Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) Lauda válasza Sub-ZeRo (#31800) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Koszonom! Csak ezert [link] kerdeztem, majd kozben frissitettem a driveret, de akkor sem valtozott. Aztan radugtam egy kulso antennat, amihez termeszetesen telepitettem drivert is es azzal is csinalta, viszont talalt az antenna ujabb halozatokat, amihez tudtam csatlakozni vegul. ;)

[ Szerkesztve ]

(#31802) Sub-ZeRo válasza Lauda (#31801) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ott neked a gyári wifi-vel driver problémád lesz, hogy dobja. A gyártó honlapján kellene nézgelődnöd, hogy van e hozzá új vagy régebbi driver és próbálkozni. Nekem a gyári driverrel 1-2 óra után dobálta a netet. Cseréltem egy újabbra és már nincs ilyen probléma.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31803) Lauda válasza Sub-ZeRo (#31802) üzenetére


Lauda
félisten

Frissitettem az atheros drivert [link], de ugyan az. Egyebkent a kulso antennaval sem tud azokhoz csatlakozni, pedig nyitott halozatok. Ez mitol lehet meg szerinted?

(#31804) Sub-ZeRo válasza Lauda (#31803) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jah, hogy külsőhöz akarsz csatlakozni. Ha pl. vezeték nélkül jön a net valahol, azt látod de nem tudsz rá csatlakozni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31805) Lauda válasza Sub-ZeRo (#31804) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, nem sajat halozat, hanem kulso wifi jel. Aha igy mar ertem, csak azert probalkoztam ra csatlakozni, mert nyitottnak jeloli oket. :F ;)

(#31806) Sub-ZeRo válasza Sub-ZeRo (#31804) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mint pl. a Dunaweb féle net.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31807) Lauda válasza Sub-ZeRo (#31806) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi szepen az infokat, igy mar minden oks! :R ;)

(#31808) Vanekvanek


Vanekvanek
csendes tag

Sziasztok!
Egy mobilról irányítható laptopot szeretnék kiépíten a Teamviewer programhoz, ami erőteljesen wifis. A kérdésem az, hogy egy modem, amibe nem vezetem be a netet, csak egy routert kap, alkalmas-e arra, hogy a telefon kapcsolatba lépjen a programmal a laptoppal?

(#31809) taxy88 válasza taxy88 (#31747) üzenetére


taxy88
aktív tag

erre vki?

(#31810) rosco11


rosco11
újonc

Sziasztok!

Igen nagy gondom lenne, a neve: TP Link WR542G Mivel újra van már laptopom és egy droidos telefonom, gondoltam újra előveszem régi jól bevált vezetéknélküli routerem.
Első problémám az, hogy nem tudok belépni a menüjébe. Szolgáltatóm még régen ( 4mbites mikrós net) 192.168.2.22 címet adta a routernek. A megjelenő ablakba hiába írom be az admin/admin-t nem történik semmi. Ezáltal nem tudok belépni és jelszóval levédeni a hálózatot. Telepítő lemez már nincs meg.
Második nagy gondom, hogy Samsung Galaxy S Advance telefonommal (andrioid 4.1) facebookon egy képet sem jelenít meg és lényegesen lassabb a netezés mint, pl. más nagy nyílt hatósugarú wifis helyen (Mc Donalds, Kávézók stb.)

Kérlek segítsetek mit csináljak?
A routert kell már lecserélnem, mivel nem mai darab, vagy meg lehet oldani valahogy?

(#31811) Vanekvanek válasza rosco11 (#31810) üzenetére


Vanekvanek
csendes tag

A routerrel nekem már volt ilyen gondom. Maga router ment tönkre, benne valami kütyü. Megcsináltatni sokkal drágább mint az újat megvenni. Én legalábbis nem kísérleteznék vele.

(#31812) handballman


handballman
csendes tag

Sziasztok.A napokban váltottam 10megás netről 60-asra.viszont a routerem es a "fogóm" a gépben csak 802.11b/g t támogatott.szóval vettem egy ilyet: http://www.tp-link.com/lk/products/details/?model=TL-WR740N
és egy ilyent a géphez: http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-WN723N
a problémám az hogy miért van az, hogy nem tudok normálisan internetes játékot jatszani (Dota 2) mert mindig szakad meg az internet, s kell ujracsatlakozzak ?

(#31813) Colin19


Colin19
csendes tag

Sziasztok,

Rengeted fórumot, cikket, videót megnéztem, de egyszerűen nem tudom beállítani a netet..
Modem (D LINK DSR - 360R)
Router (TP LINK - WR841N)
Inviteles 5mg-os internet.

Összekötöttem a modemet a router WAN portjával, majd a 4 es portot a géppel.
Futtattam a quick setup-ot PPOE beállítással, felhnév, jelszó.. és a végén semmi nincs kapcsolat csak egy felkiáltójel.. Annyit ír probléma keresésnél, hogy: " DNS kiszolgáló nem válaszol"

Alapjáratok az asztali gépen sem megy a net, de a laptoppal már látom a wifit.. De nem jó. Ha simán modemből megy gépbe a net akkor tárcsázással okés a dolog.

Amikor indítom el az asztali gépet tölt ilyen DHCP szöveggel, esc-el kilépek belőle mindig. Nemtudom, hogy ez probléma-e?!

Még annyi, hogy ha az asztaliról megpingelem a routert akkor van válasz, szóval látja stb..

Kérlek segítsetek, köszi előre is!

Üdv

(#31814) kali válasza handballman (#31812) üzenetére


kali
legenda

szia,

próbáld meg más/minden csatornán a wifi kapcsolatot.

Colin19; szia, a router adminisztrációs felülete szerint felcsatlakozik a router a szolgáltató hálózatára?
az asztali gépen törölted/tiltottad a tárcsázós kapcsolatot, hogy a router dhcp által kiosztott ip cím...stb automatikusan beállításra kerülhessen a gépen?

(#31815) tomek017


tomek017
tag

Halihó.
Segítségre lenne szükségem.
Laptopról kapcsolódom otthon, egy Belkin wifire, csatlakoznál azt írja, hogy Korlátozott hozzáférés. Tabletről, telefonról tudok csatlakozni és megy is a net, de laptopnál nem.
Beírtam keresőbe "192.168.2.1" de nem csinál semmit.
Mi lehet a gond?

Köszi előre is a segítséget!

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#31816) Colin19 válasza tomek017 (#31815) üzenetére


Colin19
csendes tag

"router adminisztrációs felülete szerint felcsatlakozik a router a szolgáltató hálózatára?"
Fel tudok lépni a 192.168.0.1-re, nem teljesen értem ezt a kérdést, hol tudom megnézni ezt?

Letöröltem az összes kapcsolódási lehetőséget, ezen kívül tiltani külön hol tudom még?

(#31817) kali válasza Colin19 (#31816) üzenetére


kali
legenda

a főoldalon (status) látod a wan szekcióban, hogy kap külső ip címet, vagy sem; link
az a lényeg, hogy a munkaállomáson a helyi hálózat esetén automatikus legyen a konfuráció, tehát észlelje automatikusan a beállításokat, és képes legyen beállítani a router dhcp által kiosztott ip címet.
amennyiben a pppoe kapcsolat az aktív, úgy ez nem történik meg.
nézd meg például a böngésző internetbebeállításában, a kapcsolatok beállításainál, a helyi hálózat konfigurációját.

(#31818) #33253120


#33253120
törölt tag

Üdv.
Androidos telefonnal, total commander + LAN plugin segítségével hogyan tudok az Ubuntus /home-hoz csatlakozni?
Win alatt másik gépen megy a dolog, de itt annyira nem.
Szerver neve: 192.168.1.xxx vagy 192.168.1.xxx/home/user legyen? Vagy valami más? Egyik sem akar menni.
Név/jelszó helyes, azzal vagyok bejelentkezve.
Tehát valami a pc oldalon van. Esetleg valamilyen csoportba kell felvennem magam ehhez?

(#31819) Colin19 válasza #33253120 (#31818) üzenetére


Colin19
csendes tag

Nem kap sajnos, annyit ír hogy CONNECTING... :S Az nem fordulhat elő, hogy az invitelnél le van tilva valami?

(#31820) #33253120 válasza Colin19 (#31819) üzenetére


#33253120
törölt tag

Igazából nem értem, hogy ezt miért nekem címezted... :)

De. Fussunk neki.
Van a modemed, ha oda dugod a gépet akkor van net. Jól értelmezem?
Rádugod a routert is akkor meg nincs. Eddig is jól látom?
A modembe be van írva a ppoe kapcsolathoz a név/jelszó. Ez szuper.
A routerbe viszont már nem pppoe kapcsolatot kell létrehozni, hanem automatikus dhcp-t, mert a szolgáltató felé a modem ad elvben azonosítást, az pedig dhcp-n oszt netet. Ezért látja a pc név/jelszó nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#31821) Colin19 válasza #33253120 (#31820) üzenetére


Colin19
csendes tag

Jaj bocsi:D, rossz helyre kattoltam.

Igazából próbáltam már az összes lehetséges beállítást.

Dynamic ip ( obtain an IP address from the DHCP server.)
pppoe, autodetect..:S

Nemtudom mi lehet már a baj.. A router is ki lett cserélve, nemhiszem h ez is rossz lenne vadi újan. De most odaadtam havernak megpróbálja a UPC-s netükkel, ha menni fog akkor a router ok és nálam van a baj..:/

(#31822) woodworm válasza Colin19 (#31821) üzenetére


woodworm
veterán

A modem és a router áramtalanítása után csatlakoztasd őket össze, majd indítsd el a modemet. Ha teljesen felépül a kapcsolata, indítsd el a routert is. Ezután be tudod állítani a pppoe kapcsolatot. Ezek után a gépeden nem fog működni a net, újra el kell végezni az áramtalanításos procedúrát, immár a géppel összekötve a modemet.
A másik megoldás a MAC-cím klónozása a router menüjében.

(#31823) Gézengúz


Gézengúz
addikt

(#31824) nemdan válasza Gézengúz (#31823) üzenetére


nemdan
senior tag

Ebbe semmi meglepő nincs.. :DDD Amikor panelba költöztem én is hónapokig így csináltam egy időjárásálló mikrós dobozba épített biquad antennával, igaz nem szolgáltatótól, hanem olyan embertől aki nem védte semmivel a hálózatát. ;]

Mellesleg nagyon furcsa, hogy hogyan tudott egyáltalán csatlakozni, mikor az ilyen mikrohullámú internetszolgáltatók minimum MAC szűrést alkalmaznak, ha már titkosítást nem is.. :U

[ Szerkesztve ]

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#31825) Gézengúz válasza nemdan (#31824) üzenetére


Gézengúz
addikt

Igen, érdekes..egy MAC szűrést nem olyan nehéz beállítani...

(#31826) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok!

Az új szolgáltató ezt használja UBNT NanoStation Loco M5,2x13dBi kijött felmérni a terepet .. -90dB használhatatlan jel .. Mivel ez a probléma csak engem érint így a szolgáltató + átjátszó állomást nemfog telepíteni ...

A probléma a kiserdő : A szolgáltató antennája 500m közötte 90m széles kiserdő 35-40m magas szinte átláthatatlan ...

Ha fókuszált antennát használnák UBIQUITI NAnoBridge M5 5GHz,

vagy UBNT AirGrid M5 HP 27dBi

Jobb lenne ezekkel a jelerőssége ? a magasság növelése nem lehet ... :( ez 7m most

(#31827) And válasza Dragon27 (#31826) üzenetére


And
veterán

Számszerűen (a Nanobridge M5 konkrét típusától függően, mert abból kétféle kivitel is van) 9..14 dB-t nyerhetnél, vagyis a jelenlegi Nanostation Loco M5 típussal kapott -90 dBm helyett a nagyobb nyereségű antennával rendelkező modellekkel -81...-76 dBm-et kapnál. hogy ez mire elég, arról az adatlapja ad némi infót (mod: 5GHz RX-specifications / Sensitivity oszlop). Azt is vedd figyelembe, hogy egyrészt a jelszint sosem teljesen stabil, másrészt a kiindulási alapnak tekintett -90 dBm jelszintet sem egy megbízható műszer mérte, 'csak' egy kliens eszköz, amelynek alapjában nem a pontos mérés a feladata. Ezért erősen a helyén kell kezelni az így kapott értéket. Ráadásul az adatlapon megadott vételi érzékenységi értékek is elég nagy szórással (±2 dB) értendők.

[ Szerkesztve ]

(#31828) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Jelerősítés szükséges az egyik eszközömnél, és mivel el lett dugva a sarokba, mozgatható antennára van szükségem.

Mik a fontos különbségek e kettő között (eltekintve az 1 dBi különbségtől)? :U

A) [TL-ANT2409A]
B) [TL-ANT2408C]

Köszönöm!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#31829) Darko_addict válasza Darko_addict (#31828) üzenetére


Darko_addict
őstag

Most vettem csak észre, hogy a lapos az irányított, de akkor jön a kérdés, azt a "lapocskát", hogy irányítom a Wi-Fi forrás felé?

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#31830) mezis válasza Darko_addict (#31829) üzenetére


mezis
nagyúr

1.: Vakon: a feliratos oldala néz az ellenállomás felé.

2: Ésszel: InSSIDer vagy valami hasonló.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#31831) Dragon27 válasza And (#31827) üzenetére


Dragon27
senior tag

UBNT NanoBridge M5 2x25dBi MIMO 5GHz ... ez jobbnak néz ki ,. csak lehet feleslegesen venném meg az antennát mert lehet még így is használhatatlan lenne a jel :F

(#31832) Darko_addict válasza mezis (#31830) üzenetére


Darko_addict
őstag

Történetesen egy lejátszóhoz kellene, tehát nem tudok drivereket telepíteni vagy programokat mókolni. Melyiket választanád? Ahogy láttam, a laposnak van egy erősebb testvére, 14 dBi-es, csak nagyon nagynak tűnik méretben, és eddig sehol nem találtam specifikációkat méretére való tekintettel.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#31833) And válasza Darko_addict (#31832) üzenetére


And
veterán

Azon a lejátszón van bármilyen antennacsatlakozó? A 14 dBi-s panel (TL-ANT2414A vagy -C) mérete egyébként az adatlapja szerint 24x24x4 cm.

(#31834) Darko_addict válasza And (#31833) üzenetére


Darko_addict
őstag

Köszönöm az utánajárásod!!

Ez a 24x24 cm sajnos nagyon nagy, szóval kilőve.
Ha jól tudom, RP-SMA csatlakozós (most a gyári van benne/rajta), de az este folyamán megnézem a saját szememmel is.

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#31835) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Az új upc "sebességrobbanás" (120 vagy 240 még nem tudom) kihasználásához elég a TP-link-WR1043ND is vagy jobb a WDR3600,ha igen miben,mennyivel? Illetve más szóba jöhető típusok is érdekelnek.Kösz.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#31836) kali válasza Dan-szan (#31835) üzenetére


kali
legenda

szia,

a tl-wr1043nd wan <-> lan irányban is csak 120 megabit/sec sebességű net alá elég, 150 megabit/sec körül van a vége, a tl-wdr3600 hardverének pedig meg sem kottyan a 240 megabit/sec net, ráadául utóbbi wifi tekintetében is sokkal jobb, már dual band képes, így megfelelő ellenoldallal wifi útján is sokkal jobb sebesség érhető el ezzel a típussal.

[ Szerkesztve ]

(#31837) Dan-szan válasza kali (#31836) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Szia,köszönöm. A wifi rész jelenleg hanyagolható,vezetéken csatlakozok a gépekkel,esetleg más típust ami a 3600-hoz hasonló tudással bír,és árban is ott körül van tudsz ajánlani? :R

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#31838) russel87 válasza Gubek-Einste (#30900) üzenetére


russel87
csendes tag

Mind a kettő megoldás érdekelne! Amennyiben nem esik a sávszélesség!

[ Szerkesztve ]

(#31839) Colin19 válasza woodworm (#31822) üzenetére


Colin19
csendes tag

Írtad, hogy a modem és a router legyen összekötve és állítsam be a ppoe-t, de a gépet csak később kössem hozzá, hogy állítsam be a ppoe-t ha nincs a géphez kötve semmi? Köszi előre is.

(#31840) woodworm válasza Colin19 (#31839) üzenetére


woodworm
veterán

Akárhogy is olvasom, nem írtam olyat, hogy a gépet csak később csatlakoztasd a routerhez. Nem is számít ebben az esetben, a lényeg a modem és a router sorrendben indítása.
Ha a modem után eszközt cserélsz, mindig újra kell indítani vagy klónozni kell az előző MAC-címét.

(#31841) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Ér valamit az irányított antenna (nem konkrétan az, ami háztetőre kerül, hanem például ez: [link]), ha maga a vevő a földszinten van, az adó pedig az emeleten?

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#31842) Gubek-Einste válasza russel87 (#31838) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vezetékkel ÍGY kell beállítani a második eszközt.
Vezeték nélkül a 743ND-ben repeater-t kell használni, ennek a beállításaihoz pontos leírás nem tudok adni mert még ezzel a típussal nem csináltam ilyet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31843) nolika válasza Darko_addict (#31841) üzenetére


nolika
aktív tag

SZVSZ ha pont-pont kapcsolatot akarsz létrehozni 2 ilyen antenna a legjobb. Az hogy milyen közegben megy a jel az már mindegy, ami szóródik-visszaverődik az már rosszabb(vagy rossz?). A hagyományos antennák körsugárzók. antenna

(#31844) Darko_addict válasza nolika (#31843) üzenetére


Darko_addict
őstag

Es hasznalhatom fekve is vagy a jel a kis "kupakjan" (es igy felfele sugarozna) kozlekedik es falon logatva a legcelszerubb?

[ Szerkesztve ]

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#31845) mezis válasza Darko_addict (#31844) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. A fő sugárzási iránya abban az irányban van, ahol a "TP-Link....) felirat va. (Hátul felerősítéshez vannak szerelvények.) Zárt térben nem biztos, hogy az egyenes út a "legrövidebb". Kísérletezni kell, helyet (lyukat) kell találni a födém fémszerkezetében. (VB gerendák, kefnik...)

mezis

(#31846) Darko_addict válasza mezis (#31845) üzenetére


Darko_addict
őstag

Hmm, ettol tartottam. Koszonom mindenki eddigi segitseget.
A nappali (meg az egesz haz) most esett at egy teljes felujitason, tehat uj lyukak furogatasa ebben a helyzetben nem jatszik. Maradok inakbb a B lehetosegnel, ami tartalmaz egy korsurgarzot (8 dB-es TP-Link vagy hasonlo) es egy range extendert vagy repeatert. Ezzel kapcsolatosan jon a harmadik es egyben utolso temakor, amiben segitseget akartam kerni. 10-15-ezres kategoriaban szeretnek venni az elobb emlitett termekbol. Fontos, hogy ne csinaljon uj halozatot, hanem a meglevo hatotavolsagat novelje. A temanak nagyjabol mar utanajartam, ki is valasztottam kettot, de ezek emlitese nelkul kernek ajanlast. Lehet nem nagy was ist das egy ilyen termek ennyiert, mikor 30-ert is vannak, de nem nagy a holtter, amit le kell fedjen.

Koszi elore is!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#31847) Darko_addict válasza Darko_addict (#31846) üzenetére


Darko_addict
őstag

Ui.: Egyszeru, konnektorba dughatos, kabelnelkuli megoldast keresek.

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#31848) predakon


predakon
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni repeater problémával kapcsolatban.
Adott egy wifi router ami haveromnál van, a jel felerősítése miatt vettem egy dlink do-rt-n300 routert amiben van repeater funkció ([link]).

Felkonfigoltam a dlinket és tök jól be is szórta a lakás 8-10megabit sávszéllel, azonban pár nap leforgása alatt a repeater sebessége 2-3megabitre csökkent pedig ha direktben kapcsolódik a haverom routerjére akkor továbbra is jó sebességet kapok.

Szerintetek miért csökkenhetett a sebesség repeateren keresztül és hogyan hozhatnám helyre?

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#31849) Sub-ZeRo válasza predakon (#31848) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A repeater mindig felezi a sávszélet. Ha tud a wifid 10 megát, és hozzávágsz egy ilyen repeatert akkor már max 5 megás lehet a net.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31850) predakon válasza Sub-ZeRo (#31849) üzenetére


predakon
őstag

francba.... akkor az elején csak azért mérhettem 8-10et mert a 20 megát nem poresz töltésre használtam haverom hanem csak úgy volt....

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.