Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58401) jUUh válasza xtend (#58400) üzenetére


jUUh
addikt

Nagyon kösz a gyors választ, akkor kicsit szűkíteném: Wifi elég, a GPS nem árt ha van, de nem fontos. Kamerát ugyancsak feleslegesnek tartom.

Samsung Galaxy S23+

(#58402) xtend válasza jUUh (#58401) üzenetére


xtend
senior tag

Kamera nem mérce egy tabnál, a 160k-s Samu Tab S-emen is ratyi a kép, ha nem kint fotózok vele.
7 v. 8 col?

Lenovo IdeaTab A7 (7", 1280x800 px)
Alcor (több fajta van belőle 7", 1024x768 px, 35k-ig több fajtát találsz valamiben van gps, valamelyikben nincs, valamelyik még 3g-s is és asszem még 8"-is van eddig az árig)
Na meg a két WayteQ amit írtam, meg az Op3n Dott tab :) A két WayteQ-nek tuti van itt fóruma és elég jó vételek, Alcor-oknak nem mindnek van és nem is mind ajánlott kategória, Op3n Dott-nak is van fóruma oda is beolvashatsz (ehez meg a WayteQ-hez asszem van tárhelynövelő okosság is itt fent, Op3ndott-nak tuti (mélyvíz topik)).

A legbiztosabb, hogy ha élőben megtapogatod mind, de sztem a Lenovo-nak jobb a felbontása mint a többinek :)

(#58403) jUUh


jUUh
addikt

Igazából a Lenovo-val szimpatizálok, csak aggaszt, hogy 1 GB RAM mire elég, bár azért nem hajszolnám agyon, de mégis. Optimalizáció, ilyenek. A 7' vagy 8' col mindegy.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#58404) cidalain válasza jUUh (#58403) üzenetére


cidalain
veterán

Ebben az arkategoriaban minden gepbe 1 Gb ram van...
A lenovo jo cucc altalanos felhasznalasra, es kedvezo az ara. Szebb a kijelzo mint a wayteq-eknek.
Ha a legjobb optimalizaciot keresed akkor Lg g tab 7et kellene venned de az 40 penz

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58405) xtend válasza jUUh (#58403) üzenetére


xtend
senior tag

Mindegyik 1GB RAM! 2 gigásat ennyiért idehaza, de szerintem még külföldön sem nagyon találsz, ami idehaza olcsó és 2 gb ram az 50k-ba kerül!
Írj a lenovo topikjába, hogy hogy vannak vele megelégedve!

(#58406) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok!
Lehetséges lenne valamilyen átalakítóval egy Samsung p5110 tablet képét kitenni tv-re?

(#58407) Izzé válasza cidalain (#58404) üzenetére


Izzé
őstag

Szállítással ~34k és gyári gari. Én is ezt venném ebben az árkategóriában. Expansys

(#58408) cidalain válasza Izzé (#58407) üzenetére


cidalain
veterán

En nem tudok a muszaki szentharomsagon tul gondolkodni, de ez az en bajom.
Nyilvan vannak olcsobb helyek a beszerzeshez.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58409) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Tablet vásárlás előtt állok, 2 kiszemeltem van, de nem igazán tudom, hogy melyiket lenne érdemesebb venni. iPad Mini Retina vagy Xiaomi MiPad? Az iPad Mini Retina-t most részletre megtudnám vásárolni a T-nél részletre.

[ Szerkesztve ]

(#58410) Izzé válasza cidalain (#58408) üzenetére


Izzé
őstag

Nem akarok én árversenyzőset játszani, csupán megjegyeztem, hogy van "olcsón" jó tablet, korrekt helyről, nem pediglen pityugsm-es 1 év garis, vagy tecsó gazdaságos. :)

[ Szerkesztve ]

(#58411) cidalain válasza Izzé (#58410) üzenetére


cidalain
veterán

Persze persze, vilagos. En sem kovetem minden bolt arlistajat.
Itt ugyis csak tippadas van a beszerzes az ugyis a kerdezo feladata.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58412) tjb007 válasza Komi28 (#58406) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem lehetséges.

(#58409) Ronam

A rendszer mindegy ?

[ Szerkesztve ]

(#58413) Ronam válasza tjb007 (#58412) üzenetére


Ronam
addikt

Eddig csak Androidos telefonjaim/tableteim voltak, az iOS-t egyaltalan nem ismerem. Par percig nyomkodtam ismerosok Iphone-jat, de nagyjabol ennyi. Mondjuk ez szamomra egyaltalan nem kizaro tenyezo ;). Tehat igen, igazabol mindegy, hogy Android vagy iOS.

[ Szerkesztve ]

(#58414) celf válasza xtend (#58395) üzenetére


celf
őstag

Árral úgy vagyok, hogy minél olcsóbb annál jobb. Samu uj tableteket nezegettem es sajna annyira bovlik....
Akkor mar legyen vallaltan muanyagbol, plasztikbol az egesz, csak ne ez a kamu femcsik az oldalan...

(#58415) no more


no more
addikt

Sziasztok! Egy ismerősöm szeretne a férjének venni tabletet, olyan 20k huf körül. Na most én tudom, hogy ennyiért csodát ne várjon, de a sok sz*r között van kevésbé sz*r? Csak böngészésre kellene neki igazából (használtautót bámulni). :DDD

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#58416) komyka


komyka
tag

Üdv!

50K környékén milyen tabletet ajánlanátok. Fontos lenne, hogy minél masszívabb legyen, jó üzemidővel, akadásmentes működéssel, és ha belefér akkor a 3g sem ártana. Esetleg ha nagyon jó ötlete van valakinek a 3g nélkülit is meghallgatom.

(#58417) tjb007 válasza Ronam (#58413) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha nincs semmiféle "speciális igényed", akkor én is csak annyit tudok mondani, hogy mindegy melyiket választod. Annyit tudsz még tenni a választás megkönnyítésének érdekében, hogy összeszeded azokat a jelenleg is használt alkalmazásokat, amiket a tableten is használni szeretnél és megnézed, hogy ezek elérhetőek-e az iOS-en is.

(#58415) no more

ConCorde tab RAY

(#58416) komyka

A kijelzőátló mindegy ?

(#58418) komyka válasza tjb007 (#58417) üzenetére


komyka
tag

7"-os szerintem elég lesz.

(#58419) no more válasza tjb007 (#58417) üzenetére


no more
addikt

Köszönöm szépen! :R

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#58420) Shingen válasza tjb007 (#58372) üzenetére


Shingen
addikt

Rendben köszi még 1x!

風林火山

(#58421) Shingen válasza komyka (#58418) üzenetére


Shingen
addikt

3G nélkül pl. Lg g tab 7

風林火山

(#58422) tjb007 válasza komyka (#58418) üzenetére


tjb007
nagyúr

3G modemmel: WayteQ xTAB-7X Quad, Prestigio MultiPad Color 7.0 3G
3G modem nélkül: LG G Pad 7.0, ASUS MeMO Pad 7 (ME176CX), Acer Iconia Tab B1-750, esetleg még a refurbished, 16GB-os 2nd gen. Nexus 7

(#58423) csendes válasza Komi28 (#58406) üzenetére


csendes
őstag

Kerülő úton lehet, például elindítasz egy VNC servert a tableten, egy VNC klienst futtató (akármilyen) PC-t pedig csatlakoztatsz a TV-hez.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#58424) Deylath26


Deylath26
csendes tag

Sziasztok! Milyen tabletet ajánlotok ilyen követelményekkel?

- Otthon és utazás közben lenne használva böngészésre és zenehallgatásra
- A Wifije ne legyen gyenge
- Mobilnet nem érdekel
- 1,5GB vagy annál nagyobb RAM-mal rendelkezzen.
- Legyen bővíthető SD kártyával
- GPU nem fontos, hogy erős legyen mivel játékokra nem igazán lesz használva
- Gördülékeny legyen, ezért 4 magos processzor kellene
- 7" vagy annál nagyobb legyen
- Képarányra nincs különösebb elvárás
- Itthon is beszerezhető legyen ( új készülék )

Maximum 70e lenne költve rá, de ilyen specifikációkkal gondolom nem szükséges ennyit költeni rá, ezért olcsóbb ajánlatok is jöhetnek ( ha vannak )

(#58425) cidalain válasza Deylath26 (#58424) üzenetére


cidalain
veterán

GPU nem fontos, hogy erős legyen vs 1,5GB vagy annál nagyobb RAM
ha nem kell erős proci mi a péknek kell egy szekérderék ram?

én úgy veszem észre, azok a cégek pakolnak inkább plusz ramot, a kütyüikbe, akik nem bírnak/akarnak androidot optimalizálni (aztán csak a rendszer megeszik nekik 800 megát).
egy normális cuccba szerintem elég az 1 GB ram is.

netezni, zenézni bőven elég lenne, ráadásul 40-50 pénz is bőven elég a célra, attól függően hogy 7, vagy 8"-ban gondolkodsz.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58426) FZsolt15


FZsolt15
aktív tag

Egyj ASUS MEMOPAD HD7 tabletett vennék. Játékra használnám első sorban. Mit gondoltok az intel porcival, hogy mennének a játékok?

[ Szerkesztve ]

(#58427) Shingen válasza FZsolt15 (#58426) üzenetére


Shingen
addikt

Pont az inteles porocikat nem szokták itt ajánlani játékra.

風林火山

(#58428) jUUh válasza Izzé (#58407) üzenetére


jUUh
addikt

Köszi a linkért, de az normális, h 27 helyett 20% os ÁFA-t ír? :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#58429) cidalain válasza jUUh (#58428) üzenetére


cidalain
veterán

nemzetközi a bolt, gondolom külföldről jön az áru, ezért külföldi áfa van.
cserébe viszont rohadt nagy a postaköltség: 3500 Ft vagy mennyi.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58430) komyka válasza tjb007 (#58422) üzenetére


komyka
tag

Shingen, tjb007, Köszönöm szépen a válaszokat! :R

(#58431) Deylath26 válasza cidalain (#58425) üzenetére


Deylath26
csendes tag

GPU nem fontos, hogy erős legyen vs 1,5GB vagy annál nagyobb RAM
ha nem kell erős proci mi a péknek kell egy szekérderék ram?
A GPU nem egyenlő a processzorral :)

Van benne valami, amit mondasz, de azért kellene 1.5GB RAM mivel anyum nem szokta bezárni az alkalmazásokat amire nincs szüksége, ezért lehet leterhelődne. Egyetértek, hogy böngészésre semmi szükség ennyit költeni rá, de nem vagyok ennyire jártas a területben, ezért irtam az árat.
Az, hogy 7 vagy 8 col nem számít csak 7-nél ne legyen kissebb.

(#58432) Shingen válasza komyka (#58430) üzenetére


Shingen
addikt

Nincs mit! :)

風林火山

(#58433) cidalain válasza Deylath26 (#58431) üzenetére


cidalain
veterán

Az android azt nagyon jól lekezeli, hogy bezárogatja a dolgokat. ez nem olyan mint a windows, hogyha betelik a memória akkor gáz van. Akkor az android kilő egy megnyitott de már rég nem használt alkalmazást.
Ha a rendszer mellett 4-500 mega szabad hely van az 4-5 alkalmazás kényelmes egyidejű futtatására elegendő. Ennél többet szerintem nem lehet elvárni egy alapnak szánt géptől.

Ahol a rendszer elvisz 800 megát azt meg kerülném a rossz optimalizáció miatt. Az ilyenekbe hiába van 1,5 GB ram, alapból rossz lesz a teljesítménye, nem használja ki a hardvert maximálisan.

Alap funkciókra lehet túlméretezett eszközt venni drágán, de szerintem felesleges, a többletköltséget gondolom ti is el tudjátok költeni másra.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58434) tjb007 válasza Deylath26 (#58424) üzenetére


tjb007
nagyúr

Lenovo S8

(#58426) FZsolt15

Nagyon sokszor kitárgyalt dolog, a válasz most is ugyanaz. Ha ennyi "kockázat" neked belefér, akkor nyugodtan megveheted. Itt vagy itt (esetleg még itt) amúgy nyugodtan rákérdezhetsz azokra a játékokra, amikkel biztosan játszanál majd, így azért tisztább képet kaphatsz.

Az a HD 7 pedig simán csak 7, a HD jelölésű egy régebbi modell.

(#58428) jUUh

Az Expansys egy francia cég, Frasnciaországban pedig 20% az áfakulcs, szóval normális, hogy csak annyit ír.

[ Szerkesztve ]

(#58435) taip válasza Deylath26 (#58424) üzenetére


taip
senior tag

Nem kötekedni akarok, de az "utazás közben lenne használva böngészésre" és a "mobilnet nem érdekel" nem mond ellent egymásnak? :) Vagy van valami wifi hotspot, amire rácsatlakozna?

Plusz a 1.5 GB RAM miatt eléggé leszűkítetted a kört.
Talán 1-2 Asus modell, a lenovo S8 és a Samsung Galaxy Tab 4 jön szóba. Hogy melyik ajánlott, arra inkább nem mondok semmit.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#58436) jUUh


jUUh
addikt

Azt nem tudjátok véletlen, hogy itt mi a "doboz" tartalma?

Samsung Galaxy S23+

(#58437) cidalain válasza jUUh (#58436) üzenetére


cidalain
veterán

Tablet, usb kabel, tolto adapter.
Vagy mire gondolsz?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58438) jUUh válasza cidalain (#58437) üzenetére


jUUh
addikt

Aksi,kábelek, ilyesmi. Csak mert nem írja őket, és nehogy aztán...

Samsung Galaxy S23+

(#58439) jUUh


jUUh
addikt

"Igen ami benne van az benne van, sajnos bontatlan."

EZt a választ kaptam arra, hogy mit takar a gyári doboz, ami "bontatlan". -nextelshopban. Most ezt mire véljem?

Samsung Galaxy S23+

(#58440) cidalain válasza jUUh (#58439) üzenetére


cidalain
veterán

fingja nincs mit árul, még egy dobozt se bontott ki. amit gyárilag beletettek.
akkor jól írtam először: tablet, usb kábel, hálózati adapter. ennyi. (van a családban ilyen tab abban is csak ennyi volt)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58441) xtend válasza jUUh (#58439) üzenetére


xtend
senior tag

LOLLLL
ez igen, Magyarország én így szeretlek a sok hülyével együtt....semmire ne véljed :) Állj tovább, hülyékkel ne foglalkozz, irány egy másik webshop ahol valamennyire értenek is hozzá :) :)

(#58442) jUUh


jUUh
addikt

És a vicc az, tudjátok, ez a webshop háromszor nyert díjat az árukereső.hu-n. De azt se hiszem el, hogy ingyen idehoznák 1 nap alatt. (2). Csak most végképp nem tudom, hogy honnan, mert ahol írják az összes tartozékot, ott 30e+1600 kiszállítás... Azért érdekel ennyire, hogy mi van a dobozban, mert egy csomó helyen találkoztam már azzal, hogy itt van a tablet "XY" csomagban, német nyelvvel, akkumulátorral. 20 ezer. Lejjebb görgetsz, "XY+HU+MEGAHIPERPACK" 38 ezer, magyar nyelvvel, gyári bontatlan csomagolással, 10 év garanciával.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#58443) xtend válasza jUUh (#58442) üzenetére


xtend
senior tag

[link]

pl itt ingyenes és elég megbízható bolt :) innen már sok mindent rendeltem

(#58444) jUUh válasza xtend (#58443) üzenetére


jUUh
addikt

Akkor itt adnak gyári tartozékokat, ugye? (Bocsi, a rengeteg kérdésért.)

Samsung Galaxy S23+

(#58445) xtend válasza jUUh (#58444) üzenetére


xtend
senior tag

Igen, de ők mindenre készséggel válaszolnak, írj nekik nyugodtan :)

(#58446) tjb007 válasza jUUh (#58444) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, adnak, ők nem holmi sufnigéesem. A gyári tartozékok amúgy kimerülnek egy USB kábelben, és egy töltőfejben.

[ Szerkesztve ]

(#58447) jUUh


jUUh
addikt

Köszönöm szépen mindenkinek, azt hiszem, még ma megrendelem. Legrosszabb érzés, amikor megrendelsz valamit, és várni kell rá 1 hetet :D :C :R :R

Samsung Galaxy S23+

(#58448) cidalain válasza jUUh (#58444) üzenetére


cidalain
veterán

rendeld az edigitalból, és ne felejtsd el beírni a kuponkódot, akkor 15%-kal olcsóbb! =24565 Ft, ingyen házhozszállítással, péntekre ott lesz nálad.

Lenovo tablet -15%-os kuponkód: A35W57
További infó a fennt linkelt oldalon.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#58449) jUUh


jUUh
addikt

Kecskeméten fogom átvenni, igaz, már most is átvehető lenne, de most nem tudok érte menni. Majd pénteken. Egyébként tényleg ezer hála nektek, remélem a tablet jól fog szolgálni ^^ :C :R :R :R :DD

Samsung Galaxy S23+

(#58450) weareinluck


weareinluck
tag

Sziasztok! Korábban már megkaptam válaszként igényeimre (teclast x98 air 3g), de nem merem bevállani azt, hogy egy dualbootos gépezetért kiadjak 70-80k-t hogy esetleg rádöbbenjek, hogy arra pont nem tudom használni, amire szeretném (teamviewer + skype + egy másik program).
Alternatívaként jött velem szembe a Teclast x80h, arról az igények tükrében mi a véleményetek? (Félelmeim között van az esetleges gari érvényesítéses mizéria is, szóval MOST nem jön számításba ekkora összegű rendelés, a bitangerős magyar forintról meg ne is beszéljünk)

[ Szerkesztve ]

Egy nap mindannyian meghalunk, az összes többi napon viszont nem.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.