Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57551) csendes válasza Mister_X (#57548) üzenetére


csendes
őstag

Attól függ, hogy pontosan mit értesz aktív tollon. Ha ezt [link], akkor a program interfész már az Android 4.0-nál elérhető volt, de magának az alkalmazásnak is támogatnia kell, azon túl, hogy az adott aktív tollhoz legyen megfelelő meghajtóprogram Androidra.
Ha konkrétan a Samsung S-Pen-re gondolsz, az a fent megadott modellekkel működik csak.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#57552) BazaltDingo


BazaltDingo
újonc

Kedves Frumozó közösség egy kérdésem lenne.
Sajnálatosan eléhagytam a tabletemet, ami nem volt olcsó (KIANO Intelect 10) :( DE hogyan tudnám megtalálni, ha esetleg már feltörtek rajta mindent és újra is tették? Szóval ha már szűzzé varázsolták? Vagy ilyenkor már nincs is esélyem megtalálni? :F

Ha már nem lesz meg, akkor ez a Prestigio 5002 mennyivel rosszabb, mint ami nekem volt?

[ Szerkesztve ]

"Az internet pöcegödre nem elég mély, hogy elfedjen"

(#57553) gigiradok válasza csendes (#57551) üzenetére


gigiradok
tag

Ha már a tollakról van szó...főleg tanuláshoz szeretném használni a tabletet, jegyzetelni. Csak ez a bumfordi kapacitív toll létezik pl. egy Asus Memo Pad-hez vagy vannak vékonyabb hegyűek, mint pl. az S-Pen, ami viszont csak Samsunghoz van?

[ Szerkesztve ]

(#57554) csendes válasza gigiradok (#57553) üzenetére


csendes
őstag

Ésszerűen csak a bumfordi kapacitív. Van vezeték nélküli aktív toll Androidos tablethez is, de drága és csak 12 órát bírja benne az elem [link].

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#57555) taip válasza csendes (#57554) üzenetére


taip
senior tag

És azok az 1-2 ezer Ft-ért kapható cuccok mire valók? Érintőceruza, touchpen és hasonló néven futnak.
(Vagy ezek az emlegetett bumfordik?)

[ Szerkesztve ]

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#57556) Lajos65


Lajos65
tag

Sziasztok!
Hetek óta nézem a tablet kínálatot, de csak bonyolódik a helyzet.
Milyen tabletet javasolnátok az alábbiakhoz:
1-,Videók, sorozatok nézése neten
2-.Általános böngészés a neten, pl.:hírek, receptek keresése
3-.Lehetőleg 9-10" méretben gondolkodom.

Nem játékra keresem a gépet.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#57557) tjb007 válasza lcckdavid (#57550) üzenetére


tjb007
nagyúr

ConCorde tab RAY

(#57552) BazaltDingo

Aki egy kicsit is ért hozzá úgy kezdi, hogy nyom egy visszaállítást rajta, szóval arra már keresztet lehet vetni.
A Prestigio MultiPad Wize 5002 meg sok mindenben elmarad. 2GB helyett csak 1GB RAM van benne, a kijelző felbontása is kisebb, de talán a legfontosabb, hogy nincsen benne 3G modem

(#57551) csendes

Kihagytad a felsorolásból a tollnak megfelelő technológiát alkalmazó digitizert (vagy fordítva), az adja az egésznek az alapját. Kivétel, ha valamilyen más technológián/megoldáson alapul (pl. ultrahangos), de ezek nagyon ritkák még.

(#57553) gigiradok

Léteznek nem bumfordi végűek is, például az Adonit Jot Pro.

(#57555) taip

Igen, azok.
Precíz szövegbevitelre, rajzolásra semmiképp sem alkalmasak. Ilyen célra az aktív digiti

(#57556) Lajos65

Mennyit szánnál rá ?

(#57558) Mister_X válasza csendes (#57551) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Olyanra gondolok, amiben elektronika van: én eddig olyasmikről tudtam, hogy stylus, kapacitív stylus, aktív toll - utóbbi tud olyan csekélységeket, hogy azt is érzékeli, mennyire nyomom oda a képernyőhöz meg ilyenek. Leginkább rajzolás miatt kellene - nem feltétlen Samsungot akarok a házhoz, de ott a legszélesebb a termékpaletta.

Még gondolkodtam Windowsos tabokon is, de ott néha picit más az árkategória. Jelenleg iPad Airem van, tehát a tablet minősége terén magasak az elvárásaim, de ugye az Apple cuccok nem támogatnak aktív tollakat, a sima kapacitív stylusok meg hagynak maguk után némi kívánnivalót.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#57559) taip válasza tjb007 (#57557) üzenetére


taip
senior tag

Ok, annak nem látom sok értelmét.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#57560) csendes válasza Mister_X (#57558) üzenetére


csendes
őstag

Megoldották az aktív tollat iPad-ra is egyszerű módon, persze nem érdemes túl sokat várni tőle, és a szoftvertámogatás is nagyon korlátozott: [link], de mindenesetre a nyomásérzékenység 2048 felbontású (11 bit)

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#57561) tjb007 válasza Mister_X (#57558) üzenetére


tjb007
nagyúr

Léteznek Bluetooth kapcsolaton keresztül kommunikáló tollak is, például a Wacom Intuos Creative Stylus 2 is ilyen. 2048 szintet érzékel, iPad kompatibilis, vagyis pontosabban csak azokkal használható. Olcsóbb, mint egy új tablet, viszont ezt tölteni kell (beépített akkuja van). Ha ez kizáró ok, akkor maradnak az aktív digitizeresek tabletek.

(#57562) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Sziasztok!

Autóba szeretnék egy Tab-ot ,Waze navigációra. Tehát fontos a mobilnet.

Max 7 coll lenne a megfelelő! Mit ajánlanátok?

(#57563) tjb007 válasza Gsx-rr (#57562) üzenetére


tjb007
nagyúr

WayteQ xTAB-7X Quad

(#57564) Gsx-rr válasza tjb007 (#57563) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szuper!

Köszi!

(#57565) gigiradok válasza tjb007 (#57557) üzenetére


gigiradok
tag

Ez olyasmi, mint a Dagi...nem értem miért nem lehet itthon is kapni ezeket :U
Ez is jónak tűnik.

(#57566) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok, lehet irreális lesz a kérésem, de azért megpróbálom.

- hány hüvelykes legyen a kijelző? 7" elég, de ha nagyobb sem baj
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? használt is szóba jöhet
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? külföldről is jöhet
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) internet, filmnézés, pdf
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? max. 20 ezer

Inkább azt kérdezném meg, hogy mi az a minimum összeg, amennyiért barátnőm tudna nyugodtan rajta filmet nézni, pár pdf-t megnyitni, esetleg netezni (FB).

(#57567) dragonfx válasza tjb007 (#57549) üzenetére


dragonfx
veterán

ahogy látom ebbe a 25-30e.s szeg,mensbe jobb ha inkább 7 coll választok ha egbízhatót akarok... :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#57568) csubesz1985


csubesz1985
újonc

Sziasztok!egy olyan problémám lenne,hogy van egy nextbook 8-as tabletem.8gb-os a nand memóriája.eredeti oprendszere android 4.2 volt.frissítettem 4.4 re de már csak 4,7gb-ot lát a flash memória.mi lehet a hiba?ha beviszem egy szervízbe akkor visszatudják rá tenni az eredeti oprendszert?

(#57569) Chappy


Chappy
tag

Sziasztok!

Faternak kellene tablet, kizárólag GPS-nek használná, viszont olcsón szeretné megúszni. Ehhez sajnos nem értek, de a legolcsóbb GPS szenzorral rendelkező tablet megfelel ilyen célra? Persze a google hülyeségeit és a gyári lassító dolgokat ki tudom neki iktatni belőle. Ez szerintetek például jó erre, vagy navigációnál is szaggat?
[link]

(Bocsi, ha hülye a kérdés, sajnos nem nagyon értek a tabletekhez, abból tudok kiindulni hogy az alsókategóriás lumia 630 meg az y300 tökéletesen elnavigálgat, de telefon autóba kicsi kijelzős)

Üdv.

(#57570) valeno


valeno
tag

- hány hüvelykes legyen a kijelző?
7-8"
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
csakis új
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció?
itthoni beszerzés lenne
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
telefonálás net játék
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum?
90-100e

Egyéb:
Szoftveresen minél stabilabb legyen( mármint amennyire ez lehetséges)ne fagyjon,ne lassuljon be.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#57571) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Üdv. Mik a vélemények a tesco-ban forgalmazott MyAudio Power SD 7-ről?
Én még nem láttam, azért kérdezem, hogy mennyiben tér el a 7040-től, aminek egy magos volt a procija, és szörnyű volt a kijelzője?
Ennek ugyan az a kijelzője, vagy javult a helyzet pl.?
Előnyök, hátrányok?

(#57572) Brianiac


Brianiac
aktív tag

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni tablet vásárlással kapcsolatban. Szeretnék újból egy tabletet (korábban volt 2012-s nexus 7-m, jó volt, de anyagiak miatt eladtam). Eddig egy használt 2012-s nexus 7 vételében gondolkodtam, de átlag 30-35 körül vannak és gari sincs rájuk általában, ezért néztem új gépeket. Annyira még nem néztem körül de ami így elsőre nagyon szimpatikus volt az az LG G Pad 7.0, ilyet 34-ért tudnék venni újonnan. Amitől kicsit tartok, hogy MA-s tesztbe írták, hogy a fényereje nem az igazi, de gondolom annyira azért nem vészes. A másik opció egy Asus Memo Pad 7 (ME 176C), ilyet 37-ért tudnék venni, de az LG jobban bejön külsőre, meg erről azt írják kicsit fakók a színei, viszont elvileg teljesítményben jobb mint az LG, bár gyanítom azzal sincs gond. Szóval jelenleg a LG felé húzok, de még nem tudtam dönteni, a használt nexus 7-t kilőttem mivel gondolom az LG is hozza azt a szintet és új is.

Használati szempontból leginkább netezésre, olvasásra, néha esetleg videozásra és app fejlesztéshez kellene. Méret ügyben 7-8" az ideális, fontos, hogy jó legyen az összeszerelés és jól nézzen ki. Várom a véleményeket ha esetleg tudtok ajánlani más gépet hasonló 40 körüli árkategóriában azt is megfontolom! :R

[ Szerkesztve ]

Lumia 520

(#57573) Hurkafej válasza Brianiac (#57572) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

A Media Markt-ba kipróbálhatod, szerintem a színei és a kép minősége nagyon szép!
Akik otthonosabban járnak benne, azoktól kérdezném, hogy mi a különbség a Wayteq Xtab7Q és az LG között teljesítményben?

(#57574) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok!
Tényleg csak alap felhasználásra keresnék tabot, a lehető legolcsóbban, de azért jó lenne ha nem akadozna, tehát viszonylag stabilan működjön. Nem lenne nagy terhelésnek kitéve, de ne fagyjon stb...
- hány hüvelykes legyen a kijelző? 7"- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? új
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? itthon
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) internet, olvasás, filmezés (avi, mkv) fb, skype, mail, és még pár alap alkalmazás. Játékra nem lenne használva:
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? 15ezer, a nagyon max a 20ezer
(gondolkodtam a tescos tabon, de most jelenleg nem akciós, hátha még lesz a közeljövőben)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#57575) Flayer


Flayer
senior tag

Sziasztok!

Remélem most zavarok utoljára de még lenne egy kérdésem!
Melyik legyen a 2 tab közül?!
Lenovo A7 (59-410282) 8GB Wifi tablet, fekete (Android) vs WayteQ xTAB-7Q GPS tablet, fehér (Android)
Válaszokat előre is köszönöm! :R

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!!

(#57576) cidalain válasza Brianiac (#57572) üzenetére


cidalain
veterán

Az LG-t 55%-os fényerőm használom otthon különben már bántóan fényes a szememnek (1000 fokban tűző napon nem próbltam...). Nyilván más ember más szem, de szerintem a fényerővel biztosan nem lesz gondod vele. (a gyári SW eléggé jól van optimalizálva egyébként az eszközre, gördülékeny a tab.)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57577) gigiradok válasza Brianiac (#57572) üzenetére


gigiradok
tag

Én hasonló dilemmában vagyok, mint te csak én az Asus felé húzok, nekem jobban tetszik, mert kisebb :F a másik topikban azt írtam nekem valaki, akinek mindkettő van, hogy az LG-t ajánlja, mert gördülékenyebben megy, több plusz alkalmazás van hozzá és erősebb a wifije.

(#57578) cidalain válasza gigiradok (#57577) üzenetére


cidalain
veterán

(én is ezek közül döntöttem 3 hónapja - abszolút nem bántam meg az LG-t. nem tudom hogy jobb lett volna e az Asus vagy nem, de nem is érdekel. mert az LG is azt tudja ami nekem kell, és teljesen oké, nem akad, megy tökéletesen)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57579) Brianiac


Brianiac
aktív tag

Köszi az infókat mindenkinek. Most néztem meg Best Byte-ban egy G Pad 8.0-t, ami nyilván igen hasonló a 7.0-hoz és egy Asus-t. A LG sokkal jobban tetszett külsőre is illetve a kijelzője is szebb szerintem, így le is mondtam az asus-ról. Már csak azon gondolkozok, hogy az LG-ből 7.0 vagy 8.0 legyen, szimpatikus a nagyobb méretű kijelző.

[ Szerkesztve ]

Lumia 520

(#57580) kuzma88


kuzma88
tag

Sziasztok.

Tablet vásárlás előtt állok. Főként munka(office, böngészés, levelezés, prezentáció) miatt keresek 10"-os tabletet. Fontos lenne a billentyűzet csatlakozás. Jobb lenne a Win op. rendszer, de az androidtól sem zárkózom el. Szívesen rendelek külföldről, akár kínából is. 40-80e-t szánok rá, ebben a szegmensben keresem a bestbuy kategoriát.

Előre is köszi.

(#57581) gigiradok válasza cidalain (#57578) üzenetére


gigiradok
tag

És mennyire megy a szoftverfrissítés az LG-n? Foglalkoznak vele?

(#57582) gps76


gps76
őstag

Tudnátok valami ötletet adni Innen a Voda Smart Tab 4G-hez a ROM-ot hogyan lehet letölteni?

Brianiac: Én vettem egy - még nem letiltott,de lehet az lesz,különösen nem érdekel - Vodafone Smart Tab 4G-t,ami Alcatel Pop 8S,és meglepően jó.Snapdragon 410,1 GB RAM(amit nagyon jól kezel),8"-os IPS HD kijelző tényleg nagyon szép képpel,kb.9 óra kijelzőidős akkuval,használható 5 megás autófókuszos kamerával,dupla kopp ébresztés,tenyérrel kijelzőre téve altatás,készenétben szinte nem is merül. És ilyen "lehet" problémával,25-30 körül meg lehet szerezni. A rendszer egy kis pucolás után(csak letiltogatás,egyelőre semmi root),nagyon gördülékeny,szinte bedobál mindent.

[ Szerkesztve ]

(#57583) csendes válasza Flayer (#57575) üzenetére


csendes
őstag

Játékhoz a Wayteq xTAB 7Q (erősebb GPU, kisebb felbontású kijelző), ha ez nem szempont, akkor a Lenovo A7.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#57584) cidalain válasza gigiradok (#57581) üzenetére


cidalain
veterán

Mióta megvettem volt 1 android frissítés (de az enyém még a régebbi verzióval került a boltba, lehet hogy a maiak már eleve azzal jönnek). Gondolkodtam sokat hogy egyáltalán frissítsek e, mert nem éreztem szükségét. Most sem érzem hogy kéne újabb Android frissítés, mert minden úgy megy ahogy kell.
Nyilván a Lollipop-ot várom, de csak akkor teszem azt fel, ha ilyen rohadt stabil lesz az is mint a 4.4.2.

Ha megengedhető egy személyes megjegyzés, szerintem nem azért nincs havonta update hozzá mert lusták a programozók, hanem azért nincs mert nem kell: minden jó, nincs bug. ezt csak elba...ni lehetne egy frissítéssel.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57585) tjb007 válasza pana0017 (#57566) üzenetére


tjb007
nagyúr

ConCorde tab RAY
A másik kérdésre pedig az a válasz, hogy min. 25-30 ezer forint.

(#57568) csubesz1985

Ez gyakorlatilag nem hiba, annál a frissítésnél meg lett változtatva a partíciók mérete.

(#57569) Chappy

Ezt inkább felejtsd el.
A legolcsóbb ajánlott GPS-es modell a WayteQ xTAB-7Q, de ha valami komolyabb GPS vevővel ellátott modellre lenne szükség, akkor egy kicsit többet kell rászánni.

(#57570) valeno

Mivel fontos a telefonálás csak ezek jöhetnek szóba: Alcor Access O819M, Alcor Access O719R, Samsung Galaxy Tab 4 7.0 LTE (SM-T235).

(#57571) tzsolesz

Annyiban tér el, hogy az SD 7-ben erősebb SoC (aka processzor) van, ettől viszont még ugyanolyan sz@r maradt (a kijelzője is), mint a 704O.

(#57574) dorika87

ConCorde tab RAY

(#57575) Flayer

A Lenovoban nagyobb felbontású kijelző és nagyobb akkumulátor van, a WayteQ-ben pedig erősebb processzor és HDMI kimenet. El kell döntened melyik a fontosabb, az alapján már könnyű meghozni a döntést.

(#57580) kuzma88

Androidos vonalon egyedüliként az ASUS Transformer Pad TF103C jöhetne szóba, a Windowsos vonalon pedig ez a kettő.

(#57582) gps76

Kamu, átverés ez a Lollipop, ahogyan az az oldal is (nem az XDA), ahonnan átmásolták a szöveget.

[ Szerkesztve ]

(#57586) Flayer válasza tjb007 (#57585) üzenetére


Flayer
senior tag

Nagyon köszönöm válaszod de úgy néz ki sikerül venni WayteQ Xtab 8Q így eldőlt a kérdés!Igérem nem zaklatok itt senkit többet csak a 8Q tablet topikban!
Mindenkinek sikeres vásárlást ha előtte áll még!

Ne lépj a Fűre inkább szívd el!!!

(#57587) gps76 válasza tjb007 (#57585) üzenetére


gps76
őstag

Én is ilyesmire gondoltam,főleg hogy magyar linkek jönnek be.

Ötleted van esetleg mivel lehetne rootolni ezt a Voda csodát? Rootgenius,framaroot,semmi.

(#57588) gigiradok válasza cidalain (#57584) üzenetére


gigiradok
tag

És a 8 gigát nem tartod kevésnek? Asusból létezik 16GBos is úgy tudom. Nem volt még tabletem, így nem tudom mennyivel nagyobbak az appok méretei a telefonos appokéhoz képest. A telómon 4giga van és elférek rajta, bár néha le kell szednem az ész nélkül feltett, de nem használt dolgokat :)

[ Szerkesztve ]

(#57590) cidalain válasza gigiradok (#57588) üzenetére


cidalain
veterán

2 giga szabadom van, 1,5-ot foglalnak az appjaim 3,5 a rendszer, meg van valamennyi download meg documentem is fennt, szoval boven elferek.
Jatszani nem jatszok, szokereso es a fruit ninja nem foglal helyet.

4.4.2 alatt a root megoldhato egyszeruen, igy sd-re is lehet telepiteni ha megis kene a hely. Lollipop alatt meg mar nem lesz ez az sd kartyas tiltas alapbol.

A 8"-osban asszem ennek is van 16-os verzioja egyebkent, vagy csak olyan van ezt nem tudom pontosan

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57595) tjb007 válasza gps76 (#57587) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nincs ötletem.

(#57594) dragonfx

A továbbiakban Wi-Fi only lesz, tehát nem fog csatlakozni a hálózatra, minden más viszont ugyanúgy fog működni rajta.

(#57596) csubesz1985


csubesz1985
újonc

Köszönöm szépen..akkor ezek szerint.ezzel nem kell,h foglalkozzam.nem veszett el csak átalakult :D

(#57599) sajtee5


sajtee5
csendes tag

Sziasztok!
öcsém kigondolta, hogy venni akar magának egy tabletet, netezésre játékra. Kiválasztotta magának az alábbi:
[DPS Titan 8 dual core 7,85" IPS tablet]
Én sem vagyok annyira jártas ebben a világban, életemben nem hallottam még erről a gyártóról, bár ez semmit nem jelent. Valakinek van tapasztalata az alábbi modellel kapcsolatban? Vagy tudtok ajánlani egy kb 7 colos ehhez hasonló tudásút max 25 ezerért?
Előre is köszi!

(#57600) Viktor77


Viktor77
titán

Ugye nem itt szándékozzátok megvitatni a letiltott tabokat?

Csinálni kell. Kész. Pont.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.