Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57951) B.F.G. válasza B.F.G. (#57949) üzenetére


B.F.G.
senior tag

További kérdés, hogy az egyik tablett nem tölt valamiért sem a hólzati töltőről sem micro usb-ről, amikor rádugom bármelyik töltőt, az aksi ikonon megjelenik a kis villám mintha töltene, de nem tölt csak a tápról működik a tab, az aksi, viszont ha lehúzom a töltőt merül... csökken a % töltöttsége.

Tapasztalt valaki esetleg hasonlót? Erre mi lehet a megoldás?

(#57952) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Van már teszt a WayteQ xTAB-8X-ről?

風林火山

(#57953) tjb007 válasza B.F.G. (#57949) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az a probléma, hogy ez pont egy olyan tablet, amit százféle néven forgalmaznak/forgalmaztak, és egyáltalán nem biztos, hogy az ezekre elérhető ROM-ok kompatibilisek egymással. Egyet tudsz tenni, kísérletezel.

(#57950) klambi

Az sem.

(#57952) Shingen

Még nincs.

[ Szerkesztve ]

(#57954) B.F.G. válasza tjb007 (#57953) üzenetére


B.F.G.
senior tag

ok kösz

(#57955) Soybex


Soybex
őstag

Sziasztok .

Egy Asus Memopadon gondolkozok , mert eléggé pofás kis gépezet.

De , lenne egy kérdésem amire nem jutottam dűlőre.

Azpedig ---> Mi a különbség a kettő között?

ASUS MeMO Pad ME176CX-1A046A És ASUS MeMO Pad ME176CX-1A041A Között?

Árban az egyik olcsóbb, viszont semmi különbség miatt.

Szóval valami tipp hogy melyik szerkezet legyen ? :DD

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#57956) Shingen válasza tjb007 (#57953) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi!

風林火山

(#57957) tjb007 válasza Soybex (#57955) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igazából semmi. Hogy pontosan mit jelölnek a modellszám után következő betűk és számok csak az ASUS tudja. Amúgy meg azért olcsóbb itt (gondolom erről van szó), mert ez egy szlovákiai cég. A garancia szempontjából viszont érdemesebb itthon megvenni valamelyik forgalmazónál, mert a másiknál a garancia csak rajtuk keresztül intézhető (gyakorlatilag vissza kell küldened nekik Szlovákiába).

(#57958) Soybex válasza tjb007 (#57957) üzenetére


Soybex
őstag

Érdekes. Bár azt hittem nagyobb jelentőséget nyújt a szám. No mindegy. Egyébként őt néztem ki rendelés szempontjából [link]

Pluszban még annyit kérdeznék hogy árkategóriában jó döntés ez?

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#57959) tjb007 válasza Soybex (#57958) üzenetére


tjb007
nagyúr

Aminek jelentősége van az a modellszám, a többi a vásárlok számára semmilyen jelentőséggel nem bír.
Igen, jó döntés, azt viszont érdemes szem előtt tartani, hogy az x86-os Intel SoC miatt játékoknál, alkalmazásoknál előfordulhatnak kompatibilitási problémák.

(#57960) szitamon


szitamon
újonc

Sziasztok!
Szeretném megtudni, hogy hol kapható Pipo T9 készülék, kérlek segítsetek. Előre is nagyon köszönöm : :R

(#57961) klambi válasza tjb007 (#57953) üzenetére


klambi
addikt

hát ez van :) köszi!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#57962) tjb007 válasza szitamon (#57960) üzenetére


tjb007
nagyúr

eBay, kínai webshopok, itthon meg a fusizóknál.

(#57961) klambi

Ha nem a Lite verzióról lenne szó már rég találtunk volna rá valamit.

(#57963) antibes2000 válasza tjb007 (#57957) üzenetére


antibes2000
tag

asus-ra nincs vilaggarancia?
tehát, ha pl. az EMAG-nál vásárolok, azt nem vihetem magyar asus szervízbe garanciáztatni, csak viszaküldhetem az EMAG-nak?

(#57964) tjb007 válasza antibes2000 (#57963) üzenetére


tjb007
nagyúr

Hivatalosan nincs, az csak a notebookoknál van, de ettől még megoldható a dolog, csak meg kell beszélni a magyarországi képviselettel.
Amúgy meg a forgalmazó szabja meg a feltételeket. Az eMAG meg nem tudom milyen garanciajegyet szokott adni az ASUS tabletek mellé, de ha a sajátjukat, akkor nem viheted.

(#57965) klambi válasza tjb007 (#57962) üzenetére


klambi
addikt

ajándék lónak nem nézem a fogát :)
lassan de eldöcög így is, de azért örültem volna neki.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#57966) Gyb001 válasza Soybex (#57955) üzenetére


Gyb001
senior tag

A ME181C és CX között csak annyi a különbség hogy a c 16 gb a cx 8 gb.
Szerintem itt is csak valami ilyen lehet.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#57967) tjb007 válasza Gyb001 (#57966) üzenetére


tjb007
nagyúr

A kérdése nem erre irányult.

(#57968) SaGa59


SaGa59
őstag

Sziasztok!

10"-os tabletet keresek a nejemnek. Alapvetően a leveleit nézegeti, meg mindenféle flash játékokkal játszik, pl a Facebookon át elérhető Angry birds friends-szel, Jewel of Atlantis-szal és hasonlókkal. Azt tudom, hogy flashes cuccok nem mennek, de a legtöbbnek van androidos megfelelője, ha jól láttam. Meg böngészik. Filmet nem néz rajta, zenét se ezen hallgat.

A 10" kell, abból nem tudok engedni és olyan, ami ezeket a játékokat akadozás nélkül viszi. Alapvetően wifin lesz használva, így a mobilsáv képességek nem számítanak. a GPS sem, a felbontás a 10"-hez megfelelő kellene legyen, memória minél nagyobb annál jobb. Az ár mindegy, de az ebben a kategóriában legolcsóbb,megbízható verziót keresem és ne egy noti árával vetekedjen.. E-bay uk szóba jöhet, vagy valamilyen .de webshop. Kínából azért nem hozatnám, bár ha megfelelő az ajánlat még az is belefér.
Ja és persze kell hozzá valami tok is. Billentyűzettel vagy nélküle, de olyan, amiben notebook képernyő állásban is használható, bár a játékhoz gyanítom meg kell szokni az egerészés helyett a kijelző masszírozást, ami fektetve biztos kényelmesebb.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#57969) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Sziasztok!

Bújtam egy kicsit a fórumot ugyanis tabletvásárlás küszöbén állok és 50 ezerért keresek jó alternatívát.
Ajánlottak között láttam az ASUS MeMo Pad HD 8-at és az LG G-Pad 8.0-át. Melyiket volna érdemesebb választani?
Tudom Asus kicsit erősebb de tartok az Inteles szűkebb támogatástól, míg a másik esetben pedig a gyengébb chipkészlettől (Snapdragon 400). Továbbá érdekelne vajon melyikre lesz Lollipop, ha egyáltalán kiadják ezekre?
Köszi a válaszokat!

(#57970) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Szerkeszteni nem tudtam már, de megtaláltam infót hogy május-júniusban lesz Lollipop 8.0-ra :)

(#57971) duplaa


duplaa
tag

Sziasztok!

Tablet vásárlás előtt állok. A keret 40-45e jó magyar forint. :)
Nem nagyon vágom, hogy melyik processzor milyen, tudnátok ebben segíteni? Melyik proci jobb (sebesség, támogatottság, stb.)?
Intel Atom Z3745 (1.86 GHz, 4 mag) - ASUS MeMO Pad 7 (ME176C)

MTK 8382 Cortex-A7 (1.3 GHz, 4 mag) - WayteQ xTAB 8X Quad

Illetve kérdésem lenne még, hogy a fent belinkelt két tablet közül melyik a jobb?
Egyik márka tabletje sem volt még a kezemben.

A segítséget előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Éder mester vajon mit haluzott a sok faragasztótól? Pumuklit?!

(#57972) xtend válasza Th3Ac3 (#57969) üzenetére


xtend
senior tag

50k-ba még belefér az Alcor O819M

(#57973) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok,

Ismerősöm tabletet szeretne venni és kikérte a véleményem. Mi most a best buy 100.000 forintért?
- hány hüvelykes legyen a kijelző? 10
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? új
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? utóbbi is opció
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) általános felhasználás, de leginkább internet
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? 100.000 HUF

Köszi :R

(#57974) tjb007 válasza SaGa59 (#57968) üzenetére


tjb007
nagyúr

LG G Pad 10.1
A tokot pedig az eBay-ről érdemesebb beszerezni. Nagyobb a választék, és az árak is jobbak.

(#57969) Th3Ac3

Mindkét állítás igaz, viszont tartani egyiktől sem kell, főleg nem a Snapdragon 400-tól. Ha beleolvasol a G Pad topikba láthatod, hogy mindenki meg van vele elégedve, nem nagyon van rá panasz. A hardcore gamereknek meg eddig sem volt ajánlott, és ezután sem lesz az, általános felhasználásra viszont elég, amit nyújtani tud.
Az Inteles ASUS-nál pedig utána kell járni, hogy az általad használt alkalmazásokkal, játékokkal mi a helyzet, így nem nagyon fogsz tudni lyukra futni. Lollipop pedig erre is 100%, hogy lesz.

(#57971) duplaa

Papíron és benchmarkokban a Z3745 a jobb, az erősebb, viszont ennél benne van a pakliban az, hogy kompatibilitási problémába fut vele az ember.
Melyik a jobb ? Egyik sem, vagyis pontosabban az elvárásoktól függ. Mindkettőnél van valami, amiben/amivel jobb a másiknál. Az ASUS-ban ott van az erősebb processzor, a WayteQ-nél pedig a beépített 3G modem és a telefonos funkciók.

(#57973) JamesHolden

Az ASUS Transformer Pad TF303K mondható annak, legalábbis az Androidos vonalon. Nem tudom mennyire zárkózik el az ismerősöd a Windowsos tabletektől, de lehet érdemesebb lenne inkább egy olyat (pl. Lenovo Miix 2 10, az ajánlott ASUS-nál még olcsóbb is) választania ilyen célra.

(#57975) SaGa59 válasza tjb007 (#57974) üzenetére


SaGa59
őstag

Köszi, megnézem...

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#57976) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok

Tudnátok nekem segíteni abban hogy tabletra milyen ingyenes navigációk vannak?
Igaz az hogy a nokia adott ki navigációt androidra is.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#57977) tlala válasza tjb007 (#57840) üzenetére


tlala
addikt

Köszönöm!

(#57978) cidalain válasza mirci18 (#57976) üzenetére


cidalain
veterán

online tudod használni a térképes oldalakat ingyen (mobilnet kell ugye).
offline nemigen van ingyenes program, ami jó is.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57979) csendes válasza mirci18 (#57976) üzenetére


csendes
őstag

Igaz, már van Here androidra: [link] Ingyenesek: Google Maps, Sygic, Waze, Polaris, stb.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#57980) ferke72


ferke72
aktív tag

sziasztok!
találtam galaxy tab111 és t235 viszonylag korrekt árban. egyik elavultabb hardver és utóbbi sem az acélos fajta viszont lte képes. szerintetek ha már droid akkor inkább újabb hardver jobb választás t235?
és nem tudom megkapják e ők pl az 5.0-t?
köszi :R

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#57981) cidalain válasza ferke72 (#57980) üzenetére


cidalain
veterán

az biztos, hogy a galaxy 3 7-est nem venném meg.

rosszul tetted fel a kérdést, főleg ha nyitott vagy más márkák cuccaira is :)
mire szeretnéd használni? ez is fontos.
60 körül szeretnél 3G (esetleg LTE) képes androidos tabot venni, ez a jó kérdés :K

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57982) ferke72 válasza cidalain (#57981) üzenetére


ferke72
aktív tag

Kicsit visszakacsintgatok most androidra, és megmondom őszintén hétköznapi használatra kellene. Padfone 2 is van terítéken igaz ott frissítések nem jönnek lehet már rá..
tab 4 pedig gyenge hardverileg szintén, és inkább az a fontos gördülékenyen használható legyen. + megbízható is egyben. igen a 4g lenne hátrány netes sebesség végett. :R

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#57983) tjb007 válasza ferke72 (#57980) üzenetére


tjb007
nagyúr

A T111-et semmiképp, és a T235-tel sem sokkal jobb a helyzet. Utóbbi talán még megkapja az 5.0-át/5.1-et, a T111-nél viszont nem igazán kell számítani rá.
Azt sem ártana tudni, hogy az a korrekt ár pontosan mit is takar.

Idén várható egyfajta LTE bumm, azaz jönni fognak az olcsóbb (már ARMv8-as, 64 bites processzorral szerelt) LTE képes modellek, bár ez inkább az év második felében történhet majd csak meg. Ha nem sürgős, akkor érdemes lehet várni a váráslással.

[ Szerkesztve ]

(#57984) ferke72 válasza tjb007 (#57983) üzenetére


ferke72
aktív tag

igen a padfone 2 pedig csábító az 50e körül lenne. t235 pedig 40e..megfontolom várjak e, köszi :C

Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele.

(#57985) mirci18 válasza csendes (#57979) üzenetére


mirci18
addikt

És ezek közül melyik az amelyik offline navigációra képes mert mobilnet nélkül lenne rá szükségem.

Egyébként köszönöm a tippet mindenkinek.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#57986) Serricon válasza mirci18 (#57985) üzenetére


Serricon
senior tag

Here-ben van offline mód, előtte kiválasztod melyik országra van szükséged és lehúzza.

(#57987) mirci18 válasza Serricon (#57986) üzenetére


mirci18
addikt

Köszi

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#57988) SaGa59 válasza mirci18 (#57987) üzenetére


SaGa59
őstag

A here az egyik legjobb off-line térép, a symbianos elődje a Nokia 5800-asomon tökéletesen működik. A térképek ugyanazok, csak a here-hez nincs egyelőre magyar navigációs bemondó.

[ Szerkesztve ]

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#57989) tjb007 válasza SaGa59 (#57988) üzenetére


tjb007
nagyúr

Már van, legalábbis egy hónapja még volt.

(#57990) Th3Ac3 válasza tjb007 (#57974) üzenetére


Th3Ac3
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséged, ez alapján fogok tudni választani :)

(#57991) Troyan001


Troyan001
tag

Nehezen találok értelmes, de nem 100k forintos tabletet hdmi-vel. Valós piaci rést döngetek, vagy csak a google skillem alacsonyrendű? :D

(#57992) SaGa59 válasza tjb007 (#57989) üzenetére


SaGa59
őstag

Fura, nekem az Italiano és a Nederlands között semmi nincs. Se a lett, se a litván, se a magyar. Play-ről töltötted, vagy a nokiától direktben?

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#57993) tjb007 válasza Troyan001 (#57991) üzenetére


tjb007
nagyúr

Akad azért, persze kinek mi számít értelmesnek.

(#57992) SaGa59

A Play-ről.
Töröld kompletten le és rakd fel újra az áruházból.

(#57994) Troyan001 válasza tjb007 (#57993) üzenetére


Troyan001
tag

Point of view-k vannak, de azokat úgy lehordják a sárga földik a fórumokon. :D

(#57995) SaGa59 válasza tjb007 (#57993) üzenetére


SaGa59
őstag

Köszi, ez volt a megoldás... Anno még a nokiától leszedtem, azóta elvileg frissítgette magát, de úgy tűnik mégsem volt teljes a dolog.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#57996) taip


taip
senior tag

Sziasztok!

Talán már írtam a múltkor, hogy le akarom cserélni a mostani tabletemet, de olyanra, ami előrelépés. Mindenképpen 8"-osat szeretnék és eddig azt gondoltam, hogy mindenképpen 4G-set. De nem találtam olyat, ami minden szempontból megfelelt volna, ezért most újratervezés van. :)

Nagyon tetszik a Sony Z3 Compact tablet, de túl soknak tartom érte a 140 ezret, szóval inkább a másik végéről indulnék: Valami sokkal olcsóbb készüléket keresek, ami 8"-os, de megelégszem a 3G modemmel. Ha valami kedvező áron hozzájutnék egyhez, akkor mondjuk használnám 1 évig és utána megnézem, mire lehet akkor majd cserélni.

Amiket néztem:
- Wayteq 8X, ami most jelent meg. Nem tudom, vannak-e róla tapasztalatok, ez még eléggé zsákbamacska, illetve csak fehérben létezik tudomásom szerint, ami nem túl vonzó.
- Lenovo A8-50, ami tavaly jelent meg, de több helyen (pl. Edigital, Ipon, eMag) már kifutott modellnek írják és már nem árulják. Máshol meg egyszerűen csak nincs is a kínálatban. Hosszas keresgélés után találtam 2 helyet, ahol elvileg pár nap alatt lenne, de ott pedig 52-54 ezer Ft.

Az lenne a kérdésem, hogy megér-e ennyit a cucc, érdemes-e várni valami akcióra, vagy inkább azonnal csapjak le rá, hátha nemsokára már ez sem lesz?
Illetve ebben a 40-50 ezres kategóriában tudtok-e egyebet javasolni?

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#57997) hunderbörd


hunderbörd
tag

Sziasztok!

30-35 ezres áron kersek használt tabletet. Milyen típust tudnátok ajánlani? Nexus 7 elfogadható ennyiért?

Üdv, HB

(#57998) xtend válasza taip (#57996) üzenetére


xtend
senior tag

Esetleg akkor még (kompromisszumokkal) az Alcor Access O819M. 50k körüli ár,8" és 3G, stb.

(#57999) adrian94 válasza xtend (#57998) üzenetére


adrian94
őstag

"(kompromisszumokkal)"

mit értesz ez alatt ? :)

(#58000) taip válasza xtend (#57998) üzenetére


taip
senior tag

Hm. Nem ismerem a márkát, nekem elég noname-nek tűnik, ugyanakkor nagyon izmos a konfigja.
Ilyenkor azért felmerül, hogy hol van benne a buktató... Az egy dolog, hogy mi lesz, ha lejár az 1 év gari, de addig nem mindegy, mennyire jó használni.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.