Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51201) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Sziasztok!
A WayteQ xTAB-7X Quad-ot néztem ki a barátnőmnek max 30 eFt környéki gépek közül, és mivel itt többször ajánlottátok másoknak is az előző hsz-ekben, már csak egy lépés van a rendelésig.
De megláttam egy ASUS MeMO Pad HD 7-est 4 eFt-al drágábban, érdemes lenne inkább azt rendelni? Vagy itt valami nem stimmel, hogy ilyen olcsó?

(#51202) AxBattler válasza Aidan85 (#51201) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem a Wayteq a 3G, és a telefonálási lehetőség miatt lehet jobb, de ha ezeket a funkciókat nem használja ki bnőd, akkor az Asus-szal jobban jár.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#51203) GGenius


GGenius
tag

Sziasztok!
Egy Tabletet szeretnék venni és én erre gondoltam:Dell Venue 7 jó? mert csak 1 magyar tesztet olvatam...(nem volt hosszú)
Valakinek van ilyen? vagy nekem kéne Ipon-ról vagy extreme digitalból 40 Ezerig tablet.
Szerk.:7 vagy 8 colost szeretnék vékony kerettel és minél véknyabb legyen a készülék ház :D de azért ne legyen buta se :DD

[ Szerkesztve ]

Egy jó tanács bárkinek: Sose vitatkozz hülyével, mert a többiek a végén összekeverhetnek vele! Én is így jártam a héten...

(#51204) Mcleod


Mcleod
tag

Sziasztok!
Erről a tabletről mi a véleményetek: [link] ?
Érdemes lehet foglalkozni vele? Illetve mennyire megbízható ez az oldal?

Köszönöm

Csak egy maradhat!!

(#51205) GGenius


GGenius
tag

Most teljesen ösze zavarodtam ...(elolvastam egy másik tesztet) most mi az igaz hogy 1 GB vagy 2 GB ram van benne?mert a kettő jobb lenne :DD

Egy jó tanács bárkinek: Sose vitatkozz hülyével, mert a többiek a végén összekeverhetnek vele! Én is így jártam a héten...

(#51206) D@ni88


D@ni88
addikt

Asus MeMoPad HD 10 ME102A-1B021A-re hol lehet fóliát venni? :U

[ Szerkesztve ]

(#51207) lsebestyen válasza marcellx (#51200) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hello, LG G Pad 7.0? Én ma vettem, nagyon tetszik ennyi pénzért, szerintem legjobb választás. Tech2-n van róla részletes teszt is!

(#51208) mm89 válasza lsebestyen (#51207) üzenetére


mm89
őstag

Nekünk 8.3 van már egy pár hónapja. Tegnap fogdostam egy 7.0-t. Mindkettőn full alap, gyári szoftver. Elsőre nagyon tetszett a kisebb, jobb a fogása. De aztán olyanokat akadt, hogy nem akartam elhinni. Egy egyszerű példa: képernyőforgatás. Kb 5 másodpercig tart mire elfordítja! Futó folyamatok váltása se vajsima. Nem is nyúztam sokáig. Szerintem valami nem stimmel vele, vagy nem tudom. A 8.3 is belassul, megakad néha, nem tagadom, de azért ez durva.
Egyébként szép, meg mondom, kézbeillik (jobban mint a 8-as) bár súlyra kb ugyanaz és az ugye kisebb felületen valahogy nehezebbnek hat. Elsőre pedig rávágtam, hogy kéne egy ilyen. Aztán 10 perc nyomkodás után gyorsan vissza is adtam a gazdájának...

szerk.:
oké, oké, más árkategória...

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#51209) Laurh válasza Aidan85 (#51201) üzenetére


Laurh
aktív tag

Szia ebbe a kategóriába elég jó a wayteq, most vettem én is meg a 4magost topikjába részleteztem.

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#51210) zozoka79


zozoka79
tag

tabletet fogok venni, már csak két típus van harcban. a chuwi v88s 130 dollár körüli áron,és a Cube Talk 8 U27GT, ez valamivel olcsóbb 100 dollár körüli áron. ezek a kritériumaim,amit ezek tudnak.de gy kínai hölgyike eladóval c6 elve al aliexpressen azt írta, a cube a legjobb márka a kínaiak között. jelen esetben a chuwi itt erősebb valamivel( 4szer 1.3 ghz mtk proci,nem 16 hanem 8 gb rom,de 450 mali és nem 400) a chuwi meg 4szer 1.8 ghz rorkchip proci,mali 400,16 gb rom) ezeknek fényében melyiket javasolnátok? a z olcsóbb cube ,vagy a drágább chuwi?

[ Szerkesztve ]

(#51211) GGenius


GGenius
tag

Sziasztok!
Egy Tabletet szeretnék venni és én erre gondoltam:Dell Venue 7 jó? mert csak 1 magyar tesztet olvatam...(nem volt hosszú)
Valakinek van ilyen? vagy nekem kéne Ipon-ról vagy extreme digitalból 40 Ezerig tablet.
7 vagy 8 colost szeretnék vékony kerettel és minél véknyabb legyen a készülék ház :D de azért ne legyen buta se :DD

Egy jó tanács bárkinek: Sose vitatkozz hülyével, mert a többiek a végén összekeverhetnek vele! Én is így jártam a héten...

(#51212) daniel2121


daniel2121
senior tag

[link]
Gondolom ezt a boltot hagyjuk, de egyébként mennyire ajánlott ez a tablet?

(#51213) Aidan85 válasza AxBattler (#51202) üzenetére


Aidan85
aktív tag

& @Macskassy
Köszi mindkettőtöknek, teszünk egy próbát a Wayteq-el!
A cél valójában az, hogy kiderüljön, az okos telefon és e-book olvasó mellé van-e létjogosultsága egy tablet-nek is.

(#51214) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Lányismerősnek kéne dokkolós tabletet szereznem, annyit tudok, hogy 150k van rá, kell egy jó kamera bele a videótelefonáláshoz, valamint 3G és GPS legyen benne.
Androidosat és Windowsosat is szeretnék neki ajánlani, ezért írok mindkét helyre.

Ezt nézte eddig.

Mit ajánlanátok? (külföldön érvényesíthető garancia nagy előny!)

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#51215) Skillet válasza Aidan85 (#51213) üzenetére


Skillet
addikt

az ebook olvasót véleményem szerint felesleges ide keverni. a telefonom folyamatosan töltőn volt, mert állandóan azt nyomkodtam. útközben, meg nem otthon, az egy dolog... de otthon kényelmesebb egy tablet. és sokat spórolsz a telefonod üzemidején, meg az aksija élettartamán.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#51216) Szatura


Szatura
tag

Nem találok galaxy tab pro ( sm t520 ) topicot
Ennyire kevesen nyomkodnak ilyet, vagy ennyire nem kedvelt darab?

(#51217) D@ni88


D@ni88
addikt

Asus MeMoPad HD 10 ME102A-1B021A-re hol lehet fóliát venni? :U

(#51218) naja válasza D@ni88 (#51217) üzenetére


naja
aktív tag

Például itt az első találat:

http://kijelzovedo-folia.arukereso.hu/asus/?gclid=CjwKEAjw0ueeBRCmhozc-_DRrlUSJABihBEEy8q9TE8rO9Y8mvzLa3q8deU9h8b8JtSha_wlvZl6zRoC3Hjw_wcB

(#51146) -» (#51157) D@ni88
ASUS Memo Pad HD 10 árában lehet Samsung Galaxy Tab 3 10.1-et is kapni.
Használhatóságban, minőségben melyik a jobb? Tehát nem a technikai paramétereket tekintve, hanem végeredményben a felhasználói élményt illetve.

[ Szerkesztve ]

(#51219) gorje válasza Laurh (#51209) üzenetére


gorje
senior tag

Szia
Tudnal dobni 1linket a velemenyedhez/topikhoz. Most szeretnek venni 1et. Aksi hogy birja?

(#51220) Shingen


Shingen
addikt

Sziasztok!

Unokaöcsémnek van egy navon raptor 7 tabletje.
Most itt van nálunk és az a baj, hogy a tálcán ez az üzenet van:

"Kevés a szabad terület.
Előfordulhat, hogy néhány rendszerfunkció nem működik."

Aztán megnéztem mi újság ezzel, belementem az alkalmazás kezelőbe és a tetején ahol az összes szó van, az alján azt írja a belső memóriába csak 11 Mb szabad hely van.
Viszont ennek a tabletnak ugye 8 Gb a belső memóriája.
Ha azon a csúszkán meg rámegyek SD-kártyára ami gyakorlatilag nincs benne, gondolom ez takarja a belső memóriát azon azt írja 4GB szabad hely van.

És mivel a belső memória majdnem tele van, nem enged telepíteni rá semmit.
Pedig az összes játék az sd van áthelyezve a belsőn csak az indítójai vannak.
Nem tudom, hogyan lehetne a belső memóriába helyet csinálni, illetve növelni azt?

Légy szíves segítsetek!

Köszönöm szépen!

風林火山

(#51221) hbala


hbala
aktív tag

Érdekes: [link]

(#51222) kovacs65 válasza hbala (#51221) üzenetére


kovacs65
senior tag

Teljes értékű Win 8.1 - 1 GB RAM-mal...

Biztos nagyon hasít!!

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#51223) Zeki válasza hbala (#51221) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#51224) GGenius


GGenius
tag

Azt a tab-ot érdemes meg venni (Kingsing W8) vagy full low?vagy inkább egy Dell Venue 7?(a king kb 30 a venue pedig 40)

Egy jó tanács bárkinek: Sose vitatkozz hülyével, mert a többiek a végén összekeverhetnek vele! Én is így jártam a héten...

(#51225) gorje


gorje
senior tag

Hali
WayteQ xTAB-7X Quad et szerettem volna venni de az uzemido kicsit eltavolitott a dologtol..
Kicsit dragabban (30-40e vagy akar max30ig) van e valami jobb ill ajanlott? Pl uzemidoben... Lenyeges: 3g, 7-8as meret.

[ Szerkesztve ]

(#51226) Eduardo89


Eduardo89
aktív tag

Üdv!

Van egy BluePanther Voyager GT tabom és usb csati gondom akadt.
Az eszköz új kora óta beépített billentyűzetes tokkal volt használva (cirka 1.5éves) és a csati annyira kikopott, hogy csak lötyög benne a töltő és a billentyüzet dugasza is. A legkisebb érintéstől is kimozdul....
A kérdés az, hogy lehet-e cserélni az usb aljzatot rajta illetve tudtok-e megbízható szakit ajánlani esetleg?
Köszi! :R

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#51227) zozoka79 válasza Mcleod (#51204) üzenetére


zozoka79
tag

A cube a legjobb kínai márka utána a chuwi.ezt egy kínai eladó írta nekem skype on az aliexpressről...

(#51228) tjb007 válasza hbala (#51221) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egyrészt nem ide tartozik, van külön Windows tablet topik, másrészt pedig eddig még egy 100 dollárosként beharagozott modell sem került ilyen áron piacra (ez inkább ilyen ajánlott fogyasztói ár, vagy kereskedői beszerzési ár), így ez sem fog.

(#51222) kovacs65

Ennyire hasít egy 1GB RAM-os Windows 8.1-es tablet: [link]
Semmivel sem rosszabb a hasonló képességekkel bíró Androidos társainál.

(#51224) GGenius

Nem csak ez az egy létezik a világon, számtalan másik, nagyobb kínai márkától származó 8 hüvelykes Windows 8.1-es modell létezik, inkább azok között érdemes szétnézni. Léteznek amúgy 2/32-esek is, nem csak 1/16-osok, azok sem vészesen kerülnek többe és azért mégiscsak jobbak több szempontból is.

(#51225) gorje

Amikben lényegesen nagyobb akku van, az a Prestigio MultiPad 4 Quantum 7.85 3G (4700mAh), és az ASUS Fonepad 7 (FE170CG).

(#51227) zozoka79

Ez körülbelül olyan mintha a BMW kereskedő azt mondaná, hogy a BWM a legjobb német autómárka, utána pedig az AUDI :)
Amúgy van némi igazságtartalma.

[ Szerkesztve ]

(#51229) ¤Envy¤


¤Envy¤
tag

Üdv!

Milyen tablete(ke)t ajánlanátok?

- A méretekkel nemigazán vagyok tisztában, de az biztos, hogy nem a legnagyobb kell. Talán egy ebook olvasó méretű, vagy azoknál picit nagyobb kellene. Olyan kis kényelmeset. Mekkora a legkisebb? Egyáltalán milyen méretek vannak?

- Új legyen!

- Itthon szeretném venni, DE a külföldi rendelés sincs kizárva.

- Használni: játék, internet, filmnézés, ilyesmikre.

- Pénz az ne legyen mérvadó, csak az, hogy jobb, megbízhatóbb márkát szeretnék. (De persze azért nem a legdrágábbat, de nem is a legolcsóbbat. Csak jót.)

Köszi! :R

(#51230) GGenius


GGenius
tag

Sziasztok!
Tudom nem ez a topik de mégis el mondanátok.
Az lenne a kérdésem hogy mi a külömbség közöttük:
http://outlet.euro.dell.com/Online/InventorySearch.aspx?c=uk&cs=ukdfh1&l=en&s=dfh&brandid=9&fid=1570
http://www.dell.com/uk/p/tablets-touch#!dlpgid=tablets
Mert az elsőnél "csak" £140.46-ba kerül a másikba pedig £229!!!
Mi a különbség?a outletes sérült?vagy mi a baja hogy olcsóbb?

Egy jó tanács bárkinek: Sose vitatkozz hülyével, mert a többiek a végén összekeverhetnek vele! Én is így jártam a héten...

(#51231) hbala válasza tjb007 (#51228) üzenetére


hbala
aktív tag

Bocsánat, csak korábban is voltak említve win-es gépek.

[ Szerkesztve ]

(#51232) mike1334


mike1334
veterán

Sziasztok. Melyik most a legjobb üzemidejű 9-10 colos androidos tábla? Nekem Nexus 10 van, az sorozatnézéssel elvan majd' 10 órát, de játék pl szívja erősen...gondolom a kijelző miatt is. Mióta megvan nem nagyon nézegettem a topicot, így nem vagyok képben az újdonságokkal.
(Már csak a Bloodbowl miatt is kérdem, mert az valószínűleg elég nagyokat harap majd az akksiból:D)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#51233) Mattey


Mattey
tag

Hello!

Tablet vételén gondolkodom, valószínűleg majd őszre csúszna. Ami fő szempont, hogy inkább filmnézésre, internetezésre használnám (Persze nem lenne gond, ha játszani is lehet) 7-8 colos kijelzős és árban olyan 35-60k között mozoghat. Mondjuk ha inkább olcsóbb az se baj.

(#51234) SRII


SRII
őstag

Hali!
Mit gondoltok a Ramos tabletekről?

[link]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#51235) mmmb80 válasza Shingen (#51220) üzenetére


mmmb80
tag

Amit belső memó-nak ír,arra lehet csak telepíteni az appokat. Amit SD-nek,az minden más fájl tárhelye,de appot nem lehet rá telepíteni!

(#51236) Kar07


Kar07
tag

Sziasztok!

Hasonló kérdésem lenne, mint amit Shingen kérdezett az #51220 alatt.

Van egy Concorde Draco tabom, a belső memóriája két részre van osztva, egy ~800Mb-os, és egy ~4,5 Gb-os (elvileg a 8 Gb-ból...). Viszont a 4,5-esre ahol még lenne 3Gb hely, nem tudok telepíteni, a másikon pedig nincs hely.
Amit engedett a rendszer, azt már áthelyeztem a nagyobbik tárhelyre, de a kisebbikre már így sem lehet telepíteni.

Tudnátok segíteni hogy lehet azt megoldani, hogy a maradék 3 Gb helyre is telepíthessek még? (gyerek szeretne pár játékot még rá)

Köszönöm!

#51235, mmmb80

Lehet nem jól értem: van egy tab, amire pl. esetemben csak 800 Mb tárhelyre tudok appot telepíteni, a másik ~4 Gb-ra nem?

[ Szerkesztve ]

(#51237) Gabo83 válasza Gabo83 (#51109) üzenetére


Gabo83
csendes tag

Na ez lenne az:

http://www.hirhatar.hu/hir/az-iwowwe-ami-ubereli-a-skype-ot-is

Ki szeretné tesztelni?

:)

(#51238) Shingen válasza mmmb80 (#51235) üzenetére


Shingen
addikt

Akkor amit az alkalmazásoknál belső memóriának ír amin most 10 mb hely van, azt nem lehet sehogy növelni.
Csak akkor ha alkalmazást törlök?
Ezek szerinte nem is lehet rá telepíteni több játékot?

Ami meg az SD- memória amin van 4 GB hely akkor arra nem lehet már appot telepíteni, csak filmeket, zenéket, fotokat rakni?

És ha veszek bele Micro SD kártyát, akkor sem lehet több appot telepíteni rá?
Csak több film, zene, ilyesmi férne rá?

Köszönöm!!!!

風林火山

(#51239) Throme válasza Kar07 (#51236) üzenetére


Throme
veterán

Azt próbáltad, hogy az alkamazások menüben kiválasztasz egy alkalmazást (app-ot) és áthelyezed belsőről (ahova alapból települ) SD-re (vagy hívják bárhogy a belső memória másik részét)? Ez valszeg csak az általad telepítettekkel fog működni, nem a gyáriakkal.
Én még kezdő tabletes vagyok, de telefonnál ezzel lehet ide-oda pakolgatni az alkalmazásokat.
Szóval majd kijavítanak, ha nem jól írtam valamit...

(#51238) Shingen: külső sd memóriakártyára nem enged telepíteni app-ot. Ha jól tudom ez android 4-es sorozattól van így. Ezért ez marad "média" (zene, film...stb) tárhelynek. Esetleg a fényképeknek lehet megadni ezt a háttértárat.

[ Szerkesztve ]

(#51240) Shingen válasza Throme (#51239) üzenetére


Shingen
addikt

Én már azt is próbáltam az összes telepített játék app-ot áthelyeztem az úgymond (sd kártyára).
De még így is csak 10 Mb hely van a Belső memóriába :(

風林火山

(#51241) Kar07 válasza Throme (#51239) üzenetére


Kar07
tag

Szia!
Igen, ezt már próbáltam, amit lehetett már átpakoltam a 'belső sd-re', de így is keveslem a maradék helyet amire telepíthetek appot/játékot.

Vennék micro-sd kártyát, de ha ugyanúgy nem lehet rá telepíteni, akkor sem sok értelmét látom.

Itt van egy leírás, amivel lehetne az sd kártya is telepíteni, de nem tudom, hogy vajon működhet-e.
Esetleg vannak tapasztalatok?

Shingen (#51240):
Nekem is az a problémám mint neked.

(#51242) khalox válasza Kar07 (#51241) üzenetére


khalox
őstag

Ez érdekelne engem is, hogy működik-e így root nélkül.
A root-olt készülékekre több megoldás is van már.

(#51243) Szatura válasza khalox (#51242) üzenetére


Szatura
tag

Haho
Galaxy Tab pro 8.4 és 10.1 ugye nem csak méretében különbözik, nekem úgy néz ki nagy a 10.1, így lehet kisebbre váltanék, ugyan azt kapom a más összetevők ellenére?
Tab 4 néven sok helyen találok, pro néven nem igazán, a 4 egyenlő a proval???

(#51244) khalox válasza Szatura (#51243) üzenetére


khalox
őstag

Ha a T320-ra gondolsz, akkor igen. Jó készülék, bár a Samsungokban nem vagyok otthon.

(#51245) tjb007 válasza Szatura (#51243) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem egyenlő. A Tab 4 is egy másik széria, és a TabPRO is.
A méreten kívül még annyi a különbség, hogy a 8.4-ben kisebb az akku (4800 mAh vs. 8200 mAh), plusz a 8.4 Wi-Fi only változatában is Snapdragon 800 van (nem csak LTE-sben), nem Exynos 5420, mint a 10.1-ben.

[ Szerkesztve ]

(#51246) kovacs65 válasza Gabo83 (#51237) üzenetére


kovacs65
senior tag

MLM rendszerű pénzkeresési lehetőséggel.
Léptess be, szervezz magad alá ... stb ... lényegében ennyivel több, mint a többi kommunikációs progi.
És nagyon kevesen ismerik (Google Play-en kb 300 db értékelés). Én szkeptikus vagyok.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#51247) Szatura válasza tjb007 (#51245) üzenetére


Szatura
tag

Snapdragon jobb vagy gyengébb mint az exynos?
Különbségeknek utána néztem, a felhasználás alatt lenne érdekes ez miben mutatkozik

(#51248) Throme válasza Kar07 (#51241) üzenetére


Throme
veterán

Hát én a mókolás helyett inkább felülvizsgálom az app-ok szükségességét.
Amit nem használok 2-3 naponta legalább, arra nem biztos, hogy szükség van.
De ott a play, újra letölthető bármi.
szvsz természetesen!

Nekem szokott segíteni helyfelszabadításban a clean master progi. Szépen pucol.
Valamint érdemes pl total commanderrel végignézni a rejtett könyvtárakat.
Nekem telón sok szemét (temp file-ok meg a fene se tudja hogy odakrült képek, kisképek...stb) volt ilyen könyvtárakban.
Azt nem mondom, hogy gigabájtok szabadulnak fel, de ez is lehet tárhely zabáló.
Feltételezem tableten is ez a helyzet, hisz oprendszer ugyanaz.

(#51249) Eduardo89 válasza Eduardo89 (#51226) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Valaki ötlet ? :U

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#51250) Kar07 válasza Throme (#51248) üzenetére


Kar07
tag

Ebben igazad van, de új a tab, és appok alig vannak fent. Játékból van egy nagyobb méretű és négy kisebb. Ennyi.
Ezek mellett annyira nincs hely, hogy ha ki szeretne próbálni a gyerek egy másik játékot, a régiből (abból a max 5 db-ból) le kell törölni valamit.
Nekem furcsa, hogy csak a cirka 800Mb belső helyre lehet appot telepíteni, a többi belső tárhelyre nem.
Clean masterről olvastam, még nem próbáltam ki de ránézek majd.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.