Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32450) Darnok21


Darnok21
újonc

Sziasztok!

Egy problémába ütköztem, remélem ki tudtok segíteni:

A lakótársam kiköltözött külföldre, ő a lakás tulajdonosa, az övé a wifi router is,
megegyeztünk, hogy a routert újralövöm saját adatokkal miután elment.

Itt a probléma, a router egy ASUS RT-N10 típus, minden gond nélkül sikerült resetelni a gyári adatokra,
majd újra lőni a rendszert, ám nagyjából fél óra működés után elszáll, és én egy ilyen hibaüzenetet kapok, amikor a windows hibaelhárítót futtatom rajta:
"A(z) Vezeték nélküli hálózati kapcsolat nem rendelkezik érvényes IP-konfigurációval."
Ha összekötöm a laptopot meg a routert kábellal, azonnal visszajön a wifi kapcsolat is, meg a vezetékes is él, ha kihúzom a vezetéket, a wifi megmarad, kb. fél óráig amikor megint elszáll.

Nem tanulmányoztam át, hogy a lakótársam pontosan hogy kalibrálta be a routert előtte, én nagyjából mindent úgy hagytam ahogy a reset után került defaultba.

Magamtól nem merek mélyen belekontárkodni, nehogy több kárt okozzak mint hasznot. Annyit csináltam eddig, hogy frissítettem a router illesztőprogramját, valamint szedtem le firmware-t is, de nem tudom hogyan kell frissíteni, kitömörítem a csomagot és kapok egy ."trx" file-t amit nem tudok futtatni, vagy ezt valahova be kell másolni esetleg?

Előre is köszi! (bocs a béna kérdésekért, de ebből tanul az ember)
Darnok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.