Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31351) vitya2


vitya2
csendes tag

Üdvözlök mindenkit!

Egy nagy hatótávolságú pont-pont kapcsolatot szeretnék létrehozni.

A helyzet a következő:
Van egy internetforrásom nagyjából 22 mb/s-os sebességgel.
Van egy pont 1,2-1,3 km-es távolságra tőle, ahol ezt az internetelérést szeretném használni.

Milyen eszközt vegyek ekkora távolság lefedésére?
Kettő Tp-link termékkel szemeztem:
-tp-link tl-wa7510n
-tp-link tl-wa5210g

További tudnivalók: Az elosztóponton is van egy wifi-s router, melynek wifi részére szükségem van a továbbiakban is (ezért is nem antennában gondolkodok (csak ha nincs más lehetőség)).
A kliens oldalon szintén egy wifi-s router fogadja majd az adatokat. Így ide is szeretnék egyet a fenti termékek közül.

A Tp-link oldalait böngészve találtam ezeket a termékeket. Nyilván van nagy hatótávolságú antennájuk is, de az a fenti okok miatt kevésbé (csak még egy router beiktatásával) alkalmas a feladatra.

Használ(t)-e valaki ilyen termékeket?
Amiért én ezeket a termékeket ideálisnak tartom a feladatra az ethernet kábel mobilitása (ezen kapnak áramot is, nem hálózatról) és a névleges óriási adóteljesítmény. Illetve nem elhanyagolható a 15/12 dbi-s nyereség sem.

Akkor szerintetek így kivitelezhető?

Köszönöm, Viktor

(#31352) master bud válasza Gubek-Einste (#31350) üzenetére


master bud
tag

Nem kell feltétlenül AP, olyan eszköz kell amely tud kliens módot, ez lehet gyári vagy 3rd party firmware által is.

Egy eszköznév sokat segítene, hogy konkrétan mit kérjek az eladótól, mert én csak a wireless routereket ismerem, viszont olvasok bridgekről, AP-ról, repeaterről. Típus nem kell, azt majd kitalálom. Így teljes a káosz.

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#31353) vitya2 válasza vitya2 (#31351) üzenetére


vitya2
csendes tag

Kiegészítés:

A fizikai rálátás adott (a háztetőre).

[ Szerkesztve ]

(#31354) junkeer válasza vitya2 (#31353) üzenetére


junkeer
tag

Az 5GHz-es intergrált AP-t válaszd, a szűkebb nyílásszög miatt... Nem mellesleg több a rendelkezésre álló csatorna is....

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31355) kisbrekes100


kisbrekes100
tag

Sziasztok!!

Van egy Pirelli DRG A225G B-401 típusú wifis routerem.

A kérdésem az volna, hogy meg lehet oldani azt, hogy a wifijével más wifi hálóra tudjak kapcsolódni és azon netezni?

(#31356) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

Wake-On-Lan téren kérnék 1 kis segítséget/ötletet.

Van 2 gépem, 2 különböző helyen, 2 kül. hálózaton. Azt szeretném, h oda-vissza mindkettő tudja egymást ébreszteni, h szükség esetén bele tudjak nézni a másikba akkor is, ha az ki van kapcsolva.

1.) asztali gép + UTP kábel + router ... itt ADSL internet van
2.) Dell Inspiron N5010 laptop + WiFi + 3G router ... itt csak mobilnetem van.

A laptopról már sok ideje működik a dolog, vagyis kikapcsolt állapotból is ébreszti az asztalit.
DynDNS-t használok és 1 kis WakeOnLan progit a művelethez, majd pedig TeamViewert.

Most viszont visszafele is szeretném ha működne, de akárhogy küzdök, nem akar sikerülni.
A laptop mögötti routeren (elvileg) minden be van állítva: DHCP Address Reservation ... DynamicDNS ... Port Forwarding ... IP & MAC Binding.
Sajnos azonban a BIOS-ban nincs WOL funkció amit engedélyezhetnék, de gondolom ez nem kéne kizáró ok legyen. Vagy igen?
Windows alatt (mind2 gépen Win7 Ultimate SP1 x64 fut) a wifi hálókártyánál viszont inaktív "az eszköz felébresztheti a számítógépet" opció.

Valakinek esetleg vmi ötlet ?? Driver frissítés esetleg ?? 2010-es gyári illesztő van hozzá, nem tudom van-e újabb, és h az segíthetne-e a dolgon?! :F

Nagyon köszi előre is !!! :R

[ Szerkesztve ]

(#31357) krealon válasza kisbrekes100 (#31355) üzenetére


krealon
Topikgazda

Van egy Pirelli DRG A225G B-401 típusú wifis routerem.
A kérdésem az volna, hogy meg lehet oldani azt, hogy a wifijével más wifi hálóra tudjak kapcsolódni és azon netezni?

Sajnos nem.

(#31358) krealon válasza Forza_JUVE (#31356) üzenetére


krealon
Topikgazda

Hardver tamogatas kell hozza a WiFi adapter reszerol a WoWLAN -hoz.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/ee851581%28v=ws.10%29.aspx

Tovabbi info

(#31359) w.miki válasza Gubek-Einste (#31321) üzenetére


w.miki
veterán

közben utánanéztem ez a pontos helyzet:

T-Com-os internet jön be házba, megy a a modembe.
Innen megy tovább Router1-be.
TP-Link TL WR340GD 54M WireLess Router
Itt van beállítva a wifi, jelszó, és osztja a netet.
Ebből megy ki egy Lan porton, vezetéken egy másik eszközbe ami szintén a Wifi jelet erősítené.
TP-Link TL WA701ND 150MBPs AccessPoint
Hogyan lehetne ezeket az eszközöket JÓL beállítani, hogy a lakás minden pontján érzékelhető, és működő Wifi jel legyen, internettel, bármilyen laptop, vagy okostelefon számára.
Most néha van net, eleinte, aztán meg megszakad.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#31360) Forza_JUVE válasza krealon (#31358) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Nagyon köszönöm, olvasom ...

:R

(#31361) Gubek-Einste válasza w.miki (#31359) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A gyenge pont a 340GD eszköz, régi és gyenge, nem elképzelhetetlen, hogy már megy tönkre.
Alapvetően jól van beállítva a két eszköz összekötése ha úgy csináltad ahogyan a linkelt leírásban van.
Pontosan mi történik szakadozáskor?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31362) w.miki válasza Gubek-Einste (#31361) üzenetére


w.miki
veterán

Nem nálam van az eszköz, meg kell kérdeznem. Pontosan mit kérdezzek még?
HA új routert kell venni, akkor mi ajánlott, ami olcsó, és erős?
Akkor ez a leírás az AccesPointra is jó, azt nem kell cserélni?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#31363) Gubek-Einste válasza w.miki (#31362) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A leírás általános, minden eszközhöz jó.
Azt kellene meg tudni pontosan mik a hiba tünetei.
Új eszköznek TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1, mindkettő sokkal jobb mint a mostani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31364) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok!
Lehet rossz helyre írok ez esetben kérlek tanácsoljatok egy másik topicot.
Olyan problémám van, hogy a tegnapi nap folyamán megérkezett az új laptopom (Lenovo Ideapad Y510P).
Windows 8 64bit pro és minden egyéb szükséges programot felraktam rá, amit a Lenovo honlapján láttam összes szoftver fenn van rajt.
A gond az hogy nincs internet. Kábelen próbálkoztam, látja is a gép hogy lenne internetcsatlakozás, de a diagnosztika futtatás után mindig azt írja ki hogy nincsen hozzá ip konfiguráció.
A net úgy néz ki hogy egy UPC Fiberpower 120 van,modem egy Linkys WRT54GL routerhez csatlakozik és még egy Linkys Switcherhez. Minden más gép laptop, PC tud a nethez kábelen csatlakozni semmi bajuk nincs, pedig semmi ehhez szükséges szoftver nincs fenn rajtuk. Próbáltam úgy is az internethez csatlakoztatni a notebookot hogy közvetlenül a modembe dugtam, nem a switcherbe de semmi változás.
A másik gondom, hogy ugye elvileg lenne lehetőség Wifi-n is csatlakozni ehhez az internethez, azonban ezt én egyszer lekódoltam. A notebook látja ezt a wifi-t de nem tud hozzá csatlakozni mert név és jelszó kellene ami meg fogalmam sincs hogy mi. Nem tudjátok, lehetőség van arra hogy ezt valahogy kiderítsem? Akár az asztali gép segítségével ami rávan csatlakozva a netre kábelesen, vagy valamiféle router reseteléssel vagy akárhogyan?
Van itthon dobozban 1-2 másik routerem is az gondolom nem olaná meg a problémát ha egyszerűen kicserélném a routert egy másikra ugyanúgy kérné azt a jelszót ugye?

(#31365) Anubris válasza Anubris (#31364) üzenetére


Anubris
őstag

Sziasztok!
Ne haragudjatok, egy barom vagyok, sikerült kábelen a netre csatlakozni, a routerbe dugtam most be az internetkábelt a switcher helyett így felismeri és működik.
Így már csak annyi kérdésem lenne, hogy hogyan tudnám megszerezni a wifi-hez a nevet és kódot vagy újat kreálni úgy hogy ne kelljen a régit beírni.

(#31366) Gubek-Einste válasza Anubris (#31364) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; Ez wifi-s téma, inkább ITT tedd fel a kérdésedet.
2; FP120 mellé Linksys WRT54GL router??? Ehhez a nethez már gigabites eszköz kell.
3; Ha reset-eled a router-t akkor visszaáll alap beállításokra és be tudsz állítani olyan jelszót amilyet szeretnél.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31367) Anubris válasza Gubek-Einste (#31366) üzenetére


Anubris
őstag

Szia,

köszi a segítséged!

Tudnál esetleg megfelelő routert mondani ehhez a nethez?

(#31368) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem. Holnap utazom ki fél évre ösztöndíjjal, és a kollégiumban csak kábeles net van, de csak egy dugó/per szoba. Namármost nekem van egy D-link DIR-600-as router-em, amit még a T-től kaptam.
Ezt kéne rákötni majd arra az egy dugaljra. Az első kérdésem az, hogy hogyan? Ugye most nem kell majd, hogy osszon IP-t meg egyéb dolgokat, neki csak a netet kell szétdobnia kettőnk között. Mit és hogyan kell kötni?

A másik: Elvben a koli szobában stabil 100 mega fölötti net van. Amire én használom az torrent, youtube, játék, skype. Elég lesz ez a típus? Elvben ez N150-es, annak mennyi a max sebessége amit tartani is tud?
Egyáltalán megbízható ez a típus vagy vegyek egy másikat?

Köszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31369) tommmika


tommmika
csendes tag

Sziasztok!!!

Egy gyors kérdésem lenne bár lehet hogy nem jó helyen kérdezem ..
Adott egy WiFi-s ( Linksys ) router adott a távolság is, olyan 250M .. van olyan eszköz relatív olcsón ami képes nekem ebben a távolságban kommunikálni a routerrel, úgy hogy még használható internetet is kapjak !?

Ez lenne az a távolság .. remélem hogy megoldható !!

Segítségetek köszönöm : Tomi

[ Szerkesztve ]

(#31370) tommmika válasza tommmika (#31369) üzenetére


tommmika
csendes tag

És még plusz infó, bocsi h a 2. hozzászólásom ! :R
Az "A" pontban egy WiFi-s router üzemel aminek kötelezően mennie kellene, a legjobb megoldás számomra az lenne ha a "B" pontban is tudnék egy WiFi-s hálózatot létre hozni, ha nem kivitelezhető az sem baj mert asztali gépet használok (csak telefon miatt lenne jó a WiFi) mármint a "B" pontban ..

Köszi: Tomi

(#31371) sztanozs válasza tommmika (#31370) üzenetére


sztanozs
veterán

Közvetlen rálátás van?
Bár szerintem végül is mindegy - ilyen távolságra már kell egy eszköz-páros. Valószínűleg az A routerrel nem tudsz kiszolgálni egyszerre közeli és távoli eszközöket is.
Sőt, ha a túloldalra is akarsz wifi hálózatot, akkor szerintem legalább 3 eszközt kellene venned.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#31372) tommmika válasza sztanozs (#31371) üzenetére


tommmika
csendes tag

Köszönöm a gyors választ !

Ha eszköz - páros kell akkor beszerzem. Akkor a "B pont" -ba nem lenne WiFi hálózat, mi lenne az az eszköz ami kiszolgálna engem megfelelően !?
A rálátás nem mindig tuti sajnos .. tavasszal és nyáron vannak fák az útba sajnos :(
Egy ilyen eszközt találtam ennek mennyire hihetek :

WiFi netvadász USB adapter erősítő antenna 8000mW

Üdv : Tomi

[ Szerkesztve ]

(#31373) czgabi76


czgabi76
tag

Sziasztok.
Jelenleg van egy szektor antennám amit pontosan kéne beállítani de nem sikerül.

A magasból látom a célpontot de hiába fordítom arra,de nem jó.
Van valami trükk vagy valami megoldás hogy pontosan tudjam beállítani az antennát az adott pontra?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#31374) mezis válasza tommmika (#31372) üzenetére


mezis
nagyúr

:))

Az USB 2.0-n nem fog kapni 400 mA-nél többet. 5 V x 400 mA = 2000 mWatt. És még szorozd be a hatásfokkal....
Ha meg tudna annyit, amennyit ráírtak, akkor engedélyköteles.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#31375) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

#31367 Anubris Ami mostanság ajánlott gigabites kategóriában: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2, áruk 15-20k.

#31368 adamssss Az N150 a wifi-re vonatkozik és ez csak az elméleti link sebesség ami a gyakorlatban max 40-50 Mbps jelent. LAN portjai 100 Mbps-ek.
AP/Switch módba ÍGY kell beállítani.
Ez a típus elég hirhedt, sok a panasz rá de AP/Switch módban talán nem annyira rossz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31376) adamssss válasza Gubek-Einste (#31375) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi.

Ha nagyon szar akkor max veszek egyet...
Remélem fog menni a beállítás, max majd kérdezek. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31377) Vídar


Vídar
csendes tag

Tudja valaki mit lehet tenni ha a telefon (Sony Ericsson Xperia Mini st15i) nem látja a wifi hálózatot? Laptop, más telefon gond nélkül megtalálja és csatlakozik, de a minim ki se jelzi hogy van.

[ Szerkesztve ]

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more... and I know I shouldn't.

(#31378) Gubek-Einste válasza Vídar (#31377) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a gondod nem egyedi, sok mindent nem nagyon lehet tenni. SSID/jelszó párosban nincsen ékezetes és/vagy speciális karakter? Csatorna szám mennyi? A telefonos gyári vagy valamilyen custom Android van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31379) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi!

Az 5Ghz-s wifi miben más, mint a 2,4? Azt hittem eddig csak az a jó benne, hogy nincs annyi interferencia, mert több a csatorna. Ehhez képest 5Ghz-s wifi nálam 2x gyorsabb, mint a 2,4-es, pedig családi házas övezetben nem telített a 2,4-es sem.

(#31380) sztanozs válasza Pharaoh (#31379) üzenetére


sztanozs
veterán

Ha "sima" a-t használsz (802.11a) akkor a sebesség jellemzően ugyanannyi (-nak kellene legyen), mint a g-s hálózaton. Viszont az a frekvenciát használja más is, ami bezavarhat (mikrosütő, vezeték nélküli telefon, stb.) Az 5GHz hullám jobban elnyelődik, így kevésbé érzékeny a visszaverődésekre, viszont sokkal inkább kell neki a közvetlen rálátás. Ha jobban megy az a-s hálózat, célszerű azt használni.

Viszont, ha ac-t használsz (802.11ac), akkor nem is csodálom, hogy az gyorsabb, mint a g-s (vaagy akár az n-es) hálózat: [link]

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#31381) Pharaoh válasza sztanozs (#31380) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

N-es mind a ketto. Ugyan az a router is, csak tudja mind a ket savot.

[ Szerkesztve ]

(#31382) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Beállítottam mindent ami felettem pár hsz-al linkeltek, de csak a telóm tud csatlakozni wifin, a gép nem.

Ezek dobja a nod eset: azonos ip-címek észlelhetőek a hálózaton: 192.168.0.1,
Arp gyorsítótár mérgezés észlelve. 192.168.0.1

Légszi segítsetek mert nem tudok így netezni pedig nagyon kéne.

Köszönöm.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31383) zsof Nokia


zsof Nokia
aktív tag

Sziasztok

tudna nekem linkelni Budapesi Ingyen Wifiket?

A lényeg lényegében lényegtelen

(#31384) skippper


skippper
senior tag

Sziasztok,

WR2543ND tulajdonosként 8dB-es antennák mennyit segítenének a jelerősségben? Észrevehető lenne?
konkrétan erre a típusra gondolok: TP-LINK TL-ANT2408CL 8DBI ANTENNA BELSŐ SMA

Üdv, N

(#31385) adamssss válasza adamssss (#31382) üzenetére


adamssss
veterán

Megoldódott a problémám. Mégis az internet bemenetre kellett csatlakoznom...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31386) mezis válasza skippper (#31384) üzenetére


mezis
nagyúr

5 GHz-en csak rontanának, igen sokat. (Csak a 2.4 GHz-et használod ?)

Horizontálisan kb 6 dB-t - a Hortobágy közepén. Zárt térben az interferenciák miatt megjósolhatatlan. És ha két szinten is WiFi-zel, akkor a "másik" szinten szinte törvényszerűen rosszabb lesz.

(InSSIDer mit mutat ?)

mezis

(#31387) djfrankie


djfrankie
csendes tag

Sziasztok!

Ha már volt szó róla akor bocs.

Adott 1 t-home-os ZTE ZXDSL 931VII wifis modem. Ehhez kábellel kapcsolódik egy asztali gép win7, és wifin keresztül egy laptop xp-vel.

Hogy tudom megcsinálni, hogy a két gép lássa egymást is, ne csak a netet?

Ha lehet szájbarágósan. Köszi.

(#31388) csizs


csizs
aktív tag

Van routerem, ami osztja a netet és van egy amin dd wrt van, amivel a hatótávot szeretném meghosszabítani. Milyen beállítást kell végeznem?

1x éve a prohardveren!

(#31389) Gubek-Einste válasza csizs (#31388) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater/range extender-nek kell beállítani a másodlagos eszközt ha wifi útján kívánod növelni a ható távot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31390) skippper válasza mezis (#31386) üzenetére


skippper
senior tag

Csak 2.4Ghzes eszközök vannak rajta. Azt a részt nem egészen értem, hogy miért lesz rosszabb másik szinten? Igazából pont az lenne a lényeg, hogy az udvaron egy fokkal erősebb legyen a jel, de annyira nem lényeg, hogy vegyek egy repeatert. Elég költséghatékony megoldásnak tűnt, 2500 Ftért 3db 8dbes.

(#31391) mezis válasza skippper (#31390) üzenetére


mezis
nagyúr

Röviden úgy illusztrálnám, hogy a jelenlegi 2 dB-s antennák gömbsugárzók míg az általad linkelt "palacsinta" ("pizza" -kinek mi tetszik :D ) sugárzó. Más szavakkal, horizontálisan úgy tud 8 dB-t, hogy "lopja" a vertikálistól az elektromágneses hullámokat. (A zseblámpád is attól világít olyan fényesen előre, szűk nyalábban, hogy a másfelé induló fényt eltéríti a kívánt irányba.)

Ez egy hasonló antenna pontosabb leírása.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#31392) skippper válasza mezis (#31391) üzenetére


skippper
senior tag

Világos. És létezik aftermarket gömbsugárzó antenna, ami megoldhatná a problémámat S-Budget kiszerelésben, vagy az már olyan árben lenne, mint egy második router?

(#31393) And válasza skippper (#31392) üzenetére


And
veterán

Vagy 'gömbsugárzó' antenna (ami egyébként a gyakorlatban nem létezik, a 2dBi-s dipólnak is van irányhatása, ezért van 0dBi-nél nagyobb nyeresége), vagy nagyobb nyereségű. A kettő együtt az előbb vázolt okok miatt nem megy. A 8 dBi-s körsugárzó is javíthat valamennyit az udvaron mérhető térerősségen (számszerűen az említett 6dB-nyit), de ez általában nem túl sok, nem csak ennyin múlik a stabil kapcsolat. Egy jó helyen elhelyezett repeater, vagy egyszerűen az udvarra néző ablaknál telepített router (és ekkor repeater sem kell) ennél sokkal többet javíthat a link minőségén. Beltéri körsugárzóktól - legyenek akármilyenek is, de kb. 8..9 dBi a hihetőség felső határa - nem szabad csodát várni még házon belül sem, nemhogy az udvaron.

(#31394) Perzsa


Perzsa
tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek a következőben adott egy T-Home ZTE modem router combo amire ráakarok dugni LAN kábelen keresztül egy erősebb routert ami adná az erősebb Wi-Fi-t. (T-Home ZTE-n kikapcsolnám a WIFI-t)

Kérdések:
1. Hogy kell össze dugni a két eszközt? Melyikportokba kell dugni a kábelt? LAN1>LAN1, WAN>LAN1, WAN>WAN?
2. Melyik router kezelje a DHCP-ét?
3. Milyen IP címeket kell adni nekik? Átjáró?
4. Mire kell még oda figyelni?

Köszönöm előre is!

It isn't expression

(#31395) mezis válasza Perzsa (#31394) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link]

mezis

(#31396) dorten


dorten
tag

Szervusztok!

Az alábbihoz kérnék az Uraktól tanácsot, hogy ha lehet, akkor hogyan tudom megvalósítani. :R

Adott egy Asus WL-520GC wifi router, ez osztja az internetet Semmi mágia, modem->router->pc hálózat van.. Itthon hobbiból fejlesztek, ezért a PC -n Xamp/Apache webszervert futtatok.
Hogyan tudom például mobiltelefonról, vagy más wifi képes eszközről elérni a PC -n futtatott webszervert?

Nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#31397) Gubek-Einste válasza dorten (#31396) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha otthon a belső hálózatról kell az elérés akkor egyszerűen a gép IP címére lépve kellene elérni a szervert. Ha külső elérés is kell akkor DDNS-t kell beállítani, a gépnek fix IP adni MAC cím alapján és a router-en port forward-ot.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31400) kickboxko


kickboxko
tag

Üdv!
Lenne a szakértőkhöz egy pár hálózati kérdésem ha nem probléma.

Most költöztem fel a fővárosba és nemrég helyezkedtem el végleges otthonomban.
A szituáció az hogy alapból lenne itt wifi (androidos telefonról használom 3mb/s el töltök vele le) /nem saját/

Ezt a wifit szeretném felhasználni internetezési és torrent letöltési célra asztali számítógépen.
Nézegettem mindenféle USB s adaptereket antennával és anélkül , de nem tudtam dönteni mert nem igazán tudom mi alapján "tudom legjobban elkapni a wifi jelet" gondolok itt *kell e hozzá db el -s antenna? Sokat számít hány decibeles ? vagy mi számít ilyenkor ?*

Ha tudnátok ajánlani 1-2 ilyen terméket 2-3 ezer forintos kategóriában megköszönném.

Köszönettel:Tamás

"Life is simple"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.