Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32351) And válasza dSERiES (#32350) üzenetére


And
veterán

"Volt aki azt mondta hogy a nagyon gyenge az USB-s egység (150mbps-es) és hogy azért nem jó, vegyek 300-asat, akkor jó lesz..."
Színtiszta mellébeszélés: egy wifi-eszköz nem lesz attól érzékenyebb mondjuk b/g-bódban (de 150 Mbps-es n-módban sem), hogy támogatja a 300 Mbps jelzési sebességű n-módot. Ráadásul a 300 Mbps sebességű 802.11n a MIMO-ra épít, vagyis egyszerre két antenna kellene hozzá, és igen valószínű, hogy a távoli nyílt hotspot (?) nem olyan módban működik. Vagyis semmit nem nyernél egy olyan klienssel.
"Most lett egy TL-ANT2414A-m hozzá (ez már irányított, 14dBi-s) és gyakorlatilag 1 fokkal jobb a helyzet, de még mindig nagyon-nagyon gyenge a jelerősség..."
És hol helyezted el azt az antennát? Beltéren vagy a falon kívül? Mert előbbi esetben nem is várható érdemi javulás, csak ha kültérre teszed, és akkor is csak úgy, hogy a rálátás a végpontra nagyjából adott, és a polarizáció is megegyezik a távoli antennáéval (ami valószínűleg körsugárzó / omnidirekcionális, ezért vertikálisan polarizált).

(#32352) dSERiES válasza And (#32351) üzenetére


dSERiES
senior tag

Köszönöm a segítséget. Kintre tettem, bár még nem fúrtam fel a falra, csak nekitámasztottam - a távoli hotspot irányába...
Akkor ennyit tud és kész? Vagy 1 olyan beépített antennás külső ap-vel jobb lenne (wa5210g)?
Akkor neis foglalkozzak vele? Ne is vegyek másik/jobb routert, nemlesz jobb?
Laptoppal hasznalom es (gondolom) sima routernél lan-kábellel kell összekötnöm, így meg usb-vel..ez jelent vmi veszteséget?
(a hotspot sima beltéri, asszem zyxel ap-ket használ, két antennásakat, körsugárzó)

[ Szerkesztve ]

⊿sff⊿

(#32353) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

milyen jelismétlőt ajánlotok? A konnektorba csatlakoztathatóst vagy a sima külső antennásat?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32354) dvarga válasza And (#32341) üzenetére


dvarga
csendes tag

Szia!

Nagyon köszönöm a tartalmas választ, igen, sajnos nem nagyon értek a kábelekhez, és a szabványaikhoz. De most látom hogy akkor hogyan tovább. Köszönöm! :)

(#32355) And válasza dSERiES (#32352) üzenetére


And
veterán

"Kintre tettem, bár még nem fúrtam fel a falra, csak nekitámasztottam - a távoli hotspot irányába..."
Itt még lehet annyit tévedni, hogy a polarizációt nem megfelelően találtad el, vagyis függőleges helyett vízszintesre 'sikerült', és az erős többletcsillapítást okoz. Ha viszont a polarizáció megfelelő, és úgy is gyenge a jel, túl sokat nem tudsz kezdeni vele. Egy ilyen kültéri link sajnos nem lesz az igazi, ha az ellenállomáshoz nincs hozzáférésed, és annak beltérre szerelt, kisebb nyereségű antennája van. Ezen semmilyen kliens nem segít.
"Vagy 1 olyan beépített antennás külső ap-vel jobb lenne (wa5210g)?"
A TL-WA5210G beépített 12 dBi nyereségű antennával rendelkezik, ami nagyjából a te meglévő antennáddal egyenértékű (tekintve, hogy a tiéd kábelezve van, a TL-WA5210G esetén pedig nincs kábelveszteség). Lehet számolni vele, hogy a TL-WA5210G érzékenysége (802.11g 54M: -76dBm) jobb, mint az USB-s kliensé (54M: -68dBm@10% PER), de meghatározó változást nem szabad remélni attól sem. Valamivel talán jobb eredményt adna, de nem lenne ugrásszerű a javulás a jelenlegihez képest, szóval roppant kétesélyes játék volna egy olyan kültéri integrált antennás kütyü beszerzése. Ha nem zavar a költsége és / vagy később el tudod adni, próbálkozhatsz vele, de sajnos a 'túloldal' nem egészen úgy van megoldva, hogy te 100 méterekről jó minőségű linket tudj vele létrehozni.

(#32356) Fecogame válasza cellpeti (#32353) üzenetére


Fecogame
veterán

Én a legolcsóbban megoldottam egy routerral, switch módban :) Jelerősség kiváló, sebesség szintén. Annyi, hogy két WiFi hálózatod lesz, nem pedig csak egy.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#32357) Chrystall


Chrystall
senior tag

Sziasztok!

Van egy modemünk, ami Wifis, a UPC-től kaptuk, szóval vezeték nélkül is adja tovább a jelet házban. De sajnos az emeleten elég gyenge a jel. Van egy TPLINK TL-WR740N routerem is még plusszban, ezt be lehetne állítani arra, hogy a UPC-s modem jelét felerősítse? Betenném mondjuk a lépcsőhöz, hogy hátha úgy az emeleten erősebb lenne a jel. Van ezekben ilyen funkció? Ha igen, mi a neve, mert én a kézikönyvben nem nagyon láttam, de lehet csak azért mert nem tudom mit kéne pontosan keresni.

(#32358) Daneeka


Daneeka
senior tag

Letezik olyan kutyu ami a lakasomban terjengo vezetek nelkuli netet "visszaalakitja" vezetekesse?

(el kene helyeznem egy cuccot az egyik szobaban ami csak ethernet kabelon keresztul kepes kommunikalni es nem akarok 30 meter kabelt szabadon engedni a lakasba, hogy be birjam dugni az emeleten levo wifi routerba ezt a cuccot)

Ez lehet, hogy tud ilyet?

http://dx.com/p/wl-wn523n2-portable-wall-plug-wireless-n-router-w-wi-fi-repeater-black-white-eu-plug-196817

[ Szerkesztve ]

(#32359) And válasza Daneeka (#32358) üzenetére


And
veterán

Hogyne: ethernet-csatolós kliens eszköznek hívják, az tud kapcsolódni egy AP-re / wifi-routerre, mint akármely más - USB-s, belső kártyás - kliens. Amit linkeltél, az egy multifunkciós eszköz, router (AP), jelismétlő és kliens is lehet. Amúgy nem kell ilyen egzotikus eszközökben gondolkodni, egy csomó router és AP multifunkciós gyárilag is, vagy megfelelő firmware-rel azzá tehető. Mod.: a linkelt példány - valószínűleg erős - hátránya, hogy láthatóan belső antennás, az pedig nem túl szerencsés az ilyen jelismétlő alkalmazásra, vagy nagyon el kell találni a helyét. Megfelelő is lehet, de a belső antenna úgy általában nem a nagy hatásosságáról híres.
#32357: Gyárilag talán a WDS-sel (ami ezek szerint TP-Link terminológiában a repeatert jelenti) alkalmas jelismétlőre, de a TL-WR740 összes hardververziója kompatibilis 3rd-party firmware-rel, azzal is alkalmassá tehető a repeater-üzemmódra.

[ Szerkesztve ]

(#32360) mezis válasza cellpeti (#32353) üzenetére


mezis
nagyúr

Attól függ. Vagyis a körülményektől. És a pénzügyi lehetőségektől is.

Üdv.!

mezis

(#32361) mezis válasza dSERiES (#32350) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Izzítsd be az InSSIDer -t és próbáld megkeresni a legjobb helyet az antennának. 5 - 10 cm is sokat jelenthet !

mezis

(#32362) Daneeka válasza And (#32359) üzenetére


Daneeka
senior tag

Nincs tul eros jel a szobaban ahova tennem a cuccot. Van egyebkent egy elfekvo wifi routerem amit tavaly vettem de keptelen voltam bekonfigolni, azota nem hasznaltam semmire se, ha otthon jarok megnezem mi a neve aztan lehet, beirom a topikba a nevet, hogy lehet-e valamit kezdeni vele. Amugy van egy tanyeros wifi antennam is regebbrol, ilyen mint ez:

http://divat-trend.info/wp-content/uploads/2012/02/állványos-wifi-antenna.jpg

(#32363) sarasota123


sarasota123
aktív tag

sziasztok, az mi a fenetol lehet, hogy egyszer csak iszonyatosan belassul a routerrel valo kapcsolatom wifin? tobb gepen, egyszerre, naponta tobbszor.
ilyenkor elkezdem pingelni parancssorban, sorra timed out-ot kapok, vagy ilyen 500 koruli pingeket.

aztan ha aramtalanitom a routert, egyszerre visszaugrik a ping 1-2 ms-re es megy szepen egy darabig...

reseteltem mar, firmwaret frissitettem. tp-link WR841ND tipus.

vigyem vissza gariba, vagy valamit en rontok el :F

[ Szerkesztve ]

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#32364) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Szóval meg lehet-e oldani...

3db Tp-link 841N..

1be csatlakozik egy adsl modem..+számítógépek slussz

2. csatalakozik kábellel az elsőre 80-90m-rel odébb, szórnia kell a netet wifin+ kábelen slussz...

Ez idáig nem nagy durranás gondolom...

De olyat lehet, hogy a 3. wifin keresztül csatlakozzon a 2-ra és szórja tovább a jelet wifin? Ennek már nem kell tudnia lanon szórnia...

Köszi...

(#32365) krealon válasza Gézengúz (#32364) üzenetére


krealon
Topikgazda

"De olyat lehet, hogy a 3. wifin keresztül csatlakozzon a 2-ra és szórja tovább a jelet wifin? Ennek már nem kell tudnia lanon szórnia..."

Gargoyle firmware segitsegevel egyszeruen megoldhato ez a muvelet.
Elvileg a gyari firmware-ben levo WDS mod is erre valo, de azt meg nem probaltam.
Es mint mindig, az alternativ firmware-eknel is stimmelnie kell a hardver verzioszamnak a routeren levo cimkevel. Azt mar nem is emlitem, hogy csak kabeles kapcsolaton ajanlatos firmware-t cserelni.

(#32366) kene84 válasza krealon (#32365) üzenetére


kene84
senior tag

Gargoyle firmware esetében lehetséges valahogy az IP címet hozzárendelni a MAC címhez?
Mert jelenleg így bizonyos idő után nem működik a WOL

(#32367) Gubek-Einste válasza kene84 (#32366) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen van erre is lehetőség, minden router-nél alap dolog ez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32368) kene84 válasza Gubek-Einste (#32367) üzenetére


kene84
senior tag

Akkor csak nem nyálaztam át eléggé a webes felületet, mert eddig nem találtam rá.
Csakis IP&Mac Binding néven lehet vagy egyéb más is?

[ Szerkesztve ]

(#32369) vargalex válasza kene84 (#32368) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ott van az a DHCP oldalon.

Alex

(#32370) Gézengúz válasza krealon (#32365) üzenetére


Gézengúz
addikt

Köszönöm, pénteken megjön a másik router is...A próba akkor lesz...

Viszont a 8-as verzió már,

[link]

AR9341

Itt viszont, [link] csak AR71XX, jelűekhez megy a dolog...

és nem tényleg nem próbálkoznék wifin firmet frissíteni :)

[ Szerkesztve ]

(#32371) kene84 válasza vargalex (#32369) üzenetére


kene84
senior tag

Szia!

Köszi, ezzel kezdtem azonnal mikor feltettem a firmware-det, kapott fix IP-t minden eszköz.
Azonban ha megnézem most a WOL menüpontot mégis a NAS MAC címe csupa 00-ból áll.
De ez nem mindig van így, gondoltam ha letelt a lease time, akkor dobja, ezért kérdeztem hátha máshol is kell állítani.

Mi lehet még a dolog oka?

(#32372) vargalex válasza Gézengúz (#32370) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A v8 is ar71xx platform. Meg is találod ott a hozzá való firmware file-okat 841n néven.

Alex

(#32373) hzcs


hzcs
senior tag

Hali!

A wireless extenderek (jelerősítők) azok felezik a sávszélt? Tehát ha van egy 54 megabites router, egy 54 megabites jelerősítő, akkor az erősítőre kapcsolt eszköz ugyanakkora sávszélességen van, mintha a routerre csatlakozna?

Köszi!

(#32374) Gubek-Einste válasza hzcs (#32373) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, a repeater mindig felezi a sebességet de természetesen ez csak ideális körülmények között van így, ennél csak rosszabb lehet a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32375) Elims


Elims
veterán

Tudja véletlenül azt vki,hogy milyen tornyok azok amiket észlel a wifi antenna? Domony 1 és 2,Tura 1 és 2 vmint Galya 1 és 2.
Mik ezek? Hatvanból lehet a jelet fogni elég erősen.

(#32376) Gézengúz válasza Elims (#32375) üzenetére


Gézengúz
addikt

Te is hatvani vagy? :)

(#32377) Gézengúz válasza Gubek-Einste (#32374) üzenetére


Gézengúz
addikt

Hello

Ha repeater módban tényleg feleződik a sebesség és nekem van módom a 2-es routertól a 3-ig UTP kábelt húzni majd ott wifin szórni a jelet akkor érdemesebb azt a módszert használnom?

[link]

Köszi..

(#32378) Gubek-Einste válasza Gézengúz (#32377) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Természetesen mindig jobb megoldás a kábelezés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32379) hzcs válasza Gubek-Einste (#32374) üzenetére


hzcs
senior tag

Köszi, tehát akkor ami a boltban kapható jelerősítőként, az is csak sima repeater?
Vagyis EZEK is mind repeaterek, és feleznek?

(#32380) Gubek-Einste válasza hzcs (#32379) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden repeater felezi a sebességet. A linken szereplő eszközök mind reapter-ek.
Van egy 1-2 speciális eszköz melyben 2 db wifi modul van és akkor "repeater" módban nem felezi a sebességet de ilyenből nagyon kevés van és nem is igazán SOHO kategóriások. Ezek az eszközök lényegében kliens + AP módban működnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32381) hzcs válasza Gubek-Einste (#32380) üzenetére


hzcs
senior tag

Ettől féltem :) Na de sebaj, igazából nem nekem kell, és akinek kellett volna, rábeszéltem 2 powerline adapterre (tévéhez kell neki).
Köszönöm a segítséget!

(#32382) Elims válasza Gézengúz (#32376) üzenetére


Elims
veterán

Most látom,hogy te is. :-)

Lehetnek esetleg vmi átjátszótornyok? Ha igen,rá lehet azokra vhogy csatlakozni?

(#32383) Gézengúz válasza Elims (#32382) üzenetére


Gézengúz
addikt

Passzolom..

(#32384) Gézengúz válasza Gézengúz (#32383) üzenetére


Gézengúz
addikt

Tabletról ES FILE explorert használva, 841N routeron keresztül asztali gépről szeretnék mediatartalmat átmásolni a tabletre..(asztali pc kábelen csatlakozik) de a sebesség nem megy 10Mbit fölé, a net az 15Mbit az simán átjön csak a helyi hálózati sebességnek kellene vastagabbnak lennie... Mi lehet?

(#32385) Gubek-Einste válasza Gézengúz (#32384) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A net sebességnek semmi köze a belső hálózati sebességhez.
inSSIDer kép + milyen adapter van a tablet-ben/milyen tablet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32386) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

WDS-t szeretnék belőni egy UPC által adott router és egy TP-Link TL-WR841ND között. A UPC a fő router, erre csatlakozom a TP-Linkkel és eddig jutottam. A sztorihoz még annyi hozzátartozik, hogy a tp-linkkel ugyan a UPC-t tudom pingelni, viszont a netre nem lát ki (ping 8.8.8.8 failed) Próbáltam resetelni a routert, a legújabb firmware van rajta de semmi :(
ezt a leírást is néztem, de akár mit csináltok, a PC látja a tp linket, a tp link látja a upc-t, de a pc már nem látja a upc-t és a tp-link sem lát ki a netre :F

Valaki help pls :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#32387) mezis válasza bugizozi (#32386) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Szerintem a WDS még most is ott tart, ahol induláskor volt (sok évvel ezelőtt): vagyis csak azonos gyártó azonos chipset-el rendelkező WiFi-s eszközei között működik és csak TKIP titkosítással. Azonos a chipset ? :F

(Ha 3.x a wr340GD-d verziója, kísérletezhetsz dd-wrt firmvare-val. Azzal már lesz tisztességes repeater üzemmódja is....)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#32388) Gézengúz válasza Gubek-Einste (#32385) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szia!

Nem tudom milyen adapter van a gépben, de erről van szó...

[link]

Direkt közelről próbálom alig 2 méterről így a jelerősség is 30db körül mozog, szóval ezt kizárnám..

[ Szerkesztve ]

(#32389) bugizozi válasza mezis (#32387) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Igen ezt olvastam és ebbe belenyugodnék ha egyáltalán nem menne a dolog, de miért tudom pingelni a tp-linkről a UPC routert viszont miért nem lát ki a netre? :F v ennyire bugos ha nem két uo eszközön használom?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#32390) wassermann válasza Gézengúz (#32384) üzenetére


wassermann
addikt

A routeren át történő másolásnál bármi, pl.a közvetlen USB-s csatlakoztatás is gyorsabb!

(#32391) mezis válasza bugizozi (#32389) üzenetére


mezis
nagyúr

" belenyugodnék ha egyáltalán nem menne a dolog"

Egyáltalán nem megy a dolog ! Mármint a WDS kapcsolat. Tehát nyugodj bele ! (A TKIP titkosítást meg állítólag már az ovisok is törik... :DDD )

A ping csak annyit jelent, hogy egy egyszerű "megszólításra" kaptál egy választ.

mezis

(#32392) piadex2


piadex2
senior tag

tiszteletem!

van egy xp sp3-as laptop, ami az egyik wifi hálózatot nem látja, és pont ahhoz kellene csatlakoznom. miért nem látja?
(lubuntu alatt látni a kérdéses hálózatot, csak xp alatt nem)

ötlet?

előre is köszönöm a segítséget.
üdvözlettel:

p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#32393) krealon válasza mezis (#32387) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Szerintem a WDS még most is ott tart, ahol induláskor volt (sok évvel ezelőtt): vagyis csak azonos gyártó azonos chipset-el rendelkező WiFi-s eszközei között működik és csak TKIP titkosítással."

Ez igy igaz.

Az apro bibi csupan annyi, hogy a TP-link a Client-Bridge funkciot (tevesen) WDS-nek nevezi a gyari firmware-ben.
Tehat elvileg mukodnie kene a WDS-nek nevezett (de valojaban Client Bridge) funkcionak a gyari firmware-rel, de sajnos a korabbi tapasztalatok alapjan neha megsem.

(#32394) mezis válasza piadex2 (#32392) üzenetére


mezis
nagyúr

Az az AP sugározza az SSID-t ? (InSSIDer a barátod :K )

mezis

(#32395) Gubek-Einste válasza Gézengúz (#32388) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kellene az inSSIDer kép a helyzetről.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32396) Gézengúz válasza Gubek-Einste (#32395) üzenetére


Gézengúz
addikt

Tessék, mint mondtam a számítógépen stabil a wifi jel, de már közben kábelre köttem...

Más is mondta, hogy az adott tablet nála sem hasít jobban, csak azt nem értem, hogy ha a netsebesség lehet 25-35Mbit is akár másnál tud annyit, akkor a helyi hálózaton lévő gépről miért nem tud mondjuk 6-7-8 Mb /seccel másolni....N-es wifinek közeli jó jel esetén ezt tudnia kellene, szerintem a tabletben lehet valami szoftveres korlátozás, esetleg az ES file explorerben...

(#32397) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Másik kérdésem is van ám...:)

Egyelőre 2 db. 841N router, egyikbe csatlakozik wanon egy modem (amin a net jön) ennek egyik lan portjába csatlakozik a másik és 20m-rel odébb szórja netet wifin...Ehhez mit kell állítani a második router menüjében...

A jövő pedig az, hogy ugyanez 3 routerral...( Elsőbe modem wan-on, ebből lan kábel a 2-esbe, majd ebből lan kábel a 3-asba...)

Ha még a helyi hálózat is menne az maga volna a királyság :)

Hogyan kellene?

Köszi...

(#32398) mezis válasza Gézengúz (#32397) üzenetére


mezis
nagyúr

Pl ezt.

Csekély gondolkodással menni fog az sok "switch"-ként kapcsolódó routerrel is...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#32399) Gézengúz válasza mezis (#32398) üzenetére


Gézengúz
addikt

Meglátjuk, köszi...:)

(#32400) Gubek-Einste válasza Gézengúz (#32396) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ritka tiszta kép.
Valószínű, hogy valami szoftveres gond okozza az alacsony sebességet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.