Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51301) #93794560 válasza artiny (#51299) üzenetére


#93794560
törölt tag

Én 7-esről 8-asra váltottam. Ez pont jó méret, az ember nem i s gondolná, hogy az az egy col milyen sokat számít. A 10 colos már lehet, hogy nagy lenne. Én ugyanis szeretem, ha egy tablet könnyű, nem túl kicsi, nem is túl nagy. A 8-as pont ideális.

(#51302) SPeti1984 válasza cunnir (#51298) üzenetére


SPeti1984
senior tag

De épp azt néztem, hogy wayteq-hez amit lehet kapni gyári tartót az lényegében egy univerzális 7-10"-os méretre is kompatibilis tartó, nem pedig az a jó kis az alja belefekszik a tartóba és stabilan fogja típusnak tűnik. Mert ilyesmi kinézetű tartóm nekem is van itthol a nexus 7-hez, de annyira nem merem feltenni kocsiba, mert nem tűnik valami atomstabilnak.

(#51303) mike1334 válasza artiny (#51299) üzenetére


mike1334
veterán

Attól is függ mire szánod..én alapvetően sorozatokat nézek rajta meg netezek..ehhez a 10es tökéletes...
Ugyanakkor nem hurcolom magammal, max vonaton, inkább csak ágyban használom laptop helyett.
Igaz így nálam a 7-es nem is játszott..ha újat vennék akkor a 8.9 lenne a nyerő, de az is csak azért mert az a Kindle HDX mérete :D

Illetve régóta fáj a fogam egy Asus Trasformerre, mert nagyon bejön az akksis billentyűzet dolog, meg milyen szép már :) (Most Nexus 10-et használok, az se csúnya:) )

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#51304) cunnir válasza SPeti1984 (#51302) üzenetére


cunnir
tag

Majd hétfőn írok véleményt mert akkor veszem át. Meg nekem fontos a töltő is :R és itt veszem a Ph-n
olcsóbban mint a boltban :DD

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#51305) lenox


lenox
veterán

Lg g pad 7-hez hasonlo, de 16 gb-s tablet van esetleg?

(#51306) tjb007 válasza lenox (#51305) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az ASUS MeMO Pad HD 7 ilyen.

(#51307) lenox válasza tjb007 (#51306) üzenetére


lenox
veterán

Koszi. Kicsit kibovitem a kerdest, van itthon Asus Memo Pad HD 7 (ketto is), tok jok, neha kicsit lassuak. Kiprobaltam egy jatekot, ami az Asuson szaggat, es az LG-n nem szaggat. Szoval olyat szeretnek, ami az Asusnal gyorsabb.

(#51308) Dalzarus válasza Szatura (#51278) üzenetére


Dalzarus
tag

Antutu: 34276
Ram: alapjàraton kb 84%:, takarìtàs utàn 59%

Szerintem tabletben nincs divat szìn, mivel elèg limitàlt a vàlasztèk. Fehèrben vettem, nekem abban jobban tetszett. A fekete dögösebb, a fehèr pedig inkàbb elegànsabb. Egy kicsit megjàrtam àm, mert fekete tokot vettem hozzà, ès befogta a fehèr hàtuljàt. Nem is lehet ròla lepucolni. Szòval jòtanàcs, hogy olyan szìnű tokot vegyèl amilyen a tablet :W :N Nemtudom a feketèn mennyire làtszanak a dolgok, de szerintem a bőrhatàsù textùra vègett, nem lehet vèszes.

A tapigombokra meg előbb utóbb csak jön valami megoldàs, hogyszoftveresen le lehessen őket tiltani, külön, külön.

(#51309) D@ni88 válasza naja (#51218) üzenetére


D@ni88
addikt

"Használhatóságban, minőségben melyik a jobb? Tehát nem a technikai paramétereket tekintve, hanem végeredményben a felhasználói élményt illetve."

Hát nekem jobban húzott a szívemhez a samsung, kedvelem a samsung márkát, de egyszerűen most szóba se jöhetett, mivel azok fix gombosak... Oldalra fordítva kicsit körülményes kikerülni őket...

(#51310) artiny válasza mike1334 (#51303) üzenetére


artiny
őstag

koszonom az a valaszokat.

En inkabb csak documentumok, PDF ek olvasasara hasznalom a 7 es Concorde tab speedet.
Annak idejen 140 € mba fájt tartostul egyutt. Mar honapok ota fent van apron 70€ ert de senki nem jelentkezik ra.

Egy kicsit kicsinek tartom,ezert is cserelem....de tul sokat vesztek igy is,es ennel olcsobban adni ....egy 50€ ert lehet tobb esellyel adnam el.Ha cserelnem akkor olyan 9 sre.

(#51311) Szatura válasza Dalzarus (#51308) üzenetére


Szatura
tag

Rossz tokot választottál :)
Képzeld el a fehér tok meddig marad fehér, én inkább ezt vettem alapul, így fekete tokot választottam, ez nem fogta be, illetve le sem vettem a hátoldali fóliát :)

(#51312) mike1334 válasza artiny (#51310) üzenetére


mike1334
veterán

Olvasásra a 4:3as arányú tabokat ajánlják főleg (7.9, 9.7 átmérőjű), de szerintem a 10.1es is kényelmes...én olvastam rajta elég sok képregényt nem volt zavaró, néha bele kellett nagyítani, de azt sztem a 4:3asokon is...egyébként itt egy oldal, ami nekem segített eldönteni a kérdést a 16:9es arányú javára...igaz egybefüggő magazinoknál lehet jobb a 4:3, de nálam a filmnézés volt a fő szempont..ha vinni is akarod magaddal sokat, akkor 7.9-8.3 az ideális szerintem.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#51313) Dalzarus válasza Szatura (#51311) üzenetére


Dalzarus
tag

Be tudod linkelni, hogy te milyet vettèl? Nem tùl nagy a vàlasztèk, ès nem akarok kètszer mellènyùlni :N

(#51314) pimmi


pimmi
senior tag

Sziasztok, van egy ilyenem wayteq xtab 70dci, már másodszorra jön elő az a hiba hogy nem lehet a wifit bekapcsolni, hiába inditom ujra mindig kikapcsolva indul és azt irja a beállításokban hogy wifi bekapcsolása? de bekapcsolni nem lehet, a multkor ujratettem akkor jo lett de most tul sok mindenem van a gépen jo lenne valami megoldás erre, az oprendszer a Android 4.2.2 (Jelly Bean), ha véletlen átkapcsol be állásba a wifi akkor sem csináll semmit, help
köszi

(#51315) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Hozzám került két yamoto q88-as tablet. Mindkettőt bekapcsolva csak az android szövegig jut a betöltés sehova tova. Próbáltam keresgélni neten de nem találtam semmit használható infót hogy pontosan hogy lehetne életet lehelni beléjük. Tudna valaki esetleg segíteni?

Köszönöm

(#51316) B.E.N


B.E.N
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Krüger-Matz márkájú termékekkel? Ahogy néztem elég jó ár-érték arányú cuccaik vannak! Engem konkrétan egyik tabletjük érdekelne! Próbáltam a márkának utána nézni, de csak annyit sikerült kiderítenem hogy Lengyelországból származnak! Minőségi dolgaik lehetnek, vagy csak "occó kínai" kategóriájú termékeik vannak?

(#51317) tjb007 válasza lenox (#51307) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az a probléma, hogy amik gyorsabbak, azokban jellemzően csak 8GB van [pl. ASUS MeMO Pad 7 (ME176C), vagy LG G Pad 7]. Az első generációs Nexus 7 mondjuk 16-os és gyorsabb is, csak épp nem bővíthető. Gondolom ez is kizáró ok.

(#51314) pimmi

Az a helyzet, hogy olyan megoldás erre a problémára nincs, ami ne járna az adatok törlésével.

(#51315) tototos

Újra kéne rakni rajtuk a szoftvert, csak éppen nincs mit. Vedd fel a kapcsolatot a Yamotoval és kérd meg őket, hogy küldjék el neked az ehhez a készülékhez tartozó szoftvert és leírást.

(#51316) B.E.N

Mivel ez is csak egy brand, így ezek is csak „átmatricázott” kínai OEM/ODM gyártók termékei, amik biztosan nem a csúcsminőséget képviselik.

(#51318) SILENTLIGHT


SILENTLIGHT
újonc

ÜDV!
Még új vagyok, nem tudom, jó helyre írok-e de ezt használják sokan tablet témában! :)

Szeretnék gyári garanciával kapcsolatban kérdezni!

Adott egy Asus Transformer book - T100 as TABLET PC Ami, 2 hét használat után elromlott, nem kapcsol be, csak jelzi a fény, hogy indulna de a képernyő fekete marad.

Ez nem egyedi eset, több ilyen hibára is panaszkodtak már e tablet vásárlói, hogy a fény villog, de a kép nem jön be!
Vissza vittem ahol vettem, és ugye a csere, pénz visszafizetés nem volt már lehetőség, lévén, hogy 3 napon túl volt reklamáció!

Gyári garancia 2 év - 24 hónap.
Gyári szervizbe vitték. De ez hetekig is eltarthat,

Már megbántam, ezt a tabot, inkább másmilyet vennék már! A javított dolgokat sem szeretem!

Itt jön a kérdésem: A gyár biztos nem fogja visszaadni a pénzem? Ha kell, szét szedik az utolsó csavarig, kicserélik az utolsó mikrochipet is, de pénzt nem fognak visszaadni? És az eladót se kötelezhetik arra, hogy vissza fizesse a vétel árat? És újat se fognak adni helyette? Ha hetekig tart majd kijavítani, akár új szoftvert írni, akkor se fognak pénzt visszaadni? Csak a javított tabot fogom vissza kapni?

Köszönöm a válaszokat, a segítséget! :)

(#51319) pimmi válasza tjb007 (#51317) üzenetére


pimmi
senior tag

ok, akkor ha törléssel is de mit tegyek? telepítsem újra?

(#51320) tjb007 válasza pimmi (#51319) üzenetére


tjb007
nagyúr

Első körben csinálj egy gyári állapotra való visszaállítást, és ha ezután sem lesz jó jöhet az újratelepítés.

(#51321) lenox válasza tjb007 (#51317) üzenetére


lenox
veterán

Az első generációs Nexus 7 mondjuk 16-os és gyorsabb is, csak épp nem bővíthető. Gondolom ez is kizáró ok.

Nem feltetlenul, ugy ertem, hogy 16-osnal mar eleg lenne nekem a sajat tar, 8-asnal valoszinuleg rossz lenne, ha meg bovitheto sem lenne. Mindenesetre ha azt mondod, hogy nem talalok jobbat, az nekem eleg jo info, koszi, azt akartam elkerulni, hogy ilyet veszek, kozben 5k-ert dragabban van ugyanez a hw 16 gb-tal, vagy valami mas ok miatt sokkal jobb megoldas, de ezek szerint az lg g pad 7 az egy ajanlott tab jelenleg, ugye?

(#51322) orkati


orkati
tag

Ezt lehet, hogy ide kellett volna írnom, remélem, nem lesz gáz, ha két helyre is jegyzem ugyan azt... Tehát:

Sziasztok!

Van ötletetek arra, hogy miért nem kezdi el keresni a wifi-t a gépem? Az otthoni be van állítva, szépen működik is, de ha új helyre megyek, akkor nincs internetet ír ki. Ha a wifire megyek, nem is jelzi a hatókörön belüli kapcsolatokat. Repcsi üzemmód nincs élesítve :)
A készülékem egy Prestigio MultiPad 9.7 Ultra Duo - 1,6 GHz Dual core CPU tablet.

(#51323) pimmi válasza tjb007 (#51320) üzenetére


pimmi
senior tag

köszi megvolt, így ok, mégegyszer kössz

(#51324) Bferibörs válasza SILENTLIGHT (#51318) üzenetére


Bferibörs
addikt

http://m.prohardver.hu/tema/garancia_kerdes_3/friss.html
Menj át ebbe a topikba ( bocs tabletról vagyok)
A kereskedővel állsz jogviszonyba nem a szervízzel.Nehéz játszma lehet de nem kilátástalan.Nekem kicserélték a telefonomat anno.A legtöbb kereskedő sem tudja ,hogy milyen jogok illetik meg a vevőt és mik a kötelességei ,ne hagyd magad elhajtani .

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#51325) lajszer


lajszer
tag

Sziasztok!
Acer A-1 Iconia táblagépem van, és azt tapasztaltam, hogy az andorid frissités óta, ha töltőre teszem a gépe éjjelre (mondjuk van 8% az akksiból és rádugom) akkor (nem egyből) de valamikor kikapcsol. Most pl. visszakapcsoltam 44%-os volt a töltés és utána leraktam és megint kikapcsolt. Mi lehet a baja? Ez az új andoridos frissítés óta tapasztalom...

(#51326) artiny


artiny
őstag

Szerintetek felismeri a tablet lapja ha cserelnek displayt ... egy nagyobb atmeroju displayt vennek ebayrol ,mukodne?

(#51327) kovacs65 válasza artiny (#51326) üzenetére


kovacs65
senior tag

7 collosba rakat egy 10-est?
Jól fog kinézni. :))

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#51328) kovimester


kovimester
aktív tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy tablet vásárlás előtt állok.
Itt h.apron ki is néztem egy Nexus 10" ( csak 10" jöhet szóba).
Olyan kérdéseim lennének hogy a Nexus még meg állja e a helyét manapság. Amie használnám az filmezés, játék (Modern combat 5, Real racing 2 stb komolyabb játékok).
hogy ezeket viszi e.
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdvözlet kovim.

(#51329) ztoldy


ztoldy
senior tag

Sziasztok!

Netezésre, filmezésre keresek tabot, ami fontos, hogy hosszú legyen az üzemidő, 3G esetleg jó lenne, de nem létszükséglet.
Külföldi rendelés is érdekel.

A segítséget köszönöm!

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#51330) artiny válasza kovacs65 (#51327) üzenetére


artiny
őstag

Epp forditva...
ha talalnak egy olyan arust ebayen aki ug arul hogy 10 display burkolottal egyutt - akkor megoldahato?
csak a display csatlakozojat kene a tablet display portjaba szurni nem? :U

(#51331) mm89 válasza artiny (#51330) üzenetére


mm89
őstag

De ezt hogy gondolod? Lenne az új kijelző és az külön lenne a kisebb méretű többlettől? Mi értelme ennek?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#51332) Shingen


Shingen
addikt

Sziasztok!

Segítenétek e termék beazonosításába, ez milyen lehet?
Műszaki adatai érdekelnének!
[link]

illetve az lenne még a kérdésem megéri-e az árát vagy esetleg 15 érne?

Köszi szépen!

風林火山

(#51333) Shingen válasza Shingen (#51332) üzenetére


Shingen
addikt

még ezt találtam:
[link]

Véleményetek?
Köszi

風林火山

(#51334) koncsik válasza Shingen (#51332) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:Y Ez szerintem egy fillért sem ér, még a látvány is ijesztő.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#51335) kovacs65 válasza Shingen (#51333) üzenetére


kovacs65
senior tag

Szerintem a akkun kívül semmit nem ér.
Egymagos A10 proci ez nem 0 hanem -1
Szerintem 20 körül ennél jobbat lehet venni.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#51336) koncsik válasza Shingen (#51333) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ez nem teljesen ugyanaz? :F

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#51337) sbazsi válasza Shingen (#51332) üzenetére


sbazsi
veterán

Egyenes Amerikából kapott Tablet jocskán Áron Alul!

kinti ára 99 euró és fele annyiba kerülnek a dolgok mindt itt nálunk.

:Y

[ Szerkesztve ]

(#51338) Throme válasza Shingen (#51332) üzenetére


Throme
veterán

Hát hogy a "kinti ára 99 euró" az lehet, de amcsiknál dollár van ( még nem eu tagok ;] ;) )....

Az hogy itthon nem kapható ez a márka, az szerintem inkább hátrány, mint előny.
Esetleg az eladó intézi a javíttatását a jövőben, ha elromlana?
Ez csak egy költői kérdés!

Az a "ceruza" is elgondolkodtató. Lehet gondod lenne a kijelzőn történő görgetéssel, navigálással pálca nélkül, hacsak nincs nagy körmöd. Gondolom nem véletlen adják hozzá (rezisztív) .

Szvsz inkább lépj át ezen a hirdetésen...

(#51339) pimmi válasza tjb007 (#51320) üzenetére


pimmi
senior tag

csak nem jo a tablet , most 4.2 van fent, hogy tudom a 4.1 visszatenni mert ott nem volt ez a hiba, kimásoltam sd re betettem de utánna kérdez sok mindent, rebot system,apply update, stb, help

[ Szerkesztve ]

(#51340) Kobe


Kobe
veterán

Fnf ifive mini 4 rol nincs semmi hir ? Az rk3288 as valtozatrol,anno mindenhol azt csicseregtek, julius elejen mar megjelenik

(#51341) Shingen


Shingen
addikt

Köszi a válaszokat srácok nem megvenni akartam, cserébe ajánlották fel.
De nekem sem tetszett, így megkérdeztem tőletek a véleményeteket.
Nem fog kelleni.
Köszi a segítséget! :)

風林火山

(#51342) Shingen


Shingen
addikt

Szeretném megkérdezni tabletba milyen micro sd kártyát ajánlanátok?
[link]
állítólag az uhs az gyorsabb mint a class 10 megjelölésű kártyák!
Vélemények?
Köszi

風林火山

(#51343) tjb007 válasza lenox (#51321) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az is ajánlott, épp úgy mint a korábban írt ASUS MeMO Pad 7-re (ME176C), ami még erősebb is a G Pad 7-nél.

(#51328) kovimester

Igen, még meg, de komolyabb játékokhoz érdemesebb lenne valami kevésbé koros SoC-vel rendelkezőt nézni.

(#51329) ztoldy

Már csak annyit kéne leírnod, hogy mekkora legyen a kijelző, és mindezt maximum mennyiért szeretnéd.

(#51339) pimmi

Itt részletesen le van írva a menete: [link]

(#51344) lac14548


lac14548
aktív tag

HEllo,

Aldis Chiligreen ht400 tablettel van problémám.
Amikor annyira lemerül, hogy magától kikapcsol, akkor szinte "lenullázódik" és bekapcsoláskor elfelejti az összes telepített programot, mintha semmi se lett volna rajta.

Mi lehet az oka ennek, hogyan orvosolható?

kösz

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#51345) Zeki válasza zka67 (#51293) üzenetére


Zeki
nagyúr

Így is már 2 hónapja árulták 75 dollárért, ingyen postával. Szerintem elég sokat eladtak belőle. Valszeg a nagykernél sincs már.
Annyiért ajándék volt.

(#51346) Zeki válasza sbazsi (#51337) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mindenkit hülyének néz az eladó.

(#51347) Ekkosh


Ekkosh
tag

Sziasztok. 8"-os tablet vásárlásán gondolkodok. A jó kijelző/felhasználói felület lenne talán a legfontosabb, az időtálló teljestmény mellett + jó akku idő. Leginkább film, könyv, pluralsight training video lenne a felhasználási terület, a játék nem érdekel. 3 jelöltre szűktettem le a keresést, angliában élek, ebayről a következő árakon lehet szinte új "unwanted gift"-eket szerezni.

LG GPad 8.3 - £150
Samsung Tab 3 8.0 - £110
Asus Memopad 8" - £95

Gyanítom hogy az LG lenne a legjobb értékű vásárlás, de szerintetek megéri a másfélszeres árat? Az Asus szimpatikus, elég lehet? Bármi más bestbuy? Előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#51348) Prevent


Prevent
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék! Tabletvásárlás előtt állok. 3 fő szempont van: Androidos legyen, 40.000 Ft körül legyen az ára és a legfontosabb, hogy kiemelkedő üzemideje legyen.
Valaki tudna ebben segíteni nekem ? :)

Köszönöm :R

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#51349) Shade45


Shade45
senior tag

Üdv!

40e Ft-ért keresek jó ár/érték arányú tabletet.

Fő szempontok:
- Jó akku;
- Ha lehetséges 2 giga ram;
- SD kártya bővíthetőség;
- Lehessen hozzá plusszba kapni kijelzővédő fóliát és tokot.

Tudnátok ezeknek megfelelő, vagy megközelítő tudású gépeket ajánlani?

Köszönöm!

Ui: csak magyarországi vásárlás érdekel.

(#51350) Zedroxine


Zedroxine
tag

Sziasztok!

Bátyám kapott a súgorától egy Kurio 7-es tabot, "kamionos verziót". (Csak usb kábel van hozzá meg a tab maga)
És valami északi nyelv van beállítva és az androidos felületet az istenért nem tudtam előhozni.
Power és vol+ egyszerre androidos error képernyőt ad(piros háromszög, android figura meg el van dőlve).
Olvastam hogy csak factory resettel lehetne nyelvet állítani rajta, de nem megy, valaki tudna nekem segíteni?
Akár priviben is, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.