Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57051) q2w3 válasza bostone (#57047) üzenetére


q2w3
senior tag

Mivel hivatalos úton amazonon keresztül vettem ezért EUs cucc és az itteni Nvidiaval kell rendezni a dolgot. Azt nem tudom hogy ők aztán hiva viszik. Vibrálást sosem láttam így ilyen gond nincs.
Repedezéstől féltem de szerencsére szerintem ez már újabb szállítmány és semmi baja sincs 2 hónap útán, mondjuk nem is toltam 2 napig folyamatosan mint pár ember forumba írta.
Igen tényleg olyan jól fut. Időnként napi 1x van hogy kicsit gondolkozik de egyáltalán nem jellemző hogy belassulna.
Páran szidták a lollipopot, én egyből felraktam így nemtudom nagyon hogy a kitkat milyen volt, de bármihez hasonlítom nagyon gyors. LG G2 telefonom van custom rommal és azt is simán lenyomja. Igazából amióta megvan a tablet, alig kapcsolom be a gépet és telefonon is kb csak hívásokat rendezek annyira kiváltott mindent.

(#57052) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

7-8 col körül keresnék táblagépet a gyereknek játszani. wifi legyen, játék azért ne akadjon, de nem kell hiperszuper cucc. Kijelzője lehetőleg ne legyen 640x480, de nem is kell QHD.
Valahogy 20K körül lehet kapni értelmes masinát amit erre a célra érdemes megvenni? Vagy többet kéne rászánni?

Jó lehet használtan is innen apróról.

[ Szerkesztve ]

(#57053) XtremLor válasza AndrewTdi (#57052) üzenetére


XtremLor
őstag

A keret ha kitolhato kicsit, wayteq 7q lenne a legjobb, ennyiert hazhoz jon, garancias! A ph-n van kulon topikja is, ami nagyon nem hatrany!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#57054) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Sziasztok!

8+ colos tabletet keresek 30-55 K kozott, a legfontosabb az lenne, hogy az erintesre rendesen reagaljon, telefon szinten. (Jelenleg egy wayteq xtab 8q van de az neha csak a harmadik erintesre reagal.)
Tudnatok javasolni valamit?
Parom haydayezik en meg hearthstoneozok rajta. Meg a gyerkok neha angry birds transformerseznek.

(#57055) SLYM


SLYM
veterán

sziasztok, 3 opciót is megadnék

9-11 között
új
itthonról
netezés
itt 3 választ is adnék, mert a tippek után kicsit képbe tudnék kerülni android fronton, hogy mit kapnék a pénzemért, tehát 60, 80 és 100.000 forintért is érdekelne, hogy mik a best-buy készülékek. köszönöm a választ

[ Szerkesztve ]

(#57056) csmat válasza AndrewTdi (#57052) üzenetére


csmat
senior tag

privát ment

[ Szerkesztve ]

(#57057) tjb007 válasza stargazer (#57046) üzenetére


tjb007
nagyúr

Samsung Galaxy Tab S 10.5, ASUS Transformer Pad TF303K
A Nexus 10-zel már nem érdemes foglalkozni, a Nexus 9 meg még nem került itthon hivatalosan forgalomba, tehát maximum valamelyik sufnigéesemben tudnád itthon megvásárolni bolti garanciával.
A Farmville-nek nincs natív kliense, csak a 2-nek, de megoldható az, hogy játszani lehessen vele.

(#57048) csmat

MediaTek MT8121 < Qualcomm Snapdragon 600 < Intel® Atom™ Z3745 Quad-Core 1,33 GHz = Intel® Atom™ Quad-Core 1.8 GHz
Ha pedig bejönne a képbe még az Exynos 5420 is, akkor valahogy így nézne ki:
MediaTek MT8121 < Qualcomm Snapdragon 600 < Samsung Exynos 5420 ≤ Intel® Atom™ Z3745 Quad-Core 1,33 GHz = Intel® Atom™ Quad-Core 1.8 GHz

„LG 8.0-nál mi van ami erősebb és szebb képű?”

Van, vagyis csak volt, az ASUS MeMO Pad 8 ME587C, de annyira felment az ára (70-ről 93 ezer forintra), hogy gyakorlatilag egy szintre került a Tab S 8.4-gyel, és a Z3 Tablet Compacttal.

(#57050) B.F.G.

Egy kicsit több infó kéne róla, például, hogy milyen processzor van benne.

(#57054) ThorsHUN

LG G Pad 8.0, Prestigio MultiPad Wize 5002, Lenovo A8 3G
A keretbe még beleférne az ASUS MeMO Pad 8 (ME181C/CX), és az ASUS Transformer Pad TF103CX is, de a Hearthstone nem igazán kedveli az Intel processzort.

(#57055) SLYM

60: ASUS Transfortmer Pad TF103CX
80: LG G Pad 10.1, ASUS Transfortmer Pad TF103C
100: ASUS MeMO Pad 10 (ME103K), ASUS Transformer Pad TF303K

(#57058) csmat válasza tjb007 (#57057) üzenetére


csmat
senior tag

:R

Akkor a Lg 8.3 még mindig jó választás? :C
(E fölött a (ASUS MeMO Pad 8 ME587C); Samu 8.4 és z3-van?)

(#57059) B.F.G. válasza tjb007 (#57057) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Hali,

Köszi az eddigi segítséget és a továbbiakat is:

Ennyit tudni róla: 7" Capacitive Screen Android 4.0 4GB Tablet PC 1.2GHz Cortex A8

Ez elég info?

(#57060) lacik25 válasza B.F.G. (#57050) üzenetére


lacik25
tag

Amikor nem talál drivert, akkor nézd meg az eszközkezelőben a hardver-azonosítóját és arra keress a gugliban.

(#57061) kisnorbi


kisnorbi
csendes tag

Sziasztok, nem rég vettem Kinából egy Cuba Talk 9x tablettet. Nagyon jól működik, 10000mAh akksi nagyon király. Gyors, szép, gyári Rom van rajta.
Következő a problémám, hogy vettem egy tokot+billentyűzet kombóval. Hiába állítom át, hogy magyar vagy angol legyen a bevitel. Hiba jelenség hogy például backspace helyett "z" betűt ír, vagy pl nincs "e" betű stb...
Rádugtam egy OTG kábellel egy asztali pc billentyűzetet, azzal is ugyanazt produkálta.
Szeretném megkérdezni hogy valaki tapasztalt már-e ilyet, és van e rá megoldás?

(#57062) XtremLor válasza kisnorbi (#57061) üzenetére


XtremLor
őstag

Nem probaltal meg kulso programot felrakni pl swiftkey-swype?

"Legen...Wait for it...Dary"

(#57063) B.F.G. válasza lacik25 (#57060) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Talál egy Androidos eszközt ami ismeretlen az usb-k-nél:

Ott max ezt találtam: Port_#0004.Hub_#0004

Erre gondolsz?

Konkrét hardver azonosított nem találtam, de a tablett nem kapcsolódik akkor sem be ha rádugom a gépre akkor is megáll a kezdőképernyőnél, ha kikapcsolom (hosszan power) akkor viszont eltűnik az ismeretlen eszközök közül..

(#57064) B.F.G. válasza B.F.G. (#57063) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Hát ha jól értem ez az jelenti, hogy rossz az usb eszköz amit csatlakoztatni sezretnék.

(#57065) kisnorbi válasza XtremLor (#57062) üzenetére


kisnorbi
csendes tag

még nem próbáltam, de kipróbálom....

[ Szerkesztve ]

(#57066) kicsigeri


kicsigeri
senior tag

Sziasztok, egy kis segedelmet szeretnék kérni, hogy mégis milyen tab-ot vegyek.
7" méret tetszene, esetleg 8", mindenképpen újat, itthon venném, boltban vagy a weben.
Amire használnám, játék, internet, filmnézés, mail, és 25-40 közt legyen az ára.
Előre is köszi. :R :R :R

(#57067) Viktor77 válasza tjb007 (#57057) üzenetére


Viktor77
titán

Az alsókategóriás, Inteles tabletemen igencsak jól fut a HS.

Ennek ellenére én sem ajánlanék Inteles gépet, sok app, játék inkompatibilis.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#57068) kerekfej


kerekfej
addikt

Samsung Galaxy Tab 3 Lite T110 ez mennyire jó készülék, mennyire éri meg az árát?

[ Szerkesztve ]

(#57069) tjb007 válasza csmat (#57058) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, és még egy igen (legalábbis itthon, és az Androidos vonalon).

(#57066) kicsigeri

WayteQ xTAB-8Q, LG G Pad 7.0

(#57067) Viktor77

Ez a Hearthstone már csak ilyen. Egy alsókategóriás tablet jó neki, de a tízszer annyiba kerülő csúcsmodellen már lag, fagyás, és egyéb más anomáliák jönnek elő. Mondjuk azért valahol nem kell csodálkozni azon, hogy ez a helyzet.

(#57068) kerekfej

Semennyire.
26 ezer forintot (mondjuk ennyiért csak bolti garancia jár) talán még megér, de 40-et semmiképp.

(#57070) kicsigeri válasza tjb007 (#57069) üzenetére


kicsigeri
senior tag

Köszi szépen, nézegetem őket :R :R :R

(#57071) kisnorbi válasza XtremLor (#57062) üzenetére


kisnorbi
csendes tag

nem, ugyanaz a hiba

[ Szerkesztve ]

(#57072) kerekfej


kerekfej
addikt

Lenovo A7-ben milyen Audio DAC van?

(#57073) jubilleum


jubilleum
senior tag

Van itthon egy használaton kívüli tabletem. Van rajta rendes usb. Szóval elkezdtem gondolkozni hogy tudnék e belőle,nyomtató szervert csinálni. Valaki már körbe járta a témát? Ötletek?:)
Előre is köszönöm.

(#57074) ®abstract®


®abstract®
őstag

Sziasztok!

Zenithink c94 es táblagépem van.Próbáltam a romot frissíteni de sehogy se jön össze :)) A gyártó oldaláról leszedtem a legutóbbit amiben már elvileg javították a wifi hibát,ezért akartam erre frissíteni de nem jött össze. Keresgéltem egyéb fórumokon de amit leszedtem romokat egyiket se tudtam feltenni.Phoenix és live suite tal sem! Tanácstalan vagyok...

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#57075) lacik25 válasza B.F.G. (#57064) üzenetére


lacik25
tag

Nem rossz az, csak nincs driver telepítve hozzá.
Az eszközkezelőben az ismeretlen-sárga jelesen jobb egér tulajdonságok részletek fül - lenyitás hardverazonosítók - ott lesz ilyen: USB\ROOT_HUB&VID1106&PID3038&REV0062
ezt jobb egér másolás google keresőbe illesztés kiadja a driverek garmadáját (s talán a noname nevét is).
Ha már van jó driver, azzal a pc is rendesen látja, akkor lehet továbbmenni, hogy milyen progi kell majd a felélesztéshez.

(#57076) gg72


gg72
veterán

Családban kellene valakinek egy 4:3-as képarányó tablet leginkább csak képregényekhez, PDF (magazinok) olvasásához, netezésre és fotókhoz (készítés + nézegetés). Nem nagyon vagyok otthon a témában, mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#57077) lacik25 válasza ®abstract® (#57074) üzenetére


lacik25
tag

itt nézz körül: [link]
(De nagyon sok magyar fórumon is téma a livesuit használata - meg kell tanulni sajnos.)

(#57078) ®abstract® válasza lacik25 (#57077) üzenetére


®abstract®
őstag

Köszi,körbenézek. :R
akinek van még ajánlata elfogadom :)

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#57079) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Asszem ebben a fórumban olvastam, hogy aki új tabletet szeretne venni, az jobban jár, ha még vár az idei újításokra.
Ha lesz újítás, az tabletek terén mi lesz?
Nagyából tudni már milyen változás lesz, miket fog érinteni, hardveresen, illetve mely típusokat, stb?
Köszönöm! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#57080) yaastreet válasza tjb007 (#56986) üzenetére


yaastreet
csendes tag

Köszönöm a tippet!
Olvastam review-kat az ajánlott Asus MeMO Pad 8 ME181CX készülékről, és borzalmas visszajelzések voltak az itt is sokat emlegetett intel processzorral kapcsolatban. Ugyan én írtam, hogy nem játszanának rajta, de ezt úgy értettem hogy nem lenne "most wanted", "colin mcrae" kategóriával használva, az viszont ijesztő hogy bizonyos review item-ek szerint egy "candy crush" képes kifagyni alatta.
Szembe állítva a fent említett asus-t a "Lenovo TAB A8 (59-407773)"-al a lenovo miben gyengébb? Mert az MTK8382 prociban nyilván erősebb, feltételezem valamiben rosszabbnak kell lennie, hogy inkább az asus-t preferáltad... :)

(#57081) SLYM válasza tjb007 (#57057) üzenetére


SLYM
veterán

köszönöm a választ itt is és a windows-os topicban is. igazság szerint pontosan olyan tabletet keresek ami olyan, mint az ipad air. nagyon tetszik, hogy ilyen kicsi a tömege a kijelző méretéhez képest. nagyon jó felbontás, netezésre való, kb nekem találták ki, csak az a gondom vele, hogy ez az 1 giga ram nekem kicsit kevésnek tűnik. most ipad 3-am van, de az kicsit nehéz, ezért gondolkozok a cserén, de 100.000-et kiadni egy 1 giga rammal szerelt masináért, hát a fene tudja. az ipad air 2 meg 130-tól kezdődik, de inkább több, múltkor megörültem, hogy láttam egyet 125-ért, erre kiderül, hogy az netto ár. meg nem is kell nekem ipad air 2 szintű hardver netezésre azt hiszem. tehát ezért nézegetem most a windows-os és az androidos masinákat. tudnál esetleg olyan tabletet ajánlani, ami olyan, mint az ipad air, csak kicsit erősebb? vagy ugyan olyan erős, de olcsóbb? (így kellett volna feltennem először a kérdést azt hiszem). köszönöm a választ

[ Szerkesztve ]

(#57082) ThorsHUN válasza tjb007 (#57057) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Köszi a segitseget!
Annyi kerdes, hogy akkor ezek erinteserzekenysege meghaladja a wayteq-et ugye?
Mert igazabol csak ez kesztet cserere.

(#57083) zolikaDB válasza SLYM (#57081) üzenetére


zolikaDB
veterán

Talán a Xiaomi Mipad megfelelne neked.

(#57084) B.F.G. válasza lacik25 (#57075) üzenetére


B.F.G.
senior tag

Ok kösz, megpróbálom majd, csak most nincs nálam a tablet! Bár úgy emlékszem, hogy ennyire értelmes információt nem találtam és néztem ott ahol írod, de még újra ellenőrzöm hátha én néztem el.

(#57085) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Urak, az Amazon Kindle Fire HDX 8.9 megéri a német amazonos 234€-s árát? Mit lehet ezekről tudni? (a cikk leírásán kívül van valami hátulütője?) A Snapdragon 800 mennyire képes "kiszolgálni" egy komolyabb tabletet?
A Xiaomi Mipad kategóriájában mik a külföldi/hazai piacon is elérhető versenytársak? (árát is figyelembe véve, 7-8" között, 2GB RAM-tól felfelé :D )
OS-től független!
Köszönöm!

(#57086) gg72 válasza gg72 (#57076) üzenetére


gg72
veterán

[Erre] valaki? + annyi hozzá, hogy jó lenne, ha nagy (néha több száz mega) PDF fájokat is tudna kezelni, mert a tescos op3ndott pl. nem igazán bírkózik meg velük.

(#57087) csmat válasza SLYM (#57081) üzenetére


csmat
senior tag

Én a samsung 8.4, vagy a 10"-sát mondanám, vagy sony z3 tablet

(#57088) koncsik válasza gg72 (#57086) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Fotózás elég necces része mindegyik tabletnek, még az iPad Air sem igazi... :(
Úgy emlékszem nektek is van/volt Wayteq xtab-100qcr, olvasgatásra kiváló, szerencsés esetben türelemmel (+ jó FW megtalálása) a netezés is elfogadható.
Saját tapasztalat alapján én nem tudok mást, majd a szakértők talán tudnak jobb megoldást. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#57089) gg72 válasza koncsik (#57088) üzenetére


gg72
veterán

Igen, nekünk van egy ilyen Wayteq-ünk, de már hónapok óta hozzá sem nyúltunk, szegényen már semmit sem lehet csinálni, annyira belassult. Tudom, újra kellene húzni.
Most másnak keresek táblagépet a korábban már vázolt célokra. Szüleim vettek pár napja egy tescos op3ndott-ot, az nekik tökéletes netezésre, facebookra és skype-ra, de a 200-300 magás PDF-ekkel meggyűlik a baja. Most átnéztem a win-es tabletes topicba, ott azt írják, hogy az olcsóbb tescos Lark (30ezer körül van) is jó erre a célra.
Fotó: csak alkalmankénti kattintgatásra kellene.

(#57090) Szabonoemike


Szabonoemike
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, hogy milyen gépet vegyek.
Ami fontos:
Kijelző: 8-9-10 colos
min 2 GB RAM
4 magos processzor
Netezésre és játszani használnám
mindenképpen 4g-s legyen
Ár: 100.000 körül.
Köszönöm az ötleteket előre is!

[ Szerkesztve ]

(#57091) emitter


emitter
őstag

Sziasztok,

a nagy áruházak akciós (15-20 ezres) tabletjeit általában 512MB RAM, 4GB flash tárhely és 2 magos procival árulják. Ezeken vajon mennyire fut gördülékenyen a rendszer? Ha nem pakolok fel sok appot, akkor még gyors marad? (pl. Akai TAB-7800, myAudio 904T Panther)

Vagy inkább vegyek egy használt myAudio 816QC tabletet? (1GB RAM, 16GB tárhely, 4 magos proci)
Ez utóbbi már lassan 2 éves gép, bár még ha megkímélt is, de gari már nincs rá.

Mit javasoltok?
Sajnos a Tesco op3nDott elfogyott jelenleg.. (és ha lesz is újra, ki tudja, hogy marad-e a kedvezményes 15 ezres ár..)

(#57092) touretteguy válasza tjb007 (#57042) üzenetére


touretteguy
újonc

köszi szépen, a kettő közül lesz majd valamelyik :)

(#57093) SLYM válasza csmat (#57087) üzenetére


SLYM
veterán

8.4-es samsungból van tab pro, meg tab s is. itt a mobilarénán csak a tab s volt tesztelve, de az jóval drágább, mint a sima tab pro [link]. ez viszont nagyon jó árnak tűnik nekem így elsőre

(#57094) tjb007 válasza kerekfej (#57072) üzenetére


tjb007
nagyúr

A MediaTek sajátja.

(#57073) jubilleum

Nyomtatni ugye lehet róla, de hogy nyomtatószervert csinál belőle ? Nem hinném, bár annyira én sem jártam körül a témát.

(#57074) ®abstract®

Milyen rendszer alól próbáltad frissíteni ?

(#57076) gg72

Cube Talk 9X, bár a készítésben a többihez hasonlóan ez sem túl erős.

(#57079) makoss

Csak a szokásos: több RAM, erősebb SoC, frissebb rendszer (out of the box), meg még amit el lehet képzelni.
Ezt amúgy csak azért írtam annak akinek, mert neki az ár mindegy volt. Ebből következik, hogy ezek inkább a felsőkategóriára lesznek jellemzőek, a 40 ezer forintos árkategóriában nem fog hirtelen 4GB-ra ugorni a RAM mérete, és processzorból sem fog háromszor olyan erős belekerülni mint korábban.

(#57080) yaastreet

Pont az MT8382 a gyengébb, méghozzá nem is kevéssel. Körülbelül háromszor-négyszer erősebb az ASUS-ban lévő Intel Z3745.

(#57081) SLYM

„tudnál esetleg olyan tabletet ajánlani, ami olyan, mint az ipad air, csak kicsit erősebb?”

Hasonlót tudnék, de az is közel annyiba kerülne, mint az Air 2.

„vagy ugyan olyan erős, de olcsóbb?”

Ilyet viszont nem, legalábbis most nem igazán jut eszembe ilyet.

(#57082) ThorsHUN

Igen.

(#57085) zolikaDB

Megéri, de inkább csak akkor, ha meg tudsz lenni a Google szolgáltatásokkal kibővített rendszer nélkül, illetve az azokat igénylő alkalmazások nélkül. Ugyan le lehet cserélni a rendszert rajta, elérhetőek rá különböző főzött ROM-ok, de egyrészt némelyikben nem működik minden funkció, másrészt pedig egyik sem lesz olyan stabil működésű, mint a gyári.
A Snapdragon 800 meg még mindig egy felsőkategóriába tartozó SoC, tehát a kiszolgálással nem lesz gond. Olvass el a Samsung Galaxy Tab PRO 8.4 tesztet, kb. arra lehet számítani.

Versenytársak.
Itthon ugye 90-100 ezer forint körül lehet megkapni az üzletekben. Ennyiért ezek a legjobbak: Samsung Galaxy Tab S 8.4, Sony Xperia Z3 Tablet Compact, ASUS MeMO Pad 7 (ME572C), ASUS MeMO Pad 8 (ME581C)

(#57090) Szabonoemike

Kevés lesz a 100 ezer forint erre. A legolcsóbb 4G-s, minimum 2GB RAM-mal szerelt modell a 110-115 ezer forint körül beszerezhető ASUS MeMO Pad 8 ME581CL, de az Intel processzor miatt a játékoknál előfordulhatnak problémák. Ha ennyi kockázat még belefér, akkor maradj ennél. Ennél olcsóbb nincs, legalábbis itthon.

(#57095) Szabonoemike válasza tjb007 (#57094) üzenetére


Szabonoemike
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! Igazából áldoznék rá, vagy akár lejjebb is adnék az igényekből, csak ne akadozzon rajt semmi sem. A samsung galaxy tab4?

[ Szerkesztve ]

(#57096) Milka 78 válasza gg72 (#57089) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A 200-300 megás pdf-ek még egy kissebb pc-tis megfognak,de sok pdfscan a 10.1-emet is elgondolkodtatta.Abbyy finereader letölt/megvesz és szépen vissza veszed a minőséget.Azóta egy mezei rk3188-assal is simán fut bármilyen pdf álomány.

(#57097) fateless válasza SLYM (#57093) üzenetére


fateless
veterán

Tudsz valamit a boltról, illetve arról, hogy gyári garanciát adnak-e teljes csomaggal?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#57098) gg72 válasza Milka 78 (#57096) üzenetére


gg72
veterán

Kösz, de egyelőre nem találtam meg a play áruházban.

(#57099) Dio111


Dio111
tag

Sziasztok!

Tablet vásárlasba kérném a segitségeteket.
Ami lényeges 7" GPS, Sim hely.
Eddig 1 BluePhanter Voyagert koptattam de kez a töltése rosszalkodni a buszba és hát nemtudom érdemes e lenne szórakázni vele, tehát a legfontosabb az lenne, hogy a gps része tökéletes legyen ne akadjon meg 800 1000 kmes távolságok kiszámolásában sem :) és ne kerüljön horror árba :)

(#57100) emitter válasza emitter (#57091) üzenetére


emitter
őstag

valaki?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.