Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31551) gorwik válasza Gubek-Einste (#31527) üzenetére


gorwik
csendes tag

Milyen beállításokra vagy pontosan kíváncsi mert sajna semennyire sem értek ehhez. :)

(#31552) Tegla80 válasza Gyocsika (#31549) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
pl itt a kínálat "3G"

Sony® & PlayStation®

(#31553) krealon válasza Gyocsika (#31549) üzenetére


krealon
Topikgazda

A legolcsobb router 3G osztasra a TP-link TL-MR3220
A kovetkezo szint a TL-MR3420

Beszerzes elott meg kell nezni, hogy az USB stick kompatibilis-e az eszkozzel.

Szerk:
Tevedtem.
A legolcsobb a Tenda 3G150M Router, de mivel ismeretlen elottem a marka (illetve a korabbi vizsgalodasaimnal iszonyu gagyinak tunt), igy nem kerult az ajanlott listaba.

[ Szerkesztve ]

(#31554) mezis válasza gorwik (#31550) üzenetére


mezis
nagyúr

Pl WinXP esetén van egy lökött ferdítés: "Csatlakozás akkor is ha nincs jel" amit be kell jelölni. Azt jelentené, hogy akkor is csatlakozzon, ha SSID-t nem sugároz a WiFi router. Ilyen esetben "kézzel" kell megadni a "láthatatlan" WiFi AP (router) SSID-jét.

Installáld az InSSIDer-t és sokkal többet fogsz látni.

Az is lehet, hogy a laposon lekapcsoltad a WiFi-t ? :F (vagy külön gomb, vagy Fn+még valamelyik funkció gomb. InSSIDer-el ez is kiderül.... :K

mezis

(#31555) czgabi76 válasza junkeer (#31547) üzenetére


czgabi76
tag

Az a gond hogy egyszerűen nem észleli se a router és semelyik laptop a Boardot lanon,weben nem lehet valahogy megcsinálni?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#31556) czgabi76 válasza junkeer (#31547) üzenetére


czgabi76
tag

Nagyon köszönöm segítséged!
Sikerült! :C :R

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#31557) gorwik válasza mezis (#31554) üzenetére


gorwik
csendes tag

Biztos nincs lekapcsolva a wifi mert minden wifire kapcsolódik egyedül az itthonira nem. Win7 van a laposon.

(#31558) warbirds


warbirds
csendes tag

Sziasztok!

Előállt egy érdekes hálózati probléma, aminek okára nem tudok rájönni:
Adott egy kétszintes családi ház, T-home-os internet előfizetés (digitális kábeltévé csomagban), amihez van egy Cisco EPC3925 router(?). Ez az alsó szinten van, de mivel nem elég erős a jele, így a Wi-Fi-t letiltottam és tettem mellé egy külső antennás TP-Link TL-WR841ND routert. Ez eddig jól működött, mindkét szinten jól fogható, stabil és gyors net volt.
1,5 hete azonban elkezdett szaggatni az egész, hol van net, hol nincs. A gép még csak ki sem jelzi, hogy valami gáz lenne, egyszercsak nem töltődnek be az oldalak.A hálózati Központ sem jelez hibát.

Ügyfélszolgálatot már kerestem, ők nem láttak semmit sem. Próbáltam azt is, hogy a TP-Link-et leállítottam, a Cisco-t engedélyeztem, de ugyanez a jelenség. Most mind a kettő megy, hol az egyikre, hol a másikra váltogatok. De ez azért így elég idegesítő...
Valakinek valami ötlete van, hogy mi lehet ez? :F
Én továbbra is a szolgáltatóra gyanakszom. Már volt olyan is, hogy a szemközti oszlopon esett szét a csatlakozó és ahogy a szél fújta a kábelt, úgy volt net... :Y

Üdv,
warbirds

(#31559) mezis válasza warbirds (#31558) üzenetére


mezis
nagyúr

Hajdanában a telefondrótos, forgalomkorlátos internetjüknél le tudtam kérdezni az eseménynaplót. Abból lehetett látni a szakadásokat. Természetesen akkor is letagadtak mindent...

mezis

(#31560) mezis válasza gorwik (#31557) üzenetére


mezis
nagyúr

Egyébként megjelenik az elérhetők listáján ? InSSIDer mit mutat ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#31561) junkeer válasza czgabi76 (#31555) üzenetére


junkeer
tag

Milyen board ? Van rajta RS-232 ? Menj be azon...
B-terv, húzd újra az OS-t Netinstall-al...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31562) czgabi76 válasza junkeer (#31561) üzenetére


czgabi76
tag

köszi,putty-n sikerült.
411-es board

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#31563) czgabi76


czgabi76
tag

Hogy kell polaritást váltani egy Seltech szektoron?

Horizontálisról vertikálisra akarom,hogy ne 120 fok legyen hanem 14.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#31564) King Unique


King Unique
titán

Régi-új problémával jövök hozzátok...!

TP Link MR3220-as router + lenovo G580 noti, wifi néha elmegy, szakadozik...Volt már csatornaváltás, fix csatorna beállítás,wifi driver le-fel rakás--update, reset, router magasabb helyre tétel,0router antenni döntés 70 fokban (vhol írták jobb lesz a vétel), noti arrébb helyezés asztalon (távolság 2 közt 2 szobányi, falakkal, bútorokkall), de talán egy rövid ideig volt mondhatni jó , stabil 3-4-es jelerősséggel, de ezen kívül sose volt az igazi. :N
Mostanában azt figyeltem meg, h főként estefelé, éjjel sokx megszakad percekre, v jelszint 1-esre lemegy (max 2-3), majd eljátsza, h felnyomja 5-ösre (persze ez nem valós és ilyenkor nincs is net), majd vissza le, rohadt idegesítő... :W :W Inssiderben a körzetben csak szomszéd van, ő fix 6-os csatornán, nekem router ált. 1/11-eset osztja, jó esetben 70-80 dbm közt, de gyakoribb a 80-9x dbm, ami ugye elég gyenge.
Próbáltam statikus IP-vel is, de nem tapasztaltam javulást, ill mivel lakásban több eszköz csatlakozik, inkább visszaállítottam dinamikusra DHCP bekapcsolva, WPA2 personal AES, többi beállítást nagyon nem bojgattam. Ja és multiboot rendszer, de win7, win8 és 8.1 alatt is az a helyzet...
Aki tapasztalt hasonlót, azt meg tudná mondani, h ez most router, noti wifi adapter (Atheros AR9284), hozzá való driver, esetleg szolgáltató hibája, csak, t tisztábban lássak :F érdemes rá erősebb antennát venni - ezé 5 dBi - v csak felesleges pénzkidobás?

(#31565) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Tegnap vettem egy smart BD-lejátszót, amiben van beépített wifi-vevő, de sajnos nagyon gyenge a jel abban a helységben, ahol a lejátszó van. Kérdésem, hogy milyen eszközzel tudnám felerősíteni a jelet, mit ajánlanátok? Egy TP-LINK TL-WR702N wireless Nano routert próbáltam repeater módban, de ez nem jött be.

(#31566) Tegla80 válasza gg72 (#31565) üzenetére


Tegla80
addikt

szia
nemtom mennyire néztél utána,de pl a tv s topic-okban a gyári wifi-kel csak a gond van.
szenvednek vele a felhasználók,lehet a lejátszódban lévő sem egy csúcs vevő :U , de nézz utána ha van topic-ja!
Ha igazán jót akarsz megadnak , kábelt neki és stabilan fog menni a dolog.
(wifi-n lehet akadni fognak a tartalmak még jó jelnél is. a kábel az kábel :K

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#31567) gg72 válasza Tegla80 (#31566) üzenetére


gg72
veterán

Hát igen, sajnos a wifi nem a legjobb megoldás erre, tudom, de kábelelezni nincs lehetőségem, a router 2 szobával arrébb van. Esetleg egy powerline megoldás lehet? [link]

(#31568) mezis válasza King Unique (#31564) üzenetére


mezis
nagyúr

Úgy látom, hogy EZ még nem volt. Legfőbb ideje műbe venni....

mezis

(#31569) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Üdv!

Nem működik a Wake On Lan-on. A Routerben, amikor felcsatlakozott az internetre, akkor megad egy IP címet. Ezt a címet sikeresen le is jelenti a dyndns-nek. Viszont, az a probléma, hogy ha bármely IP nézelődővel megkérdeztetem az IP címemet, akkor tök más címet ad ki. Hol lehet a hiba?
Eddig működött; az utóbbi 1 hétben kergült meg. Router ki/bekapcs volt már, legfrissebb sw alatta, egy TP-LINK 741-es.

(#31570) Tegla80 válasza gg72 (#31567) üzenetére


Tegla80
addikt

sajna ebben nemtok segíteni,mert amim csak van és lehet cat5e kábelen van felrakva a rendszerre.
wifi-t csak a telok,tab és egy noti kap
Nálam ez "szabály" és így talán könnyebb az élet itthon.
(van egyébb gondom is ,mint az esetlegesen szakadozó és az őrületbe kergető wifi-t hackelni itthon állandóan ;) )

Sony® & PlayStation®

(#31571) gg72 válasza Tegla80 (#31570) üzenetére


gg72
veterán

OK, nincs semmi gond, megpróbálok máshol is utánekérdezni.

(#31572) Tegla80 válasza gg72 (#31571) üzenetére


Tegla80
addikt

jó helyen vagy,csak nem Én adom meg arra a választ. :K

Lejátszós topic-ban annak kérdezz utána,h mik a tapasztalatok a bennük lévő wifi-vel,mert lehet azt mondják,h kábelt neki,mint tv nél is. Akkor meg feleslegesen költenél bármi wifi-s kütyüre. Így értettem :B

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#31573) King Unique válasza mezis (#31568) üzenetére


King Unique
titán

Beírtam értékeket , nyilván InSSider-ből néztem ki, mert fent van, de ha screenshot kell, tessék (jelenleg 2-es jelerősség):

(#31574) mezis válasza King Unique (#31573) üzenetére


mezis
nagyúr

Az a -85 -ös jelszint semmire sem jó. Addig kell ügyeskedned a routerrel (antennájával) laposoddal, amíg sikerül -65 vagy annál jobb jelszintet elérned. A jelszint változást "élő" adásban követheted a képernyő jobb felső negyedében lejjebb kell csúszkálnod.)

mezis

(#31575) King Unique válasza mezis (#31574) üzenetére


King Unique
titán

Azt én is tudom, látom, csak az a kérdés miért és hogyan :F Antennát is próbáltam már sokféleképpen döntögetni, esetleg, amit feljebb kérdeztem is érdemes erőssebbet rátenni gyári helyett?
-65, v jobb biztos nem fog összejönni :N , max, ha router mellé ülök :D , eddig 68-70 volt a bestof, akkor 4-esen volt a jel.

(#31576) mezis válasza King Unique (#31575) üzenetére


mezis
nagyúr

Mindenképp csökkenteni kell a távolságot, falak számát. Vagy egy max 3 m-es antennahosszabbító kábellel, vagy UTP kábellel. ez utóbbi szerencsésebb.

Antenna döntögetés nem sokat jelent. Helykeresésnél meg pár cm is sokat jelenthet.

mezis

(#31577) junkeer válasza czgabi76 (#31563) üzenetére


junkeer
tag

Forgatod 90 fokkal... :) De miért is lesz ez jó neked ?

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31578) King Unique válasza mezis (#31576) üzenetére


King Unique
titán

Ez nem igazán megoldható, mivel adott helyiségben van szobám, ott használom gépet, cuccoljak át máshova, v mi ? :D
Ha néha közvetlenül router melletti szobában használom rövid ideig, ott ok, maxon van jel stb., bár tesomnál is előfordult "korlátozott kapcsolat". Amúgy boltban alap modellben csak 3 dbi antenna volt, direkt azért vettük ezt, 5 dBi antennával, mert nagyobb a hatótáv, mondta eladó, akár még kerte is kiülhetünk, ott is menni fog...igaz családi ház, de még nem próbáltam, de ha házon belül akadnak gondok, vsz ott méginkább gyengülne....

(#31579) mezis válasza King Unique (#31578) üzenetére


mezis
nagyúr

Akkor egyetlen megoldás maradt: egy WiFi repeater valahol a router és a szobád között.

mezis

(#31580) taxy88


taxy88
aktív tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám és segítségek szeretnék kérni ,mivel ehhez nem értek.
Adott egy sony lapos [Broadcom 43142] kártyával és egy [TP-Link wd340gd] router.
A probléma az lenne, hogy kb óránként(van hogy sűrűbben) megszakad a kapcsolat 1-2 perc erejéig.De a jel nem veszik el, a távolság kb 3 méter. Ilyenkor a router beállítása se töltődik be, semmilyen böngészőben.
Viszont minden más eszközzel(tv, telefon,ps3) rendesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#31581) King Unique válasza mezis (#31579) üzenetére


King Unique
titán

Ez egy hatótáv növelő, v mi, ha jól látom, árban is annyi, mint egy alap router, v még drágább is...ehhez nem kell + kábelezés, látom van simán csak konnektorba dugható változata is, ha beszerelem azon kívül kell vmit állítgatni rajta, ha van, akkor menüjében böngészőn keresztül :F
Szal azt mondod inkább egy ilyet, mint egy erősebb antennát, ill elsőre az MR3220 mellé melyik lenne jobb, ez , v elég egy ilyen is , kettő közti szoba, esetleg enyémben egy konnektorba dugva :F

(#31582) mezis válasza King Unique (#31581) üzenetére


mezis
nagyúr

A szobádban már túl kicsi a térerő. valahová "középre" kellene tenni a repeatert.
Egyiket sem ismerem. A beépített antennás, konnektorba dughatóval nehezebben keresgélhető optimális hely.

(A linkelt áruháznál vannak olcsóbbak is...)

mezis

(#31583) King Unique válasza mezis (#31582) üzenetére


King Unique
titán

Ok, kösz szépen :R
Igen láttam, akad olcsóbban, majd még meldöntöm, először antennát akartam venni, de ha így jobb, akkor lehet ez lest végül.
Tehát "középre" csak odabiggyesztem vhova, nem kell kábelezés, online felületen állítgatás, hanem egyből teszi is a dolgát, felismeri a hálózat stb.?

(#31584) Hujikolp válasza junkeer (#31577) üzenetére


Hujikolp
őstag

Vertikális és horizontális hullámokról hallottál? ;) láttam már olyan wifit, ahol két antenna volt, pont ilyen szempont miatt. Ugyanis mikor melyiknek jobb a terjedése.

(#31585) mezis válasza King Unique (#31583) üzenetére


mezis
nagyúr

A TP-Link routeredhez talán tudnak itt ajánlani ugyancsak TP-Link routert, amelyik gyási firmware-el is képes jelismétlő üzemmódra és sokkal olcsóbb mint a sima AP-k....

Állítgatni azért kell. (A titkosítást nem szabad elhagyni !)

mezis

(#31586) King Unique válasza mezis (#31585) üzenetére


King Unique
titán

+1 router, v repeater, nem arról volt szó :F

Akkor kérdés többiekhez is, h milyent érdemes venni hozzá és mit kéne állítgatni?

(#31587) junkeer válasza Hujikolp (#31584) üzenetére


junkeer
tag

Eléggé képben vagyok a rádiótechnika fizikájával. Ez a szakmám.
A kérdésem továbbra is áll czgabi kollégához...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31588) Gubek-Einste válasza King Unique (#31586) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link-ből gyári repeater funkciós a 701ND/730RE/743ND/801ND/830RE/901ND. A 701ND/730RE/743ND N150-esek. a 801ND/830RE/901ND N300-asok, a 743ND egy sima router, a többiek csak AP-k.
Szerint én a 701ND/743ND/801ND közül vennék.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31589) And válasza Hujikolp (#31584) üzenetére


And
veterán

Létezik ugyan a diversity-nek olyan megoldása, amelynél a két antenna ellentétesen polarizált, de a házi routerek kizárólag az átkapcsolós módszert használják. A közös tokba épített, eltérő polarizációjú antennákat inkább kültéri MIMO-s összeköttetésekre szánják (vagyis az eszközök nem kapcsolgatnak a két antenna között, hanem - kihasználva a H/V antennák közötti jelelnyomást - két rádiófolyamot visznek át úgymond 'egy' antennával).
Amúgy én sem látom értelmét annak, hogy adott vízszintes nyílásszögű szektor-antennát azért polarizáljunk át / forgassunk el, hogy kisebb legyen a nyílásszöge. Ha keskeny nyílású antenna kell, akkor olyat szerzünk be. Ugyanígy nem egy 15 dBi-s kültéri körsugárzót veszünk és horizontálisan szerelünk fel, ha 12°-os vízszintes nyílásszöget szeretnénk, mert előbbi esetben pont a szektor-, utóbbinál pedig a körsugárzó jelleg vész el, vagyis az adott célra készített antennák lényege.

(#31590) sarasota123


sarasota123
aktív tag

sziasztok egy gyors kérdés: van egy tp-link vezetéknélküli hálókártyám, az antennát sajnos valamikor leszedtem róla és elveszett, most azonban újra használni szeretném. szerintetek használható lenne egy szintén tp-link router antennájával? rácsavarni rátudom :)

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#31591) junkeer válasza sarasota123 (#31590) üzenetére


junkeer
tag

Persze...

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31592) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok

Lehet rossz helyre írtam az elöbb (upc topik), mert ez nem is a UPC hibàja ezért itt teszem fel a kérdést:

UPC Fiber Power 25
Cisco epc3208 modem
Asus RT-N16 router

Eszközök: HP EliteBook, Samsung Note 2, Apple Ipad gen. 1
A következö lenne a probléma: szinte sehol sincs meg a sávszélességem.

Elitebook: 95ping max. 7Mbit
Note 2: 90ping 1.5Mbit
Ipad: 135ping 1.5 Mbit
Ezek átlagok természetesen, mérések a router közelében.

Router beállítások: wpa2, channel kiválasztva, ahol a legkevesebb a zaj (wi-fi analyzer).

[beállítások]

Mit tudok még tenni? Mit nézzek még meg?

Ui: modemböl kàbellal: 5ping 25Mbit fixen!

Vàlaszt elöre is köszönöm!
Cold5

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#31593) czgabi76 válasza junkeer (#31577) üzenetére


czgabi76
tag

Szia.
mert a szektor majdnem körsugárzóként működik a nyitásszöge miatt

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#31594) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Hello Skacok!

Hallottam egy eszközről, ami 'Raspberry Pi' néven fut. Ismeri vki? Hogyan lehet hasznalni? Milyenek a visszajelzesek...stb.?

(#31595) And válasza czgabi76 (#31593) üzenetére


And
veterán

Nem tudom, én akárhogy számolom, a 120° csak a teljes kör 1/3 része. Az azért messze nem 'majdnem körsugárzó'.

(#31596) junkeer válasza And (#31595) üzenetére


junkeer
tag

Így igaz... bár a seltech-es 120-as 17dBi-s szektor azimuth karaktersztikája, tényleg majdnem teljes kör... :DD :DD :DD azt szektornak maximum csúfolni szabad... :C :C :C

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31597) mezis válasza mutyuru (#31594) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#31598) czgabi76 válasza And (#31595) üzenetére


czgabi76
tag

És egy 90 fokos az milyen?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#31599) junkeer válasza czgabi76 (#31598) üzenetére


junkeer
tag

Antenna vásárlás előtt állsz, vagy van egy meglévőd, amit fel kéne használni valamire ? Mi célod a hálózattal ?

A TCP/IP atyaúristene, a WiFi hercege, bit hegyező kisiparos.

(#31600) czgabi76 válasza junkeer (#31599) üzenetére


czgabi76
tag

van egy 120-as és egy 90-es.
először a 120-ast próbáltam ki nem működött. tiszta olyan volt mint egy körsug.

eddig a laptop látta egy 24dBi-eles GRID-et 1.7km-eres távolságból,de leszereltem egyéb okokból,és mindenképp szektort akarok oda.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.