Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31851) Colin19 válasza woodworm (#31840) üzenetére


Colin19
csendes tag

Megtörtént, informatikus is volt a háznál, nem megy, máshol kipróbáltam UPC-s internettel tökéletesen megy. Nem lehet, hogy az invitelnél van letiltva a net megosztás?

(#31852) Gubek-Einste válasza Darko_addict (#31846) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater/Range Extender gyári firmware-rel a TP-Link 701ND/730RE/743ND/801ND/830RE/901ND, ezek közül én személy szerint a 701ND/743ND (N150) vagy a 801ND/901ND (N300) ajánlanám mert ezekkel többféle wifi üzem mód is használható.
3rd party firmware-rel az majdnem össze támogatót típus beállítható Repeater/Range Extender módba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31853) Gubek-Einste válasza Colin19 (#31851) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Biztosan nincsen letiltva a net megosztás mert nem is lehet letiltani, egy sima router és kész, a szolgáltató úgy sem látja milyen eszközt használsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31854) woodworm válasza Colin19 (#31851) üzenetére


woodworm
veterán

Most nézem a kezdő hsz.-t. Mi a pontos típusszáma a modemnek? Van amelyik 360R nem is megy TP-Link routerrel.

(#31855) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

üdv, tud valaki vmi módszert, amivel otthoni internet sávszélt tudnék mérni hosszú távon folyamatosan? pár napon vagy inkább héten át

- no es importante -

(#31856) scope2007


scope2007
addikt

hali!

egy beuzemelt wifi router jelerősségét meg lehet erősíteni egy újabb wifis router beiktatásával??

mert adott a két router... neten találtam wifi jelerosito 220ba besúgós cumót, de azt ugye meg kellene venni..

ha lehetséges, amit fent írtam, akkor azt mi módon kell kivitelezni?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#31857) Sub-ZeRo válasza scope2007 (#31856) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A második routert repeater módba kell rakni, ha tudja.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31858) King Unique


King Unique
titán

Az minek a hibájára utal - router, szolgáltató, notebook wifi adapter - ha net akadozik, oldalak lassan, van hogy többszöri próbálkozásra jönnek csak be , holott rendszeren nem volt semmi változtatás, wifi nem szakadt meg, legalábbis nem jelzi tálcán, vírus sincs :F Tegnap még jó volt...

(#31859) mandras81


mandras81
senior tag

Sziasztok,

van egy TP-LINK WDR3600-as router-em, amihez a pc-m ASUS P8Z77-M-es alaplapjának gigabites hálókártyája csatlakozik egy CAT6-os kábellel.

A Win7 feladatkezelőjében a hálózat fülön gigabitesként jelenik meg a kapcsolat, mégis amikor a router USB 2.0-ás kimenetén levő hálózati vinyóról szeretnék Total Commander-ben (a Másolás/Törlés résznél alapon hagyva a beállításokat, illetve "Nagy fájlok másolása" kiválasztása esetén is) másolni mondjuk egy 1 gigás mkv fájlt, a sebesség 10Mb/s-nél nem lesz több, pedig ha jól gondolom, akkor ennek többszörösét kellene tudnia.

Segítenétek, hogy milyen beállítások szükségesek ahhoz, hogy növelni tudjam az adatátviteli sebességet? Tudom egyáltalán növelni?

(#31860) tigipuf


tigipuf
senior tag

sziasztok!
Segítséget kérnék,hogy szerintetek ez az usb-s wi-fi tp-link:[link],és ez:[link] között paraméter,teljesítmény,stabilitás terén egyáltalán van különbség?
A gépemből szeretném kiköltöztetni a pci-s wi-fi kártyám,nem tudom ezek az usb-s cuccok alkalmasak-e ugyanolyan stabil kapcsolatra?

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#31861) nolika válasza King Unique (#31858) üzenetére


nolika
aktív tag

Sokminden lehetséges...
Nézz speedtestet, lehet a szolgáltató a ludas.
Ha a ping jó, és a le-feltöltés is akkor csak az ön készülékében lehet a hiba.

mandras81: Ez sokrétű probléma lehet. Ha nincs rajta semmilyen custom (OpenWRT stb...) firmware, akkor szerintem ne is keress nagyobb sávszélt. Ugyanis ezen linux fut, van benne egy viszonylag erősebb hálózati processzor ami azért nem egy PC. Tehát a sebesség nem lesz szerintem több, csak ha custom firmware-t felteszel mert az optimalizált stb... Miért? Mert a Linux alapvetően a saját fájlrendszerét szereti és a gyártó hajlamos az optimalizálás kihagyására.

tigipuf: A különbségek:
WN7200-nak nagyobb a nyeresége(antenna) és van rajta QSS gomb. Vagyis antennaügyileg jobb.

[ Szerkesztve ]

(#31862) nolika válasza Sixkiller6 (#31855) üzenetére


nolika
aktív tag

itt nézz körül, végy ilyen routert openwrt topik

Azonbelül vargalex kollegának van round-robin-os adatbázismonitorozója, logout blogját nézd meg.

(#31863) krealon válasza mandras81 (#31859) üzenetére


krealon
Topikgazda

"amikor a router USB 2.0-ás kimenetén levő hálózati vinyóról szeretnék Total Commander-ben (a Másolás/Törlés résznél alapon hagyva a beállításokat, illetve "Nagy fájlok másolása" kiválasztása esetén is) másolni mondjuk egy 1 gigás mkv fájlt, a sebesség 10Mb/s-nél nem lesz több, pedig ha jól gondolom, akkor ennek többszörösét kellene tudnia."

Rosszul gondolod.
A Totatl Commanderben a 10Mb/s az 10 MegaByte / sec.
Ennyit tud a router processzora. Ne vard tole, hogy hozza egy PC teljesitmenyet.

(#31864) mandras81 válasza nolika (#31861) üzenetére


mandras81
senior tag

Van rajta Openwrt, egy ph-s felhasználó release. Így reménykedhetek gyorsabb sebességben? Inkább a router topic-jában érdeklődjek?

krealon: Aham. Azt hittem, hogy az usb a szűk keresztmetszet. Akkor mi értelme van a gigabites lan portnak?

[ Szerkesztve ]

(#31865) scope2007 válasza Sub-ZeRo (#31857) üzenetére


scope2007
addikt

köszi!
ezt meg is nézzük! remélem lesz ilyen opsön a thompson routerben (az lesz a másodlagos)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#31866) nolika válasza krealon (#31863) üzenetére


nolika
aktív tag

Helytelen amit mondasz, ugyanis egy sokkal gyengébb router sokkal nagyobb sebességet tud: TL-1043ND. Szerintem 20-30MB kötelező lenne neki.

mandras81: nincs viszonyítási alapom, de szerintem igen. Azonkívül hogy sokkal több minden elérhető rá amit gyárilag nem tettek meg.

[ Szerkesztve ]

(#31867) tigipuf válasza nolika (#31861) üzenetére


tigipuf
senior tag

Köszi de az nem szempont,irányított Yagi megy rá úgyis.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#31868) woodworm válasza nolika (#31866) üzenetére


woodworm
veterán

Ez csak a router olvasási sebessége, de a vas gyengesége miatt nem tudja ugyanilyen sebességgel továbbadni samba szerveren keresztül egy hálózati gépnek. 1043-ason valahol 12 MB a határ, sokan ezt se érik el, kb. 8-9 MB az átlagos. A 3600-as kb. 15MB-t tud.

(#31869) vargalex válasza nolika (#31866) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A tisztán HDD-ről történő olvasás nem azonos a Samba-n elérhető sebességgel. Utóbbi esetén egy protokollba kell még csomagolnia a CPU-nak az adatot, megfejelve hálózatkezeléssel.

Szerk.: Most látom, hogy már volt reakció erre.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#31870) nolika válasza vargalex (#31869) üzenetére


nolika
aktív tag

Igen, közben leesett: itthon is ezért inkább pc-t használok fájlmegosztásra :)

(#31871) King Unique válasza nolika (#31861) üzenetére


King Unique
titán

Néztem,, volt hogy el sem indult, elején leállt errorral, most darabos a net, van hogy 1-2 percig jó, aztán belessul, megszakad, de tálván wifi ikonnál nem jelzi a kapcsolatbontást, mintha minden ok lenne....megint megpróbálva speedtestet akadozva elkezdte, értékek névlegesnél vmivel gyengébbek voltak, de feltöltésnél kiakadt megint.
Nem tudom mire vélni, 2 napja még teljesen jó volt, semmi változtatás rendszeren, se router beállításain, vajon mi okozhatja a hibát :F

(#31872) havast


havast
aktív tag

Üdv!
Az lenne a kérdésem hozzátok, hogy valakinek van-e tapasztalata wifi kártya hardver id átírásában..
Az van ugyanis, hogy a notiban jelenleg egy ilyen kártya van, ugyanez a chip működteti a Killer 1202-t is. (Aminek az ereje a szoftverekben van..) Ha le tudnám cserélni az azonosítókat, gyakorlatilag Killer 1202-m lenne.
Killer 1202 hwid
PCI\VEN_168C&DEV_0034&SUBSYS_20031A56&REV_01
PCI\VEN_168C&DEV_0034&SUBSYS_20031A56
PCI\VEN_168C&DEV_0034&CC_028000
PCI\VEN_168C&DEV_0034&CC_0280
saját hwid
PCI\VEN_168C&DEV_0034&SUBSYS_E052105B&REV_01
PCI\VEN_168C&DEV_0034&SUBSYS_E052105B
PCI\VEN_168C&DEV_0034&CC_028000
PCI\VEN_168C&DEV_0034&CC_0280
Nem a 30 dodód sajnálom egy ilyenért, hanem az időt, míg ideér.

(#31873) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Tudnátok nekem javasolni jó wifi hálózat diagnosztikai programokat? Kollégium wifi hálózatát szeretnénk beállítani délután, és a mérésekhez, teszteléshez a laptopokra nem ártana 1-2 ilyen jellegű program. :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#31874) kali válasza A_ScHuLcZ (#31873) üzenetére


kali
legenda

szia,

inssider vagy wirelessnetview.

(#31875) King Unique válasza King Unique (#31871) üzenetére


King Unique
titán

nem akarom elkiabálni, de úgy nlz ki, visszaállt a rend, megoldódott magától. :)
Ez esetben vsz szolgáltató hiba lehetett, v routerrel volt vmi, fene se tudja...

(#31876) Kyo Another


Kyo Another
újonc

Hello Mindenki!

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám Wifin összekötni a mobilomat a műholdvevővel, hogy legyen internet a műholdvevőmön is.

köszi

(#31877) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Az RT-66U routerem fórumában is feltettem ezt a kérdést, de most itt is megkérdezem:
WiFi/Prof. beállításnál mit jelenthetnek a
* AMPDU csoportosítás optimalizálása,
* Ack elnyomás optimalizálása
beállítási lehetőségek?
Ezek a lehetőségek a gyári frim-ben mind tiltva vannak, és ugye írják is, hogy a WiFi professional beállításhoz csak akkor nyúlj, ha tudod mit csinálsz.
(A router magyarul beszél, tehát per/pill nem tudom hogy a fentiek az angol frim. felületen hogy vannak írva..., de mivel "gyári" a frimware fordítás, feltételezem hogy korrekt)

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#31878) psg5 válasza Gubek-Einste (#31755) üzenetére


psg5
veterán

Szia/sztok!

Lenne egy kérdésem:
722NC-t vettem, létezik, hogy linux alá (elementary os) nincs driver hozzá? Ha igen honnan érhetem el? Hogy telepíthetem?

F.K.T.

(#31879) flash-


flash-
veterán

sziasztok

adott egy csaldi ház ahol van internet(ennek a háznak az interntetnét szeretném megosztani wifivel). annak a kertjében épült egy másik családi ház kb 100m a két ház közti táv(+-20m)
miylen beltéri miylen kültéri antennát vegyek hogy a felépült ház minden szobájában tökéletesen lehessen fogni a wifit mindegy hogy milyen eszközzel(telefon,laptop)

beltéri antennával meg lehet e ezt oldani hogy a 100m re levő házban(és még az udvaron is) is tökéletes legyen a wifi?
ha igen milyen kell?
esetleg erre csak falon kívül szerelhető optimális?ebben az esetben milyet ajánlotok?
van pár kalulátor de én ezekhez nem igazán értek azért kérdeznék egy olyat aki tudna segíteni ebben.

köszönöm előre is

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#31880) Gubek-Einste válasza flash- (#31879) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legjobb megoldás a két épület közötti kapcsolat felépítésére ha veszel egy 1-1 kültéi AP-t amiben beépített antenna van, szembe rakod őket, a másik épületben pedig teszel egy sima wifi router-t AP módba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31881) flash- válasza Gubek-Einste (#31880) üzenetére


flash-
veterán

értem de most elsőkrön az általam vázolt eshetőséget szeretném végijárni.
hogy milyen antenna kellene(számomra ez jobb megoldás lenne)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#31882) And válasza flash- (#31881) üzenetére


And
veterán

Bármilyen kültéri irányított antenna megfelel. A lényeg, hogy valóban kültéren legyen (mindkettő!), és lehetőleg normális, hihető nyereségű példányok legyenek, ne ilyen vaterás "20dBi-s" gagyi yagi-k vagy hasonlók. Pár ezer forintos, 10 dBi körüli példányok megfelelnek, pl. kisebb panelantennák, a lényeg - még ilyen relatív kis távon is - hogy az optikai rálátás adott legyen közöttük, és ne legyen túl hosszú / nagy csillapítású a hozzájuk vezető koaxkábel. Arra ne építs, hogy csak az egyik (például az eredetileg is netkapcsolattal rendelkező, megosztó) házban telepítesz kültéri antennát, és a másik ház egész területén, pláne a mögötte lévő udvaron is lesz normális térerő. Mindkét - egymásra rálátó - végpontra kültéri antenna, ha pedig a második / új házban is kell wifi lefedettség, akkor ahogy az előbb javasolták, egy újabb AP-t kell telepítened, lehetőleg a kültéri linket kiszolgáló eszközökétől jó távoli rádiócsatornára állítva.

(#31883) MSI.bogaras


MSI.bogaras
újonc

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy van egy kis öreg laptopom (MSI VR600x), ami tökéletesen működik, szerettem volna haladni a korral, s rátenni a MS Win 7-t, de sajnos a gyártó honlapjáról csak XP-hez és Vista-hoz való driver tölthető le. Ettől még frnakón felment rá a Win 7, s telepített is mindent magának, frankón müxik, kivéve a net. Wifivel szeretnék kapcsolódni, látja a hálózatokat, csatlakozás, kéri a kulcsot, megadom, de ezután csak újra és újra kéri (a kód biztosan jó, eddig is azzal ment XP-ről). Gondoltam, hogy hátha rossz drivert telepített rá automatikusan, ezért keresgéltem a neten másikat, de semmi. Nem is nagyon tudom, hogy milyen wifi adapterhez keressem, mert az everest sem ad róla bővebb infót, csak annyit 802.11 b/g.
Van ötletetek?
Köszönöm szépen előre is!

(#31884) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

Az egész pontosan mit takar hogy a Channel 10 + 6 egy TL-WR741ND routernél?

Miért 10 + 6 ?

[ Szerkesztve ]

(#31885) krealon válasza MSI.bogaras (#31883) üzenetére


krealon
Topikgazda

Device Manager --> Device --> Properties --> Advanced --> Hardware IDs

How To Find Unknown Device Drivers By Their Vendor & Device ID

(#31886) And válasza bopeti98 (#31884) üzenetére


And
veterán

Az bizonyára egy channel bonding móddal működő (azaz az a/b/g-szabványok 20MHz-es spektrumszélessége helyett 40MHz-et elfoglaló), 802.11n-módú AP jele.

(#31887) MSI.bogaras válasza krealon (#31885) üzenetére


MSI.bogaras
újonc

Köszi!!! Megoldódott. A segítséged alapján megtaláltam a driverek típusait, de a neten félelmetes mennyiségű szemét van, mert amit annak írt se az volt... Csak egyet sikerült le is tölteni... Viszont nagy sokára rájöttem én balga, hogy nem feltétlenül kell a wifi adapter a nethez, rádugtam kábellel, amivel egyből csatlakozott is. Aztán hagytam, hogy netről frissítse magának az illesztőprogramot és most már minden müxik. Még egyszer köszi a tippet!

(#31888) Sub-ZeRo válasza bopeti98 (#31884) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az hogy a 10 meg a 6-os csatorna a jó neked. Nálam a 9-et írta egyedül.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#31889) And válasza Sub-ZeRo (#31888) üzenetére


And
veterán

Ne vicceljünk már: az inSSIDer meg a többi hasonló program nem azt mutatja, hogy 'mi a jó nekünk', hanem hogy az adott hálózat (AP) mely csatornát vagy csatornákat használja, vagyis arra / azokra lett bekonfigurálva. Ott azért van kettő - a 2,4GHz-es sávban mindig négy csatornányi különbséggel -, mert azok egy 40MHz-es sávszélt használó n-szabványú wifi-hálózat elsődleges (primary) és másodlagos (secondary) csatornái. Mod: b/g-szabványú hálózatokhoz mindig egy (20MHz-es tartományt lefedő) csatornaszám tartozik.

[ Szerkesztve ]

(#31890) bopeti98 válasza And (#31889) üzenetére


bopeti98
őstag

A router kezelőfelületében a Channel Width-nél Auto van beállítva szóval gondolom a router döntött úgy hogy most 40 MHz-en fogja n-s szabványt szórni.
Amúgy van valami különbség a 40 meg a 20 MHz között? Ha átállítom az Auto-t 20 MHz-re akkor lesz valami változás? Vagy inkább hagyjam automatikus üzemmódban?

[ Szerkesztve ]

(#31891) And válasza bopeti98 (#31890) üzenetére


And
veterán

"Amúgy van valami különbség a 40 meg a 20 MHz között?"
Természetesen van különbség: a TL-WR741 router 150 Mbps fizikai linksebességre képes (egyetlen stream-et támogat), de ezt csak 40 MHz-es csatornaszélességnél tudja, mint minden más n-szabványú router. Ha fixen 20 MHz-es sávszélre állítod, akkor csak a felét tudja átvinni. Egyébként a 40 MHz-es spektrummal dolgozó routerek a 2,4 GHz-es ISM-sáv felét rögtön elfoglalják. A 150 Mbps (fizikai) sebességű linkhez, illetve MIMO esetén annak többszöröseihez (a WR741 nem MIMO-s), valamint a g/n-mixed módhoz mindenképp szükséges a 40 MHz-es csatornaszélesség.

(#31892) bopeti98 válasza And (#31891) üzenetére


bopeti98
őstag

Átállítottam fix 40 MHz-re a routert de nem vagyok elájulva az eredménytől:

50 Mbites a net, a laptop tudja az N-es szabványt szóval nem értem miért csak ennyi jön. A T-Home által adott Cisco EPC3925 modem routerrel 40 Mbitet is tudok érni WiFi-n ugyanezzel a laptoppal.
Pont azért raktam be a Cisco mögé a TP-LINK-et hogy hátha el tudom érni az 50 Mbitet ( ami egyébként kábellel tökéletesen jön ) és hátha nagyobb területet le tudok fedni vele de úgy látom hogy vissza lesz állítva a Cisco WiFi szórásra.

[ Szerkesztve ]

(#31893) kali válasza bopeti98 (#31892) üzenetére


kali
legenda

próbáld ki a wifi kapcsolatot más/minden csatornán a tl-wr741nd alatt.

(#31894) bopeti98 válasza kali (#31893) üzenetére


bopeti98
őstag

Beállítottam a 13-as csatornára ( ez volt az utolsó amit engedett ) és most jött mind az 50 Mbit :K :

Ennyire befolyásolja a sebességet hogy melyik csatornára van állítva?

(#31895) And válasza bopeti98 (#31894) üzenetére


And
veterán

Nem a csatorna konkrét értéke befolyásolja, hanem az, hogy mennyire szabad az adott csatorna és környezete. A 13-asnak két előnye is van: az egyik, hogy a sáv szélén van, vagyis 'felülről' nem lóghat bele más eszköz, AP jele. A másik, hogy az amerikai kiosztás szerint működő eszközök (amiből sajnos itthon is jó sok akad) a 12-13-as csatornákat nem támogatják, ezért eleve kevesebben állnak ezekre. (A harmadik meg az, hogy egy rakás felhasználó tojik a beállításokra, és mindent default értéken hagy, az meg szokás szerint a sávközépi 6-os csatornát jelenti.)

(#31896) kali válasza bopeti98 (#31894) üzenetére


kali
legenda

igen, ennyire!
érdemes feltérképezni, hogy milyen használt csatornák vannak a környezetben, hogy szabad csatornát állíthass be a saját eszközöd számára, és az pláne akkor lesz jó, ha a szomszédos érték(ek) is szabad(ok).
magyar régióban 13 csatorna engedélyezett, a cisco epc3925 alatt csak olyan régió van, ahol csak 11-ig megy, bár a tp-link is beállítható eltérő régiókra.
lehet, hogy a cisco eszköz alatt is találsz olyan csatornát, amin átmegy a notira a maximális netes sebesség.
nézz rá ezzel az alkalmazással a környezetre; link (nem kell telepíteni, csak futtatni!)

[ Szerkesztve ]

(#31897) bopeti98 válasza kali (#31896) üzenetére


bopeti98
őstag

Nekem az inSSIDer van fent a gépen ami ezt mutatja:

(#31898) kali válasza bopeti98 (#31897) üzenetére


kali
legenda

ez az alkalmazás is tökéletes, és a környezet sem annyira vészes.

(#31899) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Üdv.!

Szeretnénk otthon megoldani, hogy teljesen vezeték nélküli legyen a hálózat. Jelenleg a ház egyik felében van a modem/router, beépített antennával, pontosabban egy Technicolor tc7200. Innen nem megy el az wifi a ház másik felébe, ahol szintén vannak kliensek, kb. 10-15 méter és nem kevés, közepesen vastag fallal elválasztva. Az lenne a terv, hogy egy Access Point-tal vagy egy AP-nek beállított Wifi-s routerrel kéne továbblőni oda a jelet. Na most jönnek a nehézségek.

Összesen kb. 5-6 eszközt kéne kiszolgálnia, az internet sebessége 120/10 Mbit/s. Ebből jó lenne, ha mindenhol fogható lenne kb. 90/10, ha jól tudom ez az elméleti határa az N-es wifinek. Minden kliens N-es vevővel rendelkezik.

Ki mit ajánl erre a célra? AP vagy Router? Mennyire erős, hány és milyen antenna kéne? (irányított vagy szórt)

[ Szerkesztve ]

(#31900) kali válasza Vasinger! (#31899) üzenetére


kali
legenda

szia,

az n szabvány esetén nem csak 90 megabit/sec vihető át, de amennyiben 300-as eszközökről van szó, úgy valóban 80 - 90 megabit/sec a jellemző átviteli sebesség.
szimultán dual band képes n600-as eszközökkel például simán átvihető a 120 megabit/sec is, illetve akár felette is.
azzal viszont számolni kell, hogy jelismétléskor minimum feleződni fog a sebesség.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.