Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22851) And válasza toroB86 (#22850) üzenetére


And
veterán

1.) Ha nincs régi b-only eszköz a hálóban, akkor a b+g mixed helyett válaszd a g-only-t.
2.) Csatornaválasztás ne legyen automatikus, keress egy lehetőleg tiszta csatornát, vagy olyat, amelyen (illetve annak közelében) csak nagyon gyenge térerővel vehető más hálózat jele, és azt válaszd ki kézzel. Ehhez a kereséshez jó lehet az InSSIDer nevű program.
3.) A fizikai jelzéssebességet sose fixáld le! Ezzel elvész az auto fallback lehetősége, vagyis gyengébb térerőnél nem viszi lejjebb a jelzési módot, ráadásul megfelelő térerőnél sem gyorsul a maximális 54 Mbps értékre.

(#22852) toroB86 válasza And (#22851) üzenetére


toroB86
csendes tag

Köszi,

igen, a g only-t már beállítottam, az inssidert is, be is állítottam a megfelelő csatornára, szerencsére itt vidéken nincsen teletömve a 2,4 Ghz. És javaslatodra a rate-t autora állítottam.

Így most minden gép megy, a a routertől távol is, laptopon a 10 megabit megvan, ugyanott asztalin stickkel csak 6-7. A router közelében a másik két laptop közül az egyiken 3-4, a másikon 7-8. Egyre valószínűbb, hogy az a gép a sáros, acer noti, broadcom chippel, tettem fel rá újabb drivert, ez sem segített.

(#22853) Tuky182


Tuky182
csendes tag

Sziasztok!
Egy probléma ütötte fel a fejét nálam, és nem találok rá megoldást, ezért a segítslgeteket kérem :-)
Újratettem a laptopon a windows-t. Minden driver rajta, faszán megy is, csak a nettel van a baj. Routerhez csatlakozik, a jel is kiváló, nem szakad meg, csak éppen internet nincs. Egyébként UPC-s nettel nyomulok... mit tegyek, hogy legyen net a laptopon? (

(#22854) Soma01 válasza Tuky182 (#22853) üzenetére


Soma01
veterán

Kap a routertől IP címet meg ilyeneket? A jobb alsó sarokban a wlan ikon rendben van? Nem felkiáltó jeles vagy valami?

(#22855) Tuky182 válasza Soma01 (#22854) üzenetére


Tuky182
csendes tag

kap IP t, semmi felkiáltójel, állapot:csatlakoztatva. ezért nem értem.. :s

(#22856) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

van egy Fritz!Box Wlan 7170-em, ami ugye csak 11g-s (54MBps) és ha jól tudom, akkor 2dBi-s antennái vannak.
vettem mellé egy TP-LINK WR841ND-t, ami meg 300MBps és 5dBi-s antennákkal van.

ehhez képest ennek az újnak a jelerőssége a szomszédban alig nagyobb csak, mint a régié.
(talán azért nem látom a különbséget, mert csak 11g-s a notiban lévő wlan?)

a kérdésem az lenne, hogy ha lecserélem a TP-Link antennáit ilyen 8dBi-sre, akkor jobb lesz a jelerősség?
(mindkét antennát le kell ilyenkor cserélni, vagy elég csak az egyiket?)

thx!

(#22857) Soma01 válasza Tuky182 (#22855) üzenetére


Soma01
veterán

A router menüjénbe be tudsz lépni?
Esetleg ezt beírva mi jön be: 195.228.240.145

(#22858) nemdan válasza scott_free (#22856) üzenetére


nemdan
senior tag

Ne cseréld le 8 dBi-sre, nekem is van, nem tud többet a gyárinál. :N Valószínű a beépített wifi lesz a ludas, inkább azt cseréld le, vagy vegyél egy Usb-s wifi adaptert. :K

Egyébként mit értesz 11g alatt? Mert ilyen nincsen. A 11 Mbit sebesség a 802.11 B szabvány, az 54 Mbit pedig a 802.11 G.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#22859) Tuky182 válasza Soma01 (#22857) üzenetére


Tuky182
csendes tag

Router menüjébe betudok lépni, igen. ha beírom, amit írtál, akkor itt a gépen origo-s oldal jön be, a laptopon semmi...

(#22860) Wind-Storm válasza Tuky182 (#22859) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ha más nem segít, próbálj meg másik drivert feltenni a wlanhoz.
Én vistán jártam így.. gyárilag fenn volt a „megfelelő" driver és mégis használhatatlan volt az egész.

(#22861) Soma01 válasza Tuky182 (#22859) üzenetére


Soma01
veterán

Ez passzolós. Drivert nézz meg szerintem is. Esetleg a routert állítsd csak G-re, próbáld ki titkosítatlanul...

(#22862) atos19881101 válasza Tuky182 (#22853) üzenetére


atos19881101
senior tag

A titkosítással lesz a problémád.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22863) golyani


golyani
addikt

Noti az aláírásban, wifi benne 5100AGN, otthon belkin router, melóhelyen passzolom.

Probléma(k) a következőek:
- otthon megy a wifi rendesen, bemegyek suliba(meló) ott aszondja, hogy korlátozott hozzáférés és nincs internet, ezen csak a restart segít ( korábban nem volt semmi gond). ha hazajövök akkor minden megy gond nélkül. Még ha fel is jön a korlátozott hozzáférés 1-2 perc alatt helyre áll.
- most hogy eljöttem hosszú hétvégére, a benti wifi már fel sem engedett, pedig a jelszavam helyesen volt beírva mások tudták használni a wifit. Egy másik hálózatnál is ugyanez volt a helyzet. Próbáltam a telefonnal is csatlakozni, azt sem engedte egyikhez se.

Nálam a driverek a legfrissebbek.

Ha ezekre a problémákra tudnátok adni valami tippet, ötletet azt megköszönném.

(#22864) Soma01 válasza golyani (#22863) üzenetére


Soma01
veterán

Használsz valami segédprogramot a kapcsolódáshoz? Próbáld a nélkül, hagyd hogy a win kapcsolódjon.

Ha nem megy úgy sem, töröld a wlan hálókártyát az eszköz kezelőből.

(#22865) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy tegnap még volt internet mára meg nincs. Vagyis van mert hálozati kapcsolatoknál mutatja hogy csatlakoztatva de az oldalakt nem nyitja meg. Megpróbáltam reseteltem modem, routert is semmi. Próbáltam kiiktattam a routert egxből a modembe dugtam akkor meg meg IP címet nem tudott adni. Honnan lehetne tudni hogy nem e a hálókártya szart be? Néztem a gép hátúlján sárgás a led szine, mintha annak zőlden kellene villogni ha jól emlékszem. Vagy lehet hogy a szolgáltató medemje döglött be. Ez egy Invitel 4megás ADSL vonal.

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#22866) atos19881101 válasza neo-geo (#22865) üzenetére


atos19881101
senior tag

Üdv,

Első körben lépj be a router webes felületére, és a WAN menüpontnál nézd meg, hogy milyen IP-t, DNS-t, átjárót kap a router! Ha csak a modemre kötötted úgy nagy valószínűséggel nem fog menni a gépen a net, mivel 99% hogy PPPoE autentikációd van.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22867) neo-geo válasza atos19881101 (#22866) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Ha ez meg van akkor mennyivel vagyok elörrébb? Ezt csak este tudom megnézni mert nem az Én gépemmel van a problema. A hálozati kapcsolatok-helyi kapcsolatnál támogatás és részleteknél az volt a fúrcsa hogy a DNS kiszolgáló a 192.168.1.1 holott ott nem annak kellene lenni ha jól tudom. Explolernél is végig futott a diagnosztika teszt és ott is pirossal valami DNS hibája volt. Este megnézem a router vebes felületén a amit mondtál. És mi van akkor ha a router a rossz, ezt valahogy meglehet állapítani?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#22868) senki11


senki11
aktív tag

Üdv!
Adott egy D-Link DSL 2641R router. Szeretném megtudni, hogy ezzel meg tudom-e osztani a vezetékes kapcsolatomat? Mikrohullámú netem van ami egy sima lan-kábellel csatlakozik a géphez. A router az előző előfizetéses netből maradt meg. A cucc dsl bemeneten fogadja az adatot és azt dobja szét 4 lan csatlakozóba és wifi-re. Meg lehet ezzel oldani az osztást vagy kell vennem egy másik routert ami fogad lan-t bemenetként?
Remélem érthetően írtam le a problémát. :P

(#22869) atos19881101 válasza neo-geo (#22867) üzenetére


atos19881101
senior tag

Azzal vagy előrébb, hogy így tudni fogod, hogy a szolgáltatónál lehet a hiba, vagy a router mögötti gépeken. Ha rendes ip-t kap a router, akkor nem a szolgáltatónál van a baj. ...

DNS lehet a 192.168.1.1, ez nem probléma, de állítsd át 8.8.8.8 és 8.8.4.4-re.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22870) Soma01 válasza senki11 (#22868) üzenetére


Soma01
veterán

A mostani netedhez kell jelszó, vagy csak bedugod és megy?
Ha nem kell jelszó, akkor jó lehet hozzá.
Báár, akkor meg nem fog route-olni. Nem jó.
Kell egy "WAN" portos router.

(#22871) neo-geo válasza atos19881101 (#22869) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Nem a szolgáltatónál van a gond mert hívtam őket, és azt mondták hogy oké minden csatlakozva van a modem. Tehát a szólgáltató kilőve. Akkor azt kéne megtudni hogy tudom kisakkozni biztosra hogy a hálókártya, vagy a router döglött be.

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#22872) atos19881101 válasza neo-geo (#22871) üzenetére


atos19881101
senior tag

Szerintem nem döglött be, csak a beállításokkal lesz valami.

Az ipconfig /all mit ad?

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#22873) senki11 válasza Soma01 (#22870) üzenetére


senki11
aktív tag

Csak bedugom és megy. Egyik haveromnak ugyan ilyen nete van átlőve wifi-re, de az ő routere nem dsl-dugaszt fogad, hanem sima lan-t. Gondoltam ezzel is lehet okoskodni valamit, de úgy néz ki vennem kell egy másik routert. Bekötésnél felajánlották, de gondoltam minek mégegy ha ezzel is meg tudom oldani. :W
Lan kábelre nem lehet tenni dsl dugaszt vagy valami adapter nem létezik? :F

[ Szerkesztve ]

(#22874) jNk válasza senki11 (#22873) üzenetére


jNk
senior tag

Nincs dugasz és adapter sem, vegyél egyet a TP-Link 740N/743ND/842ND trióból, a D-Linket meg passzold el aprón.

(#22875) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Nem nagyon vagyok toppon a ma elérhető Wifis routerek terén, egy ismerősömnek kellene olyan router ami fogadni és kezelni tudja az USB stickes mobil netet.
Én találtam egyet, ez meg felelő lenne? TP-Link TL-MR3220
:R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#22876) Zoll21


Zoll21
tag

Sziasztok!!!
Olyan segítségre lenne szükségem, hogy wifin keresztül szeretnék internetet átlőni.
A képen mellékelve minden információ.
Ja és a wifi vevőm is megvan egy Tp_link TL-WN722N

Kérlek segítsetek.

[ Szerkesztve ]

Keress telefonon vagy email-en bármikor.

(#22877) InfiniteReality válasza Zoll21 (#22876) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Én egy parabolát tennék a vevő helyére, megfelelően összelőve a túloldalon (az adó oldalán) lehet nem kell tenni semmit, működne rendesen. De persze a legjobb lenne egy irányított antenna, ellenben akkor az adó oldalon külön eszköz kell, mert nem terítené, hanem egy irányba "lőné" a jelet.
Egyébként ha a két végpont között akár 1 fa vagy bármi egyéb van, tehát nem látszik tisztán a 2 pont, elég kevés a valószínűsége a sikeres átvitelnek. Bezavarhat még a magasfeszültségű vezeték is (feltételezem a két párhuzamos görbe egy utat jelöl).
1 szó mint 100, tiszta optikai rálátás kell a 2 végpont között, s vagy irányítottan, vagy parabolatányérral "összeszedni" a jelet és menni fog.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#22878) neo-geo válasza atos19881101 (#22872) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Azt nem is néztem de estére megnézem hogy mit dob ki, és ha ott minden oké akkor abból mi jön le?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#22879) senki11 válasza jNk (#22874) üzenetére


senki11
aktív tag

Köszi a tippet! Rajta leszek a cserén!

(#22880) ludla


ludla
őstag

Esetleg ebben tudtok tanácsot adni? [link]

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#22881) Gubek-Einste válasza ludla (#22875) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel ez pont egy 3G modemek fogadásra kitalált példány így megfelelő lesz.
Nézz át a EBBE topicba, itt pontosabb infokat tudnak adni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22882) golyani válasza Soma01 (#22864) üzenetére


golyani
addikt

winnel kapcsolódok. reinstallt is próbáltam, helyzet ugyanaz. szerintem ez valami windows gond lesz.

(#22883) Heffi


Heffi
őstag

Üdv!

Miért fagynak a routereim?- ez önmagában elég komolytalan kérdés, de írom a részleteket:

Kisvárosomban helyi internetszolgáltatóra váltottam, mert ez a cég az egyetlen, aki optikai kábellel hozza a netet az utcánkban. Elő is fizettem a leggyorsabb csomagra, ami 40/20 Mb/s-s.
A házam be van vezetékelve hálózati kábellel, mert több gépet használunk itthon (meg a szomszédot is én netelem ;) ). Hogy gyors legyen a gépek közötti adatfolyam, gigabytes ruterben gondolkodtam. Első nekifutásra egy használt Belkin N1 vision routert vettem, de csalódtam benne. 2-3 naponta lefagyott, volt hogy visszaállt alapbeállításokra, illetve a net is meg-meg állt pár pillanatra. ( Persze élettartam garis, csak nem tudom érvényesíteni, mert a dobozon feltüntetett számot senki sem veszi fel :W ). Meguntam a fagyásokat, ezért vettem a hardveraprón egy garanciális cseredarab TP-link wr1043nd eszközt, de sajnos ez sem bírja 3 napnál tovább egyhuzamban. Először csak a menüjébe nem enged be, majd pár óra mulva már netet sem ad.

Ennyire balszerencsés lennék, hogy kifogom a hibás darabokat? A Tp-n a legfrissebb gyári firmware van, érdemes lenne esetleg lecserélni valami openwrt-re, vagy valószínüleg azzal is fagyna?

Minden ötletet meghallgatok (elolvasok), válaszokat előre is köszönöm!

(#22884) Krissz5435 válasza Heffi (#22883) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Tudom hülye kérdés, de mindegyiket ugyanazzal az hálózati adapterrel használtad?

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#22885) Heffi válasza Krissz5435 (#22884) üzenetére


Heffi
őstag

A sajátjukkal természetesen (de nem hülye a kérdésed, mert én is láttam már csodát).

Kiegészítésül még annyi a problémához, hogy olyan helyen van a router, hogy hűtési problémái sincsenek, azaz hűvös helyen van.

(#22886) Krissz5435 válasza Heffi (#22885) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Nem tudom, hogy használsz-e hosszabbítót, de ha igen próbáld azt kicserélni. Ha nem akkor passz.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#22887) Soma01 válasza Zoll21 (#22876) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem egy külső AP kellene neked, amit UTP-n beviszel a lakásba. Az az usb-s cucc nem lesz jó semmire jelen esetben. Ha veszel rá egy jó antennát már ott tartasz, hogy jobban jártál volna egy kültérivel.

(#22888) Soma01 válasza Heffi (#22885) üzenetére


Soma01
veterán

Lehetsz peches is. Egy ismerősöm is járt már így 3 routerrel is. Kérj kölcsön egyet pár napra, olyat ami tuti jó.

(#22889) Soma01 válasza golyani (#22882) üzenetére


Soma01
veterán

Linux live CD? Vagy usb?

[ Szerkesztve ]

(#22890) Heffi válasza Krissz5435 (#22886) üzenetére


Heffi
őstag

Igen van hosszabító, de szerintem azzal minden rendben.

(#22891) Krissz5435 válasza Heffi (#22890) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Akkor passz. Ha már az 5. routernél leszel akkor nem a router a hibás :D

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#22892) Gubek-Einste válasza Heffi (#22883) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link-re feldobhatnál tesztnek egy Vargalex féle OpenWRT-t, olvastam, hogy a gyári firmware-rel voltak már stabilitási gondok + nézz be a router saját topicjába is, ott biztosan kapsz segítséget.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22893) Heffi válasza Gubek-Einste (#22892) üzenetére


Heffi
őstag

Köszi! Olvastam ezt az openwrt-s cikket. Úgy érzem rá kell pihenni, hogy belevágjak a telepítésébe.

(#22894) InfiniteReality válasza Heffi (#22883) üzenetére


InfiniteReality
őstag

MikroTik RB750G vagy GL. Ára kb 13e peso, viszont a 30ezres Linksysnél jobban muzsikál és valóban bírja a 40/20-at. Nem fagy, nem restartol, nincs vele gond. A beállításához kicsit jobban kell érteni mint a többi routernél, de meghálálja.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#22895) Heffi válasza InfiniteReality (#22894) üzenetére


Heffi
őstag

Jól látom, hogy ez nem wifi-s? Vagy rosszul keresek a típusra?

(#22896) jNk válasza Heffi (#22895) üzenetére


jNk
senior tag

Jól látod, a 750G/GL-ben nincsen wifi. Ha te egy eszközzel szeretnéd megoldani a wired/wireless hálózatot akkor nem jó választás, de ha X funkciót szeretnél Y Ft-ért akkor egy 750G és egy 300mbit/s-es AP jó páros lehet.
Viszont előbb ki kéne deríteni hogy miért dobja el magát minden router nálad :)

(#22897) Gubek-Einste válasza jNk (#22896) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Első körben inkább azzal kellene próbálkozni ami jelenleg rendelkezésre áll, egy OpenWRT telepítéssel lehet, hogy meg is oldódna a gond és nem kellene felesleges költségekbe vernie magát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#22898) Heffi válasza jNk (#22896) üzenetére


Heffi
őstag

Az túlzás, hogy minden, csak az utóbbi kettő. Volt régebben szintén TPlink, az olcsóbbik, kis tudású (valami 54Mb/s / 100 Mb-s), az hónapokig ment anélkül, hogy hozzá kellett volna nyúlni. Csak szegényke nem bírta a villámot 70m-s távolságból, kiment rajta minden vezetékes port, amire volt dugva valami. Ezután használtam a T-home-os Gatewayt, míg szolgáltatót nem váltottam.

Azs sem hiszem, hogy az optikai átalakító vacakolna, mert a tv csatornak működnek tovább.

Lehet, érdemes lenne rámérni a hálózati tápra, hátha az nem tartja a feszültséget a megfelelő paraméterek között.

(#22899) Heffi válasza Gubek-Einste (#22897) üzenetére


Heffi
őstag

OpenWRT alatt vissza lehet tenni a gyári romot, ha gariztatásba fognék?

(#22900) freemanone válasza Heffi (#22899) üzenetére


freemanone
őstag

igen, vissza!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.