Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32151) Boci_83 válasza Boci_83 (#32115) üzenetére


Boci_83
őstag

Valaki? Bárki? Akárki?

Ötlet?

**********

(#32152) Fecogame válasza Gubek-Einste (#32148) üzenetére


Fecogame
veterán

Mint például ez? :) [link]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32153) reggiee válasza mezis (#32149) üzenetére


reggiee
csendes tag

Igen a kézi vezérlést választottam, miután nem sikerült az automata mód.
Kb. 60% körül jel lehetett, de már nem tudom pontosan.

Ha közelebb tenném a routerhez, akkor már szinte nem is lenne értelme a D-linknek.

(#32154) mezis válasza reggiee (#32153) üzenetére


mezis
nagyúr

A "Status" hogy néz ki ? (Esetleg egy screenshot.)

mezis

(#32155) cozmo válasza Gubek-Einste (#32112) üzenetére


cozmo
őstag

Igen a fém gépház árnyékolta be az antennákat!!!!! :R

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#32156) Gubek-Einste válasza Fecogame (#32152) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

D-Link-et nem szoktunk ajánlani mivel többek is megjárták vele már, inkább a külső antennával szerelt típus a preferált.
Pontosan mit szeretnél?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32157) #57919488


#57919488
törölt tag

Hello!
Visszaneztem a topicot de csak szamomra lehet kerdeses dolog, hogy a fogepnek mennie kell a wifi-hez vagy nem szukseges? :B

(#32158) Gubek-Einste válasza #57919488 (#32157) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amennyiben wifi router használsz akkor nem kell mennie.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32159) Fecogame válasza Gubek-Einste (#32156) üzenetére


Fecogame
veterán

Erős N-es wifi-t, amivel stabil a jelem. Eddig jó volt, de amióta az egyik gépen fut a torrent, azóta nagyon gyenge lett. Gyakran ledobál 11b-s szintre, ilyenkor 30-50KB/s-os a netem.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32160) Claude Leon válasza #57919488 (#32157) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Attól függ, pontosan mit értesz "főgép" alatt.
WPA-radiushoz, vagy ha tényleg főgép és van funkciója a hálózatelérésben, kell, máskülönben nem.

(#32161) Fecogame


Fecogame
veterán

Két, egyszerű kérdésem van :)

1., DD-WRT-nél van miniDLNA szolgáltatás. Ennél be tudom tallózni megosztandó mappaként az egyik PC által megosztott mappát?

2., Mindegyik dd-wrt-ben van miniDLNA? Konkrétan a DLink DIR600-asra lennék kiváncsi.

Köszönöm :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32162) And válasza Fecogame (#32161) üzenetére


And
veterán

"2., Mindegyik dd-wrt-ben van miniDLNA?"
Konkrétan egyikben sincs, mivel az egy önálló kiegészítő, amely a k2.6 build-ek alá telepíthető, alapesetben nem a dd-wrt része. Egyébként mi értelme volna DLNA-szervert faragni egy olyan routerre, amely nem rendelkezik háttértárral vagy legalább USB-porttal?

(#32163) Gubek-Einste válasza Fecogame (#32159) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi elég képlékeny dolog, nagyon sok minden függ a környezettől ahol használva van, előre nem lehet megmondani, hogy melyik eszköz meddig és mekkora sebességre képes, ezt csak helyszíni próba során lehet kitapasztalni de akár néhány centis elmozdítás/elfordítás is sokat számíthat.
A torrent egy felső kategóriás router is képes megfektetni ha nincsen megfelelő szinten belimitálva. a router-ek általában először a wifi elől veszik el az erőforrásokat ha valami miatt nagyobb terhelést kapnak.
A korábban ajánlott TP-Link 841ND v8 és Asus N12 D1 elég jól bírják a terhelést és többek is megelégedéssel használják őket itt a fórumon is.
Ha valami komolyabb teljesítményű típust szeretnél akkor a gigabites kategóriában kell szétnézni, itt az ajánlottak a TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2, áruk 15-20k.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32164) cz.istvan válasza Gubek-Einste (#32163) üzenetére


cz.istvan
tag

Van egy adott ZTE modem. usb portjára rákötöttem egy 2,5"os 500gb-os kis hdd-t. a modem beállitásaiba csináltam egy fájlszervert. hálozatba láthato, müködik is, csak épp arra nm tudom használni amire akartam.
Ha egy filmet rá akarok dobni, ugy 700mb-t kb15-20 percig tart rátenni.
Van 5letetek hogy lehetne begyorsitani, vagy mi blokkolhatja?? Esetleg a router nm tud gyorsabb adatátvitelt?? Semmi használhato leirást nm találtam a routerhet., igy nmtom mekkora adatátviteli sebességre lehet számitani az usb poortján keresztül.
néztem tüzfalat, elvileg nm blokkolja, lehet esetleg vmi más??

Wifi kapcsolattal nm lehet gond, ha egy másik gépre másolok, 1 perc alatt kész, net is simán 50mb-vel megy, a probléma kizárolag a fileserver sebességével van

[ Szerkesztve ]

(#32165) Claude Leon válasza cz.istvan (#32164) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Arra ne számíts, hogy gyorsabb lesz.
A hardver is sovány (pl. több 100MB memóriát nem találsz benne a cacheléshez), másfelől nyilván a hálózati forgalom feldolgozása lesz mindig is elsődleges, ezért az összes erőforrást nem fogja a vinyópercegtetésre elherdálni.
Másfelől a vinyódon, érthető okokból, ntfs lakik, ez eleve több feldolgozást igényel, mint más, de a fat-et nyilván nem fogod próbálgatni azért a 20-30% gyorsulásért, mást pedig a gyári szoftver gyaníthatóan nem fog megemészteni (mondjuk egy ext2-n sem duplázódik a sebesség, de legalább megközelíti)

(#32166) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Sziasztok!

Azt írja ki a WiFi kapcsolatoknál, hogy Korlátozott hozzáférés, hibajavítás nem segít, a Hálózati és megosztási központban azt írja, hogy nincs is net, pedig van. Azaz a géptől a földgömbig nincs jel, szerinte. A TCP/IP-nél minden automatikus. Mi lehet a gond/megoldás? (Win7 32bit)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#32167) Gubek-Einste válasza Wa2x_ (#32166) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

inSSIDer mit mutat?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32168) Wa2x_ válasza Gubek-Einste (#32167) üzenetére


Wa2x_
veterán

PÜ!

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#32169) Wa2x_ válasza Gubek-Einste (#32167) üzenetére


Wa2x_
veterán

[link] - ezt

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#32170) AceMaster


AceMaster
újonc

Sziasztok!

Most vettem egy Dell notebookot és nem tudok vele otthon felkapcsolódni a wifi-hálózatra. Vezetékkel megy rajta a net, de a wifi nem működik. TP-LINK TL-WR740N típusú routerem van. Telefonokkal simán fel lehet csatlakozni a hálózatra. De a laptoppal nem sikerül. Észleli a hálózatot, a jelerősség kiváló, de az a hibaüzenet jelenik meg, hogy a Windows nem tudott csatlakozni a hálózathoz. A laptoppal tuti nincs gond, mert másik wifi-hálózatra fel lehet vele csatlakozni. Szóval valószínű, valószínű hogy hálózati hiba vagy routerrel lehet a gond.. Mi lehet a probléma, mit állítsak rajta? Előre is köszönöm a segítséget!

(#32171) ma.ci23


ma.ci23
tag

Nah megvettem az ASUS RT-N12 D-t.
Tudnátok esetleg segíteni hogy milyen beállításokat kell használni Wifinél és úgy összeségében?

(#32172) Gubek-Einste válasza ma.ci23 (#32171) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvetően a net csatlakozáshoz szükséges beállítás, wifi-nél a környezeti viszonyoknak megfelelően beállított csatorna + WPA2-AES hosszú, bonyolult jelszóval. inSSIDer-rel fel lehet térképezni a környezeti wifi helyzetet és a kapott eredmény alapján beállítani a csatornát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32173) bzoly


bzoly
aktív tag

Sziasztok,

Meg tud úgy halni egy router, hogy csak swicthként hajlandó működni?
Nem látom IP alapján, olyan, mintha a szolgáltató modemje egyenesen a gépbe csatlakozna.

Köszi, Zoli

(#32174) Gubek-Einste válasza bzoly (#32173) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincs kizárva, pontosan mi a hiba jelenség és milyen router-ről van szó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32175) #10949376


#10949376
törölt tag

Valaki!

Van egy külső tp-link antennám a tetőn amivel havernak a nettjét akarom fogi ami megy is csak usb-s modemhez van kacsalova az antenna,szeretném vezeték nélküliévé tenni a nettet
ha vennék egy ilyen Ap-t Tp-Link TL-WA801ND és erre kötném a külső antennát ,akkor tudnám velem fogni a nettet és utána megtudnám osztani vele wifin keresztül a házban,vagy mit kellene tennem?

(#32176) Gubek-Einste válasza #10949376 (#32175) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, megoldható amit szeretnél. A jelenleg használt antenna becsatlakoztatható a kinézett AP-ba, kliens módba kell tenni az eszközt. Szükség lesz egy második, wifi-t adó eszközre is amely a beltéri wifi elérést fogja biztosítani, ez lehet AP vagy router is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32177) ma.ci23


ma.ci23
tag

Köszi a segítséget.Még egy olyan kérdésem lenne hogy szeretném a teló tartalmát wifi-n vagy Dlna-on keresztül megosztani a tv-vel(LG LCD Hdmi,USB ok).Milyen eszköz erre a legmegfelelőbb?

(#32178) #10949376 válasza Gubek-Einste (#32176) üzenetére


#10949376
törölt tag

köszi,az ap nem tudja ezt a feladatot ellátni ,mert azt gondoltam a második antenna küldené a jelet tovább,am vennék még egy routert azt vezetékkel kötném össze az Ap-val és úgy adná wifin a netet?

[ Szerkesztve ]

(#32179) mezis válasza #10949376 (#32178) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha 3 antennád van, akkor is mind ugyanarra való - a firmware-k mai állapota szerint. (Éppen azt használja, amelyiken a legszerencsésebbnek találja a JEL/ZAJ viszonyt.)

mezis

(#32180) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy csatlakozok egy wifi hálózatra laptoppal, majd 1-2 perc múlva megszakad a net, wifi megy. Telefonon minden oké. Miért van ez? Köszönöm előre is a segítséget.
Üdv.:Ati

(#32181) mezis válasza atilla100 (#32180) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Driver frissítés ?

mezis

(#32182) formax


formax
tag

Sziasztok,

Biztos volt már ilyen kérdés, de nagyon nagy már a fórum, nehéz megtalálni. Az otthoni Wifi-n a a telefonok nagyon nehezen kapcsolódnak wifin keresztül a nethez, van amikor tökéletes a kapcsolat, de van olyan, hogy csigalassú, 0,01 Mbit/s a letöltés sebessége. Mi lehet ennek az oka? Túl sok készülék kapcsolódik a routerhez (2 laptop + 5 telefon) vagy valami beállítást kell keresnem?

formax

(#32183) formax válasza formax (#32182) üzenetére


formax
tag

Netgear WGR614 v7 a router típusa.

formax

(#32184) kali válasza formax (#32182) üzenetére


kali
legenda

szia,

próbáld meg a wifi szórást más/minden csatornán, hátha csak azzal van baj.
egyrészt sok mobiltelefon nem szereti a szélsőséges csatornákat, másrészt elnyomhatja a hálózatod másik- idegen - hálózat, ami elérhető nálad és a tiédeel azonos, vagy azzal szomszédos csatornán dolgozik.
ezzel az alkalmazással fel is térképezheted a környezetet, nem kell telepíteni, csak futtatni kell egy wifi képes (win) eszközön; link

(#32185) Apaf3j


Apaf3j
tag

Sziasztok, remélem, jó helyen teszem fel a kérdést (ha nem, mondjátok meg kérlek, hol próbálkozzak inkább).

Tehát: van egy itthoni wifi-hálózat (T-Home-os routerrel). Eddig minden itt lakó vagy vendégeskedő eszköz gond nélkül csatlakozott rá (jelszóval persze). Most azonban érkezett egy céges DELL laptop, amelyik néha képes a netre csatlakozni a routeren keresztül, néha nem. A routerre tehát tökéletesen kapcsolódik, jó a jelerősség, mégis azt írja ki, hogy nincs internetkapcsolat. Aztán néha sikerül felcsatlakozni a netre, de menet közben is eldobhatja. Próbáltam külső WiFi-adapterrel, azzal is ugyanezt csinálta. A routert látja, kapcsolódik hozzá, de internetelérés nincs. (Más gép, teló eközben persze vígan netezik). Gondolom, valamilyen beállítást nyavalya lehet, de gőzöm sincs, mit kellene keresnem. Ti tudjátok esetleg?

Climate is what you expect, weather is what you get.

(#32186) formax válasza kali (#32184) üzenetére


formax
tag

Köszönöm a segítséget! A programoddal láttam, hogy 2 másik router is ugyanazt a csatornát használja, mint én, így átállítottam egy nem foglaltra. Remélem ez segít. Köszi, még egyszer.

formax

(#32187) mezis válasza Apaf3j (#32185) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

4 HSZ-el korábbi javaslat ?

mezis

(#32188) mezis válasza formax (#32182) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Hanyas csatornán nyomul a WiFi routered ? (van olyan mobil, amelyik a 10-es fölötti csatornákon "prüszköl").

mezis

(#32189) formax válasza mezis (#32188) üzenetére


formax
tag

11-esen volt, most átállítottam 9-re, de most is vacakol, de csak egy telefonnal, a többi működik. Hol kapcsolódik rendesen (7-12 Mbit/s letöltés), hol csigalassú (0,01 Mbit/s letöltés). Nem tudom, mit lehet még állítani. A telefonon nem találtam túl sok beállítást.

formax

(#32190) sarasota123


sarasota123
aktív tag

sziasztok, van egy tp-link WR841ND routerem és egy tp-link wn851nd PCI adapterem, és valamiért nagyon ingadozó a jelerősség/netsebesség a gépemen. ha más eszközről, laptopról, mobilról próbálom, simán hozza a speedtest a max letöltési sebességet, az asztali gépemen meg van, hogy alig éri el a 8mbps-t, a jelerősség meg két pötty... mitől lehet? valami leárnyékolhatja?

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#32191) jaladar


jaladar
csendes tag

Sziasztok

Van jelem eléggé erős kb 70% elkezd csatlakozni utána azt írja ki hogy a winfos nem képes rá!!!
De könyörgöm tegnap még ment. A modem 802.11g nemsokára cserélve lesz lehet hogy az a ludas ?
A rendszer amúgy új ez venné az adást amúgy http://www.ebay.co.uk/itm/300Mbps-Pro-Wireless-USB-WiFi-Network-Card-LAN-Adapter-Dongle-Laptop-PC-Antenna-/221236525627?pt=UK_Computing_USB_Wi_Fi_Adapters_Dongles&hash=item3382b97a3b
Valami ötletetek van?

(#32192) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali

egy kérdés...
vlaki legyen szíves át váltani nekem ezt Mbit/s mérték egységbe
100000kbps....Ez ugye 100mbit/s?
Jól számolok ugye....
Net szolgáltatóm felemelte net sebességemet 20 mbit/s-ról ennyire :Y

WOT: kissio

(#32193) proradeon válasza Dr.Én (#32192) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Jól számolod. Az bizony 100 Mbit/s. :K

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32194) Gézengúz válasza Dr.Én (#32192) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mutasd már mit mutat speedtesten...

(#32195) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Sziasztok!
Van egy D-link DCM 704 routerem, amit a szolgáltatotól kaptam. Az internetem max 3,6mb/s ha kábellel kötöm össze(ez a max) a géppel, viszont ha egy tp link usb stick tlwn 322g jelvevővel akkor csak 2,6...
Nincs fal meg semmi, kb fél méter a távolság, azért akarom wifivel használni, mert a gép a tv-vel van összektöve DLNA-on.
Ez miért lehet? Valahogy el tudom érni hogy wifin keresztül is 3,6mb/s legyen a sebesség?

[ Szerkesztve ]

(#32196) proradeon válasza tomy0628 (#32195) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az általad használt TL-WN322G csak a "G" WiFi szabványt tudja. Emiatt áll meg a sebesség 2,6 MB/s-nél. Viszont a router-ed képes az "N"-es (gyorsabb) szabványra, ezért ha TL-WN322G-t lecseréled egy N szabványra képes WiFi stick-re, akkor menni fog a 3,6 MB/s is.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#32197) Dr.Én válasza Gézengúz (#32194) üzenetére


Dr.Én
veterán

[link]
egyenlőre csak ennyi....de nekem ez is jobb mint a semmi :)

Majd még egy kétszer rá mérek....

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#32198) Gézengúz válasza Dr.Én (#32197) üzenetére


Gézengúz
addikt

Akkor is ha Budapesthez méred?

(#32199) Dr.Én válasza Gézengúz (#32198) üzenetére


Dr.Én
veterán

Igen, akkor is ugyan ennyi kb....
Az a lényeg hogy net szolgáltatónál ahol belépek az ügyfél kapun, ott (100000kbps/100000kbps)
előtte pár nappal még (23000kbps/10000kbps) volt,

WOT: kissio

(#32200) tomy0628 válasza proradeon (#32196) üzenetére


tomy0628
aktív tag

Köszönöm szépen a választ! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.