Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22101) Wind-Storm válasza Nordic (#22100) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ha olyankor nem tudod elérni helyi hálózaton, tehát az IP címét beírván a böngészőbe sem hoz eredményt, akkor bizony a routerrel lett valami, terhelődhetett túl vagy akármi, hogy ennyire behalt..
Igen, az alapértelmezett átjáró a routered (http://192.168.1.1).
Esetleg próbáltad már úgy, hogy csak a te géped csatlakozik a routeren keresztül a netre, a másik gép totál ki van húzva?
Illetve a wifi helyesen van konfigurálva? (egyáltalán használjátok?)

[ Szerkesztve ]

(#22102) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, a következő a helyzet: a nyaralómban a kert végén van egy nyitott hálózat, amire kaptam engedélyt a használatra. A net egy t-com-os pirelli modemből jön, 5-10mbit körüli.

A kert végében max sebességgel jön, a kert közepén olyan 25% körül, a teraszon már nem lehet fogni, csak a legszélén, mobillal.

A kert végétől a teraszig van kb 40-45 méter jó rálátással.

Próbáltam már "átjátszani" a netet a saját routeremmel (tp link 1043nd-vel), de sajnos nem sikerült összehozni a dolgot.

A laptopomhoz sajnos nem lehet külső antennát csatlakoztatni.

A következőre gondoltam: egy ilyen 25dbi yagi antennát kirakok a tetőre (magas tető, jó rálátással a kertre), 9 méternyi antenna hosszabbítóval (ha esetleg nem lenne elég, rendeltem még 6 méternyit meg csatlakozókat hozzájuk) leviszem egy ilyen usb-s wifi stickbe.

Szerintetek mennyire életképes az elgondolás?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#22103) Wind-Storm válasza Zirowe (#22102) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nyitott hálózat használatára engedélyt kérni..? :N

Az egy PIRELLI HGW lesz, nem szimplán modem, annak nem lenne wifije.

Relatív 25% körüli a jel erőssége vagy a sebessége...? ebből nem derül ki semmi sem számomra.

Azt az „átjátszást" Repeatelésnek hívják, erre vannak a repeaterek is.
Hogyhogy nem jött össze, nem látta a hálót?

Az a noname „stick" elég gagyin néz ki, ilyen hosszú kábelnél meg már elég nagy lehet a jelveszteség, hát még ha toldva lenne..

Inkább az USB kábelt toldjad lehetőleg, antennának meg egy panelantenna is bőven megtenné, pl. egy biquad.
Ami meg az adaptert illeti, én inkább valami népszerűbb típust keresnék, vagy hosszú kábel esetén egy AP-t, a lényeg, hogy jó érzékenységű legyen és az antennától az eszközig minél rövidebb kábel legyen.

Az aláírásodban a „vedd a fáradtságot" helyett „vedd a fáradságot" lenne a helyes

(#22104) Nordic válasza Wind-Storm (#22101) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Olyankor is megszakad, amikor tesóm rajta lóg a wifin, olyankor is, amikor nem, van úgy hogy megy a torrent, van úgy hogy nem, szóval egyáltalán nincs benne rendszer. Az az egy biztos, ez most nálam benne szerepel az élet nagy megválaszolatlan kérdései között. A wifi beállításokhoz nem nyúltam, az minden úgy van, ahogy belőtte magának a router.

(#22105) barack21 válasza Nordic (#22104) üzenetére

midd már át azt a rútert a szomszédnak oszt hagy próbálja máár ki...
ha ott is baszkodik,akkor nálad a gáz...
vagy kérj másik modemet,(bár az necces,mert a szolgáltató ollyan köcsög hogy az utp kábelig ő felel,ha jo akkor nem köteles cserélne,ha korrekt,(márpedig az invitel nem az),akkor ad másik modemet,mert mac cím alapján dolgoznak...)
szal apám kezdesz te is kifogyni a tanácsokbol...

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#22106) barack21 válasza Zirowe (#22102) üzenetére

te ha jol vettem ki a mondani valod,a kertvégéből ahol van a modem van neki valami doboz vagy szekrény...
akkor miért nem raksz oda egy olcsobb irányitott nagy látó szögő antennát,rögzíted a házfelé nézve és megusztad bakker egy durva 5 ezerből...
pölö: TL-ANT2409A
Adnak hozzá 1m kábelt és 1,5 km-ig bírja :)
bőven benne vagy a 50 métereddel a távban...
amit írtál...:) nem kéne meglpéni mert drágábbra jösszki mint ha mind1 drágább lenne és kész,és nem lennél seholsem... ezeknek az "antenna kábeleknek" annyi veszteségük van hogy köbö átlagban 1,1 dbi/méter vegyél egy 24 dbi-s antennát meg 9 méter kábelt szorozz ossz,és durva érték fog kijönni...
bár én csak javasoltam :)
jóreggelt közben :D

[ Szerkesztve ]

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#22107) roti86 válasza roti86 (#22062) üzenetére


roti86
őstag

Igazad volt, torrent nélkül teljesen használható. Ennyire nem bírná? Egy custom firm-el javulna a dolog? Tegnap jött ki hozzá a DD-WRT lehet rápróbálok... :)

(#22108) kali válasza roti86 (#22107) üzenetére


kali
legenda

aránylag jól bírja, mert annyira nem gyenge a hardver, de a húzós torrent az erősebb routert is elfekteti, pláne wifi útján! vedd vissza a torrentes beállításokat, és nem lesz gond!

(#22109) Soma01 válasza Zirowe (#22102) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem az az antenna jó lesz, de az a sok kábel nem kellett volna. Milyen kábelek azok? RG...? Szóval ahogy írták is már előttem, antenna kábelt nem kell úgy vezetgetni mint a 220-at mert sok lesz a veszteség. Vastag kábel kell és akkor jobb lesz a helyzet, de inkább az utp vagy usb kábelt kell vezetgetni hosszan.
Ilyet vegyél inkább: [link]
Vagy veszel egy 743ND-t és arra mehet az az antenna rövid kábellel. Te meg utpn csatlakozol a 743-ra.

(#22110) Soma01 válasza Wind-Storm (#22072) üzenetére


Soma01
veterán

Ha nem okoz semmilyen problémát az aktív HUB... Ezt, hogy érted? Szokott problémákat okozni?

(#22111) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Wind-Storm: minimum udvariasság, ha 2-3 hónapig szeretném használni nyáron, hogy megbeszélem a tulajjal, hogy nem gond, ha néha felkapcsolódom. :)

Kert végében jó az erősség és max a sebesség, a 25%-os erősségnél meg már lassúcska a böngészés, de azért még lehet, türelemmel.

Az átjátszást a dd-wrt-vel ellátott 1043nd-vel próbáltam meg, a fő gondot az okozza, hogy a hálózat ssid-jének első betűje egy nagy É betű, amit a routerem nem tudott rendesen értelmezni.
Aztán sikerült rá kapcsolódni (a pirelliben is engedélyezve lett ez), de nem jött a net, pedig nálam elvileg minden rendben volt a beállításoknál.

Javítva.

barack21: sajnos ezeket a cuccokat már megrendeltem (meg még mellé egy 10 és egy 20dbi-s botantennát, hogy tesztelgessek).

Soma01: a kábelre nem írtak semmit, 6m, 9m.
Azért vettem sok antennát, mert nem döntöttem el, hogy véglegesen felrakom a tetőre, vagy csak a terasz tetejére menjen ideiglenesen, illetve tesztelgetésre is jó.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#22112) huliganboy


huliganboy
addikt

Üdv!

Egy ilyen antenna mennyit segítene egy tp link wr541g/542g routeren?
Jelenleg egy wifi eszköz jelerősségként nagyon gyenge jelet lát. Ezzel tdnám növelni a jelerősséget és a sebességet? Illetve ez az antenna minden írányba szór?

Köszönöm szépen!

UI: Lehet a wifi eszközöket ezzel oldanám meg mert jelenlegi felállás lassú :(

[link]

(#22113) Soma01 válasza Zirowe (#22111) üzenetére


Soma01
veterán

Ha beszéltél vele akkor kérd meg, hogy "É" betűt meg a hasonló ékezetes betűket mellőzze. Semmi értelme az SSID-ben ilyesminek.
Amúgy akkor egész jól haladtál. :D

Tudom, ezek az antennák nem olyan drágák, de gondoljuk végig, hogy minek van értelme és mi az ami tutira zsákutca.
Ha messzire mész a wifi antenna kábellel akkor vastag kábelt válassz. pl. H155 ((LMR)FR-240) De jobb nem vezetgetni több méterre az ilyesmit.

(#22114) Soma01 válasza Zirowe (#22111) üzenetére


Soma01
veterán

a kábelre nem írtak semmit, 6m, 9m.
6m: "This is RG174 Coaxial Cable" ...gáz.
9m: kb. ua.

(#22115) ß3NC33 válasza Soma01 (#22114) üzenetére


ß3NC33
tag

Üdv!

Szeretnék egy kis segitséget kérni!

Adott egy Tp-link wr841nd router és egy hp elitebook 6930p noti.
Megjött a jó idő, szerettem volna lemenni a teraszra netezgetni. Az elején még meg is pár percig, aztán meg-megszakadt a jel, végül nem is működött.. pedig a noti mutatott 2-3dbnyi jelerősséget.
Kérdés: mi lehet a gond? gyenge lenne a laptop wifije?

Remélem nagyjából érthető voltem :B
Köszi!

hupsz, nem válasznak indult

[ Szerkesztve ]

(#22116) Wind-Storm válasza Nordic (#22104) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hát ez rejtély... :U
Nem tudom, rotuerlog ha van, ír valmit?

(#22105) barack21

Ez nem kábelnet, ADSL-nél tudtommal nincs ilyen, pláne tréhóméknál nem.

(#22111) Edenyke

Én is csak az tudom mondani, hogy értelmetlen ékezetes betűket használni (max erre jó amit te is tapasztaltál), ha idáig megbeszélted a szomszéddal, akkor ezt is meg fogod tudni.

(#22115) ß3NC33

db mint jelerősség nincs. dBm van mint kisugárzott teljesítmény és dBi mint nyereség antennáknál.

Szerintem egy külső usb-s adapterrel próbálkozhatsz. [link] pl. evvel.

[ Szerkesztve ]

(#22117) Nordic válasza Wind-Storm (#22116) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Semmit sem logol az egészből...Az biztos, hogy valami van a router-beállításokkal, mert amikor megszakad a net, még a router menüjébe se tudok belépni. Aztán lehet, hogy más lesz(én még mindig az inviteles modemre gyanakszom), mert az előző router-el is volt ilyen nem is egyszer, és az hogy 2-ből 2 rossz, azt nehezen hiszem el.

(#22118) Wind-Storm válasza Nordic (#22117) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Amikor nem tudsz belépni, nem lehet, hogy csak újraindul épp?
A LEDjeit figyeled olyankor, hogy mit művelnek?
Amúgy a 360R is valóban rosszalkodhat már, nem egy mai darab, én belenéznék az tuti...

(#22119) ß3NC33 válasza Wind-Storm (#22116) üzenetére


ß3NC33
tag

Okés, kipróbálom. Köszönöm :R

(#22120) Wind-Storm válasza ß3NC33 (#22119) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:)
Valamit elfelejtettem írni..
Minden USB-s cucc külső ugye.. de az antennája is legyen az! :D
Ez lenne a lényeg :K

(#22121) mezis válasza ß3NC33 (#22115) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Kicsi a térerőd. Először is installáld az InSSIDer programot és próbálj vele alkalmasabb helyet keresni akár a WiFi routerednek (antennájának), akár a laptopodnak. Arasznyi távolság is sokat számíthat. Ez ingyen van. Költeni ráérsz ezután is.

mezis

(#22122) ß3NC33 válasza mezis (#22121) üzenetére


ß3NC33
tag

Ennél pontosan mit is kéne néznem? :B

Wind-Storm: okés:)

[ Szerkesztve ]

(#22123) Wind-Storm válasza ß3NC33 (#22122) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Bár játszadozásnak jó lehet, melyik pozícióban legjobb a vétel... megnézed a grafikonon, hogy mikor a legmagasabb az RSSI-je tehát a jelerőssége a wifidnek.
A notebookod és a routered helyváltoztatásával próbálj meg elérni minél erősebb jelet, good luck!

(#22124) mezis válasza ß3NC33 (#22122) üzenetére


mezis
nagyúr

A keresgéléshez a "Time.." mód. Ha valami nem érthető, screenshot-ot mellékelj.

mezis

(#22125) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

T-home netem van, és mostanában elég sok gondom van vele. Sima D-Link modem, rajta egy Asus router, a routerre két gép van kötve. Eddig 5 megás netem volt, de az utóbbi időben iszonyat lassúnak éreztem. Sokszor a speedtest mutatta az 5 megát, de a videók nagyon lassan töltöttek be. Volt olyan is,hogy 5 mega helyett 3-4 megát mért a speedtest. Most váltottunk 15 megás netre, szintén T-home-nál. 1-2 napig jó volt, most méregetem és csak 5-6 megát mér a speedtest. Próbáltam mindkét gépen mérni, volt hogy lehúztam az egyiket. Router, modem reset volt, a wifi-re is raktam új jelszót, ki is kapcsoltam de nem javult semmit. Bárkinek bármi ötlete van, hogy mi lehet a gond?

(#22126) HollyBoni válasza HollyBoni (#22125) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ó bakker, nagyon benéztem a topikot. :W Azt hittem ez mindenféle hálózati gondokkal foglalkozó topik.

(#22127) mezis válasza HollyBoni (#22125) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
A modemre közvetlenül csatlakozz egy PC-vel. Speedtest. Ha nincs meg a T-Home által garantált MINIMUM, akkor nyúzhatod a szolgáltatódat.

mezis

(#22128) HollyBoni válasza mezis (#22127) üzenetére


HollyBoni
veterán

Közben kicseréltem a modemet egy ugyanilyenre, és egyenlőre jól működik.

(#22129) Wind-Storm válasza HollyBoni (#22128) üzenetére


Wind-Storm
őstag

egyelőre*

(#22130) EveRY


EveRY
csendes tag

Vettem két darab TP-LINK TL-WA7510N -et, az egyiket itthon raktam ki a másikat a kertbe akarom, a kettő között van 3,2km (nem tudom a saját antennájával elég e ekkora távra?). Sikerült jó magasra felraknom őket a tiszta rálátás megvan. Hogyan lőjem be pontosan egymás irányába a kettőt. Mert a google maps ba a képeken végig követve úgy be van naggyából állítva, de ti hogyan szoktátok pontosan belőni? Köszi a válaszokat!

EveRY

(#22131) Soma01 válasza EveRY (#22130) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem kell majd "rendes" antenna is. A gyári antennát hogy akarod 1 irányba "belőni"? Csináltál hozzá valami parabolát?
Amúgy én GPS-el meg valami térkép szoftverrel csinálnám. :F De még én sem csináltam ilyet.

(#22132) EveRY válasza Soma01 (#22131) üzenetére


EveRY
csendes tag

Hogyan akarom beáálítani? kérdezed

Épp én is ezt kérdeztem, az elöző kérdésembe, hogy ti hogy szoktátok?

És ha kell rendes antenna is akkor egy ilyen pl. http://www.wireless-bolt.hu/products.php?prcategory=18739 (a középső atlasra gondolok) a vevő oldalon elég? Tehát hogy az adó oldalon nem kell oda is ilyen ugye?

EveRY

(#22133) Soma01 válasza EveRY (#22132) üzenetére


Soma01
veterán

A gyári antenna körsugárzó, minden irányba sugároz körbe. Azt hogyan tudod beállítani szerinted 1 irányba? :Y
Az antennák amiket kinéztél jók, csak 5GHz-esek, neked nem 2,4-es a rendszered? [link]
Szerk.
Látom már milyen az az eszköz. Igen 5Ghz kell. Bocs.
Beállítani azt meg szemre meg google alapján elég. Ha nem jó, akkor jöhet a nagyobb antenna.

[ Szerkesztve ]

(#22134) Soma01 válasza Soma01 (#22133) üzenetére


Soma01
veterán

Meg hát figyeld a jel változását mikor mozgatod. Próbáld fektetve is, mert lehet, hogy nem egy magasságban vannak. Bár ekkora távolságon már a 15 fok is nagy terület.

(#22135) EveRY


EveRY
csendes tag

És ha veszek hozzá külső antennát pl. amit belinkeltem, abból elég ugye csak a kertbe a vevő oldalon? És az a 27dB es az már elég volna arra a 3.2km-re?

EveRY

(#22136) Wind-Storm válasza EveRY (#22135) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Megbízható, meg úgy egyáltalán működő kapcsolathoz adó-vevő oldalra is egyaránt nagy nyereségű irányított antenna kell.

[ Szerkesztve ]

(#22137) EveRY válasza Wind-Storm (#22136) üzenetére


EveRY
csendes tag

http://yagi.pl/antena-panelowa-gibeon-24dbi-p-1038.html

ez jó e valamire, mert ezt olcsóbban meglehet kapni mint amazt

EveRY

(#22138) Wind-Storm válasza EveRY (#22137) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez panelantenna, irányított jobban szór és kisebb a nyeresége.
A grid-parabolák a legnagyobb nyereségűek.
Esetleg még yagi..

(#22139) EveRY


EveRY
csendes tag

Hát ez?: http://www.wireless-bolt.hu/detailproduct.php?productid=529033

mert ennél olcsóbb grid et nem találok, igaz nem 27dB mint amaz, mert ez 24

EveRY

(#22140) Wind-Storm válasza EveRY (#22139) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ez jó lehet ennyiért.
Csak akkor van belőle kettő?

[ Szerkesztve ]

(#22141) barack21 válasza EveRY (#22139) üzenetére

meg nem is 100*60 as :)

Alkudozni,csak személyesen,korrekt kereteken belül,pénzel a kézben !!! Néha kötelező !!! Ha több mindent viszel,jár a kedvezmény !!!

(#22142) EveRY válasza Wind-Storm (#22140) üzenetére


EveRY
csendes tag

Nem tudom, most rákérdeztem, de ez az antenna akkor már elméletileg ki tudna akkora távolságra sugározni a jelet ugye? Csak nem tudom ezt mennyire rángatja a szél, mert jólvan, hogy hálós, de akkor is.

EveRY

(#22143) EveRY válasza barack21 (#22141) üzenetére


EveRY
csendes tag

Mi van? Nem értem.

EveRY

(#22144) Wind-Storm válasza EveRY (#22143) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Azt akarja mondani, hogy nem olyan óriási méretű..

Megfelelő Tx power levellel simán el tudsz vele addig lőni, szabad rálátás esetén.

(#22145) EveRY válasza Wind-Storm (#22144) üzenetére


EveRY
csendes tag

Akkor megvegyem azt az 5ezres antennát? Tuti jó lesz? Mert amaz az atlas azért darabonként 10ezerrel több.

EveRY

(#22146) Wind-Storm válasza EveRY (#22145) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Olcsóbb, mert ez használt... és kettőt vegyél belőle.

De ha kísérletezős kedvedben vagy, én még ilyen biquadokkal is játszadoznék: [link]

[ Szerkesztve ]

(#22147) EveRY válasza Wind-Storm (#22146) üzenetére


EveRY
csendes tag

Ez nekem nem jó, mert nekem 5GHz es kell

EveRY

(#22148) Wind-Storm válasza EveRY (#22147) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Jah, sry.. nem figyeltem.
A lényeg, hogy ha akad kettő abból a használtból, szerintem megérné.

(#22149) Soma01 válasza Wind-Storm (#22148) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem ha az egyik ilyen a másik meg egy nagyobb és drágább új. Akkor is rendben lesz. Spórolt pár ezret.

(#22150) Wind-Storm válasza Soma01 (#22149) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem értem mire gondolsz, neki 5 Ghz-es kell, ha a használtból lenne több is készleten, akkor spórolt a legtöbbet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.