Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-10 11:35:50

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51101) tjb007 válasza Soma01 (#51100) üzenetére


tjb007
nagyúr

Kevesebb, addigra már biztosan a piacon lesznek.

(#51102) Soma01 válasza tjb007 (#51099) üzenetére


Soma01
veterán

Jól látom, hogy mind a kettőn van telefon funkció is és 2db sim foglalat? Kemény cucc.
Ja, és a Teclast P89 procija jobb elvileg? Azt olvastam, hogy az a proci tabokba való inkább, a másik pedig telefonokba. Csak gondolkodtam, melyik viszi jobban az Androidot és ezt a nagy felbontású kijelzőt?

(#51103) tjb007 válasza Soma01 (#51102) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egy és ugyanaz a kettő, csak számozásban térnek el. Mindkettőben ugyanúgy nyolc darab Cortex-A7-es mag és egy Mali-450MP4-es GPU van.

(#51104) sbazsi válasza tjb007 (#50982) üzenetére


sbazsi
veterán

Még egy kérdés: Ennek az Onda v989-nek milyen a fényképezője?! Na nem mintha eddig is sokat használtam volna az ipad fényképezőjét :)

Továbbá az jutott eszembe, hogy létezik-e/várható win8.1/androidos dualbootos tablet? A win8.1 csak ritkán volna használva, pl ha vmi nem megy androidon, és pl nyaralásra nem vinnék magammal notit...

(#51105) kisgabor87


kisgabor87
tag

Sziasztok!

Tabletet szeretnék vásárolni:

- hány hüvelykes legyen a kijelző?
lehetőleg 8, de ha ennyi pénzért nem lehet normálisat kapni akkor a 7 is jó
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
újat
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció?
lehetőleg itthon
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
internet, minimális játék
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum?
50.000 Ft a végső határ.

Előre is köszi a segítséget!

(#51106) tjb007 válasza sbazsi (#51104) üzenetére


tjb007
nagyúr

A kamerára passz.
A Dual-boot egy elég kényes téma, a Google és a Microsoft is érthető okokból ellene van, emiatt számos már bejelentett/bemutatott modellt kénytelenek voltak kukázni a gyártók, ettől függetlenül azért mostanában megint felbukkant pár ilyen megoldás. Az egyik ilyen az ASUS Transformer Book V lesz, ami nem a filléres megoldások közé fog tartozni, plusz a kínaiknak is vannak ilyen prototípusaik, de hogy piacra fognak-e kerülni nem tudni. Az Onda is ígérte, hogy a V975i-n elérhető lesz az Android mellett a Windows is, de ezt elég rövid alatt el is kaszálták.

(#51105) kisgabor87

ASUS MeMO Pad 8 (ME180A), Lenovo IdeaTab A5500, Alcatel One Touch POP 8

(#51107) khalox válasza kisgabor87 (#51105) üzenetére


khalox
őstag

Alsóbb kategóriákban:
@25k:
Concorde Tab Vivo
@35k:
Navon: Predator 8, Concorde Tab Amazon, Prestifio Multipad 8, Wayteq xTab 79qci
Ezek tájékozódási kiindulásként jók lehetnek (nem azt mondom, hogy bármelyiket is vedd meg).

@40k: Alcor Zest...

@45k+:: Acer, Lenovo, Asus márkákban is lehet gondolkodni, ahogy írták.

Meg ugye tok meg SD-kártya is kellhet, azt számítsd hozzá, de nagyon spórolni nem érdemes rajta.

[ Szerkesztve ]

(#51108) sbazsi válasza tjb007 (#51106) üzenetére


sbazsi
veterán

Láttam már ilyen Asus-t. (Na nem konkrétan ezt, hanem az elsőt) Nekem nem jött be, hogy beleteszem a telefont. Egyrészt nem volt sima a háta, így asztalra téve lötyögött. Másrészt csak 1 eszköze van az embernek. Vagyis nincs olyan, hogy két ember használja. (szűlőknek kifejezetten hátrány ;] )

Erre az onda cuccra mennyire létezik alternatív rom? (Gyári, vagy miui, vagy egyéb?)

Hol érdemes megrendelni?
onda-tablet.com megbízható?
Esetleg kapható valahonnan európából is?

(#51109) Gabo83


Gabo83
csendes tag

Sziasztok!

Egy új videó kommunikációs alkalmazás tesztelésére keresek személyeket.
4.0 vagy feletti op. rendszerrel rendelkező tablet tulajokat akik szívesen csevegnének
ismeréseikkel és tesztelnék a felületet.

(#51110) tjb007 válasza sbazsi (#51108) üzenetére


tjb007
nagyúr

A PadFone egy teljesen más koncepció, a Transformer Book V-nél már két egymástól függetlenül használható készüléket (Androidos telefon, Windows 8.1-es tablet) kapsz. Az ASUS Transformer Book Trio is dual-bootos (igaz nem a hétköznapi értelemben véve) amúgy, az előbb elfelejtettem megemlíteni.

Az Ondákra gyári ROM-ok vannak, enyhén kókányoltak is, MIUI viszont nincs és nagy valószínűséggel nem is lesz.
A V989 vásárlásával én meg még inkább várnék, sajnos eddig akárhányszor kihozott az Onda egy új processzorra épülő modellt az első széria tele volt hibákkal (nem csak szoftveressel), csak a sokadik frissítés után lett használható.
Európában elérhető, legalábbis ha ezeket a nyerészkedő, átverős oldalakat nem nézem. Az onda-tablet.com helyett meg inkább valamelyik megbízható webshopot ajánlanám.

(#51111) sbazsi válasza tjb007 (#51110) üzenetére


sbazsi
veterán

Azt hiszem az Asus kilőve. a trio 250 körül van, gondolom a V sem lesz sokkal olcsóbb. Na meg telefonom, notim van. Az egész dual boot úgy merült fel, hogy pl nyaraláskor nem cipelnék notit, de ha mégis kell, akkor a tableten van windows. Amúgy megvagyok nélküle, szóval emiatt nem költök 5x annyit notira. Akkor már inkább cipelném :P

Mennyi időt érdemes várni vele?
És milyen európai boltból érdemes rendelni, ami megbízható?

(#51112) tjb007 válasza sbazsi (#51111) üzenetére


tjb007
nagyúr

Bocsánat, kimaradt a nem szó. Így néz ki helyesen az a mondat: Európában nem elérhető, legalábbis ha ezeket a nyerészkedő, átverős oldalakat nem nézem.

Legalább addig érdemes várni, amíg kijön róla pár független (ami nem valamelyik webshop megbízásából készült) teszt.

(#51113) sbazsi válasza tjb007 (#51112) üzenetére


sbazsi
veterán

így már teljesen más értelmet nyer a mondtat ;)
ok, lehúzós, nyerészkedő oldalakból nem kérek, akkor marad a kínából rendelés.

Amúgy ebben az árban (60k), van valami hasonló teljesítményű alternatíva?

(#51114) tjb007 válasza sbazsi (#51113) üzenetére


tjb007
nagyúr

PiPO P1

(#51115) sbazsi válasza tjb007 (#51114) üzenetére


sbazsi
veterán

itt mekkora a különbség a 4 vs 8 mag között?

(#51116) .OM. válasza tjb007 (#51112) üzenetére


.OM.
aktív tag

Szia tjb007,

Tudnál segíteni az alábbi kérdésen?

Nem tudok dönteni a két készülék között..

Alcor Zest Q933RS
WayteQ xTAB-100qcr

Ha van alternatíva hasonló képességekkel / ~áron, azt is szívesen fogadom.
- 50k HUF alatt
- IPS; 1080p minimum
- 4 mag
- 2 GB RAM
- 16 GB ROM

Köszi,
.om.

ex .Oldman.

(#51117) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Üdv

A minap behalt a tablettem.
Egy myaudio 7 tabletről van szó.
Nem veszi a töltést és nem kapcsol be.

Kérdésem hogy hova vigyem megcsináltatni? Jó lenne a IX. ker környékén ha írnátok pár helyet, köszi.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#51118) Dalzarus


Dalzarus
tag

Hello hölgyek urak.

Fősuli alatt jól szolgált a laptopom, de mostanra kezd nyűg lenni a mérete miatt. Plusz a fő célt amire vettem, már nem kell szolgálnia. Végülis úgy határoztam, hogy szeretnék Tabletre váltani a praktikusság miatt. Ebben kérném a segítségeteket:

- A keret amit rászánnék körülbelül 60-70ezer forint. Nagyon maximum 80ezer (bár szeretném ha 80-ba beleférne egy billentyűzetes tok is).
- A felhasználás elsősorban, internetezés, filmnézés(egy HDMI bemenet isteni extra lenne, de túlélem nélküle), zenehallgatás lenne. Nagyon nagyon ritkán esetleg játszanék is rajta.
- 8" - 10"-es képernyő lenne az ideális. Sok filmet néznék róla.
- Itthon szeretném megvenni és lehetőleg újat.

Mit ajánlanátok?

Pár inkompetens kérdés. Mert kb semmit sem tudok a tabletekről, teljesen elment mellettem a dolog, eddig laptopot használtam.
Mindbe kell sim kártyát rakni, vagy csak, ha 3g-ről szeretnék netezni? Lehet ezekkel headset segítségével telefonálni, vagy a sim tényleg csak a net miatt kell?

[ Szerkesztve ]

(#51119) Hungarikum87 válasza Hungarikum87 (#51091) üzenetére


Hungarikum87
tag

Tjb007, te minden ilyen hírben otthon vagy, esetleg van tudomásod az igènyeim szerinti tablet èrkezèsèről?

Hülye vagyok, ezért sokat kérdezek, ilyen ez ()

(#51120) tjb007 válasza sbazsi (#51115) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha a használatot nézzük, akkor nem jelentős; ha viszont a szintetikus teszteket, akkor már nagyobb.

(#51116) .OM.

A kettő közül inkább a WayteQ.
Alternatívának pedig ott van a WayteQ xTAB-9.

(#51118) Dalzarus

8": LG G Pad 8.3, ASUS MeMO Pad 8 (ME180A), Alcatel One Touch POP 8
10": ASUS MeMO Pad HD 10 (ME102A),

SIM kártyát pedig csak azokba a modellekbe lehet tenni, amik tartalmaznak beépített 3G/LTE modemet, és a nagy többséggel lehet telefonálni is.

(#51119) Hungarikum87

Tegnap már válaszoltam neked :)

(#51121) sbazsi válasza tjb007 (#51120) üzenetére


sbazsi
veterán

Ha a használatot nézzük, akkor nem jelentős; ha viszont a szintetikus teszteket, akkor már nagyobb.

Jelenleg. Gondolom, ha nem is sokkal, de a 8 magos tovább húzza majd, nem?

(#51122) tjb007 válasza sbazsi (#51121) üzenetére


tjb007
nagyúr

Milyen értelemben húzza tovább ? Időtállóság, vagy üzemidő ?

(#51123) Thomas16


Thomas16
tag

Helló!

A következő specifikációhoz keresek tabletet:

- 7"-os kijelző
- HD felbontás
- háttértár bővíthetőség
- 4 magos proci
- új készülék
- itthoni vásárlás és support
- internetezésre filmnézésre, alap játékokra használnám
- 60-70e HUF között.

Köszi: Thomas

(#51124) Dalzarus válasza tjb007 (#51120) üzenetére


Dalzarus
tag

És ha a 3G is szempont lenne, akkor mennyivel kellene emelnem az árkeretet?

(#51125) CloZee


CloZee
aktív tag

hi! Feltettem egy Momo7-es tabletre a dropboxot, de nem tudok belépni. Bejön a dropbox logó, kiírja, hogy "welcome" és nincs bejelentkezési opció. Ha oldalra húzogatom, akkor pedig jön a marketing szöveg, de szintén nincs egyik slide-on sem bejelentkezési lehetőség.

ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#51126) sbazsi válasza tjb007 (#51122) üzenetére


sbazsi
veterán

úgy értem később lassul be annyira, hogy cserélni kelljen

(#51127) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Milyen tabletot ajánlanátok 30 ezer Ft-os árig?

Én ezeket nézegettem amik elég jónak tűnnek. Szerintetek melyiket ajánlott megvenni?

-MyAudio Next Q7
-ConCorde Kronos
-WayteQ xTAB-7X Quad
-Alcor Access Q787I

(#51128) Kreash


Kreash
aktív tag

Erre tudna valaki válaszolni ? :)
Esetleg WayteQ xTAB-7X megfelelne a célra? Bár tokbol nincs túl sok választék hozzá, fóliát meg nem is találtam.

(#51129) khalox válasza Kreash (#51128) üzenetére


khalox
őstag

Lenovo IdeaTab A5500? (Ugyan nem a "legolcsóbb", de 8''-es.).
A Wayteq-ből van 3G-s, de a 4GB szűk lehet, hiába a bővíthetőség.

[ Szerkesztve ]

(#51130) khalox válasza Kreash (#51128) üzenetére


khalox
őstag

Az Alcor Access meg a Concorde Tab Kronos azok 8GB-osak.
Persze mindegyiknek van valamilyen kínja, de kb. ugyanazt tudják.

[ Szerkesztve ]

(#51131) tjb007 válasza Thomas16 (#51123) üzenetére


tjb007
nagyúr

LG G Pad 7, vagy esetleg még ez.

(#51124) Dalzarus

Nem feltétlen kell emelni, létezik olyan modell, ami belefér ebbe a kerete. Ilyen például a Lenovo IdeaTab A5500, a Prestigio MultiPad Color 8.0 3G, a Prestigio MultiPad 4 Quantum 8.0 3G, és a Prestigio MultiPad 4 10.1 Ultimate 3G is. Persze ezek közül némelyik teljesítmény tekintetében elmarad a korábban ajánlottaktól, de még így is bőven elég arra, amire neked kell.

(#51126) sbazsi

Nem :N
Nem leszel vele előrébb, de itt igazából nem is azt számít, hogy hány mag van, hanem a szoftveres támogatás (mindkét oldalról).

(#51127) SPeti1984

WayteQ xTAB-7X Quad

(#51128) Kreash

Igen, megfelelne, de abból már a Quad változatot érdemes választani.

(#51129) khalox

A 7X-ből létezik négymagos, 8GB-os változat is.

[ Szerkesztve ]

(#51132) khalox válasza tjb007 (#51131) üzenetére


khalox
őstag

Az a 7x quad? Van már? Azt gondoltam, hogy még csak lesz... úgy látszik le vagyok maradva, :))

(#51133) sbazsi válasza tjb007 (#51131) üzenetére


sbazsi
veterán

Ha jól értem, az Ondának jobb a támogatottsága? Mert amikor kérdeztem, ez volt az első, és ha jól emlékszem egyetlen, amit javasoltál, annak ellenére, hogy érdemes várni vele 1 hónapot.

Te melyiket vennéd?

(#51134) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Barátom muterja ma hívott fel hogy szeretne venni 1 tabletet ezt. Én lebeszéltem róla (remélem nem tettem rosszat..). Mondtam neki hogy utána érdeklődök a dolgoknak. Ezért kérném segítségeteket.
Méret: 7-8
Állapot: Új
Akár külföldről is ha garanciáztatás esetén nem túl "problémás"
Mire: skype, olvasás, sorozat, flashjátékok, telefonálás/3g netezés
Keret: 25 (20ról indult, de mondtam inkább kicsivel több és jobb.. Nagyon plafon sztem 30)

Köszi

(#51135) daniel2121 válasza yetee (#51052) üzenetére


daniel2121
senior tag

Ha jól láom akkor már nincs 70k az ára az Asusnak.[link]

[ Szerkesztve ]

(#51136) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

sziasztok

Olyan kérdésem lenne vettem pár hete egy wayteq xtab 7x-et. Feltettem firefox-ot, chrome-ot de nem jelenik meg a böngészőkben olyan elem ami java, vagy flash. Egyszerű példa az időkép.hu radar térképeknél. Vagy beágyazott tartalmak. Erre van valami megoldás?

(#51137) tjb007 válasza sbazsi (#51133) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azért írtam az Ondát, mert az előző generációs processzorral szerelt modellekkel már nem érdemes foglalkozni, az újakkal szerelt modellekből meg nagyon kevés van még, és ezek közül ez számít nagyobb névnek.
Azt az 1 hónapot is csak azért írtam, hogy ne te szívjál vele, ne te tapasztald meg a gyermekbetegségeket, amikből mindig akad bőségesen.

Én most Androidos tabletet nem vennék, inkább a Windows felé kacsintgatok, de ha vennék is várnék még pár hónapot, hogy nagyobb legyen a kínálat és ki legyenek küszöbölve a kezdeti gyermekbetegségek.

(#51134) gorje

WayteQ xTAB-7X Quad

(#51135) daniel2121

Azt jól látod, hogy ez egy MeMO Pad 8, csak épp ő nem erről beszélt (ME180A vs. ME181C).

(#51136) ΩМΞGΔЯΞD

Java Androidon nincs, a hivatalos Flash támogatás is lassan két éve megszűnt. Utóbbi megfelelő böngésző használatával pótolható.

[ Szerkesztve ]

(#51138) Karima


Karima
őstag

Sziasztok!

Hátha belefutott már valaki más is ebbe a problémába, és tudtok segíteni:
Van egy androidos tablet, az otg portjára rákötök egy aktív hubot, az első adathordozót látja, de a többit nem. Ahogy rádugom a másodikat, feljön a felső sávban, hogy adathordozó leválasztva, és tényleg nem is látja azt, csak mit elsőre bedugtam. kb 4 fajta aktív hubbal kipróbáltam, és mindegyikkel ezt csinálja. Az 1 adathordozó + 1 vagy több más eszköz (pl egér) kombó tökéleten működik. Úgy tűnik, mintha csak egy adathordozót tudna kezelni. És ugyanez a helyzet okostelefonnal is. Az egyikek 4.2.2, a másikon 4.4.2 android van. Van valami ötletetek, hogy mi lehet a megoldás?

(#51139) ЯΞD válasza tjb007 (#51137) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Mit értesz megfelelő böngészőnek? esetleg egy link jól jönne. köszi

(#51140) tjb007 válasza ЯΞD (#51139) üzenetére


tjb007
nagyúr

Letöltöd ezt, feltelepíted, utána már -ha minden igaz- menni fog Firefox vagy Dolphin (ennél külön engedélyezni kell) alatt.

(#51141) black0ster


black0ster
csendes tag

Halihó!

Biztos tudtok már róla, hogy megjelent a LG tablet legkisebb üdvöskéje a G Pad 7.0. A tesztek elég pozitív benyomást adnak róla! Esetleg van olyan köztetek aki f2f talákozott vele vagy használta? Osszátok már meg a tapasztalatotokat, .. a közeljövőben szeretnék egyet vásárolni!

Thx!

(#51142) gorje válasza tjb007 (#51137) üzenetére


gorje
senior tag

Köszönöm válaszod! Ha nem tudnam az illetot megnyerni h 30at adjon ki ra, akkor 20-25 fele milyen lehetoseget tudnal? Lenyegesen jobb ez amit ajanlottal mint az 5-10e-el olcsobbak? Pro-kontra? Aksija jobban birhatja mint a 2 magos elodje?

(#51143) daniel2121 válasza tjb007 (#51137) üzenetére


daniel2121
senior tag

de azért gondolom ez se rossz.

(#51144) Bee75


Bee75
csendes tag

Sziasztok! Valaki esetleg tudna Samsung Galaxy Tab Pro T320 -ról infót mondani? Megér 70-80 ezret?

(#51145) tjb007 válasza gorje (#51142) üzenetére


tjb007
nagyúr

Semmit, legalábbis ilyen elvárások mellett.
Ha lemond a telefonálásról és a 3G-ről, akkor a ConCorde Tab DRACO jöhet szóba.

(#51143) daniel2121

Nem rossz, de nem éppen egy kategória a kettő.

(#51144) Bee75

Milyen infóra vagy kíváncsi ?
Amúgy meg ennyit gondolkodás nélkül megér, persze csak ha nem valamelyik sufnigéesemből származik.

(#51146) Bee75 válasza tjb007 (#51145) üzenetére


Bee75
csendes tag

Húha,hát végülis volna jópár dolog :)
pl
-ez is tele van gondolom szemetelve Samsungos "extrákkal",fogja-e nagyon a ramot?
-wifije jó-e?Angol oldalakon szidták..
-elég -e az a 4800-as akksi?
-akadozik-e a rendszer (2gb ramon is láttam már csodát negatív értelemben)?
-milyen minőségű a kijelző?
-hogyan birkózik meg a nagyobb méretű mkv file-okkal,újabb játékokkal?
-jobb-e ,mint a G pad 8.3? :D
Elnézést a sok kérdésért . Most ennyi jutott eszembe :) Köszönöm előre is!

(#51147) sbazsi válasza tjb007 (#51137) üzenetére


sbazsi
veterán

Én most Androidos tabletet nem vennék, inkább a Windows felé kacsintgatok,

Jelengleg épp egy ipadem van, és a váltás egyik oka, hogy nem akarok egy programot kétszer megvenni :)

de ha vennék is várnék még pár hónapot, hogy nagyobb legyen a kínálat és ki legyenek küszöbölve a kezdeti gyermekbetegségek

Van az évnek olyan szakasza, amikor nem érdemes várni néhány hónapot, mert jön ez, vagy az?! ;) :P

(#51148) artiny


artiny
őstag

Ha tableten lévo mini hdmi be vasarolnek kábelt aminek a vége normal hdmi....és a végét a PC re dugnam,akkor hasznalhatnam mint monitort [a tablet kepernyojet] ?

(#51150) Szatura válasza Bee75 (#51144) üzenetére


Szatura
tag

Szia
520am van, méretén kívűl szinte megegyező tudás, ennyi pénzért kínai csodát sem kapsz jobbat.
Kijelző? csodaszép, párom super amoled note3asa mellett azt hittem lesz különbség, lehet a felbontás miatt, de szebbnek találom a tabot.
Wifi ügyben nem tapasztalok kivetni valót, ram miatti akadás nincs, fut a full hd mkv szépen, játékok is faszák.
130at nem adtam volna érte, mint ahhogy a 320ért sem adnék 90-100ezret, de 70ért ne is gondolkozz rajta, javított már nekem sufni gsm, és mint kiderült a samsung szervizben.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.