Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32301) ohje2


ohje2
csendes tag

Az mitől lehet, hogy van nekem 1043Nd routerem ami a modemre van kötve, ebből megy LAN on az emeltre egy másik AP a net és itt osztom wifi vel, és ebben a felállásban a wifi max 20Mbiet produkál.

Ha a fenti AP nem LAN on kapja a netet a másik AP ból, hanem közvetlenül őt dugom rá a modemre egyből 40-50Mbit. Próbáltam több FW vel, DDWRT vel is, mindenhol jó amíg nem LAN on kapja a netet és úgy osztom..

Üdv

(#32302) kelly7 válasza Gubek-Einste (#32299) üzenetére


kelly7
aktív tag

Köszönöm, utána nézek. Viszont ezt nem értem:"egy sima wifi amelyre valamilyen 3rd party firmware-t teszel"

(#32303) Gubek-Einste válasza ohje2 (#32301) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen a másodlagos eszköz típusa?
A max 20 Mbps-ből arra lehet következtetni, hogy az eszköz G-s és akkor ez a max ami kijön belőle.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32304) Gubek-Einste válasza kelly7 (#32302) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sima wifi router-t akartam írni.
A 3rd party firmware olyan amelyet nem a gyártó készített, Linux alapúak és sokkal többet tudnak mint a gyáriak és gyakrabban is frissülnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32305) ohje2 válasza Gubek-Einste (#32303) üzenetére


ohje2
csendes tag

Sajnos nem ilyen egyszeru a helyzet. A modembol tl-1043nd wan portjaba megya net(60mbit), ebbol tovabb Lan on tl-940n be, ami 300mbit, 3 antennas, n es. Barmit allitgatok 20-22mbit, de ha ezt direktbe dugom modemre akkor 50mbit.
Probaltam egy tl-841n el is es lanrol kapva a netet az is 20-22mbit et tud leadni wifin at klienseknek..
Koszi

[ Szerkesztve ]

(#32306) Gubek-Einste válasza ohje2 (#32305) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor a kliens G-s vagy valami nagy zavar van a helyszínen. Mutass egy inSSIDer képet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32307) ohje2 válasza Gubek-Einste (#32306) üzenetére


ohje2
csendes tag

Okes, mutatok majd, csak eloszor megismerkedem vele, sosem hasznaltam meg.

Harom eszkozzel teszteltem, iphone5, nexus7 (2013) as es egy masik n es AP n keresztul ami wifi client modba kapcsolodik ra. Mind 20 mbit koruli eredmenyt hoz.
Probaltam a wifit 20 mhz,40 and aboven , kulonbozo csatornakon, eltero kodolasok, mindent. De mint mondom, direktbe radugom wan portjara netet megy tokeletesen, de ha lanon kapja akkor nem..

[ Szerkesztve ]

(#32308) honda130


honda130
tag

Sziasztok!
Este próbáltam itthon először csatlakoztatni az "új" HTC Sensation XE típusú okostelefonom, a Wifi hálózathoz. Sajnos nem sikerült, mert valami jelszót kér. A Wifi hálózat jelszavát. Hol találom ezt meg? A feleségem laptopja mindig egyszerűen felcsatlakozik, nem kér semmit.(telepítés után) Ugyebár ott amúgy is felajánlja a Win7 hogy elég a routeren megnyomni az útválasztó gombot, de a telefon ezt nem teszi. Kéne valami jelszó, de nem tudom hol nézhetem meg. Tud nekem valaki segíteni? Tudom hogy egyszerű, de nekem majd csak utána lesz egyszerű. :) Megnéztem az asztali gépen a Vezérlőpult---Hálózat és internet---- Hálózat megosztása képernyő területén található "Csatlakozva" fül alatt található Otthoni csoport ablak, "Otthoni csoport jelszavának megtekintése vagy nyomtatása címszó alatt lévő jelszót. Hiába írom be a telefonba jelszóként, nem találja helyesnek.
Megnéztem a Laptopon a tálcán megjelenő térerő ikonra bal egérrel kattintva kiválasztva a saját hálózatunkat jobb egérrel---Tulajdonságok----Hálózat biztonsági kulcsa nevű kulcsot is. Ez egy másik jelszó. Beírtam azt is, de ez sem jó. Ez egy 3 részre tagolt jelszó, amiben van kötőjel is, ezért nem tudtam hogy kell beírni. Kötőjellel? kötőjel nélkül? Minden esetre beírtam mindkét formában, de sehogy sem akarja az igazságot.
Ha ezek közül egyik jelszó sem jó, akkor melyik? Nem hittem hogy elvérzek még ezen is. légyszi' segítsen valaki, mert lepermetezem magam, vagy befonom a szemöldököm. :W :O
Kértem más fórumon is segítséget, de sajnos eddig nem jutottam düllőre. Épp valami MAC szűrésnél tartunk, de nem tudom mi az.
Köszönöm!

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#32309) ohje2 válasza honda130 (#32308) üzenetére


ohje2
csendes tag

Vagy belepsz a routerre web cimkent bepotyogve bongeszo at (router aljan ott van cime, es felh nev jelszo) 192.168.0.1 v ehhez hasonlo lesz es ott wireless resznel wireless security nel kiolvasod a jelszot.

Vagy ha felesegednek megy, neki elvileg be van irva, itt jobb oldalt lent ahol van az a "terero" szeru jeloles katt, majd megkeresed wifitek nevet, arra jobb klikk tulajdonsagok, biztonsag ful es ott halozat biztonsagi kulcsa resznel kiolvasod a jelszot ha bepipalod karakterek megjeleniteset.

[ Szerkesztve ]

(#32310) ohje2 válasza Gubek-Einste (#32306) üzenetére


ohje2
csendes tag

Hm, kicseréltem 1043nd s routert egy másikra, és így jó. Tehát ha egy másik routerből megy az AP ba LAN on a net akkor az AP 40-50 Mbitet kinyom wirelessbe, ha 1043nd től kapja akkor 20..

A 1043nd n OpenWrt Attitude Adjustment 12.09 firmware van, ha kábelen tesztelem az AP t megy a 60mbit, de wireless 20mbit. Valami szar a 1043nd nél.

[ Szerkesztve ]

(#32311) honda130


honda130
tag

Köszönöm szépen mindenkinek aki segített, vagy elgondolkodott a problémámon! Már fel tudok csatlakozni a HTC-vel az itthoni internetre. Egyszerűen a ruter jelszavát nem kötőjellel írtam be hanem olyan alsó vonallal. Nem tudom minek hívják és nem tudtam hogy különbözik a két dolog. Egész véletlenül láttam meg a telefon karakterei között, hogy az "n" betű alatt van a kötőjel és beírtam azzal a jelszavat. Szóval lökött voltam, de mentségemre: Nem volt még Androidos telefon a kezemben és szokatlan még a karakter kiosztása.

Köszi még egyszer!

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#32312) B-Man072


B-Man072
tag

Sziasztok!

Egy olyan segítséget szeretnék kérni, hogy egy asztali gépen szeretnék wifizni, kábeles megoldás sajnos nincs. egy teljesen alap gépről lenne szó, nézegettem hogy van kártya, és usb adapter is. Körülbelül 6 méterről kéne fogni a jelet (másik szobából). Ti mit ajánlanátok? A legolcsóbb megoldás érdekelne

◄► [Termékeim: http://href.hu/x/kmee] ◄► [Megbízhatóságom: http://href.hu/x/kmeg] ◄► [Telefonon gyorsabban elérsz 9h-19h] ◄►

(#32313) mezis válasza B-Man072 (#32312) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

USB-s használtan kapható kb 2000 Ft-tól. (A kártyás ennél olcsóbb, de valószínű, hogy kellene hozzá antenna hosszabbító kábel is. És úgy már sokkal drágább...)

mezis

(#32314) kukucskad


kukucskad
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem... A Upc-nél előfizettem egy 60 Mbit/s sebességű netre, de a letöltés sajnos wifin keresztül csak max 30-34 Mbit/sec. A Wifi router egy smcwbr14s-n2 típusú SMC router (300Mbit/s), a laptopom pedig egy Lenovo T410 ami tudja az n-es szabványt. Kábellel kipróbáltam (szintén a wifi routerből) tudja a 60 Mbit-et. Hogyan lehetne wifin keresztül is elérni a teljes letöltési sebességet?

Mi lehet a megoldás??

Köszönöm

(#32315) kali válasza kukucskad (#32314) üzenetére


kali
legenda

szia,

milyen típusú wifi modul van a notiban? az eszközkezelőben megnézheted.
a router és a noti wifi mudul esetén engedélyezve a 40 megahertz?
próbáltad más/minden csatornán?

(#32316) kukucskad válasza kali (#32315) üzenetére


kukucskad
tag

Szia!

Intel(R) Centrino(R) Advanced-N 6200 AGN és 20 Hz vagy auto beállítás lehetséges. Itt minden esetben auto-ra állítottam. A wifi router tudja a 20/40 Hz-et.

(#32317) mezis válasza kukucskad (#32314) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Először is InSSIDer. Aztán meglátjuk.

mezis

(#32318) kukucskad válasza mezis (#32317) üzenetére


kukucskad
tag

Ebből mi derül ki? :)

(#32319) kukucskad


kukucskad
tag

[ Szerkesztve ]

(#32320) kukucskad


kukucskad
tag

(#32321) kukucskad


kukucskad
tag

Pedig a kapcsolat tulajdonságainál is 240 Mbit/s et ír...nem értem, hogy mi lehet a gond

(#32322) kali válasza kukucskad (#32321) üzenetére


kali
legenda

az csak a kapcsolati sebesség, annak csak egy része hasznos adat, ami mérésre kerül, a többi a szükséges körítés, mivel a hasznos adatok mélyen csomagolva utaznak.
igaz, adott kapcsolati sebesség alatt bőven átférne a 60 megabit/sec, ha minden feltétel adott.
a te hálózatod a 6 + 2 csatornákat használja, de a 6-os csatornán mások is lógnak, és elég telített a tartomány, de próbáld meg beállítani a következő csatornákat; 3, 5, 7, 8 - csak az első értéket írtam, az eszköz kiegészíti majd.

(#32323) kukucskad válasza kali (#32322) üzenetére


kukucskad
tag

Ez jó tipp volt köszönöm, már feltornászta magát 48 Mbit/s-re, már nincsen sok hátra :)...van még esetleg ellenőrizendő beállítás?

(#32324) Gubek-Einste válasza kukucskad (#32323) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezen kívül már semmit sem lehet tenni, többet már nem lehet kisajtolni belőle. Ennél jobb eredmény már csaj 5 GHz-re történő átállással lehetne elérni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32325) kukucskad válasza Gubek-Einste (#32324) üzenetére


kukucskad
tag

Az 5 Ghz re történő átálláshoz a wifi cseréjére lenne szükség? vagy mitől függ?

(#32326) kali válasza kukucskad (#32323) üzenetére


kali
legenda

az már jobb, mint a 30 - 34 megabit/sec.
jobb esetben simán átmegy két 300-as eszközön a 60 megabit/sec, de nálad elég zsúfolt a légtér is.
a notidban a wifi modjl tudja az 5 gigabertz sávot is, így már a router a szűkebb keresztmetszet, mert az nem.

(#32327) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

DD-WRT firmware felrakása esetén TP-Link WDR4300-nál lehet külön SSID-t beállítani a 2.4 és 5GHz-es frekvenciának?

Üdv:
Imi

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#32328) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Sziasztok!

Van egy TP-Link routerem, ami egy a szolgaltato modeme moge van beallitva. Klafan mukodik, de kb. hetente egyszer teljesen eldobja a kapcsolatot. Ilyenkor vagy tudok meg a routerhez kapcsolodni es csak internet kapcsolatom nincsen vagy meg a routerhez sem tudok kapcsolodni. Ha megnezem magat a routert es a modemet, akkor azokon ugy tunik minden rendben van es vilagitanak a ledek.
Altalaban az a megoldas, hogy ki kell huznom a routert tapjat, majd belepni az admin feluletre, amikor mar magahoz tert es frisitenem kell a szolgaltato altal eppen hasznalt adatokat es minden ujra van kapcsolatom.
Ugy tunik, ha a szolgaltato maga frissiti a kapcsolatot, akkor nekem is elszall hetente egyszer.
Furcsalom, hogy a router nem tudja automatikusan frissiteni ay uj beallitasokat.
Barkinek van valamilyen otlete?

Udv,
M

(#32329) kali válasza mutyuru (#32328) üzenetére


kali
legenda

szia,

mi a router pontos típusa?
milyen szolgáltatást kapsz? pppoe, dinamikus ip...stb?

(#32330) mutyuru válasza kali (#32329) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Hello Kali!

Router tipus: TL-WR842ND
Dinamikus IP-vel hasznalom.
A szolgaltatotol TV kabelen keresztul jon a cucc.

Meg annyi, hogy a router meg az alapszofverral uzemel es talan azt nem artana frissitenem.

Udv,
M

(#32331) kali válasza mutyuru (#32330) üzenetére


kali
legenda

firmware frissítés, attól függően, hogy v1 vagy v2 verziós a routered; TL-WR842ND_V1_130322 és TL-WR842ND_V2_130628
amennyiben ezektől régebbi van fent, úgy; reset, firmware frissítése, reset, majd újrakonfig.
dinamikus ip esetén semmi extra, simán felveszi az eszköz a szolgáltató által eszközölt módosításokat.
esetleg azt érdemes még beállítani, hogy a; dhcp -> dhcp settings -> adress lease time a maximális 2880 értékre legyen beállítva a 120 helyett.
amennyiben a wifi is üzemel, úgy az sem kizárt, hogy egy - vagy több - a tiéddel azonos vagy szomszédos csatornán forgalmazó hálózat nyomja el néha a tiédet, ezért érdemes más/minden csatornát kipróbálni, illetve feltérképezni a környezetet; link (nem kell telepíteni, csak futtatni)

[ Szerkesztve ]

(#32332) mutyuru válasza kali (#32331) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Kosz a valaszt! Ezt mindenkepp meglepem!
Na epp ez a gond, hogy nem veszi fel az uj Ip-t, mintha timoutolna.
Az address lease idejet mar atallitottam 1500-ra, de a hiba megmaradt. Majd felhuzom teljesre es megprobalom ujra.
A wifit mar kiteszteltem es szerencsere csak 3 masik van, amelyik eleg eros, h befolyasolja az enyemet, igy a csatornat beallitottam manualisan, igy az sem lehet a gond szerintem.
Meg az elso ket lehetoseget megprobalom es meglatjuk.
Koszonom megegyszer! :R

(#32333) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
Van egy MEDIA-TECH MT4216 9dbi-s antennám, és nem megy vele az usb-s wifi-m. Teljesen süket. Házilag megtudnám javítani? Zárlatos, lehet? Egyébként teljesen, új, de a gariztatás/csere ugyanannyiba lenne mint 1 vagy 2 új ilyen antenna.
Hol keressem a hibát? Multiméterel lehet mérni rajta valami ellenállást? Zárlatot szerintem nemtudok amultiméterrel mérni.

Már több mint fél éve tervezem a vételét, és erre kapok egy hibásat. :(

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#32334) Stonerice


Stonerice
őstag

Egyébként hogy működik a wifi antenna? A 2 pólus teljesen független, vagy valahol egymásba ér?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#32335) dvarga


dvarga
csendes tag

Sziasztok. Összeszeretnék kötni egy router-t és egy wifi adaptert antennakábelen keresztül (kb 30méter hosszú vezetéken), ez megoldható egyáltalán, ha igen, kell-e hozzá esetleg jel erősítőt beépítenem?

(#32336) dvarga


dvarga
csendes tag

úgy lehet hogy veszek két Ndugó-RP-SMAdugó átalakító kábelt? Az egyiket a router antenna helyére dugnám be, a másik átalakító kábelt meg az antenna zsinor másik végére, ez így életképes szerintetek?

(#32337) And válasza dvarga (#32335) üzenetére


And
veterán

Ne haragudj, de ennek első blikkre semmi értelme nincs, és akárhogy töröm a fejem, másodikra se nagyon. Ha mindenképpen kábelezni szeretnél, használj UTP-t két vezetékes hálózati eszköz között, ne az antennakimenetek között kábelezgessél mindenféle antenna-koaxokkal!

(#32338) dvarga válasza And (#32337) üzenetére


dvarga
csendes tag

Bocsi hogy érthetetlenül fogalmaztam, a wifivel itthon már egy jó ideje szenvedek , a router egy másik házban van, kb 40m-re, és az elhelyezkedése is elég szar, ezért elég szarul fogom a netet(próbáltam már 8db-es atennával, rögzítettem egy parabolára is, kicsit javított rajta, de nagyon ingadozik a teljesítménye). a router áthelyezésére nincsen mód. Ezért gondolkoztam azon hogy veszek egy repeater-ert, hogy kb félúton erősítse fel nekem a jelet, aztán eszembe jutott hogy a két ház össze van kötve egy antenna kábellel is. Úgy gondoltam hogy a router antenna helyére bekötöm az átalakító kábelt, azt csatlakoztatom az antenna kábel ottani végére, majd az én végemen lévő antenna kábelhez csatlakoztatók még1 átalakítókábelt, ami majd a wifi adapterbe megy be, és így össze lesz kötve az egész, remélem most érthetőbb voltam. :U

(#32339) Gubek-Einste válasza dvarga (#32338) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennek semmi értelme, nem fog működni.
Húz ki egy UTP kábelt és kész.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#32340) Stonerice válasza dvarga (#32338) üzenetére


Stonerice
őstag

irányított antennára nem gondoltál?

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#32341) And válasza dvarga (#32338) üzenetére


And
veterán

Nem érthetetlen, amit szeretnél, hanem értelmetlen. Wifi-eszközöket nem kötünk össze antennakábellel az antennacsatlakozásaik között, főleg nem olyannal, ami vélhetőleg TV-antennához való, 75Ω hullámimpedanciájú, de egyáltalán semmilyennel sem. Több elméleti és gyakorlati problémát is felvet, kezdve azzal, hogy nem túl alacsony, hanem épp ellenkezőleg, túlságosan nagy jelet adna egymás felé a két eszköz, még az ilyen hosszú kábel csillapítását figyelembe véve is. Aztán folytatódna ott, hogy ha valóban TV-koaxról van szó, akkor illesztetlen lenne a rendszer, és a wifi-hez való RF-csatlakozókat sem nagyon tudnád rászerelni, ráadásul még 802.11n szabványú eszközök egyetlen jelfolyamánál is lassabb sebességet kapnál (hát még ha nem is n-es, csak b/g-s routerről és kliensről van szó), miközben egy cat5e UTP-kábel is gigabites átvitelre képes. De mindezektől függetlenül totálisan őrült ötlet ;]. Ilyet nem csinálunk.
Lehetőségek:
1.) A meglévő rendszer normális térerejűvé varázslása: irányított antennák a házfalon kívül, egymásra optikai rálátással. Szinte bármilyen kisebb nyereségű antenna megfelel, de mindenképpen kültérre kell azokat telepíteni. Ezekhez húzhatsz koaxot egyik oldalon a router, másikon a kliens-eszköz felé, de nem TV-rendszerhez valót, hanem 50Ω-os típust.
2.) Helyi hálózat kábelezése, párezer forintból megoldható, és ha már úgyis van a két helyszín között kábel, akkor a nyomvonal is adott, esetleg be is húzható a régi kábellel az új (ha már a régi nem kell).
De wifi-t úgy, ahogy te elképzelted, nem erőszakolunk meg.

(#32342) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Ezzel lehet olyat,hogy wifi adaptert helyettesítek?
Szóval nem szeretnék vele tv-t nézni,hanem egy wifi sugarat befogva -vele- internetezni.

(#32343) And válasza Elims (#32342) üzenetére


And
veterán

Nem. Ez egy DVB-T (digitális földfelszíni) TV-vevő, a világon semmi köze a wifi-hez. Attól, hogy egy hardveren antenna lóg, még nem feltétlenül wifi ;).

(#32344) Elims válasza And (#32343) üzenetére


Elims
veterán

Akkor ennek a működéséhez nem is kell wifi?

(#32345) And válasza Elims (#32344) üzenetére


And
veterán

Egyáltalán hogy kötötted össze ezt fogalmilag a wifi-vel? A TV működéséhez kell wifi?
Az egy USB-s műsorvevő tuner, kizárólag annyiban hasonlít egy wifi-klienshez, hogy van rajta antennabemenet, meg hogy pendrive formája van (persze tuner és wifi-kliens sem csak USB-s kivitelben létezik).

[ Szerkesztve ]

(#32346) Elims válasza And (#32345) üzenetére


Elims
veterán

Akkor ez nem kicsit benéztem.. :-/
A dobozán van wifi jel és két laptop,arról gondoltam,de akkor az ezek szerint más (gondolom átlehet küldeni a tv jelet másik gépre)

Köszönöm!

(#32347) kelly7 válasza dvarga (#32338) üzenetére


kelly7
aktív tag

Ha van normális 75 ohmos koax kábel a két végpont között, akkor fel tehetsz rá egy eoc-t. A lényeg, hogy akkor a koaxon más adatforgalom nem mehet. Vagy megpróbálhatod powerline-al is, viszont itt egy fázison kell legyen a két konnektor.

(#32348) And válasza Elims (#32346) üzenetére


And
veterán

Én nem látok rajta semmi ilyesmit, és egyáltalán utalást sem a wifi-re.
"(gondolom átlehet küldeni a tv jelet másik gépre)"
Az ismertetője ennyit ír erről: "The included DistanTV software allows themto stream TV to other PCs on a local network."
Vagyis a hozzáadott szoftver képes streamelésre helyi hálózaton keresztül, így lehet akár másik gépen is nézni a vett műsort. De ennek a képességnek nincs köze a tuner hardveréhez, hiszen az nem hálózati eszköz.

(#32349) Elims válasza And (#32348) üzenetére


Elims
veterán

A dobozán rajta van a wifi jel+ki van mellé írva,hogy wifi.
De akkor ezek szerint nem sok köze van hozzá.

Köszönöm!

(#32350) dSERiES


dSERiES
senior tag

Sziasztok, üdvözlet,

Nagyon nem-hozzáértő vagyok és a segítségeteket szeretném kérni WiFi témában:
Körülbelül 100m-re van tőlem a tűrhető jelerősségű WiFi lefedettség (ingyenesen használható) és eddig nem nagyon sikerült csatlakozni rá.
Egy ötlet volt, hogy veszek 1 TP-LINK TL-WN7200ND USB-s akármit és azzal jó lesz... hát nem lett sajnos. Utána vetettek velem hozzá egy 8dBi-s antennát (omni-directional-t - körsugárzó/körvevőt(?)), de sajnos azzal se lett jó. Most lett egy TL-ANT2414A-m hozzá (ez már irányított, 14dBi-s) és gyakorlatilag 1 fokkal jobb a helyzet, de még mindig nagyon-nagyon gyenge a jelerősség...
Mi a fenét lehet ezzel csinálni? Volt aki azt mondta hogy a nagyon gyenge az USB-s egység (150mbps-es) és hogy azért nem jó, vegyek 300-asat, akkor jó lesz...
Gondolom az antenna már elég erős... milyen AP-t vegyek hozzá?

Vagy volt aki azt javasolta, hogy adjam el a fenébe az egészet és vegyek egy TL-WA5210G-t és ennyi..

Kérhetnék egy segítséget? Előre is köszönöm!!

Üdv:
Szabi

⊿sff⊿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.