

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#73965) sgery válasza cidalain (#73950) üzenetére


sgery
őstag

Sajnálattal olvasom :(
Sajnos a legkisebb kávájú 8"-os sem fér be, a leírt méreteim a maximálisak, fizikailag nincs már hely hozzá :(
[Így] néz ki, vagyis közel így mert itt még egy samsung első tablet volt benne, azóta 1-2 dolog cserélődőtt, de a méret eléggé adott.
Szerintem halászok egy használt ugyan ilyen LG-t, egyszerűen nem éri meg a samsung 2x ennyiért, mikor semmivel sem tud többet, még duplakopp sincs benne és a hardware szinte teljesen azonos :/
Köszönöm a segítésget

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#73966) cidalain válasza sgery (#73965) üzenetére


cidalain
veterán

Baba a cucc egyebkent ott kozepen :K
Akartam meg ajanlani cuccost ,de igy, hogy latom hogy van, nem lenne jo. Kinabol lehet venni 2 din tableteket tokozva, direkt autos beepitesre. De az ide nem menne be, mert az hatrafele olyan mint egy autoradio

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73967) cidalain válasza sgery (#73965) üzenetére


cidalain
veterán

Illetve meg ez szoba johet
Lenovo Phab Plus. De mivel phablet, ezert 4G-s, az LG-nel erosebb, fullHD, nagyobb tarhely. Viszont 62 akciosan. Meretben befer!
Duplakopprol nincs infom.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73968) ajtatosmano3


ajtatosmano3
újonc

Üdv,
tabletet keresek.
Fő kritériumok:
-Olcsó. 25-30k közötti összegben gondolkozom, de legvégső esetben felmehetek 35k-ig.
-Androidos. Lehetőleg frissíthető / nem túl régi.
-Bluetooth-al tudjak rákapcsolódni fülhallgatóra/hangszóróra.
-A tárhelye legyen bővíthető, vagy legyen kellően nagy tárhelye (sorozatok, zenék).
-Legyen garancia.

Mire használnám:
-Tanulásra. Ez elsősorban az Anki nevű programot jelenti. Nem lenne hátrány ha esetleg billentyűzetet tudnék hozzá kapcsolni a későbbiekben, de abszolút nem muszáj, elsősorban gépen dolgozom majd.
-Filmnézésre. Minden nap vonatozok, szóval ha éppen nem tanulok/olvasok szeretnék sorozatokat nézni utazás közben. Nem szempont, hogy extra jó minőségű legyen a kép, de ne legyen nézhetetlen.
-Netezésre. Youtube gyakran látogatott oldal lesz, nem árt ha a wifi rendesen működik. Egyébként fórumok, menetrend, facebook...semmi extra.
-Mindenféle hasznos app futtatására. Konkrétumot nem tudok mondani, leginkább az a cél, ha valaki csinál egy appot az elkövetkező pár évben az fusson is a tablet Android verzióján.
-Zenehallgatásra. Nem valószínű, hogy alapból ezt fogom használni, mert ahhoz nagy, hogy út közben mindig elővegyem és maceráljak vele, de mindenképp szeretném, hogy Bluetooth-os hangszóróhoz hozzá tudjak csatlakozni majd.

Mire nem használom majd:
-Játszásra. Az legalábbis biztos, hogy nem fogok nagy igényű játékokat futtatni rajta. Előfordulhat, hogy alkalmanként játszom majd rajta, de ez semmiképp sem szempont.

Egyéb:
-Elsősorban az ár lesz a döntő tényező.
-Nem árt, ha megbízható, nem szeretném ha csak úgy tönkremenne a garancia lejárta után pár nappal.
-A méret nem számít, gondolom 7-esek a legolcsóbbak, de ha azt mondjátok, akkor én örülök a nagyobb képernyőnek. De eléggé üres a pénztárca, szóval az ár a lényeg.
-Az aksikapacitás szintén nem számít, szerintem még a viszonylag fáradékony tabletek is jók lennének. Gyakran fogom tölteni.

Remélem tudtok, ilyen kütyüt ajánlani! Nem várok csodákat, csak egy használható tabletet.
Előre is köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#73969) cidalain válasza ajtatosmano3 (#73968) üzenetére


cidalain
veterán

Igen, a hetesek a legolcsobbak, de nem veletlenul. Gyengecske hardver, ami azert netezesre, emailezesre eleg, de semmi tobb. Egyszerre egy feladat. 1 GB ram.
Ami neled jo lenne az 2 GB ram. Ez azonban 40 korul kezdodik ujonnan.
Nem irtad, hogy kifejezetten csak ujat keresel, csak hogy legyen gari, amibol arra gondoltam, hogy a hasznalt is jatszik.
Lenovo tab3 8" tipust kellene vadasznod, kb 1 ev koruli gep, 2 ev garival adtak, szoval lesz meg ra gari, ha hasznaltad veszed.

Mas tipus is szoba johet hasznaltan, de mindenkeppen a 2GB ramosat kellene nezni. A hasznalt minalat folyton valtozik, nezz korul az apron, ha igereteset talasz, nyogodtan gyere ide kerd ki a velemenyunket az adott tipusrol.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73970) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Drága jó urak, jó napot.
Jelenleg van egy M2 huawei mediapad-om
gondolkodom egy ilyen tableten.
M3 lite
van e értelme cserélnem? ok hogy több a RAm és a háttértár, ezért is gondoltam cserélni, no meg ez droid 7, az m2 meg 5.1
a kijelző is nagyobb, bár nekünk elegendő lenne a 8-as is.
érdekelne a véleményetek, mert igazából a RAM és a tárhely miatt cserélném :K

gondolom teljesítményben nem nagyon "gyorsabb"
előre is köszö9nöm a véleményetek :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#73971) cidalain válasza Lacielvtárs (#73970) üzenetére


cidalain
veterán

a link ugyan nálam nem jó helyre visz, de a leírásból az jön le hogy az M3 10 Lite-ra gondolnál.
Van az edigitalnál M3 8 Lite is egyébként.

igen, lehet értelme a cserének. de amennyiben a jelenlegivel is teljesen elégedett vagy, akár maradhat is. az M2 8 egy jól sikerült darab.

update: az Edigitalnál rossz valami, nem a linkeddel.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73972) Lacielvtárs válasza cidalain (#73971) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igen, közben én is rájöttem hogy megviccelt a edigital
amúgy elégedett vagyok vele, vagyis nem én, hanem a lányom használja.
igazából csak a 16 GB ram, az ami kezd eléggé kevés lenni.
no meg a droid 5.1-hez képest a 7-es szerintem stabilabb.
de nagyon köszönöm a véleményed :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#73973) Is-tee


Is-tee
aktív tag

Aki rendelt már GeekBuying-ról megtudná mondani, ha a fizetést jóváhagyták, és a rendelést, akkor mennyi időn belül küldik a megrendelt tabletet, hogy kapjak nyomkövetési számot? Tegnap reggel hagyták jóvá, de azóta se kaptam semmi e-mail-t, hogy küldik-e egyáltalán. :(

[ Szerkesztve ]

(#73974) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Nem tudom, jó helyen járok-e, de hátha. Furcsa dolgot tapasztalok időnként, miszerint ha wifi-re van kapcsolva a tablet (egy 2 éves Navon), akkor rendszerint feltelepül egy Media Service nevű program, amit a Clean Master is trójainak vél, és egyébként is feltűnő, hogy mindig létrehoz egy "baidu" nevű mappát, amit hiába törlök, mindig újra előjön, és böngészés közben mindenféle reklámokat dobál időnként.
A progit szerencsére könnyen le lehet szedni, akkor a probléma is megszűnik. Előtte is hallottam már erről a baidu hülyeségről, de nem gondoltam volna, hogy szinte minden wifi-re kapcsoláskor előjön.
Most azért tartom ezt furcsának, mert a céges wifi-n is előjön, de senki más nem tapasztal ilyet, előtte egy buszállomás wifi-jén fordult elő, ezt betudtam annak, hogy az egy forgalmas háló, nagyobb eséllyel lehet fertőzött, na de a céges hálózat, ami még nincs egy hónapos.... :F
Szóval az lenne a kérdésem, hogy valaki hallott már erről? Ez valami külső vírus, vagy talán a tablet szoftverébe van integrálva (mint pl a Clean Master), már az utóbbira is gondoltam, pont azért, mert meglepő, hogy minden esetben ugyanúgy előjön, és mivel elég noname a kütyü, nem lennék meglepve.
Köszönöm előre is a válaszokat. :R

Up the Irons!

(#73975) cidalain válasza EmberXY (#73974) üzenetére


cidalain
veterán

a baidu a kínai google.
ezt már újkorától csinálja a tableted? ha nem akkor beszopott valami kínai akármit. ebben az esetben a gyári visszaállítás segít.
ha új korától csinálja, akkor eleve az androidba van belepakolva ez a szemét. ennek eltávolítása már keményebb dió, és root jogokra is szükség lehet.
nyilván más gépek ugyanazon a wifin nem fogják csinálni, mert a bibi a te gépeden van. hiába távolítod el, a legközelebbi internetkapcsolódáskor újra rá fog települni. pont az a lényege, hogy téged elárasszon reklámokkal. lehet hogy van egy másik progi is amit nem veszel észre, aminek az a feladata, hogy mindig feltegye Media Services-t. esetleg ha rájösz melyik az a másik, akkor azt is le kéne pucolni. ha van olyan alkalmazásod, amit nem a play áruházból szereztél be, az is lehet a bűnös.

de mondom, ha régen ilyet nem csinált, akkor egy teljes gyári visszaállítás megoldja jó eséllyel.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73976) EmberXY válasza cidalain (#73975) üzenetére


EmberXY
addikt

Az elejétől fogva csinálja, de azért nem tűnt fel eddig a rendszeresség, mert kezdetben csak a buszállomás wifi-jét használtam, azt is csak ritkán, máshol simán mobilnetet (azon nem jön elő).
Amikor legelőször előjött, akkor is kerestem bőszen a megoldást itt a fórumon is, mert akkor még nem ismertem, végül a gyári visszaállítás segített.
Második alkalommal ugyanúgy a buszállomáson kaptam meg, de akkor a Clean Master "levadászta", meg is lepődtem, hogy sikerült tőle megszabadulni, nem kellett a gyári reset.
Legutóbb a céges wifin jött elő, de akkor is el tudtam távolítani, de megfigyeltem, ahogy standby-ba került a tab, megint jönni akart, a Clean Master fogta mindig.
Érdekes, mert csak wifin jön elő, máshol nem. Lehetséges, hogy a tableten eleve fönt van, mint egyfajta alap feature? :F

Up the Irons!

(#73977) cidalain válasza EmberXY (#73976) üzenetére


cidalain
veterán

hogyne. a mai világban ritka kincs egy olyan eszköz, amire nem tesz a gyártó bloatware alkalmazást.
ezek jellemzően előre telepített alkalmazások, amik ahelyett hogy téged, a munkádat segítenék, inkább a felhasználói szokásaidat monitorozzák, esetleg reklámokat cseszkednek be.
persze ezen felül vannak olyanok is, amik fertőzött oldalakon keresztül a tudtod nélkül a háttérben telepednek. ma már nem a klasszikus vírus a menő, mint régen, hogy elront ezt-azt, letöröl fájlokat, mert az nem biznisz. saját reklámokat jelenít meg, személyes adatokra vadászik, felhasználói szokásokat elemez, illetve személyes fájlokat titkosít.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73978) JoinR válasza JoinR (#73759) üzenetére


JoinR
senior tag

Tegnap megérkezett a Teclast 98. Most valamiért felment az ára, én még 100$ +2$ biztosításért vettem (lehet ez már az új verzió, mert gearbest-en van 100$-ért "old model"-ként hirdetve) . Nagyon tetszik elsőre, gyönyörű kijelző, egész gyors (persze nem csodát kell várni, de nem rossz ez a proci, és a 2G sok mindenre elég). Képernyő közepén van egy másodlagos pixelhiba, de csak feketénél látszódik egy porszemnek, együtt lehet vele élni.
Továbbá van egy nagyobb OTG-elosztóm, azt sajnos nem látja, de az egyszerű OTG-vel működik minden (viszont csak 1 dolgot tudok így rádugni).
Szerencsére a vámosoknak is volt jobb dolguk, úgyhogy 27k-ba jött ki :C

[ Szerkesztve ]

(#73979) suhi84


suhi84
tag

Sziasztok!

Tablet vásárlásán gondolkodom, viszont nekem még sosem volt, ezért nem is vagyok velük képbe.
8"-s méret lenne a cél és 55ezer lenne a plafon.
Netezésre, némi játékra, stream nézésre lenne használva.
Volt nálam kipróbálásra egy Lenovo Tab 2 7"-s verziója, de annak nagyon gyatra volt a wifije, gyengébb mint a Honor 8-s telefonomé.
Minden tabletnak ilyen gyenge a wifije vagy csak ennek a típusnak?
Illetve volt a kezemben egy Lenovo Yoga Tab 3. Elég minőségi cuccnak tűnt, árban bele is fér a keretbe, de csak Lollipop van rajta. Okozhat ez hátrányt a következő években?
Érdemes inkább helyette a Lenovo Tab 4-t vagy a Huawei Mediapad T3-t venni frissebb droiddal?
Ezek a típusok mind bővíthetőek SD kártyával?

Köszi!

(#73980) EmberXY válasza cidalain (#73977) üzenetére


EmberXY
addikt

Hát akkor ezzel együtt kell élnem sajnos, legalábbis amíg nem cserélem le, amúgy is eléggé elnyűtt már, és újkorában sem volt csúcsmodell.
Még szerencse, hogy kárt eddig nem okozott...

Up the Irons!

(#73981) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Anyámnak keresek valami filmezős tabletet aminek sd felbontású avi és mkv anyagokat kellene vinnie. Más kritérium max a Youtube meg kis böngészés, és az sd kártya bővítőhely, mit ajánlanátok?

Let the Zone take me if I am.

(#73982) cidalain válasza suhi84 (#73979) üzenetére


cidalain
veterán

En az altalad emlitett lenovo tab4 es huawei t3 kozul dontenek. Jobban jarsz egy friss rendszerrel hosszabb tavon.

(#73981) kutga
Mennyi a keret ra? 20k es 200k kozott barhop tudunk ajanlani, gondolom nem mindegy.
Preferalt kepernyomeret? 7-8-10? (Bar az ar ezt is meghatarozhatja)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73983) suhi84 válasza cidalain (#73982) üzenetére


suhi84
tag

Rendben köszi!
A wifi kérdésében is meg tudsz erősíteni?

Ja és egy Huawei M2 is csábítgat. :)

[ Szerkesztve ]

(#73984) kutga válasza cidalain (#73982) üzenetére


kutga
nagyúr

Úgy 30k mondjuk. Ebben az árban 7" körül láttam.

Let the Zone take me if I am.

(#73985) cidalain válasza kutga (#73984) üzenetére


cidalain
veterán

Igen, itt csak 7" van 1 GB rammal
Ezeket ajanlom
Esetleg a Huawei T3 7" ha 30 alatt van, vagy neha van egy Acer is, aminek kicsit jobb. HD a felbontasa, viszont csak 8 GB ram.
En a 16 gigas Lenovot vennem, 25 korul egesz jo aron van.

(#73983) suhi84
Az M2 mas liga, sokkal jobb gep, annak ellenere hogy regebbi mar, 2 ev koruli.
55-ert ha kapsz ilyet ujan, az kiraly. De ha hasznalt is, es meg van garija az is ok.
A regebbi androidot kell elviselni rajta.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73986) ot93


ot93
senior tag

Üdv, milyen tokot ajánlotok 8"-ban?
Huawei mediapad t3 8" - hoz kellene ami minden irányból zárt és jól véd. 3k-ig néznék de ha muszáj az felettit is írhattok. ☺️

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#73987) gery2123


gery2123
őstag

Sziasztok!

Ti melyiket választanátok?
Lenovo

FNF Mini

Az a baj, hogy a Lenovo és a másik is tetszik valami miatt.

A lenovo a 3GB RAM miatt és a jobb akku miatt tetszik. De a 16 Gb kicsit szűkös lehet.

Az FNF Mini pedig gyöynörű, csak Rockchip és 2 GB RAM, azonban 32 GB belső memória. Itt azonban ahogy látom az értékeléseket nem az igazi az akku...

Általános célra lenne, net , youtube....

És még egy! Ti a 8 vagy a 10" preferáljátok. Az a baj, hogy nem tudok dönteni. Félek hogy a 8 kicsi lesz, de a 10 meg már olyan nagynak tűnik.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#73988) kutga válasza cidalain (#73985) üzenetére


kutga
nagyúr

Oké, köszönöm!

Let the Zone take me if I am.

(#73989) davenport válasza gery2123 (#73987) üzenetére


davenport
aktív tag

Nekünk nem jött be az FNF, sajnos a fémlapos verzió jött (FNF Ifive 3), így a wi-fi eléggé ugrál. Firmware kínai oldalról lett rá cuppantva (asszem 4.4 lett a legjobb lehetőség), és tele van törölhetetlen kínai szeméttel. Igaz ez egy több mint 3 éves készülék, lehet hogy azóta felhasználóbarátabb lett a cég. A kijelző viszont tényleg szép, de a hibái miatt netrádióvá lett lefokozva.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#73990) gery2123 válasza davenport (#73989) üzenetére


gery2123
őstag

Ez már újabb verzió stock android 6.0-val, és ahogy a hsz-ek olvasom a rendszer pörög és nincs semmi kínai szemét rajta.
Csak az a fránya akku ami egy kicsit hátráltat és a 2 Gb ram. A lenovo pedig a 16 GB ROM-al nem a legszimpatikusabb.. Valami kompromisszumot kötnöm kell úgy néz ki.

-- PSN_ID: GerY2123

(#73991) cidalain válasza gery2123 (#73990) üzenetére


cidalain
veterán

Rockchip soc-cal én nem vennék tabot. így maradna a Lenovo, ha ezek közül nekem kéne dönteni.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73992) gery2123 válasza cidalain (#73991) üzenetére


gery2123
őstag

szerintem is marad, azért csak nevesebb gyártó na...

Amúgy ilyen 40 k-ig akár külföldről is, milyen tab lenne ajánlott? 3GB ram nem lenne rossz és a Full HD kijelző se. :D

-- PSN_ID: GerY2123

(#73993) maajsz


maajsz
senior tag

Sziasztok,
egy galaxy tab s2 8.0 vagy egy huawei m3 lite 8.0 tab lenne a jobb választás? A samsung képaránya jobban tetszik, illetve hivatalosan frissíthető a droidja 7-esre? Kösz a válaszokat.

(#73994) cidalain válasza maajsz (#73993) üzenetére


cidalain
veterán

Szerintem nem egy kategória a kettő gép.
A samu régebbi konstrukció ugyan, főleg, ha a sima és nem a VE verzió, már kb 2 éves. A VE újabb, 1 eves kb. A samu VE verziója most 110 korul van az M3 8 Lite meg 75 korul. Ha esetleg hasznaltan veszed a samut ennyiért akkor jó áron van veheted azt.

Egyébként inkább az M3 8.4 szintjén van (vagy M3 8.0 sima, nem Lite verzió) viszont újonnan ez is olcsóbb mint a samu s2 8 VE.

A nagyobbik M3 8 is frissíthető 7-re, a 8 Lite még eleve azzal jön.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#73995) A Zéé válasza ot93 (#73986) üzenetére


A Zéé
addikt

nekem ilyen van: [link]

Just a simple Lineman...

(#73996) ot93 válasza A Zéé (#73995) üzenetére


ot93
senior tag

Ez a tok táskában való cipeléshez jó? Tehát jól védi a tabot? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#73997) CactuS válasza CactuS (#66104) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

2016 januárjában kaptam egy tippet tőletek, kollégám édesanyját lepte meg egy tablettel. Egy refurbished Asus MeMO Pad 10 ME103K 16GB lett akkor a nyertes, amire lett extra garancia is vásárolva. Most megdöglött és levásárolható az ára.

A paraméterek változatlanok lennének:

- Hány hüvelykes legyen a kijelző? Első körben 10", ha belefér a keretbe.
- Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? Új, levásárlás miatt edigital-os készlet kellene.
- Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? Itthon, számlával, edigitalból.
- Mire szeretnéd majd leginkább használni? Böngészés, letöltések, ilyesmi, esetleg néha egy sorozat megnézése. Semmi játék, 3G sem kell. Ami fontos lenne, hogy lehetőség szerint, hogy gördülékeny legyen a rendszer, 2 hét után ne akadjon, ne merüljön le 30 perc alatt.
- Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? Elsőre 40k-t mondtak, az gondolom kevés egy normális 10" tabletért, de nagyságrendileg inkább a 40k felé kéne húzni, mintsem a 80k felé. Inkább +10k, mint az, hogy 2 hét után akadjon a rendszer. Oprendszerben droid a nyerő nekik.

Előre is köszönöm.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#73998) golyós


golyós
őstag

Sziasztok!

Karácsonyra nézelődöm már, A Lenovo P8 jónak is tünik de nem találok itthon.
Ilyesmi paraméterekkel 2-3gb ram , 16-32gb háttértár, és ha lehet elől-hátul kamera, mit tudtok ajánlani.
50e~ft körüli árban.
Gondolom a billentyűzet csatlakoztatás már nem gond egyiknél sem.
Illetve még valami: rá tudom ezeket tv-re csatlakozatni mintha pendrive lenne?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#73999) golyós válasza golyós (#73998) üzenetére


golyós
őstag

Elfelejtettem, hogy 3-4G nem kell, csak wifi.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#74000) cidalain válasza golyós (#73998) üzenetére


cidalain
veterán

itthon nem is fogsz olyan árban olyan paraméterekkel találkozni.
50 körül 8-10" de inkább csak 8", 1280×800-as felbontás, 2Gb ram, 16 Gb háttértár van az itthoni kínálatban.
3 GB ram már 80 fölött kezdődik.
Bill megy madzagon és BT-on keresztül is. TV csatlakozás érdekes, pendrive-ként lehet hogy lehet, mert PC-hez csatlakozik úgy hogy külső drive.

(#73997) CactuS

40-ért nem nagyon van 10"-os, de a +10k határral együtt már nagyjából van ajánlható gép
Lenovo tab3 10"
Huawei Mediapad T3 10"
Lenovo tab4 10" (mondjuk ez utóbbi már a +10k-t is jelentősebben túllépi)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.