Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57851) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Köszönöm az itt kapott tanácsot, megvettem a Wayteq xTab 7Q-t, kellemes kis tablet, apósomnak tényleg tökéletes lesz, és az ára is jó volt :R

Annyi kérdésem lenne, hogy milyen lejátszóprogramot ajánlatok, ami nem laggol akkor se, ha HDMIn megy ki a kép/hang (akkor ugye egyszerre megy tableten, és a külső kijelzőn is). Dice Playert próbáltam custom codecel (AC3 miatt), és az laggolt. Gondolom olyan kell ami viszi frankón H/Ws dekódolással a filmeket.

Szóval mi az ajánlat?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#57852) kelzsoca válasza LógaGéza (#57851) üzenetére


kelzsoca
félisten

MX player, BS Player, VLC stb..

https://vertigostore.eu

(#57853) Doner válasza kelzsoca (#57852) üzenetére


Doner
aktív tag

Az új mx playerekből nem tudom pontosan melyik verziótól de kivették az ac3 hangkodek dekkódolását..
Nekem az olyan hd-k amikben ac3 van csak régebbi verziójú mxplayerrel mentek

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#57854) Faterkam válasza kelzsoca (#57850) üzenetére


Faterkam
addikt

Na ez aztán bőséges választék! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#57855) JoceeHunt válasza tjb007 (#57840) üzenetére


JoceeHunt
őstag

USB-n gépre kötve csak egy háttértároló jelenik meg, a képeknek, zenéknek, de matt üres.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#57856) adrian94


adrian94
őstag

Tab vásárlása előtt állok !
Mi a véleményetek a Alcor Access O819M tabról ? ? Megéri az árát ? Van ennél jobb ajánlat 50.000 ft-ig ezzel vagy jobb adatokkal ?

(#57857) Viktor77 válasza Doner (#57853) üzenetére


Viktor77
titán

Ha felrakod a megfelelő codecet (nem ami a Playen van), megy az AC3.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#57858) Turbolédy


Turbolédy
csendes tag

Sziasztok!

Véleményt szeretnék kérni, hogy a 2 tablet közül melyik érné meg jobban

Acer Iconia Tab W4 (NT.L31EU.018) 64GB tablet, Iron (Windows 8.1) + (ajándék Kingston 16GB microSD kártya az edigitalnál)

Lenovo ThinkPad Tablet 8 - Intel Z3770, Quad-Core 2 GB RAM, 64 GB, HDMI, WIN 8.1

Eddig ezeket találtam, de ha valaki tud még hasonló tudásu készüléket szivesen fogadom.
Amit mindenképpen szeretnék bele az a GPS és HDMI. Az áraik kb 70-80 e körül vannak

(#57859) cidalain válasza Turbolédy (#57858) üzenetére


cidalain
veterán

ez az Androidos tablet topik :(
itt nem nagyon kapsz win tabletes véleményt.
de szerencsére van win tablet topik is :K

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57860) Surda-


Surda-
őstag

Szerintetek egy új Samu Galaxy Tab 3 Lite 25 ért mennyire jó vétel.
Itthoni netezgetésre használnám főleg.
Nem vagyok nagy játékos.

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#57861) Garada válasza Surda- (#57860) üzenetére


Garada
őstag

Ennyiért jó vétel, mivel az áraknak utánanézve e körül mozog.

(#57862) Doner válasza Garada (#57861) üzenetére


Doner
aktív tag

Samu Galaxy Tab 3 Lite-hoz is van elérhető filmware?

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#57863) Garada válasza Doner (#57862) üzenetére


Garada
őstag

Ha minden igaz van, de erre nem mernék mérget venni mivel pontos infót már nem találtam még a hivatalos oldalon sem róla

(#57864) Doner válasza Garada (#57863) üzenetére


Doner
aktív tag

Köszi a választ
Jó lenne csinálni egy ilyen listát (vagy legalábbis erről is írni az első hszben) összeszedni minden ismert tabletről és besorolni. Szerintem ez egy nagyon fontos info ha gubanc van a tablet szoftverével és a visszaállítás nem oldja meg akkor csak azt lehet megcsinálni amivel foglalkoznak és elérhetővé teszik a gyári szoftverét.
Ha nincs hozzá semmi, akkor mit tudok csinálni vele? Írjak rá én egyet?

[ Szerkesztve ]

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#57865) csabaizoli


csabaizoli
tag

Sziasztok!

Segítség kellene, nem igazán témába vág de gondolom egy próbát megér....
Van egy ilyen tabletem: Terra Pad 1051
Wortmann cég gyártja, német, öcsémé volt, az a gond hogy az elején a kijelzőnél lévő bekapcsológombnál berepedt az érintőkijelző és a gép semmire sem reagál.....mi történt vele nem tudom pontosan, leesett, ráléptek, nem tudom....viszont sajnálom eldobni a gépet ~300 euró volt....az lenne a kérdésem lehet-e vele még kezdeni valamit? helyi számteches boltban azt mondták mivel nem forgalmazzák ezt a típust nem érdemes foglalkozni vele, a javítás többe kerülne mint venni egy hasonló tudású új tabletet....szerintetek?

(#57866) meroly


meroly
veterán

Tudnátok mondani pár tabletet15-20k környékén? Semmi extra csak játék néha net. DPS dream 7-es vált be, de ennél egy lehelettel lehetne jobb.
Ez a Beex Rainbow milyen lehet? Van rá 10% kedvezményem.

Impossible is nothing

(#57867) Garada válasza meroly (#57866) üzenetére


Garada
őstag

Ha már Tesco ott az Op3n Dott.

(#57868) meroly válasza Garada (#57867) üzenetére


meroly
veterán

Az a saját márka?
Most pont nincs semmi, pár hete néztem és egész jó vélemények voltak róla.

Szerk: mondjuk nem ilyen áron van. :U

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#57869) Garada válasza meroly (#57868) üzenetére


Garada
őstag

Lenovo által gyártott tablet, telefon és valami okosóra féle a márka összefoglalása.A tabletről egész jó véleménye van ismerősömnek 15k-ért vette karácsony alkalmából és nagyon meg van elégedve vele, aktív játékos és eddig nem igen volt gondja főleg clash of clans-t és Asphalt 8-at játszik. Mostanában ha jól tudom 30k körül mozog de akkor annyi volt.

[ Szerkesztve ]

(#57870) adrian94 válasza adrian94 (#57856) üzenetére


adrian94
őstag

Erre valaki ? :U

(#57871) xtend válasza adrian94 (#57870) üzenetére


xtend
senior tag

Szerintem a hardver rendben van, szerviz rendben van (ahogy kollega írta is), összeszerelésre meg külsőre, annyit mondanék, hogy ha van rá lehetőséged, akkor menj be valamelyik boltba és nyomkodd meg saját kezűleg!

(#57872) tjb007 válasza pana0017 (#57849) üzenetére


tjb007
nagyúr

Passz, nem követem a használt piacot, de most rákeresve nem is találtam ilyet.
A másik kérdésedre pedig az a válasz, hogy nincs.

(#57855) JoceeHunt

Ez a lehetőség is elúszott akkor. Több ötletem már nincs.

(#57860) Surda-

Ha 2 év gyári garanciával került ennyibe, akkor jónak mondható.

(#57862) Doner

Igen, van, de nem a Samsung oldalán kell keresni.

(#57866) meroly

ConCorde tab RAY

(#57869) Garada

„Lenovo által gyártott tablet, telefon és valami okosóra féle a márka összefoglalása.”

Ennek a mondatnak a valóságtartalma egészen pontosan nulla.
A telefonra még csak-csak rá lehetne fogni a spekulációk miatt, hogy a Lenovo gyártotta, de a tablere, amit a Teclast gyárt(ott), és a fitneszkarperecre, ami az egyik kínai OEM terméke (I6 néven fut) már elég nehezen.

[ Szerkesztve ]

(#57873) meroly válasza tjb007 (#57872) üzenetére


meroly
veterán

Kösz, utána nézek.

Impossible is nothing

(#57874) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

8-10 colos tabok közül, lehet bárhonnan tudni, hogy ceruzát(stylus, meg még más néven is fut) tudok-e vele majd használni? Vagy, az csak azoknál a típusoknál remélhető, amihez gyárilag is van? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#57875) Shingen válasza kelzsoca (#57835) üzenetére


Shingen
addikt

THX :)

風林火山

(#57876) i.attila válasza Shingen (#57875) üzenetére


i.attila
tag

Sziasztok,
30 ezerig milyen tabot ajánlanátok most?
Ezt néztem ki az MM-ben.
WAYTEQ xTAB-7X Quad 7" IPS Wifi+3G+GPS tablet
Van esetleg valami távolkeleti csoda befutó ebben a kategóriában?
A gyereknek kellene játékra.
Köszi.

(#57877) Shingen válasza i.attila (#57876) üzenetére


Shingen
addikt

Szerintem az megfelelő lesz! 30-ig nem nagyon van jobb ;)

風林火山

(#57878) tjb007 válasza MrCsiT (#57874) üzenetére


tjb007
nagyúr

Háromfajta megoldás létezik (vagyis pontosabban ez a három a legelterjedtebb):

1. Sima egyszerű kapacitív stylus. Nincs benne elektronika, nem igényel speciális vezetőréteget, minden kapacitív kijelzős eszközzel használható. Létezik belőle egyszerűbb, és komolyabb is.

2. Aktív digitizer és aktív stylus/toll. A kijelzőn egy speciális, a nyomás szintjét is érzékelő vezetőréteg található, ami az elektronikával rendelkező speciális tollal kommunikál (nem igényen külön áramforrást, ez fontos). Ez a fajta megoldás teszi lehetővé a legpontosabb, legprecízebb bevitelt és egyben ez a legelterjedtebb is. Wacom, N-trig, Synaptics, leginkább ezen cégek technológiájával lehet találkozni az ilyen eszközökben. Az ezt a fajta megoldást alkalmazó készülékek mellé vagy gyárilag jár a toll, vagy opcionálisan megvásárolható (ez inkább a Windowsos modellekre jellemző).

A Samsung Note modelljeiben például ez a megoldás található meg, ők a Wacom technológiáját alkalmazzák.

3. Speciális vezetőréteget nem igénylő aktív stylus/toll. Általában Bluetooth kapcsolaton keresztül kommunikál a készülékkel, elem szükséges a használatához (léteznek beépített akkumulátorosak is), tehát elég behatárolt az üzemidejük. Ezek is érzékelik a nyomás szintjét, erősségét, viszont nem minden alkalmazással kompatibilisek, és a bevitel során előfordulhatnak késések.
Ilyenfajta tollakból léteznek olyanok, amik csak bizonyos készülékkel kompatibilisek (pl. Wacom Intuos Creative Stylus 2, ami csak az iPadekkel kompatibilis), és léteznek úgynevezett univerzálisak, amik készüléktől és operációs rendszertől függetlenül használhatóak (pl. DotPen).

(#57876) i.attila

Ez is jó választás, de én inkább a WayteQ xTAB-7Q-t ajánlanám erre a célra. Igal, hogy kisebb az akkumulátor és 3G modem sincs benne, viszont olcsóbb, és erősebb SoC (aka processzor, vagyis pontosabban a GPU az, ami jóval erősebb) található benne, ami a játékoknál jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#57879) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Németországban vennék egy Asus tabletet. Asusra nemzetközi garancia van ugye? Tehát tudom gariztatni itthon is, ha esetleg gond lenne?

(#57880) i.attila válasza tjb007 (#57878) üzenetére


i.attila
tag

Köszönöm, ez sokat segített, eléggé el vagyok veszve a rengeteg típusnév között.

(#57881) tjb007 válasza dudi6 (#57879) üzenetére


tjb007
nagyúr

Csak a notebookokra van nemzetközi garancia.
Ettől függetlenül megkérdezheted tőlük, hogy mi a helyzet a szervizeléssel az ilyen esetekben.

[ Szerkesztve ]

(#57882) dudi6 válasza tjb007 (#57881) üzenetére


dudi6
senior tag

Ajjajjj, az nem jó hír. Ez tuti 100%?
Olyat is olvastam, hogy a külföldi Media Marktban vásárolt terméket lehet itthon gariztatni a Media Marktban. Ha tényleg nincs gari a tabletekre és Mediaban lehet gariztatni, akkor lehet onnan veszem.

link
"Az ASUS Magyarország információi alapján az európai modellekre nemzetközi garancia vonatkozik, amely hazánkban is érvényesíthető. Az amerikai készülékek garanciája csak az USA-ban érvényesíthető."
Ez Nexus készülékre vonatkozik.
Asus memo pad fhd-t néztem ki...

[ Szerkesztve ]

(#57883) dudi6 válasza dudi6 (#57882) üzenetére


dudi6
senior tag

ezt most találtam.
"Asus includes a 24-month international warranty including pick-up & return on its Memo Pad FHD 10."
Ez alapján azt gondolnám, hogy tudom itthon is gariztatni, vagy ez mit jelent pontosan? Esetleg amerikai asusra vonatkozik? Fontos lenne ezt tudnom, mert jó lenne ha érvényes lenne itthon is a garancia.

(#57884) sylar5


sylar5
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném beszerezni első tabletemet, ennek kiválasztásában szeretnék segítséget kérni.

Új terméket szeretnék, legalább 7" kijelzővel, android 4.4 vagy jobb rendszerrel és maximum 50 ezer Ft-ot szánnék rá.

Amire használnám:
- böngészés neten(fb,gmail,youtube)
- film/sorozat nézés
- játékok (leginkább Hearthstone és néhány kis egyszerűbb is akár)
- PDF,word olvasás

Ami számomra lényegtelen:
- GPS
- kiegészítők extra szoftverek
- szín, márka

Eddig ezekkel barátkoztam: SAMSUNG SM-T230 Galaxy Tab 4 7" , WAYTEQ xTAB 8X Quad 8"

Segítséget előre is köszönöm!

(#57885) berzebub válasza dudi6 (#57883) üzenetére


berzebub
aktív tag

Szerintem megcsinálják itthon is, csak legyen meg a számla,mert azt kérni fogják. Decemberben csináltattam egyet ami Hollandiában lett véve és minden simán ment, egy számla scant kértek és már jött is a futár. :R

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#57886) dudi6 válasza berzebub (#57885) üzenetére


dudi6
senior tag

Király!!! :) Köszi a jó hírt.

(#57887) tjb007 válasza dudi6 (#57883) üzenetére


tjb007
nagyúr

Holnap megkérdezed a magyarországi ügyfélszolgálatot, ők tudni fogják, hogy a mi helyzet ilyen esetben.
Amúgy miért pont az FHD 10 ?

(#57884) sylar5

LG G Pad 7.0, WayteQ xTAB-8X, esetleg még az Alcor Access O819M.

(#57885) berzebub

Pontosan mit garanciáztattál ? MeMO Pad ? Nexus ?

(#57888) berzebub válasza tjb007 (#57887) üzenetére


berzebub
aktív tag

Memo Pad volt. Teljesen korrektek voltak,bejelentés után fél órára jött az üzenet, küldjem a vásárlást bizonyító okiratot, 10 perc múlva jött a válasz a futárhívós linkkel.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#57889) fudi2002 válasza berzebub (#57888) üzenetére


fudi2002
veterán

Az én memopadom 24. munkanapja javítják. Egyszer talán kész is lesz...

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#57890) dudi6 válasza tjb007 (#57887) üzenetére


dudi6
senior tag

Hdmi kell, és más "normális" tableten nincs, ha jól tudom 75 ezerig bezárólag.

[ Szerkesztve ]

(#57891) JoceeHunt válasza tjb007 (#57872) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Azért köszönöm, akkor megy vissza a szekrénybe.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#57892) kop8


kop8
őstag

Üdv!

Van egy nagy problémám az alcor zest q933rs tabletel amit nem rég vettünk.
A fö gond az hogy szinte kettő dolgot már nem lehet vele csinálni mert ugy belasul hogy használhatatlan.
De volt olyan is hogy pokerezés közben becsikozodott a kijelző, meg kikapcsolt volt mikor alig lehetet bekapcsolni mert hirtelen ugy lemerült....

Csináltam már ujrainditást meg virus keresést, irtást de nem lett jobb.

Ma kiprobáltam az antutuban a stabilitás tesztet és el sem jut 10 százalékig és mindig kikapcsol van mikor a sima teszt sem megy végig.

Szerintem valami hardveres hibája van...
Müködik de nagyon lassú.

Ilyenkor hogy lehet gariztatni??

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#57893) Faterkam válasza kop8 (#57892) üzenetére


Faterkam
addikt

Miért nem írod meg a problémádat a szerviznek :F
(szerviz@alcordigital.hu)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#57894) kop8 válasza Faterkam (#57893) üzenetére


kop8
őstag

Ez jo ötlet holnap intézkedek!
Köszi!

De gondolom ez nem természetes hogy ilyeneket csinál!?

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#57895) Faterkam válasza kop8 (#57894) üzenetére


Faterkam
addikt

Szerintem nem, de biztosat Ők fognak mondani!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#57896) fm15


fm15
csendes tag

Sziasztok!

Tabletet szeretnék vásárolni az 50 ezer Ft alatti árkategóriában.
Internetezésre, olvasásra, képnézegetésre, filmnézésre, alkalmankénti játékra kéne. (A játék a legutolsó szempont, arra van más platform.)

Eddig a Lenovo TAB A8-at néztem ki magamnak. (Edigitalon 44.900 Ft)

Szerintetek ez megfelelő, vagy tudtok ajánlani mást, ami jobban megér(het)i?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#57897) Surda-


Surda-
őstag

Itthoni netezgetésre melyik a legolcsóbb 9 vagy annál nagyobb tablet,amit ajánlanátok?
Nem kell atomerőműnek lennie,max alap játékokra használnám,de persze ne is akadjon túl gyakran...
A amsung Galaxy Tab 3 Lite pl tetszene,csak azt gondolom,ha már veszek itthonra valamit a 4,7-es telefon mellé,akkor az legyen nagyobb,mint 7'.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#57898) tjb007 válasza fm15 (#57896) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az A8 is jó választás, azon kívül még ott van a WayteQ xTAB-8X Quad, az ASUS MeMO Pad 8 (ME181CX), és ha esetleg a 7 hüvelyk is elég, akkor még az LG G Pad 7.0 is (de ott van még a 10 hüvelykes
Prestigio MultiPad Wize 5002 is).

(#57897) Surda-

Prestigio MultiPad Wize 5002

(#57899) Surda- válasza tjb007 (#57898) üzenetére


Surda-
őstag

Hű,ez valóban elég jó kis gépnek tűnik. :R ,de nekem drága. Igazából nem bonyolítom tovább,mert már lassan megőrülök :D
Kéne itthonra a telefonom mellé valami,hogy ne azt merítsem,ha facebookozok vagy ilyesmi.
Azt néztem,hogy ,ha 4:3-as, akkor 8as méret is elég lenne.
Ha lehet ne legyen lassú és a szép kijelző nagyon nagy előny.
Ismerősnél láttam egy elég fakót,az borzasztó kiábrándítóan nézett ki.
Használttól se zárkóznék el,azonban csak kb egy 20ast szánnék rá.
Te a helyemben mit vennél? :F :R
Esetleg?
Bár a 2éves cuccok felé nincs sok bizodalmam...
Ez meg szerintem kb annyi lesz.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#57900) ztibor


ztibor
senior tag

Sziasztok, 1 hete érkezett meg egy Cube Talk7x (U51GT-C8) 8 magos procival, 4.4.2-es androiddal.
Minden szuper, csak szeretném a kínai hülyeségeket kigazolni belőle, ezért rootolnám.
framaroot és towelroot nem hozott sikert. Van valakinek örlete mivel próbálkozzam még?

előre is köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.